H Fiat op P.Z.E.M.-voorstellen inzake garantie ontbrekende gasaansluitingen v KOOPJES HALEN „WICO" nieuwe meubelen op onze lenteshow toegang vrij deurloo Kinderen niet voorin... STREEKNIEUWS De verstelijkings- nota Verlenging van de W.W.V. valt goed in de Kamer Gemeenteraad Middenschouwen MIDDENSCHOUWEN. 1-4. Op de jóngste vergadering van de gemeenteraad, onder leiding van waarnemend voorzitter de heer Boot. zijn nog verschillende belang rijke zaken aan de orde gekomen. l)e raad ging zonder hoofdelijke stemming akkoord met verhuur van een gedeelte van de haven aan de heer C. Bejjn uit Vlissingcn voor vestiging van een zeilsehool. De raad besloot conform het voorstel van burgemeester en wethouders akkoord te gaan met het nieuwe voorstel van de PZEM tot garantiébetaling voor de ontbrekende aardgasaansluitingen in de kernen Kerkwerve, Scharendyke en Ellemeet. Burgemeester en weihouders kre gen machtiging van de raad een volgend bestemmingsplan voor de Putmeet te Scharendijke te laten uitwerken. Een krediet weid verleend voor het dempen van een sloot over een lengte van plm. 95 m achter de be- pluntJngssingeL aan de Deltastraat te Scharendijke. Aan de orde kwam vervolgens een bezwaarschrift van de heer H. A. Geluk te Ellemeet tegen het niet verlenen doop b. en w. van een vergunning voor het exploiteren van een bollenschuur als zomerwo ning. De heer C. J. van Burg, had be grip voor de moeilijke inkomenspo sitie van de landbouwers, waar door naar alternatieven gezocht wordt ter versterking van de inko menspositie. Hij vond het logisch, dat de vrijkomende ruimte benut werd om wat bij te verdienen. Het nieuwe gebouw van de heer. Geluk is in casu misschien alleen door ander gebruik rendabel te Advertentie bij UTRECHT, 1-4. Volgens Veilig Verkeer Nederland (VVN) wordt over het algemeen het verbod om kinderen jonger dan twaalf jaar voorin auto's te laten meerijden goed nageleefd. VVN komt tot die kon- klusie op grond van een bliksemen- quète onde>- 20 politiekorpsen in ons land over hun ervaringen met deze op 1 januari jl. van kracht gewor den maatregel. Tot nu toe heeft de politie overi gens niet speciaal deze zaak gekon- troleerd maar wel wordt tijdens de gebruikelijke surveillances en kon- troles ook gelet op de plaats van het kind in de auto. In enkele gemeen ten, ondermeer Amsterdam, Arn hem, Utrecht en Soest, zijn intussen de eerste processen-verbaal gevallen. DEN BRIEL. Donderdag wercl de traditionele 1 april-viering in Den Briel weer een feest voor jong en oud. Onder het oog van vele toe schouwers werd de poort van Den Briel nog eens „genomen" door fraai uitgedoste imitatie-watergeuzen. maken. Spreker pleitte voor ge- grondverklaring van hel bezwaar schrift van de heer Geluk en voor het verlenen van ontheffing van de voorschriften van hot bestemmings plan door b. en w. Aanplaiiting De heer L. C. Har.t wees er op, dat de heer Geluk zijn aanplanting ten behoeve van de standplaats voor caravans heeft moeten verzetten waardoor hij een jaar verlies gehad heeft. Gelet cp de feiten is hij voor gegrond verklaring ran het be zwaarschrift. De heer L. den Boer uitte zich in dezelfde geest. Mevr. Kloet was eveneens voor het verlenen van een vergunning aan de heer Geluk nu hel hier een bestaand gebouw be trof. De voorzitter antwoordde, dat de zaak Geluk voor het kollege erg moeilijk ligt. Aan betrokkene is vergunning verleend voor het bou wen van een bollenschuur. Van het begin af aan is de heer Geluk er op gewezen, dat