Positief gesprek tussen belangengroep West Zierikzee en het college van b. en w. Schouwen-Duiveland zit met 654 jeugdwerklozen Basken ontsnapt uit gevangenis van Segovia Onrust in Peking teak bergmeubel MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT EIGEN SMALSTAD-DEKORATIE t Heeft u nog een en wilt u graag over op elken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nleuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar f 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijs n! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: De mosselarijop vissers vergadering Brur NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dinsdag 6 april 1976 132ste jaargang Nr. 21873 Begrip voor de wensen van een wijk in opbouw Een keur van aktiviteiten derhal ve, die bewijzen dat „Brogum" er bij wil blijven horen en het uitstekend ../iet zitten", om die dwaze uildruk- king clan toch nog maar een te ge bruiken. BROUWERSHAVEN. De aanleg van een sportveld, inklusief akkomodatie te Brouwershaven, is prozaïsch ge noeg. Niettemin zorgde de Smalstad bij de aanleg voor een poëtische de koratie van sporen in het landschap. Met de grote kerk op de achtergrond, een aparte „Brouwse" noot. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) aan te kunnen nemen dat mogelijke gedachten in de richting van een „ak- tiegroep" bij het college konden wor- den weggenomen. „We zijn immers bepaald geen barricadengroep", aldus de voorzitter. Tot de positieve punten van de re sultaten van het gesprek ten stad- huize wordt onder meer gerekend de toezegging van het college om enige malen per jaar met het bestuur van de groep om de tafel te gaan zitten. Overigens kan altijd rechtstreeks overleg met de betrokken wethouder plaatsvinden. Van de zijde van het college werd er verder op gewezen dat beslissingen zijn voorbehouden aan de gemeenteraad. Daaruit vloeit voort dat met b. en w. geen bindende afspraken over allerlei zaken konden worden gcmaak'.. Een belangrijk punt van bespre king vormde de kwestie gemeente lijke bering van do Belangen groep. Zoals bekend kreeg de groep een startsubsidie van f 500,Thans bestaat - zo deelde de voorzitter mee - de mogelijkheid dat de Belangen- ZIERIKZEE, 5-4. De Belangengroep Zierikzee Wesl heeft een vergadering met het voltallige college van h. en w. en de direkteur van gemeentewerken ervaren als een hijzonder positieve bijeenkomst. „We liehben alle reden om aau te nemen dat ook het college dit ge sprek als zeer constructief heeft aangemerkt". Met woorden van deze strekking gaf maandagavond de voorzitter van de Belangengroep, de heer J. Vroom - bout, voor het algemeen bestuur, ver tegenwoordigers van de werkgroep en de pers tekst en uitleg van de ont moeting in het stadhuis met het da gelijks bestuur van de stad, waarin een flink aantal grote en kleine wen sen van de bewoners van „West" on der de aandacht van burgemeester Th. H. de Meester, de beide wethou ders C. Bij de Vaate en M. C. Doele- man en de heer J. Louwerse, hoofd gemeentewerken, werd gebracht. Uit het verslag van de heer Vroom- bout van de besprekingen ten stad- huize bleek onder meer dat burge meester De Meester het bestuur van de Belangengroep duidelijk heeft ge wezen op het feit dat „West" een on derdeel vormt van Zierikzee. Niet al leen de bevolking van plan West heeft wensen en de wijk kan dan ook geen uitzonderingspositie innemen. Volgens de voorzitter benadrukte de burgemeester dat „West" geen „Zie- rikzee-sub" of iets dergelijks kan worden, al bestaat er uiteraard dui delijk begrip voor de omstandigheid dat de nieuwbouwwijk in opbouw is. Wensenpakket De heer Vroombout deelde verder mede dat hij in antwoord op de woorden van de burgemeester niet nagelaten heeft er op te wijzen dat de bewoners van „West" in ae eerste plaats inwoners van Zierikzee willen zijn. „Dat in elk geval, maar het zal ongetwijfeld