Zierikzee stelt zich terughoudend op ten aanzien van Grevelingen TStfSMP Veel doden bij trem-busongeluk Oefening met gefingeerd ongeluk bij kerncentrale Borssele Meteorietenregen in n.o.-China Engelse zesling gestorven Doden bij rellen in mijn in Zuid-Afrika Familiedrama in Engeland Grote schade aan natuurgebied na brand Herstel van Nachtwacht Vergadering gemeenteraad MINI-SCHAAPJE GEBOREN IN DREISCHOR AGENDA Rieten mandje: beste kinderzitje 2 ZIERIKZEE, 21-4. In verband niel een schrijven van liet N.V.V., is op ile woensdagavond gehouden raads vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, de Nieuwe inriehtiugsschets Greve- lingenbekken 1975 ter sprake gekomen. De heer Lcydckker vroeg of Zierikzee ook niet op deze schets had moeten reageren. Hij wees in dit verband op de regionale betrokkenheid. De voor zitter wees er op dat Zierikzee de enige gemeente is, niet grenzend aan het Grevelingenbekken en dat maant tot terughoudendheid. Zierikzee speelt meer de rol van waarnemer, al dienen ervaringen en reakties genoteerd i.v.m. mogelijke ontwikkelingen in de toekomst rond de Oostcrschclde. Met betrekking tot de Ooster- schelde dient Zierikzee wel een gro te inbreng te hebben, gelet op het feit dat een groot deel van het wa teroppervlak tot het gebied van de gemeente Zierikzee behoort. De voorzitter meende verder dat het niet prettig zou aan doen bij de an dere gemeenten, als Zierikzee zich intensief met het Grevelingenbekken ging bezig houden. Men is elders mans genoeg, om die zaken te rege len, „maar wij willen leren van eventuele fouten en ervaringen"^ De heer Groen attendeerde op stankhinder in ,,'t Kofschip". Deze zaak is in onderzoek bij PW. Agenda In snel tempo werkte de raad zich hierna door een groot aantal stuk ken. Het pand Venkel 44, wordt aan gekocht van de heer A. den Boer (f 12.500). Aankoop verder van de panden Molenstraat 14, 16, 18 en 22 van de erven mevr. M. Mays-Lie- vense (f 38.000). Een perceel grond aan de Molenstraat wordt gekocht van de heer H. Saman (60 m-; f 2800). Aan „Beter Wonen" wordt 6235 m- grond verkocht in plan West VI voor de bouw van 44 wo ningwetwoningen (f 376.508). Aan Bouw- en Aannemingsbedrijf Van Engelen B.V. te Dordrecht, wordt verkocht 3225 m- grond in plan West VI (f 262.171,50 exkl. b.t.w.). De grond is bestemd voor de bouw van tiep. woningen. G#en toestemming De heer C. A. Vogelaar te Oud- Beijerland deed het verzoek op het industrieterrein een handelsonder neming te mogen vestigen. Daartoe begeerde hij grondaankoop, een be slissing waarover het kollege in handen van de raad wilde stellen. In de praktijk blijkt heel wat oppo sitie gevoerd tegen de plannen van betrokkene. Met het verlenen van toestemming, zouden ongewenste ontwikkelingen in gang worden gezet. In verband daarmee, achtte het kollege het hoogst waarschijnlijk, dat het kollege van G.S. geen goed keuring zal verlenen aan grondver- koop met het be-oogde doel. Voor gesteld werd derhalve het voorstel tot verkoop van de grond in te trek ken en het advies af te wachten van de stedebouwkundige. De voorzitter erkende de teleur stellende ervaring voor de heer Vo gelaar, die - naar mededeling van wethouder Doeleman - zich toch te Zierikzee zal vestigen (hoekpand St. Dcmustraat-Nicuwe Boogerdstraat). De heer Asma wees nog op brieven, waarin werd gesteld dat hel onder- werpelijk bestemmingsplan niet in overeenstemming zou zijn met