GIEPS GOUDEN VIJFJE Makarios staat sterk Microfilms uit Indonesië in Nederland Gemeenten willen milieubeheer in eigen hand houden KOOPJES HALEN „WICO" Verton's Schoenen BLIK DOOR HET WERELD makelaarskantoor tamboer b.v. H3 TinocciSo toch héét wat anders! ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 20 maart 1970 Nr. 2180T Cyprus is nog steeds een pro bleemgebied en de tegenstellingen zijn zo groot en de vooruitzichten zo gering dat niemand echt veel zin heeft de puzzel eens en voor altijd op te lossen. De toestand maar laten zo als hij is lokt echter ook niet aan. En dus zal VN-secretaris-generaal Waldheim in Wenen een conferentie voorzitten over de toekomst van Cy prus. Tevoren moet natuurlijk wel het een en ander aan i>oorstellen ge daan worden namens de verschillen de belanghebbenden en daarvoor loopt nu zo langzamerhand de ter mijn af. Er is met onderbrekingen wel vaak gesproken tussen Denktasj, de voorman van de Turkssprekende Cyprioten en Kleridis voor de Griekssprekenden, maar daaruit is nog steeds niet veel gekomen. Een sleutelfiguur in deze zaak is uiteraard aartsbisschop Makarios nog steeds president van Cyprus dat hij ziet als één en ondeelbaar. Geen gemakkelijk heer, zoals degenen maar al te best weten die twee maal gestimuleerd hebben tot een aanslag op zijn leven. De taaie priester ont snapte steeds en hij steunt op een al gemeen respect. Taai is hij ook als onderhandelaar en de onverzettelijk heid die hij meer dan eens in Athene aan de dag legde logenstraft bij voorbeeld. de bewering dat hg nog altijd een voorstander van Enosis zou zijn: van de totale aansluiting bij Griekenland. Integendeel: er zijn Grieks-Cyprioten die hem verwijten dat hij verraad heeft gepleegd aan de Enosis-gedachte. Maar de meer derheid is zich bewust dat de stijf kop die hun president ongetwijfeld is bereikt heeft dat Cyprus zich heeft kunnen ontplooien zonder pressie van anderen, op eigen manier. Zo wel de Turkse als de Griekse bazen van overzee zouden dit nooit getole reerd hebben. Vandaar dat Makarios' populariteit over het geheel genomen voortdurend is gestegen. Echter niet in Athene en Ankara. In de Griekse hoofdstad is de be geerte om het eiland bij Griekenland te voegen allang verminderd. Men vindt het de trubbels met de Tur ken niet waard, mits het eiland maar niet helemaal Turks wordt. En in de Turkse hoofdstad is men zich wel be wust dat het Turkse volk het niet pruimt als verwante bevolkingsgroe pen op het eiland in verdrukking ra ken en dat men in zo'n geval wel moet ingrijpen. Federatie Maar ook daar slaat men het bezit van het eiland niet zo hoog aan dat daarvoor allerlei andere nuttige re laties verstoord moeten raken. In die twee hoofdsteden is er daarom wel een gunstig oordeel geveld over het voorstel van Waldheim dat een fe deratieve staat Cyprus voorziet met zelfbestuur voor een Turks kwart en de Griekse rest met daarover een overkappend bestuur waarin beide deelstaten gelijke zeggenschap heb ben over de zaken die beide deelsta ten raken. Een voorstel dat o.m. in houdt dat een flink gebied door de Turken ontruimd wordt en een hon derdduizend verdreven Grieks-Cy prioten uit de kampen terug kunnen naar huis. Makarios is hier niet zo voor omdat de instelling van een fe deratie van twee deelstaten toch het Flitsen uit het buitenland MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft de landen die de overeenkomst van Helsinki tekenden, voorgesteld drie Paneuropese konferenties te houden over samenwerking op het gebied van de energie, het vervoer en de bescherming van het milieu. Dit is van diplomatieke zijde in Moskou vernomen. CAIRO. President Anwar Sadat heeft tot militaire en