Zes bestuursleden Vereniging Technische School treden af Nota Be woningspatroon biedt twee mogelijkheden voor Schouwen-Duiveland De „geleide loonpolitiek" DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA TUINMAN Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon ZIER I EESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 maart 1976 132ste jaargang Nr. 21867 DAARIN OPGENOMEN (1797 - 18891 REOAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Kommentaar frakties op school Zonnemaire .Brokken" op schoolvergadering ZIERIKZEE, 25-3. Zes bestuursleden van de Vereni ging „Technische sehool voor Schouwen-Duiveland" traden af toen de bestuursverkiezing, tijdens de alge mene ledenvergadering donderdag jl., een richting nam waarmee zij zich niet konden verenigen. Heet hangijzer was de herkiesbaarstelling door het bestuur van mr. K. A. Keuning. In een aan het bestuur gericht schrijven deelden de leraren der Technische School mede. dat zy in de vakature van de heer Keuning de heer J. P. Boogert als tegenkandidaat stelden. Bij monde van de heer A. C. v. d. Berg. adjunkt-direkteur. werd een toelichting gegeven op deze kandidatuur. mijn benoeming te - danks zal ik mijn ft den. Ik ben jong e;t ken niet precies de ge^uc j. aftredende bestuursleden. Ik hoop dat er spoedig richtlijnen zullen ko men om de nu gemaakte brokken weer te lijmen", aldus de heer Doe- leman. In mineur Men was van mening dat een her verkiezing van het bestuurslid Keu ning niet gerechtvaardigd was, daar de persoon in kwestie zelden of nooit op bestuursvergaderingen aanwezig was. De kandidatuur van het bestuur werd verdedigd door de heer Z. Ro- seboom, die zei de ervaring te heb ben dat door de heer Keuning altijd medewerking is verleend bij speci fieke problemen. „Ik had het eleganter gevonden als de leden gekomen waren met een te genkandidaat van dezelfde kwaliteit als de heer Keuning. In het bestuur zijn reeds drie aannemers vertegen woordigd", aldus de heer Roseboom. De voorzitter ir. J. L. van Sloten had in „een schot voor de boeg" tij dens zijn openingswoord reeds ken baar gemaakt, dat hij overtuigd was van de wenselijkheid een jurist in het bestuur te hebben. De verkiezing Na dit voorspel werd de uitslag van de bestuursverkiezing uiteraard met grote spanning afgewacht. Het resultaat luidde: De heer Boogert 20 stemmen en de heer Keuning 17 stemmen. Deze uitslag was voor het bestuur aanleiding om tien minuten in beraad te gaan. Toen de heren weer in de vergaderruimte terug kwamen, maakten alleen de heren J. v. d. Klooster en J. v. d. Weele nog deel uit van het bestuur. De overige leden trokken zich terug. Dit waren de heren J- C. Steutel (secretaris), J. J. v. d. Sande (penningmeester), Z. Roseboom, L. Tieleman, H. G. Fre- riks en J. Quant. De heer Van Sloten trad ook af als voorzitter, maar dit gold een periodieke aftreding. Bo vendien zag de heer Van Sloten geen kans meer de voorzittersfunktie in te passen» in zijn drukke werkzaam heden. Kritiek De heer Roseboom merkte vervol gens op dat het hier wel een demo- kratische stemming betrof, maar dat hij zich niet kon verenigen met de door de leden gevolgde handelswijze. De heer Quant deelde deze mening en zei het te betreuren dat hand tekeningen gezet waren door men sen, die nauwelijks wisten waar het om ging. Bijzonder onaangenaam was de gang van zaken vooral voor het eerder op de avond per akkla- matie benoemde 1 estuurslid de heer H. J. Doeleman. Hij zei geen binding met het ver leden te hebben er. geloofde niet dat het v ..Meden zo ozwart was, als door sommigen werd voorgesteld. „Ik ben pijnlijk verrast door de ontwikke ling op deze avond en ik heb er moeite mee nu toch nog „ja" tegen Duidelijk in mineur werd de ver gadering afgerond. De heer Van Slo ten dankte de scheidende bestuurs leden voor het vele werk voor de vereniging verricht. Een dankwoord tot de voorzitter werd gesproken door de heer J. v. d. Klooster. De direkteur van de Technische School, de heer F. Scherjon zei bui tengewoon te betreuren wat deze avond was voorgevallen. „Het is ont zettend jammer dat de openstelling van het lidmaatschap voor de lera ren - hetgeen niet gebruikelijk is - nu deze gang van zaken tot gevolg heeft", aldus de direkteur. Tot slot dankte hij het bestuur voor het werk dat het altijd had gedaan. Het huidige bestuur ziet er thans als volgt uit: J. v d. Klooster, J. W. v. d. Weele, H. J. Doeleman en ir. A. P. Vos. De laatste werd eerder op de avond ook per akklamatie gekozen. De heer Vos was echter niet aanwe zig op deze vergadering en er moet dus nog afgewacht worden of hij zijn benoeming aanvaardt. De heer Van Sloten besloot daarna deze opmerkelijke vergadering- met de woorden, gericht totde leden: „Uw gedrag moet volgens u in het belang van de vereniging geweest zijn, of dat zo is zal in de toekomst moeten blijken". Ernstige jeugdwerkloosheid DEN HAAG, 25-3, Minister Boers- ma verwacht dat 50.000 van de 190.000 jongeren die deze zomer van school komen, geen werk zullen vin den. Vooral jongeren met weinig oplei ding zullen volgens de minister moei lijk aan de. slag .komen. Hij zei dat in de Tweede