Halfvolle Koffiemelk „Zoveelste" paal de grond in voor gymnastieklokaal annex gemeenschapsruimte Eindelijk wat perspektieven voor Smit Bolnes Zierikzee Prinses Anne bewusteloos na val van paard AKTIE VAN AANNEMERS DE ZIERIKZEESCHE COURANT fles1000 gram 495" zóóon 1 idee Belangrijk projekt in Middenschouwen MEUBELRAMA Mededeling op raadsvergadering OOK HIER BLOESEMS h 1 ZEELEG/ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 april 1976 132ste jaargang Nr. 21881 DAARIN OPQENOM6N (1797 - 188») REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81.00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 3.70 Vraagt onze contractprijzen' De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W In dit nummer: De MEVO-reis tiaar Hatfield SCHARENDIJKE, 21-4. Woensdagmorgen 0111 elf uur nam de heer L. F. van Wijck, secretaris van de ge meente Middenschouwen, de bediening over van de liei-installatie, om hiermee paal nummer zoveel, voor het fundament van gymnastieklokaal annex gemeen schapsruimte, in de grond te slaan. Een fundament waarop verder ge bouwd kan worden aan een van de projekten op het verlanglijstje van de gemeente Middengebouwen. Men hoopt het gebouw uiterlpk 15 okto ber 1976 in gebruik te kunnen ne men. Reetje anders dan anders Meestal speelt 7.0'n gebeurtens zich af rond de eerste paal, maar in d.t geval had men voor deze gele- genhc' de laatste paal bestemd. Door een kleine stagnatie in het werk werd het echter gewoon paal nummer zoveel. Deze keer ook niet iemand met een bestuurlijke funktie die de officiële plechtighe d ver richtte. Er werd zeer bewust iemand uit de administratieve sektor - de werkers op de achtergrond - ge vraagd in de persoon van de heer Van Wijck. Dit als blijk van waar dering voor hem en al zijn mede werkers voor hun volledige inzet in alle extra werkzaamheden tijdens de afgelopen jaren. Gymnastiek In een korte toelichting verklaar de de burgemeester van Midden- schouwen Baerenris dat tot dus ver geen enkele vorm van verant woorde gymnastiek-akkommodatie Advertentie Heeft u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 in de verschillende kernen van deze gemeente bestaat. Om alle leerlingen van de basisscholen in gelegenheid te stellen de nieuwe akkommodatie te gebruiken zullen de leerlingen uit Kerkwerve per bus vervoerd worden. „Uiteraard is dit een nood oplossing, gezien de afstand en de tijd die hiermee verloren gaat", al dus de heer Baerends, die hoopte op een realisering van een soortgelijke akkommodatie te Kerkwerve. De zaal zal in de avonduren be schikbaar zjjn voor de diverse sportverenigingen, die zich nu dus al kunnen prepareren om nieuwe aktivitciten te ontplooien. Gemeenschapsru im t e De uitvoering van de bouwwerken is in handen gegeven -van de firma Jarino tc Roden. Het gymnastieklo kaal zal een afmeting krijgen van 12x21x5.5 m, terwijl er een speciale vloerbedekking zal worden aange bracht, waardoor deze zaal ook te gebruiken zal zijn voor andere doel- e nden. De gemeenschapsruimte heeft voor Scharcndijke ccn tweeledig doel nl. als gemeenschapshuis voor de om geving en als accovnodatie slecht- weer-voorziening voor de recreatie. I.v.m. uitkering vergoeding stlch- tingskosten over 1976 dient het ge bouw uiterlijk 15 oktober 1976 in gebruik tc worden genomen. Dit nummer bestaai uit 10 pagina» De geschiedenis is een ladder f van ellende, oorlogen en revo- luties zijn de sporten. luiir.i -iiyii ue tt/jui iKii. Chateaubr and f ZIERIKZEE, 21-4. Op de woensdagavond gehouden raadsvergadering heeft de voorzitter, burgemeester Til. H. de Meester, enkele optimistische mededelingen kunnen doen over de toekomstige - op kontinuering