TinJccfuo GIEPS GOUDEN VIJFJE Duister gerommel aan de Chinese top Verton's Schoenen KOOPJES HALEN „WICO" De bestrijding van de werkloosheid De verkiezingen in Cis-Jordanië Hollende minister De kwestie Nederhorst Dode man gevonden Analyse NV V-voorzitter Wim Kok Rotterdam een van de veiligste wereldhavens BLIK DOOR HET WERELD 7 49.75 VENSTER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dp&jlcidag If. april 197C Nr. 21878 Donderdag 22 april, 19.40 uur, Nederland I: Simplistisch Verbond. De heren Kooten en de Bie maken weer gebruik van de hun toegestane zendtijd. Conflicten aan de top horen bij het Chinese systeem - het is één van de verschillen met het Moskouse merk communisme waar de „monolithi sche" eensgezindheid is voorgeschre ven. Mao Tse-Toeng 'heeft van tevo ren ingezien dat het onmogelijk is een groep bestuurders bijeen te brengen die niet van inzicht zullen verschillen over belangrijke zaken. Dus is er een systeem bedacht om in „dialectische discussie" tot een gemeenschappelijke opvatting te ge raken. De grote zonde die ex'-vióe- premier Teng nu wordt aangewre ven is dat hij niet bereid is tot zulke discussie maar „antagonistisch" is, wat zoveel wil zeggen als: hij is niet bereid tegenstellingen te laten.over bruggen. Een ernstige zonde tegen het maoisme die nu bestraft is door Teng uit al zijn functies te schop pen. Wat voor de 72-jarige wel het eind van zijn carrière betekent. Ten slotte had hij ook een jaar of acht nodig om na zijn vorige uitstoting terug te keren op het politieke to neel. De directe aan leiding is dit keer geweest dat vele tienduizenden Chi nezen op de nationale rouwviering uitgebreid de overleden premier Tsjou En-Lai hulde betuigden, wat indirect ook een hulde voor Teng is die de rechterhand werd van Tsjou wiens wens het zou zijn geweest dat deze hem zou opvolgen. Dat is niet gebeurd, de onbekendere Hwa kwam naar voren - al een eerste teken dat Teng op de tocht stond. De radicale groepen in de partij haatten hem al lang, in het bijzonder de huidige (derde) vrouw van Mao, Tsjiang Tsjing, die daarvoor niet alleen po litieke redenen had. Teng speelde al een rol hij haar omstreden huwelijk dat slechts tot stand kon komen als haar politieke aktiviteit werd inge perkt. Bovendien maakte Teng er nooit een geheim van dat hij zich dodelijk zat te vervelen bij de cultu rele manifestaties die Tsjiang Tsjing - zelf een mislukte artieste - op touw zette. Zoals hij het ook aandurfde bij een voordracht van voorzitter Mao's nieuwe gedichten gapend op zijn horloge te gaan zitten kijken. Kort om: Teng miste de soepele, opportu nistische trekken waardoor de grote tacticus Tsjou altijd in het zadel bleef ondanks alle stormen. Dwang tot conformisme Hoezeer Tsjou ook zorgde dat Tengs positie zo sterk mogelijk ivas, deze opvolger was alleen al door zijn karaktereigenschappen zeer kwets baar - te kwetsbaar naar nu blijkt. Tsjou zal dit wel voorzien hebben. Dat hij toch Teng pousseerde moet wel zijn redenen hebben gehad en die enige die men kan bedenken is dat de man een bestuurder was van het formaat als het geweldige land no dig heeft. Een bestuurder ook die ■men kan rekenen tot de groep „prag matisten" als Tsjou die de noodzaak om China industrieel te ontwikke len voorop stelden. Dat is iets waar Mao steeds tegen heeft gestreden. Als de technocraten, de mannen die slechts denken aan produktie en in dustrieel vermogen, het voor het zeg gen hebben, zo vond hij, ontstaat vanzelf een soort kapitalisme. Hij zag liever die technische