Jachthaven te Bruinisse verrijkt met passanten-steiger Nieuw padvinders-klubhuis De Lelie" in gebruik gesteld Unieraad C.H.U. blijft voorstander van L.U.A. DE ZIERIKZEESCHE COURANT nummer-. „Br use Boys" promoveert naar K. N .V.B. Staal van zelfwerkzaamheid 99 BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 april 1976 132ste jaargang Nr. 2187C WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar f 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit BRUINISSE, 10-4. Op feestelijke wijze werd zaterdag het nieuwe passanten-steiger van de watersportvereni ging „Bru" officieel geopend. Omstreeks half elf meerde het motorjacht „Heria" van havencommissaris Freriks af aan het nieuwe steiger. Aan boord bevond zich het burgemeesters-echtpaar, wethouder Jumelct, gemeentesecretaris de heer B. de Groot en echtgenote en het voltallige be stuur van de watersportvereniging. Nadat de „Heria" rijkelijk was gepavoi- seerd en muziekvereniging „Nu met Hope" de muzikale noten strooide stapte burgemeester Hekman op het nieuwe steiger. Met het onthullen van het passantenbord verrichtte de burgemeester de officiële openning. De rijk gepavoiseerde jachten in de haven en demriet vlaggen versier de steigers gaven te samen met het stralende mcoie weer een extra feestelijk tintje aan deze dag. On der de tonen van de muziekvereni ging „Nu met Hope" ging het gezel schap vervolgens naar restaurant „Bru" waar het officiële gedeelte werd' voortgezet. Wat de water sportvereniging nog nooit heeft ge kund, kan hij nu wel nl. passanten ontvangen tegen betaling zei ha- venccmmissaris, de heer H. Freriks uit Oosterland. „Wat er deze winter tot stand is gekomen binnen de ver eniging is nog nooit in de geschie denis van de watersportvereniging voorgekomen. Werkgroep UTRECHT, 10-4. De Unieraad (hoofdbestuur van de CHU) heeft zaterdag te Utrecht met zeer grote meerderheid van stemmen besloten de algemene vergadering van de unie, die op zaterdag 22 mei bijeen komt, voor te stellen het besluit te nemen dat aan de voorwaarden vcor de totstandkoming van één CDA-kandidatenlijst voor de Twee de-Kamerverkiezingen in mei 1977 wordt voldaan. Aan de algemene vergadering wordt voorts gevraagd de unieraad te machtigen in septem ber a.s. de definitieve beslissing te nemen. Een groep van ongeveer vijf en dertig personen hebben hun vrije zateidagen opgeofferd om te wer ken aan de nieuwe steiger. Zij kwa men met alle weersgesteldheden, met ijze'l, sneeuw en storm uit heel zuid Nederland en uit België om te komen werken in Oosterland in de fabriekshal van firma Freriks aan de nieuwe steiger. Enkele leden die rond Bruinisse en Oosterland woonden offerden zelfs nog vrije avonden op om toch maar op tijd klaar te komen. Uit handen van de heer Freriks kregen alle medewerkers een ge tuigschrift overhandigd als symbool voor de geleverde prestaties. Burge meester Hekman was trots dat er op Bruinisse verenigingen waren die in hun vrije tijd iets tot stand wisten te brengen. Een vereniging oprichten om daarna bij de gemeen te aan te kloppen voor subsidie wat tegenwoordig maar al te vaak ge beurt, is gelukkig niet het geval met de watersportvereniging „Bru''. De burgemeester was er van overtuigd d'at gezien wat nu door de gezamen lijke inspanning tot stand was ge bracht de vereniging nog meer tot stand zal kunnen brengen in de toe komst. Als bestuur zijn wij erg blij dat er zoveel werk is verricht zo zei voorzitter de heer A. v. d. Zijl. Met de hulp van een groep leden heeft de heer Freriks als de coördinator van de werkzaamheden de haven een heel andere aanblik gegeven. Naast de bouw van een nieuw passanten steiger hebben ook de toiletgebouwen een grote opknap beurt gekregen. Een grote schilder beurt kregen de verschillende bor den en op de steigers werd elektri citeit aangelegd. Alle werkzaamheden werden vrij wel geheel door de leden verricht. Voor het zetten van vele kopjes koffie en de verzorging van de in wendige mens werd mevr. Freriks een ruiker bloemen aangeboden. Zij kreeg dit als symbool want dames van leden werkers