Gala Koffie Konsekwenties verzwaring van dijken langs Oosterschelde voor Schouwen-Duiveland Wethouder M. C. Doeleman opende hernieuwde zaak van firma Volkeri jjlj cleMelktn;tr Taiwan laat ballonnetjes op DE ZIERIKZEESCHE COURANT Het rapport van Prov. Waterstaat KIND OP TRAKTOR „Vriendendienst" bij nieuwe start BANKSTEL MEUBELRAMA zlfeRIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 april 1976 132ste jaargang Nr. 21878 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIH, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70 Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Vereniging Stad en Landein 1975 ZIERIKZEE, 14-4 - Zoals bekend hebben gedepu teerde staten het rapport van de provinciale water staat over de consequenties van een dijkverzwaring langs de Oosterschelde, onlangs vrijgegeven. Wat Schouwen-Duiveland betreft, wcrdt er in het rapport op gewezen dat de aanwezige ceververdediging langs het Zype verder in zuidwaart se richting zal moeten worden uit gebreid, tot daar waar de geul de oever verlaat. De reeds aanwezige kleine oeverwerken worden daarbij in de uitbreiding opgenomen. Ook de aanleg van de zeewering betekent voor dit gebied een belang rijke ingreep. In de eerste plaats zal het geplande tracé verschillende wo ningen en bedrijven noodzaken te verdwijnen, ondanks het feit' dat aansluitend op de Grevelingendam een buitendijkse verzwaring is ge dacht. Een verzwaring van de be staande zeedijken naar binnen zou een geweldige ingreep in de dorps gemeenschap betekenen. Een ver- Advertentie van Niemeyer, pak250 gram zwaring naar buiten heeft mindèr belangrijke consequenties, hoewel ook dan zowel de oude als de nieuwe haven en de daaraan gevestigde be drijven in het geding komen. In de tweede plaats is het onver mijdelijk de zeewering langs het Zijpe landinwaarts te verplaatsen wanneer men een gestrekt verloop wil bereiken gaande langs de ha- vendijken en een inlaagdijk. In het rapport wordt er op gewe zen dat het zeker langs het Zijpe gewenst is het dijklichaam op een zekere afstand vanaf de geul te rea liseren. Wellicht is het mogelijk een compensatie voor het verlies van de oude gemeentehaven te bieden door havenaanleg in de Stoofpolder. Een daartoe strekkend plan is op korte termijn beschikbaar. Hoogte waterkering Voov de hoogte van de waterke ring wordt direkt achter de Greve lingendam NAF i 7,50 m voldoende geacht, langs het Zijpe is uitgegaan van NAF r O m. De verzwaring aah de zuidzijde van de Bruinissepolder vindt hoofdzakelijk binnenwaarts plaats. Langs de zuidzijde van de polder Oosterland is de versterking buiten dijks gepland, enerzijds omdat het hier aanwezige voorland daartoe de mogelijkheid biedt, anderzijds 'kun nen hierdoor enkele gebouwen wor den gespaard. Verder westelijk is een binnen - dijkse verzwaring aangebracht tot de inlagen cnder Ouwerkerk, hier wordt namelijk gedacht aan een zeewaartse verzwaring van de in- laagdijken. De inlagen kunnen hier bij grotendeels worden gespaard. De bij de Znidbout aanwezige oe verwerken zullen belangrijk moe ten worden uitgebreid. In de rich ting" van de Noordbout kan voorlo pig worden volstaan met een verde diging van het hoger geiegen geul beloop. De hoogte van de waterke ring wordt tot het havenkanaal in Zierikzee aangehouden op NAP 9 m. De dijken langs het Havenka- (Vervolg pag: 2) Advertentie Bij aankoop van 14 liter slagroom xh liter hopjesvla van 96 voor 69 gettg t/m zaterdag l/april. TAIPEH, 14-4. Taiwan wil klaar blijkelijk profijt trekken van de nieuwe machtsstrijd in de Chinese Volksrepubliek. Het persbureau van nationalistisch "China maakte donderdag bekend dat duizenden ballonnen boven de Volksrepubliek zijn neergelaten met vlugschriften die een beroep doen op het volk „het tirannieke Maoïstische regime af te schudden". De ballonnen zijn gelanceerd van af het nationalistische eiland Que- moy voor de kust van de Chinese provincie Foekien. ZIERIKZEE, 13-4. Bijgelovigen mogen (lan wat be smuikt tegen „de dertiende" aan kijken, dat maakt het fijn succes niet ongedaan van de feestelijke opening van de hernieuwde boek- en kantoorhoekliandel/kan- toorinstallaties, dinsdagavond in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden, gevolgd door een stroom, die profiteerde van het „open huis" op deze I bijzondere dag. Met deze verbouwing en vernieuwing kreeg de fa. Volkeri de beschikking over een royale tweé-verdiepingenzaak, die met de nodige hartelijkheid werd geopend door de wethouder van Middenstandszaken de heer M. C. Doeleman, die zijn speech afrondde met een elektronische handeling, voor geprogrammeerd door de firmanten. ZIERIKZEE. Druk op de knop door ivethouder M. C. Doeleman, symbolische handeling, icanrmee de nieuwe zaak van de fa. Volkeri werd geopend. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) De heer J. Volkeri sprak als oud ste firmant een welkomstwoord, in zonderheid tot de heer J. v. d. Kreeke, met wie hij destijds een (heel) bescheiden start maakte in de boekenbranche. Startkapitaal: 2 x f 20,Tot zijn verdriet moest de heer Volkeri zijn echtgenote excu seren, die momenteel in het zieken huis verblijft. De wethouder „Het had op de weg van Zierik- zees' eerste burger gelegen, deze zaak te heropenen, maar in goed overleg met de burgemeester, heb ik mijn voorkeur uitgesproken voor wethouder Doeleman, gedachtig aan vele gemeenschappelijke jeugdher inneringen en hej feit dat wij elkaar ook later altijd weer onder allerlei omstandigheden hebben ontmoet". Vriendschap De heer Volkeri had een handvol van deze - doorgaans zoete - her inneringen in voorraad uit tijden van vrede en oorlog en zo bleek: „we konden altijd een beroep op el kaar doen en dat vormde bewijs \*an echte vriendschap.'' De heer Doeleman kon gemakke lijk inhaken op deze woorden en ze bevestigen. Ook hij herinnerde aan de tyd van de „speelkameraadjes" en wees er op dat beiden vaak dezelfde ambities hebben gehad. De fa. Volkeri - zo wist de wet houder begon in 1933 met enkele voor boeken (in konsignatie) gere serveerde planken in een klein kruidenierswinkeltje aan de Schuit haven. Dan komt de heer Van der Kreeke in het beeld en er waren verder nog de nodige financiële manipulaties; een lening van f 175 en een bank krediet dat uitgroeide tot de eerste f 1000. Later werd het pand be trokken, waarin thans gevestigd Akkountantskantoor Groenleer; in 1938 verliet de heer Van der Kreeke het bedrijf. In 1942 nam de heer Volkeri de zaak over van de heer Krom, die nog twee jaar als direkfeur optrad. Het kwam allemaal goed in de vat. maar de evakuatie in 1944 maakte aan alles een einde. In de evakuatieplaats van de heer Volkeri (Boxtel) waren er ook al lerlei kalamiteiten; een bom ginds maakte een einde aan de aktivitci- ten van de daar toen begonnen Zie- rikzeese boekhandel. Terug in Zie rikzee. moest in 1953 de zaak „er weer uit", maar thans is een grote beslissing genomen en werd een fraaie kom'bi-zaak in één pand ge realiseerd, iets waarover het ge meentebestuur zeer verheugd is. „Het is een schitterende zaak; het gemeentebestuur is daar dankbaar voor en ik hoop dat er een stimulans van mag uitgaan op anderen", aldus de wethouder, die de firmanten veel succes en goede jaren toewenste. Een geprogrammeerde kantoor machine produceerde hierna de zin: „Deze handeling bevestigt symbo lisch een nieuwe start van ons reeds jarenlang gevestigd bedrijf". Dankwoorden In het kader van deze „happe ning", verder een boek als presen tje voor de wethouder en een rui ker bloemen voor diens echtgenote, uit handen van de heer Volkeri sr., die verder aansluitend heel wat had te bedanken: Bouw Woningtoe zicht, de Centrale Raad voor het Midden en Kleinbedrijf, de archi- tekt, de heer P. Tieleman te Nieu- werkerk, de Aannemer Boogert, en onderaannemers, allerlei leveran ciers en relaties plus de jonge gene ratie Volkeri, die heel wat heeft af gesjouwd om alles op tijd klaar te krijgen. Bovendien ontving het ver nieuwde bedrijf veel bloemen en presentjes. Met behoud van de typische sfeer van het pand aan het Havcnplein (zolderingen met eiken balken), is - door toepassing van eigentijdse middelen - een bijzonder funklioneel geheel verkregen. De bovenverdie ping herbergt de afdeling kantoor- machines; voorheen was deze ruim te in gebruik als woning. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nleuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZIERIKZEE. Dinsdagmiddag par keerde A. v. d. W. een traktor, mét het kontaktsleuteltje erop, voor zijn schuur in de Bogaardstraat. Even la ter klom het 3-jarig zoontje van de familie v. d. W. op de traktor, draai de het sleuteltje om en begon een gevaarlijke rit. Het avontuur eindig de toen de jeugdige bestuurder het schuurtje van de familie v. d. W. binnenreed en het grotendeels ver nielde. Tevens werd de naastliggen de schuur van de familie M.'A. G. flink beschadigd. Er deden zich ech ter geen persoonlijke ongelukken voor. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Wij krijgen genoeg van de ge noegens, die wij nemen, maar nooit van de genoegens die wij geven. Petit-Senn. Verwachting tot vrijdagavond: Droog en zonnig Tot matig toenemende wind uit noordoostelijke richting; maximum temperaturen van 10 tot 16 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZOiN- EN MAANSTANDEN 16 april. Zon op 5.42, onder 19.40 Maan op 22.40, onder 6.42 Laatste kwartier: 21 april (8.14). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 april 4.26 16.52 9.55 22.08 Springtij: 16 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 15-4. Het K.N.M.I. deell mede: De depressie, die woensdag bij ons regen bracht, is inmiddels boven de Frans-Italiaanse Rivièra aange komen en veroorzaakt in dat gebied vee) bewolking en wat regen. Een andere storing, die donderdagmorgen in zuid-Zweden en Denemarken re gen veroorzaakte trekt in de richting van de Noordzee. De aktiviteit neemt echter in betekenis af door de nade ring van een krachtige rug van hoge luchtdruk, die via de Britse eilanden naar onze omgeving koerst. Ver wacht wordt dat deze rug vrijdag het weer in Nederland in gunstige zin zal beïnvloeden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1