KOOPJES HALEN „WICO" HERENKAPSALON G. VAN DAM IN ZIERIKZEE GEMODERNISEERD Jonge reigers en zwaluwen kondigen voorjaar aan annex Gymnastiekzaal vergaderruimte 4 Intermeübel V.V.V. „Renesse Vooruit" INGEZONDEN STUKKEN Amsterdam Paasbest Diepliggend gebit INGEZONDEN STUKKEN Advertentie BIJ nieuwe kantoorruimte. Over het al gemeen was men van mening dal burgerzinlening kans op slagen had. Hierbij wei-den o.a. het zwembad in Zierikzee en de ijsbaan van Renesse als voorbeeld aangehaald. Ook werd gesproken over de grootte van de coupures van een eventuele rente loze lening. Wethouder Hoogerhuis vond het bijzonder jammer dat de burgemees ter wegens ziekte verhinderd was. juist omdat het nu een jubileum vergadering betrof. Ook de heer Hoogerhuis stond in zijn praatje even stil bij het verle den. In de beginperiode was de ver eniging vooral een vraagbaak voor de meer gegoede mensen. Geleidelijk echter is Renesse door de toeristen ontdekt. Steeds meer mensen kun nen over een behoorlijk aanlal va kantiedagen beschikken en de toe genomen koopkracht heeft er toe geleid dat een behoorlijk deel van het inkomen voor de vakantie kan worden besteed. Men is echter op het punt aange land dat men niet maar zonder meer zo verder kan gaan. Vandaar dat de gemeente in het struktuurplan heeft gesteld tot zover kan men gaan. Gedacht wordt aan 60.000 slaap plaatsen. De heer Hoogerhuis was wel be vreesd dat. dit genoemde aantal slaapplaatsen een beetje problemen oplevert voor de sociale rekreatie, die hem zeer na aan het hart ligt. Hij was bang dat reeds zeer vroeg in het seizoen alles is volgeboekt, met als gevolg te hoge prijzen. Kort-kampeerders Hij hoopte daarom dal de raad de nog beschikbare ruimte zo goed mo gelijk zal verdelen, en dat'1 men zal streven naar meer terreinen voor kort kampeerders. De heer Hooger huis zei dat de toename van de re creatie voor de V.V.V. nogal wat had veranderd. Vooral de fam. Borg- meijer heeft hierin veel baanbre kend werk verlicht. Vroeger was het bezetten van het kantoor een partti me job en nu is het niet alleen een volledige betrekking geworden, in de top weken is een tweede kracht onontbeerlijk. De spreker was blij dat de gemeenteraad had ingezien dat de V.V.V. van vitaal belang is voor dit toeristisch gebied en dat ze dit honoreren met een flink bedrag. Jammer vond hij dat enkele grote bedrijven parasiteren op de werk zaamheden die de V.V.V. verricht. Dat er voor de bestuursleden tame lijk veel werk is wist hij uit eigen ervaring. De heer Hoogerhuis be sloot zijn woorden met de vereniging het allerbeste toe te wensen en de hoop uit te spreken dat de V.V.V. tot in lengte van jaren de nuttige funktie mag blijven vervullen die zij al 65 jaar vervult ten behoeve van eigen inwoners en de gasten die het mooie gebied bezoeken. Na de pauze werd, in verband niet het 65-jarig bestaan van de vereni ging, aan de hand van de heer W. L. Kristelijn, door middel van een zeer fraaie diaserie een „wandejing door de Westhoek van Schouwen ge maakt". Een diaserie waarin alle natuurschoon, alles wat leeft en groeit in de Westhoek werd getoond. De heer Kristelijn werd aan het eind beloond met een hartelijk applaus. AMSTERDAM. Jaap Stobbe, Joke Bruys, Frans van Dusschoten en Maya Bouma (v.l.n.r.), zullen met ingang van 15 september het pro gramma Twee ineen" op de plan ken gaan brengen. Het programma dat voor de pauze een blijspel ev na de patize koboret is, zal in Hoorn in première gaan. Win een gratis huwelijksreis Deelnemerskaarten verkrijgbaar bij Meetstraat 31 Zierikzee (Vervolg van pag. 1) Verder legde hij uit dat gedurende het seizoen deze affiche 1 x per week in een oplage van 275 worden ge drukt. De kosten worden voor 40 gedragen door de twee adverteerders die er op slaan. De advertenties zijn van bedrijven