Een smakelijke paasdis VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! De camouflage van wijnvlekken 6 KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG KLEURPLAAT VOOR DE JEUGD bezorger te Scharendijke per 1 juni ERIC DE NOORMAN Het raadsel van Tuaim Mor aaidenimulct Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Gasfchuiskerk9.30 en 19.00 uur (Gemeenschappelijke Paascantateclienst) ds. Schaap; cis. Asendovp, ds. Spot-1st va; 11.00 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 10.00 uur Gez. dienst te Scharendijke. Seroos- kerke: 11.00 uur ds. Kroon, Brou wershaven; 9.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur da. V; n L.< uwvti Haamstede; 10.00 uu.* ds. Smits (m.m.v. kerkkoor): 19.00 uur (gez. dienst in Gerei, kcri;) ds. Smits. He- nesse: 9.00 (gezin.--dienst) en 10.30 uur (m.m.v. kerr.i ooi) c!.;. De Wit. Ncordwelle: 10.30 uur gez. uienst te Renesse. Scharendijke: 10.00 uur ds. Delhivas (m.m.v. zawkoor ..Sursum Corda" en trompetsolo). Brouwers haven: zie Zonnemuire. Zonnemaire: 10.00 uur ds. Keizer (ge.:, dienst). Noordgcuwe: 9.30 uur ds. Geers (m.m.v. sopraan, trompet, cantor- organist); 9.30 uur zondagsschool. Dreischcr: (zaterdag: 19.45 uur z< :;- dagsschool); zond.; 11.00 uur cis. Geers; 9.30 uur zondagsschool.. On- werkerk: 9.30 uur cl.--. Kroon. Nieu- werkerk: 10.C0 uur ds. Kolkert (H.D. m.m.v. zor.drgssehcol). Oosterland: 10.00 en iö.go uur (Paaszangdienst), ds. v. d. Meer. Sirjansland: 10.00 en 18.30 uur (bev. ambtsdragers), ds. Tukker. Bruinisse: 10.00 uur ds. De Jong'e, 17.00 uur ds. Delhaas. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Spoelstra, (m.m.v. kinderkoor); 19.00 uur In terkerkelijke dienst in Gasthuiskerk. Haamstede: 10.00 uur ds. Eikelboom; 19.00 uur (gez. d. in Geref. kerk) ds. Smits. Scharendijke: 9.30 en 14.30 uur ds. Paulus. Brouwershaven 15.00 uur ds. Keizer. Zonnemaire: 10.00 uur -gez. d. in Herv. kerk) ds. Keizer. Nieuwerkerk: 10.00 en 17.00 uur dhr. J. Verheul, Spijkenisse. Bruinisse: 10.GO en 17.00 uur dhr. Noorloos. Tiel. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. Urban. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst; 2e Paasdag: 10.00 uur zang- dienst. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. Buijs; 2e Paasdag: 9.00 uur ds. Buijs. Haamstede: 10.00 uur lees dienst; 15.00 uur ds. Buijs. OVERDENKING En Hij boog hét hoofd (Johannnes 19 30) Als in de Jchannes-Passion van Bach de evangelist heeft gezongen: „und neigete sein Haupt und ver- schied" valt er een diepe stilte. En we voelen het gewoon, zo moet het gaan. Anders kan het niet. Want nu kunnen we eigenlijk niet meer ver der. Nu de grens bereikt. De mens is op zijn dieptepunt aange land. De mens heeft zijn Verlosser, zijn Heiland verworpen en vermoord Hoe moet het nu verder? Is er, nu we het zo ver hebben laten komen, nog hoop voor ons? We vallen stil, met alle bange vragen, die ons be kruipen. Nu valt er maar één ding meer te doen, vragen. Vragen, of dit nu het einde is. Of, dat er voor ons, die dit afschuwelijks op ons gewe ten hebben gehaald door onze zon den, nog hoop is. Vragen aan Hem, die wij verworpen hebben, hoe het nu verder met ons moet. Zo heel't Bach het, ook gevoeld. Na de diepe stilte zetten orkest en bas na elkaar zo'n prachtige warme melodie in, dat de tranen ons bijna in de ogen schieten, en we vragen met bas en orkest, of dit het nu werkelijk is: mein dierbre Heiland, laat U vragen, daar U voor ons aan 't kritfis geslagen, en zelf gezegd hebt: 't is volbracht, ,,bin ich von sterben