het provinciaal beleid. Zo had hij graag een betreffende brief gezien van 11 februari 1976, maar de voorzitter deelde mede dat dit schrijven is doorgestuurd naar de stedebouw kundige. Ter verzwaring van de zijgevel van zijn woning verzocht de heer J. F. van Uden een strook grond aan de Manhuisstraat te mogen kopen. (3 m-': symbolische prijs f 1). Aan de Grachtweg worden verschillende perceelsgrenzer| rechtgetrokken, i.v.m. rekonstruktie van die weg en het plaatsen van een muurtje aan Advertentie Vrijdag 23 april S de gehele dag gesloten J^y //'r frs/r 2 J (MOURER) 'u Havenplein 1 - Zierikzee naast 's-Gravensteen 4 Jelefoon (01110) 2443 de oostzijde. Grenswijzigingen vin den ook plaats tussen gronden van de gemeente en van Delta Elektro- nika B.V. Onder de hamer door ging de Lozingsverordening riolering, houdende maatregelen voor zwaar dere vervuilers. Idem: wijzigingen van de Bouwverordening. Subsidies Subsidies werden goedgekeurd voor restauratie van panden: voor pand Appelmarkt 6 (mevr. W. J. Weltevreden); Havenplein 16 (P. M. van Geesbergen); Havenplein 5 (J. Volkeri); Korte St. Janstraat 21 (F. van der Pol); Lange SI. Janstraat 8 (P. A. Vos, Heerhugowaard); PosL straat 48 (M. Kouwcnberg). De sub sidie bedraagt in al deze gevallen 30 procent van'de geraamde totale subsidiabele kosten. Reis Hatfield De S.V. „Mevo" krijgt een subsi die van f 400 ter bestrijding van de kosten reis Hatfield (E.). Over deze reis -bracht de heer Asma verslag uit. Hij sprak ginds met de gemeente besturen van Hatfield en Welwynn Garden City. De raad van Hatfield is als gevolg van de samenvoeging, meer een wijkraad geworden en heeft minder gezag. Hatfield wil de ban den graag bestendigd zien; de gro tere gemeente in mindere mate. Toch werd besloten de „jumelage"' voort te zetten. Mevo speelde met de Paasdagen ginds een wedstrijd tegen een selektie-elftal en verloor eervol met 4-1. Belangrijk vond de heer Asma dat sportverenigingen niet op eigen houtje uitwisselingen gaan houden, maar de Jumelage-kommissie hier bij inschakelen. Hij had ter plaatse ook medede ling gedaan van het tragisch onge luk in het zwembad, waardoor de reis van de zwemmers werd gean nuleerd. Men had daarvoor ginds alle begrip. Gepoogd zal worden nog dit jaai" (herfstvakantie) een zwem- reis te organiseren. De raad verleende een subsidie van f 2000 voor de te houden'toe- ristendagen. Tot onderwijzeres in vaste dienst nuttige handwerken aan de open bare basisscholen wej-d benoem^! mevr. Y. B. Adriaanse-Schm'éink, thans tijdelijk werkzaam als zodanig Medewerking wordt verleend aan de Nutskleuterschool tol het aanschaf fen van ontwikkelingsmateriaal. Beroejisclirii' teil Beroepschriften van de heren Burcksen en Otte, respektievelijk m.b.t. een weigering van een door hen aangevraagde vergunning voor hei bouwen van respektievelijk een open botemberging op het perceel Ropmpotstraat 1 en een garage op het perceel Eendrachtstraat 46, wer den ongegrond verklaard. Eerstbetrokkene is tussentijds ge waarschuwd niet te bouwen zonder gemeentelijke vergunning. Welis waar rA tussentijds getracht door een architekt de berging zodanig te wijzigen, dat alsnog een vergunning te verlenen ware geweest, maar de Beroepskommissie (P.W.) kon hier mee niet akkoord gaan. De raad nam de visie van de kommissie over; konsekwentie zal zijn dal bedoelde botenberging moet worden afgebro ken. De heer Otte mag op het per