Een uitgebreid programma voor Visserijdagen op 15, 16 en 17 juli Waterschap houdt de voorkeur voor een volledige afsluiting DE ZIERIKZEESCHE COURANT NIET ROMANTISCH BRUGGETJE teak bergmeubel MEUBELRAMA ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 maart 1976 132ste jaargang Nr. 21869 WAARIN OPGENOMFN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: De mosselurij in seizoen 1975-1976 V.V.V.-vergadering „Bru' BRUINISSE, 27-3. De V.V.V. afdeling Bruinisse hield in restaurant „Bru" een algemene ledenvergadering, onder leiding van de lieer L. Ottens, die optrad als waarnemend voorzitter. In zijn openingswoord zei de heer Ottens dat de evenementen in 1975 een goed verloop hebben gehad. B\j de installatie van burgemeester Hekman was ook het V.V.V. uitgenodigd. Als vereniging ijvert men al veertien jaar voor één van de ekonomischc pijlers van Bruinisse, namelijk de rekreatie. De vertegenwoordigers van het V.V.V. werden verzocht bij de in stallatie van de nieuwe burgemees ter niet te spreken, evenmin als an dere verenigingsvertegenwoordigers andere sprekers hadden voorrang en vielen hiermee buiten de „ring van Romme". Bij de presentatie van de verenigingen en middenstanders aan de burgemeester, was het V.V.V. ver tegenwoordigd met een grote fraaie wagen. „De winkelsluiting is nog steeds niet rond; het is ook moeilijk niet met twee maten te meten", zei de heer Ottens. Hij hoopte dat bij de be oordeling van de Grevelingenschets het gemeentebestuur de Bruse be langen op de juiste plaatsen zal ver dedigen. Hij dacht hierbij aan de dagrekreanten, beroepsvissers, sport vissers en voor de watersporters goede schuil plaatsen en .steigers. ..Wij allen zullen op alle fronten moeten waken voor onze belangen. Ik hoop dat het gemeentebestuur zich ook tegenover de Bruse onder nemers positief opstelt. De kerken hebben in de steeds groeiende re kreatie ook een taak. Men is in 1976 niet klaar met alleen een bord „Wel kom in de kerken om 10 en 5 uur". Evemeiiten- kommissie Voor het aanstaande seizoen heeft de evenementenkommissie weer een gevarieerd programma samenge steld.'De visserijdagen zullen op 15, 16 en 17 juli gehouden worden. Wanneer voldoende belangstelling bestaat vanuit de plaatselijke mid denstand. zal tijdens deze dagen weer een braderie gehouden worden. Op de eerste dag wordt de „Ronde van Bru" verreden, dit jaar voor de tiende keer". Er zullen dit jaar twee rondo's gereden worden in verband met het tienjarig jubileum, 's Middags is er een ronde voor da mes, en 's avonds komen de ama teurs- aan de start. Tijdens de visse rijdagen zal er ook dit jaar weer WESTERSCllOUWEN. Druk wordt gewerkt aan de herbestrating vae de Hogcweg te Westerschouwen, uiter aard met het oogmerk het wegdek weer in orde le heliben, voordat het drukke zomerseizoen begint. Zo ziel het er (foto) thans allemaal uil: de weg is voor alle verkeer afgesloten. een kinderprogramma worden ge presenteerd en een discoavond. Een demonstratie rolschaatsen staat ook op het programma, maar hiervoor zoekt men nog naar een geschikte baan. „Zeskamp' De laatste dag zal het spel „Zes kamp" worden gepresenteerd waar aan verschillende personen bekend van radio en tv meewerken, zo als Ard Schenk, Ruud ter Weijden en NCRV tv-omroepster Lenie Cou- vee. Een groots vuurwerk zal de vis serijdagen afsluiten. Evenals voor gaande jaren zal er weer alle moge lijke moeite gedaan worden om een vlootshow te houden. Tijdens de vis serijdagen komen er ook weer ker misachtige attrakties. Onschuldige vermakelijkheden" Het moeten „onschuldige verma kelijkheden" zijn, er mogen geen botsautootjes en attrakties waar een gok-element aan kleeft komen. Dit kompromis werd bereikt na een uit voerige bespreking tussen het ge meentebestuur en het bestuur van V.V.V. De kermis attrakties kwamen in het geding toen beide wethouders W. van Gilst (SGP) en S. A. Jumelet (PCG) weigerden het V.V.V. toestem ming te geven voor deze vorm van vermaak tijdens de visserijdagen. Zij vonden het niet verantwoord dat de kermis die sinds jaren op Bruinisse werd afgeschaft op een verkapte manier terug