freigemacht?" Ben ik nu vrij van het sterven? Is het. nu echt ge beurd? Zo is het, zingt het koor een prachtig koraal tussen de aria door: Jesu, der Du warest tot, lekest nun ohn' Ende. En nu is er maar één adres meer, tot Wie ik mij kan wen den om te leven, en dat bent U. mijn trouwe Heer! En dan is er van de kant van Je zus maar één gebaar meer, de knik van zijn stervende hoofd in een ge baar van overgegevenheid: und nei- gest clu das Haupt und sprichtst stillschweigend: Ja! F. SPOELSTRA Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10,00 en 14.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10.00 c-n 15.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.3(1 uur lec-dienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur ds. v. d. Berg; 2e Paasdag: 10.00 uur ds. v. d. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Ocsterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur ds. A. v. d. Meer. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdyk: 10.30 uur da. T. Ei ders-Mayer (aanvang Paasontbijt 9.15 uur). Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur dienst; zondags school van 11.45-12.30 uur. Rooms-Kalholicke Kerk Zierikzee: za. 20.00 uur; zon. 10.15 uur en ma. 10.15 uur. Haamstede: za. 22.00 uur; zo. 10.00, 11.30 en 19.00 uur; ma. 10.00 uur. Renesse: za. 21.00 uur; zon. 9.30 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zon dagen cm 10.00 uur en op woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zierikzee: Zondag: 17.00 uur open bare lezing; 18.00 uur Wachtrtoren- bespreking. Donderdag: Theokrati- sche school 19.30-20.30 uur; dienst- vergadecing 20.30-21.30 uur. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Kesteren: S. de Jong, Ouddorp; te Vriezenveen: H. van Vreeswijk, Giessëh-Nieuwkerk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Meppel: W. A. Jelsma, Helmond; te Brouwersha- ven-Zonnemaire: M. J. Koppe, kand.. Brouwershaven, die dit be roep heeft aangenomen; te Hoogc- zand: örs. H. J'. Nieuwenhuis, kand., aldaar, (voor de geest. verz. van de stichting „Groot Bronswijk" te Wa- genbrogen), die dit beroep heeft aan genomen. Bedankt voor Middelburg: L. Zwaan, Enkhuizen. Beroepbaarstelling: Door dé klas- sis Groningen is préparatoir geëxa mineerd en beroepbaar gesteld: drs. H. J. Nieuwenhuis, Oberon 14, Hoo- gezand. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Aduarden te Appin- gedam: B. Kamphuis, kand., Kam pen; te Harkstede-Overschild en te Bruchterveld: J. H. Ulehake, kand., te Kampen. Hervormde Gemeente Bruinisse Tijdens de jeugddienst die gehou den werd in de Nederlandse Her vormde kerk afgelopen zondag bracht de kollekte die bestemd was voor het- plaatselijke jeugdwerk f 246,50 op. Wat de Nederlandse Her vormde kerk betreft was het de laatste jeugddienst van dit seizoen. Geref. Kerk Br.havcn/Zonnemaire Voor de Gereformeerde Kerk Brouwershaven/Zonnemaire wérd beroepen kand. M. J. Koppe, die dit beroep inmiddels heeft aangenomen. MARKTBERICHTEN Eiereprijzen BARNEVELD, 15-4. Coöp. Veluwse Eierveiling. Aan voer 3.247.700 stuks (volgens veiling- lijst; 1.187.170 stuks), stemming vlot. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50 gram f 13,14-f 13,35; van 55 gram f 15,54-f 16.17; van 60 gram f 16,95- f 18,94; van 65 gram f 17,68-f 19,73. Eierveiling. Aanvoer 720.570 stuks, stemming redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram f 13,21; van 61-62 gram f 17,02; van 66-67 gram f 17,49. Eiermarkt. Aanvoer ca. 1.650.000 stuks, handel vlug met trage afloop. Eieren van 48-54 gram f 12,80-f 15,40 per 100 stuks, kg-prijs f 2,67-f 2,85; van 57-61 gram 1' 17,20-f 18,85 per 10Ö stuk, kg-prijs f 3,02-f 3,09; van 64-67 gram f 19,50-f 20,00 per 100 stuks, kg-prijs f 3.05-f 2,99. DEN BOSCH. 