Oranjever. Burgh-Haamstede komt met feestelijk programma Tinoecfïïo Brouwershaven is gereed voor viering koninginnefeest Verton's Schoenen Links ultimatum in Libanon Militaire uitgaven Algemene ledenvergadering sportvereniging „Renesse" 4 Optocht en feestmarkt op Koninginnedag- 49.75 STREEKNIEUWS Programma voor 30 april BURGH-HAAMSTEDE, 22-4. - De Oranjevereniging „Voor Vorstenhuis en vaderland" te Burgh-Haamstede heeft het programma voor koninginnedag 1976 geheel rond. Zowel jong en oud kunnen op deze dag aan hun trekken komen. Het programma zal worden ge opend te 8.30 uur met een voorstel ling van het poppentheater „Kar teen" in de gymnastiekzaal aan de Bernhardstraat te Haamstede voor de kinderen van de le. 2e en 3e klas van de basisscholen. Door het poppentheater zal wor den opgevoerd „De rode vogel'' een poppenspel gebaseerd op het gelijk namige kinderboek van Astrld Lindgren en bewerkt door Saartje Joppe, Willem Joppe en Daan den Hollander. In dit poppenspel gaat het over twee kinderen, Mattias en Anna d:e ouderloos zijn en geen huisvesting hebben. Ze vinden on derdak bij een boer waar ze worden uitgebuit, terwijl ze op school wor den achteruitgesteld door een zeer autoritaire meesier. Er komt. ver andering in hun leven als ze de rode vogel weten te redden die op zijn beurt de kinderen redt uit de han den van hun belagers. Hij brengt hen naar zijn land waarheen de weg lang en vol gevaren (monster, vloedgolf enz.) is. De vraag blijft nu nog open of de kinderen het land van de rode vogel weten te bereiken. Te 10.30 uur zal dit poppenspel worden herhaald voor de kinderen van de 4e. 5e en 6e klas van de ba sisscholen. Aan alle kinderen van de beide basisscholen zullen om ongeveer 10.00 uur in de voormalige huis houdschool de „Schutze" aan de Julianastraat versnaperingen wor den uitgereikt. Ook de kinderen van de tweede huiseigenaars en andere toeristen tot de leeftijd van 12-jaar kunnen tegen het betalen van een kleine vergoeding van f 1,naar het pop pentheater komen en naar de „Schutze". Versierde optocht Te 12.45 uur is aan de J. M. Beye- laan het verzamelen en opstellen van de individuele deelnemers en groepen (verenigingen, bedrijven) voor deelname aan de versierde op tocht met muzikale omlijsting van de koninklijke muziekvereniging „Witte van Haamstede". De route die zal worden gevolgd is: Hogeweg, Ring Burgh, Kerk straat, Burghseweg, Bernhardstraat, Irenestraat, Sluispad, Bernhard straat, Julianastraat, Sluispad, Zuid straat, Ring Haamstede. Te ongeveer 14.00 uur zal op de Ring' te Haamstede burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen een toespraak houden tot de bevol king, waarna gezamenlijk het Wil helmus zal worden gezongen. Hierna vervolgt de optocht haar weg naar het rusthuis „Duinoord'' waarna deze zal worden ontbonden. Om ongeveer 14.30 uur zal de feestmarkt, die rondom de Ned. Herv. Kerk te Haamstede zal wor den opgesteld, worden geopend. Een aantal verenigingen en instel lingen hebben voor de feestmarkt i-eeds hun medewerking toegezegd. Zo zal er o.a. een „Koek en soopie- tent" (kaas en wijn) zijn, terwijl de CJV met enkele kraampjes op de markt zal staan in het kader van steun aan een vluchtelingenprojekt in Ethiopië. Het koninklijk muziek gezelschap „Witte van Haemstede" zal op de markt voor de muzikale omlijsting zorg te dragen. ZIERIKZEE. Een enorme „vuilnis belt" is op klandestiene wijze ont staan op en om een tefrein aan het