Zierikzee kreeg er „full time" reklame-service-bureau bij Aanbesteding tweetal bestekken te Bruinisse Vredestein mogelijk in handen van overheid Stijlvolle paasviering bejaardensoos Bruinisse Fixatie van de grondprijzen in de binnenstad deur loo De naam is „New Design" Koopt U elke dag een slaapkamer Slaapkamer show STREEKNIEUWS Gevangenis met drie sterren ONZE PUZZELRUBRIEK 1 Nee toch! Laat U daarom eens goed voorlichten over alle mogelijkheden die er zijn Gratis advies Vrije toegang op onze 1 b.v. te Rucphen f 171.000; firma A. W. Wandel, Nieuwerkerk f 175.000; Wegenbouwmaatschappij Van Dijk- Petit Bergen op Zoom f 176.800; aan nemersbedrijf Sehouwen-Duiveland Zierikzee f 182.200;- aannemersbe drijf C. de Ruiter Noordgouwe f 184.000; wegenbouwbedrijf Jaarts- veld b.v. Brunssum f 134.000. Dezelfde bedrijven schreven in voor de rekonstruktïe van de Mo lenweg. Ook hier zijn de bedragen zonder toepassing van de risikorege- ling. Gebroeders J. en P. Oomen Rucphen f 149.000; firma A. W. Wan del Nieuwerkerk f 158.800; Wegen bouwbedrijf Jaarlsveld b.v. Briins- sum f 159.800; wegenbouwmaat schappij Van Dijk-Petit Bergen óp Zoom C 160.000; aannemersbedrijf v/h M. v. d. Velde zn Bruinisse f 160.500; aannemingsbedrijf Sehou wen-Duiveland Zierikzee f 162.000. aannemingsbedrijf C. de Ruiter, Noordgouwe f 167.300. Dc gunning is in beide gevallen nog aangehouden. Voorjaar in Artis merkbaar AMSTERDAM, 15-4. Het voorjaar is in Artis goed te, merken. Niet al leen door de duizenden bolgewassen, die op hei punt van bloeien staan en het prille waas van velerlei tin ten groen over de bomen en strui ken. Ook dc dieren dragen hun steentje bij. In het vogelhuis zijn bij drie echtparen Bulispreeuwen - smette loos witte vogels zo groot als onze inheemse spreeuwen en in dc na tuur op het eiland Bah voorkomend - de jongen na een broedtijd van vijftien dagen uit de eischalen go- kropen. Rond de paasdagen worden de eer 'e vliegpogingen van de jon ge Balinezen verwacht, waarna ze spoedig de nestkast voorgoed zul len verlaten om. plaats te maken voor een - naar men' hoopt. - vol gend lcgsel. Een jonge Afrikaanse vogel, nu- komeling vart een stel eveneens in Artis geboren witwangtoerako's, heeft het veilige nest reeds verlaten. Toe rako's zijn vrij grote vogels, veelal gehuld in een groen veren- pak met vlammend rode veren onder de vleugels, felle tinten die mede veroorzaakt worden door een stof die koper bevat. Het pand St. Anthoniesdam 2 heeft - na een tijdelijke ambulante bewoning - lange tijd leeg geslaan. Als pand om te kunnen starten, achten beide ondernemers het niet ongeschikt. Ze willen met hun werk mikken op ten dele nog maagdelijk rekla- me-terrein in stad en regio en zien mogelijkheden, vooral kleine onder nemers en opdrachtgevers van dienst te zijn. Veelzijdig De beide ondernemers: de heer W. van der Heyden (l.) en Niek den Heten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 15-4. De reklame is in Zierikzee in op mars, mede door toedoen van de twee Rotterdamse heren Willem v. d. Heijden en Niek den Heten, die een reklamebureau hebben gevestigd in het pand Sint Anthoniesdam 2. Naam van het nieuwe bureau is: Reklame Buro New Design". Niek den lieten is een grafisch vormgever, terwijl zijn koilega stamt uit het wereldje van dc public relations. In Rotterdam kwamen zy reeds tot samenwerking, die in wat markanter vorm thans te Zierikzee