15-4. Prijzen por stuk: Luxe paarden f 1450-f 3200: voljarige f 1500-1' 21(H): jaarlingen trekpaard t' 1525-1' 1875; jaarlingen luxe hengsten f 875-f 1225; jaarlin gen luxe merries i 1400-f 2100; luxe veulen:, merrie; f 925-f 1500; luxe veulens hengsten 1" 625-f 825; veu lens trekpaard f 1050-f 1450; hitten f 700-1 1150; Shetland.se pennies ruins f 175-f 350; Shetlandse ponnie:: meiYies 325-1 700. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den f 4,35-f 5,30; oude siaehtp: arden f 4,15—f 5,35. Overzicht traag. SCHEEPVAART Abida, 15-4 va ij Iiciston naar Ham burg. Arcs, 15-4 van Amsterdam naar Su riname. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De werkjijdverkurtin,; in ons land heeft vorig jaar het aan tal werklozen met ongeveer 170.000 „gedrukt". Zonder de verkorte werkweek in verschillende bedrij ven, zouden die 170.000 bij de 200.000 officiële werklozen zijn gekomen. AMSTERDAM. Van donderdag 15 april afstof, en met zondag 19 sep tember is Amsterdam weer geïllu mineerd en kunnen toeristen en stadgenoten elke avond - behalve 4 mei vanwege de dodenherdenking - genieten van de gevels, torens, bruggen en bomen waaraan Amster dam zo rijk is en die door de illumi natie extra relief krijgen. DEN HAAG. De minister voor ontwikkelingssamenwerking, drs. J. P. Pronk, heeft een bedrag van 1,6 miljoen dollar (ruim 3 miljoen gul den) ter beschikking gesteld van het VN-Hcge Commissariaat voor de vluchtelingen, de U.N. H.V.R. De Nederlandse bijdrage is bestemd voor de financiering van twee pro- jekten in Indo-China. UTRECHT. De Raad M.H.P. (raad van overleg middelbaar en hoger personeel) zal gaan onderzoeken hoe de bevoorrechte positie van buitenlandse multinationale onder nemingen met vestigingen in Neder land kan warden gewijzigd, aldus de raad in het blad Perspektief van de aangesloten bond B.V.A. DEN HAAG. De aardappelinvoer in Nederland is groter dan in vorige jaren, maar het produktschap voor aardappelen spreekt toch nog van een „invberstroompje'', 'dat nu wat dikker wordt. Echt zoden aan de dijk zetten doet het echter nog niet. AMSTERDAM. Enige tientallen medische studenten houden sinds donderdagmorgen een aantal kamers bezet op de eerste verdieping van het hoofdgebouw deim Vrije Univer siteit in Amsterdam. De studenten riohten zich met hun aktie tegen een besluit om de benoeming van de heer B. J. Gerritsen als onderwijs coördinator aan de medische facul teit tegen te houden. DEN HAAG. Minister-president Den Uyl is „niet ontevreden" over de prijsontwikkeling in de eerste drie maanden van dit jaar. Als ge heel gezien blijft deze - naar zyn mening - binnen de verwachting dat dit jaar de prijsstijging beperkt kan worden tot een gemiddelde van on geveer acht procent. Tijdens dé paasvakantie 'is er vast' wel wat tijd voor de jeugdj deze' vrolijke paashaas in te kleuren. Hét leuke is'dat ieder zijn eigén kleurtjes kan kiezen. De resultaten; kunnen soms de maker zelf verrassen. HILVERSUM. Het komisch duo „De Mourities*', gevormd door piet Bambergen en René van Vooren, verlaat de AVRO en, gaat met in gang van het komende winterseizoen naar de TROS. DEN HAAG. Tussen ons land en Rusland is een handelsovereenkomst afgesloten, die 'in het bijzonder be trekking heeft op vétérinair terrein. AMSTERDAM. Volgens de raad voor het "grootwinkelbedrijf worden klachten over hef