/Es Alle werknemersverzekeringen in één loondervingswet? Zierikzeese kunstenaars exposeren in ,,'t Lange Uus" Defensie akkoord tussen Griekenland en Amerika Stropen in Afrika Ier op vlucht gedood Man wurgt echtgenote Slachtoffer van misdrijf Syrië en Palestijns verzet in Libanon zouden akkoord hebben bereikt teak bergmeubel MEUBELRAMA Automobielbedrijf W. G. Ista Zeon DE ZIERIKZEESCHE COURANT De „1 procent-operatie" FELLERE FONTEIN Een bijzondere tentoonstelling UTRECHT, 15-4. De coiiimissie-Lamers wil de werk nemersverzekeringen (Ziektewet, WAO, WW en WWV) integreren' in één loondervingswet met een korte termijn- en een lange termijn-uitkering. Het systeem zou daar een stuk doorzichtiger van worden en de bestaande verschillen in uitkeringspercentages en -periodes komen dan te vervallen, evenais het onderscheid op grond van de oorzaak waardoor iemand niet kan werken. Dit is één van de voorsteilen van de ambtelijke topgroep die in het kader van de zogenaamde 1 procent-operatie (de ombuiging van de groei van de collectieve voorzieningen die in 1980 tien miljard gulden op moet leveren) zes miljard gulden moest zien te „vinden" op het terrein van de sociale voorzieningen. Advertentie Heeft u nog een en wift u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 WASHINGTON, 15-4. Grieken land en de Verenigde Staten hebben overeenstemming bereikt over de grondlijnen van een defensie-ak koord, dat Athene 700 miljoen dol lar bijna 2 miljard gulden) aan Amerikaanse militaire steun ople vert. Voorts behouden de Verenigde Staten krachtens dit akkoord het gebruik van vier militaire bases in Griekenland. De Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Hen ri' Kissinger, en zijn Griekse ambt genoot Dimitrios Bitsios hebben de grondlijnen donderdagmiddag gepa rafeerd. De federatie Nederlandse vakbe weging (NVV en NKV heeft donder dag enkele punten onthuld uit het rapport van de commissie-Lamers, dat half mei aan de kamer zal wor den aangeboden en waarover het kabinet zich zeer binnenkort gaat beraden. Ombuiging Volgens de FNV wil de commissie- Lamers af van het etiket bezuini gingscommissie. Ze zou een beper king van de groei der sociale lasten vooral willen bereiken door maatre gelen die- zijn ge- cht op de doelma tigheid van het oysteem. Pijnlijke be zuinigingsoperaties zouden zoveel mogelijk moeten worden voorkomen door maatregelen die ervoor zorgen dat er niet zoveel mensen gebruik behoeven te maken van de sociale voorzieningen en die ertoe leiden dat deze voorzieningen daar terecht ko men waar ze het hardst nodig zijn. MORGES, 15-4. Stropers hebben vorig jaar in het nationale park Se- rengeti in Tanzania minstens 2.700 dieren gedood, dat is bijna 2000 meer dan in 1974. Dit meldt het We- reldnatuurfonds. Er werden vorig jaar 523 stropers betrapt tegen 283 in 1974. Het We- reldnatuurfonds heeft voor de jacht op stropers voertuigen ter beschik king gesteld. Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (Of 110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W. In dit nummer: JSieuiv reklamebureau te Zierikzee Vrijdag 16 april 1976 132ste jaargang Nr. 21879 DAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's De „opener" ran dc kunstexpositie aan het woord. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 15-4. Van 15 april t/m 15 mei is er weer een bijzondere expositie te zien in ,,'t Lange Uus" aan het Havenpark. Ditmaal exposeren Zierikzeese kunste naars op een groepstentoonstelling, die de nodige ver scheidenheid heeft te bieden. Uiteraard zijn er verschil len in kwaliteit, maar er is veel te zien en te genieten. De expositie werd - in aanwezigheid van talrgkc genodigden - donderdag avond geopend door dc heer M. J. Bij dc Vaate, die werd ingeleid door dc direktcur van de zaak, de heer J. den Boer, die zich dankbaar toonde voor dc ondervonden medewerking en uiting gaf aan zyn voldoening dat deze ex positie tot stand tc kunnen komen. De heer Bij de Vaate vond het een goede zaak dat mensen „van eigen bodem" hier op deze groepsexpositie aanwezig zijn. Juist door dit groeps- karakter, ontstaat een veelzijdigheid, waarvan het zonder twijfel prettig is kennis te nemen. Ook al is soms de liefde voor het doen nog groter dan de expressie mogelijkheden, zijn het élan en de drift naar het schone een hoog en kostbaar goed. Hel tentoongestelde Hij besprak hierna kort het ten toongestelde werk. De heer C. M van Hoorn heeft een noeste drang zijn bedoelingen weer te geven; de beeld houwer Ad Braat blijkt een geslaagd worstelaar met moeilijk te hanteren materiaal; de schilder Kees van de Wetering biedt werk in een hoogst persoonlijke kleurstelling. De heer L. Becu is present met een enkel, opmerkelijk schilderij; een goede en belangrijke bekende tc Zie rikzee en omgeving is de heer G. H. Breetvelt, die al jaren het penseel voert. Abstrakt werk is er van Jan P. Jongschaap, wiens werk: „Zegepraal van de herfst" van hoog gehalte is. Gerrit van der Ven is