waarvan er op het eiland maar één is. Politie De heer Krijger vond het jammer dat van de zijde van de politie de laatste vergaderingen geen belang stelling was voor de vergaderingen van de V.V.V. Dit terwijl enkele ja ren terug de vergaderingen enkele malen door een vertegenwoordiger van het politieapparaat waren be zocht. En juist hun aanwezigheid leek de heer Krijger zeer nuttig. De voorzitter deelde hierop mee dat de politie een uitnodiging wordt toe gezonden en dat de vergaderingen van de evenementencommissie door een vertegenwoordiger van de po litie worden bijgewoond. Het pleidooi om meer jeugd op de campings toe te laten en niet te se- lektief tegenover deze kategorie van kampeerders te staan werd door de heren Moelker en Jansen, beide campinghouder, fel aangevallen. Beiden ontkenden dat jeugdige kampeerders zouden worden ge weerd omdat ze niet getrouwd zijn. Beiden vertelden in de praktijk te hebben geleerd dat een deel van de jeugdige kampeerder overlast be zorgd met lawaaierige brommers, en vaak ook nog 's nachts lawaai ma ken. Verzoeken om rekening te houden met anderen worden vaak genegeerd. Renteloze lening Tot slot werd uitgebreid gespro ken over de mogelijkheden en on mogelijkheden rond de bouw van Kollekte Hartstichting Bruinisse Bruinisse kan de Hartstichting niet „misse" Want is de'kollekte er weer. Dan blijkt iedere keer, kollektanten genoeg. Een enthousiaste ploeg ging op pad voor 't hart. Niemand werd 't zat. De bevolking werkte mee. Zodat iedereen was tevree. De opbrengst loog er niet om het werd een mooie som. 2290.00 gulden was het dit keer. Wanneer aan de deur wordt gebeld. En da Hartstichting komt om geld. Dat er op Bru goed wordt gegeven. Om anderen te laten leven. Bestuur Hartstichting Bruinisse KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEEUWARDEN. Ter gelegenheid van de herdenking 200 jaar onafhan kelijkheid USA'zal de PTT 25 mei een zegel uitbrengen met een waarde van f 0,75. De zegel krijgt een Fries onderwerp omdat Friesland in 1776 de eerste staat was die Amerika er kende. DEN HAAG. Het Tweede Kamer debat over de abortus-wetsontwerpen wordt enkele weken uitgesteld. Dit heeft kamervoorzitter Vondeling donderdagavond meegedeeld, aan het begin van de avondvergadering. OIRSCHOT. De politie in Oirschot heeft deze week de 50ste verdachte in de miljoenenaffaire van een in- brekei'sbende, die de afgelopen jaren op honderden plaatsen in het ge hele land verspreid inbraken heeft gepleegd, aangehouden. ZIERIKZEE. 9-4. De herenkapsa lon van de heer G. van Dam in de Nieuwe Bogerdstraat alhier, heeft een flinke (voorjaars)-opknapbeurt gehad die onder andere tot uitdruk king komt in een andere en meer praktische indeling van de werk en verkoopruimte. In de gemoderniseerde salon valt thans duidelijker dan voorheen het accent op het verkoopgedeelte. Op de plaats waar eerst de kaptafels wa ren bevindt zich nl. nu een grote wandkast voorzien van vele voor de verkoop bestemde artikelen. In de kollekte o.a. de Keratase haarver- zorgingspreparaten voor dames en heren van l'Oréal. Het zitje voor de cliënten kreeg een plaatsje bij de open etalage en geeft van daaruit een kijkje zowel in de salon als op de straat. De kap tafels werden geplaatst tegen de wand tegenover de entree. Een an dere verbetering is ook het aparte gedeelte dat werd ingericht voor haarwassingen. De salon werd geplaatst in een rustige en stijlvolle omlijsting van bruine tinten; het oude groene pla fond maakte weer plaats voor een helder wit. Niet alleen de salon kreeg een nieuw jasje" want de modernisering valt vooral ook op in de hal. De hal werd namelijk even eens grondig opgeknapt; in deze ruimte werd verder een fraaie wand- vitrine aangebracht. Televizier-Magazine HILVERSUM, 9-4. Mr. G. van Hall, oud-burgemeester van Amsterdam, zal heden (vrijdag)avond in Televi zier-Magazine van de AVRO over zijn memoires vertellen. Vooral de provo-tijd en zijn afscheid van de hoofdstad komen aan de orde. Ver der rapporteert Jan Scholtens over toenemende handel in antieke en quasi-antieke wapens. Will Simon maakte voor deze uitzending een re portage over vergaande vrijheden voor Zweedse gedetineerden. Een kijkje in de salon. (Fotb; Zierikzeesche Nieuwsbode) Echtschedingen in Arasterdam AMSTERDAM. 