Een andere formule voor bar „De Bariton" te Renesse Belangstelling voor problemen van ouder worden zonwering d e u r I o o Brouwershaven participeert in experiment garnalen-pelmachine „Breng eens een zonnetje"- programma Oosterland STREEKNIEUWS ZIERtKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 maart 19Ï6 Nr. 2186T 3 Ingrijpende wijziging KEN ESSE, 25-3. De bar-dancing „De Bariton", ge legen op liet terrein van vakantiepark „Schouwen" te Renesse, heeft in de afgelopen maanden een gedaante verwisseling ondergaan. Traden in het verleden in het' hoogseizoen vele bekende artiesten in de bar op, nu zal dal - mede door de geheel veranderde sfeer - niet meer het geval zijn. De nieuwe huurder, de heer J. Hulskcr wilde ecu geheel andere aanpak van de exploitatie, die meer gericht is op de campingbewoners. Samen met de eigenaar, de heer P. v. d. Rijnst is de laatste tijd dan ook zeer hard ge werkt om het een en ander te veranderen. Zo is de bar gebleven, maar de dansvloer is zo afgescheiden van het geheel, zodat daarop geen stoelen meer voorkomen. Zo is de gehele ruimte verdeeld in verschillende gedeelten. De bar heeft hierin zijn funktie behouden, zij het wat gewijzigd, want behalve verschil lende dranken zullen nu ook hartige hapjes verkrijgbaar zijn. De dans vloer is aangepast aan de nieuwe op zet. Zit- en dansgedeelte zijn door middel van een balustrade geschei den, waardoor de danslustigen zich gemakkelijker zullen kunnen bewe gen. En dat is wel nodig ook, want de orkesten die nu in het hoogseizoen zullen optreden, zijn hoofdzakelijk gespecialiseerd in het verzorgen van dansmuziek. Een gezellige sfeer is vooral opge roepen door de kreatie van verschil lende zitjes, waar men met elkaar kan communiceren, terwijl ook het aparte restaurant een vergelijkbare indruk maakt. Vooral aan het fon due-gedeelte hééft men veel aandacht besteedt. Het geheel, is bijzonder ar tistiek ingericht. Sluitingstijden Het restaurant zal 's avonds om acht uur gesloten worden, gezien de vele andere aktiviteilen die men dan in de naastgelegen ruimten wil ont plooien, zoals bingo, klaverjasavon- den enz. Overigens wil de heer Huls- ker ook af van het late sluitingsuur van de laatste jaren. Om 12.00 uur zal er gesloten worden. Voorjaar 't Is lente maart. En dus de tijd. Dat met trillende staart. De kater schreit. De kat is krols. Dat weet de kater. Ze wacht iets dols. Zo wordt het later. Je ligt maar net. Dan begint 't gekater. Je vliegt uit bed. En gooit met water Jc schreeuwt, ksst voor liet raam. Met de hals uit gerekt. En je roept ..poes poes kom aan-' Ook al denk je verrekt. Maar poesje komt later. Eerst wordt er gevreön. Nou wacht ze een kater. Genaamd poe/.eweeën. Maar dan is het met. En ben jij vergelen Het katte gevrij. En de kater zijn kreten Ff ancien Winkel Zonncmahf zierikzee - 01110-2825 Overigens zullen de klanten wel iéts bijzonders kunnen verwachten. De culinaire kwaliteiten van de heer Plulsker zijn namelijk dermate groot, dat hij in verschillende wedstrijden op dit gebied al vele hoofdprijzen in de wacht sleepte. Prov. Raad voor de Recreatie De Provinciale Raad voor de Re creatie in Zeeland komt op dinsdag middag. 13 april a.s. in openbare ver gadering bijeen in het statenzaalcom plex te Middelburg. In deze bijeen komst zal de nieuwe inrichtings- schets Grevelingenbekken worden toegelicht door de heren drs. J. G. Spelier. recreatieconsulent van het ministerie van.C.R.M., en ir. H. van Dord, rijksdienst voor de IJsselmeer- polders. Rode Kruis-kolonnen in „Van Gewest tot Gewest" Heden (vrijdag)avond zullen door een filmploeg van dc NOS'filmppna- men worden gemaakt van de Zierik- zeese Rode Kruiskolónne. Dc kolonne komt in aktie bij de redding van pa tiënten tijdens een ..brand" in het gebouw van de jeugdsoos „Brogum". die bestreden zal worden door de- brandweer. Er zullen meer ..Hitsen" worden gemaakt, onder andere van het werk in het Rode Kruisziekén- huis en. van een gezamenlijke kur- susbijeenkomst. Het filmpje is bestemd voor dc ru briek ..Van Gewst tot Gewest" en zal worden uitgezonden op woensdag avond 31 maart aanstaande. Distriktsaktieplan NVV-Zeeland Het distrikt Zeeland van het N.V. V. heeft voor de komende anderhalf jaar durende de periode van juli:1976 tot december 1977 een distriktsaktie plan ontworpen.