a Rabobank Zierikzeese Oranje Vereniging komt met feestelijk en gevarieerd totaal programma voor Koninginnedag Schip met zestig Rotterdamse tehuis-bewoners te Zierikzee „NIEUW" Overval bij bank teak bergmeubel MEUBELRAMA De kantoren van de RABOBANK „SCHOUWEN" zijn op Goede Vrijdag GEOPEND DE ZIERIKZEESCHE COURANT De „Alexander" was er weer Het programma - samengesteld in overleg met de bczigheidstlierapeutcn van de tehuizen - werd maandagavond gebracht in een met vrolyke lichtjes versierde zaal van de M.S. Prins Willem Alexander, die tegen de avond met de tydclyke zeevarenden aan het Luitje afmeerde. Een groot aantal van de opvaren den maakte met behulp van hun verzorg(st)ers eerst een wandeling door Zierikzee. Voor velen van hen was dit de eerste keer dat ze deze plaats bezochten. Namens het Zierikzeese Rode Kruis en de gemeente Zierikzee sprak de heer J. K. Joppe een wel komstgroet tot alle opvarenden. De heer H. Bijl - Afdeling Voorlichting Deltadienst bij Rijkswaterstaat - gaf een toelichting op verschillende as- pekten van de Deltawerken, onder steund door een diaserie en een film over de vervaardiging en toepassing van de zg. blokkenmat. Omdat ver schillende onderdelen van de Delta werken deze week door de opvaren den met eigen ogen aanschouwd kunnen worden was er voor dit on derwerp grote belangstelling. Namens de opvarenden sprak de heer J. Evers een woord van dank. Advertentie Heeft u nog een en will u graag over op eiken? Ruil het dan in bi) Rijksweg 26 - Nfeuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Paasattentie Na de pauze werd een paas-atten- tie in de vorm van een kleurig ver pakt paasei, namens het Rode Kruis van Zierikzee, uitgereikt aan alle opvarenden. Dat dit zeer gewaar deerd werd bleek wel uit het hier en daar spontaan aangeheven: ,,Geen woorden, maar daden". Als afsluiting van de avond werd een vrolijk concert gebracht door de muziekvereniging ,.Con Amorc" te Noordgouwc o.l.v. de heer D. Vierge ver. Vandaag (dinsdag) voert de reis verder naar Veere, om in de loop van de week via Middelburg en Wil lemstad weer in Rotterdam t'e eindi gen. Tijdens deze reis, waaraan heel wat uren van voorbereidend werk vooraf zijn gegaan, wordt ook aan dacht aan zeden en gewoonten van deze provincie besteed, terwijl de streekeigene lekkernijen en gerech ten niet vergeten worden. Informatie vinden de passagiers in een speciaal voor dit doel gedeeltelijk samenge steld plakboek, dat naar eigen in zicht en ervaringen voltooid kan worden. Hopenlijk straks een her innering aan een mooie vakantie. DEN HAAG. Uit een winkel in de Zoutmanstraat in Den Haag is een portefeuille gestolen met een in houd van f loo.ooo. Vorig jaar hebben wij meegedeeld dat de kantoren van de bank voortaan op Goede Vrijdag voor KASZAKEN zouden zijn geopend, als duidelijk zou zijn dat wij hiermee voorzien in een behoefte van onze cliënten en van hen die het Paasweekend in Schouwen doorbrengen. Er is ruim gebruik gemaakt van de door de bank geboden service, zodat wij voortaan op Goede Vrijdag geopend zullen zijn. Kasureii op Goede Vrijdag: Brouwershaven: 9.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur. Scharendijke: idem. Haamstede: 9.00-12.00 uur en 13.00-16.00 uur. Rcncsse: idem. De avondzitting te Serooskerkc wordt verplaatst naar donder dag 15 april. Dc cliënten van het kantoor te Serooskerkc kun nen op bovengenoemde kasuren terecht bij één van de kantoren. in dit nummers Aktie voor hers tel kerkorgel te Burgh NIEUWSBODE REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse numrpers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. (1797 - 1889) Versierde optocht, parachutistenshow en Oranjemarkt NAAR HET STRAND DH nummcr bestaat uit 12 pagina'5 WAARIN OPGENOMEN Dinsdag 13 april 1976 132ste jaargang Nr. 21877 programma samen voor circa zestig bewoners van de verpleegtehuizen en reaetiveringscentra Antonhis- Nieuwe Binnenweg en Antonius-IJsselmonde te Rotter- Advertentie Fraai gekleurde puasetereu waren cr voor de opvarenden. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 12-4. liet programma voor de viering van Koninginnedag op 30 april a.s., is definitief ge reed. De Zierikzeese Oranje Vereniging is er in ge- 11.30-12.15 uur: Kindershow in de Concertzaal eveneens o.l.v. het ge zelschap „Co de Vos" uit Vlissingen met een aangepast programma voor de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas van het basisonderwijs. Middag 13.30-16.00 uur: Atletiekwedstrij- Overwegend droog Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog; zwakke tot matige veranderlijke wind; minimumtem peraturen van 4 graden aan de kust tot om het vriespunt in het binnen land, maxima van 12 tot 16 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max. temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 14 april. Zon op 5.46, onder 19.36 Maan op 20.01, onder 5.30 15 april. Zon op 5.44, onder 19.38 Maan op 2L23, onder 6.03 Volle maan: 14 april (12.49) HOOG- EN LAAGWATER 14 april 15 april Hoogwater 2.54 15.26 3.40 16.10 Laagwater 8.25 20.40 9.10 21.20 Springtij: 16 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Een zwakke gordel van hoge- luchtdruk, die zich uitstrekt van de Azoren over West-Europa naar de Baltische staten, beïnvloedt ook morgen het weer in onze omgeving. Bij IJsland koerst een depressie naar het zeegebied ten westen van Noor wegen. Het bijbehorende fronten systeem veroorzaakte dinsdagmorgen regen in Schotland en Ierland. Dit regengebied trekt langzaam naar het oosten, maar onder invloed van de hogedrukgordel neemt het sterk in aktiviteit af. Voor woensdag mo gen we overwegend droog weer en zonnige perioden verwachten. Verwachting tot woensdagavond: slaagd om voor dit jaar een extra feestelijk en geva- (Vervolg op pag. 5) rieerd programma samen te stellen. Genieën zijn fakkels, die bij hun leven soms anderen ver branden, maar na hun dood enkel licht afstralen. Wallis. Het programma voorziet in geva rieerde attrakties zowel voor de mor genuren, het middag- en avondge deelte. Hoogtepunten zullen ongetwijfeld zijn een puzzelwandeltocht en twee kindershows in de Concertzaal Cs morgens), allerlei wedstrijden, een kindermodeshow en versierde op tocht met als afsluiting een parachu tistenshow, 's middags en 's avonds zullen ongetwijfeld een rondgang van „Kunst en Eer" met daarna een, Oranjemarkt op het havenplein en een Oranjebal in de Graanbeurs gro te belangstelling trekken. Programma Het programma ziet er in zijn ge heel als volgt uit: Ochtend 8.30-9.00 uur Carillonbespeling door de heer W. L. Harthoorn uit Goes. 9.00-9.45 uur: Rondgang Kon. Har monie „Kunst en Eer". Route: (ver trek) Havenplein, Mol, Schuithaven, Lange Nobelstraat, Jannewekken, Schuurbeque Boeyestraat, Mulock- straat, Plevierstraat, Huybertstraat, Kaersemakerstraat, Kanterlaan, Fok kerstraat, Brauwstraat, Kanterlaan, Caustraat, Werckendetstraat, Witte straat, Vagerstraat, Calandweg, Scheepstimmersdijk, Oude Haven N.Z., Havenpark; Havenplein. Rond gang Tamboer- en trompetterkorps met majorettes van G.V. „Rust Roest". Route: (vertrek) Meelstraat, Dam, Korte St. .Janstraat, Lange St. Janstraat, Zevenhuisstraat, Hoofd poortstraat, Breedstvaal, Bagij ne straat, Pieterseliestraat, Regenboog straat, Weststraat, Varremarkt, Lam mermarkt. Slabberswerf, d'Ailly- straat, Hofferstraat, Verrenieuwr straat, Melkmarkt, Dam, Appelmarkt Havenplein. 9.45-10.00 uur: Vlaghijsen op het Havenplein, door padvinders van de mr. Bakkergroep te Zierikzee. Toe spraak door de heer Th. H. de Mees ter, burgemeester van Zierikzee. Volkslied gespeeld door de Kon. Har monie „Kunst en Eer". 10.00-10.30 uur: Feestelijke muziek op het Havenplein, uit te voeren door de Kon. Harmonie „Kunst en Eer", gezamenlijk met of afgewisseld door het Tamboer- en trompetterkorps met majorettes van G.V. „Rust Roest". 10.00 uur Puzzelwandeltocht door Zierikéec: /erlrekpuntvanaf het Havenplein. 10.30-11.15 uur: Kindershow in de Concertzaal o.l.v. het gezelschap „Co de Vos" uit Vlissingen met de clown Pinario voor de kinderen van de kleuterscholen en de leerlingen van de le, 2e en 3e klas van het basis onderwijs. Advertentie 100% echt schapenwollen slaapkamertapijt 400 breed met een hoge pool van 7 cm lang Prijs slechts 165,— Zie etalage (deurloo nnlnglnrktiUnf 4 Zarta tn I TAPIJTSERVICE CENTER in i. lïinhw nuimtimgnitf NA ARDEN, 12-4. Een onbekende man heeft maandagmiddag een over val gepleegd op een filiaal van de Bondsspaarbank aan de Krayenhof- straat in Naarden. De man, ongeveer 1.70 m lang en met een carnavalsmasker op, dreigde met een revolver en verdween in een auto met - naar de politie vermoedt - ongeveer 20.000 gulden. De politie denkt dat de auto gestolen is in Am sterdam. WESTHOEK. De uitbundige lentezon van de laatste dagen lokte de mensen alweer naar het strand. Voorab met het weekeinde was er al druk - zij het nog aangekleed - verkeer op de duintrappen. Voorboden van een lange hete zomer? (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 12-4. De afdeling Jeugdzaken/Recreatie van het Rode Kruis Zierikzee, stelde een avondvullend 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1