wordt voort gezet. BRUINISSE, 14-4. Namens het ge meentebestuur van Bruinisse zijn woensdagmorgen in ,,'t Durps'uus" te Bruinisse twee bestekken aanbe steed. Het betrof de rekonstruklie vyn de Dorpsweg en de rekonstruktie van de Molenweg. Voor de Dorpsweg waren er zeven inschrijvers. De be dragen zijn zonder toepassing van de risikoregeling: aannemersbedrijf v/h M. v. d. Velde zn te Bruinisse f 167.500; gebroeders J. en P. Oomen Het ..sortiment" aktiviteilen is vrij veelzijdig en bestaat o.m. uit het verzongen uitvoeren van bro chures, katalogi, huisorganen en dat soort zaken. Men wil zich ook belasten met een ontwerpen en dis tribueren van persoonlijk ge-adres seerde reklame en het aanbrengen en voeren van buitenreklame. Ook is gedacht aan personeelswerving, fo tografie, illustratie en advertentie- reklame. Onder het hoofdstukje „ontwer pen" brengen dc heren onder: adver tenties, affiches, folders, verpak kingen, briefpapier, beeld- cn woordmerken en alle uitingen die in dit kader rejevani kunnen zijn. „New Design'' heeft het pand in eigendom en wil als „full time-ser- vice''-bureau (het Engels wil in dit wereldje nogal eens gebruikt) een funktie in de gemeenschap zien te verweiven. BRUINISSE Korting op huurprijs individuele huursubsidie Met ingang van 1 juli aanstaande zal voor degenen, die in aanmer king komen voor individuele huur- subsidiè en een woning bewonen van de christelijke woningbouwver eniging Schouwen-DuivelJand of de woningbouwvereniging „Beter Wo nen'' de huursubsidie rechtstreeks worden gekort op de huurprijs. Hierdoor worden lange wachttij den voorkomen. Djt moet worden gezien als een service verlening van de woningbouwvereniging aan hun huurders. Nadere inlichtingen hier omtrent kunnen ingewonnen wor den bij beide woningbouwverenigin gen of bij de afdeling sociale zaken op het gemeentehuis. Deze fadiliteit zal vooralsnog niet kunnen worden geboden voor de groep alleenstaan den jonger dan 30 jaar. De minister zal nog nader bezien of deze maatre gel terzijner tijd zich ook over deze groep huurders zal kunnen uitstrek ken. Optreden bèatband Op zaterdagavond 24 april aan staande presenteert zich in het ver enigingsgebouw de beatband „Vol Schouwen's Hoop''. N.C.V.B.-afdeling De Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Bruinisse komt donderdagavond 22 april weer bijeen in het Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw. Deze avond zal de heer K. T. de Jonge uit Zierikzee spreken over „Geloofs zekerheid". Deze avond kunnen de dames zich ook opgeven voor het jaarlijkse reis je. „Taptoe Bru 76" Zaterdagavond 17 april zal in res taurant „The sailors Inn" gevestigd op jachthaven „Aquadelta" het rad van avontuur draaien, waarmee aardige prijzen en taarten te winnen zijn. De baten van deze avond ko men ten goede aan dc organisatie van „Taptoe Bru "76". Verder zal er deze avond door het „Delta Duo" uit Bruinisse de muzikale medewerk'ng worden verleend. Aanvang 20.00 uur. ODENSE, 15-4. Denemarken heeft sinds kort een ultramoderne gemeng de gevangenis waar de gedetineerde zelf hun inkopen doen en zelf maal tijden bereiden. Ze bezitten de sleu tel van hun celdeur en mogen zich daarachter met een medegevangene terugtrekken om in de zeer comfor tabel ingerichte cel in alle besloten heid te minnekozen. Deze Driesterrengevangenisslaat vlakbij Kopenhagen in Ringe. Voor de ramen zitten geen tralies en de