kwam. Voor het V.V.V. betekende dit een finan ciële strop, want de opbrengst van de kermisattrakties was een van de financiële pijlers voor de visserijda gen. In de eerstvolgende raadsvergade ring zal het kollege een voorstel doen aan de raad om bij te dragen in het verlies dat V.V.V. nu te wachten staat door deze maatregel. De evenementen voor dit jaar gaan 5 juni van start met een jubileum Rode Kruis wandeltocht. Tot 4 sep tember staan verschillende optre dens op het programma van muziek gezelschappen, volksdansgroep, een demonstratie van gymnastiekvereni ging „Kwiek", kinderspelen, puzzel- rit. Hoogtepunt is Taptoe Bru op zaterdag' 21 augustus, en als laatste op 4 september ter afsluiting van het seizoen een lampionoptocht. Bestuursverkiezing De periodiek aftredende bestuurs leden: de heer J. J. Dengerink, de heer J. W. Kleppe en mevr. I. de Ronde-Hoek werden bij acclamatie herkozen. De jaarrekening over 1975 sloot met een exploitatie-verlies van f 2668,77, dat mede werd veroorzaakt door uitgaven die gedeeltelijk nog voor 1974 waren bestemd. De begro ting over 1976 toonde een tekort van f 293,20. Gedurende de vakantie wordt de jeugd te weinig bezig ge houden vond de heer v/d Weelde en dacht dat dit door het aanbrengen van een rolschaatsbaan op te lossen was. De waarnemehd voorzitter vond dat het niet de taak van het V.V.V. was om de kinderen geduren de de vakantie bezig te houden. Wanneer de gemeente subsidie ver krijgt voor de realisatie van het „Westplantsoen" komt daar ook een rolschaatsbaan, zodat er nu geen ex tra grote kosten gemaakt worden voor 2o'n baan. De mosselschippers hebben dit jaar weer op de Grevelingen mogen vis- sen, dus moeten zy ook maar weer deelnemen aan de visserydagren, zo zei de heer Van Schijndel, hiermee doelend op de vlootshow, die sinds de afsluiting van de Grevelingen werd afgeschaft. Naar de oprichting van een feest comité informeerde de heer Groene- veld. Het organiseren van festivitei ten met koninginnedag is een taak voor een feestcomité, maar dit is he- Studie over pijlerdam gigantisch werk ZIERIKZEE, 30-3. „Wij handhaven onze voorkeur voor een volledige afsluiting van de Oosterschelde. Zoals hekend aanvaarden wij de regeringsbeslissing van november 1974. Daarom zijn wij het ook eens met minister Westerterp wanneer hij zegt: „als de pij lerdam niet gebouwd kan worden, moet de Ooster schelde volgens het oorspronkelijke plan worden af gesloten. „Als beheerder van de zeewerin gen is het voor ons waterschap van belang, dat er spoedig een duidelijke beslissing wordt genomen", aldus dijkgraaf A. M. Geluk, in zijn heden (dinsdag) gehouden openingstoe spraak van de'algemene vergadering van het waterschapsbestuur, gehou den in 's Landskamcr. In zijn toespraak herinnerde de dijkgraaf aan het komende rapport over de bouw van de afsluitbare dam in de Oosterschelde dat in mei aan staande verwacht wordt. Hij wilde zich niet begeven in spekulaties of de bouw kan worden gerealiseerd, dan wel of de ontbindende voor waarden van kracht worden. „De gevolgen van de beslissing van no vember 1974 hebben wij aanvaard en wij werken mee aan de nodige par tiële dijksverbeteringen nu de vei ligheid pas in 1985 in plaats van 1978 bereikt kan worden", aldus de heer Geluk. „Het waterschap ziet geen aanleiding te veronderstellen dat de regering en het parlement zich niet aan de gemaakte afspraken zullen houden". De studie over de pijlerdam is een gigantisch werk. Vele deskundigen uit Rijkswaterstaat- en aannemers wereld zijn hiermee bezig. De dijk graaf was van mening dat deze stu die serieuze benadering en beoorde ling verdient. „W\j mogen verwachten dat het dan ook mogelijk is binnen korte tijd konklusics te trekken of de bouw wel of niet door kan gaan, opdat dan aan de huidige onzekerheid een ein de kan komen", aldus de heer Geluk. Toenemende werkzaamheden In zijn toespraak gaf de dijkgraaf de algemene vergadering verder een opsomming van de steeds toenemen de werkzaamheden van het water schap, die voor een deel worden ver oorzaakt door de uitoefening van de nieuwe taak: de waterzuivering. Een belangrijke