Oesterbedrijf vreest weer nieuwe vervuiling AANKOOP VAN GROND VOOR DE BOUW VAN HET NIEUWE SCHOLENCOMPLEX KOOPJES HALEN „WICO" Paaswijding N.C.V.B. afdeling Kerkwerve Paasfeest bejaardensoos Kerkwerve Vorderingen dijkwerken op Schouwen-Duiveland NITSSPAARBANK.. STREEKNIEUWS Jeugddienst DIJKEN BIJ ZIERIKZEESE HAVENHOOFD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Domiciling 22 april 197C Nr. 21881 Raad Brouwershaven vergadert BROUWERSHAVEN, 21-4. De raad der gemeente Brouwershaven vergadert a.s. maandag 26 april in het stadhuis te Brouwershaven. Er staan op de agenda een drietal ver kopen van percelen grond in het be stemmingsplan Delingsdjjk. Tevens dienen er een tweetal beslissingen te worden genomen inzake beroep op bouwvergunningen. De pachtovereenkomst der boxen jachthaven met de watersportvere niging Brouwershaven dient gewij zigd te worden. In de kern Brouwershaven wordt gevraagd een aantal verkeersmaat regelen vast te stellen. Zo zal voor de gehele Poortdijk- straat, welke slechts 3.70 meter breed is een parkeerverbod gelden voor beide zijden vanaf de Zuidwal tot aan de haven. Tevens zal er een parkeerverbod gelden over een lengte van 20 meter, gemeten vanuit de splitsing Poort- dijkstraat voor de noordzijde van het gedeelte Haven Zuidzijde, omdat aan de noordzijde wagens worden geparkeerd, welke een beletsel vor men voor het meestal grotere vracht- KERKWERVE, 21-4. Vorige week vergaderde de N.C.V.B. afdeling Kerkwerve. in het verenigingsge bouw. De presidente, mevrouw Vier- gcver-Legemate. heette alle aanwe zigen hartelijk welkom en in het bij zonder mevrouw De Boon-Tol uit Spijkenisse. die de verdere avond zou verzorgen. Na het zingen van Gcz. 34 t. 6. ging de spreekster voor in gebed. Verder werd de liturgie gevolgd, be staande uit het lezen van enkele bij belgedeelten en n.a.v. het gclczene een meditatie, afgewisseld met sa menzang cn het dcklameren van enkele gedichten. Tot slot las mevr. De Boon-Tol een verkeer, komend uit de Poortdijk- straat. Grond voor nieuwe scholen De raad krijgt verder te behande len de aankoop van een perceel grond met opstallen Kerkpad 2 te Brouwershaven, zijnde het pand „De Meelbaal", eigenaar de heer A. van Sluis. Deze aankoop is nodig om te komen tot een nieuw scholenkomplex voor het kleuter-, openbaar- en bij zonder basisonderwijs te Brouwers haven. Voor het ontwerp van schetsen door het architectenbureau Jobse te V'issingen werd door de raad reeds een krediet verleend. B. en w. delen de raad in een uit voerige toelichting mede. dat na on derzoek der mogelijkheden voor de plaats, waarbij de Commissie voor Stads- en Dorpsvernieuwing nauw betrokken is geweest en waarvoor overleg is gevoerd met de beide in specteurs van het kleuter- en basis onderwijs, het college tot de con clusie is gekomen dat het scholen complex het beste gerealiseerd kan worden op het perccdlsgcdceltc, ge legen aan Korenmarkt, Schuitkade. Kerkpad en Kerkplein. paasverhaal: „Die geleden heeft on der Pontius Pilatus", van W. Laats- man. Hierna werd gezongen Ps. 100. en ging de gaste voor in dankgebed. De presidente dankte mevr. De Boon cn bood haar bloemen aan. Advertentie BIJ Op een gedeelte van deze grond staan de voormalige openbare lagere school en de aangekochte panden Korenmarkt 1 en Schuiikade 2, wel ke in beginsel zouden worden be stemd voor gemeentewerken. De scholenvoorziening in de kern Brouwershaven aanwezig bestaat uit: een tweeklassige openbare kleu terschool, waarvan