gebruik als zomerwoning niet kon worden toegestaan. De slechte inkomenspo sitie van de landbouwers komt in geheel Nederland voor en niet al leen in het gegeven geval. Gegrondverklaring van het be zwaarschrift zal consequenties scheppen. Met het verlenen van vergunning voor het plaatsen van 5 caravans zijn b. en w. al erg soe pel geweest. De heer L. den Boer was van me ning, dat de raad eerder bij de zaak betrokken had moeten worden. De voorzitter bestreed deze opmerking. Het voorstel van burgemeester en wethouders hét bezwaarschrift van de heer Geluk ongegrond te verkla ren werd met 4 tegen 2 stemmen verworpen. Voor het voorstel stem den de beide wethouders. „Huiswerk" De heer Van Burgh gaf burge meester en wethouders nog als huis- ANWB-wandeling in „kop van Goeree" De A.N.W.B. organiseert op 17 en 19 april a.s. (dus niet op eerste paas dag) een unieke wandeling op Goe- ree-Overflakkee. De kop van Goeree, met zijn ty pische'landschap, biedt bijzonder ygel natuur- en cultuurschoon. Het op vallendst zijn de duinontginningen, waarop sierbloementeelt plaatsvindt en die omgeven zijn door zandwallen, die vaak met bremstruiken, grove werk mee, dat zij naar een oplossing moesten zoeken om vrijstelling van de voorschriften van het bestem mingsplan te verlenen. De praktijk elders heeft bewezen dal dit moge lijk is. Zonder hoofdelijke stemming werd vervolgens ongegrond ver klaard oen beroepsschrift van de heer P. B. Verschuur te Scharen dijke tegen het weigeren door b. en w. van een bouwvergunning voor hc' bouwen van een berging voor visbc'.en achter het pand Plattewcg 2 te Scharendijke. Nu het D'jkslop te Scharendijke van een sierbestrating is voorzien besluit de raad deze vei binding als voetpad aan te duiden. Besloten we:d tot een garantie verklaring voor een lening voor aankoop van een woning door cle heer W. Visser te Re nesse. Vastgesteld werden de 26e wij ziging van de begroting 1975 en de 7e en 8e wijziging van de gemeente begroting 1976. De raad besloot tenslotte nog ten behoeve van de feestviering op 80 april a.s. een aanvullend bedrag van f 500.beschikbaar te stellen. Advertentie meelstraat 31 zierikzee dennen, bramen en hakhout zijn be groeid. Deze V„schurvelingen" vindt men uitsluitend in dit gebied, dat daar door een geheel eigen karakter krijgt. De routes voeren voor een groot deel over autovrije asfaltwegen. Aan gelijnde honden mogen meewandelen. Als men kinderen in een wandelwa gentje meeneemt, zal men met enige obstakels rekening moeten houden; op de middelange route met enige kilometers strand en steile duinover gangen. De vertrekpost is te bereiken: per auto: Te Ouddorp richting centrum, waar men in een straat uitkomt die van de molen naar de kerk loopt (Mo- lenblok). Bij huisnummer 6 (Essocen- ter) reehtsaf (let op; verkeersspiegel) en daarna parkeren op het grote par keerterrein. Per autobus: Van Rotterdam ,C.S. per metro naar het Zuidplein; daar R.T.M.-lijn Oude Tonge-Mid- deiharnis-Ouddorp, welke vanaf 7.28 ieder uur vertrekt. (Inlichtingen bus lijn tel. 00110-27600 of 070-824141). Uitstappen halte Molenweg. Vandaar wandelen naar de molen, waar zich het vertrek punt bevindt. zierikzee Arrestatie In samenwerking met de recher che Ie Middelburg, arresteerde de Rijkspolitie alhier J. V. O., zonder vaste woon- of verblijfplaats, die verdacht wordt van verschillende in braken, diefstallen, w.o. verschillen de op Schouwen-Duiveland gepleeg de delikten. O. opereerde ook elders, o.m. in België. Na