nog beter gaan na de vervulling van onze wensen", aldus de voorzitter in de kantine van de schuur van de plantsoenendienst aan de Boerenweg gehouden verga dering van de Belangengroep. In de vergadering met het college is de Belangengroep met een zestien tal goed gedokumenteerde verlangens gekomen. Het college liet het aan het bestuur zelf over om de prioriteiten van dit wensenpakket te stellen. Aan de orde kwam in de eerste plaats het functioneren van de Be langengroep binnen de gemeente. De heer Vroombout zei in dit verband Dit is da Schoonmaakkommissie Brogumdie iedere week aantreedt om de vloeren van het gebouw te schrobben. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Het gezag verliest zijn kracht door tegenspraak van zich zelf. Napoléon. Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden en hier en daar een bui; matige tot krachtige noordwes telijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 3 graden, maxima circa 9 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tol 3. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 7 april. Zon op 6.01, onder 19.24 Maan op 10.53, onder 1.56 8 april. Zon op 5.59, onder 19.26 Maan op 12.00, onder 2.34 Eerste kwartier: 7 april (20.02) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 7 april 7.38 19.58 1.17 13.44 8 april 8.37 21.04 2.18 14.51 Doodtij: 10 april HET WEEROVERZICHT DE BILT, 6-4. Een diepe depressie boven oost-Zweden trekt naar het zuiden van Finland. Langs de west- flank ervan stroomt met noordweste lijke winden vrij koude polaire lucht over het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen via de Noordzee naar onze omgeving. Het front dat de voorste begrenzing vormt van de koude lucht, lag dinsdagmorgen ten noorden van ons land en passeerde ons in de loop van de dag. In de koudere lucht achter het front komen opklaringen voor, maar mogelijk ook enkele buien. Restanten van een oude depressie bo ven zuid-Frankrijk en Italië veroor zaken daar nog vrij veel bewolking en plaatselijk wat regen; de middag- temperaturen bereiken waarden van omstreeks 20 graden. Een zwak hoge- drukgebied boven het. noorden van Joegoslavië brengt daar fraai lente weer, met maxima tussen 23 en 26 graden. groep in aanmerking komt voor een vast subsidiebedrag. Overwogen wordt namelijk een bij drage van de gemeente in de vorm van een jaarlijks bedrag per inwo ner voor wijkvoorzienlngcn, met in gang van 1977. Dat zou betekenen dat ook andere vertegenwoordigende wijkorganen in principe in aanmerking voor een ge meentelijke subsidie zouden kunnen komen, mits uitdrukkelijk niet uit sluitend sprake is van een „gezellig heidsclub" in de vorm van b.v. een buurtvereniging maar van een we zenlijke Belangengroep. Een grote wens van de bevolking van West is een eigen gemeenschaps ruimte (wijkgebouwtje) in de wijk. De betrokken werkgroep heeft over dit onderwerp intussen elders geïn formeerd. Een enquête over de ge wenste ruimte, te houden in de wijk, wordt voorbereid. „De plannen hier voor zijn intussen in de molen van c.r.m. en in elk geval niet afgewezen", aldus de voorzitter. Gedacht wordt ook aan het houden van een enquête voor een andere naam van de wijk, omdat „plan West" algemeen als wat „zwaar op de maag liggend" wordt ondervonden. Ge dacht wordt o.a. aan een naam als Scheldewijk of Mierenwijk. Plattegronden Een andere wens van „West" werd (Vervolg pag. 2) MADRID, 6-4. Eenendertig poli tieke gevangenen, op twee na allen behorend tot de Baskische guerriUa- beweging ETA, zijn maandag uit. de zwaarbewaakte gevangenis van Se- govia? noordelijk van Madrid ont snapt. „Brogutn" peinst over probleem Volgens goedingelichte kringen wisten zij 's middags in een periode van twee uur tussen de appèls in, via de ondergrondse riolering naar buiten te komen. De twee niet tot de ETA behoren de ontsnapten- zijn een communist en een lid van