In zwembad „Onderdak" komt meer sfeervolle verlichting STREEKNIEUWS K.N.Z.B.-diploma-zwemmen in bad „Onderdak" Produktiever spelend D.F.S. geeft Graauw geen kans: 4-0 ERIC DE NOORMAN Ogen spreken woordje mee Het raadsel van Tuaim Mor Woordrijkste taal Sluiting van 13 april tot on mei vrijdagmorgen 16 april ZIERIKZEE, 5-4. Op 15 april 1976 zal het vier jaar geleden zijn dat het sportcentrum „Onderdak" ge opend werd. Het wordt tijd dat de lampen in de diverse liehtstraten vervangen worden. De zwemhal zal daarbij het eerst aan de beurt zijn. Van deze ge legenheid zal gebruik gemaakt wor den een nieuw ontwikkelde T.L.-buis in de zwemhal te introduceren. Weliswaar was er goed licht, doch er werd wel gehoord dat het weinig sfeervol was. Zou een ander type lamp gebruikt zijn, dan was er wel meer sfeer, doch minder lichtsterkte en dit zou dan weer ten koste van veiligheid gaan. De techniek staat echter niet stil, thans is er een lamp beschikbaar die méér sfeer geeft en de lichtsterkte kan handhaven. Ge hoopt wordt dal toekomstige bezoe kers van het bad dit weten te waar deren. De vervanging heeft echter ook een schaduwzijde: Tijdens de vervanging zal het bad gesloten moe ten zijn, in het schoolsei:oen kan dit niet, dus is men gebonden aan de schoolvakantie. UTRECHT. Het aantal griepgeval len blvjft landelijk gezien nog steeds toenemen. In de grote steden en in de zuidelijke provincies is echter een daling geconstateerd. Goes en de zandbakken GOES, 3-4. De ouders van de Goese openbare springplank kleuterschool hebben het col lege van b. uk en de ge meenteraad een ultimatum ge steld of het zand van de zand bak dat al zeven jaar niet ver vangen is wordt ververst, oj de 90 kleuters komen na de Paas vakantie niet meer op school. De zandbak van de openbare kleuterschool in Goes, is zoals vele kleuterschoolzandbakken in Nederland een openbaar honden- en kattentoilet. Voor zitter van de ouder commissie, de heer C. Quinten uit Goes zegt, dat de ouders de constan te bevuiling van de kinderen aan kleding en handen uit oog punt van gezondheid niet lan ger tolereren. SIRJANSLAND Gewonde bij ongeval Vrijdagavond omstreeks zes uur is de heer L. v.d. V. uit Bruinisse bij een eenzijdig ongeval op de Dil- lingsweg te Sirjansland licht ge wond geraakt. De auto waarin hij zat sloeg op deze weg door nog on bekende oorzaak over de kop. De auto werd beschadigd en de heer V. liep naar alle waarschijnlijkheid een lichte hersenschudding op en moest zich onder doktersbehandeling stel len. BRUINISSE Jeugddienst Zondag 11 april is er in de Neder lands Hervormde Kerk een jeugd dienst. Voorganger is ds. R. H. M. de Jonge en organist de heer J. v. d. Berge. Thema van de dienst is „Was Jezus revolutionair?''. Verder wordt medewerking verleend door de zanggroep „Novem '73". De op brengst van de kolekte is bestemd voor het plaatselijke jeugdwerk. Gesloten Het is daarom, dat het zwembad ge sloten zal zyn van dinsdag 13 april lot en met vrijdagmorgen 16 april a.s. Vrijdagmiddag en Paaszaterdag is er vrij zwemmen van 13.00 uur tot 17.30 uur. Eerste en tweede Paasdag is het bad gesloten. In de gehele week van 12 t/m 20 april 1976 zullen géén zweminslruktieïessen worden gegeven. Er wordt begrip gevraagd voor deze situatie en gehoopt wordt dat de nieuwe verlichting een verde re bezoekstijging zal bevorderen. ZWEMMEN ZIERIKZEE, 3-4. Zaterdag 