Bepaalde winkels op Bruse jachthaven mogen op zondagen enige tijd open Stijlvolle viering van 35-jarig bestaan kerkkoor Haamstede Engeland heeft „wonder" Sihanoek uit Cambodja President Sadat over Libanon en de bewapening van Libië „Lyndon B" wilde vooral man zijn DE ZIERIKZEESCHE COURANT BANKSTEL MEUBELRAMA DAG KINDERTJES... NIEUWSBODE Maandag 5 april 1976 132ste jaareanff Nr. 21872 WAARIN OPGENOMEN 11797 - 1889} REDAKTIE.- ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81.00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Solistenconcours „L. et E", Renesse Laatstgenoemde heeft er al heel wat jaren bestuur opzitten, waar van vele als voorzitter van het koor. Zij mochten namens hun vereniging allen een zilveren herinnering in ontvangst nemen. Trouw in een vereniging zijn is niet te belonen, maar spreker hoopte dat ze veel vdldoening hadden en hebben van hun lidmaatschap. Namens het koor te Renesse wer den bloemen aangeboden. Dit alles gebeurde, nadat het koor een aan tal nummers ten gehore had ge bracht. (Vervolg pag. 2) Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Raad akkoord met de nieuwe verordening' winkelsluitingswet BRU1NISSE, 3-4. - De gemeenteraad van Bruinisse kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hek man. In deze vergadering werd een nieuwe verorde- niiig winkelsluitingswet aangenomen. Gedurende de zomermaanden mogen de winkels die voorzien in de eerste levensbehoeften en water- sportartikelen op de jachthaven op zondag enkele uren geopend zjjn. In de nieuwe verordening is een vrij stelling geregeld voor de verkoop op zondag en op werkdagen na zes uur. De winkel voor de verkoop van frisdranken, rookartikelen, foto artikelen, strandbencdigdheden e.d. LONDEN, 3-4. Voor het verwezen lijken van de doelstellingen van de Britse regering voor de komende jaren is iets nodig dat dicht bij een „ekonomisch wonder" komt. Dit staat in het vrijdag gepubliceerde rapport van een uit alle. partijen in het Britse Lagerhuis samengestelde kommissie die een studie heeft ge maakt van het witboek van de re gering over de overheidsuitgaven in de jaren 1976-1980. BANGKOK, 5-4. Prins Sihanoek heeft Cambodja cp 2 april verlaten, zo heeft de Cambodjaanse minister van voorlichting. Hu Nim Lu, voor Radio-Phnom Penh bekendgemaakt. De radio deelde voorts mee dat minister van defensie en vice-pre mier, Kieu Samphan» als staatshoofd optreedt. RENESSE: Te Renesse organiseerde het fanfarekorps Luctor et Emergo een geslaagd solistenconcours. In verschillende categorieën werd er lustig gemusiceerd. Tot de prijswin naars behoorden de jeugdige tam boers Ronald de Roo en Joop Wan del, die uit handen van de heer Blom (r.), de wisselprijs ontvingen. (Zie ook elders in dit nummer). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) op de plaat van Oude Tonge valt onder dezelfde regeling, en zal zon dags van tien tot vijf. uur geopend mogen zijn. De vrijstelling geldt voor het tijd vak van 16 maart toi en met 30 september. Tegen stemde de SGP- fraktie die voor een algemeen ver koopverbod op zondag is. Amendement aangenomen Met deze regeling is een eind ge komen aan de ongeregelde toestand zoals die zich het afgelopen seizoen voordeed met name op de jachtha ven „Aquadelta". B. en w. zijn blij met de nieuwe regeling, zodat hij overtreding de politie kan optreden aldus burgemeester Hekman. Voorlopig heeft de projektontwik kelingsmaatschappij „Wilma" zich akkoord verklaard met de nieuwe regeling. Voordat de nieuwe verordening werd vastgesteld, diende de heer Meeuwsen (PCG) een amendement in. Hij wilde de vrijstelling slechts doen gëlden voor het jachthaven- gebied en niet voor het hele rekrea- tiegebied. Hij achtte openstelling van winkels op zondag voor het bin- nendijkse rekreatïegebied niet nodig. Dit amendement werd aangeno men met vier tegen drie stemmen (tegen Bal en v. d. Velde, lyst v. d. Velde en Verspoor, Alg. Belang). De heer v. d. Velde had kritiek op de nieuwe verordening, en vond het rechtvaardiger wanneer alle win kels in het rekreatiegebied toestem ming kregen op zondag open te mo gen zijn. Hij vond dat dewinkels allemaal dezelfde rechten moesten krijgen, dus ook de kunstnijver- heidszaak „De Schapekop" die eveneens een verzoëk bij de ge meente heeft ingediend om vrijstel ling voor zondagsverkoop, maar wat niet wordt ingewilligd. Deze mensen zijn allemaal door „Wilma'' gekon- tralcteerd onder bepaalde voorwaar den en „Wilma" heeft met het ge meentebestuur afspraken gemaakt dat zij het rekreatieprojekt onder handen zou nemen wanneer geen beperkingen werden opgelegd wat betreft de zondagsrust, aldus de heer v. d. Velde. Toezeggingen De burgemeester antwoordde hier- op: „wanneer Wilma toezeggingen doet, is dat haar zaak, iriaar men heeft zich wel te houden aan de wet''. (Vervolg pag. 2) PARIJS, 5-4. Op de voorlaatste dag van zijn staatsbezoek aan Frankrijk heeft president Anwar Sadat van Egypte zijn Libanese ambtgenoot, Suleiman Franjieh, met klem verzocht af te treden. Sadat ziet dit ajs „het begin van een op- voor het Libanese vraag- Avond met zang en toneel HAAMSTEDE, 2-4. De jaarlijkse uitvoering van het kerkkoor Haamstede voor donateurs en genodigden, werd dit jaar tot een bijzondere avond. Vrijdag 2 april