ceel Eendraohtstraat 46 geen gara ge bouwen. TAIPEII, 21-4. Bij een trein-bus- botsing op Taiwan zijn woensdag ten minste 40 mensen om het leven gekomen en 41 gewond. Dit heeft de politie meegedeeld. Het ongeluk vond plaats in Ta Cheng, in de buurt van het centraal gelegen Tsjang- hoca. Volgens de plaatselijke politie heeft meer dan de helft van de ge wonden weinig overlevingskansen. De bus vervoerde schoolkinderen. Advertentie VLISSINGEN, 21-4. Woensdag morgen heeft zich op de kerncen trale in Borssele een ongeluk voor gedaan waarbij een monteur niet al leen gewond werd maar bovendien met radio-actief water besmet raakte. Het betrof hier een groot scheepse oefening van een denkbeel dig ongeluk. De bedrijfsgeneeskundige dienst en de directie van de Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij (P.Z. E.M.) hadden van tevoren een draai boek opgesteld aan de hand waarvan artsen, verplegend personeel, zieken huizen, EHBO'ers en stralingsdes kundigen dienden te handelen. Het ongeluk gebeurde woensdagmorgen rond negen uur. Om tien uur arri- DREISCHOR. 21-4 - Sinds enkele dagen dartelt bij Jam, v. d. Linde te Dreischor een mini-schaapje vrolijk rond, dat bij de geboorte nel hel ge- wicht van. anderhalve kilo haalde. Het gewicht ran een pasgeboren lam. Ilgl normaal lussen de i'ier en vijf kilo. Het kleme ding. de. laatst ge borene ran een tweeling, waarvan de andere helft ook niet groot is le noemen, gedijt echter goed gezien het feit dat het inmiddels 4 ons is gegroeid. Helaas is moederschaap nog niet helemaal aan het moeder schap gewend en toont daarom ivei- nig belangstelling voor haar nako melingen. hetgeen uiteraard proble men geeft bij hef drinken. Overigens was moederschaap, toen ze verle den jaar ter wereld kwam, niet vejfl groter dan haar kleinste spruit nu is. Voorlopig is het drieponderlje in een hokje van pakken stro onder gebracht waarboven een verwar mingslamp is aangebracht die voor een konstante temperatuur zorgt. Indien nodig wordt het lammetje bijgevoerd met dc fles. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE A.s. zondagavond 8.00 uur éénmalige voorstelling van DAVID O'SELZNICK'S KING KONG HET ACHTSTE WERELDWONDER Toegang 14 jaar Zaterdagavond geen bioscoopvoorstelling veerde de besmette patiënt in het St. Jozef Bethesda ziekenhuis in Vlis- singen, waar hij eerst werd ontsmet en hem eerste hulp werd verleend. Volgens dr. J. Strumphius, hoofd van de geneeskundige dienst van de Pro vinciale Zeeuwse Energiemaatschap pij, en dr. J. Schuling, geneesheer directeur van het Vlissingse zieken huis, mag de oefening geslaagd wor den genoemd. Wel moet een zieken huis dat aangewezen wordt als op vang voor radioactieve patiënten van tevoren goed geïnstrueerd en inge richt zijn voor dit doel, meent dr. Schuling, omdat een normaal zieken huis niet berekend is op de opvang van dit soort besmette patiënten. De oefening heeft ongeveer twee uur ge duurd. KIRIN (China), 21-4. De omgeving van de in het noordoosten van China gelegen stad Kirin is op 8 maart ge troffen door een ongewoon grote meteorietenregen. Dit heeft het Chi nese persbureau „Nieuw China'' woensdag meegedeeld. LONDEN, 21-4. Het laatste kind van de zesling die een week geleden in New Castle werd geboren is woensdag overleden. Het jongetje was als eerste door middel van de keizersnede ter wereld gebracht. Twee zusjes overleden al op de dag van de geboorte en