Drukke „groene tijd voor brigade' van Zierikzee KOOPJES HALEN „WICO" STREEKN1EIIWS Geslaagde avond herv. vrouwen groep „Samen één" te Kerkwerve WERK VAN LEERLINGEN IS GEBASEERD OP SCHELDE EN GREVELINGEN DERUYPER de Vieux NUTSSPAARBANK.. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 april 11)70 Nr. 21874 O O Aanplant rond de nieuwe kleuter school ,,'t Mierenest" in Plan Wesl. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hel verzorgingsgebied van de dienst is de laatste tijd met niet minder dan 5Vz hectare uitgebreid; gevolg van aanleg plantsoenen in West I en West V en beplantingen bij de parkeerterreinen Schelde- straat, Zuidhoek, Hoofdpoortstraat en Mosselboomgaard. Er is over het algemeen weinig aanleiding tot klachten over vernie lingen maar de honden vormen voor de tuinlieden - dikwijls ook Voor het publiek - een groot probleem. „Het is soms werkelijk verschrikke lijk te zien wat er allemaal aan hon- devuil in onze machines .terecht komt'' aldus de heer Doeswijk. Advertentie BIJ Districtsvergadering N.V.V. Op zaterdag 10 april wordt in de „Prins van Oranje" te Goes, de dis- Vtriktsvoorj aars vergadering gehou den van het NVV. Afd. Zeeland Plattelandsvrouwenbond Op donderdag 6 mei wordt in de „Prins van Ox'anje" te Goes, de pro vinciale jaarvergadering gehouden van de afd. Zeeland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Ophokperiode postduiven De Gewestelijke Raad voor Zee land van het Landbouwschap heeft een ophokperiode voor postduiven voorgesteld tot en met 8 mei. ZIERIKZEE Kleuterkrant Het derde nummer dit jaar ver scheen van „De kleuterkrant" („Re- hoboth"), met o.m. mededelingen over schoolgeld cn uiteraard de ru briek: „Uit de kleutermond". Een artikel is gewijd aan „Ouders en kinderen. Vernoemd worden de ak- tiviteiten van Ouderkommissie. Aan dacht wordt gevraagd voor de Su- riname-zending; verder aan hel Paasfeest. Tekeningen worden ge bruikt als „fillers" en afgedrukt is het extenso - reglement van de Ouderkommissies. Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op 27 april maakt de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een reisje naar Noord-Brabant. Bezoeken worden gebracht aan Oisterwijk cn Kaats heuvel. Aid. „Phiiatelica" Op maandag 12 april wordt in de bovenzaal van het Huis van Nassau oen vergadering gehouden van de afd. Schouwen-Duiveland van ..Phi iatelica'". Paasmiddag bejaarden N.C.V.B. Op woensdag 14 april organiseert de N.C.V.B.-afdeling een Paasmiddag voor bejaarden in het Hervormd Verenigingsgebouw. KERKWERVE, 7-4. Woensdag avond werd in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk te Kerkwerve, een gezellige avond van de Hervorm de Vrouwengroep gehouden. Mevrouw Delhaas, die sprak na mens de vrouwengroep, toonde zich zeer verheugd over de grote op komst. In het bijzonder heette ze welkom de heer Schot, uit Middel burg, enkele afgevaardigden van de kerkeraad ter plaatse, en de vrou wenverenigingen van Serooskerke, Noordgouwe, Renesse en Scharen- dijke. Na deze welkomstwoorden ging ze voor in gebed. De dames zongen Gez. 187 1 en 3. Mevrouw Delhaas las hierna een stukje uit Joh. Naar aan leiding daarvan las ze uit een boek een stuk lijdensgeschiedenis voor. Gezongen werd Psalm 130. organiseert C.J.V. „Obadja" een filmavond in het Nederlands Her vormd verenigingsgebouw aan de Deestraat. De film getiteld „Race met hindernissen" met o.a. sportwa gens zal deze avond worden ver toond. Burgerlijke stand over maart Geboren 14. Helena Wilhelmina, d.v. Dijk stra, Wouter Lambertus en van de Koning, Maria; 19. Adrians Corne lia, d.v.