politieke lei ders in Suez gezegd dat de Sowjet- Unie „tot de dag van vandaag" pres sie op Egypte blijft oefenen en zelfs we gert een handelsprotocol voor 1976 met Cairo te tekenen. MADRID. De Spaanse politie heeft prinses Maria Teresa de Bourbon- Parma. zuster van de Carlistische troonpretendent, Carel Hugo, op dracht gegeven Spanje onmiddellijk te veria Ten. PARIJS. President Giscard d'Es- ta'ng heeft in een landelijke televi- sieu tzend ng gezegd dat het ekono- misch herstel voor Frankrijk onder weg is en hij b eloofde zijn pro gramma van hervormingen voort te zetten. GUILDFORD, Engeland. Aan de universiteit van Surrey is een een voudige nieuwe proef met Bifenyl ontwikkeld waarmee binnen v er uren kan wprden vastgesteld of be paalde stoffen kankerverwekkend kunnen zijn. BONN. Een onlangs gepubliceerd rapport van de Belgische generaal Robert Close, volgens welke de Rus sen binnen 48 uur aan de Rijn zou den staan, is zes jaar oud. zo heeft de Westduitse minister van defensie Georg Leber gezegd. JERUZALEM. De buitenlandse persvereniging in Israël heeft bij de Israëlische minister van defensie, Shimon Peres, geprotesteerd tegen de mishandeling van een kamera man van het Britse televisiebureau „Visnews" door Israëlische soldaten. ATHENE. En Griekse rechtbank heeft de ontbinding gelast van een jeugd-organisatie, waarvan de vroe gere militaire junta een paramilitai re groep had gemaakt. Volgens de rechtbank was de beweging, „Alki- moi", van zijn oorspronkelijke doel stellingen afgedwaald. De Griekse minister van onderwijs, George Rallis. had de rechtbank verzocht de organisatie te ontbinden. karakter heeft van een deling. Op zijn minst wil hij zekerheid dat het centrale gezag inderdaad kracht heeft en niet als machteloos sierstuk fungeert. En hij staat erop dat de vluchtelingen terug moeten keren. Het lijkt wel vast te staan dat som migen, zoals Kleridis best accoord willen gaan met het Waldhehnvoor- stel dat ze beschouwen als het beste wat er te krijgen is. Liever dat aan pakken dan de haatkwekende toe stand van nu als een kwaadaardig gezwel voort te laten woekeren. En in die kring is men niet zo voor het hardnekkig onderhandelen zoals dit Makarios voor ogen staat. Die ove rigens weet dat één factor voor hem werkt: wat men in Wenen ook wil beslissen, onder het uiteindelijk ac coord zal de handtekening van Ma karios moeten staan. Komt iets uit de bus ivat de oude priester doet be sluiten liever heen te gaan, dan kan men al bij iworbaat ervan afzien dat het accoord wordt nageleefd. Alleen het gezag van Makarios kan de Grieks-Cyprioten verzoenen met concessies die onvermijdelijk zijn. Gaat een ander dan hij accoord met concessies dan betekent het alleen maar opnieuw vechtenWat Turken noch Grieken noch iemand anders wensen. BEIROET. Rechtse falangisten en hun Mohammedaanse tegenstan ders hebben donderdag hun sluip schuttersoorlog om een sleutelposi tie in de Libanese hoofdstad Bei roet voortgezet. Een zwarte rook wolk hing boven de geteisterde stad, waar de gevechten - met ma chinegeweer, tank en mortier- de afgelopen 24 uur meer dan 200 do den en 500 gewonden opleverden. BRUSSEL. Er is geen monetaire geleerde die in staat is een genees middel te produceren voor de her haalde krises op de valutamarkten zolang de inflatie aanhoudt. De Amerikaanse ekonoom en schrijver prof. John Kenneth Galbraith heeft dit gezegd in een konferentie over inflatie en werkloosheid in Brussel. GOLDEN, Colorado. Zeven Ame rikaanse staten zijn getroffen door een aardbeving. Aan gebouwen werd slechts lichte schade toegebracht. Dit meldt de Amerikaanse nationale in formatiedienst voor aardbevingen. SOFIA. Onverstoorbaar in de draaistroom die sinds kort woelt in de kommunistische wereldbeweging, en hangend aan de Sowjet-Unie met een onwankelbare trouw en een dui delijke ongeveinsdheid. Dat is het kader waarin Bulgarije zich voor bereidt op het 11de kongres van zijn kommunistische partij van 29 maart tot 2 april. LONDEN. Radio Moskou heeft de overleden veldmaarschalk Mont gomery omschreven als een uitste kende Britse militaire leider, die bewees meer inzicht te hebben dan veel politici van zijn tijd. Mannen mogen meedoen met de U.V.V.'s MIDDELBURG, 24-3. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers gaat man nen in haar 107 afdelingen toelaten. Op 18 mei, tijdens de jaarvergade ring in Den Bosch, gaat de Unie daartoe haar naam en haar statuten veranderen. De nieuwe naam moet worden Unie van Vrijwilligers. Bij de U.V.V. zijn ruim tiendui zend vrouwen aangesloten. In de unie is het toelaten van mannen al jaren een punt van discussie, aldus hoofdbestuurslid mevrouw J. Kake- beeke-Mosselmans. Volgens haar is de belangstelling van mannen voor de U.V.V. groeiende. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. Twee verpleegden uit de Van Mesdaginrichting te Gro ningen hebben de Groninger politie bekend sinds begin 1975 in totaal een vijftig inbraken te hebben ge pleegd. Het tweetal opereerde meestal gezamenlijk, en pleegde vrijwel alle inbraken tijdens week ends wanneer ze verlof hadden. DEN HAAG. Evenals voorgaande jaren heeft de minister van land bouw en visserij, mr. A. van der Stee, ook voor 1976 de mogelijkheid geopend van overheidswege een bij drage te verkrijgen ter bevordering van de sport visserij. UTRECHT. De universiteitsraad van de Utrechtse universiteit wil voor acht studierichtingen een stu dentenstop aanvragen. De studen tenstops worden aanstaande zater dag door de akademische raad be handeld. Daarna stelt de staatsse- kretaris Klein van onderwijs de de finitieve hoogte van studentenstops vast. DEN HAAG, 25-3. In het kader van het Nederlands-Indonesisch cul tureel akkoord zijn donderdag in de Indonesische ambassade in Den Haag door de ambassadeur zijn excellentie luitenant-generaal Sutopo Yuwono Projohandoko aan de algemene rijksarchivaris mr. A. E. M. Ribbe- rink microfilms van de registers van de Europese burgelijke stand 1610/ 1923 overhandigd. De microfilms, af komstig uit het Arsip Nasional in Djakarta zullen een plaats krijgen in het algemeen rijksarchief in Den Haag. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 27 MAART NED. IDe TROS biedt 's middags een aflevering van de natuurserie Elsa de leeuwin. Spanningen tussen Afrikaanse boeren en een dierenarts zijn het gevolg als een van de boeren weigert zijn vee te laten keuren. Martin Brozius presenteert het jeugdspel Ren je rot. De show wordt opgeluisterd door de Damrakkertjes, Dimitri van Toren en Cathérine Ferry, de Franse vertegenwoordig ster op het Eurovisiesongfestival. De laatste dertig minuten zijn voor nieuw 'uitgekomen platen van eigen bodem in het programma NL Disco Show. De AVRO doet 's avonds van zich spreken met het spelletje Wie van de drie. Na dit voorgerecht gaat het doek op voor de hoofdschotel op deze avond, de speelfilm Topaz, in 1969 gemaakt onder regie van Alfred Hitchcock. Hitchcock maakte voor deze rolprent gebruik van het gelijk namige boek van Leon Uris, die in Topaz, in een mengeling van fictie en realiteit, de crisiswekeri beschrijft toen uiflekte dat de Russen bezig waren om op Cuba een raketbasis te vestigen. Een derde wereldoorlog dreigde. De film is doordrenkt van de spanning uit die dagen. Na het NOS-journaal belandt de kijker by de reportage van De nacht van het hart. De opbrengst van de Nacht was voor de