Afscheid dhr. A. M. v. d. Weel als opzichter Staatsbosbeheer Ongeveer zestig procent van heffing '75" werd al betaald STREEKNIEUWS Gemeenteraad Middenschol!wen ERIC DE NOORMAN 5 Plantjes werden bomen... WESTERSCHOUWEN. 31-3. Na 41 jaar werkzaam te zijn geweest in de donianiale bossen te Westenschou- wen, nam dinsdag de lieer A. M. van der Weel, opzich ter D bij Staatsbosbeheer, met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, op een in hotel „Weslen- schoiiwens Welvaren" gehouden receptie afscheid. De bosbouwkundig ambtenaar de heer N. II. Lysen herinnerde er hierby aan, dat met de heer v. d. Weel de laatste medewerker gaat verdwijnen, die van het begin af het ontstaan van het bos heei't mee gemaakt. De heer Lysen herinnerde aan de beginfase, toen het arbeidsloon nog f 2,per dag was. Hij prees de heer v. d. Weel die mei veel liefde voor zijn werk en met yakman- schap zich van zijn taak heeft ge kweten. Speciaal wees de h^er Ly sen op het jaarlijkse onderhoud van het bos, waarbij boom voor boom door v. d. Weel werd' bekeken, een taak en een nauwgezet werk waar in de basis van het behoud van het bos is in gelegen. Dank bracht hij de heer v. d. Weel voor alles wat hij ook voor de gemeenschap, heeft ge daan waarin hij ook zijn, vrouw OOSTERLAND Woonhuizen te koop Aan de Molenweg alhier staat - als gemeld - een tweetal riante land huizen te koop, thans is dit getal weer met twee vermeerderd. Even eens aan de Molenweg staande is te koop de woning Molenweg 4, mo menteel bewoond door de familie M. Stam. Dit woonhuis werd in de eerste decennia van deze eeuw ge bouwd voor de familie Bouman- Labrijn, een rustend landbouwers echtpaar, afkomstig van de in de nabijheid gelegen boerderij: „Bou- manslust". In 1917 kocht de heer Mar. van As dit pand toen deze ging rentenieren en de boerderij „Mon Desir" aan de Hoge Maireweg ver liet. Later woonde in dit woonhuis nog tal van jaren de heer L. Stou- ten-Verton, eveneens een rustend landbouwer afkomstig van de boer derij „Watervliet" aan de Lage Mai reweg en de fam. A. Dorst. Verder staat nog de woning van den Abee- Iestraat 36 te koop, een woning van recentere datum, één van twee-on der-één kap. Dit pand was bewoond door de heer J. H. Brinkman. Beide genoemde woningen hebben een ga rage. BRUINISSE Oud-exploitant veerhuis Zijpe Joh. Jumelet overleden Zondag overleed op 71-jarige leef tijd de heer Johannes Jumelet, die te Bruinisse veel bekendheid verwierf door zijn vestiging in het veerhuis aan het Rijkssteiger te Zijpe. Dc heer Jumelet, die niet veel voelde voor de mosselvisserij, heeft enkele jaren als schipper op een zeiljacht gevaren, en heeft met de maatschappij „Ne derland" enkele reizen naar het voormalige Nedeziands-Indië ge maakt. Doordat het veerhuis in de oorlog door de Duitsers werd ge sloopt, vestigde de heer Jumelet zich na de oorlog tijdelijk in een houten keet. Daarna is er een nieuw restau rant gebouwd, waar hij" nog enkele jaren in heeft gewoond, en dat nu door do familie Bos te Zijpe wordt geëxploiteerd. Hedenmiddag (don derdag) vindt de teraardebestelling plaats. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Twee ongeveer 20- jarige jongemannen hebben een 72- jarige sigarenwinkelier aan de Oudc- mansstraat in Den Haag f950 afhan dig gemaakt. DEN HAAG. Koningin Juliana <?n prins Bomhard hebben oen krans la ten neerleggen bij de baar van -.vil len veldmaarschalk Burggraaf Mont gomery of Alumcin in de kapel van Wind or Ca lk. ROTTERDAM. Dankzij tipgevers heeft de Rotterdamse politie twee grote partijen verdovende middelen kunnen onderscheppen: 600 kg hasj ter waarde van circa f 1,2 miljoen en 4 kg heroïne ter waarde van circa f 400.000. UTRECHT. Volgens de vervoers- federatie komt de werkgelegenheid voor 200 N.S.'ers op rangeerstations in Venlo, Amsterdam, Amersfoort, Eist en Susteren op de tocht te staan. DEN HAAG. De liberale tweede kamerleden Koning en Van Aarden- ne hebben minister De Gaay Fort man van binnenlandsé zaken schrif telijk gevraagd een inzicht te geven in de aanvangssalarissen bij de rijks overheid en bij de andere sectoren van de maatschappij. DEN HAAG. Twee Haagse agen ten hebben een 24-jarige Hagenaar aangehouden, die gekleed in het uni form van eèn hoofdagent op de Es- kamplaan in Den Haag de papieren van automobilisten stond te contro leren. DEN HAAG. De stichting „De om budsman" krijgt f300.000 subsidie. Staatssecretaris Meijer van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft dit het bestuur van de stich ting meegedeeld. DEN HAAG. Dc commissie-Don- ner die de betrokkenheid van prins Bernhard bij de Lcckheed-steek- penningenaffaire onderzoekt, is thans halverwege haar werkzaam heden. DEN HAAG. Honderdvijftigdui zend ondernemers in het midden -en kleinbedrijf, krijgen deze week een circulaire met een vereenvoudigde uiteenzetting van een aantal prijs- voorschriften die de regering in hel begin van december vorig jaar heei't afgekondigd. EDE. De 9-jarige Jacob van Veld- huisen uit Ede is op de speelplaats van de Oranjc-Nassauschool gestrui keld waarna hij dood bleef liggen. Hij was met schoolvriendjes aan het voetballen. Volgens de Edesc politic kon geen doodsoorzaak worden vast gesteld. DEN HAAG. De klok moet in de gehele Europese gemeenschap gelijk lopen, vindt het tweede-kamerlid Berkhouwor (VVD). Hij hoeft daar om schriftelijk de staatssecretarissen Meijer van CRM van buitenlandse zaken gevraagd daartoe slappen tc ondernemen. BOXMEER. Als minister Lubbers ci mee instemt, zal de pluimvee slachterij Fri-Ki met Vestigingen in Boxrpcer. Oostcrwjolde, Zevenaar en Wezep vijftien miljoen gulden over heidssteun krijgen. ULFT. In de Dru-haardcnfabrick in het Gelderse Ulft is donderdag omstreeks 0.15 uur een felle brand uitgebroken. De brandweerkorpsen van ITirt, Dnetinchem en Silvntile probeerden de uitslaande brand tc blussen, ijiaiir de fabriek brand de gcliéct uit. Rechts de scheidende opzichter de heer A. M. v. d. Weel, links de heer N. H. Lysen. (Foto: Zierikzeqpche Nieuwsbode) betrok voor het bedienen van de te lefoon en de vele bakjes koffie. Na mens de medewerkers en oud-me dewerkers overhandigde hij een fiets waarbij hij de wens naar vo ren bracht dat het spoedig mogeüijk zal zijn dat hij hiermee een ritje door het bos zal maken als het fietspad is aangelegd. De heer P. E. de Wit, houtvester bij staatsbosbeheer, sprak de wens uit dat de familie v. d. Weel, die bij de ingang van het bos blijft wo nen, nog lang van een stuk levens werk zal mogen blijven genieten. De heer C. van Erp, distriksamb- tenaar bij Staatsbosbeheer afdeling Zeeland-Noord, bracht de heer v. d. Weel dank voor 'alles wat hij in de loop der jaren heeft gedaan, waarbij hij de plantjes welke hij eens heeft geplant nu bomen heeft zien worden. De oud-technilsch hoofdambte naar bij staatsbosbeheer dc heer J- P. van de Broecke haalde nog her inneringen op uit de begintijd, hij herinnerde aan aangename per soonlijke verhoudingen. Veel bereikt Het hoofd van dc dienst bij Staatsbosbeheer hoofddngen ieur- direkteur de heer L. Eelkema ves tigde er de aandacht op dat er door mensen gezamenlijk in de kop van Schouwen iets groots tot stand is gebracht. Dit is gedaan met rust, vertrouwen en doorzettingsvermo