één gevestigd is iri De Blokkendoos en één in de voormalige school aan het Kerk plein. Een drieklassige basisschool vcor openbaar onderwijs en een tweeklassige school voor bijzonder onderwijs. Het totaal aantal leerlingen der drie scholen bedraagt 160. De be huizing van de scholen, behoudens De Blokkendoos is slecht te noemen. De beide basisscholen zijn gevestigd in een houten noodschool. B. en w. zeggen, mede door de gerealiseerde woningbouw en do nog in uitvoe ring zijnde bouw voor de komer.de jaren een toename te vo wachten van het leerlingenaantal. Het reeds in eigendom van de gemeente toebe horende perceelsgedeelte cn het n°g te verwerven per -eelsgedc l:e lig: in het besche.mde st; dsgczlcht van Brouwershaven nabij de Hc v Sir.' Nicolaaskerk. Door nu hier een scholencomplex te stichten kan do buurt gerehabiii.eo:d Worden en wordt er een funktie aan gegeven, die past voor een plaats zo dicht bij bet centrum gelegen. Rekening hou dend met de toekomstige integratie zal het complex volgens b. cn w moeten bestaan uit 2 speel-werklo- kalen voor de kleuterschool, een 4- klassige openb. basisschool een 2- klassige bijzondere basisschool en een gymnastieklokaal. De oude openbare lagere s hooi kan voor het cvergrote gedeelte in het bouwplan worden betrokken met handhaving van het silhouet. Ter verdere reahse- r'rg zal moeten kunnen worden be schikt over het aangrenzende per ceel ,.De Meebaöl" van de heer A. van Sluis; grond met opstallen aan het Kerkpad 2 ter opp. van 1230 m-\ De eigenaar gaat akkoord met het rapport van het Taxatiebureau Gro- potax te Goes cn is bereid zijn bezit Ie verkopen aan de gemeente voor de prijs van f 129.950.—. B. en w. benadrukken wel in haar voorstel, dat uit Rijks kas aan de gemeente een uitkering wordt ver strekt als bijdrage in de kosen van de verwerving ingevolge de beschik king bijdragen Saneringsplannen. VERSEKE, 21-4. De directie van de N.V. Nederlandse Maatschappij voor Oesterteelt De Meulemeester Co., \indl liet jammer dat - via het open gedeelte van het Rijn-Scheldekanaa! - in de toekomst mogelijk weer vervuiling voor de oesterteelt zal optreden. Deze vervuiling zal. zo meent z(j in het jaarverslag, alleen voorkomen kunnen worden door het aanleggen van geleide dammen of bedijking van dat gedeelte van het kanaal dat als een open geul in de Oosterschelde loopt. Zowel de oester- en mosselcultuur als de scheepvaart zouden hiermee gebaat zijn. Het grootste gedeelte van de kos ten van dit kanaal zal, voor zover de directie bekend, door België wor den betaald, zodat ook dit land voor de meerdere kosten aansprakelijk gesteld zou kunnen worden. Sinds de ingebruikneming van de Volkerak- sluizen enige jaren geleden, waar door het slechte Rijnwater do Oos terschelde niet langer meer kan be reiken. heeft de Meulenmeé'ster praktisch ieder van een goede groei en kwaliteit van de oesters kunnen spreken. Opbrengsten Het bedrijf behaalde vorig jaar een winst van f429.013 tegen f243.667 in 1974. Voorgesteld wordt de ideale gezinsbank hypotheken ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur. Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur. West: Scheldestraat. dinsdag 9.00-10.30 uur. het dividend te verhogen van f35 tot f40 per aandeel van 1'100 alsmede een .stockdividend uit ic keren van f20, hetgeen betekent dat per vijf gewone aandelen één gewoon aan deel a pari zal worden uitgereikt. De in het seizoen 1974-75 vanuit Nederland verzonden hoeveelheid consumptie-oesters nam toe van 15.3 min tot bijna 17,8 min stuks. België was met 15,4 min stuks (13,7 min) weer de grootste afnemer, opnieuw gevolgd door West-Duitsland, Neder land, Zwitserland en Frankrijk. De handel in kreeften was zonder veeJ schommelingen normaal. KERKWERVE, 21-4. Dinsdag 20 april vierden de bejaarden van Kerkwerve, samen met de bejaarden van Ellemeet en Seharendijke het paasfeest. Velen waren voor deze gelegenheid samengekomen in het gemeentelijk verenigingsgebouw. Mevr. Baerends voorzitster van het bejaardencomité begroette alle be jaarden. De middag werd groten deels verzorgd door de N.C.V.B. af deling Kerkwerve. Er werden bij bellezingen gehouden en. de bejaar den zongen paasliederen. Ook werd er gezongen door een viertal meis jes, die dit keurig deden. Ds. Del haas, hervormd predikant van de ge meente Middenschouwen, hield een meditatie. Verder werden er dia's vertoond door mevr. Viergever- Legemate, de presidente van de N.C. V.B. Aan het eind van de middag ge komen dankte mevr. Baerends voor de getoonde belangstelling. Mevr. Lemsom uit Seharendijke dankte na men-; de bejaardensozen van Elle meet en Seharendijke voor de geno ten gastvrijheid. Zodoende was het een gezellige middag die door de oudjes zeer gewaardeerd werd. Vergadering C.P.B. Op dinsdagavond 27 april aan staande komt de afdeling Schouwen- Duiveland van de Chr. Plattelands vrouwen Bond in vergadering bijeen in het Herv. Verenigingsgebouw. Het onderwerp „De verzorgende beroe pen, vroeger, nu en in de toekomst" zal worden ingeleid door zr. J. P. de Bart uit Goes. Verder zal een be stuursverkiezing plaatsvinden. Af tredend en met herkiesbaar is me vrouw R. de Jonge-van Mourik. Expositie ,,'t Lange Uus" In het kader van de kunstten toonstelling in ,,'t Lange Uus" (Ha venpark) wordt mede ceramiek ge ëxposeerd van mevrouw Tessa Braat In het verslag van de ope ning werd verzuimd hiervan apart melding te maken, een omissie die herdoor zij hersteld. Red. ZIERIKZEE Prov. Zeeuwse V.V.V. De Prov. Zeeuwse V.V.V. houdt, op vrijdag 7 mei een algemene verga dering in „Britannia" te Vlissingen. A.s. zondag 25 april wordt in de Oaslhuiskerk een jeugddienst ge houden. In deze dienst zal ds. De Roov het thema Wat \s naasten liefde? belichten. Medewerking vvorclt verleend door net C.JV. jeugdkoor uit Bruinisse. Aanvang 11.00 uur. Filmvoorstelling „King Kong" ZIERIKZEE. Terwijl men bij hel Havenhoofd te Zierikzee links een keurig opgeknapt stuk dijk ziet (foto boven) is naar rechts een dijk te zien die weliswaar op Deltahoogte, nog rommeligen lang niet afge- werkt is (foto onder). Óp de voor grond: restanten en brokstukken van de oude betonnen zeewering (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) DREISCHOR Bingo-avond Zaterdagavond 24 april a.s. organi seert café „De drie schapen" een bingo-avónd. Er zijn prachtige prij zen te winnen. N1EUWERKERK Vergadering Staatkundig Geref. Studievereniging Vrijdag 23 april a.s. belegt de Staatkundig Gereformeerde Stud c- vereiilging „Schouwen-Duiveland" een vergadering in de vergaderzaal van de Gereformeerde Gemeente. Molenstraat to N'euwerkevk De heer A. R van Klinken uit Wageningen. die onlang- een werk bezoek heeft afgelegd in Ma'o s hoopt dan een inie ding te verzor gen over Maleisië, land in ontwikke ling. MIDDELBURG. 