3 april 1976 konden weer 74 zwemdiploma's K.N.Z.B. worden uitgereikt aan de geslaagden, het betrof hier zowel A als B kandidaten. Het examen werd afgenomen dooi de heer W. ten Haaf, mevrouw Tim- mer-Turel en als afgevaardigde van de K.N.Z.B. was de heer Sluis aan wezig. Helaas moesten twee kandi- daatjes worden afgewezen.. Diploma A-jongens Bart van Achterberg; Hans Bazen; Marco van de Berg; Coert Bruel; Jan Dalebout; Freddy Deurloo; Marco Fiere; Sander van Haerlingen; Mar tin van den Houten; Gert-Jan Janse; Mar co Jonker; Marinus Koopman; Jos de Leeuw; Peter Lobbezoo; Mar- tien den Oude; Rinie de Oude; Frank de Ronde; Paul Scherpenisse; André van Schrauwen; Henk van 't Veer; Ad de Vlieger en Jan de Wilde. Diploma B-jongens Leo van de Broeke; Kees dc Glop- per; Jos de Glopper; Gerard Knol; Nico van de Maale; Rónny van Nieu- wenhüize; Hetik van Nieuwenhuize; Cornelia Otte; Marco Padmos; Wim van Putte; Peter Schoüls; Gerard Sonnemans; Hans van de Wekken; Kees Knuist, Diploma A-meisjes Elien Bil; Andrea Boeschoten; Pe tra Bom; Helene Bouwman; Patricia de Broekert; Barbara van den Brul; Marja van Dienst; Corina Hart; Ca- rola de Jonge; Carolien Kesteloo; Brigitte van Kessel; Trudy Koóman; Rianne Lobbezoo; Jacqueline Quist; An ja Roskamp; Petra Saarloos; Ina Verberk; Marjolein van Wagten- donk; Margreet Wittenburg; Petra van IJsseldijk; Hanny van de Zande; Janet Zijta en mevrouw M: .Boot- Brand-; mevrouw Kpoman. Diploma B-meisjes Carla Binck; Petra Dalebout; Trui- da van den Dikkenberg; Christine Graaf; Miranda Héyboer; Yvonne van Kessel; Vera SaarlooS; Karin van Duyvendijk Conie Fluyt Ellen de Slager; Linda' van de Vlies; Gitte Witmer; mevrouw Hendriks. Na de bijzonder slechte start in dit seizoen, in de eerste vier wed strijden wist men maar 1 puntje te vergaren, is DFS nu al vijftien wedstrijden ongeslagen gebleven. Me-t uitzondering van het eerste half uur bleek de nog tamelijk jeugdige ploeg van Graauw niet in staat te zijn om het DFS op het sportpark Van Ziiijen erg lastig te maken. Precies pa een half uur spe len kon DFS de score openen. Een drietal achter elkaar door Toon Rijnberg genomen hoekschoppen brachten het nodige gevaar voor het doel van Graauw. Bij de derde hoekschop was het raak toen Rijn berg de bal bij de verste doelpaal plaatste waar Jan, van Nieuwen huize gereed stond om de bal het beslissende tikje te geven. Twee minuten voor rust kon de voor sprong tot 2-0 worden opgevoerd toen de doelman van Graauw zich verkeek op een door Theo den En gelsman genomen vrije trap waar door Kees de Feiter de bal maar op zijn hoofd had te laten vallen om deze in het verlaten doel te laten verdwijnen (2-0). Na de rust is de overwinning van de oranjehemden geen moment meer in gevaar ge weest. Al na 6 min. nam Rien Kok een voorzet, van Toon Rijnberg in eens op zijn slof wat 3-0 betekende. In de 19e min. wist Kees de Feiter in het centrumdoor de Graauw verdediging te breken (4-0) waar mee de strijd definitiefwas gestre den. Hontenisse IIZierikzee II 10 In het begin van dpzé kompetitie verloren de Zierikzee-rèsèrvCs uit van Axel 3 met 1-2 eh thuis van Hontenisse 2 met 1-2, blevèn daarna 12 wedstrijden zonder nederlaag en moesten het nu maken tegen het mede de ranglijst aanvoerende Hon tenisse. De reserves waren niet volledig doordat het eerste elftal met reserves van Struik en Geleynse te Hulst moest