Nederlandse Hartstichting. Het feest werd opgeluisterd door ar tiesten als The Tumbleweeds, Rein- hard Mey, Corrie van Gorp, Alexan der Curly, Ronnie Tob er en Ciska Peters Conny Vandenbos, Rosy en Andres, Arne Jansen, Willy Caron en Freddy Breek. De AVRO verlaat de buis met haar Sportpanorama. Dat betekent veertig minuten aktuele sportinformatie. NED. II: De KRO heeft in de voor avond de avonturen van Peppi en Kokki en de slotaflevering van de jeugdserie Q en Q. Wilbur en Aristi- Rotterdam, 14-3. De Nederlandse gemeenten willen zelf blijven be- lissen over het milieubeheer op hun gondgebied. Wel zjjn ze in toene mende mate beeid met andere ge meenten in hun omgeving samen te werken op technische gebied. Dit is de conclusie van de milieu studiedag, die woensdag door de vereniging van Nederlandse ge meenten in de Doelen in Rotterdam werd gehouden. Bijna drie honderd vertegenwoordigers van 130 ge- Advertentie kantoor: lindenlaan 3 middelharnls tel. 01870-3477* privé: 0 1870-3816 I. tamboer jr. makelaar onroerende goederen bemiddeling bij aan- en verkoop taxatfes beheer assurantiën hypotheken des zijn best bereid adjudant Mud- de, die nog steeds hel verkeerde spoor volgt, een handje te helpen. Na het journaal projekteert de KRO de- film De miljonairsdochter op de buis. Deze film werd in 1961 gemaakt naar het gelijknamige toneelstuk van G. B. Shaxo. Het verhaal gaat over de schatrijke erfgename van een excen trieke industrieel die geen liefde kan geven of ontvangen. Dit trieste feit leidt tot een zelfmoordpoging, die echter mislukt. De vrouw (Sophia Loren) belandt tenslotte bij een In dische arts, dr. Kabir (Peter Sellers) en zij stelt alles in het werk om hem in het huwelijksbootje te krijgen. Na de aktualiteiten in Brandpunt kan men zich amuseren bij de western serie Gunsmoke. De zoon van een ranchhouder is gedood door een koeienjongen. Hij wordt in de gevan genis gezet, maar weet te ontsnap pen. De vader van hei slachtoffer zet dan een premie op het hoofd van de vluchteling. De sportliefhebbers kunnen tenslotte nog kijken naar een samenvatting van de ijskockeywed- strijd tussen Nederland en Italië. ZATERDAG 27 MAART NED. I: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 Elsa de leeuwin; 16.20 Tros Sport; 17.05 Ren je rot; 17.35 NL Disco Show; 18.15 Teleac; 18.45 In formatie voor Marokkanen; 18.55 Nieuws; 19.05 Wie van de drie?; 19.30 Topaz; 21.35 Journaal; 21.50 De nacht van het hart; 23.00 Sportpanorama; 23.40 Journaal; 23.45 Het lied van de week. NED. II: 18.45 Paulus de boskabou ter; 18.55 Nieuws; 19.05 Peppi en Kokki; 19.20 Q en Q; 19.50 't Zand 33; 20.00 Journaal; 20.25 De miljo- nairsdochter; 21.55 Brandpunt; 22.35 Gunsmoke; 23.25 Vastenoverweging; 23.30 Journaal; 23.35 W.K. ijshockey: ZONDAG 28 MAART NED. I: De NOS trakteert de jeugd vanmiddag op een aflevering van Se samstraat. In een uitzending van Openbaar Kunstbezit wordt aan dacht geschonken aan werk van beeldende kunstenaars en na de voetbaluitslagen komt de IKON met de muzikale zondagmiddagoverden king Vesper. Voor elk wat wils 's avonds bij de KRO. Voor de jeugd een aflevering van The Flinstones. Fred en zijn vriend Barney krijgen te maken met een beeldschone spion ne. Liefhebbers van het circus moe ten de volgende vijftig minuten op deze zender afstemmen. Dan is een reportage te zien van de gala-slot- avond van het tweede internationale circusfestival dat in Monte Carlo is gehouden. Hans van Willigenburg is de gastheer in 'n Rondje theater. Tot de medewerkenden behoort het to neelechtpaar Simone Rooskens en Luc Lutz, dat op het ogenblik speelt in het programma Hou jij nou van mij of ik van jou? Voorts zijn te zien Jeroen