Lange Grpendal. Kennelijk zijn er nogal wat mensen die er „belang" bij hebben juist hier hun afval en oude rommel neer te smijten (Foto: Zicrikzeeschc Nieuwsbode) Te 15.00 uup zal in de tent van de oranjevereniging op de feestmarkt de prijsuitreiking plaats vinden aan de kinderen die aan de optocht heb ben deelgenomen. Op deze middag zullen er verder nog demonstraties zijn, een fietsenrace voor jongeren an 13 tot 16 jaar (geen racefietsen), behendigheidswedstrijden van 8 tot 80 jaar, en nc.g veel meer. Te 19.00 uur is er op de Beatrixweide te Haamstede een gekostumeerde voet balwedstrijd tussen een team van DFS en van de jeugdsoeiëteit „Big S". Laiupionoptoelit Vanaf de Beatrixweide zal er te 20.1)0 uur een lampionoptocht plaats vinden waaraan ook medewerking zal worden verleend door „Witte van Haembstede''. De verkoop van lampionnen zal voor het vertrek op de Beatrixweide plaats vinden. De route welke zal worden gevolgd is: Burghseweg, Bernhardstraat, Julia nastraat, Margrietstraat, Irenestraat waar een vreugdevuur zal worden ontstoken. De prijsuitreiking van de diverse evenementen zal te 21.00 uur plaats vinden in de rekreatiezaal van de camping ..Duinrand"' aan de Hoge- Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 2488 weg (denk om de wegomlegging) waarna het feestprogramma zal worden afgesloten met een gezellig samenzijn en een dansje op de tonen van de „Nova's". De oranjevereniging doet op deze dag een beroep op de bevolking om een bijdrage ie (leveren in het ver hogen van de feestelijke sfeer door het versieren van gevels, lantaarn palen en de naaste omgeving ter hand te nemen onder het motto „Een feestelijke dag met een wap perende vlag!". BEIROET, 22-4. Wanneer in Beiroet niet binnen tien dagen een nieuwe president van Libanon wordt gekozen, zullen de linkse krachten een „rcvolutieonaire re gering" vormen. Dit is donderdag bekendgemaakt door de radiozender die wordt ge controleerd door generaal Aziz Achdab, die zichzelf tot militair gouverneur van Libanon heeft uit geroepen. Wanneer president Soeleiman Frandzjieh niet tegen 2 mei het parlementaire besluit heeft onder tekend dat verkiezingen voor zijn opvolging mogelijk maakt, aldus de radiozender, dan zal de „nationale beweging" in de door haar gecon troleerde streken van Libanon oen revolutionaire regering vormen en vervolgens de strijd om de „bevrij ding van de andere gebieden" ont ketenen. Flitsen uit het buitenland BELFAST. Drie leden van een po litiepatrouille in Noord-Ierland zijn na een aanslag naar een ziekenhuis vervoerd, zo heeft de politie in Bel fast vrijdagochtend meegedeeld. Een van de agenten is inmiddels over leden. LONDEN. Oud-premier Harold Wilson is vrijdag door koningin Eli zabeth tot ridder in de Orde van de Kouseband benoemd, zo is door een woordvoerder van Buckingham Pa lace meegedeeld. OOST-BERLIJN. Eerst donderdag is bekend geworden dat drie weken geleden in het Oostberlijnse Müggel- meer drie Oostduitse roeiers uit de Olympische selectie tijdens een storm zijn verdronken. WASHINGTON. Het Amerikaanse leger heeft zijn hooi'd-accountant 11.