Plan om een deel van Malta karakter te geven van woonerven STREEKNIEUWS Geen oplossing verkeersprobleem Hageweg-Jachthavenweg Gesprek met V.0.0. over de kleuterschool-kwestie De zaak Claustre Inventaris van restaurant „Grevelingen" werd verkocht Sirjanslandse bejaarden op bezoek bij „Bruse soos Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Visdag 23 april 1916 Nr. 218B2 ZIERIKZEE, 21-1. Op do raadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Th. II. de Meester, zijn - in het kader van de rondvraag - nog versehillendo zaken aan de orde gekomen, iv.o. de bestrating en liet parkeren op de trottoirs in plan-Malta, inzonderheid in de De Hnvberlstraal en de Mnlockstraat. De zaak werd aangesneden door de lieer Groen, die hierop al eerder heeft geattendeerd. Vooral de toestand van de trottoirtegels vergt ingrepen. De heer Asma wilde een gesprek tussen bewoners en gemeentebestuur. Wet houder By de Vaate erkende de nood zaak van tijdelijke maatregelen, maar wees op drastisehe voorstellen die de raad m.b.t. dit gebied zullen bereiken. De voorzitter deelde mede dat voor deze buurt wordt gedacht aan het in stellen van zgn. woonerven. Wooner ven betekenen een mindere plaats voor de auto in het betrokken gebied. De wethouder P.W. zei dat er enige terughoudendheid is in hét huidig" stadium gróte investeringen te doen. met het oog op die toekomstige plan nen. De heer Asma informeerde naar de komende Sportraadvergadering. Wet houder Doeleman deelde mee dat nog enkere rapporten van de sportvereni gingen. wat betreft de verlangens voor het sportpark, moeten binnen komen. De heer Asma vroeg ook naai de datum van invoering loopstraten en de eventuele uitbreiding van het loopstratenareaal. Inzonderheid ves tigde hij de aandacht op de Vcrre- nieuwstraat. zierikzee Vergadering A.R.-kiesvereniging Op vrijdag 14 mei houdt de A.R.- kiesvereniging „Nederland en Oran je" de jaarvergadering in één der zalen van de Chr. Ger. kerk. Aan de orde komt de vraag: „C.D.A. - één lijst?" Afscheid bij Gemeentewerken Tijdens een receptie in de trouw zaal van het stadhuis zal op donder dag 29 apriL a.s. afscheid genomen worden van de heer M. W. Catshoek, timmerman bij de Dienst Gemeente werken. Vrouwenkontakt P.v.d.A. Het Vrouwenkontakt in de Partij van de Arbeid. Afd. Zierikzee, houdt woensdag 28 april a.s. haar maandelijkse vergadering in het Huis van. Nassau. Het onderwerp deze avond zal zijn het Maatschap pelijk'werk. (Zie agenda). wester schouwen Ver. van Onderwijzers en onderwijzeressen De Vereniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen-op Schouwen - Duiveland. houdt eén bijeenkomst in de rekreatiezaal van camping ..Duin rand' op donderdag 29 april a.s. Als spreker treedt op de heer C. A. van Vilsteren te Utrecht met het onder werp: „Samenwerking in schoolver band op Schouwen-Duiveland". Na RENESSE. De eerste zomerse drukte van dit jaar manifesteerde zich deze week in geheel Schouw en's Westhoek en vooral ook in Renesse. Velen waagden zich al op het strand. Het zonnebaden was nog niet erg „in" maar de eerste fortenbouwers trokken al de aandacht (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Openbare vergadering De voorzitter deelde mede dat reeds besprekingen hebben plaatsgevonden over het struktuurplan met het Bu reau voor Verkeerskunde, waaruit beleidskonklusies vallen te trekken. Op 23 juni komt er een aparte be spreking met de raad. Hieraan vooraf gaat een openbare vergadering, waarop het publiek vragen kan stel len. In het kollege wordt er evenwel thans niet aan gedacht de periode van ingang loopstraten te wijzigen, noch er uitbreiding aan te geven. Deze zaak moet zeer voorzichtig worden behan deld. want er kunnen maatregelen ge troffen worden die dodelijk zijn voor bepaalde bedrijven. De heer Deurloo kreeg op voorhand de toezegging dat de Lange Nobel- straat niet in het loopstratenplan zal worden opgenomen. De heer De Rijke vestigde de aan dacht op de (ook door ons eerder ge signaleerde) aanvoer van grond in het Kaaskenswater. Dit heeft