HET NIEUWE KLUBHUIS (BIJ „ONDERDAK") ZATERDAG 10 APRIL OPEN HEREN-K00KKURSUS BELEEFDE FINALE teak bergmeubel MEUBELRAMA Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon Padvinderij in de lift HET KAASKENSWATER DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIEKIKZEE, 1-4. De Zierikzeese padvinderij, gebun deld in de Mr. Bakltergroep, staat aan de vooravond van een unieke gebeurtenis. Op zaterdag 10 april a.s. zal namelijk de officiële opening plaats kunnen vinden van het fraaie nieuwe klubhuis, dat de laatste maanden verrezen is nabij het zwembad en de sporthal, op het terrein aan het Groeneweegje. Vcor de Mr. Bakkergroep bete kent de ingebruikneming van het eigen gebouw dat ?r nu dan einde lijk een definitief einde komt aan die ruim vijf-en-zestig-jarige pe riode, waarin het altijd aan een be hoorlijk eigen gebouw heeft ontbro ken. De padvinderij heeft het altijd moeten doen met gebruik van tuinkoepels, oude huizen, oude scho len, met een deel van het Graven steen, waarbij echter het klubge- bouwtje in Schuddebeurs - buiten verblijf verkenners - niet vergeten mag worden. En nu is de groep dus in het trotse bezit van een geheel eigen clubhuis, waarvan de jongens - en meisjes ongetwijfeld nog vele lange jaren kunnen genieten, wer ken en spelen. Le laatste maanden heeft de pad vinderij nogal wat aktiviteiten aan de dag gelegd, in de vorm van o.a. verkoopakties en inzamelingen. Dit werk werd vrijwillig gedaan om de financiering van het clubhuis tot een succes te maken. De padvinderij is in Nederland de oudste jeugdvereniging en behoort met 22 miljoen leden tot de groot ste van de wereld. Opgericht in 1911 man, in 1921 opgevolgd door hop man H. Goettsch, leraar te Zierlkzee. De heer Goetsch bleef hopman van de groep tot aan zjjn overlijden in 1956. Omstreeks 1930 kwam er te Zie- rikzee ook een stam, met als ou- baas de heer H. R. Schürman en la ter de heer J. Th. Brouwer. In 1931 kwam in het bestuur dr. J. C. Röh- ner, die als bestuurslid aktief bleef tot 1968. In al die jaren vonden er vele kampen plaats in de Westhoek, en wel bij Kos tense - thans Dam- bruin - oan '.e Vertonsweg te Haamstede. Er werden ook fiets trektochten gemaakt, o.a. naar Am- Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nfeuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. Een geestige inval werkt meer dan een giftige uitval. Verwachting tot zaterdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden en voornamelijk in de nacht hier en daar een bui; over wegend matige wind tussen zuidwest en noordwest; minima ongeveer 5, maxima van 9 graden in het noord westen tot 14 graden in het zuidoos ten. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 april. Zon op 6.10, onder 19.17 Maan op 7.39, onder 23.25 4 april. Zon op 6.00. onder 19.19 Maan op 8.16, onder 5 april. Zon op 6.06, onder 19.21 Maan op 9.00, onder 0.21 Eerste kwartier: 7 april (20.02) IIOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwaler 3 april 5.23 17.39 11.04 23.10 4 april 5.50 18.02 11.30 23.42 5 april 6.22 18.35 12.05 Springtij: 2 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Een front, dat samenhangt met een kleine storing boven oost-Enge- land, dringt langzaam op naar Ne derland en zal in de loop van vrij dagavond ons land met wat regen passeren. Achter het front bevindt zich wat koelere en onstabiele lucht, waarin zich plaatselijk een bui kan ontwikkelen. Een zwakke rug van hogeluchtdruk kan later voor opkla ringen zorgen. Vandaag (vijdag) was het in Frank rijk volop lente. Bij meest zuidelijke wind en flinke zonnige perioden liep de temperatuur plaatselijk op tol 25 graden. Parijs