uitkomen. De thuisklub stortte sterk, Zierikzee nam een af wachtende houding om na een kwar tier goed uit de startblokken naar voren te komen. In het veld was het gedurende de -wedstrijd wat warrig, aan weerskan ten werden overtredingenbégaan. In het begin ontving een thuis- klubspeler een waarschuwing, na 20 minuten volgde het uit het veld zen den van een speler der gasten. Des ondanks bleven de Zierikzee aanval len gevaarlijk, éénmaal werd een schot door de lat gekeerd. De thuis klub nam na 44 minuten dé leiding, de doorgebroken linksbinnen schoot beheerst in 1-0. Na de rust kon het onvoltallige Zierikzee zich niet meer zo doen gelden,, wel hield de sterke verdedi ging verder uitstekend stapd, de weinige tegenaanvallen waren slechts sporadisch gevaarlijk, en leverden geen resultaat op. Hontenisse 2 hoeft nu de beste papieren op het kampioenschap, al hoewel nog 2 wedstrijden te spelen zijn, èri wie Weet. DreischorVolharding 41 rioewel Dreischor de handicap hééft dat het in de laatste wedstrij-" deri steeds weer. met.een aantal in- vaiïërs moet aantreden slagen de' blauw witten el* toch in hun goede positie op de ranglijst te handhaven. De thufsWlub heeft dit 'voor een be langrijk, deel. te danken aan de.in- zei Welke iedere wedstrijd weer deor de spelers aan de dag wordt gelégd. Door doelpunten van Ad v. d. Linde en. Jan v. d. Bos kón Örei- schor een. 2-0 voorsprong nemen waarna Volharding nog voor de rust wist 'tegen te scoren (2-1). Na dé rust gaf Dreischor de winst niet meer uit handen waarbij het door doelpunten - van Jan v. d. Bos en Simozi .de Vlieger de eindstand op 4-1. bepaalde. WisseiikerkeMEVO 0—2 Eén' met veel inzet "spelend MEVO is- fer op verrassende wijze in ge- alaégd om' Wissenkerke in eigen huis beide puntjes afhandig te ma- kén waardoor de toekomst voor MEVO weer 'waf meer perspektief biedt. Door een doelpunt -van Piet Baarskonden 'de Zierikzeecnaafs de le speelhelft met een 1-0 voor sprong afsluiten, waarna Diet de Boer na de rust de overwinning vei lig stelde (0-2). VOLLEYBAL Uitslagèn en standen bedrijfskompetitie ZIERIKZEE, 5-4. In poule A be haalde Ciuzona 1 een 3-0 overwin ning op het team van de Deltadienst In een spannende wedstrijd tussen de teams van Big S en Mazda Le- gemaate wist tenslotte Mazda Le- gemaate de volle winst te behalen (1-3). De stand in poule A is: Ciuzona 1 15,14 1 0 29 44- 8 Mazda Legem. 14 11 3 0 25 39-10 sv Kwiek 14 10 0 Mevo 3 14 7 2 Big S 14 7 2 PTT 14 4 1 Neptun-us 1 14 4 1 L en O 1 14 1 0 Deltadienst 15 10 In poule B werd slechts één wed strijd gespeeld tussen Smit-Bolnes en de Rabo-bank Schouwen. De 4 20 33-17 5 16 30-21 5 16 30-21 9 9 18-31 9 9 15-32 3 2 9-39 4 2 4-43 35. Eric is er niet de man naar zich zonder slag of stoot over te geven, maar om tc pogen om deze omsingeling te ontknopen, zou gelijk staan aan zelfmoord, dus blijft hij rustig op zijn plaats. Inmiddels zijn dc krijgers dichterbij ge komen. „Zo, Noorse rover", snauwt één van hen. „Wij hebben jou nog liever dan Saran, als het er op aankomt. Je wou tegen hem niets zeggen over de man die jullie hebben zien be graven, daar in het Slatach-dorp hé? Dat kun jc nu ons vertellen en gauw wat!" Scherp neemt Eric dc spreker op. „Wel, wel, Servus dc krijger, die het ge sprek afluisterde op dc grensvesting, spion der Druïden, als ik het goed begrijp", zegt hij minachtend, terwijl hij