verhoord te zijn te Zierikzee werd verdachte doorge stuurd naar Middelburg, waar hij zal worden voorgeleid voor de offi cier van justitie. bruinisse Brandweerwedstrijden op 8 mei De brandweerwedstrijden worden op zaterdag 8 mei a.s. te Bruinisse gehouden. Er zullen 13 korpsen aan deelnemen. In overleg met de wed strijdleiding is als objekt gekozen het. pand Nieuwstraat 4 (eigendom J. C. Paauwe te Zonnemaire). De deelnemende brandweerkorpsen zullen zich om beurt opstellen voor de woning van de heer Wielaarl aan de Lange Ring, ahvaar zich een brandkraan bevindt. Vandaar zul len de slangen worden gelegd naar het pand Nieuwstraat 4. Óp deze wijze zal het doorgaande verkeer dus geen hinder ondervinden van de wedstrijd. Het publiek kan zich desgewenst opstellen op he' par keerterrein! je naast het winkelpand van Faauwe. Na de wedstrijd zul len .de brandweerauto's zich opstel len op hel parkeerterrein naast het Dorpshuis. Gedurende de wedstrijd zal er telkens maar één* brandweer auto in de kom van het dorp aan wezig zijn. De prijsuitreiking zal door de burgemeester van Bruinisse geschieden in het dorpshuis, alwaar ook de gezamenlijke koffiemaaltijd zal worden gebruikt. De schippers en de Visserijdagen De uitspraak die tijdens de vorige week gehouden jaarvergadering van V.V.V. gedaan werd door een dei- aanwezigen wat betreft de vlbotshow nu de mosselschippers weer op de Grevelingen hebben gevist, is een standpunt dat niet gedeeld wordt door het bestuur van V.V.V. Het be stuur heeft alle begrip voor de moei lijkheden waarvoor de mosselschip pers destijds werden geplaatst met de afsluiting van de Grevelingen en hoopt dat zij bereid zijn weer mee le werken aan de visserijdagen door het houden van een vlootshow. Wan neer men als „vreemdeling" over de Bruse belangen wil meepraten zou het verstandig zijn eerst informatie in te winnen, en niet onwetend het hoogste woord de voeren tijdens ver- gaderingen. Bouw Amro-bank Als f meld werd voor de bouw Amro-bank het hoogste punt bereikt en ging de vlag in top. Voor het per soneel van het bouwbedrijf Prince, was er een envelopje met inhoud be schikbaar gesteld door de bank. Verloting Tijdens de bijeenkomst van de Ne derlands hervormde vrouwenvereni ging „Helpt elkander" dinsdagavond is er onder de aanwezige dames een gehaakte sprei verloot. Winnares werd mevr. Kik-Boudeling. De op brengst was twee honderd gulden en is bestemd voor de slachtoffers van de aardbeving in Guatemala. Jacht bijna gezonken Woensdagmorgen in alle vroegte konstateerde havenmeester de heer Meulstee toen hij op jachthaven „Aquadelta" kwam dat er een boot in zinkende toestand door de haven dreef. De boot werd snel naar de op de haven staande kraan van firma Peek Yachting International bv ge sleept die het op de wal heeft gezet. Later is het vervoert naar jachtwerf D. van Duivendijk voor de nodige reparaties. Het jachtje is eigendom van de heer W. Reiff uit Duitsland, en is door nog onbekende oorzaak losgeslagen. Het wordt niet uitgeslo ten dat de harde wind van d e mor gen de mogelijke oorzaak is. if r 2 jntir ZONNEMAIRE. De leerlingen van de school m. d. B. kregen bezoek van 2 leden van de vogelbescher- mingswacht. Na een leerzaam praat je werd de film „De Boerenzwaluw" vertoond. DUIVENDIJKE. De heer F. de IV. landbouwer en lid van de raad, heeft aan de gemeente enige beplanting ten geschenke gegeven. Deze is in middels aangebracht in de kom van Loopers-Kapellc. BRUINISSE. Op de haven heerst