echter geen belangrijke betekenis. Hij vroeg aan dacht voor de moeilijke parkeersitua tie in het Korte Groendal. Daaruit vloeide een mini-debatje voort over de „blauwe zóne" en het aanbrengen van blauwe dan wel gele strepen. In het algemeen zijn er veel overtre dingen en het (bekeurde) publiek be klaagt zich wel de (blauwe) aandui ding niet goed te hebben gezien. De heer Deurloo vestigde de aandacht op het euvel van lang-parkeerders in de Sint Domusstraat. Dc heer Becu wilde weten waar in de toekomst bungalows kunnen wor den gebouwd, nu het terrein in plan- West bijna vol is. De voorzitter-zei dat het kollege zich zal beraden over een nieuw plan. „Bemiddeling" De heer Doeleman had zich erg op gewonden over een in de pers ver schenen bericht, dat gedeputeerde afloop van het kongres, wordt een bezoek gebracht aan de heemtuin van de heer N. H. Lysen' te Westen- schouwen. HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B.-afdeling In de rekreatiezaal van de Ger. Kerk werd - onder léiding van Van Geesbergeu met betrekking tot het sportpark te Zierikzee bemidde lend zou willen optreden. Hij schetste de voorgeschiedenis en herinnerde er aan dat destijds rechtstreeks een lijst met verlangens is overhandigd aan de Zeeuwse Sportraad, waarop in het geheel niet is gereageerd. Als men zo nodig bemiddelen moet, laat men dan eerst daarop maar eens antwoord ge ven", aldus de wethouder. mevr J. Hessels - een vergadering gehouden van de N.C.V.B.-afdeling. Na gemeenschappelijk zingen, volg de een medidatie over psalm 98. En kele huishoudelijke zaken werden afgedaan. waarna de heer F. Schoonakker te Zierikzee sprak over „De Zcelandbrug en de tot standkoming daarvan' KERKWERVE „Bloesemrit" voor bejaarden Ook dit jaar zullen de leden van de bejaardensociëteit te Kerkwerve weer een reisje maken. Met een bus zal men rijden via de Zeelandbrug naar hel rekreatiegebied langs het „Veerse Meer" en de jachthaven bij de Oranjeplaat. In restaurant „De Oranjeplaat" zal een kop koffie worden gedronken. Vervolgens zal men kunnen genieten van een „bloe- semrit" door Zuid-Beveland. waarna de warme maaltijd gebruikt zal worden in restaurant „Zeelandia" te Colijnsplaat. Het uitstapje vindt plaats op don derdag 29 april a.s. Voor vertrek: zie agenda. ELLEMEET Programma koninginnedag Het Oranje-comité Ellemèet orga niseert op 30 april verschillende evenementen. Om 8.30 uur wordt het startschot gegeven voor een speur tocht met opdrachten (bij 't Durps' uus). Hierna is er op het schoolplein van de openbare lagere school een tekenwedstrijd. Om 10.00 uur draait de film „Met leeuwenmoed" in 't Durps'uus. 's Middags om 14,00 uur is er op het sportveld een demonstratie van paarden en ruiters van de L.R. en P.C. Westenschouwen te zien. Voor kinderen, die niet in Ellemeet wo nen. kost het deelnemen aan deze dag (incl. consumpties) f 2,50. SCHARENDIJKE Oud papier voor Z.S.C. Morgen (zaterdag) zal weer oud papier worden opgehaald voor de s.v. Z.S.C. BROUWERSHAVEN Kollekte „Het Hoogeland" Gedurende de Paasweek werd te Brouwershaven de jaarlijkse huis- aan-huis kollekte gehouden voor het werk onder geestelijk-gehandicap ten van de Stichting „Het Hooge land". Tea en Teunie Bokelaar, Anne- lies en Evelien Boom, Ada en Suzc van Rossum en Gerdieneke v. d. Weele liepen de 5 wijkjes af en kol- Bericht van G.S. BRUINISSE, 22-4. Naar aanlei ding van een door het raadslid, dc heer M. Meetnvsen gestelde vraag aangaande het verkeersprobleem Hageweg Jachthavenweg. deelden gedeputeerde staten van Zeeland mede dat naar hun oordeel thans geen voldoende termen aanwezig zyn om deze kruising als voorrangs kruising aan te wijzen. Later, als het nog drukker wordt, wil men dit nog wel eens in overwe ging nemen. Intussen zoeken burge meester en wethouders naar een an dere oplossing die wellicht gevonden kan worden door een rekonstruktie van dat kruispunt, tegelijk met de uitvoering van rekonstruktie werk zaamheden aan de wegen rondom het „Rekreatieplan" binnen het raam van de mol Wilma projektonlwikke- ling