het Anti-Fascistische Revolutionaire Front (FRAP). In de gevangenis van Segovia za ten 56 politieke gedetineerden, van wie de meesten Basken zijn met een langdurige gevangenisstraf. Bij de ontsnapte gevangenen zijn Basken met een verooi-deüing van twintig tot dertig jaar. Bergen ZIERIKZEE, 5-4. Schouwen-Duiveland heeft een aan tal jeugdige werklozen van 654 en daar komen straks de schoolverlaters nog hij. Het vraagstuk leeft uiter- ard sterk onder de bevolking en in het hijzonder in de king van tie Jeugdsoos „Broguin", die op 7 mei spe ciale aandach aan deze zaak gaat besteden. Als gebruikelijk wordt het werk dit jaar, voortgezet tot aan de (vroege) zomervakantie. Na de Avondvierdaagse neemt de soos een poosje ru9t. Opvallend is de stelselmatige verjonging van het ledenbestand. „De top valt af en van onderen groeit het weer aan". Honderden leden van de Guardia Civil begonnen onmiddelijk de ber gen in de buurt van Segovia uit te kammen. Het was de derde ontvluchting uit deze gevangenis. De twee vorige pogingen werden door de bewakers verijdeld. Het Spaanse ministerie van bin nenlandse ±aken maakte maandag bekend dat bij razzia's in de Baski sche provincies Gipuzcoa, Vizcaya en Navarre vijftig personen zijn aangehouden die ervan worden verdacht lid van de ETA te zijn. Projekt Tc Zierikzee zal een groot opgezette bijeenkomst worden georganiseerd, waarop o.m. vakbondsleiders cn andere bij de werkvoorziening betrokken personen, aanwezig zullen zyn. „Brogum"-leidcr Kees Verkerk: „dit is een ernstige zaak, die aller aantfacht waard is". Die werkvoorzieningsbijeenkomst is een speciaal puntje van „Brogum" maar daar blijft het echt niet bij. Het was cn is een jeugdsoos en er gebeuren allerlei prettige dingen. De „soos'' 'telt momenteel 280 leden en de belangstelling blijft groeien. Een bijzonder gelukt projekt is het uitwisselingsprogramma met het jeugdcentrum' „Tloü" te Haar lem. Een groep Haarlemmers was hier eerder en het afgelopen week einde bracht een groep van 25 Zie- rikzeese „soosmensen'' een bezoek aan de Spaarnestad. Uit die weder zijdse ontmoeting(en) vloeien vaste kontakten voort. „Die van Zierikzee" hebben hel te Haarlem heel fijn gehad. Behalve een reuze gastvrije ontvangst in (gast)-gezinnen, waren er de nodige aktiviteiten. Ap-muslcus van „Bro gum" Kees Schot, gaf in een Haar lemse bar een instrumententaallesje weg en verder werden er films ge- draad van de fraaie historische Spaarnestad. Ook werd een disko- middag gehouden. Programmapunten Verder staat voor de naaste toe komst nog heel wat. op het program ma. Op 9 april wordt een Bingo avond georganiseerd en de „Tweede kursus Paaseieren verven", gebracht door de toneelgroep „Es ist kous bouscn". Op de 16e draait een mu ziekfilm. gevolgd door een Paaseie- rcnzockaktie op de 18e. Op 19 april gaat de soos naar „De Efteling" (groep van 150 mensen) en op 30 april wordt „Brogum" ingeschakeld in het koninginnefeestprogramma. „BroRum" bcbvert zich ook een da- mcsvoctbalclftal in het veld te bren gen. Dat lukt cn het Raat spelen tc- Ren elflallen van andere „sozen" in de rcRio. PEKING, 5-4. Voor de eerste maal sinds het einde van de culturele re volutie in de jaren zestig is het Tien An Men-plcin in de Chinese hoofd stad Peking maandag het toneel ge weest van rellen, waarbjj betogers tenminste drie voertuigen verniel den. Een gebouw, vermoedelijk een kantoor van een veiligheidsdienst, werd inbrand gestoken en geplun derd. De betogers mishandelden een paar mensen, onder wie een stu dent die afkomstig zdu zyn van dc Tsinghoea-universiteit, de bakermat van dc anti-rechtse campagne tegen vice-premier Tcng Ilsiao-Ping. B\j het invallen van het duister verzocht dc burgemeester van Pe king dringend om kalmte „om de grote hoofdstad van ons socialistisch moederland tc beschermen". Advertentie 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1