Krabbé en Mary Dresselhuys in een fragment uit het stuk De man darijnenkamer, de acteur Ton Lutz, de actrice Josee de Ruiter en de ca baretier Henk Elsink. Vanavond de laatste aflevering van de serie Pleis terkade. Nog eenmaal dus kijkplezier met o.a. Jan Blaaser en Nel Koppen. Serieus wordt het met het program ma Heel de mens. Daarin een ge sprek met een weduwe, die op 46- jarige leeftijd met negen kinderen achterbleef. De KRO maakt om tien voor half elf plaats voor het Huma nistisch Verbond, dat aandacht be steedt aan bepaalde vooroordelen die elk mens heeft. BIJ Vrijdag 2 april, 19.05 uur, Nederland II: De Tommy Cooper show. De Engelse komiek Tommy Cooper. NED. II: De NOS opent haar pro gramma met deel dertien van de jeugdserie Roqxies eiland. Het onder- wateronderzoek van Tom en Jane wordt eindelijk beloond als ze op een mini-onderzeeër stuiten. De vraag is, wat de Amerikanen voor hebben met dit vaartuig. De voetbaltopper Ajax- PSV, die vanmiddag in Amsterdam gespeeld wordt, neemt uiteraard een belangrijke plaats in in Studio Sport, dat vijfenzeventig minuten tot zijn beschikking heeft. Vervolgens een film ter inleiding van de Nederland- se Hartweek, die van 29 maart tot en met 4 april gehouden wordt. Deze film is bedoeld om voorlichting te geven over de nieuwste ontwikkelin gen bij de behandeling van baby's met aangeboren hartafwijkingen. Vervolgens gaat het doek op voor het 150 minuten durende ballet Romeo en Julia. De uitvoerenden zijn leden van het fameuze Bolshoi Theater in Moskou. Dit gezelschap bestaat van daag op de kop af tweehonderd jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt van avond in 112 landen dit ballel Ro- meo en Julia uitgezonden. ZONDAG 28 MAART NED. I: 14.00 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 Sesaxnstraat; 16.27 Openbaar kunstbezoek; 16.55 Toto; 17.00 Ves per; 18.15 Teleac; 18.55 Informatie Turken; 19.00 Nieuws; 19.05 The Flinstones; 19.30 Tweede int. circus festival van Monte Carlo; 20.20 'n Rondje theater; 21.10 Pleisterkade 17; 21.50 Heel de mens; 22.20 Hu manistisch verbond; 22.40 Journaal. NED. II: 18.25 Woord voor woord; 18.30 Paulus de boskabouter; 18.35 Roqües rotseiland; 19.00 Panoramiek; 19.15 Studio sport; 20.30 Cordalette, het kleine hart; 20.50 Nieuws; 20.55 Romeo en Julia; 23.30 Journaal. MAANDAG 29 MAART NED. 1: Een aflevering van de Flinstones om mee te beginnen. Fred is boos, omdat hij niet uitgenodigd is op een feestje van zijn baas. Na dit brok kindervertier komt het pro gramma Mijl op zeven aan de beurt. De landelijke dreven van West- Drenthe en Oost-Friesland, zijn dit maal het reisdoel. Onder meer wor- den beelden getoond van de lintbe bouwing in Smilde. Revolvers knal len er driftig op los in een nieuwe aflevering van de western-serie Gunsmoke. Een zekere Garth maakt met zijn schiettuig verschillende slachtoffers. Ook de marshal wordt op een kogel getrakteerd. Uiteinde lijk blijkt, dat de man wraak wil ne- meenten waren op de besloten bij eenkomst aanwezig. „In -tegenstelling tot enkele ja ren geleden lonen de gemeentebe sturen thans een grotere bereidheid tot samenwerking", aldus de voor zitter, de Schiedamse burgemeester A. Lens, „dat neemt echter niet weg, dat zij wel hun eigen verant woordelijkheden ten aanzien van het milieu willen behouden''. Dit houdt in, dat zij zelf willen beslis sen over bedrijfsvestigingen en de afvalverwerking. En zonder zich verder nog over de aanwezigheid van haar dochter te bekommeren, draaide ze zich om en liep het grote vertrek uit. Even la ter hoorden vader en dochter haar de trap bestijgen. Giep zocht zenuwachtig naar een sigaret en toen hij die gevonden had, stak hij hem op. Fokje leek