STRIJD OM NATIONAAL KAMPIOENSCHAP TWEEDE KLAS LIBRE TE NIEUWERKERK VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! Mevo IV, kampioen, en Cluzona Iï promoveren Z.O.V.- programma Zierikzee ERIC DE NOORMAN bezorger te Scharendijke per 1 juni 5 INGEZONDEN STEKKEN Het raadsel van Tuaim Mor SPORT BILJARTEN F. J. Boomstra werd landskampioen NIEUWERKERK, 12-4. In liet door de Biljartvereni ging D.O.S. uil Ouwerkerk, in hotel „De Meehaal" te Nieuwerkerk georganiseerde toernooi om het natio nale kampioenschap 2e klasse lilire, is F. J. Boomstra nit Leeuwarden er op overtuigende-wijze in geslaagd beslag te léggen op het kampioenschap van Nederland in deze klasse. Vrijdagmiddag werd het toernooi geopend met een woord van welkom aan de deelnemers door de voorzit ter van DOS de heer J. J. Smits. Door het distrikt Schouwcn-Duive- land werden de gasten verwelkomd door de voorzitter de heer J. A. Vas- seur. Burgemeester J. D. de Kam wens te-de gasten'in zijn gemeente veel sukses bij hun sportieve strijd om de' nationale titel en enige prettige dagen .te Nieuwerkerk. De burge meester verrichtte hierna de ope- ningsstoot waarna het toernooi een aanvang kon nemen. De uiteindelijke kampioen stelde in zijn eerste partij tegen Pieterse nog allerminst zijn kandidatuur voor de uiteindelijke zege. In 25 beurten bleef Boomstra op 132 ca ramboles staan en kon Pieterse de 150 caramboles vol maken. Na dit minder goede begin heeft de Fries zich keurig weten te herstellen. Alle zes nog resterende partijen wist hij in winst om te zetten. Daar de konkurrentie tegen elkaar ver schillende .steekjes liet vallen was hij reeds zaterdagavond, bij het af fluiten van .de voorlaatste ronde, zeker van de titel. A. Stroeve uit Willemsoord bracht zowel het hoogste partij gemiddelde (8.82) als de hoogst in het toernooi gescoorde serie (69) op zijn naam. Stroeve kwam tot zijn hoogste par tij gemiddelde in zijn eerste partij waarbij hij het moest opnemen te gen Helmhout waarin hij de 150 ca ramboles in 18 beurten wist te sco ren. In zijn partij tegen Keiler scoorde hij zijn hoogste serie van 69 caramboles in de 10e beurt toen hij een achterstand had van 22-89 wel ke hij toen in een voorsprong wist om te zetten en uiteindelijk de par tij nog te winnen. De Zeeuw in dit gezelschap K. de Koeyer uit Sluiskil heeft zich voor- De uitslag: T. J. Boomstra, Leeuwarden H. Helmhout, Zaandam K. de Koeyer, Sluiskil A. Stroeve, Willemsoord A. Potters, Heerlen H. Pieters, Nieuwveen C. Keiler, v's Hertogenbosch A. Detillon, Malden Toemooigemicldeldo 4.29. treffelijk in dit gezelschap geweei'd. Van de zeven te spelen partijen wist hij er vier, tegen Detil'lon, Rottiers, Helmhout en Pieterse in winst om te zetten. Door deze prestatie wist hij als derde te eindigen met een gelijk aantal matchpunten als num mer twee Helmhout maa.r een iets minder goed algemeen gemiddelde. Al met al kan DOS terug zien op een in alle 'opzichten voortreffelijk geslaagd toernooi. De voorzitter van het gewest Bra bant-Zeeland de heer A. v. d. Bran- de, die de kampioen huldigde en alle spelers een medaille aanbood, sprak woorden van lof over de pui ke organisatie van' het toernooi dat DOS in nauwe samenwerking met de biljartvereniging OKK te Nieu- werkerk op hun schouders hadden genomen. Prijsuitreiking De voorzitter van DOS de heer J. J. Smits bracht allen dank die een bijdi'age hadden geléverd om het geheel te doen slagen. Een speciaal woord van dank richtte hij hierbij tot de familie Van Felius voor het