vooruitgang wat verminderd om de ideologische basis van het Chinese communisme ongerept te laten. Vandaar dat Teng - en voor hem Lioe en menig ander kapitalistische denkwijzen zijn verweten. Voor Chinese oren zeer logisch, voor westerlingen een beetje vreemd: Teng bijvoorbeeld was de man die zeer bekwaam de ideologi- Advertentie Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 2488 DEN HAAG. Dankzij een goed verkeersbegfleidlngsystcem kan Rotterdam gerekend worden tot een van de veiligste havens ter wereld. Dit neemt volgens de directeur- generaal van het loodswezen, de heer G. de Graaf, echter niet weg, dat de risico's van aanvaringen en de kans op ernstige ongelukken steeds groter worden. Het is daar om van groot belang, dat de Rot terdamse haven met de meeste bin nen- en uitgaande zeeschepen zo spoedig mogelijk over een nieuw vcrkeerbegeleidingsysteem beschikt. De heer Chr. Van Krimpen van het Rotterdamse havenbedrijf, die evenals dc heer De Graaf deelneemt aan het driedaagse internationale sche ruzies met de Rus Brezjnew mocht voeren in diverse vergade ringen. Een andere trek van het Chinese kommunisme is dat zo min moge lijk direkte divang wordt toegepast. In plaats daarvait is er een enorme pressie om te doen als alle anderen, zich te /conformeren. Het organise ren van grote betogingen zoals die ■waarmee het afzetten van Teng werd „gevierd". Veel opmerkelijker is de eerste demonstratie tot steun aan Tsjou' en via hem aan Teng ter gelegenheid van het rouivfeest. Dat was niet. georganiseerd en dit spon tane blijk van zovele Chinezen dat ze er voor zijn van hun land een welvarende industriestaat te maken is veelzeggender. Hoewel - wat zegt iets in China? De radikalen hebben kun zin: Teng is-weg. Maar Hwa, in eens definitief premier en zelfs vice- voorzitter van de partij en als zoda nig haast zeker opvolger van Mao is zeker geen radikaal, eerder eèn be hoedzaam figuur van het midden. De diskussie - het leven brengende ele ment in het landsbestuur volgens Mao - blijft doorgaan en voorspellen is nog net zo hachelijk als het altijd was. Advertentie BU ROTTERDAM, 14-4. Ir. D. Noord hof, vice-voorzitter van de raad van bestuur van de N.V. Philips Gloei lampen Fabriek, vindt dat de hui dige massale werkloosheid ook met „onorthodoxe middelen" bestreden moet worden. Hij is een voorstander van de invoering van een kortere werkweek, zodat er meer arbeids plaatsen geschapen worden. De daaruit voortvloeiende kosten zou den ten laste moeten komen van de overheid, die daarvoor een gedeelte van de WW-gelden zou moeten ge bruiken, en van diegenen, die op deze manier aan een baan geholpen worden. RAMALLAH, 14-4. Linkse natio nalisten en sympathisanten van de PLO, de Palestijnse bevrijdingsor ganisatie, zijn als de grote over winnaar te voorschtfngekomen uit de verkiezingsstrijd op de door Is raël bezette westelijke Jordaan-oe- ver. Zij hebben 75 procent van de 205 zetels in de gemeenteraden van Ju- dea en Samaria in de wacht gesleept* Ook de communisten zijn onver wacht sterk gebleken. Dat doet ove rigens geen afbreuk aan de kracht van het Palestijns nationalisme, want zowel de communisten als de „burgelijke'' nationalisten zien in de PLO - althans voorlopig - hun woordvoerder. DEN HAAG, 14-4. Vanuit de Eer ste Kamer is minister Van Kemena- de (onderwijs) gevraagd zijn tempo wat te temperen. Dit verzoek kwam van zowel de CH-woordvoerder De Vries als van de socialist Koopman, die zei dat de minister „zo hard loopt, dat tal van werkers in het veld