gen. Namens de direktie. bracht hij de heer v. d. Weel hartelijk dank voor de inzet welke hij altijd heeft getoond. Namens het gemeentebestuur van Westersöhouwen bood burgemees ter H. P. Everwijn de heer v. d. Weel een bedrag onder couvert aan. De heer W. Schot bood namens de atletiek afdeling van dc sport vereniging Delta Sport de heer v. d. Weel een cadeau- aan; de heer, G. v. d. Wiel deed dit namens de trim mers diie iedere zondagmorgen in de bossen trimmen. Ook de groepskommandant van de rijkspolitie van de groep Wes- tei-schouwen, de heer v. d. Weel was ook enige tijd bij de reserve- pclitie, kwam hem dqhand druk ken. In zijn dankwoord legde de heer Van der Weel de nadruk op de uit stekende verstandhouding, welke in de loop der jaren steeds tussen de medewerkers heeft bestaan. „Flitsen"" uit hel buitenland WASHINGTON. De Verenigde Sta ten hebben van de So»vjet-Unie ant woord gekregen op hun jongste voorstellen inzake beperking van de strategische bewapening (SALT). Dit heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken woensdag bekendge maakt. MADRID. Het pas gevormde ver bond van Spaanse oppositiepartijen groeperingen heeft aangedrongen op het houden van een volksstemming ever de toekomstige staats- en re- gerings vorm in Spanje - waarbij dus de monarchie in diskussie wordt gesteld - en het program van de eerste Spaanse regering na Franco van (le hand gewezen. NEW YORK. Dc Palestijnse be vrijdingsorganisatie (PLO) heeft er bij dc Veiligheidsraad op aange drongen hel debat tc heropenen over Israels optreden in de bezette Ara bische geb eden en, zo nodig, deze kwestie te laten behandelen op een speciale zitting van de algemene vergadering der V.N. BRUSSEL. Spaanse politieke ban nelingen in België hebben op een perskonferentie in Brussel hun eisen aan de Spaanse regering bekend ge maakt. LIMA, Peru. Dc Peruaanse politie heelt in het noorden van Peru een omvangrijke handel in verdovende middelen opgerold en daarbij be- slaggelegd op 280 kilo zuivere co caïne. ten hebben de SowjctUnic antwoord gek-egen op bun jongste voorstellen inzake beperking van de strategische bewapening (SALT). Dit heeft een worodvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken woensdag bekendgemaakt. MONTREAL. Vier mannen hebben een overval gedaan op een ge pantserde geldtransportauto in Mon treal en zijn aan de haal gegaan met tussen de 2 en 3 miljoen Canadese dollar in baar geld. BONN. Een woordvoerder van de Westduitse regering heeft woensdag in Bonn verklaard dat bondskanse lier Helmut Schmidt een uitnodiging van de Egyptische president Anwar Sadat voor een bezoek aan zijn land heeft aanvaard. RAWALPINDI. Langs de Karako- ramweg die Pakistan verbindt met de Chinese volksrepubliek heeft zich maandag op 320 kilometer van Ra walpindi een grondverschuiving voorgedaan, zo is woensdag van offi ciële zijde in deze stad meegedeeld. (Vervolg van pag. I)/ De heer C J van Burg zei. dat ge let op het aankoopbeleid in liet vei leden een kunkrcl voorstel gewen 1 is. Hij was wal huiverig geworden omdat aankoop eerdei' een paar maal fout gegaan zou zijn. De voorzitter ontkende nadrukke lijk, dat in hel verleden een paar maal wat fout gegaan zou zijn bij .