hebben haar daarbij steeds geassisteerd. Wethou der Jumelet waarschuwde dat de jachthaven op papier aangegeven staat als sportvissershaven in de toekomst en deze werkzaamheden dan mogelijk tevergeefs zijn ge weest. Mijn kompliment voor het werk dat verricht is zo zei de heer Jumelet „Dat kan alleen de WSV „Bru". Tijdens de laatste ledenvergade ring in december werd de heer Fre riks tot havencommissaris gekozen. Direct al kwam hij met het initiatief voor verbetering van de haven, wat bij enikele leden aansloeg; waarna zij zich. opgaven als vrijwilligers. Dit kleine groepje in het begin groeide al gauw tot een groep van ruim dertig man. Met deze werk zaamheden heeft men elkaar beter leren kennen en is er binnen de vereniging een hechtere band ge smeed. De vereniging telt ongeveer twee honderd leden waarvan een klein percentage op Schouwen-Duiveland woont. Het is alleen de penningmeester die uit Bruinisse komt en de haven commissaris uit Oosterland. DEN HAAG. De C.P.N.-fractie heeft ministers Gruijters schriftelijk gevraagd stappen te ondernemen die er toe zullen leiden dat de huurders van de woningen aan de Pharus in Zaandam hun te veel betaalde huur penningen terug krijgen. DEN HAAG. De werkgelegenheid van 1300 a 1400 mensen in de Neder landse sokkenindustrie loopt gevaar als gevolg van de snel wassende stroom van sokken uit Oostaziatische landen als Zuid-Korea en Taiwan, die hier tegen zeer lage prijzen wor den aangeboden, aldus verneemt het A.N.P. van de Vertriko (vereniging van fabrikanten van tricot onderkle- ding, bonnetrie, babykleding, bad kleding, sokken, sportkousen, panty kousen, gebreide en jersey stoffen. Plechtigheid te Zierikzee ZIERIKZEE, 10-4. Iii een sfeer helemaal pasklaar voor een typisch buitengeheuren, werd zaterdagmid dag - onder grote belangstelling - het nieuw gebouwde klubhuis van de „Mr. Bakker"-padvindersgroep in ge bruik genomen. De officiële handeling werd verricht door dr. J. C. Röhner. De heer Röhner heeft zich al een leven lang voor de padvinderij in bestuurlijke sfeer inge spannen. Hij is drager van de zilveren Jakobsstaf, een hoge P.V.-onderschei- ding. Staande voor het toen neg te ope nen gebouw, flonkerend van n'euwig- heid, merkte dr. Röhner op gevleid te zijn door de uitnodiging de ope ningshandeling te verrichten. Zijn bemoeiingen met de padvinderij da te en van 103i en zijn eerste bestuur lijke besprekingen vonden destijds P1 t ie iet gebouw aan het Kerk plein; thans zaal van de Jehova's getuigen. Aanwezig daarbij was ui teraard de toenmalige hopman Goettsch, die veel voor de padvinde rij heeft gedaan. Weiland en hut Oefenterrein in die tijd was een weideperceeltje te Schuddebeurs van de heer Geluk, met daarop een blok hut. Het ging allemaal teloor door de oorlog en de ramp. Nadien kreeg de padvinderij de beschikking over het „Goettschlaer" in het bos van „Mon Plaisir", na de ramp gebouwd met hulp van de z.g.n. „Nothelfergemein- s<a t d e zich inzette .n hetiamp- gebied. De opening Dr. J. C. Röhner draait de toegangsdeur van het slot. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dr. Röhner had veel lof voor hop man T' van Waveren cn was er van overtuigd dat door diens doorzet tingsvermogen het nieuwe klubhuis cr is gekomen. Hij kreeg daarop na het aandragen van het totem, een schaar aangeboden.knipte de sleutel los van het totem en opende de deur van het nieuwe klubhuis. Het huis bestaat uit een royale hoofdzaal, een keuken, een leiders kamer. een gang en toiletten, alle maal b(jna „te" mooi voor voorna melijk welpen en kabouters, die hier gaan pogen het spel van verkennen onder de knie te krygen. Welkomstwoord Een welkomstwoord was tevoren gesproken door hopman Van Wave- ren, die er aan herinnerde dat feite lijk zeven jaar van voorbereiding aan de totstandkoming zijn voorafgegaan, waarvan zeven maanden met prak tisch werk. Leiding, bestuur, ouders en vrienden hebben veel werk ver richt en financiële steun verleend. Op allen werd een driewerf „hoera" uitgebracht, visueel ondersteund door de welpjes. die hun petjes hoog de lucht ingooiden. Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland Woordvoerder van de stichting Jeugd Schouwen-Duiveland was de heer H. Asma, die zijn bewondering uitte voor het taaie volharden om tot t'.it onderkomen te komen. Tevoren kon slechts gebruik worden gemaakt van noodbehuizingen. De heer Asma wees op het werk van de Stichting," die een eigen jeugdleider heeft, die verschillende kursussen doceert. Een feitelijk kadoo had de heer Asma niet meegebracht, maar hij verzekerde dat de padvinderij durend gebruik kan maken van de faciliteiten van de Stichting, als het maken van. foto kopieën. stencils en dat soort zaken. Hij hoopte dat het klubhuis de no dige nieuwe impulsen zal geven aan het padvinderswerk en dat voldoende vrijwilligers gereed zullen staan het werk te doen. Verkenners, welpen en kabouters kregen hierna een oorkonde aange boden, die een plaatsje zal vinden in het klubhuis. De welp Marco Boot werd hierna opgekommandeerd voor een officiële handeling, het verwgderen van de Zeeuwse vlag aan de voor-zijkant van het gebouw. Daarachter vandaan kwam een fraaie gestyleerde Franse lelie te voorschijn met de naam van het nieuwe klubhuis „De Lelie". Het schild is vervaardigd door een aantal ouders van padvinders. Bij elkaar een middagje vol plech- tigheidjes dus, even zovele bewijzen dat de padvinderij te Zierikzee weer sterk aantrekt. Spelen Na de opening was er gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichtigen, waarvan uiteraard druk gebruik ge maakt werd. De juniorleden en gas ten van 7-12 jaar hielden spelen, waarvoor enkele prijzen beschikbaar waren gesteld. De grabbelton-prijs ging naar Hans Doeleman, Nieuwer- kerk: te prijs Rinie Willebrord, Zon- nemaire; 2e prijs Jeroen Mannie, Ou werker k; 3e prijs Liesbeth Scheele, Zierikzee. Vermeld zij nog dat dr. Röhner een foto beschikbaar stelde van de No- tboifprgemeinschaft, terwijl belang rijk bijdroegen tot de bouw van het klubhuis de leden van de Hopman Goettsch-stam. Deze stam houdt bij eenkomsten in het klubhuis „De Le lie" op de vrijdagavonden. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nleuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Burgemeester T. C. Hekman betreedt de nieuwe steiger. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Als kleine gemeenheden met grove woorden werden gehe keld, zouden ze niet worden begaan. Monnier. Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering" Droog weer en vrij zonnig, maar vannacht ook wolkenvelden; zwakke tot matige veranderlijke wind; mini mumtemperaturen van 5 graden aan de kust tot om het vriespunt in het binnenland, maxima van 10 graden aan de kust tot 16 graden in het zuid oosten van het land. Voor woensdag: Aantal ui-en zon: 6 tot 13. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 april. Zon op 5.48, onder 18.34 Maan op 18.36, onder 5.00 Volle maan: 14 april (12.49) HOOG- EN LAAGWATER Laagwater 7.44 19.58 Hoogwater 13 april 2.05 14.39 Springtij: 16 april HET WEEROVERZICHT DE BILT, 12-4. De krachtige rug van hoge luchtdruk, die ons het af gelopen weekend droog en zonnig weer bracht, trok naar het oosten weg en nam daarbij sterk in beteke nis af. Boven Ierland, Schotland en Engeland stijgt de luchtdruk flink onder invloed van een nieuwe rug van hoge luchtdruk op de Oceaan, die zich naar het oosten en noord oosten uitbreidt. Een koufront dat zich uitstrekt van zuid-Noorwegen en midden-Engeland naar de Golf van Biscaje, bracht daar maandag veel bewolking en plaatselijk regen. Hel front trekt langzaam naar het zuidoosten en neemt daarbij in acti viteit af. Hot zal ons land morgen met wolkenvelden passeren maar het blijft droog weer. Ten zuidoosten van Groenland is een aktieve depressie aangekomen die naar het zeegebied ten zuiden van IJsland koerst. Het frontensysteem ervan trekt even eens naar het oosten maar zal het weer bij ons voor woensdag niet kunnen beïnvloeden. Boven Portugal en Spanje veroor zaakt een lagedrukgebied veel be wolking en plaatselijk regen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1