- van den Berge, Domus en van Otte, Janny; 24. Jolijn Janna. d.v. van Roon, Gijsbert, en van Borstlap, Stijntje; 28. Erwin, z.v. de Waal, Steven en van Kik, Pauwlina Cathalina, geb. te Zierikzee. Gehuwd 5. van den Berg, Abraham Johan nes, 24 jr.; met de Jonge, Dina Le- vina, 21 jr., beiden wonende te Brui- nisse; 19. Giljam, Jacques Peler. 20 jr., wonende te Bruinisse met Ver hoek. Anthonia Swerina, 1.9 jr.. wo nende te Duiveland; 19. van Boven, Jacob, 20 jr., wonende le Bruinisse met Verspoor, Leent je, 19 jr.. wo nende te Heemskerk. Overleden 2. Verspoor, Marina ongehuwd, 85 jr.; 7. de Ronde, Boudina Adriana, e.v. J van Zuidland, 68 jr.; 7. Muller. Samuel, ongehuwd, 81 jr.; 8. de Waal, Pieter, e.v. A. N. Quaak. 64 jr.; 28. Jumelet. Johannes e.v. J. C. Lambrechtse, 72 jr., overl. te Zie- rikzee. De heer Schot kreeg toen het woord. Hij is werkzaam bij de zen ding en heeft enkele weken in Suri name vertoefd. Daarover maakte hij een praatje. In de eerste pauze kregen de aan wezigen koffie of thee aangeboden. Verder was er gelegenheid om loten te kopen. Ook was het mogelijk om bij de heer Schot artikelen te kopen ten bate van de zending. Deze had pennen, kruisjes, boeken enz. mee gebracht. Na de pauze vertoonde hij prachtige dia's, gemaakt in Surina me. Aan de geluiden te horen waren de dames (en enkele heren) er zeer tevreden over. Na deze diavertóning kwam de trekking van de loten aan bod. Tot slot dankte ds. Delhaas allen voor de getoonde belangstelling en ging voor in dankgebed. Ledenwerfaktie Kankerbestrijding Het bedrag aan geld binnengeko men bij de ledenwerfaktie voor de kankerbestrijding is f 2921. Met deze aktie zijn er 412 nieuwe leden bijge komen, waarmee het totaal aantal leden gestegen is tot viifhonderd. Gemiddeld is 30n van het aantal gezinnen lid. Bruinisse telt momen teel elfhonderd gezinnen, dus is hel gemiddelde ruimschoots overschre den. Hieruit blijkt dat de aktie zeer suksesvol is geweest. V.oor het sla gen van deze aktie worden alle me dewerkers hartelijk dank gezegd. Advertentie de ideale «rezinshank Spaarpro- verkeer niet I dagafschrift BRUINISSE: Kerkplein, maandag 9.00-12.30 uur. HAAMSTEDE Jaarfeest C.J.V. De C.J.V.-Haamsiede houdt op zaterdag 20 april het traditionele jaarfeest in de zaal van de Gerefor meerde kerk te Haamstede. Opge voerd wordt het blijspel in drie be drijven: „Gevaarlijk Snoepgoed". De toegang is gratis en ieder is welkom. Voor tijd: zie agenda. Advertentie Opbrengst collecte Ned. Hartstichting Do collecte v^n de Ned. Hart stichting, die gehouden werd van 29 maart-4 april, is in Zierkzee een groot succes geworden. De op brengst was f 5.588,32, en daarmee werd het resultaat van verleden jaar (f 4.802,ruim overtroffen. Het comité Zierikzee Vrienden van de Hartstichting dankt alle gevers en geefsters, en in 't bijzondei; ook alle collectantes, hartelijk. ZIERIKZEE, april - De lente aarzelt nog met door zetten, maar zo hier en daar hegint de natuur toch al aardig wat kleur te krijgen. Voor de gemeentelijke