hem niet kunnen bijhouden". symposium in ihet congresgebouw in Den Haag betreffende de ver keersregeling op zee, ziet in het ver voer van chemische stoffen door zee schepen een groot gevaar voor de verkeersveiligheid. Dit noodzaakt volgens hem tot centralisatie von de begeleiding van het scheepvaart verkeer in het Rotterdamse haven gebied. Dc Maasstad is thans bezig met de invoering van ecm volgens dc heer W. Spuyman van dc organisa tie voor industrieel onderzoek van het TNO in Delft uniek systeem, waarvan de eerste fase aan het eind van het jaar wordt voltooid. Het ge hele systeem zal in het begin van de jaren tachtig operationeel zjjn. DEN HAAG, 14-4. Er moet voor juni om humanitaire redenen een oplossing komen voor de 1500 wevk- nemez's bij Nederhorst in Gorcum en Rotterdam. Dit heeft minister Boersma van sociale zaken dinsdagmiddag ge zegd, nadat hij de hele dag over de ze zaak oriënterende gesprekken op het ministerie heeft gevoerd. Daarbij waren aanwezig vertegenwoordigers van Nederhorst, werkgever werkne mers en mogelijke „overnemers" van Nederhorst. SCHIJNDEL, 14-4. De rijkspolitie heeft in de Zuidwillemsvaart bij Schijndel (N.-Br.) het lijk van een 54-jarige man gevonden. Omdat de politie de mogelijkheid van een mis drijf niet uitsluit, wordt op last van de officier van justitie sektie op het stoffelijk overschot verricht. „F lit sen" uit het buitenland BEIROET. Syrië krjjgt steeds meer kritiek te verduren up zyn in terventie in de Libanese burgeroor log, niet alleen van de inheems- progressieve groeperingen onder lei ding van Kama! Joemblatt, maar ook van Arabische staten zoals Libië en Irak. SAIGON. Acht mensen zijp ge dood, drie gewond en drie worden nog vermist, nadat een bus van een veerboot de rivier de Mekong in Vietnam inreed. Dit is in Saigon vernomen. HELSINKI. Bij de ontploffing in een munitiefabriek in i Lapua in het westen van Finland zijn dinsdag minstens 40 mensen - meest vrou wen - omgekomen. Veertig werkne mers werden deels levensgevaarlijk gewond. BUENOS AIRES. Vier met ma chinepistolen gewapende lieden hebben twee particuliere veilig- heidsfunktionarissen doodgeschoten voor de woning van de direkteur van de Argentijnse dochteronderne ming van de Amerikaanse firma Good Year in Buenos Aires. ROME. Op verschillende plaatsen in Italië is het onrustig geweest. In Turijn werd een opzichter van de Fiat fabrieken, toen hij uit zijn huis kwam om naar zijn werk te gaan door drie mannen neergeschoten. De man is zwaai* gewond. WASHINGTON. Nadat hij tien jaar geleden uit de circulatie was genomen heeft het tweedollar-biljet zijn rentree gemaakt in het Ameri kaanse geldverkeer. De reden daar van is de inflatie. BEIROET. De leiding van de Pa lestijnse partizanen heeft een af gezant naar Damascus gestuurd en de linksen in Libanon proberen de steun van de Sowjet-Unie en Ara- bisohe landen te krijgen om te be reiken dat Syrië zijn troepen uit Li banon terugtrekt, zo wordt inpoh- tieke kring in Beiroet meegedeeld. BRUSSEL. Dinsdag heeft zich een ontploffing voorgedaan op de vierde verdieping van het Philips- gebouw op de hoek van de Anspach- laan en de Bisschopstraat te Brussel. AMSTERDAM, 14-4. „Deze sa menleving is de onze niet en wjj zijn als vakbeweging bezig die te ver anderen. We zijn als vakbeweging daarbij ook verplicht vuiïe handen te maken en compromissen te slui ten. We kunnen niet wachten tot de samenleving is veranderd". Dit zei NVV-voorzitter Wim Kok op de verbondsvergadering van het NVV in Amsterdam. Kok stelde