- generaal John Kjellstrom, en een inmiddels gepensioneerde generaal berispt vanwege rekenfouten waar door het parlementair toegestane uitgavenpeil met 165 miljoen is over schreden. CAIRO. Egypte heeft de ambassa deur van Libië gevraagd onmiddel lijk het machinepistool in te leve ren dat hij maandag hanteerde als pressiemiddel om een eind te maken aan een demonstratie van Libische studenten op het terrein van zijn ambassade in Caïro. WASHINGTON, 22-4. De militaire uitgaven van de Sowjet-Unie over treffen die van de erenigde Staten met 30 procent. Volgens een studie van het Nationaal Strategisch In formatiecentrum is de Sowjet-Unie nu even sterk als de V.S. Als Ame rika zijn militaire uitgaven niet aanzienlijk vergroot, zal het mili tair spoedig voor Rusland onderdoen. Kollektie Kunst uit Zeeland III Te Middelburg werd de derde rei zende tentoonstelling „Kunst uit Zeeland III" samengesteld aan de hand van de publieksvoorkeur en de beoordeling door een speciale jury. Het aantal bezoekers van de in de Vleeshal gehouden expositie was 1.375. Via de publieksvoorkeur werd in de collectie werk opgenomen van de kunstenaars: Piet Bulthuis, Frans Jan van der Heide en Cor Ruissen. De jury koos werk van de volgen de kunstenaars: Joop Dam, Wim Hofman .Antoine T/^s, Eddy Quite, Ben Sleeuwenhoek en Van der Ven. De collectie wordt beschikbaar ge steld voor exposities binnen en bui ten Zeeland. De jury was samengesteld als volgt: de heren H. P. Aletrino, kunst criticus te Amsterdam F. Rutten, beeldend kunstenaar te Vught; H. Schrijen, direkteur Stichting Beel dende Kunst Maastricht. De heer W. de Meurichy ambtenaar provinciale griffie, trad op als secretaris. Provinciale kontributie 1977 voor Streek-V.V.V.'s Het algemeen bestuur van de Pi o- vinciale Zeeuwse VVV stelt voor, om voor de kontributieregeling 1977 uit te gaan van een bedrag van 10.50 per lid van de Streek-VVV's, c.q. van de plaatselijke VVV's, die tot de Streek- VVV's zijn toegetreden. Dit voorstel komt in bespreking in de zoals ge meld op 7 mei aanstaande in „Brit- tannia" te Vlissingen te houden al gemene vergadering. In de vergadering komt verder een belangrijke struktuurwijziging aan de orde, namelijk een voorstel aan de algemene vergadering te be sluiten tot de oprichting van een Stichting Provinciale VVV Zeeland. BROUWERSHAVEN, 22-4. Voor koninginnedag heeft ile Oranjevereniging te Brouwershaven een gevarieerd programma samengesteld. De feestelijkheden zullen dit jaar geheel plaatsvinden op de Markt en hebben het karakter van „ouderwetse behendigheidsspelen". De gezelligheid zal nog een extra duwtje krijgen door het plaatsen van een viertal marktkraampjes, welke bemand zullen worden door het Rode Kruis met welfarewerk, de bejaardensociëteit met limonade en snoep; de zangvereniging „Smalstads Gemengd Koor" met poffertjes en de tennisver eniging met ballengooien enz. De dag zal om 8 uur geopend wor den met het luiden der klok en vlag uitsteken. Om 9 uur vertrekken de kinderen in feestkleding van de ba sisscholen in optocht langs de be jaardenwoningen en de kleuter school. Samen met de kleuters gaan ze naar de Markt, hierbij begeleid door de Minstreels o.l.v. mevr. Hel- lendoorn-Hooger vorst. Het is een goede gewoonte om de kinderen jaarlijks met muziek van de scholen af te halen maar het be stuur is er helaas niet in geslaagd een muziekkorps te charteren uit de regio, omdat deze zelf in hun eigen plaatsen moeten optreden. Voor de Smalstad nog steeds een grote han dicap, dat er een eigen korps ont breekt. Vandaar de idee van mevr. Hellen- doorn om met alle jongeren, die blokfluit of guitaar spelen te trach ten alsnog voor een muzikale bege leiding te kunnen zorgen. Om half tien zal burgemeester A. P. Schouwenaar een feestrede spre ken waarna de