verslechterende ondernemingsklimaat in Nederland in regeringskringen en in sommige politieke partijen niét of nauwelijks au serieux genomen, zo blijkt uit het jaarverslag. DOKKUM. Bij een inbraak irt Dokkum is in dé nacht voor meer dan f 10:000 aan sieraden, horloges en ringen uit de etalage van de ju- welierszaak van L. Pekelsma aan de Kleine Breedstraat geroofd. De dader heeft zijn slag geslagen om streeks half vier in de prille och tend. Voor de feestdagen Een recept uit grootmoeders tijd Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of j| zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als g| Sollicitaties: schriftelijk, mondeling ot telefonisch aan het i JJ kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, J na kantoortijd (01119) 660. a a a 41. „Naar Tuaim Mor dus". Nil Eric dit be sluit genomen heeft, laat hij g^en tijd verloren gaan. Zo mogelijk moet hij Saran achterhalen nog vóór deze de grafheuvel bereikt. Boven dien zal het hem niet verwonderen ais de krijgers der Druïden eveneens hun schreden doorheen richten, want Fergus weet deze veel omstreden naam nu ook. Hij poogt Wolf op het spoor van Saran te zetten, maar het dier begint naar het zuid westen te lopen inplaats van naar de noorden, waar de grafheuvel zich volgens Fergus be vindt. Hoe vaak de Noorman zijn hond ook terugroept, iedere keer zoekt hij de oude rich ting weer op en het lijdt geen twijfel dal zij wel degelijk Suran's spoor tc pakken heeft. Eric haast zich even later voort in dc rich ting waarin Saran klaarblijkelijk verdwenen is. „Misschien een list", peinst Eric, „om ons op een verkeerd spoor te zetten". Wolf blijft echter in zuidelijke richting voort gaan on Eric begint zich af te vragen of Saran wel naar Tuaim Mor was. Als dat niet het ge val is, heeft verdere achtervolging geen enkele zin. Integendeel, is het dan raadzamer terug te keren, want de krijgers der Druïden zullen inmiddels ook niet. stil gezeten hebben. In tweestrijd bestijgt hij een heuvel, waar Wolf reeds op hem wacht en als hij de top bereikt heeft, houdt hij met een ruk zijn ros in. Zijn twijfel is verdwenen om plaats te maken voor een gevoel van ongeloof en ontzag, want daar vóór hem in de vlakte ligt de groot ste grafheuvel welke hij ooit aanschouwde. Een monsterlijk kunstmatige heuvelrug, hoog boven het geboomte uitstekend: Tuaim Mor. 6 eieren, 30 g boter,wat eiwit en paneermeel. De eieren moeten drie minuten ge kookt worden. Overgiet zé daarna met koud water en pel ze voorzich tig. Dat pellen gaat niet als u ze niet eerst even flink overgoten hebt met koud water, de eieren dus even laten „schrikken". De gepelde eieren in de gesmolten boter schudden, vervolgens in pa neermeel, eiwit en nogmaals paneer meel wikkelen en daarna in heet frituurvet vlug bruin bakken. De eieren moeten worden opge diend op een schotel, waarop een vingerdoekje is gelegd en dienen ge garneerd te worden met gefruite pe terselie of gele slablaadjes. Eieren kleuren Bij elk Paasfeest behoren gekleur de eieren. Bij velen is het wel be kend hoe dit handig te doen, maar we zijn er zeker van, dat zeer veel andere mensen het niet (meer) we ten. Willen we de kinderen verrassen met natuurlijke uitziende gekleurde eieren, kook ze dan in water dal een natuurlijk kleurmiddel bevat. Zo kunt u alle schakeringen van geel tot bruin aanbrengen met uienschil len; groen verkrijgt u met spinazie- water; rood met pernambukhout; paars met water van rode kool; blauw met campechehout. Verkiest u zwakke tere kleuren, dan neemt u een weinig, voor donkere