was het pecies 35 jaar geleden dat het koor werd op gericht. Als naam kreeg het koor toen mee, Hervormd Kerkkoor Haamstede, met als doelstelling vereniging tot verbetering van de kerkzang. In de bezettings tijd was het nog wel mogelijk als kerkelijke vereniging iets te doen, toen andere soortgelijke verenigingen verboden waren. Na 35 jaar kan vastgesteld worden, dat het koor nog steeds „springlevend" is. Het doel is hetzelfde gebleven, maar als gevolg van de goede verhoudingen der kerken onderling is de basis breder geworden. Zonder veel ophef is al vele ja ren -terug de naam gewijzigd en kan men nu spreken van het In terkerkelijk Kerkkoor Haamstede. Vijf en dertig jaar een vereniging draaiende houden is niet eenvoudig. De leden zingen n-iet enkel voor hun eigen genoegen. Elk jaar treedt men vele malen naar buiiten. Het zou een indrukwekkende lijst wor den als men alle optredens moest optellen. Vaste „prik" is dat men meerdere keren per jaar optreedt in de diverse kerkdiensten, met vooral in de laatste jaren als hoogtepunt de kei-stnachidi.ens-ten in de Grote Kerk in Haamstede. Maar ook in het ziekenhuis en in de verschillende bejaardencentra's is het koor geen onbekende. Werkgroep Dit alles is mogelijk omdat er op Schduwen-Duiveland een werk groep in het leven geroepen is waar aan ook mensen uit Haamstede vol op hun medewerking verlenen. Het was de heer Benschap-Knook die namens de werkgroep op deze avond deze zaken kon memoreren. De sekretaresse van deze werkgroep mevr. Hanse-Blom bracht voor elk bestuurslid een dekoratie meer. De heer Benschap-Knook had op ver zoek yan het bestuur van het koor ook nog een andere taak op zich genomen. H(j kon drie personen voor het voetlicht roepen die 35 jaar lid zijn van het koor, n.l. mevr. J. v. d. Bijl- Zijta, mevr. Dijkman-Hanse en de heer W. J. v. d. Maas. lossing" stuk. De Egyptische president noemde Syrië, dat al maandenlang in het Libanese vraagstuk bemiddelt, rechtstreeks verantwoordelijk voor de „tragedie Libanon". „Niet alleen is Syrië onmachtig gebleken een oplossing voor de cri sis te vinden", aldus Sadat tot de pers, „maar Damascus heeft beide partijen wapens geleverd. De trage die is een uitvloeisel van dit beleid" Sadat zei dat de Russen Lybië de laatste tijd voor 11 miljard dollar hypermodern wapentuig hebben geleverd. Hij trekt daaruit de con clusie dat Moskou bezig is Lybië uit te bouwen tot een militair bruggehoofd in de Arabische we reld. Sadat, die gewikkeld is in een persoonlijke vete met de Lybische leider Moammar Khadaffy, zei: „voor kolonel Khadaffy ben ik niet bang. Maar als de Russen in Lybië bases zouden krijgen zal ik me ge noodzaakt zien mijn hele politiek te herwaarderen. Volgens Sadat ligt het voor de hand dat de Russen in Lybië een eigen spel spelen, omdat de Lybiërs met in staat zijn dergelijke moderne wapen te hanteren. NEW YORK, 3-4. Wijlen president Lyndon Baines Johnson van de Ver enigde Staten wordt in een nieuw boek dat over hem in New York is verschenen, geschilderd als een man die als gevolg van de wijze waarop zijn ouders hem in zijn jeugd behan delden, eerst en vooral wilde bewij zen dat hij een echte man was. Volgens Doris Kearns, medewerk ster van Johnson tijdens en na zijn dagen in het Witte Huis, dwong L. B. J. de mensen om zich heen bij het toenemen van zijn invloed steeds meer, zich aan zijn proeven van mannelijkheid te onderwerpen. ZIERIKZEE. De feitelijk in „De Speeldoos" thuishorende kleuters, die tijdelijk onderdak vonden in „Reho- both", werden vrijdagmiddag uitge wuifd. Ze vertrokken weer naar hun eigen school in Plan West. De ver trekkende kleuters waren feestelijk uitgedost en de busjes van Garage bedrijf J. de Jonge kregen ook fees telijke wimpels en vlaggen mee, waarna de tocht begon. De kinderen boden de chauffeurs een appeltaart aan en het bedrijf schonk de jeugd zakjes snoep. Het werd - met toete rende claxons - een hele „hapening". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot dinsdagavond: Veel wind Veel bewolking en hier en daar re gen; vrij krachtige tot harde weste lijke wind; minima omstreeks 5 gra den, maxima circa 10 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 april. Zon op 6.03, onder 19.22 Maan op 9.53, onder 1.11 Eerste kwartier: 7 april (20.02) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 6 april, 6.56 18.35 0.26 12.48 Doodtij: 10 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 5-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Een krachtige westelijke luchtstroming handhaaft zich boven het noordelijke deel van de Atlanti sche Oceaan, deze wordt in stand gehouden tussen een hogedrukgebied met het centrum ten noorden van de Azoren en een diepe depressie tussen IJsland en Noorwegen. Fron ten van storingen koersen in deze stroming snel naar West-Europa en nemen daarbij in aktiviteit af. Een golfvormige storing die dinsdag dicht bij ons land ligt, zal ons dan veel bewolking en mogelijk enige regen brengen. In het temperatuur- verloop komt weinig verandering, maar wel zal er meer wind zijn. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De wonden van het geweten, sluiten zich alleen onder de tranen van het berouw. Lamartine.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1