reden voor deze algeme ne vergadering was de vaststelling van het bestrijdingsplan van de wa terverontreiniging. laas niet van de grond te krijgen dus zal het wel weer een taak wor den voor het onderwijzend perso neel die dit de laatste jaren al deed. De zeer matig bezochte vergadering (vooral de middenstand was afwe zig) werd bijgewoond door de heer J. Holm, vertegenwoordiger van de streek-V.V.V. en burgemeester T. C. Hekman. Ook het ingewikkelder worden van de problematiek in het algemeen en de toename van verwevenheid van onze zaken met die van anderen ver schaft ons meer werk, aldus de dijk graaf. Het aantal besprekingen neemt toe, er is meer overleg nodig. Er is veel meer inkomende en uit gaande post en het is nodig op de hoogte te blijven van de ontwikke ling op waterschapsgebied zowel provinciaal als landelijk. De dijkgraaf stiptë nog andere problematiek aan: het diepdelvers- rapport dat om kommentaar vraagt van het waterschap, hoe moet het met de Noordzeekust in de toekomst, wat betekent het voorstel reorgani satie binnenlands bestuur ook voor het waterschap, wat zijn de gevolgen als de wet op de.calamiteuze polders wordt ingetrokken. Daarnaast aldus de dijkgraaf, moe ten belangrijke werken als dijksver beteringen en aanpassingen worden voorbereid. Het waterschap heeft te maken met de afbouw en bouw van zuiveringsinstallaties, met de aanleg van rioolwaterpersleidingen. In dit verband constateerde hij dat de me dewerkers van het waterschap veel werk moeten verzetten en dat in de toekomst aan enige personeelsuit breiding zal moeten worden gedacht. Waterschap was paraat De dijkgraaf herinnerde verder aan de stormen die begin januari het land teisterden. In die dagen en nachten was het gehele waterschap voortdurend paraat. Kontrole bij hoog en laag water werd nauwgezet uitgevoerd. „In die dagen kwam het nut en de betekening van een water schap - het direkt betrokken zijn en het direkt belanghebbende zijn - duidelijk naar voren". Op sommige plaatsen lag na de stormvloeden het zg. veckmerk tot op de kruin, in een enkel geval, na melijk ten westen van Burghsluis, over de dyk aan het binnentalud, als gevolg van enkele overslaande gol ven. De dijkgraaf bracht in dit ver band dank aan het personeel en ze ker ook de opgeroepen djfkwachl voor hun volle inzet en medewerking tijdens de stormen in het begin van het jaar. Advertentie Heeft u nog een en wil! u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZIERIKZEE. Over de Zoete Gracht aan het noordelijk punt tegenover de Touwbaan, wordt een verbin dingsbruggetje aangelegd, dat een gemakkelijker verbinding geeft met plan Malta. Er is lang uitgezien naar zo'n bruggetje en lange tijd is ge hoopt en gedacht, dat het een soort tweede Caubrug zou gaan worden. De Caubrug verdween - als bekend - tengevolge van de ramp in 1953. Een Caubrugechter wordt het niet. Geen duidelijke romantiekmaar een funktioneel bruggetje en dat is in ieder geval toch wat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Twee kenmerken van een man: goed beginnen bij het werk, goed eindigen bij het ge nieten. Geibel. WAT 1EQT DE BI LT Verwachting tot woensdagavond: Regen en wind Meest zwaar bewolkt met enige tijd regen of motregen; vrij krachtige tot harde - aan zee mogelijk stormach tige - zuidwestelijke wind; mini mumtemperaturen ongeveer 5 gra den, maxima morgen van 8 graden in het noordwesten tot omstreeks 12 graden in het zuidoosten van het land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 7. Min.-temperaturcn: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 31 maart. Zon op 6.17, onder 19.12 Maan op 6.18, onder 20.20 1 april. Zon op 6.15, onder 19.14 Maan op 6.41, onder 21.24 Nieuwe maan: 30 maart (18.08) HOOG- EN l.AACWATER Hoogwater Laagwater 31 maart 3.52 16.20 9.32 21.37 1 april 4.26 16.47 10.04 22.08 Springtij: 2 april. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat is maandag bij hoofdelijke stemming akkoord gegaan met een wetsontwerp dat beoogt de visserij- grens te verleggen tot 200 mijl uil de kust.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1