de anderen stier ven in de loop van de week. De moeder van de zesling was de 30-jarige mevrouw Christine Price, echtgenote van een muziekleraar. Na langdurige kinderloosheid had me vrouw Price haar toevlucht gezocht tot hormoonpreparaten. JOHANNESBURG, 21-4. Bij onge regeldheden tussen mijnwerkers van verschillende stammen in de goud en uraniummijn van Buffelsfontein in Zuid-Afrika zijn sinds zondag zes mijnwerkers omgekomen en dertig gewond. Er patrouilleert nu politie, uitgerust met automatische wapens. In twee en een half jaar tijd zijn meer dan 150 mijnwerkers omgeko men bij incidenten in de Zuidafri- kaanse mijnen. LONDEN, 21-4. Een uil vier per sonen bestaand gezin is woensdag dood in zijn woning in het Engelse Eldersfield aangetroffen. Alles wijst erop, dat de 48-jarige vader zijn 35- jarige vrouw doodgeslagen heeft en zijn zoons van 4 en 6 jaar gewurgd. Vervolgens heeft hij zelfmoord ge pleegd door in zijn auto met draaien de motor in dc garage te gaan zitten. Hel familiedrama werd ontdekt toen familieleden geschenken kwa men brengen ter gelegenheid van de verjaardag van de vierjarige zoon. Gevecht met haai SYDNEY, Australië, 21-4. Tim Bristow, een voormalige privé-detective in Sydney in Australië, is bereid voor hon derdduizend dollar - een tien de van het honorarium dat Amerikaanse promotors willen betalen - een gevecht met een haai aan te gaan. Hij stelt twee voorwaarden: de haai moet in een aquarium van tenminste 50 meter lengte worden gelokt, waardoor hij ruimte heeft om ie manoeu vreren en hij geen al te ge makkelijke prooi wordt, en het water moet zo helder zijn. dal Bristow de haai ziel als hij zijn aanval inzet. HILVERSUM. 21-4. Het natuurge bied van het Fochteloervecn, dat dinsdag door brand werd getroffen, heeft aanzienlijke schade geleden. Dit beeft dc Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, die liet na tuurgebied beheert, woensdag mee gedeeld. Van het natuurgebied, dat ligt op de grens van Friesland en Drente, ging dinsdag 300 hectare veen en heide in vlammen op. Bij een brand op 24 maart in hetzelfde gebied ging reeds duizend hectare verloren. Volgens de vereniging tot behoud van natuurmonumenten zijn de ge volgen van de branden zeer ernstig- niet alleen de planten, maar ook de humuslaag is op verscheidene plaat sen aangetast en hiervan zal de plan tengroei de komende jaren veel schade ondervinden. Ook zijn vele dieren slachtoffer geworden van dc branden: juist in het broedseizocn zijn nesten van vogelsoorten als de eend, de grutto en dc wulp vernield. Volgens dc vereniging tot behoud van natuurmonumenten zijn ook vele jonge hazen en adders in dc vlam men omgekomen. IS april t/m IS mei Zierikzee ,,'t Lange Uus" kunsttentoonstelling. 9.00-12.00; 13.30-17.30. Do.: 19.00- 21.00 uur. Z. en ma. gesloten. Donderdag 22 april Zierikzee Herv. Ver.-gebouw. Herv. Vrouwen ver. 20.00 uur. ,,'t Durps'uus". .Jeugdwerk-avond, 19.30 uur. Ver.-gebouw. NCVB-afdeling, 19.45 uur. Vrijdag 23 april Zierikzee Hotel Van Oppen. Afd. Veilig Ver keer Nederland. 