meldde een maximum temperatuur van 23 graden. Deze hoge temperaturen zijn echter van tijdelijke aard, want ook daar is koe lere oceaanlucht in aantocht. REDAKT1E, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01,110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2jonder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannéwekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) ƒ.3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Anmvinst - nieuwe boetiek - in Smalstad ZIERIKZEESCHE Vrijdag 2 april 3976 132ste jaargang Nr. 21871 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Advertentie Dit nummer bestaat uit 16 pagina's hem (1919) en een vaarkamp gehou den in de Eieschbos. Zeer velen denken mot groot enthousiasme te rug aan de Zierikzeese padvinderij Hopman Goettsch met name was een man die vooral een tech visch stempel drukte op de groep. Hij was. een man van strenge discipline eo^ was zelf uitstekend op de hoo^.e van „het vak". Zijn overlijden be- tekende een ernstig verlies. Na de oorlog De oorlogsjaren betekende ook voor de „Mr. Bakker"-gi'öep een dramatische tijd, daar de groep werd verboden en het materiaal werd ingepikt. Na de oorlog was er alleen de enorme belangstelling van de jeugd mee te doen. Wie daar nu nog aan terug denkt wordt het warm om het hart. De geslaagden De heer P. Krepel sr. is met zijn tachtig jaren de oudste kursist, en heeft alle tien de kursussen gevolgd. Dit jaar bedroeg het aantal deelne mers een en twintig en waren niet alleen afkomstig uit Bruinisse, maar ook uit andere plaatsen zoals b.v. Zierikzee. De heren die de kursus volgde wa ren: L. Padmos, M. v. d. Have, R. Kouwenberg, D. Bolijn, D. Coumou, L. v. d. Have, R. Goudzwaard, J. van Dijke, K. van Doorne, B. Wijsman, J. Tuinman, G. Bolier, J. Pleune, P. Krepel sr., R. Terapel, P. Bout, R. IJzelenberg, L. de Jager, W. Muste, J. de Boed en L. Becu. Indonesisch consulaat-generaal gesloten DEN HAAG, 1-4. Het consulaat- generaal van Indonesië in Amster dam is met ingang van donderdag 1 april officieel gesloten. De Indone sische ambassadeur in Den Haag Su- topo Yuwono zei in een toespraak tol de mensen die tot nu toe op het consulaat in Amsterdam hebben ge werkt en het personeel van de Indo nesische ambassade in Den Haag dat de maatregel genomen is in het be lang van rust en veiligheid welke in het verleden zijn bedreigd door ern stige incidenten. Deze culmineerden tenslotte in de terreurdaden van RMS-zijde in december, aldus de ambassadeur. ZIERIKZEE. In het Kaaskenswaler is in de loop van de tijd wel wal grond en puin gestort, zonder direk- te bedoelingen en zeker niet met het oog op mogelijke demping van het niet onvermaarde watertje. Er kan in de toekomst echter een noodzaak ontstaan, dat de twee delen van het Kaaskenswater met elkaar verbon den worden en grond en puin nu, zouden aanzet kunnen worden voor een verbindingsdammetje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) UTRECHT, Babytextielfabriek H. Martin B.V. heeft vandaag (vrijdag) zjjn faillissement aangevraagd bij de rechtbank in Zutphen. Gisteren wei- 'gerde de bank nog langer de lonen van de 80, voor het merendeel vrou welijke werknemers, te garanderen. De groep te Zierikzee werd om streeks 1911 opgericht door kanton rechter mr. Bakker. De eerste ver kenners maakten hun kampjes on der leiding van hopman De Haan, leraar scheikunde aan de toenmalige HBS. In 1913 echter vertrok ir. De Haan naar Utrecht en werd de lei ding overgenomen door res.