plantsoenendienst, de Zierikzeese „groen-hrigade", is intussen toch weer de drukke tijd van het jaar aan gebroken. Het is nu de allerhoogste tijd dat de nog resterende bomen en heesters de grond ingaan en ook het kweken van het zg. perkgoed is in volle gang. Alleen al in het Havenpark stonden de laatste tijd niet minder dan 10.000 crocussen in volle bloei. Andere sprekende cijfers tonen evenzeer aan dat de tuinlieden van de gemeente, de verzorgers van het groen in en om de stad, weer een zeer grote bijdrage hebben geleverd aan wat wel genoemd wordt de „leefbaarheid". Het hoofd van de plantsoenen dienst, de heer J. J. Doeswijk, aar zelt niet het sociale karakter van de onderhoudstaak van het perso neel te benadrukken. De mannen van de dienst verzorgen immers de uit sociaal oogpunt gezien onmisbax-e beplantingen, die ook voor, bestrij- ding van luchtverontreiniging en geluidshinder van wezenlijk belang zijn. „Onze tuinlieden zijn mensen die erg goede dingen doen op vakge bied; zij hebben de goede instelling en daarom vind ik het jammer dat sommige mensen vinden dat ZÜ b'j bet straatmeubilair behoren'", aldus de heer Doeswijk. Vorig jaar wex-d de g-roenvoox-zie- ning van de stad opnieuw belangrijk verrijkt met ruim 500 bomen, 25.000 heesters, 3000 rozen, 3000 bodembe dekkers en natuurlijk grote aantal len tweejarige planten en bolgewas sen. Omstreeks half mei begint weer de gx-ote uitplant van het perkgóed dat thans nog wordt gezaaid, ver-- speend, opgepot en afgehard in en om de kassen van de dienst op het erf van de voormalige boerderij, thans plantsoenendienst, aan de Boei'enweg. Dit voorjaar en deze zomer zullen de openbare Zierikzee se perken weer alle kleurenpracht tentoonspreiden van begonia's, age- ratum, petunia, rudbeckia, salvia en afrikanen. „De vakman leeft van de bloemen, de liefhebber kan niet le ven zonder bloemen'', aldus citeert in dit verband de heer Doeswijk een oud-vakgenoot. De plantjes voor de stedelijke perken en borders komen uit de kassen van de kwekerij. Maar er is meer dat zorgvuldig in eigen beheer wordt gekweekt: achter de kassen groeien vele tientallen jonge boom pjes, onder andere lei-linden be stemd voor de oude binnenstad cn populieren. Snoeien Een belangrijke taak van de dienst is uiteraard de daadwerke lijke verzorging van de bonicn langs wegen cn voetpaden. Dit werk ver eist een verantwoorde wijze van snoeien. Om goed te snoeien is inzicht no dig in de rcakties van de bomen cn heesters; met die reaktie moot bij het snoeien x-ekening worden ge houden. Het snoeierx dient ander zijds gericht te zijn op hert doel dat met het planten werd beoogd: daar bij kunnen niet uitsluitend esteti- sehe motieven een rol spelen, aldus de heer Doeswijk. Bij de onkruidbestx-ijding spelen dx-ie vragen een belangrijke rol. Dat zijn: „waar", „waarom" en „waar niet". Wat betreft de vraag „waar' zegt de heer Doeswijk dat onkruid- bestrijding plaats vindt in het „gx-oen": tussen heesters en rozen, in borders en bodembedekkers, gazons en sportvelden en in jonge beplan ting. Verder ook op sommige ver- hax-de plaatsen: in enkele straten, op sommige trottoirs en in het ui terste geval op voetpaden. Onkruid- bestrijding moet gebeuren om ver- verschilende redenen. De heer Does wijk geeft de volgende opsomming: om overgi*oeiing van