sterkere, kleuren een grotere hoeveelheid van het kleurmiddel. Bonte figuren kunt u maken door op de schaal eerst met gom verschil lende bloemen te kleven en ze daar na stevig met een draad te bevesti gen. De eieren moeien dan in water met een kelurstof hard gekookt wor den. Een eenvoudig kleurmiddel kunt u ook vinden in gekleurd vloeipapier, waaruit u door overgieten met ko kend water gemakkelijk de vloeistof kunt. trekken. Na het koken de eie ren goed afkoelen, goed drogen en daarna met een stukje spekzwoerd afwrijven om de kleuren glanzend le maken. Rabarber met schuimkop Het is feitelijk een eenvoudig re cept, maar u moei er maar op ko men. U hebt nodig: 2 eieren. vi kg rabarber, 150 g suiker en wat aard appelmeel. Ga als volgt te \verk: de eieren scheiden in dooiers cn eiwitten. Dc rabarber schoonmaken, eventueel schillen, in stukken snijden, wassen en met een beetje water gaar koken. De rabarber, wanneer ze gaar is, tot moes roeren en eventueel bijbinden met aangemengd aardappelmeel. De eierdooiers roeren met 25 g suiker en deze door het hete rabar- bermoes kloppen. Rabarber op smaak afmaken met nog 100 g sui ker en overdoen in een vuurvaste schotel. De eiwitten stijf slaan, met 25 g suiker en dit schuim op de ra barber leggen. In een matig warme oven met bovenwarmte het schuim 'lichtbruin van kleur en droog laten worden. Opdienen zodra de schotel gex'eed is.. Sinaasappel vla U hebt hiervoor nodig 4 eieren, IV2 dl citroensap en 1 dl water of 2 dl sinaasappelsap en Vs dl citroensap en 100 g basterdsui ker. Ga als volgt te werk: de eier dooiers met de suiker roeren, het vruchtensap toevoegen en deze mas sa onder goed roeren op een zeer zacht vuur laten binden (de vla mag vooral niet koken). De eiwitten stijf- slaan, de eiervla er door kloppen en de massa nog even op een zacht vuur laten gaar worden onder voortdu rend omleggen. De vla koud laten worden en op dienen met b.v. waaier wafeltjes. U kunt de vla naar verkiezing opdoen in wijde glazen of glazen schaaltjes. VOOR DE VROUW Voor het camoufleren van hinder lijke vlekken in het gezicht is het uit psychologisch oogpunt belangrijk om uit te gaan van een normale dag malce-up. Dit zal de betreffende per soon een gevoel van zelfvertrouwen geven: zij weet nu immers dat haar make-up eruit ziet zoals die van een ander. Het is eerder belangrijk om de plek te verminderenin plaats van liem volledig te bedekken, wanneer alge hele camouflage een maskerachtig gezicht doet ontslaan. Dit laatste zal n.l. voor de betreffende persoon elke dag weer een gevoel van onbehagen en verlegenheid geven. Een zgn. Pan-stick zal de beste en mooiste camouflage geren, aange zien dit een unieke make-up is zowel ivat samenstelling als tvat eindre sultaat betreft. Aanbrengen over een vochiinbrengende dagcrème in vijf strepen op het gezicht één op dc neus, kin, voorhoofd en beide wan gen en dan uitwrijven met dc han den of met een vochtig make-up sponsje. De Pan-Stick wordt uitge werkt lot een dun laagje en hierna brengt men met inkloppendc bewe ging van de vingers of van het sponsje wat meer Pan-Stick aan op de wijnvlek, zodat deze goed zal ver dwijnen. Als kleur kon het beste de beige Pan-Stick gebruikt worden, zoals Olive, omdat hier geen rose inzit (dit zou nl. het rood van de wijnvlek al leen maar accentueren). Loopt de wijnvlek door tot in de hals dan kan men beter de Pan-Cake gebruiken omdat dit een droge make-up is, en hij zal dus niet afgeven als de hals in kontakt komt met de kleding.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 6