dat de vakbeweging op het ogenblik van twee kanten wordt bedi'eigd. Aan de ene kant, zo zei hij, moet de vakbeweging stelling nemen tegen de mentaliteit van rechts, waarbij wordt voorgesteld' alsof de sociale voorzieningen uit de zakken van de burgers worden betaald en waarbij wordt gepleit voor een nullijn. Aan de andere kant moet de vakbewe ging stelling nemen tegen de „grote wisseLtruc", waarbij wordt voorge steld1 dat alles maar kan. Paasvuur J t op Hoge Veluwe f 4 ARNHEM, 14-4. Op Tweede f 4 Paasdag na zonsondergang zal f 4 midden op het terrein van hel f 4 nationale park „De Hoge Ve- f 4 luwe" een immense fik ivor- F 4 den gestoken in een houtstapel F 4 met de omtrek van 85 meter F 4 en een hoogte van 10 meter, F 4 Het hout - van de grove den - F 4 is afkomstig van ontbossings- F 4 werkzaamheden in het park. F 4 Om verzekerd te zijn van een F 4 groot vuur zijn tussen het hout F 4 oude autobanden gestopt en F 4 zal de stapel worden volgespo- F 4 ten met dieselolie. De brand- F 4 weer zal een oogje in het zeil F 4 houden en zorgen voor het F 4 blussen van het vuur. F J i Wot biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 17 APRIL NED. 1: De VARA opent 's mid dags met O gaat dat zo, het pro gramma met tips over huiselijke za ken. Vervolgens start Jeanne van Munsters Familieportret. Drie ge neraties van één familie voeren een tot de kijkers sprekend gesprek met als thema werkloosheid. Het laatste half uur gaat op aan De film van ome Willem. Muzikaal ondersteund door het orkest. De Geitebreiers ha len Teuntje, Toontje en August weer allerlei rare fratsen uil. Het avond programma begint mei een kleur rijke dokumentaire over een expedi tie naar het plateau van RoraimUi een onherbergzame, geïsoleerd gele gen plek in de Braziliaanse jungle, die nog maar zelden door mensen is bezocht. Anderhalf uur spel en show beleeft het tv-publiek vanaf acht uur met de artiest Rudi Carell. Vier teams, elk bestaande uit twee kol lega's, doen in opdracht van Carell allerhande spelletjes, niet' als in zet de finaleplaats aan de flipper kast. Hoe bestaat het. zeggen na het journaal o.a. Atie Dljckmeester, Hans Emmering en Bob de Lange. Iri hun programma met dezelfde naam dragen zij weer onwerkelijke werkelijkheden uit het dagelijks le ven aan. Rond de klok van elf uur kan men terecht bij een aflevering van de vrolijke serie Man over de vloer. Huisbaas Roper en zijn vrouw hebben weer eens een meningsver schil. De aanleiding is een feestje dat Chrissy in het huis wil organi seren. De auteur Simon Carmiggelt rondt met. een van zijn kronkels de VARA-avond af. Tot slot volgt nog een reportage van de belangrijke ijs- hockeywedstrijd tussen Rusland en Tsjechoslowakije. NED. II: De KRO opent haar uit zending met vrolijkheid voor de jeugd. Na een aflevering van het tekenfilmpje Wickie de Viking maakt de Amerikaanse filmkomiek weer kolderijke kapriolen. Kareltje, zoals hij genoemd werd, doet zich o.m. voor als taxichauffeur. Na het journaal gaat het doqk op voor het amusementsprogramma Bij ons in... het noorden. Een klein uur onge- kompliceerde vermaak, te presente ren door Pierre van Ostade. Voor het voetlicht verschijnen o.a. Imca Ma rina, Rienls Gratama, Rita Corita, Astrid Nijgh, Loeki Knol en de groep Solution. Ook de Texelse Dan sers geven acte de presence. Vanaf kwart over negen is Brandpunt op de buis met veertig minuten aktua- liteiten. De NOS neemt vervolgens de zender over voor een uitzending van Studio Sport. Dit paasweekeinde is ook vandaag gespeeld