de gewenste beplanting te voorkomen; uit oog punt van wortelcorieuiTeiitie bij jonge beplanting en idem in de gxxis- mat. Bestrijding in straten en op trottoirs vindt plaats om onregel matigheden in het wegdek - kans op ongevallen - te voorkomen. Waar niel? Bestrijding van onkruid vindt niet plaats in beplantingen die onkruid - greei kunnen verdragen. Onkruid- soorten die beplanting, verkeer, af watering of wandelaars niet hinde ren worden met rust gelaten. De bestrijding kan mechanisch gebeuren - schoffelen, freezen en maaien - en op chemische (kosten besparende) wijze. Bij deze in Zie rikzee beperkt toegepaste bestrij dingswijze worden uitsluitend door de plantenziektekundige dienst goedgekeui-de middelen gebi-uikt, middelen die seiektief wei-ken en die geen cumulatieve werking heb ben. „Wij bepex-ken bespuitingen tot het a Hei-uiterste", aldus de heer 'Doeswijk. Chemische insektenbe- slrijding vindt slechts incidenteel plaats: vorig jaar slechts éénmaal - op dringend verzoek van het publiek - in één bepaalde straat. De dienst tracht deze zaken op een andei-e manier te benaderen, zoals bijvooi'beeld door toepassing van resistente rozen. Voor het toekomstige onkruidbe- sti'ijdingsbelcid wordt er aan ge dacht nicer begrip te kweken voor het feit dat onkruid niet, overal be streden behoeft te worden. De aan leg zou in toenemende mate zodanig moeten worden uitgevoerd dat noch mechanisch noch chemische onkruid- bcstrijding noodzakelijk of gewenst Is. Advertentie Onderhoudstaak met sociaal karakter cijfer |jeugd)werkiooiheid Wij maakten een grove fout ten aanzien van het gepubliceerde cü- fer met betrekking tot de jeugd werkloosheid op Schouwen-Duive land, opgenomen in het nummer van dinsdag 6 april. Het jcugdwerkloos- heidscijfer voor Schouwen-Duive land is 83 (drie en tachtig). Het to taalcijfer van de werkloosheid op Schouwen-Duiveland, is 396 mannen (waarin begrepen de jeugdwerklo zen) en 66 vrouwen. Men dient het dinsdag gebruikte cijfer dus zo snel mogelijk te verge ten. Onze excuses voor dit getal, dat wij - helaas zonder verifikatie - op tekenden uit de mond van onze zegsman. RED. Ouderavond „Het Kleuterbosje" HAAMSTEDE. 6-4. In écn der lokalen van de kleuterschool „Het Kleuter- bosje" werd, in het bijzijn van een groot aantal ouders, de ouderavond ge houden. Een openingswoord sprak de voorzitter van de oudorcommissie, de lieer K. A. Delfsma die zich speciaal richtte tot het hoofd van de openbare basisschool, de heer A. Damman cn de onderwijzeres mej. M. Bliek. Dc notulen van de sekretaresse, mevrouw Krijnse Loeker-Minnaard en een financieel verslag van de pen ningmeester, de heer R. v. d. Pol werden goedgekeurd. De hoofd-kleuterleidster mevrouw Fail-van Rooyen gaf een overzicht van het kleuterwerk dat speciaal voor dez eavond was gebaseerd op de Oosterschelde en het Grevelin- genmecr met alles wat daar in fauna en flora bijhoort. Zij dankte die ou ders die haar van dokumentatiema- teriaal hadden voorzien. Theatervoorstelling Op het koninginnefeesl zullen de kleuters een theatervoorstelling in het Dorpshuis te Renesse bijwonen. Het vervoer daarheen vormt nog een pi-oblecm. Er zijn nu mogelijkheden om kinderen te testen. De ouders moeten daar echter wel hun toestem ming voor geven. Mevr. Fait vroeg dringend aan dacht voor de