-•.'inkoop van materieel. De vorige moloi maaier heeft zijn geld zeker op gebracht. De ontwikkeling van d< techniek heeft n dc tussentijd n et stilgestaan. Om konkrcel voortitel Dc heer Van Duig y.ou er voor- TRENTON, New Jersey. Hel hoog gerechtshof van de Amerikaanse deelstaat New Jersey heeft woens dag beslist dat het ademhalingsappa raat waarmee de in coma liggende Karin Anne Quinlan in leven wordt gehouden, mag worden weggenomen als de artsen geen hoop Rebben op haar herstel. SAN FRANCISCO. Burgemeester George Moscone van San Francisco heeft een woensdag begonnen sta king van duizenden gemeente ambtenaren, onder wie die van het openbare vervoer en de luchthaven en twee gemeenteziekenhuizen, „zorgwekkend" genoemd. Gered door boezem LONDEN, 31-3. Eèn kamer meisje in Engeland is door haar weelderige boezem be hoed voor een val die haar le ven had kunnen kosten. De 17-jarige Anna Wingo met haar „balcon-bien-fleuri" van 1,05 m, was woensdag in een vijf meter diepe koker ge vallen tijdens het schoonma ken van een zwembad. De ko ker bleek te smal voor zoveel overvloed en Anna bleef ste ken. Bevrijd met meer schrik dan pijn, zei miss Mingo: „Ik heb al veel complimentjes gekre gen voor mijn silhouet, maar dat dit mij ooit nog eens hel leven zou redden, had ik niet gedacht stander van zijn hel krediet voor een motonnanicr Ie blokkeren lot er een konkrcel voorstel döSr burgemeester en wethouders gedaan is. Informatie van elders kan dan verzameld wor den. De heer L. den Unci .loot zich hierbij aan. Dc voorzillci zegde een konkrcel voorstel toe. Eveneens deed hij de toezegging, dat burgemeester en wethouders niet eerder over hel kre diet zullen boehikkeri. Mevrouw J. Kloel-Schcllingerhoui vroeg ot' dc tc benoemen tuinman gemeentewerkman ook voorman zal woi den. Dc voorzitter decide mede, dat dit neg moet worden afgewacht. Aanstelling vinoY plaats voor ccn prccfüijd. Bovendien moet dc aan stelling van een voorman met dc medewerkers van gemeentewerken worden besproken. Dc raad ging behoudens de voor waardelijke aanschaffing van de mo torman ;er met het voorstel van bur gemeester en wethouders akkoord. Zonder hoofdelijke stemming werd vastgesteld een nieuwe legesveror dening. Haven Kioosternol Bij het voorstel van burgemeester en wethouders een gedeelte van dc haven Kloosternol te Scharendijke le verhuren voor een zeilschcol van de heer C. Beijn uit Vlissingen maakte de heer Van Burg de op merking. dat hij tot zijn verbazing gezien had, dat de heer Beijn reeds folders over de te exploiteren zeil- school had laten drukken. Hi.i was er onaangenaam door getroffen, dal de raad niet eerder ingelicht was. Een dergelijke situatie wees er ei genlijk weer op, dat een kommissie voor de rekretaie niet gemist kan worden. De heer L. den Boer informeerde of er toch wel voldoende ligruimte voor de zeilschool aanwezig is in de haven. De voorzitter voelde zich wel wat gegriefd door de opmerkingen van de heer Van Burg. Hij zag er hele maal geen bezwaar in dat de exploi tant van de zeilschool voor eigen ri- siko al vast een folder heefll a- ten drukken. Spreker hoopte, dat de raad toch wel wat meer vertrouwen in het kollege van burgemeester en wethouders zou hebben. Ligruimte voor de zeilschool is in de haven aanwezig. De heer Van Burg verklaarde nog. dat hij de vestiging van een zeil school een goede aanwinst vond. Bijna geen principiële bezwaren 5? ZIERIKZEE, 30-3. Ongeveer zestig procent is thans ontvangen van hel totale bedrag dat via de heffingen 1975 als gevolg vau de inwerkingtreding vau de wel Verontreiniging oppervlaktewateren aan de inwoners van Schouwen-Duiveland moest worden opgelegd. Rond dc jaarwisseling '75-'76 werden 11.000 aanslagen verzonden voor de heffingen woningen. Dc betreffende aanslagen kwamen tol stand via de computer van dc W.IVI.Z. en beliepen een bedrag van in totaal f 879.879,daarvan werd tot heden ontvangen f 508.000. Dc bedrijfsheffingen, die niet via dc computer konden uitgaan, belopen een totaalbedrag van f 