in de va derlandse voetbalkompetitie. Aan enkele wedstrijden zal Studio Sport aandacht schenken. Na het ladtste nieiiws komt de KRO met de Paas wake. Ter voorbereiding op het paasfeest kan men desgewenst kij ken naar een kerkdienst in de kerk van de H. Franciscüs Xaverius in Amersfoort. ZATERDAG 17 APRIL NED. I: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 O, gaat dat zo; 16.15 Familie portret; 17.10 De film van ome Wïl- lente; IS.15 Teleac; 18.45 Informatie Marokkanen; 18.55 Nieuws; 19.05 Ex peditie in de jungle; 20.00 Rudi Car- rell show; 21.20 Solo de guitarra; 21.35 Journaal; 21.50 Hoe bestaat het22.30 Man over de vloer; 22.55 Simon Carmiggelt; 23.05 Jour naal; 23.10 Het lied van de week 23.15 W.K. ijshockey. NED. II: 18.45 Paulus'de boska- 's Avonds reden Douwe en Rinske weer terug naar het noorden. Met de wetenschap, dat Tonnie en Jeltje voorlopig de zaak zouden runnen en Giep het gelukkig wat beter maakte. Er was tenminste geen on middellijk levensgevaar meer. Maandagsmiiddags was Hielkje weer op bezoek. Giep zei: „Fokje fluisterde me gisteren in 't oor dat zij en Evert toch gaan trouwen. Niet enkdl op het gemeentehuis maar ook in de kerk. Onze kerk. Wat fijn, he?'' Ze knikte, hem liefkozend. „We hebben ondanks alles nog veel re denen om dankbaar te zijn, jongen" zei ze zacht. „Het geraakte bij ons in het slop, door allerlei omstandig heden. We leefden niet meer zo dicht bij God als in het begin van ons huwelijk. Baar gaan we verande ring in brengen, als je eenmaal weel beter bent. Ennewat de zaak betreft: had jij ooit gedacht, dat Tonnie en Jeltje zulke flinke mei den waren? Ze hadden toch een succes, vrijdag en zaterdagZe kunnen het, hoor. Tonnie zorgt voor de klanten en controleert de afvoer; Jeltje helpt op kantoor en faktureert. Die twee redden het wel, let op mijn woorden." Dinsdags kreeg Giep in het zie kenhuis 's moi'gens per post sen grote brief, die stevig voelde. Op verzoek maakte de zuster hem open en haalde er een grote foto uit ..Wel wel, meneer Geugiesdat is even een mooie opname! Uw vrouw ze ker? En uw dochters?'' Hij keek verrast naar de prach tige kleurenfoto. Wat stond zijn vrouw er mooi op. geflankeerd door twee keer twee dochters. Wat leuk, dat zonlicht over hun haren! Je kon nu heel goed zien, dat ze allemaal Fries bloed in zich hadden met hun goudblonde haren. En wat zag Hidlkje er nog jeugdig uit tussen haar vier zo goed als volwassen dochters. Giep keek naar de zuster, die half voorover gebogen eveneens nog naar de foto keek. ..Dat is nu mijn gouden vijfje, zuster," zei hij en er klonk trots in zijn stem. bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Wickie de viking; 19.30 Kareltjes kolderieke kapriolen; 19.50 't Zand 33; 20^00 Journaal; 20.25 Bij ons inhet noorden; 21.15 Brandpunt; 21.55 Stu dio Sport; 22.45 Journaal; 22.50 Paaswake. EERSTE PAASDAG ZONDAG 18 'APRIL NED. I: Om half elf 's morgens is deze zender in de luoht voor een R.K. paasviering op het plein van de St. Pietersbasiliek in Rome met als celebrant paus Paulus VI. Eveneens in een KRO-uitzending kan men vanaf half een kijken naar een reli gieus muziekprogramma, Het spel van ziel en lichaam, 's Middags zit de NOS op deze zender. Na het kin derprogramma Sesamstraat, wordt de Tsjechische produktie Paaseieren uit Slowakije uitgezonden. Het eer ste half uur van het avondprogram ma van de AVRO gaat op aan een aflevering van de boeiende serie Het wonder der natuur. Dieren als de zwarte beer, de Amerikaanse prairiewolf en de geisers