-Het is de bedoeling, om via dit distriktsaktie-programma o.a. het landelijk beleidsprogramma naar de regio te vertalen, .voor zo ver de onderwerpen zich daarvoor lenen. Daartoe zullen verschillende commissies gevormd worden. Daar voor is het weer noodzakelijk dat een groter aantal mensen zich akticf met het NVV-werk gaat bezig houden Gelet op het belang hiervan heeft het NW Zeeland in een intern- „ktieplun prioriteiten gesteld. Boven dien heeft het NVV een werkplan opgesteld, omdat er in de komende periode een groot aantal aktivitei len zal moeten plaatsvinden tenein de dc doelstellingen te kunnen ver wezenlijken. ZIERIKZEE Vrouwcnkontakt P.v.d.A. Op woensdag 31 maart vergadert het Vrouwenkonlak! van dc P.v.d.A. in het Huis van Nassau. Spreker is de heer D. van der Wekken over het onderwerp „Reklamc". Hervormde Vrouwengroep Op donderdag l april vergadert de Hervormde Vrouwengroep „Wees een zegen" in het verenigingsge bouw. De heer J. Hulster aan het werk in de „fondue-ruimte". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zaterdag 17 april zal het geheel of ficieel worden geopend door middel van een dansavond, waaraan een speciaal orkest medewerking zal ver lenen. WESTEKSCHOUWEN Kursus kadertraining Door de Stichting Jeugd Schou- wen-Duiveland wordt in samenwer king met de gemeente Westerschou- wen een kursus van 3 avonden ge organiseerd voor de leidingen van clubs, verenigingen en organisaties in de Westhoek. Een kursusavond is reeds gehouden (23 maart). De kursus is bestemd voor be stuurders en kommissieleden van verenigingen, leiders yan clubs en mensen, die op welke manier dan ook betrokken zijn bij het kader van verenigingen en clubs, die met jeugd en jongeren binnen huri verenigin gen werken. De kursus wordt verder gegeven in het dorpshuis in Serooskerke op 30 maart en 6 april a.s. Kontakt- adres: Gabri de Groot,. Maarstraat 12; Zierikzee, tel. (01110) 3566. KERKWERVE Ouderavond openbare kleuterschool „Piggelmee" Dinsdag 30 maart a.s. zal een ouderavond^gehouden worden van de openbare kleuterschool „Piggelmee". De heer M. P.F. Haak. leraar aan de'Ped. Academie voor Kleuterleid sters, zal een lezing houden over het kleuterboek. Na,'de pauze is er. een bestuursver kiezing., Aftredénd zijn: mevr. Land- man-v. d'. Werf (herkiesbaar), de heer St. Bij de Vaate en mevr. Berre- voets-Ringelberg. beidenniet her kiesbaar. De ouderavond wordt ge houden in de kleuterschool aan de Béatrixstraat. (Aanvang:1 zie week agenda.) SCHA REN DIJKE Oud papier Dc S.V. ZSC haalt zaterdag 27 maart a.s. weer oud-papier op. Ge bundeld gereed gezet, bevordert een vlotte afvoer. BROUWERSHAVEN Kleuterschool „De Blokkendoos" Dc .gemeentelijke kleuterschool „De Blokkendoos" te Brouwersha ven houdt op dinsdag 30 maart a.s. weer een - kijkavond voor ouders en belangstellenden. Ditmaal is tot pro ject gekozen „Dieren in en- om het huis'/. Kollekte „Kinderzorg" Vele trouwe koliektanIjes gingen weer te Brouwershaven en Zonne- maire op pad^met dc bus:voor Kin derzorg". Jopie Duinhouwer f26.30. Anneke en Arjan de Oude f 16.85. Petra Schilpcroort f 14.40, Karin Sla ger en Gerdien v. d. Wekken f 18.15. Ina'v. d. Weele f 30,58. Mirjam de Reus f 12.25. Mia Stoel f 12.82 en Arija dc Vlieger f20.19. Namens Kin derzorg is aan deze jeugd een harte lijk dankwoord zeker op zijn pluals. DREISCHOR Geslaagd Bij de gehouden examens akle N. XIX. lerares Huishoudkunde» gehou den in Deventer, slaagde voor het le gedeelte mej. B. A. van Donge te Dreischor. leerling van de Scholen gemeenschap voor Leraressen-oplei ding en H.N.