momenteel uwer de jaarlijkse druk te van het zich klaarmaken van de mosselvissers voor hun'tocht naar cle Waddenzee. NIEUW ER KERK. Vrijdagavond werd alhier de eerste jaarvergade ring van de Ver. tot Bevordering van het Kleuteronderwijs gehouden. ZONNEMAIRE. Gedurende het eerste kwartaal van dit jaar uwrden 40 varkens ter keuring aangegeven, alsmede 7 koeien. HAAMSTEDE. Dat ook in onze ge meente de zakenmensen met hun tijd meegaan blijkt uit het feit dat' de heer J. C. J., groentehandelaar de:, weck een koelkast heeft aangeschaft. ZIERIKZEE. Onder auspiciën van de Z.V.U. zal op zaterdag 10 april a.s. in het Hervormd Verenigingsge bouw te Zierikzee een optreden plaats vinden van Mie! Cools m m.v. Peter Nieuw erf gitaaren Rob Langereis (bas). Na een suksesvolle tournee van twee seizoenen in Ne derland en België met het Ti o Louis van Dijk, komt Miel Cools met een nieuw programma, waaraan twee uitstekende begeleiders mee werken: Peter Nieuwerf (gitaar) en Rob Langereis (bas). Deze twee ras-artiesten hebben in de afgelopen jaren Jaspenna de Jong begeleid. Hadden in de voorstelling Cools en Van Dijk de beide namen hoofdza kelijk hun eigen aandeel in het pro gramma, nu zullen zowel Miel als Peter en Rob van het begin tol hel einde op het podium aanwezig zijn. De teksten voor het nieuwe pro gramma zijn hoofdzakelijk van Ed Leeflang en Jaak Dreesen. De mu ziek werd door Miel Cools gekompo- neerd. AMSTERDAM, 2^4. De Vereniging Milieudefensie is zeer teleurgesteld over wat zij noemt „het gebrek aan visie in de verstedelijkingsnota van minister Gruijters". De vereniging bestempelt de nota tot een „bouw- nota", omdat „de enige zorg van de opstellers ervan kennelijk is geweest, hoeveel huizen er tot het jaar 2000 in Nederland gebouwd moeten wor den". Aan de vraag wat een stad moet zijn, wat er aan stedelijk milieu be houden moet worden, komt de nota nauwelijks toe, meent milieudefen sie. De vereniging vindt, dat minister Gruijters opheldering moet geven over de in zijn nota gebruikte, te ho ge bevolkingsprognoses. Deze cijfers zijn achterhaald, aldus milieudefen sie in een voorlopig commentaar. De vereniging constateert verder, dat de inspraak zeer beperkt is. Al ternatieven, die tijdens de inspraak procedure naar voren komen, kun nen niet voldoende meer worden uit- géwerkt. „De uitkomst staat daarom van tevoren al vrijwel vast", aldus de Vereniging Milieudefensie. DEN HAAG, 1-4. Tegen het voor stel van de regering om de uitke ringsduur van de werkloosheidsvoor ziening te verlengen leven in de Ka mer geen overwegende bezwaren. Aanneming van de daartoe strek kende wijziging van de wet werk loosheidsvoorziening zal tot gevolg hebben dat de oudere werkloze werknemer, die een half jaar WW- uitkering en twee jaren WWV-uit- kering heeft genoten en na afloop van die twee jaar 60 jaar of ouder is niet meer naar de bijstand hoeft te worden overgeheveld. Want tot zijn 65e jaar zal hij een WWV-uitkerijig ontvangen, die 75 procent van het dagloon beloopt. De regeringstelt voor aan de wetswijziging terugwer kende kracht te verlenen tot 1 janu ari 1975. DEN HAAG. Zangeres Getty, vorig jaar met groep Teach-Inn winnares van liet Eurovisie songfestival in Stockholm, tekende in aanwezigheid van CNR- diroktenr P. Simonis, een driejarig kontrakt bij de platenmaatschappij. Getty hoopt dat ook haar solo-karricre haar veel sukses :al brengen en dronk alvast een glaasje op de goede afloop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4