b.v. gesloten exploitatie over eenkomst voor dat gebied. Praten te Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 21-4. Ten stadhuizc van Brouwershaven werd een vergadering belegd, tussen het gemeentebestuur en vertegenwoordigers van de Vereniging Openbaar Onderwijs, over de dreigende sluiting van de kleu terschool te Zonncmaire. SCHARENDIJKE Deze u-eek ging de „zoveelste" heipaal de grond in voor het nieuw te bon wen ggmnas- lieklókaal annex gemeenschaps ruimte ie Sehurendijke. Met de bouw gaal een belangrijke wens van de gemeente Middeuschouwen nu spoedig in vervulling. Verwacht wordt dal het nieuwe gebouw uiter lijk medio oktober 197G in gebruik zul kunnen worden genomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Namens V.O.O. was hierbij te genwoordig de heer Van Veen en namens de gemeente wethouder Van Ast en de heer Gemans; verder enkele leden van de Ouderkommis sie. De heer Van Veen werd exakt in gelicht over de situatie rond de kleuterschool te Zonnemaire en de problematiek rond deze school werd doorgepraat. Betrokkene stelde daarop voor een persoonlijk bezoek aan Den Haag te brengen, om het gesprek op hoog bestuurlijk niveau voort te zetten. Hij merkte op dat als de school eenmaal dicht gaat, een definitieve situatie is ontstaan. Gepoogd moet derhalve worden zulks te voorko men en met nieuwe prognoses in de hand, ontheffing te verkrijgen voor dit jaar, daar - zo het zich laat aan zien - Zonnemaire in de komende jaren boven het kritisch aantal kin deren zal uitkomen. De heer Goe- mans dankte namens de aanwezigen het kollege voor het verleende uit stel. PARIJS, 22-4. President V. Gis- card d'Estaing heeft donderdag meegedeeld dat hij onlangs „een be langrijke stap" heeft gedaan om vrijlating te verkrijgen van de Franse oudheidkundige Francoisc Claustre. die haar derde jaar van gevangenschap in Tsjaad is inge gaan. Zij is daar in handen van re bellen gevallen. NUTSSPAARBANK.. tic ideale geziiisbank -T Buitenlands 9 geld Reisclieques KERKWERVE: Ring: woensdag 14.00-15.00 uur lekteei'den bij elkaar een bedrag van 1 109,34 voor dit goede doel. BRUINISSE Herlegging riolering Het heileggen van de riolering in de Mosselstraat, waarvan de ver zakking met behulp van een t.v.-ca mera werd geconstateerd tijdens de algehele reiniging van het rioolstel sel. werd voor een bedrag ad i' 22:736, exclusief b.t.w., opgedragen aan het aannemingsbedrijf v/h M. v. d. Velde zn. te Bruinisse. Tevens werd aan deze fii'ina de rekonstruktie van het brandpad tussen de Grevelingen- straat opgedragen en wel voor een bedrag van f 3.828, exclusief b.t.w. Brandbestrijdingsinstruktie kleuterschool Het bestuur van de kleuterschool heeft hel tot regel verheven om zich zelf en de leidsters, telkens om do twee jaar, uitvoerig te laten voor lichten hoe gehandeld moet worden in geval van brand. Daarbij wordt de voorlichting gegeven door de kommandant van de vrijwillige brandweer met een van zijn man schappen. Deze twee jaarlijkse op- frisser heeft het voordeel dat de leidsters precies welen hoe zij zich moeten gedragen in geval van brand terwijl men tevens daadwerkelijk bedreven is in dc bediening van de in de school aanwezige brandblus sers. Een zaak die. gelet op een schoolbezetling van ongeveer 130 kleuters, alle waardering verdient. Rommelmarkt Vo< de rommelmarkt die gehou den wordt lijdens de visserijdagen wordt aanstaande zaterdag voor de laatste maal nog verkoopbare mate rialen opgehaald. De4 leden van jeugdsoos „De Pul'* komen vanaf tien uur langs om liet <>P te halen. De opbrengst van deze rommelmarkt is zoal- bekend bestemd voor de WASHINGTON. Bristol-Myers, ven van dc grootste producenten van drogisterij-artikelen, tandpasta cn cosmetica in dc Verenigde Staten, heeft dc Amerikaanse beurscommis- sie laten welen dat hel ..twijfelach tige" betalingen in het buitenland heeft gedaan. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De ANWB staal achter de hoofddoelstelling voor de Veluwe zoals deze in het vooront werp-streekplan is geformuleerd. DEN HAAG. Uit een vitrine-in de Rav.ensteinzaal van het gemeen temuseum in Den Haag is een zil veren gildeplaat uit 1675 gestolen. Volgens de politie heeft de diefstal in de nacht van dinsdag op woens dag plaatsgevonden. De gildeplaat is ongeveer f 70.000 waard. DEN HAAG. De Bulgaarse minis ter van buitenlandse zaken, Petar Mladenov is donderdag na'een.offi cieel bezoek van drie .dagen aan Ne derland naar Sofia teruggekeerd. Donderdagmorgen 'is hij door konin gin Juliana op paleis Soestdijk in audiëntie ontvangen. UTRECHT. Staatssecretaris Hen driks van volksgezondheid heeft het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven (C.O.Z.) mede namens de minister van economische zaken gevraagd, een zeer stringent beleid te voeren. Bruggeldperikcleii TERHÖRNE, 22-1. Omdal hel brugwachtershuisjc van de nieuwe brug in Terhorne (Fr.) hel hart van het Friese water sportgebied, te hoog is ge bouwd om met het traditionele klompje de bruggelden fc kunnen blijven innen en hef fing op een andere manier ook niet lukt, heeft hel college van b. en w. voorgesteld de brug tijdens de weekeinden maar te sluiten. Dan is er toch geen beroepsvaart en de vele ple ziervaartuigen komen dan maar via een omweg naar het dorp, aldus b. en w. van Utin- geradeel, de gemeente waar onder Terhorne valt. De ove rige dagen van de week zal de doorvaart via de nieuwe brug vrij zijn. Winstpunt van deze regeling i.s\ volgens het college dal de brugwachter een vijfdaagse werkweek kan krijgen zonder dat een plaatsvervanger nodig BRUINISSE. 22-4. Donderdag morgen werd de inventaris van res taurant „Grevelingen' gevestigd op de Grevelingendam publiek ver kocht. Voor deze verkoping was veel be langstelling, vooral vanuit de ho- reca-sektor. Het waren niet alleen kooplustigen uit de omgeving, er kwamen er zelfs uit Zeeuws-Vlaan deren. De gehele inventaris ging on der "de hamer die soms voor een goe de prijs, maar ook wel voor een koopje aan de man kwamen. Degene die voor het kleurenlelevisieloestel en de opgezette dieren interesse had den. kwamen tevergeefs omdat deze aan de inventaris ontbraken. Het Grevelingen restaurant is nu in handen van Albert Heyn, dat na een kleine verbouwing waarschijn lijk vóór Pinksteren geopend zal worden als een ..Alberts Corner". Een meer ingrijpende verbouwing staat op het programma voor na het seizoen. 5? BRUINISSE. 21-1. Woensdagmid dag was het druk en gezellig in het Nederlands Hervormd verenigings gebouw. Naast een groot aantal le den van de bcjaardcnsoos. waren ook de bejaarden uit Sirjanslaml aan wezig. De présidente, ijicvr v d. Linden sprak een woord van welkom tot alle aanwezigen en wenste hen een prcl- ligr middag Daarna werd gezamen lijk gezang 53 gezongen, waarna dc thee mei traktatie zich goed liet smaken. Door de leden uil Sirjans- land werd een lied gezongen getiteld .Hel klein dorpje aan de zeedijk' Later las dc presidente uit Sirjans- land. mevr. Op '1 Hof dal vers nog eens voor cn vertelde er bij dat dit indertijd door „meester A. Heule" (op Brn ook goed bekend)', gemaakt was. Vervolgens werd een lied ge zongen door mevr. v. d. Bos uit dc bundel van Johannes de Heer, waar bij het refrein door allen werd mee gezongen. Een grappig stukje werd naar voren gebracht door mevr lu- melet-van Rhec. waarna een kwis volgde. De kuis en een verhaaltje werden beide gemaakt door mevr Wtebrens en uitgewerkt door de pre sidente. mevr. v. d. Linden. Er wa ren aardige prijsjes aan verbonden Na de koffie werd door een paar dames uit Sirjansland een schetsje opgevoerd en verder werden er af en toe enkele liederen gezongen Dc middag vloog om en het einde kwam in zicht Dsuikw oorden l)e brille p)l idcnb dankten al len voor hetgeen geboden was. De Bruse bejaarden werden door mevr. Op 't Hof uitgenodigd binnenkort een middagje te gast te zijn in Sirjans land. Dc dagsluiting werd verzorgd door mevr. De Koning-Jumclct waarop enkele verzen cn psalm 11H werden gezongen en daarna ieder voldaan huiswaarts keerde. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3