beschikbaar stellen van de akkomo- datie en de gastvrije ontvangst, de biljartvereniging OKK voor de hoog gewaax-deerde medewerking en de spelers voor de sportieve strijd wel ke zij hadden geleverd. De voorzitter van OKK de heer J. C. Goudwaard overhandigde hier na aan de deelnemers de door hen gewonnen prijzen waarbij A. Stroe ve voor het hoogste partij gemiddel de en de hoogst gescoorde serie en C. Keiler voor de op een na hoogst gescoorde serie een extra prijs in ontvangst mochten nemen. Burgemeester J. D. de Kam feli citeerde de kampioen met het door hem behaalde resultaat en alle an dere spelers voor de sportieve strijd 12 1032 215 4.80 7.50 29 8 945 214 4.42 5.17 26 8 955 237 4.03 5.36 26 7 974 204 4.66 8.82 69 6 394 216 4.14 5.77 37 6 989 256 3.86 4.33 34 5 916 211 4.34 7.50 44 4 872 212 4.11 5.07 24 Advertentie Burgernjzester J. D. cle Kam verricht te de opening, van het toernooi. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) welke zij gedurende drie dagen op het groene laken hadden gekeverd. Namens de deelnemers sprak A. Pot-ters woorden van dank- tot de organisatoren voor de voortreffelij ke wijze waarop zij het toernooi hebben georganiseerd. In zijn woord van dank betrok hij tevens de fa- milie Felius voor de gastvrije ont vangst en de prima verzorging welke zij hebben genoten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BOXTEL. De gemeentepolitie van Boxtel heeft in samenwerking met l'e politie van Eindhoven en Den Bosch drie mensen gearres teerd, die de kassa van een benzine station hebben leeggeroofd. Het zijn de 23-jarige B. M. en zijn 20-jarige echtgenote K. D. uit Zoetermeer en hun 20-jarige vriend H. R. uit Den Bosch. SLUISKIL... In een ziekenhuis in Sluiskil is de 18-jarige K. den Ha mer overleden aan cle verwondingen die hij cpliep bij een verkeersonge luk. Den Hamer reed mee als duo- passagier op een bromlcts. De be stuurder van de bromfiets reed in Axel (Z.) van achteren tegen een vrachtauto, toen deze rechtsaf wilde slaa i. 1? bestuurder van de brom fiets liep lichte verwondingen op. GOES. Do wericnemersledcn van het NVV on het NKV zijn uit de be- drijfsadviescommissies voot- de ha venschappen Vlissingen en Terneu- /.cn geslapt. Dit beej't NVV- dis- li ictsbest uurder Wim Pel in Goes meegedeeld tijdens do NVV-dis- irietsvergadering Zeeland. Volgons dc heer Pel zijn de bondon al vanaf 1972 bezig een sociaal vestingsbe- leid doorgevoerd te krijgen. SITTARD. Volgens dc directeur van de G.G.D. in Heerlen, dr. W. J. Balvert, is het werk dat ambulan ce-verpleegkundigen moeten ver richten, van dusdanig niveau dal zij gerekend moeten worden onder de groep verpleegkundige specialis ten. Aan de overkoepelende Lim burgse inslanti" ambulance vervoer hc-eft de dokter schriftelijk om deze erkenning gevraagd. NIJMEGEN. Een werkgroep die in Nijmegen een Uitgebreid bevol kingsonderzoek naar borstkanker heelt geleid, beraadt zich over een voortzetting in volgende jaren. Bij het onderzoek bij bijna tienduizend vrouwen zijn veertig gevallen van borstkanker ontdekt. 86 procent van de 11.404 vrouwen die een oproep ontvingen, lieten zich onderzoeken. DEN HAAG. Het ministerie van vdlkggezorvdheid en milieuhygiëne gaat financiële steun verlenen aan poliklinieken voor geslachtsziekten in risicogebieden. Staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid en milieuhygiëne heeft een besluit hiertoe genomen. ASSEN. Ongeveer 30 hectare bos in het landgoed de Berkenheu vel tussen Diever en Doldersum is zaterdagmiddag door bosbrand ver loren gegaan. De brand is omstreeks half drie ontstaan langs de Wapsér- weg die door het landgoed loopt. VOLLEYBAL ZIERIKZEE, 13-4. Mevo 3 be haalde in poule A een 3-0 over winning op L en O 1. De sv Kwiek had geen problemen met Delta dienst (3-0). De wedstrijd tussen PTT en Neplunus 1 eindigde in een 2-2 gelijkspel. De stand in poule A is: Cluzona 1 15 14 1 0 29 44- 8 Mazda Legem. 