van de werkgelegenheid gerichte - ontwikkeling hij het in moeilijkheden verkerende bedrijf Smit Bolnes. „Er is thans reden tot enig optimisme", aldus de voor zitter. Vertegenwoordigers van het personeel hebben kontakt gehad met een andere, in Nederland gevestigde, motorenfabriek, hetgeen zou kunnen leiden tot een samengaan met het Zierikzeese bedrijf, teneinde tot een ekonomische bedrijfsvoering te komen en de produktie van de Smit Bolnes-motor te kunnen voortzetten. Verder zijn er belangrijke bespre kingen geweest met het ministerie van Ekonomische Zaken, aan de hand van rapporten en studies, die in de afgelopen maanden zijn opge steld en gemaaktBegrijpelijk is dat het personeel van het betrokken be drijf de zaken vlugger behandeld zou willen zien, maar die studies vergen nu eenmaal langere tijd. Een finan ciële ondersteuning van Ekonomische Zaken behoort tot de mogelijkheden en verder worden instanties en be drijven benaderd, om als geldschie ters te fungeren'. Oók van de zijde van de provincie mag steun worden verwacht. Steun gemeenten Via de Vereniging van B. W. S. is de mening gepeild in de regio om steun te verlenen door de gemeenten. Algemeen werd het grote belang voor de regio van S. B. erkend en bijdragen van de gemeenten zitten er dus wel in, waarbij Zierikzee het meest zal dienen te betalen. Uiteraard moeten de raden hier over t.z.t. nog beslissen, maar de be reidheid om zo nodig bij te springen, is er. Het provinciaal bestuur staat zeker achter hulpverlening door de ge meenten. Door Ekonomische Zaken is bovendien voor een buitenlandse order van een aantal motoren be middeld. Het resultaat - aldus de voorzitter - is vooral verkregen door toedoen van een aantal zeer aktieve personeelsleden en de vakbonden. Verstedelijkingsnota In het kader van de ingekomen stukken, kwam de Verstedelijkings nota van het ministerie van Volks huisvesting en R.O. aan de orde. De voorzitter konstateerde met vreug de dat aanvankelijke (pers)-berich- ♦en c-1 .K^w.«rikzee worden gerang schikt in de stedenkategorie van snelgroeiers (1000 woningen per jaar) onjuist blijken. In de nota wordt de bijzondere rol van Zierikzee en de stadsfunktie in de regio erkend. Er staan t.a.v. Zierikzee in de nota te accepteren stellingen, aldus de voorzitter, zodat er geen aanleiding is tot bijzondere zorgen. De heer Becu was gevallen over de opmerking, dat „de eigen woning behoefte wordt opgevangen in de centrale ruimte". Hij nam dat nogal letterlijk, zodat b.v. potentiële bou wers te Middelharnis, naar Zierikzee zouden worden verwezen. Zoiets ge beurt natuurlijk niet, maar de op merking bleek wel aan te sluiten bij de Provinciale Direktie Volkshuis vesting, dat Zierikzee rijkelijker be deeld zou worden met woningwet en premiewoningen. LONDEN, 21-4. Bij haar omgang op het concours hippique van Dur- weston is prinses Anne van Enge land woensdag van haar paard ge vallen en in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis in Poole ge bracht. Volgens de eerste berichten zou zij na de val bekneld zijn ge raakt onder haar rijdier. Advertentie (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) Kleine kernen De heer Groen uitte zijn liefde voor de kleine kernen. Hij zou het niet erg vinden, als Zierikzee wat van zijn bouwvergunningen overgaf aan kleine kernen, die daardoor zou den zijn te redden. Zij hebben recht op een minimaal voorzieningenpak ket. De voorzitter wees er op dat de kwestie van de kleine kernen op pro vinciaal niveau thuis hoort. „We gaan niet hard achter die kleine kernen aanlopen, al hebben we begrip voor de wensen", aldus de voorzitter, die op dit punt een be scheiden opstelling