9-4. Het aantal echtscheidingen in Amsterdam is in 1973 bijna tweemaal zo hoog ge weest als in 1970, met andere woor den in drie jaar tijds is het aantal verdubbeld. Per 1000 echtparen be droeg het aantal echtscheidingen in 1970 nog 6,2 maar in. 1973 was het gestegen tot 12,2. Deze groei steekt uit boven de landelijke groei van de echtschei dingen, doch ook landelijk nam het aantal sterk toe, namelijk van 3.3 per 1000 echtparen in 1970 tot 5,5 in 1973 en 5.8 in 1974. In de hoofdstad is het percentage dus ook vroeger al bijna, en tegenwoordig meer dan tweemaal zo hoog als het landelijke. Niet dansen in Kerkwijk AMSTERDAM, 8-4. In de hoofd stad wordt volgende week donder dag „Witte Donderdag" - na een onderbreking van een jaar opnieuw de uktie Amsterdam Paasbest" ge houden. Doel van deze aktie onder auspiciën van hel initiatiefkomilé Amsterdam en de Amsterdamse vrouwenraad, is de Amsterdammer in te schakelen bij het schoonmaken en schoonhouden van zijn stad. De Amsterdamse stadsreiniging, die volgend jaar een eeuw lang vuil ruimt, geeft jaarlijks ongeveer hon derd miljoen gulden uit. „Amsterdam Paasbest" is dit jaar geconcentreerd op de Dam, waar de wethouder voor de stadsreiniging, mr. C. H. Goekoop, de „zilveren be zem" zal uitreiken aan de oudste damveger van de gemeentelijke rei nigingsdienst, die J700 personeelsle den heeft. ..Flitsen" uil het buitenland imvcvoNo Tm po^eej China zijn donderdag manifestaties gehouden ten gunste van de nieuwe eerste-mi- nister, Hoea Koeo-Feng, zo heeft vandaag (vrijdag) Radio-Peking be kendgemaakt. MOSKOU. De Egyptische ambas sadeur in Moskou. Mohammed Hafez Ismail, is vrijdag uit de Sowjet-Unie vertrokken, zo heeft een woordvoer der van de ambassade meegedeeld. HEINSBERG. In een werknlaats voor aangepaste arbeid in het Duitse Grensstadje Heinsberg is voor f 400.000 schade aangericht door van dalisme. Onbekenden hebben zich in de nacht van woensdag op dnoder- dag toegang tot het gebouw ver schaft en machines onklaar gemaakt in de drukkerij en het laboratorium. BELGRADO/BRION1. De Egypti sche president, Anwar Sadat, is don derdag na een verblijf in Italië op het Noordjoegoslavische eiland Brio- ni aangekomen voor een driedaags staatsbezoek aan dit communistische land. Sadat werd verwelkomd door Joegoslaviës staatshoofd, maarschalk Josip Broz Tito. MOSKOU. Een aardbeving heeft donderdag een woestijngebied in het centraal-Aziatisch deel van de Sow- jet-Unie getroffen. Volgens Russi sche persberichten zijn verscheidene historische gebouwen beschadigd, .maar hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. ROME. Jeugdige linkse betogers hebben donderdag brandbommen ge worpen naar het hoofdbureau van de christen-democratische partij en het ministerie van justitie. Zij gaven daarmee uiting aan hun verontwaar diging over het^feit dat er de dag tevoren bij een aanval op het minis- tei-ie van justitie een student was gesneuveld. EMDEN. De Westduitse politie heeft donderdag opnieuw gewaar schuwd dat er vaten met het zeer giftige 'etra-ethyllood in de buurt van de Oostfriese eilanden drijven. Bouwen te Scharendijke DEN HAAG. 8-4. De kans is vol gens ornithologen groot dat niet de l'aasdagen in liet hele land de blau we reigerkclonies uitgebreid zullen z(jn met nieuw leven. Het vermoe den bestaat zelfs