21-4. De Stuur groep Dijkversterkingen Oosterschel de heeft zich in haar een dezer dagen onder leiding van mr. J. F. G. Schlingemann gehouden vergadering opnieuw uitvoerig bezig gehouden met de problemen, die bij de voorbe reiding van de werken naar voren komen. Het blijkt, dat het verkrijgen van gronden voor de partiële dijkver zwaring niet altijd een gemakkelijke zaak is. Weigering tot grondverkoop kan in het werk ernstige vertraging met zich meebrengen, hetgeen het schema van de uitvoering kan be ïnvloeden. In het algemeen is er de onzeker heid over de wijze van afsluiting van de Oosterschelde, die het nemen van beslissingen ten aanzien van sommige dijkgedeelten erg moeilijk maakt. Dit geldt vooral wanneer daarbij belangen van particulieren en van natuurbehoud zijn betrok ken. Schouwen-Duiveland In de vergadering van de stuur groep gaf ir. P. H. van de Weele, hoofd van het bureau dijkverster kingen, een overzicht van de stand van zaken. Wat betreft Schouwen-Duiveland, werd meegedeeld dat de versterking van de zeedijk polder Schouwen, district Borrendamme waarmee eind juni 1975 werd begonnen, zal binnen de gestelde termijn (begin mei a.s.) zijn voltooid. Voor de Paasdagen is opgeleverd het werk bestaande uit het aanbren gen van bestortingen op de voor oever voor de Weversinlaag en de Flaauwersinlaag bij Schelphoek. De ze bestortingen omvatten een hoe veelheid van 50.000 ton fosforslak- ken. Eveneens op 26 mei is de aanbe steding gepland van de verzwaring van de zeedijken tussen Bruinisse (Stoofpolder) en Ouwerkerk (haven van Vianen), over een lengte van on geveer 11 km. Onderhandelingen over de aankoop van de gronden, nodig voor deze verzwaring, zijn gaande. Zondagavond a.s. draait in de Zie- rikzeese Concertzaal de befaamde „griezelflim" aller tijden: „King Kong", met o.a. Fay Wray, Bruce Cabot en Robert Annstrong. Deze film, die al uit de legendarische der tiger jaren stamt, zou men eigenlijk een „beestachtig sprookje" kunnen noemen: een monster verlieft zich op de mooiste van het land. De film werd vooral beroemd vanwege het formidabele stuk trucagewerk dat bij de totstandkoming moest wor den verricht. Volgens vele persreak- ties overtuigt de film nog altijd: „King Kong" is ook nu nog een prachtig en boeiend schouwspel. RENESSE Voorjaarsuitvoering toneelvereniging „Op Drift" Zaterdagavond 24 april geeft de toneelvereniging „Op Drift" in het dorpshuis van Renesse zijn jaarlijk se voorjaarsuitvoering. Op het programma staat het to neelspel in 4 bedrijven De Grote Leugen van Joop Spit. Het is een ernstig stuk dat gaat over een fa- brieksdirekteur met twee zoons. De oudste zoon wordt opgehemeld en de jongste wordt altijd afgekraakt. Door „De Grote Leugen" valt de oudste zoon uiteindelijk .door de mand en de jongste komt dan beter tot zijn recht. Onder regie van de heer D. Dok man wordt het stuk gespeeld door de dames: mevr. De Hamer, mej. N. de Vos, mevr. L. de Feiter-van Oeveren en mevr. R. v. d. Roest en de heren C. v. d. Boogert, v. d. Art, A. Padmos en G. van Splunder. De avond zal worden besloten met een gezellig bal. Ophalen van oud papier MIDDENSCHOUWEN. Dit bleef over van de personenwagen die na een aanrijding op de kruising Provinciale weg-Hoosjesweg in een sloot terecht ktoam. De bestuurder liep slechts enige lichte verwondingen op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) A.s. vrijdagavond 23 april a.s. zal er te Nieuwerkcrk weer oud papier worden opgehaald ten bate van het Zendingswerk der Geref. gemeente. Men wordt verzocht alles gebundeld klaar te zetten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3