inmiddels snel nadenkt. Dus ook deze krij gers interesseren zich voor de woorden van de onbekende. Wie deze geheimzinnige Tuaim Mor ook is, Eric begrijpt dat hij er niets mee zou winnen door de naam prijs tc geven. Waar schijnlijk zouden de krijgers hem op staande voet doden. „Ik weet niet waarover te spre ken", zegt hij. „Eerst is het Saran die mij het leven zuur maakt met die vraag, nü gij weer. Wat wilt gc toch?" Servus neemt Eric loerend op. Dan zegt hij: „Weet ge dat niet, huichelaar. Vertel ons wat de stervende vluchteling zei enen wij zul len u misschien iets mededelen omtrent uw vrouw!" Hoewel deze woorden Eric even in verwar ring brengen, is de blik van berekening in Servus ogen hem niet ontgaan. Waarschijnlijk is het slechts een poging hem tc overbluffen en na een korte aarzeling schudt hij stug het hóófd. „Ik weet niets", gromt hij. „Gij wilt dus niet spreken, dan zullen wij u er toe dwingen", snauwt Servus en geeft zijn krijgers een teken en in minder dan geen tijd is Eric gebonden, waarna men hem op een paard tilt en ook zijn voeten aan elkaar bindt. Snel wordt nu opgestegen en als zij in galop de vlakte inrijden, bijt Servus dc Noorman toe: „Gij zult uw koppigheid wel afleren vriend, als gij kennis gemaakt hebt met de foltcrwcrktuigen van heer Monoch". wedstrijd eindigde in een 2-2 ge lijkspel. De stand in deze poule is: Rabo-b. Z'zee 15 13 >0 2 26 41-13 Zeelandia 13 10 0 PJZ 1 14 9 2 Mevo 1 14 8 1 Smit-Bolnes 14 7 2 Rubo-b. Seh. 15 6 1 Onderdak 14 2 2 10 Luctor 15 2 2 11 Neptunus 2 14 1 2 11 4 3 20 31-11 3 20 32-15 5 17 28-19 5 16 29-20 8 13 21-30 6 14-35 6 14-38 38 Mevo 4 behaalde in poule C een 3-1 overwinning op het team van Reisbureau van Oeveren. RTM ver sloeg L en O 2 met 3-0. Met dezelf de cijfers versloeg Ciuzona 2 het team van het Rode Kruis' Zieken huis 2 (3-0). De stand in poule C is: Mevo 4 Ciuzona 2 RTM Reis. v. Oeveren PJZ 2 Mevo 2 Rode Kruis Z. 1 L en O 2 Rede Kruis Z. 2 14 13 1 14 12 0 14 9 2 0 27 41- 8 2 24 37-11 3 20 33-13. 4 18 31-23 7 14 26-26 7 13 26-33 7 10 19-34 12 4 10-40 hDEN HAAG. Het Eurovisie Spng- fesival 1976: de Britse groep „Bro therhood of men" dankt hei publiek nadat bekend geworden was, dat zij met „Save your kisses for me" eer sten geworden waren in de wed strijd. SCHEEPVAART Abida, 5-4 Curasao naar Harvey. Acila, 5-4 van Curasao naar Clifton- pier. VOOR DE VROUW 0 2 12 2 5-40 Het programma voor vrijdag luidt: 19.00 uur: Ciuzona 2-RTM; Zeeland ia-N eptunus 2; PJZ 1-On- derdak. 20.15 uur: Mevo 3-L en O 1; Mevo 4-Rode Kruis Ziekenhuis 2; PTT-Neptunus 1; Deltadienst-sv Kwiek. VELDHANDBAL Delta Sport-jeugd overwon Goese tegenstander Op sportpark Bannink werden op het handbalveld door de Delta Sport-jeugd enige wedstrijden ge speeld tegen GSC. De jongens-pu pillen hadden geen moeite met hun Goese tegenstander 7-2. De jongens-adspiranten lelccn een nederlaag te moeten incasseren maar na een hevig slotoffensief wist men via een 3-5 achterstand te' winnen met 6-5. De dames-junioren speelden een tamelijk goede wedstrijd ondanks de 3-5 nederlaag. Heren II en de meisjes adspiran- ten speelden in Zeeuws-Vlaanderen tegen Hontenisse. Alleen de meisjes wisten beide punten mee te nemen naar Zierikzee (2-5). Bij de heren bleek voor de zoveel ste maal geen scheidsrechter aan wezig te zijn. Een Hontenisse dame bleek bereid de wedstrijd te flui ten. Maar zij bleek niet bestand te gen het „heren geWeld" en de pro testen. van het Hontenlsser publiek. Op „advies'' van het publiek keurde zij enige D.S.