buitenmuur wordt niet door gewa pende cipiers maar via televisieca mera's bewaakt. De eerste reacties van de 75 gevan genen en het personeel houden een gunstige belofte voor de toekomst van het experiment in. Gevangenis directeur Erik Andersen spreekt over zijn inrichting het liefst als „een open gevangenis binnen een muur". Zelfs die muur is zo in het landschap weggewerkt dal men hem nauwe lijks opmerkt. Een van de opvallendste nieuwig heden in deze Deense gevangenis is de vrije omgang die mannelijke cn vrouwelijke gedetineerden met el kander mogen hebben. Flitsen uit het buitenland MOSKOU. Een rechtbank in Mos kou heeft donderdag de dissident Andrei Tvcrdokhlebov, secretaris van Amnesty International in de Sowjct-Unie, overeenkomstig dc cis tot vijf jaar binnenlandse verban ning veroordeeld wegens belediging van dc staat. DEARBORN. De eerste personen auto met een experimentele Stir lingmotor is woensdag door de Ford Motor Company op de terreinen van haar fabriekskomplex in Dearborn (Michigan) gedemonstreerd. RABAT. Marokko en Mauretanië hebben in Rabat een overeenkomst gesloten over de afbakening van hun gemeenschappelijke grens, zo is officieel bekendgemaakt. PARIJS. Door heel Frankrijk heb ben donderdag studenten gedemon streerd tegen onderwijshervormin gen van de regering - dc climax van wekeijlange onrust onder de stu denten welke al een staking heeft opgeleverd, die bijna al Frankryks 35 universiteiten tréft. AcAPULCO.De politie in de Mexicaanse badplaats Acapulco heeft de sekretaris van de onlangs overleden Amerikaanse miljardair vrijgelaten. De man was aangehou den omdat de politie hem verdacht van het zetten van de handtekening van Hughes. Daardoor kon de mil jardair het land uit- WASHINGTON. De Amerikaanse president Foi'd heeft donderdag 135 miljoen dollar (ruim 350 miljoen gulden) krediet verleend voor de produktie van vaccin tegen de var- kensgriep. Ford tekende een wet van deze strekking. BELGRADO. Negen direkteuren van Joegoslavische bedrijven zijn donderdag door een rechtbank in Zagreb in Kroatië veroordeeld tot gevangenisstraffen van zeven tot vijftien jaar met verzwaard regime wegens ekonomische delikten. CAMPÓS, Brazilië. Twee Canade se onderwatertechnici die voor de Braziliaanse kust ten noordoosten van Rio de Janeiro naar olie zoch ten, zijn donderdag gestikt toen de hoge-drukinstallatie van hun dui kerklok onklaar raakte. PORT ARANSAS. Het booreiland Ocean Expres?: met 36 mensen aan boord .is vrijdag in de Golf van Mexico omgeslagen en gezonken. Twintig mensen zijn gered, 16 wor den vermist. Advertentie DEN HAAG. Op uitnodiging van de regering van Israël zal minister Bocrsma van sociale zaken op Goede Vrijdag naar Israël gaan voor een bezoek van ruim een weck teneinde zich op de hoogte te stellen van ar beidsklimaat cn arbeidsomstandig heden. DEN IIAAG. 15-1. Dc raad van bestuur cn dc raad van commissa rissen van Vredestein (een 100 pro cent dochteronderneming van het Amerikaanse concern Goodrich) hebben zich donderdag in een ge sprek met een afvaardiging van dc Industriebonden NVV cn NKV bc- rc:d verklaard te streven naar een wijziging in dc huidige aandelen- verhouding. Daarbij zal voorop slaan, dat Goodrich niet langer een meerder heidsbelang in Vredestein zal heb ben. Een „derde'" - mogelijk dc overheid - moet een meerderheids pakket van dc aandelen (verhouding 49-51) in handen krijgen. De rege