worden zo wel in een winterse als een zomerse entourage getoond. In Circus Ahoy is het optreden van een groep cir cusartiesten te bewonderen. De Engelse groep The Herculeans brengt akrobatiek uit 1900 en een bijzondere poedel- en ponyshow wordt gepresenteerd door de Fran- gaise Madame Chabre. De AVRO brengt vanavond de slotaflevering van de thrillerserie Brainwave. Pierre Vermeer doet pogingen om er achter te komen of de vader van een vriendin van zijn dochter Hélène inderdaad een natuurlijke dood is gestorven, of dat er dingen zijn voorgevallen in de kliniek, die niet door de beugel kunnenSonja Ba rend ontvangt in haar praatpro gramma Sonja 's avonds de bokser Rudi Lubbers, de minister van fi nanciën prof. dr. Duisenberg ende aktrice Ellen Vogel. Een two- women-show vult de resterende tijd op deze zender. De Duitse zangeres Caterina Valente en haar Neder landse kollega Corry Brokken heb ben elkaar in één programma ge vonden. In dé show Corry en Cate rina brengen de twee zangeressen een keten van bekende en minder bekende liedjes. NED. II: Veel informatie staat die genen te wachten die vanavond hun De verpleegster knikte. „Dat be grijp ik, meneer. Een rijk bezit. Volkomen begrijpbaar, dat u hen uw gouden „vijfje noemt." Tijdens het nastuur, vóór het mid'dagbezoek, keek hij lange tijd naar de foto. Het is, zoals Hielkje gisteren zei, wist hij nu. Ik heb in derdaad een menigte van redenen om dankbaar te zijn. God heeft me een waarschuwing gegeven. Hij weet nu, dat ik veel verdriet heb gehad over mijn misstap. Ik heb in deze dagen mijn zonden Hem be leden. Niemand hoeft het verder te weten. Waarom zou ik het ook aan Hielkje zeggen? We hebben beiden immers fouten gemaakt? Ik heb mijn schat van een vrouw weer he lemaal en als God belieft, doe ik het straks, als ik weer thuis ben, heel kalmpjes aan. Desnoods doe ik de zaak van de hand. Dat overleg ik te zijner tijd wel. Ik ben vastbe sloten me nergens meer druk over te maken. Want ik heb een hele zorg minder nu ik weet, dat Tonnie en Jeltje zo uitstekend de honneurs hebben waargenomen. Ze moeten dat te zijner tijd maar continueren, als ze er zin in hebben. En mis schien is het zo, als Tonnie gister avond tegen me zei. Dat Van der Wilp best de plaats van Van Baai der kan innemen. Daar moeten we het dan maar eens over hebben. Het belangrijkste is, dat'God me nog enige tijd laat. Om tot mezelf te komen. De foto neerleggende, pak te hij het Bijbeltje, dat dicht bij hem op het nachtkastje lag en bf gon te lezen, want hij wist, dat hij dit uur toch niet zou kunnen sla pen. Het verblijf van Gerrit Geugies in het ziekenhuis duurde langer dan men had verwacht, want eenmaal weer enigszins op de been besefte hij pas goed, welke gevolgen deze infarct bij hem hadden bewerkstel ligd. Hei lopen ging voetje voor voetje en als hij naar de w.c. was geweest, op nog geen tien meter af stand van het zaaltje, waarheen hij na de eerste paar weken was ge bracht, was hij al buiten adem. Dus weer in bed en na een paar dagen toevlucht nemen tot het tweede net. Om half acht zet de NOS het zes tiende deel van de Engelse jeugd serie RogiLes rotseiland op het scherm. Nieuwe avonturen staan te gebeuren als een groep schipbreu kelingen bij Rotseiland aan land spoelen. Na de rubriek Panoramiek, kunnen de sportliefhebbers een sa menvatting verwachten van de wie lerklassieker Luik-Basténaken-Luik die vanmiddag gereden is. Vervol gens is de IJsshow der kampioenen aan de beurt. In een kleurrijk pro gramma worden de hoogtepunten