Ö. te Oudenbosch. Voor het 2e goderite mej. B. J. van Nleuwenhuyzen te Dreischor. leer ling van de Scholengemeenschap ..De Vakschool" te Goes. NOORDGOUWE Vergadering Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordgouwc e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen vergaderde recentelijk in hotel Van der Weycle, onder leiding van mevrouw Van den IIock-Mocrmond, die een hartelijk welkom sprak tot de aanwezigen. De penningnieesteresse bracht het financieel verslag. De kaskommissie bestaande uit de dames mevr. Van Nieuwenhuijzen en mevr. v. d. Linde brachten een gunstig rapport uit, waarop de penningnieesteresse werd gedéchargeerd. Na een periode van zes jaar, was mevr. Goemuns-Moer- mond niet meer herkiesbaar. In de vakature werd voorzien door verkie zing van mevr. Van Leersum-van den Hoek. De presidente dankte do scheidende mevr. Goemans voor al les wat zij in de afgelopen jaren voor de afdeling heeft gedaan en bood haar een ruiker bloemen aan. Dc* cake bij de koffie was een traktatie van het scheidende bestuurslid. Na de pauze hield de heer De Bruijn uit Greup een causerie over kaktussen. Hij bleek een kenner bij uitstek en wist antwoord op alle vragen. De meegebrachte kaktussen uit eigen kweek, vonden gretig aftrek. De pre sidente sprak een dankwoord. De volgende vergadering is op 8 april NIEUWERKERK Collecte Hartstichting Ook te Nieuwerkerk zal in de ko mende week dus van 29 maart tol 3 april a.s. een huis-aan-huis kollek te worden gehouden voor de Neder landse Hartstichting. Sportkursus A.B.O. Op vrijdag 2 april zal le Nieuwer kerk een kursus Algemene Basis Op leiding van start gaan. Deze oplei ding heeft tot doel, de deelnemers voor te bereiden op het volgen van een kursus voor trainer, jeugdtrai ner/jeugdleider, jeugdsportleiders en rekreatiesportleider A. De kursus duurt slechts 30 lesuren, verdeeld over 12 bijeenkomsten van 2'/s uur. Vöor de deelnemers bestaat tevens de mogelijkheid de reiskosten van en naar de. kursusplaats te declareren. De kursus zal worden gehouden in de kantine van de sportvereniging S.K.N.W.K. te Nieuwerkerk. Kandidaten voor deze kursus kun nen zich nog aanmelden bij het Pro vinciaal Centrum voor Sportoplei- dingen, Dam 31 te Middelburg, tel. (01180) 28024. Chr, school In v-érband met moeilijkheden rond een eerder opgegeven datum, delen wij - bij uitzondering - mede dat de aangifte van leerlingen voor de chr. school plaats vindt op maan dag 29 maart in het schoolgebouw. OOSTERLAND Ouderavond Peuterspeelzaal Op woensdagavond 31 maart e.k. houdt het bestuur van de peuter- Advértentie NUTSSPAARBANK (le ideale gezinsbank! Teriuijn- sparen met hoge rente OinVERKEIlK H. Kosterstr. - maandag 12.2 DEN HAAG, 26-3. In Brouwers haven en JJmuidcn beginnen bin nenkort praktijkproeven met twee garnalenpelmachines. Het verlan gen naar zo n machine ontstond bij het bedrijfsleven al enige jaren ge leden, toen het aantal garnalenpel- siers sterk verminderde. Eerder on dernomen pogingen om zo'n appa raat te ontwikkelen hebben niet liet door bet visserijbedrijfsleven ge wenste resultaat gehad. speelzaal ,,'t Kraaiennest" alhier de ouderavond in de zaal van het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Na de opening en inleiding dooi de voorzitster, volgt het jaarver slag door de sekretaresse, en daar na het financieel verslag door de penningmèesteresse. Bij dc bestuurs verkiezing zijn de navolgende dames aftredend, en niet