ring staat niet onwelwilllend tegen over dit plan. doch ziet het liefst een Nederlandse onderneming - die de noodzakelijke know-how kan in brengen - als nieuwe partner. Ge dacht wordt in dit verband aan hel staatsbedrijf D.S.M. „Uitgaande van de lange voorge schiedenis. waarbij tal van toezeg gingen en beloften in onze ogen niet werden nagekomen, hebben wij het beleidsplan van de raad van bestuur voor de algemene produktendivisie onacceptabel gevonden, omdat dit ten koste zal gaan van vele arbeids plaatsen cn dus van de werkgele genheid". Dit heeft donderdag dis- striktsbestuurder H. J. Ronilz van dc Industriebond NVV in Overijssel in Den Haag meegedeeld na afloop van de vergadering met de raad van bestuur van Vredestein. BRUINISSE, J3-4. De bejaardensoos onder leiding van mevrouw F. IJzc- lenberg-Olrec kwam dinsdagmiddag bijeen voor de paasmiddag. Ongeveer vijftig leden waren aanwezig cn werden hartelijk welkom geheten door de presidente. Vervolgens sprak zij over het paasgebeuren zoals het eeuwen ge leden door Jezus werd volbracht. 1-Iel SACRAMENTO. Waarzegster „Madame Eve'' en haar man zijn woensdag in Sacramento voorgeleid wegens het kopen van een meisje van vier jaar voor 1000 dollar. PALM BEACH, Florida. Drie ge wapende mannen hebben uit de kluis van een luxueus flatgebouw in Palm Beach in Florida, voor 3 mil joen dollar aan geld cn juwelen gestolen. SAINT ETIËNNE. De aankomst van de ploeg van Saint Etiënne op de luchthaven Boutiieon in de Fran se plaats, is overschaduwd door een dodelijk ongeluk. Een supporter van „Les Verts" - een van de ruim twee duizend, die de ploeg opwachtten werd geraakt door de propeller van het vliegtuig, waarmee de ploeg aan kwam en op slag gedood. grote wonder waar Jezus voor zon daars heeft geleden en gestreden, voor anderen de dood is ingegaan. Waarna het alles donker leek, maar ju;st door dit alles en de opstanding is het licht gekomen, het eeuwige leven voor allen die Hem zoeken. De weg is gebaand, de poort is geopend, het is maar de vraag „Wien zoekt gij?". Daarna zette de presidente met een zclfgemaakle paas deklamato- r'um getiteld „De jubel van Pasen" dit verder uiteen. Hierbij werden gepaste l ederen gezongen wat alles tot een prachtig geheel bracht. Na de pauze kregen alle aanwezi gen een 1 euke verrassing in de vorm van een grote fles met eieren en een sinaasappel, die reeds ver sierd op de tafels stonden, hetgeen al direkt een gezellige aanblik gaf. Na nog verschillende liederen gezon gen te hebben, waarvan enkele op verzoek las mevrouw Verspoor-Stoel het stukje „Misplaatst medelijden" voor. Daarna werd deze middag be sloten met hel zingen van lied 73U, waarna ieder weer voldaan huis waarts keerde. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 15-4. Op dc woensdag de grondprijzen voor perceeltjes in a.s. te houden vergadering van dc de binnenstad volgens onderstaande gemeenteraad, stelt het kollege voor tabel vast te stellen. Ligging m- prijzen volgens besluit 21 februari 1973 Nieuwe Haven 50, Lange St. Janstraat Bagij nestraat 40, Hoofdpoortstraat 35,— tuingrond en 25, achterterrein of afhankelijk van 15, ligging verm. factor 190/150 nieuw voorgestelde m- prijzen na afronding 65,— 50,— 45 30,— 20 Grote aktiviteit aan het puzzel front, zulks als gevolg van de op gave in het jongste nummer van „Z.N.