onhoudbare toestand voor de school waar het oversteken der kleuters, bij het afhalen met dc auto's door de ouders, levensgevaar lijk wordt. Zij vroeg met klem om in liet ver volg de auto's op het parkeerterrein van het postkantoor te parkeren en dan de kinderen af le halen. In de vergadering van do schoolraad op 2<i april zal zij deze kwestie onder ogen van hel gemeentebestuur brengen. Do toestand is momenteel chaotisch. Voor de school beslaat een leerlin genstop. De school heeft nu drie klassen van elk vijfendertig leerlin gen terwijl er deze zomer zesenveer tig vertrekken naar dc basisscholen. Dia-lezing Een lezing niet dia's door de heer G, Ingx-am vox-bonden aan do afd. milieu-onderzoek van de Deltadienst le 's Heer-Arendskerkc over de fau na cn flora in de Oosterschelde en Gievclingenmeer werd met grote aandacht gevolgd. Spreker mocht con boekenbon in ontvangst nemen. Na afloop konden de ouders het werk van hun kinderen bestaande uit tafereeltjes en voorwerpen van cn uit de Oosterschelde bezichtigen. Kollekte Hartstichting Hel komité van de Nederlandse Hartstichting bericht dat de te Haamsrede gehouden kollekle f 1245,- heel't opgebracht. Een mooi bedrag waarvoor kollektanten. gevei's en geefsters hartelijk dank voor wordt gebracht. KERKWERVE Kring Zeeland Chr. Oeref. Vrouwenverenigingen Heden, donderdag 8 april, wordt te Kerkwerve de lu-ingvex-gadering ge houden van de Christelijke Gerefor- meex-de Vrouwenvereniging. Dan zal de heer Slabbekoorn uit Biezelinge een inleiding houden over „Het Hei lig Avondmaal". 's Avonds spreekt de heer K. Gx*oeneveld voor de dames. De heer Groeneveld is evangelist; hij zal pra ten over de evangelisatie in Antwer pen. OOSTERLA ND Scholencomplex bijna voltooid De wex-kzaamheden aan de bouw van het scholencomplex aan de Weelstraat, waarin de geïntergreer- de chr. kleuter- en basisschool al hier zullen worden gehuisvest, zijn ongeveer gereed. Er moet nog wat worden gestoffeerd en geschilderd, waarna de inrichting van het ge bouw voltooid zal zij-n. Personeel van het straatmakers, grondwex-k- en rioleringsbedrijf fa. A. de Lange uit Rotterdam, is momenteel bezig de omgeving van he^ gebouw te bete gelen en verder klaar te maken. Ex- moeten ongeveer 1500 m2 betontegels en siex-tegels gelegd worden en een flinke zandbak voor de kleuteraf- deling met hiertussendüor groen- six-oken. In de tegels van de speel plaats wox-den z.g. ronde „rustblok- ken' van sierbeton ingewerkt. Het kan niet lang meer duren of het scholencomplex zal ingebx-uile ge nomen kunnen worden. Spullen voor de rommelmarkt Op zaterdag 10 april a.s. zamelt de ophaaldienst van de plaatselijke Oi-anjevex-eniging weer allex-lei spul len in bij de ingezettenen ten be hoeve' van de in de a.s. zomer te houden x-ommelmarkt. Men kan alles gebruiken, zoals oude sieraden, prul len, potten en pannen, glazen voor- wex-pen, tuingex-eedschap, boeken, grammofoonplaten, televisie- en ra diotoestellen, meubels, vloex-bedek- king, textiel etc. Kortom gebruikte spullen, die anders in de vuilniszak belanden, hebben ligt nog enige waarde op de rommelmax-kt. Het be stuur hoopt dat het publiek het ma teriaal gereed wil zetten bij de wo ningen. BRUINISSE Filmavond C.J.V. Voor de laatste maal dit seizoen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3