herkiesbaar: me vrouw L. de Jong-Magilsen, en me vrouw C. Fluijt-van Zielst. Als nieuwe kandidaten worden genoemd: de heer J. K. Bolle en dc dames: me vrouw Neele, mevrouw Elmendorp, mevrouw De Jonge, mevrouw Goud- zwaai d. mevrouw Bakker en me vrouw J. van Damme-Gijzel. Als hulpleidster staan op de nominatie, bij groep I: de dames mevrouw Bolle en mevrouw Renters. Bij groep II de dames: mevrouw Goudzwaard en mevrouw Klaassen. Na de pauze waarin koffie wordt geserveerd, zal mevrouw Van Beek een inleiding houden over: „Krea- tief bezig zijn". Verder volgen mede delingen van dc leidsters, eveneens te verzorgen door mevrouw Van Beek. Vervolgens komt de rond vraag waarna sluiting van deze bij eenkomst door 'de voorzitster. Het bestuur zou ook graag eens wat „va ders" op deze ouderavond willen begroeten. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond vergaderde in het Nederlands her vormd verenigingsgebouw. De nu te nemen proeven worden begeleid door een commissie, waar in de directie van de visserijen van het ministerie van landbouw en visserij, het visserijbedrijfsleven en TNO vertegenwoordgd zijn. Voor zitter B. A. de Jonge van het pro- duktschap voor vis en visprodukten is ook voorzitter van dc commissie. De proeven gaan f 7U.000 kosten. De overheid en het bedrijfsleven nemen daar ieder de helft van voor hun rekening. De presidente, mevrouw T. v. d. Spek-de Waal opende deze vergade ring met het laten zingen van ge zang 45, vers 1 en 2, waarna zij voor ging in gebed. Vervolgens las zij uit Mattheus 27. vers 33 lot 44, waarna een meditatie volgde. Mevrouw Lok ker uit Zierikzee toonde de dames een serie dia's met klankbeeld uit Beieren en Oostenrijk, met daarna een plaatje met een praatje. Na de pauze nam mevrouw Lokker de dames met haar dia's mee langs verschillende kerken in binnen en buitenland. Tot slot dia's met muzikale om lijsting en deklamatie over Gods machtige en mooie natuur. De pre sidente dankte tot slot mevrouw Lokker voor deze fijne avond en sloot de bijeenkomst met dankgebed. Nieuwe traktor Voor gemeentewerken is een nieu we traktor, een 40 pk Deutz diesel, besteld. Verwacht wordt dat deze over ongeveer vijf weken zal wor den afgeleverd. Kollekte Rode Kruis Het bedrag dat de heer W. v. d. Ouden tijdens de feestelijke verga dering van vorige week overhandig de in de vorm van een cheque aan de kringcommissaris, de heer Bolle is gekollekteerd in de plaatselijke Ne derlands hervormde kerk. In ons verslag in het nummer van j.l. dins dag stond abusievelijk vermeld dat dit in de plaatselijke kerken bijeen gebracht was. Het geld is bestemd voor het Rode Kruiswerk in Guate mala. Avondje voor bejaarden OOSTERLAND, 25-3. „Een bijzon der geslaagde avond" was algemeen het commentaar van de bejaarden die donderdag 25 maart de ontspan ningsavond meemaakten, die onder het motto: „Breng eens een zonnetje" door het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging alhier was georga niseerd in de grote zaal van de „Conferentlekainer". met medewer king van de accordeonklub: „Willen is Kunnen" uit Wissenkerke, onder leiding van de direkteur, de heer Jaap Boon. De voorzitter van de Oranjevere niging, de heer Matth. Steenpoorte Lz„ sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, inzonderheid tot burge meester J. D. de Kam van Duiveland, die met zijn echtgenote aanwezig was. Verder tot dc echtgenote van wethouder A. L. Bakker die zelf we gens ziekte niet aanwezig kon zijn. Ook verwelkomde dc voorzitter hel damescomité van de bejaardensoos met de serveersters en andere help sters. De voorzitter wees op het feit dat verschillende ouden van dagen die de vorige ontspanningsmiddagen nog hadden meegemaakt, zijn heen gegaan, c.q. vertrokken zijn naar een bejaardenhuis. Merkwaardig