14 11 3 0 25 39-10 sv Kwiek 15 11 0 4 22 36-17 Mevo 3 15 8 2 5 18 33-21 Big S 14 7 2 5 16 30-21 PTT 15 4 2 9 10 20-33 Neptunus 1 15 4 2 9 10 17-34 L en O 1 15 1 0 14 2 9-42 Deltadienst 16 1 0 15 2 4-46 In poule B behaalde Zeelandia een 3-0 overwinning op Neptunus 2. Neptunus 2 is door deze nederlaag naar poule C gedegradeerd. De wedstrijd tussen PJZ 1 en Onderdak eindigde onbeslist (2-2). De stand' in poule B is: Rabo-b. Z'zee 15 13 0 2 26 41-13 Zeelandia 14 11 0 3 22 34-11 PJZ 1 15 9 3 3 21 34-17 Mevo 1 14 8 1 5 17 28-19 Smitfaolnes 14 7 2 5 16 29-20 Rabo-b. Sch. 15 6 1 8 13 21-30 Onderdak 15 2 3 10 7 16-37 Luctor Neptunus 2 15 2 2 11 6 14-38 15 1 2 12 4 9-41 Mevo 4 is kampioen geworden in poule C. In de wedstrijd tegen Rode Kruis Ziekenhuis 2 behaalde Mevo 4 een 3-1 overwinning, die het kam pioenschap opleverde. De wedstrijd tussen Cluzona 2 en RTM eindigde in een 2-2 gelijkspel. Door dit ge lijkspel promoveert het team van Cluzona ook naar poule B. De stand in poule C luidt: Mevo 4 Cluzona 2 RTM Rb. v. Oevéren PJZ 2 Mevo 2 Rode Kruis Z. 1 L en O 2 Rode Kruis Z 2 15 14 1 15 12 1 15 9 3 0 29 44- 9 2 25 39-13 3 21 35-15 4 18 31-23 7 14 26-26 7 13 26-33 7 10 19-34 5 1 2 12 4 10-40 15 0 2 13 2 6-43 7 4 6 2 4 5 2 6 Opv vrijdag 16 april 1976 worden er geen wedstrijden gespeeld. Het pro gramma voor vrijdag 23 april luidt: 19.00 uur: PJZ 1-Zeelandia; Onder- dak-Rabo-bank Schouwen: Mazda- Neptunus 1; Big S-L en O 1. 20.15 uur: PJZ 2-Reisbureau van Oeveren; L en O 2-Rode Kruis Ziekenhuis1 Mevo 1-Rabo-bank Zierikzee; Luc- tor-Smit-Bolnes. DEN HAAG. De bewoner? van de .Schilderswijk in Den Haag wil len nieuwbouw in plaats van reno vatie in hun buurt. Van oude krot ten kun je geen mooie, ruime wo ningen maken, zo vinden zij om dit aan dc gemeente duidelijk le maken hebben naar schatting 200 man in Den Haag gedemonstreerd. (Vervolg van pag. 1) den onder auspiciën van S.V. „Delta Sport" op het sportpark „Bannipk". Deelname voor de leerlingen van de 4e, 5c en 6e klas van het basisonder wijs. Prijzen worden door de Z.O.V. beschikbaar gesteld. 13.30-14.30 uur: Tekenwedstrijd op het Havenplein voor de kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 9 jaar, o.i.v,. het Z.O.V.-bestuur. De verde ling van de prijzen wordt door een deskundige jury beoordeeld. 1 1.30-15.30 uur: Kindermodeshow op het Havenplein, voor jongens en meisjes van de le, 2e en 3e klas van het basisonderwijs. 15.30 uur: Versierde optocht. Door hot bestuur van de Z.O.V. wordt ge dacht aan versierde fietsen, steps, wagens, skelters, kruiwagens, kin derwagens e.d. Route: (vertrek) Ha venplein, Havenpark, Oude Haven N.Z., Scheepstimmerdijk, Calandweg, Kon. Gustaafweg, Banninklaan, sportpark „Bannink". De optocht ordt voorafgegaan door muziek. Al- k inwoners en gasten van Zierikzee worden verzocht deze optocht te ver gezellen naar het sportpark „Ban nink". Hier vindt de prijsuitreiking plaats van de atletiekwedstrijden en van de versierde optocht. En als spe ciale attraktie vindt in aansluiting hiervan een parachutïstenshow plaats. Avond 19.00-19.30 uur: Rondgang Kon. Harmonie „Kunst en Eer-" met S.V. „Delta Sport". Route: (vertrek) Ha venplein, Mol, Melkmarkt, Verre- nieuwstraat, Hofferstraat, Zevenge- tijstraat, Minderbroederstraat, Lam mermarkt, Varremarkt, Raamstraat, Regenboogstraat, Pieterseliestraat, St. Domusstraat, Korte Groendal, Kraanplein, Havenpark, Havenplein. Rondgang G.V. „Rust Roest" met Tamboer- en trompetterkorps met majorettes. Route: (vertrek) Kerk plein, Poststraat, Korte St. Janstraat, St.. Domusstraat, Nieuwe Haven, Ou de Haven, Havenpark, Vrije, Janne- wekken, Schuurbeque Boeyestraat, Mulockstraat, Caustraat, de Huybert- straat, Scheepstimmerdijk, Oude Ha ven, Havenpark, Havenplein. 19,35-22.00 uur: Oranjemarkt op het Havenpjlein. Medewerkenden zijn de.plaatselijke verenigingen, die elk één of meer kramen verzorgen ten eigen bate. Op deze markt zijn vele attrakties en de inwendige mens kan eveneens versterkt worden. 22.30-01.00 uur: Oranjebal in de Graanbeurs aan de Hoge Molenstraat Hier treedt op met medewerking van de jeugdsoos „Brogum" „De kort dag band". Toegangsprijs f 2,per per soon. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Sommelsdijk: J. van Rossem, Meeuwen. Aangenomen naar Melissant: H. Klok, kand., Worden, die bedankte voor Eethen en Drongelen, Haaften, Oostervvolde (Gld.), Stavenisse, Waarder en Westbroek. Bedankt voor Ingen: G D. Vossèrs, Vaassen. Beroepbaarstelling: J. Muis, kand., van Limb. Stirumstraat 3, Utrecht. Gereformeerde Kerken Beroepen te Lunteren en te Win- spm-Obergum: drs. S. de Jong, voor heen kadervormingspredikant in In donesië, wonende te Apeldoorn; te Woudsend in kombinatie met Jut- rijp-Hommerts: drs. D. J. Deuzeman, kand., Kampen, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Nieuw-Amstcr- dam: A. Groene wegen, Oen kerk (Fr.). Beroepbaarstelling: Door de klas- sis Sneek is préparatoir geëxami neerd en beroepbaar gesteld: drs. D. J. Deuzeman. Lehmkuhlstraat 21. Kampen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Helpman: J. M. A. Groeneveld, Ulrum; te Monster: B. Kamphuis, kand.. Kampen; te Bergschenhoelc: J. H. Ulehako. kand.. Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Aalsmeer: B, van Smeden, Amersfoort. Gereformeerde Gemeenten Tweetal: te Almelo: C'. Molenaar Kapelle-Biezelingr- en drs. A. Ver- gunst, Veen. Bedankt voor Lelystad: J. van VJiet, Aagtekerke. MARKTBERICHTEN Aardappelbcurs ROTTERDAM, 12-4. Prijzen excl. b.t.w., vastgesteld per 100 kg af ber drijf op auto, volgens kwaliteitseisen binnenland e.q. export. Klei-ardappelen binnenland: Bintje 35 mm opw. in twee maten f 106,00- 108,00; Bintje 50 mm opw., los verla den f 107,00-110,00; klei-aardappelen export: Bintje 35-50 mrn, ios' verla den f 105-108,00; Bintje 50 mm opw., los verladen f 107,00-110,00. Voer- aardappelcn i' 8,00-10,00. Stemming rustig. Kursus geestelijke vorming De Provinciale Kutechese Kom missie, uitgaande van de Hervormde en Gereformeerde Kerk, organiseert in septémeber een kursus geestelijke vorming. Deze kursus, bij sommigen beter bekend onder de naam kate- chetenopleiding, is bedoeld voor hen die zich inzetten voor de gemeente- toerusting, zonder daarvoor een spe ciale opleiding te hebben genoten. Daarbij kan gedacht worden aan ouderlingen, diakenen, kringleiders, evangeïisatiewerkers, kaderleden van vrouwenorganisaties, enz. Maar ook is de kursus bedoeld voor be langstellenden, die hun kennis van de Bijbel en de vragen en proble men die zich daarbij voordoen wil len verdiepen. Het is de ervaring, dat zowel be handelde stof als