20.00 uur. Nieuwerkerk Vex-gaderzaal Geref. Gem., Molen straat, 19.30 uur, staatkundig Geref. Studievereniging „Schouwen-Duive- land". Bruinissc Gemeente-avond Hervormde kerk. 20.00 uur. Zaterdag 24 april De grootte en het aantal meteo rieten benevens de oppervlakte van het inslaggebied worden uitzonder lijk genoemd. Een gebied van 500 vierkante kilometer met daarin zes plaatsen met een inwoneraantal van boven de 100.000 was door de me teorietenregen getroffen. Niem-md raakte gewond. Volgens het persbureau was de meteoor in de namiddag de damp kring binnengedrongen en als een grote vuurbal over Kirin getrokken voordat hij boven een volkscommu ne explodeerde en overging in een stenenregen. Een meteoriet door boorde een bevroren grondlaag van 1,7 meter, zakte daarna 6,5 meter diep en liet een krater^AcUter met een diepte van drie en een doorsnee van twee meter. Inmiddels zijn 100 steenmeteorie ten gevonden. Drie daarvan wegen zwaarder dan 100 kilogram. De grootste weegt 1,7 ton, de kleinste minder dan een pond. Zierikzee Concertzaal. Toneel Z.V.U.. 20.00 uur. Renesse Vogelwacht. Excursie „Watergat", 14.00 uur. Dorpshuis, voorstelling toneelvereni ging „Op Drifl". Café „De Drie Schapen", 20.00 uur, Bingo-avond. Bruinissc 10.00 uur. Ophalen materialen Rom melmarkt. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, beat- band „Vol Schouwen's Hoop". Zondag 25 april Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling King Kong. Hervormde kerk, 18.30 uur, concert met brassband Heilsleger en koren. Maandag 26 april Brouwershaven Stadhuis, 19.30 uur, vergadering ge meenteraad. Dinsdag 27 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, afd. Schouwen-Duiveland van de C.P.B. „Mondragon" (foyer), 19.30 uur, ver gadering Stad en Lande. Vrijdag 28 april Zierikzee Brogum, 20.00 uur filmvoorstelling. Corneliastichting, 20.00 uur, cursus gerontologie. Maandag 3 mei Zierikzee „Mondragon"-foyer. Vergadering „Beter Wonen". 20.00 uur. Donderdag 6 mei Goes „Prins van Oranje'', 10.30 uur afd. Zeeland Ned. Plattelandsvrouwen- bond. AMSTERDAM, 21-4. Op 3 mei be ginnen de zes restauratoren van het Rijksmuseum te Amsterdam met het aanbrengen van een nieuwe vernis laag op de gerestaureerde Nacht wacht. Daarna wordt het doek in een nieuwe lijst geplaatst. Het schilderij van Rembrandt is dan tien maan den lang alleen achter glas te zien, omdat te veel menselijke adem een blauwe aanslag op het doek kan achterlaten. Het herstel van de beschadigin gen, die een psychisch gestoorde vo rig jaar september met een mes ver oorzaakte. zal dan ruim een acht maanden hebben geduurd. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij do Vaato (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 Flitsen uit het buitenland NASHVILLE. Dc Baptisten in dc Verenigde Staten zijn verdeeld over president Ford. Een deel van hen is niet gelukkig met dc uitnodiging, die president Ford van dc zuidelijke Bapitstcn heeft gekregen om hun jaarvergadering 1976 toe tc spreken. DEN HAAG, 21-4. Ten behoeve van de lezers van dc toeristenkam- pioen heeft dc ANWB - mede met het oog op dc komende landelijke fietsdag op 8 mei - een onderzoek ingesteld naar verschillende kinder zitjes aChter op dc fiets. Daarbij 's dc rieten mand als het doelmatigste en veiligste kinderzitje uit de bus gekomen. De verschillen tussen de onderzochte kinderzitjes zijn niet zo groot, maar wel zijn de rieten mand en een zitje voor bromfietsen (rumc- to) beter afgewerkt. Dc prijsver schillen zijn niet in afwerking of doelmatigheid terug te vinden, meent dc ANWB, die bij het onder zoek nok griet heeft op de bevesti ging. de plaats van het it je. het in en uit tillen van het kind en de vraag of Benjamin wel lekker zit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2