van Zierikzee voorstaat. De heer Groen wilde de opmerkin gen doorgespeeld zien naar de ge- sprekscommissies Verstedelijkings nota; de heer Den Boer wilde uitstel van een uitspraak. Besloten werd de zaak in de juni-vergadering opnieuw aan de orde te stellen. Frituurhal In behandeling kwam een schrij ven van de heer G. S. Kooman, Zandkreekstraat 3, inzake de bouw van een woning met frituurhal in de uitbreiding West. De aanvraag houdt verband met het aflopen van de ver gunning van een 'friteswagen in West. Verlenging van de vergunning is niet mogelijk; bouw ter plaatse van de wagen kan niet i.v.m. het bestemmingsplan. Het kollege ver zocht om delegatie van deze zaak. De heer Roskam vond een frituur- zaak een goede voorziening voor plan West waar toch al niet zoveel is. Hij vroeg naar de mogelijkheid van een inbreng in de bestaande su permarkt van zo'n frituurhal. De zaak blijkt dus nogal wat kan ten te hebben; een nader onderzoek is nodig. De raad bewilligde in de delegatie van deze zaak aan het kol lege. De voorzitter deelde mede dat Zec- lands kommissaris dr. C. Boertien voornemens is op dinsdag 18 mei een bezoek te brengen aan Zierikzee. Op die dag zal hij ook een gesprek heb ben met de gemeenteraad. ZIERIKZEE. Natuurlijk bloeien ook op Schouw en-Duiv eland de fruitbomen, zij het misschien niet allemaal tegelijk en overal. Deze (foto) in ieder geval wel; ergens in een stil hoekje bij het parkeerterrein „Mosselboomgaard" Peren en pruimen steken hun tooi omhoog tegen de strakke voorjaarslucht. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 22-4. Vijf organisaties op het gebied van grond-, water en wegenbouw, aangesloten bij het Al gemeen Verbond Bouwbedrijf (AV- BB) - de overkoepelende organisatie van aannemersorganisaties - hebben minister Gruijters van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening met klem gevraagd de overheidsuitgaven aan de bouw volledig buiten de be zuinigingsoperatie in het raam van de i procent-norm te laten. Verwachting tot vrijdagavond: Vrij koud Zonnige perioden en plaatselijk een bui, mogelijk met hagel; matige tot vrij kracht ge noordoostelijke wind; minimumtemperaturen om het vries punt, maxima van 8 tol 12 graden. Voor zaterdag: Aantal uren 2on: 4 tot 14. Min.-tcmperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-lempe2*aturen: omstreeks 12 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 23 april. Zon op 5.26, onder 19.51 Maan op 2.58, onderl3.55 Nieuwe maan: 29 april (11-.20). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 23 april 10.42 23.19 4.12 16.58 Doodtij: 23 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen handhaaft zich een krachtig hogedrukgebied. Een gordel van lage luchtdruk strekt zich uit van zuidoost-Europa over de Mid dellandse Zee naar het midden van de oceaan. Tussen beide systemen staat een brede noordoostelijke stro ming, die koude en droge lucht van uit Scandinavië' naar onze omgeving voert. Bij heldere hemel kwam het in de afgelopen nacht, vooral in het noordoosten, op veel plaatsen tot nachtvorst. Een storing in de boven lucht veroorzaakte donderdag regen-, sneeuw- en hagelbuien in zuid-Zwe den, Denemarken en noordwest- Duitsland. De storing verplaatst zich langzaam naar het zuidwesten en zal zich morgen dicht bij ons land bevin den. Naast perioden met zon zal er plaatselijk een bui vallen, mogelijk met hagel of natte sneeuw. Het blijft vrij koud. waarbij in de nacht weer op veel plaatsen nachtvorst kan op treden. Gemeentesekretaris de heer L. F. van Wijck hanteert de hefbomen in de bestuurskabiné van de hei-installatie. x

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1