Kamer in een besloten vergadering met de com missie van sociale zaken en onder wijs. Advertentie Problemen „kleine kernen" BROUWERSHAVEN, 25-3. Op de woensdag gehouden gemeenteraadsver gadering, onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouwenaar, is de z.g.n. Nota Bewoningspatroon aan de orde gekomen, een vrij lijvig stuk van G.S. dat iets zegt over de bewoning van deze regio. Volgens de nota staat een tweetal mogelijkheden voor dit gebied open. BRUINISSE. In samenwerking met de Rijkspolitie te Zierikzee nam de Rijkspolitie te water, te Bruinisse een pakket zendapparatuur in beslag. De foto toont dat het niet ging „om niks", maar om een flinke hoeveel- heid materiaal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 1. Niet ingrijpen in de ontwikke ling en spreiding van de bevolking zoals deze nu verloopt. Dit houdt in dat de groei voornamelijk opgevan gen zal worden in de grotere kernen, dat de interne migratie naar de gro tere kernen zich voort zal zetten en de ontvolking van de kleinere ker nen niet gestopt wordt. 2. Wél ingrijpen en met behulp van een spreidingspatroon trachten de groei zodanig te spreiden dat ver sterking en handhaving van de klei nere kernen (de lokale leefgemeen schappen) gerealiseerd wordt. Dit impliceert een afremming van de interne migratie naar de grotere kernen en opvang van een gedeelte van de groei in die kleinere kernen, die gezien de doelstelling handha ving en/of versterking, van het inwo nertal behoeven (de stimuleringsker nen o.a. Dreischor, Noordgouwe en Zonnemaire). De groei, niet nodig voor de stimuleringskernen, zal op gevangen moeten worden door met name de regionale groeikern Zierik zee en in mindere mate in de stabili satiekernen als bijvoorbeeld Brou wershaven. Relevant in dit verband is, dat Brouwershaven, opteert voor de tweede mogelijkheid. Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 HANNOVER. - Het Rachmaninov- concert van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest (R.Ph.O.) in Hanno ver is donderdagavond omstreeks tien uur voortijdig afgebroken in verband met twee bommeldingen. Bedden inruilaktïe: Keus uit aer.sie. klas bedden Uw oude bed wordt door ons meegenomen U krijgt f 50.— hiervoor contant terug bij: INTERIEURVERZORGING TEL. 01110-2887 UTRECHT, 26-3. Van de vakbe weging wordt niet gevraagd dat ze de onderhandelingsvrijheid over lo nen onvoorwaardelijk afstaat. Nee, zij moet de vrijheid hebben om van jaar tot jaar te kunnen besluiten of ze mee wil,'werken aan de geleide loonpolitiek. Deze aanvulling geeft de socialis tische econoom prof. H. van den Doel op het plan dat hij vorige week samen met prof. Tinbergen en prof. De Galan, lanceerde voor het herin voeren van een geleide loonpolitiek. In een publikatie van de federatie Nederlands vakbeweging (NVV en NKV) zegt Van den Doel dat de vak beweging de vrijheid moet hebben het instrument van loonvorming weer zelf in handen te nemen, als de omstandigheden veranderen of als de overheid te weinig opschiet met het tot stand brengen van maatschappe lijke veranderingen, zoals op het vlak van medezeggenschap, de in vesteringen en de inkomensverdeling Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. Z1ERIKKZEE. Een bijzonder instru ment voor hartonderzoek werd door de Vereniging Vrienden van de Hartstichting, deze week aangeboden aan het Zweedse Rode Kruis-ziéken- huis. Woordvoerdster van de vereni ging was zuster C. A. van Beveren, die het apparaat aanbood aan de voorzitter van het D.B., de heer Th. H. de Meester. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Met afgedragen gedachten van een genie, heeft menig talent zich nog jaren netjes gekleed. Sirius. Verwachting tot zaterdagavond: Perioden met zon Vannacht plaatselijk een bui, over dag zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog; matige tot krachtige wind uit west tot zuidwest; mini mumtemperaturen omstreeks 3 gra den, maxima ongeveer 9 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 27 maart. Zon op 6.26, onder 19.05 Maan op 4.54, onder 16.03 28 maart. Zon op 6.24, onder 19.07 Maan op 5.12, onder 17.08 29 maart. Zon op 6.22, onder 19.08 Maan op 5.36, onder 18.12 Nieuwe maan: 30 maart (18.08) DOOD- EN LAACWATER 27 maart 28 maart 29 maart Springtij: Hoogwater 1.11 13.43 2.04 14.33 2.45 15.13 2 april. Laagwater 7.11 19.32 7.56 20.10 8.30 20.40 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 26-3. Het K.N.M.I. deelt mede: De westelijke stroming, die in stand gehouden wordt door een de pressie van IJsland en een langge rekt hogedrukgebied boven het zui delijk deel van de Oceaan, hand haaft zich. Om de depressie heen wordt koude en onstabiele lucht naar hel oosten gevoerd, terwijl het hoge drukgebied gevuld is met zachte en vochtige lucht van subtropische her komst. Langs het front, dat beide luchtsoorten scheidt, trekken golf- vormige storingen naar West-Europa Een dergelijke storing trekt vrijdag over de Noordzee naar de Duitse bocht terwijl het bijbehorende kou front voorafgegaan door een regen zone, in die ochtend onze kust be reikte.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1