helemaal niet ondersteboven van de veront waardiging harer moeder. „Waarom trekt ma ons besluit zo dramatisch in het emotionele vlak? Dat is toch onzin?" De vader rookte. Hij wilde ant woorden, maar wist op dit moment niet, wat hij moest zeggen, toaar zijn oudste dochter kijkend, die nu op haar beurt een sigaret aanstak en haar ene been over het andere leg de, dacht hij: Fokje is onbetwist een knappe vrouw met haar een en twintig jaren. Ook zij had in haar trekken iets van haar grootmoeder uit Dronrijp. Vaag herinnerde hij zich, dat hij mevrouw Westra zo knap en deftig vond. Statig. Zo had Fokje zich ook geleidelijk aan ont wikkeld. Jammer, dat zij en Evert zo'n onzinnig besluit nemen, want au fond vond hij de man heel ge schikt. Wel enkele jaren ouder dan Fokje, maar dat speelde nauwelijks een rol. Bovendien een goede posi tie met nog betere vooruitzichten. Een man, die waarschijnlijk dc maarschalkstaf in de ransel had, in casu het burgemeesterschap. Omdat de stilte pijnlijk begon te worden, vroeg Giep aan zijn dochter: „Hoe denken de ouders van Evert over jullie plan?" „Die nemen het helemaal niet zo zwaar op. Everts vader werkt ook op het stadhuis, maar op een heel andere afdeling. Everts moeder vond het niet eens zo'n gek idee. Het is een soort proefhuwelijk, nietwaar? Ondervinden of je voldoende van elkaar houdt om elke dag en nacht in eikaars nabijheid te zijn. Hoe vaak komt het niet voor, dat echtpa- rn elkaar al na een paar jaren be ginnen te irriteren? Als je dan zo ver uit elkaar gegroeid bent, dat de een de ander niet meer kan verdra gen. dan zijn er in de regel ook nog kinderen. Wat dan? Uiteindelijk loopt zo'n mislukt huwelijk op een scheiding uit en daar worden de kinderen doorgaans de dupe van. Heus, Evert en ik hebben het goed doorgepraat met elkaar. Niet op één middag of avond, maar dagen. Hij is het prototype van de ambtenaar en overweegt alles eerst degelijk voor hij een besluit neemt. Ondanks zijn we het samen roerend eens gewor den. We houden van elkaar en wil len onze liefde voor de volle hon derd procent intens beleven. Mogen we alsjeblieft? Als we op deze wijze eerst een paar jaren willen proberen of onze liefde zich gaat verdiepen, alvorens ons samenleven te legali seren middels huwelijk, is dat dan gek? Of slecht? Of ongodsdienstig?" „Als je in verwachting raakt? Wat dan". Giep keek zijn dochter naden kend aan, maar Fokje haalde mis prijzend haar schouders op. „We willen voorlopig in geen geval kin deren. Het staat trouwens te bezien of we ze ooit willen, want Evert zegt, dat hij de verantwoording voor een kind nog niet aandurft. Nogal een mooie maatschappij, waarin wij le ven. Welke toekomst heeft een kind op het ogenblik? Kunt u dat zeggen? Na twee wereldoorlogen in nog geen vijf en twintig jaren? Het is al zover gekomen met de mensheid, dat onze beschaving stoelt op de atoombom. Eén druk op de knop en de halve wereld fctaat in brand. En dan nog kinderen ter wereld brengen? Nee, vader, daarvoor passen wij voorlo- men voor het feit, dat zijn vader vijf tien jaar geleden iverd opgehangen na een proces. In de rubriek Uit de agenda van een bisschop staat bis schop Bluyssen van Den Bosch cen traal. Na het NOS-journaal is het de beurt aan de rubriek een stuk van je leven. Hierin komen mensen aan het woord over hun werk, hun buurt ,oj het dorp waarin ze wonen. Ten slotte nodigt Berend Boudewijn de kijkers uit voor een bezoek aan de keuken. In de keuken is vanavond de belangrijkste gast de Engelse acteur Donald Pleasence. Deze nu 65-jarige acteur is bekend zowel uit de bios coop-film, als van de televisie en hel echte toneel. Hij speelde onder meer in Harold Pinters De Huisbe