driekleur wordt ge hesen. .leuiïdspeloii Om 9.40 i"ir vaneen de ieugdsbe- len aan zoals zeepkistenrace, fiets- slalom, rolschaatsenwedstrijd, hoela- hoep-wedsirijd. hoepelrace. sleltlo- pen en kleuterspel met fietsjes en c teroen. De organisatie hiervan is in han den van de kleu+er- en b-'^srisrholen. Om 11 45 uur is het morgenprogram- r,r„„lor)on Qn ^or m0tt0 K0_ men-kijken-en meedoen volgt het middagprogramma, 14 00 uur met hindernislopcn voor tieners en tach tigers. Dit wordt georganiseerd door hot korps vrijwillige brandwe r. Om 15.00 uur is er een autoslalom, georganiseerd door Garage Slager. 16 30 uur einde middagprogramma. Het avondprogramma begint 20.00 uur mot een tampionoptochl m.m.v. do Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee. Te °0 45 uur is er een groot barbe- que-feest op het Marktplein dat eveneens muzikaal zal worden on derstreept door „Kunst en Eer". Het avondprogramma wordt georgani seerd door de oranjevereniging. SCHOUWEN. Met boeiend handschrift schreef de natuur op het Schouwse strand deze spanningsvolle kompositie van zand, palen, water en lucht (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ook dit jaar weer camping voetbaltoernooi RENESSE, 22-4. In de door de sportvereniging Renesse in restau rant „De Wig" gehouden algemene ledenvergadering liet de voorzitter de heer A. F. v. d. Roest het wel en wee in het nu bijna afgelopen sei zoen de revue passeren. De prestaties van het le- en 2c elftal noemde de y/oorzitter niet on gunstig, al blijft men bü het begin en aan het eind van het seizoen de nadelen van de réfireatie ondervin den. Voor wat de training betreft is er een behoorlijke groep die bijzonder trouw opkomt. De training als zoda nig ziel de voorzitter als zinvol, re den waarom het bestuur heeft ge meend het kontrakt met de trainer, de heer B. de Zeeuw, te verlengen. De toto en lotto vormen een belang rijke bron van inkomsten, „centen" die bijzonder welkom zijn gezien de hoge uitgaven, waarvoor de vereni ging zich momenteel geplaatst ziet. Voor het goed funktioneren van de klubkrant zal het nodig zijn dat de redaktie met één plaats wordt aan gevuld. De kontaktavonden voor zo wel de senioren als de jeugd mogen uitstekend geslaagd worden ge noemd. In de toekomst zal hieraan aandacht worden besteed. Veel werk is er in de afgelopen twee jaar ver zet voor het realiseren van een goe de akkommodatie op het sportter rein. Momenteel wordt met de bouw goede vorderingen gemaakt. Een juiste datum dat het geheel in ge bruik kan worden genomen kan dooi de gemeente nog niet worden ver strekt. De periodiek aftredende be stuursleden de heren N. J. Schults en J. Verboom werden herbenoemd. In plaats van de heer H. Canters, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer A. Quist benoemd. Tot leden van de elftalkommissie werden do heren A. Hart, M. Kooman en C. Bakker herbenoemd. De leden van 8 tot 12 jaar betalen f 1,— per maand, van 12 t/m 15 jaar f 2,per maand en vanaf 16 jaar f 5,50 per maand. De bijdrage van de donateurs werd verhoogd van f 5,naar f 7,50 per jaar. Programma Hel bestuurslid de heer L. W. v. d. V/aal gaf een voorlopig overzicht over de aktiviteiten na de kompe titie. Van 1 tot 18 mei zat er wor den deelgenomen aan het toernooi voor de „S. en D." trofee. Verder zullen in mei nog een tweetal uil wedstrijden worden gespeeld waar bij o.m. wordt gedacht aan vereni gingen van Voorne-Putten. In juni en juli zullen geen