-Extra" en uiteraard de puzzel van vorige week.' die heel wat juiste inzendingen opleverde. Hieronder volgt, de uitslag'.' Dé eerste prijs is bestemd voor: Mcj. E. Hart Vroonstraat 6 KERKWERVE De tweede prijs gaat naar: De heer A. v. d. Berge Groenend aal 3 OOSTERLAND De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. cellofaan; 8. koran; 12. totaal; 13. hark; 14. as; 16. stal; 17. vork; 18. L.O.; 19. ook; 21. es; 22. bola; 23. per; 24. smeer; 26. mee; 27. flauw; 29. sul; 30. niets; 32. sage; 34. sake; 36. T.T.; 38. neg; 39. ar; 41. noga; 42. pion; 44. Ne; 45. rol; 47. me; 49. enig; 51. sein; 53. radar; 56. eik; 58. Epsom; 60. rem; 61. trens; 63. pet; 64. Edam; 66. ha; 67. rap; 68. er; 69. reuk; 70. band; 72. pi; 73. reus; 74. karton; 76. nieuw; 77. harlenaas. VERTICAAL: 1. chaos; 2. Lt.; 3. los; 4. otter; 5. faas; 6. aal; 7. al; 8. karaf; 9. ork; 10. R.K.; 11. Noorwe- fen; 13. hol; 15. soms; 17. voet; 18. leugen; 20. keus; 22. beer; 23. paan; 25. elan; 26. mi; 28. L.S.; 30. neger; 31. stier; 33. marsepein; 35. kom; 37. ton; 40. roeper; 43. nier; 46. list; 48. idem; 50. gier; 52. N.O.; 54. arak; 55. a.m.; 57. knap; 59. meeuw; 61. tante; 62. spits; 65. dus; 66. hart; 69. reu; 70. bar; 71. Don; 73. re; 74. ka; 75. na. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. tak van sport; 4. deel v.h. onderbeen; 7. wijfjes schaap; 8. stoot; 10. vrijstaande overdekking (b.v. van een station); 12. geheel gevuld; 13. aaneensluiten de reeks15. inhoudsmaat; 17. Engel se titel; 18. kaartspel; 20. niet beves tigd; 22. overblijfsel bij verbran ding; 23. vrucht; 24. vocht dat zich in vruchten bevindt; 26. laatstleden (afk.); 27. danspartij; 28. uiting van aarzeling of weifelende toegeving: 29. gezichtseinder: 31. viervoeter; 35. vloeibare spijs; 37. iemand van gro;e kennis cn inzicht; 38. militaire mu ziekuitvoering (inz. in de avonduren); 39. manier waarop een kledingstuk gesneden is; 41. rustige gesteldheid; 43. ingebeeld meisje; 45. doordrin gende kreet; 46. oude lap: 47. hoewel ofschoon; 49. laag, verachtelijk; 51. breibcnodigdheid; 52. op liet ogen blik; 53. kleverige lijmstof: 55. open baar ambtenaar, bevoegd opi au thentieke akten te verlijden; 58. in grove trekken; 59. stof; 61. bloem; 62. mannelijk dier; 63. tussenzotsel, ingezet stuk; 65. water doorlatende; 66. bovenafsluiling v.c. gebouw; 67. etensbak voor dc varkens; 68. van lijd tot tijd. VERTICAAL: 1. zeilvaartuig; 2. bolgewas; 3. niet gesloten; 4. wapen van de Javanen; 5. persoonlijk voor naamwoord; 6. gedwee, mak; 7. ge hoororgaan; 9. kleur; 11. vaatwerk met korte hals; 12. in het water le vend gewerveld dier; 13. schutsluis; 14 wandversiering; 16. onbezonnen; 17. volksoverlevering; 18. afzonder lijk vertrek in een gevangenis; 19. vaartuig; 21. los neerhangend; 23. soort vloerzeil; 25. handvuurwapen; 27. vrouwelijk roofdier: 30. dood slag met voorbedachten rade; 32. he mellichaam; 33. dwaas, zot; 34. wa terkering; 36. plechtige verklaring; 39. fijngekorven tabak voor sigaret ten; 40. eindstrijd; 42. tijdvak van 100 jaren; 44. Europeaan; 46. roof dier; 48. loterijbriefje: 50. besteend rijshoofd bij zeeweringen; 51. vra gend voornaamwoord; 52. vlaag van eigenzinnigheid; 54. patroon waar naar iels gemaakt wordt; 56. afstam meling (figuurlijk); 57. rijksdaalder (spreektaal); 58. kledingstuk; 60. modegek; 62. zangstem; 64. de ou dere (afk. Latijn): 66. 0.1 meter (afk.) meelstraat 31 zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4