waarder. Het laatste nieuws is op deze zender te zien na een korte uit zending van de Stichting Symbiose. NED. II: In de vooravond komt de TROS met afleveringen van de serie The lone ranger (veedieven hebben het gemunt op voor Indianen be stemd vee) en In Londen staat een huis (waarin een merkwaardige vondst voor enige opschudding zorgt). Nederlandse artiesten en groepen ontvangen vanavond de Gouden Grammofoon in het TROS- Gala van de Nederlandse plaat. De jury die heeft uitgemaakt wie dit jaar onderscheiden moeten worden met een Gouden Grammofoon, bestond vrijwel uitsluitend uil medewerkers van de TROS. In hoeverre het TROS-gala representatief is voor de smaak van het Nederlandse publiek is dus de vraag. Hoe dan ook 75 mi- nuent lang staat de beeldbuis van avond in het teken van de Neder landse artiest. De jury selecteerde de negen beste langspeelplaten in even- zovele categorieën. De keus viel op het plaatwerk van Herman van Veen, Mike Rondell, Martine Bijl, Rita Reys, Thijs van Leer, Frans Halscma en Gerard Cox, André van Duin en Frans van Dusschoten Alexander Curly en Connie Vanden bos. Zij zullen allen zoveel mogelijk aanwezig zijn op het gala en zich daar laten horen. Voorts wordt het feest opgeluisterd door o.a. Gilbert O'Sullivan en de groep Guys en Dolls. Om tien over half tien is het gebeurd met het gala en resteren de TROS nog zestig minuten aktualitei ten. MAANDAG 29 MAART NED. 1: 18.15 Teleac; 18.45 Infor matie Surinamers; 18.55 Nieuws; 19.05 The Flinstones; 19.30 Mijl op zeven; 20.20 Gunsmoke; 21.15 Uit de agenda van een bisschop; 21.35 Jour naal; 21.50 Een stuk van je leven; 22.15 In de keuken van Berend; 22.45 Symbiose; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de boskabou ter; 18.55 Nieuws; 19.05 The lone ran ger; 19.30 In Londen staat een huis; 20.00 Journaal; 20.25 TROS-gala van de Nederlandse plaat; 21.40 Aktua; 22.40 Journaal. Advertentie Gazenü passen bij: Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 2488 59 Familieroman door HENK VAN HEESWIJK pig. Ook in dit opzicht ben ik het roerend met Evert eens. Maar daar om kunnen we elkaar wel liefheb ben en van elkaar genieten „O, houd alsjeblief op! Jullie met je moderne opvattingen! Waar blijft op deze manier nog enige moraal over? Op deze wijze hol je toch ieder zedelijkheidsbesef uit?" Fokje maakte de sigaret, die ze nog niet helemaal opgerookt had uit en keek haar vader enige tijd aan, voor ze antwoordde: „We leven nu eenmaal in een andere tijd, vader. Waarin al legio taboe's zijn gesneu veld en steeds meer overbodige en onzinnige principes overboord wor den gegooid. En kom alsjeblieft niet opdraven met bijbelteksten, want ik ken de Bijbel door mijn scholing ook heel goed. Daarin heb ik nergens ge vonden, dat je eerst naar de burger lijke stand moest gaan om te trou wen, voor je met elkaar naar bed mag. Natuurlijk was er toen geen burgerlijke stand, maar wel een overheid. Nee. men nodigde simpel vrienden en buren en familie uit voor en bruiloftsfeest en daarna was men man en vrouw. Lees maar eens, wat daarover staat in het ver haal over de bruiloft te Kana. Overigens, Evert en ik, we zijn vast niet van plan samen te blijven wo nen zonder meer. We willen eerst beiden afstuderen en daarna - als we er nog net zo over denken als nu, evenveel van elkaar houden dus - gaan we heus wel officieel trouwen. Maar niet eerder." Hielkje liet zich die avond niet meer zien, zodat Fokje met een kus afscheid nam van haar vader. „Til er niet te zwaar aan, paps. Op dc duur accepteer jij het wel. Ik ken je im mers?" Ze lachte hem vriendelijk toe en verdween. (wordt vervolgd 7

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 9