getoond van de demonstratie van de beste rijdsters en rijders bij de WK kunstrijden op de schaats enkele maanden geleden in Göteburg. Hier na wordt aandacht besteed aan het onderwijs. Een dokumentaire over de zgn. Open School. Informatie van heel ander soort wordt vervolgens opgediend in de rubriek Dokter ja, dokier nee. Presentator Aart C. Gj- solf besteedt in de hem toegemeten veertig minuten aandacht aan de rechten van arts en patiënt, een ma terie waarover nogal wat misver standen bestaan. In de rubriek Zienswijze snijdt Jack van Belle het occultisme, de religie en de psycho logie aan. Daarbij is het centrale thema de mens en zijn wereldbeeld. De laatste 25 minuten zijn voor Beeldspraak. Daarin een portret van het echtpaar De Boer-Lichtveld, dat zich bezig houdt met het maken van ontwerpen en uitvoeringen van mo numentale kunst. ZONDAG 18 APRIL NED. I: 10.45 Paasviering; 12.30 Het spelen van ziel en lichaam; 15.00 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 Sesam straat; 16.27 Paaseieren uit Slowa kije; 17.00 Vesper; 18.55 Informatie Turken; 19.00 Nieuws; 19.05 Het wonder der natuur; 19.30 Circus ahoy; 20.10 Hier Parijs, hier Jan Brusse; 20.20 Brainwave; 21.15 Son ja 's avonds; 22.05 Corry en Cateri na; 22.45 Journaal. NED. II: 18.25 Woord voor woord; 18.30 Paulus de boskabouter; 18.35 Rogues rotseiland; 19.00 Panora miek; 19.15 Studio Sport; 19.25 IJs show der kampioenen; 20.10 ABC en de open school; 20.50 Dokter ja, dok tere nee; 21.30 Nieuws; 21.35 Ziens- wijze; 22.35 Beeldspraak; 23.00 Jour naal. opnieuw proberen. Alles heel kalm en zonder een enkel risiko. Tot hij wat meer wilskracht ging produce ren, want het verblijf in De Lich tenberg begon hem nu de keel uit te hangen. Hij verlangde meer dan ooit terug naar de veilige besloten heid van zijn huis. Al wist hij, dat de zaak normaal draaide, welis waar zonder hoogtepunten» de om zet ging in elk geval niet meer om laag en dat was dl heel wat in deze tijd. Jeltje bracht trouw elke week verslag uit van de stand der zaken en zo bleef hij volkomen op de hoogte. Al begreep hij nu wel ter dege, dat hij de eerste weken en misschien wel maanden nog nergens toe in staat zou zijn. In al die weken, dat hij in het ziekenhuis lag, bleven ook teleur stellingen hem niet bespaard. Aan vankelijk had iedereen zijn hoop gevesigd op de komende feesdagen, te weten Kerstfeest en Oudejaars avond. Maar een paar dagen vóór de vier en twintigste liet de dokter weten, dat van naar huis gaan nog geen sprake kon zijn. „Spijtig, me neer Geugies, maar we laten u be slist niet eerder gaan dan medisch gezien verantwoord. Als u flink bent en u niet al te veel teleurgesteld bent, kunt u zelf meewerken aan een algeheel her stel: zich nérgens iets van aantrek ken. De feestdagen maken wc in het ziekenhuis gezellig, let maar eens op mijn woorden'. En zo kwa men dochters en verloofden of •Tienden om beurten vader bezoe ken op de beide feestdagen. Afge lost door Hielkje, die dapper mee hielp elk bezwaar wegvagend. „Als God wil, zullen we nog menige keer het Kerstfeest thuis gunnen vieren, Giep. Overigens, als je straks thuis bent, is het iedere dag weer een feest voor ons allemaal''. En deze uitspraak troostte hem. Ook tijdens de jaarwisseling was Giep nog in het ziekenhuis. Maar had nu wel het vooruitzicht, dat hij naar alle waarschijnlijkheid in de eerste of tweede week van januari ontslagen zou worden. (slot volgt) 69 Familieroman door HENK VAN HEESWIJK

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7