-treffers af. Hontenisse won met 7-4 in dit niet prettige treffen. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Bnenekom, te Voort huizen en te Nijkcrk: J. J. W. Mout- haan, Wilsum; te Wijk bij Heusden en te OoltgcnsplaatJ. van Rossem, Meeuwen; te Slrijen (tocz.): L. G. Zwanenburg. Huizen (N.-H.); te Giessen-Oudckerk: R. ten Napel, kand., Veenendaal. Aangenomen naar Rozenburg (tcez.): J, Wolswinkel, Arkel, die be dankte voor Vriezenveen; naar Bun schoten: B. Schroten, Langerak. Bedankt voor Twijzelerheide: D. Heikoop, Herwijnen. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Arnhem: G. Warner. Hollandscheveld. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Bed urn (2e prëdi- kantsplaats): A. D. v. d. Heuvel, 't Harde. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Emmeloord: J. H. Carlier, Leiden. Bedankt voor Maassluis: P. Boek huis, Noordeloos. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Apeldoorn: Chr. v. d. Poel. Yerseke; te Sioux Center (V.S.): M. Mondria, Waardenburg. Bedankt voor Beekbergen: N. W. Schreuder, Goes; voor Amsterdam- N.: R. Boogaard. Leiden. Er »s één compliment dat bijna ieder mens waardeert, vanaf de vol wassenheid tot aan de hoogste ou derdom. Eén compliment dat, eer lijk gemeend, bergen kan doen ver zetten. .Het zijn de woorden: „Wat zie je er jen^ uit Max Factor ge looft niet dat er ooit een vrouw be staan heeft die een jeugdig uiterlijk heeft behouden zonder er enige moeite voor te doen. De schoonheidsverzorging legt heel wat verplichtingen en nog meer verboden op. Een verantwoor de schoonheidsverzorging is er voor elke vrouw. Alleen niet elke vrouw weet hoe ze zich moet verzorgen en welke produkton zij daarvoor moet kiezen. Wat b.v. om de ogen aange bracht kan worden, is mede bepa lend voor de uitstraling van de ogen Hoe aanbrengen? 1. Tel uw kin zo hoog mogelijk op en kijk dan naar beneden in de spiegel: het gehele ooglid komt dan vrij. De oogschaduw brengt u aan over uw make-up. Als u ook de poe der niet bent vergeten weet u dat de schaduw de hele dag blijft zitten zonder dat er lijntjes ontstaan. De schaduw brengt u tot de orcadeïijn aan. Dezelfde kleur gebruikt u on der de onderste wimperinplant. 2. Nu brengt u dc lichte kleur oogschaduw aan (z.g. Highlight) on der de wenkbrauw van hel midden tot de buitenhoek, daar waar dc wenkbrauw opkomt. 3. Blijf naar beneden kijken en trek met de donkere kleur een dunne lijn in dc arcadeboog en werk dat met de vingers naar bo ven uit. zodat ^geen harde lijn ont staat. Ziet u dat het oog meteen meer diepte krijgt? 4. Blijf naar beneden kijken cn trek een smalle lijn met een aange paste kleur vlak langs de boven ste wimper-inplant, eventuele ook langs de ondei*ste wimper-inplant. WENEN, 5-4. Volgens de Acade mie van weienschappen in Boeda pest is het Hongaars de ivoordrijk- ste taal van Europa. Een in opdracht van de Academie uitgeroerd onderzoek heeft aange toond, dal het Hongaars meer dan vijfhonderdduizend woorden telt. Met alle in hel Hongaarse taalpe- bruik binnengeslopen en gemeen goed geworden vreemde woorden en allerlei plaatsgebonden uitdrukkin gen, komi de levende Hongaarse toni op één miljoen woorden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5