het gezamenlijk bezig zijn met de vraagstukken van kerk en samenleving voor velen een stimulans en verrijking betekenen. De kursus biedt tevens de moge lijkheid te worden opgeleid tot ka- techeet, een funktie die bekend is in de Hervormde maar (nog) niet in de Gereformeerde Kerk. Voor de kursus geestelijke vor ming is geen speciale vooropleiding nodig. De 4-jarige opleiding is ge splitst in kursus geestelijke vorming I en een kursus geestelijke vorming II. die elk met een eksamen afgeslo ten kunnen worden. Om tol een eksamen katecheel te komen is naast een diploma geeste lijke vorming I een mavo ol gelijk waardige opleiding vereist. (Overleg met de kuNus-leider hierover is mogelijk). Vakken: Dogmatiek. Ethiek, O.T. en N.T., Psychologie, Sekten en stro mingen, zending en Oekumene. Kerkgc schiedenis. Kursusieider: ds. J. S. Ridderbos, Gerefoimeerd predikant 4e Goes. Plaats: Christelijk Lyceum voor Zeeland, Bergweg, Goes. Inlichtin gen bijmevrouw H. Kerkhof- Rietveld, Veerseweg 203, Middel burg. Telefoon (01180) 14021. Opgave s.v.p. voor 1 juni aan bo venstaand adres! H. Kerkhof-Rietveld, Middelburg. Advertentie 39-36 Wij zoeken een stevige kneep ven een jeer of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. 39. Dc arzeling van do wachters bij do paar den duurt niet lang en Eric trekt zich onop vallend in duister terug als zij zijn kan! uitkomen. „Volg mij, hior, langs dit paadje!" roept hij gedempt. Dan duikt hij ijlings weg in de struiken, ontdoet zich van mantel en helm on slitipt in een boog naar de paarden terug, terwijl de niets vermoedende krijgers zich in tegenovergestelde richting voorthaas ten. Het angstige gesnuif van de paarden maakt de krijgers er op attent dat er onraad is, maar zij komen te laat om in tfe grijpen en onder hun woedend geschreeuw verdwijnt Eric in galop in de nacht. Zonder onderbreking jaagt hij voort. Pas bij het aanbreken van de mor gen gunt hij zijn paard een korte rust. Van achtervolgers is niets meer te bespeuren. Blijkbaar hebben de krijgers hel opgegeven. „Des te beter", denkt Eric, die na kort. over leg met zichzelf besluit terug te keren langs dezelfde weg welke hij met de krijgers geko men is, om Wolf op te vangen. Ongetwijfeld heeft de trouwe hond zijn spoor gevonden, dus kunnen zij elkaar niet, mislopen. „Monoch, de opperste Druïde, zou meer we len van Winonah, beweert Fergus", peinst dc Noorman, terwijl hij, scherp uitkijkende naar zijn hond, langs het pad voortsnelt. Weliswaar is hij er niet bijster van overtuigd dat dc Ier dc waarheid gesproken heeft, maar waar het Winonah betreft mag hij niet de geringste aanwijzing, hoe twijfelachtig ook, verwaar lozen. Terwijl hij overweegt wat beter is: eerst terugkeren en trachten iets over zijn mannon aan do weef te komen of proberen met. Mo noch in contact te komen, begint och vage on rust bezit van hcm te nemen. Nog steeds heeft hij geen spoor van zijn hond ontdekt. Een onderzoek Wijst uit dat de sporen van het dier zich ook niet, op het pad bevinden, zodat het hier niet geweest is. Of Wolf is dus nog steeds achter Saran aan, óf er is do hond iets over komen. Met bange voorgevoelens nadert Eric dc plek waar hij Wolf het laatst gezien heeft. Op gevaar af de aandacht te trekken van rond zwervende krijgers, roept de Noorman uit alle macht. Keer op koor schalt zijn roep door het stille woud cn opeens luistert hij mei inge houden adem. Van veraf klinkt zacht een smartelijk, jankende kreet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5