aktivi teiten, buiten het campingtoernooi en het hopelijk in gebruik nemen van de nieuwe akkommodatie, worden ontwikkeld. Begin augustus zal de training weer ter hand worden ge nomen. waarna op 15 augustus zal worden deelgenomen aan het toer nooi van Noordmannen te Westka- pelle, na eerst op 7 augustus nog een oefenwedstrijd te hebben gespeeld. Voor 22 en 2.9 augustus zijn verder nog twee thuiswedstrijden gepland. Uitvoerig werd nog van gedachten gewisseld over de nieuwe akkom modatie waar men binnenkort de beschikking over hoopt te krijgen. Door de vergadering werd het be stuur machtiging verleend om aan het inrichten van het geheel f 15.000 te besteden. Campingvoetbal Namens de campingvoetbalkom- missie gaf de heer R. Boerma een overzicht over de stand van zaken bij het deze zomer van 12 t/m 17 juli weer te organiseren toernooi. Even als in de voorgaande jaren zal hier aan door 10 campings worden deel genomen d e in twee poules zijn in gedeeld, en d e een halve kompetitie zullen spelen. Bij de loting kwam de volgende indeling uit de bus: poule I: Bremhoeve. Wilhclminohoevc. Duinhoeve Karavaan, Bona Fide en X. Poule II: Transparent, Schouwen. Intevrationaal, Oase en Julianahoc- ve. Slaande de vergadering gaven zich een aantal personen op voor het verlenen van hun medewerking aan het toernooi. Besloten werd om de entrees niet te verhogen. Besloten werd de kontributies per 1 juli a.s. te verhogen en meer in overeenstemming te brongen met andere verenigingen. Fatale natuurbrand NAARDEN, 22-4. In hej Naarder- mcer is donderdagmiddag ongeveer 200 ha natuurgebied verbrand. Hierbij kwamen talrijke vogels in de 'i.mmen om. De oorzaak van de b ard waren vermoedelijk vonken 'kemstig van een geblokkeerd wiel van een trein. De brand is begonnen in de berm vrn de spoo-.dnm die dwars door het gebied loopt. Er waren vijf vuur haarden die zich snel uitbreidden. Foor 25 jaar.... BRUINISSE. De actie van de Stichting voor de Zeeuwse Visserij om vermindering van pacht te krij gen voor die pachters van visserij- percelen die door het optreden van de mosselparasiet zijn gedupeerd, heeft tot succes geleid. ZONNEMA1RE. Onder grote be langstelling werden donderdag- en vrijdagavond met het nieuwe pro jectie-apparaat, dat de ondercom missie in gebruik heeft gegeven aan o.l. school, enige schoolJVms ver toond. S1RJANSI AND. De bewoners van ons dorp werden vrijdagavond opge schrikt door cru groot aantal gr- oerschoten. Bij informatie bleek dat de afd. N'euwerkerl; van de Na tonale Recservc ren oefev.'ng hield me; ah ciorl „verovering en bezet ting* van Siriansland RENESSE. Voorlopig hebben zich 20 mensen opgegeven als lid van de onlangs opgerichte middenstandsver- nniping. Dit is ongeveer de helft van de in deze gemeente gevestigde za ken cn bedrijven. OOSTERLAND Het Christ. Ver. gebouw, dat de slag van de oorlog nog steeds niet te boven was, wordt thans grondig onder handen geno men. SIRJANSLAND. Door het geluk kige feil, dat ons dorp de oorlog on- gcschonden doorkwam, zijn er in de afgelopen jaren weinig opvallende bouwaktiviteiten vertoond. Momen teel worden echter de laatste werk zaamheden verricht aan de grote, modern ingerichte landbouwschuur rfhi de 'heer J. op 't H. BRUINISSE. Schipper D. de K. van de Bru G2 haalde onlangs een merkwaardige vangst op in de vorm van een band van een vliegtuigwiel met een doorsnede van bijna 2 m. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4