-officier Schaaf; na hem kwam de groep on der leiding van hopman Paulussen. Het bestuur in die begintijd onder leiding van mr. Bakker - secretaris was de heer Jonker - was zeer ak tief en hielp ook zo goed mogelijk mee bij het veldwerk. In 1919 werd G. v. d. Vliet hop- Fijne keuken in Bruinisise Ge-assisteerd door vaandrig T. van Droffelaar en een uitnemend team van troepleiders (H. van Droffelaar, C. van Bortel, F. de Vos e.a.) begon de nieuwe hopman M. J. Bij de Vaate aan de wederopbouw. Zetel van de groep was het G'fcü- vensteen; één der ruimten waari^ö eén uitstekend troeplokaal bleek. Ook de tuin werd ingeschakeld. Er was zelfs een bibliotheek. Met veel moeite staken zo'n rond de vijftig verkenners piekfijn in het (toen nog' crginele) uniform. Veel kampen en kampjes waren er in de Westhoek en in Brabant. Het werd bij elkaar een typische periode in de geschie denis van de stedelijke- padvinderij. Opvolgers In 1950 kwamen de opvolgers, hopman K. Holm, vaandrig G. Ger ritsen en (1958) hopman C. Coumou, laatst genoemde tot 1962. J. P. Lok ker hiëld daarna de zaak overeind, gevoligd door hopman De Leeuw. Nadien kwam de groep onder de vleugels van hopman Van Wave- ren, die nog steeds zijn beste krach ten geeft aan de padvinderij. Van de vele voorgangers is hij ►- in de tijd - de volhouder en hij slaagde er in de „Mr. Bakkergroep" door moeilijke tijden heen te loodsen tot op het punt van het nieuwe troep lokaal, d'icht bij „Onderdak''. Sinds 1973 zijn Arjo Berrevoets en. Kees Kuyper, de mensen die de schouders onder het werk hebben gezet. Wat betreft 10 april: na de ope ning door dr. J. C. Röhner, is er tus sen 17.00 en 18.00 uur gelegenheid vcor het publiek een kijkje in het nieuwe troephuis te nemen. Men kan dan zelf zien, waartoe 65 jaar padvinderij te Zierikzee heeft ge leid. Een vrolijk stel „keukenpieten" ach ter de fornuizen in de finale fijne keuken te Bruinisse. BRUINISSE, 1-4. De langzamerhand tot een traditie geworden lieren-kookkursus, georganiseerd door een aantal vaste kursisten van de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Brninise, beleefde donderdag z'n finale. Ditmaal nauwlettend geobser veerd door hun echtgenotes, zorg den de 20 kursisten vcor het menu van de eindles, waarin ze a'IJe re gisters van hun culinair kunnen opentrokken. Tijdens de maaltijd werd het vele malen gememoreerd: al 70 jaar be staat de kookcursus. Deze keer: fijne keuken voor heren, en iedere keer kost het geen enkele moeite om het vereiste aantal kursisten bij elkaar le brengen. Integendeel, het is zo als een van de vaste deelnemers meedeelde: „Voor deze kookschool hadden we wel 40 leerlingen in kun nen schrijven". De enige zorg van de kursisten was egenljjk het beperkte aantal lessen. Om werkelijk tot goede re sultaten te komen, zou het aantal lessen drastisch uitgebreid dienen te worden, aan kursisten zal het de kursus zeker niet ontbreken. Tijdens het „diner" werden de pres taties van de kursisten door de adj. direktrice van de Chr. Nijverheids school terdege onder de loupe geno men. Vooral de nieuwe kursisten werden uitgenodigd hun bevindingen aan de groep mee te delen. Volgende kursus Nu al werden de plannen voor de volgende kursus uitgestippeld en verschillende sprekers spraken de hoop uit, dat de nestor van de heren- kookkursus, de heer P. Krepel sr., weer van de partij zou kunnen zijn. Op zijn beurt deelde hij het „bedie nend personeel", leerlingen van de Chr. Nijverheidsschool, presentjes uit, terwijl hij de leiding van de kur sus, mej. J. Quant en mevr. v. d. Zande-Dckker, bedacht met een heerlijke, zelf gebakken cake. Zon der twijfel een geslaagde afsluiting van een even geslaagde kursus, al leen maar vragend om een herha ling. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1