dat op sommige plaatsen in het land al eieren van iilauwe reigers zijn uitgebroed. Dit wordt afgeleid uit het gedrag van de oude vogels en uit lege doppen on der de nestbomen. Dc blauwe reigers hebben de af gelopen winter een gevoelig verlies geleden. Er wordt op het ogenblik een onderzoek ingesteld naar de dood van meer dan honderd blauwe reigers sinds eind januari. Hun aan tal berdikte vorig jaar een na-oor- logs record met ruim 9.300 broed- paren. De soort is sinds 1964 voort durend toegenomen deels vanwege de zachte winters cn deels vanwege de volledige bescherming, die zij ge nieten door de vogelwet. Andere voor.faarsberauten. die dc afgelopen weck in bet zuiden van bet land zijn gesignaleerd z'tfn de eerste visdiefjes en twee zwaluwen, die nu reeds het warme zuiden hebben geruild voor Nederland. ARNHEM, 9-4. Bezorgde Gelderse slatenleden gaan de hulp van mr. Geertsema, commissaris der konin gin, inroepen om te bemdidelen in de problemen in de gemeente Be verwijk bij Zalsbommel. De burge meester en de raad verbieden dat de jeugdsociëteit „Turning Point" dans lessen organiseert in het dorpshuis. Voor de kursus van vijftien lessen hadden zich 72 jongelui opgegeven. Inmiddels is met het graafwerk een aanvang gemaakt, terwijl vol gende week het heiwerk zal wor den uitgevoerd. De toren bij de NH-kerk aan het Bethlehemplein te-Scharendijke is onlangs door de burgelijke gemeen te overgenomen. Herstel van het dak van de toren is opgedragen aan de fa. A. Jobse te Middelburg. Mo menteel staat de toren in verband met uitvoering van de herstel werk zaamheden in de steigers. Levensgevaarlijke oversteekplaats Mijnheer de redakleur. Graag wil ik de aandacht vestigen op een levensgevaarlijke situatie voor wielrijders. Een situatie die mij bijna het leven heeft gekost. Het gaat om de kruising Laan van St. Hilaire-Rijksweg. Voor fietsers die komen vanaf de Laan van St. Hilalre is het zonder meer levens gevaarlijk over te steken. Op het allerlaatste nippertje is het mij nog gelukt een aanstormende auto te ontwijken. Met het naderende drukke sei zoen kunnen ongelukken haast niet uitblijven, als hier niet spoedig maatregelen worden genomen om de oversteekplaats te beveiligen. Met dank voor de plaatsruimte, Jan Fond se. Zevengetijstraat 39. Zierikzee. CALI. Columbië. Het blad El Pue blo heeft donderdag verklaard dal de Nederlandse honorair consul Eric Leupin. die langer dan een jaar ge leden door kommunistische guer rillastrijders is ontvoerd, in leven is en na betaling van 500.000 pesos (f 40.000) zal worden vrijgelaten. PARIJS, 8-4. Een 55-jarige Fran se vrachtwagenchauffeur heeft vijf tien jaar met een kunstgebit in zijn long geleefd. Toen hij zich onlangs moest laten doorlichten wegens longontsteking ontdekten de dokters een vreemd voorwerp onder in een van de lon gen. Bij een daarop volgende opera tie werd een prothese met vjer tan den tevoorschijn gehaald. De chauffeur heeft het ding zon der het te weten bij een auto-onge luk in 1961 naar binnen gekregen. Een gedeelte van de prothese was na het ongeluk destijds meteen ge vonden. SCHARENDIJKE, 8-4. Aan Jarino B.V. te Roden is gegund het bou wen van een gymnastiekzaal annex verenigingsruimtc aan de Ingrid- straat te Scharendijke. De vloer v?n de gymzaal is van een zodanige samenstelling, dat de zaal tevens voor andere doeleinden kan' worden gebruikt. In dit ver band wordt gedacht aan eventuele aktiviteiten tijdens het zomersei- soen. De afmetingen van de zaal zijn 12x21x5,50 m. Het gymnastiek- materiaal zal worden geleverd door Janssen en Fritsen N.V. te Hel mond. Advertentie Advertentie liet is Denim in Irenchcoat. De jas om dus "ja" tegen te zeggen als u van echte mode houdt. Eén van de vele uitschieters. Kom nu!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4