652.000 en daarvan is thans binnengekomen f 389.000. Dit cijfermateriaal verstrekte de griffier de heer J. Rotte van. het Waterschap Schouwen-Duiveland in een toelichting op de heffing 1975 voor de dinsdagmiddag in :s Landskamer gehouden algemene vergadering van het waterschaps bestuur. De heffingsverordening verkreeg koninklijke goedkeuring en hetzelfde geldt voor het hef fingsbedrag, (f 26.per inwoner- equivalent). Reacties Ongeveer 450 mensen hebben schriftelijk op de aangeslagen gere ageerd; bovendien werden nog eens ongeveer 500 telefonische informa ties verstrekt. De ingekomen realt ies waren voor een belangrijk deel afkomstig van alleenstaande men sen, die het als onbillijk hebben ervaren evenveel te moeten beta len als een gezin. In verband met het feit dat de onbillijkheid voor alleenwonenden er dus duidelijk „uitsprong"' werd er op gewezen dat de ryksregeling in 1976 voor deze categorie anders en voordeliger zal zijn. Bezwaren tegen de heffingen komen ook van dc eigenaars van zomerhuisjes. Zij vinden het nl. niet juist, dat voor een huisje dal tijdelijk wordt gebruikt evenveel betaald moet worden als in geval van permanente bewoning. Het be stuur van het waterschap kan dit echkv niet zo bijzonder onbillijk vinden, omdat nu eenmaal voor de zomerhuisbezitters - bijv, in de Westhoek - tamelijk „zware voorzieningen moesten worden ge troffen. In elk geval maakt de wet voor hen geen onderscheid. Zomerhuisjes Bezwaren waren er verder van mensen die een aanslag kregen voor een heel jaar terwijl zij toch dat jaar wegens eerder vertrek - of latere komst - niet voor de volle termijn heffingsplichtig zijn. Uitebidclijk is gebleken, zo deel de dc heer Rotte verder mee dat er heel weinig principiële bezwaren werden ingediend. Overigens kun nen dergelijke bezwaren niet in het waterschap worden behandeld, om dat dit een uitvoerend orgaan is. De behandeling en beantwoor ding van dc ingekomen realcties is thans tot op ongeveer de helft ge vorderd. Medegedeeld werd verder dat in de kategorie bed rijfsaangif ten controle wordt uitgeoefend, waar bij ook voorlichting wordt gegeven. Het raadsel van Tuaim Mor 32. Roerloos kijkt Eric de vier krijgers na tot zij uit het gezicht verdwenen zijn. Dan sluipt hij haastig in dc richting van de overigen, die zich met Saran in dc schaduw van dc bosrand teruggetrokken hebben. Op enige afstand, goed voor hen verborgen, begint Eric zachte, ondefinieerbare geluiden uit tc stoten en het duurt niet lang of l.wce krijger:- dringen nieuwsgierig het struikgewas ;n om eerst polshoogte te nemen. Voorzichtig trekt dc. Noorman zich terug dc krijgers meelokkende cn verschuilt zich met Wolf op een dichtbegroeide plek. Zonder hem op te merken gaat de eerste krijger rakelings aan hem voorbij. Dan geeft Eric zijn hond een teken en voor de achterste krijger weet wat hem overkomt, tuimelt hij met de grommende wolfshond op hem. ter aarde, waar hij sidderend blijft liggen. Blik semsnel wendt zijn makker zich om, maar reeds treft hem Fritvui l en ook dr/c tegen- .tand i- uiig' cbak<ld Spi I bindt Eric het tweetal met zijn eigen riemen, waarna hij hen onder dc struiken sleept. Tot nu toe is zijn opzet voorbeeldig geslaagd, maar of het laatste deel ook zo zal verlopen, hangt nu voornamelijk van Wolf af. Zo dicht mogelijk nadert Eric de bewakers van Saran. Wolf's landen blikkeren vervaar lijk en hel dier schiet vooruit, waarna Eric haar loslaat. Dc krijgers doinscn verschrikt terug Gelijktijdig springt Erie overeind. ..Sa rah brult hij, vlucht maar iu1 vóór je kans verkeken i.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5