vond dc voorzitter het feit dat nog zo velen ook uit onze gemeente zich voor der gelijke evenementen te jong voelen, ofschoon ze toch reeds de zes kruis jes zijn gepasseerd. Na deze inleiding kwam de akkordeonvereniging aan bod onder leiding van de direkteur, die met een pittige mars er direkt de goede stemming in wist te brengen. Hierna een ouvertime getiteld: „De toekomst-van de jeugd", die gevolgd werd door vele stukken waaronder marsen, ouvertures, wals etc. Na de pauze, waarin verschillende kon- sumpties genoten werden, kwamen meer populaire liederen aan bod, die spontaan door de aanwezigen konden worden meegezongen. Beslo ten werd met de bekende feestpol- pourri. Zeer aardig vond men dat tussen ieder gespeeld muzieknummer de conferancier, de beer Ko van den Berge, in Zeeuws dialect allerlei moppen en anecdotes voor hol voet licht wist te brengen, die de lach lust niet weinig opwekten. De voor zitter, de heer Steenpoorte was de tolk van de aanwezigen toen hij hel gezelschap hartelijk dankte voor het gebodene en ze allen een lot weer ziens toewenste. Alle medewerken den werd tot slot nog een presentie aangeboden. Kursus gerontologie ZIERIKZEE, 2V-3. Een overweldigende belangstel ling bestond er op de openingsavond van de cursus ge rontologie, woensdag jl. in de Corneliastiehting. Ge rontologie is de leer de zich bezighoudt met de pro blemen rond de ouder wordende mens. Dc diroktrice van dc „Corneliastiehting" zuster Assnnta heette alle aan wezigen hartelijk welkom en zei verheugd te zijn over het feil dat zoveel mensen belangstelling bleken te hebben voor dc bejaarde mens. „Het is hartverwarmend om te konstatcrcn dat men zich interesseert in dc proble men rond de ouderdom", aldus zuster Assunta. Dc cursus is georganiseerd dooi de heer W. Barczuk in samenwer king mc| dc dames A. Kramer, L. Groenlcer cn P. Jansen, allen werk zaam in de „Corneliastiehting'. De cursus bestaat uit zeven avonden. Elke week zal een onderwerp be handeld worden dat een afgerond geheel vormt. Aan het eind van dc cursus zal men een inzicht hebben in de verschillende facetten van hei bejaardenprobleem Film Op deze openingsavond werd de film „The steps of age" vertoond Dc lieer Barczuk gaf vooraf een korte toelichting. De film toonde een bejaard echtpaar, dat geestelijk onvoorbereid was op de problemen van het ouder worden. De manne lijke helft knapte volkomen af op het moment van zijn pensionering. Hij interesseerde zich nergens meer voor en zat dagen achtereen met zichzelf te dammen, zich geheel overbodig voelend. Bij de vrouw kwamen deze frustraties nauwelijks voor. Zij vond nog steeds haar be zigheden in het huishoudelijk werk. Na de dood van haar man. trok zij in bij haar kinderen en drong ook bij haar het gevoel van overbodig zijn zich op. Dc film liet duidelijk zien dat met vrij weinig moeite en op een beetje belangstelling voor dc oudere men sen, heel wat leed verzacht kan worden. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen aan een gastpanel. Hierin hadden zitting mevrouw Vleugel Schutter-Spit, mevrouw K. E. Rasmussen en de heer D. Dokman. Vele vragen om trent de pensione. ingsgrens van 63 jaar, de huisvesting van bejaarden cn het verschil van gedrag bij be jaarde mannen en vrouwen kwamen aan dc orde. Diskussk' Betreffende de moeilijke periode na de pcnsioncringsgrens kwam ten slotte een enthousiaste diskussic op gang over de noodzaak in Zierikzee een ontmoetingscentrum in te rich ten, waar mensen, die met dergelij ke problemen zitten, elkaar treffen en erover kunnen spreken. Volgen de week woensdag zal de tweede cursusavond worden gehouden. De internist dr. A. J. v. d. Hoorn zal dan een inleiding houden over „De biologische veroudering".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3