vertegen woordigd met het werk „De Zeep", als vele van zijn andere doeken, fors, gespierd en sterk individueel expres sief geschilderd. De schilderes Marja de Lange biedt werk van een grote aanspreekbaar heid; droom en werkelijkheid vloei en doorgaans harmonisch ineen. Dankwoorden Een dankwoord werd gesproken door de heer Den Boer, die hierin met name Marja de Lange betrok voor haar aandeel in de organisatie en verder allen, die hun medewer king verleenden. Hij bood de spre ker een presentje aan in de vorm van een kip van speciaal aardewerk, gevuld met paaseieren. Ruime tijd namen de aanwezigen hierna het tentoongestelde te bezich tigen. BELFAST, 15-4. Militairen hebben donderdagavond een man die in Zuid-Armagh voor verschillende misdaden gezocht werd bij Forhill gedood toen hij trachtte te ontsnap pen. De man, Peter Joseph Cleary, werd neergeschoten toen hij bij zijn ontsnappingspoging in gevecht raak te met een soldaat. Zuid-Armagh is een bolwerk van het Ierse republikeinse leger. Advertentie p Een teerhartige zondaar is be- p ter clan een in vroomheid ver- p harde heilige. p Khan Verwachting tot zaterdagavond: Overwegend droog Op de meeste plaatsen droog weer met wolkenvelden, maar ook nu en dan zon; zwakke tot matige weste lijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 5 graden, maxima van 9 op de Wadden tot circa 15 graden in het zuidoosten van het land. Voor zondag: Aantal uren zon; 3 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 17 april. Zon op 5.39, onder 19.41 Maan op 23.47, onder 7.29 18 april. Zon op 5.37, onder 19.43 Maan op onder 8.25 19 april. Zon op 5.35, onder 19.45 Maan op 0.42, onder 9.27 20 april. Zon op 5.33, onder 19.46 Maan op 1.27, onder 10.33 Laatste kwartier: 21 april (8.14). HOOG- EN LAACWATER Hoogwater Laagwater 17 april 5.09 17.34 10.41 22.55 18 april 5.50 18.14 11.23 23.44 19 april 6.36 18.57 12.13 -- 20 april 7.22 19.43 0.40 13.14 Springtij: 16 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Een krachtige rug van hoge- luchtdruk, die zich vrijdag uitstrekte van het zeegebied ten zuidwesten van Ierland via de Noordzee naar Denemarken, trekt langzaam naar het zuidoosten. Door de aanwezigheid van deze rug kunnen oceaanfronten Nederland niet bereiken. Wel houdt de rug een noordoostelijke stroming in stand waarmee wolkenvelden van de Noordzee ons land kunnen binnen drijven. Een storing in de hogere luchtla gen veroorzaakt in het westelijk deel van het Middenlandsezeegebied wis selvallig weer. Het ziet er naar uit dat de regenkansen bij ons tijdens de beide paasdagen gering zullen zijn. In de eerste fase van de 1 procent operatie zou de nadruk daarom voor al moeten liggen op een ombuiging van de overheidsuitgaven die onge veer vier miljard gulden moet ople veren. In de latere fase van de pe riode tot 1980 moet dan het effect voelbaar worden van de op de socia le voorzieningen gerichte beheer singsmaatregelen. HELMOND, 15-4. In de nacht van woensdag op donderdag heeft de 27-jarige H. K. uit Helmond zijn 25-jarige echtgenote W. van Oir- schot door wurging om het leven gebracht. Dit heèft de Helmondse politie donderdag meegedeeld. H. K. verkeerde tijdens het gebeu ren volgens de politie lichtelijk on der invloed van alcohol. De verdach te wurgde zijn vrouw in hun woning na een ruzie. Daarna belde hij een kennis die de politie waarschuwde. Het slachtoffer werd in de slaap kamer op bed gevonden. Verdachte kon ter plaatse worden aangehou den. SCHIJNDEL, 15-4. De 54-jarige M. Klokgieter, wiens stoffelijk over schot dinsdag in de Zuid-Willems vaart bij Schijndel is gevonden, is volgens de rijkspolitie met geweld om het leven gebracht. De politie wilde donderdag niet zeggen hoe de gewezen kermisexploitant is gedood. Tekeningen Rembrandt onder de hamer AMSTERDAM, 15-4. De kunstvei lingen Sotheby Max van Waay in Amsterdam zullen op 3 mei drie te keningen van Rembrandt veilen. De tekeningen dateren uit de jaren 1635-1655. Hun verwachte opbrengst is 150.000 a 200.000 gulden per stuk. De drie Rembrandttekenin'gen vor-- men een onderdeel van een veiling van 270 oude tekeningen. -ZIERIKZEE. De fontein in het Havenpark. te Zierikzee kreeg en nieuw spuitmechanisme en dat betekent een „fellere" spuit omhoog. Donderdag avond waè de krachtiger fontein, spuitend en verlicht, te bewonderen door het publiek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DAMASCUS, 16-4. Volgens de Sy rische krant „Techrine" (oktober) van heden (vrijdag)morgen, hebben de Syrische regeringen en het Palestijn se verzet in Libanon, na een verga dering van zes uur in het paleis van president Hafez Assad, overeenstem ming bereikt over beëindiging van de vijandelijkheden in Libanon. De Syrische delegatie werd vol gens Techrine geleid door president Assad en de Palestijnse door Yasser Arafat, die donderdagavond in Da mascus was aangekomen en zich rechtstreeks naar het presidentiële paleis had begeven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1