GIEPS GOUDEN VIJFJE I iSport en wedstrijden^? j Succesvolle (vierde) Pannekoeken- loop van de s.v. Delta Sport Toon Rijnberg (driemaal raak) deed Aardenburg de das om: 2-3 Renesse gaf bezoekende Volharding geen kans: 4-1 7 ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 23 maart 1976 Nr. 21805 (jiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ZWEMMEN iïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiniiiiTi ATLETIEK Niet minder dan 111 deelnemers verschenen er zaterdagmiddag in de domaniale bossen aan de start van de vierde „Pannekoekenloop" over een afstand van vijftien kilometer. Was de deelname vorig jaar wat teruggelopen, deze maal verscheen er een record aantal deelnemers wat de organiserende vereniging weer de nodige moed en inspiratie zal geven om met dit exclusieve evenement door te gaan. Het exclusieve van deze loop is dat de deelnemers kun- VOETBAL Scheidsrechters gaan over naar de K.N.V.B. MIDDELBURG. Aan het eind van dit voetbalseizoen zullen weer een aantal scheidsrechters overgang ver krijgen van de afdeling Zeeland naar de K.N.V.B. Thans is een selectiegroep ivan 10 scheidsrechters) samengesteld, waar uit de beste afdelingsscheidsrechters zullen worden geselecteei'd voor de overgang. Vrijdagavond 14 mei zal in Goes in hotel Terminus deze selectiegroep worden uitgenodigd. Er wordt dan bekend gemaakt welke scheidsrech ters zullen overgaan, waarvan dan tevens afscheid genomen kan wor den door de afdeling Zeeland, waar na de „ovex-dx-acht" zal plaatsvinden aan de sub-scheidsrechterscommissie Zuid I van de K.N.V.B. nen genieten van een parcours dat in een uniek gebied is gelegen, waar na zij konden genieten van de pan nekoeken welke in restaurant „Zee- lust" door de familie Flohil werden geserveerd, met een drankje. De deelnemers, die op een drietal uit vallers na, allemaal in goede wel stand aan de finish kwamen, waren voornamelijk uit Walcheren en Zuid- Beveland. Als goede derde kwam Schouwen-Duiveland uit de bus maar liefst 25 deelnemers. Bij de eerste tien die deze 15 km binnen het uur wisten af te leggen, waren ook de aankomende talenten van Delta Sport Herman Padmos (58 min.) en Kees Verkerk (58.30). Koos Oggel uit Kapelle, bekende mara thonloper van A.V. '56, was het eerst binnen in 54 minuten. Al met al een geslaagd sportevenement van de at letiek afdeling van Delta Sport waar bij de deelnemers na afloop alle een herinnering in ontvangst mochten nemen waarop het aantal keren stond vermeld dat zij aan de loop hadden deelgenomen. Veertien deel nemers waren er die voor de vierde maal aan de start verschenen. Advertentie «JJ. Dames- en heren paraplu's in alle bekende merken CMnAXi DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE D.F.S. dat eerder in het seizoen thuis kansloos van Aardenburg had verloren speelde het zondagmiddag klaar om de koplopers in eigen om geving met 3-2 te kloppen. Voor de rust had D.F.S., met de wind in de rug spelend, een lichte veldmeerder- heid. Toon Rijnberg, nog steeds de ge vaarlijkste man in de aanvalslinie van de oranjehemden, wist hierbij herhaalde malen verwarring in de Aardenburgse verdediging te schep pen. In het D.F.S.-doel verdedigde in valler doelman Jan Lindenberg, Si mon Blom is voor militaire dienst in Duitsland, op verdienstelijke wijze. Na een halfuur spelen was Toon Rijnberg ongrijpbaar voor de Aar- denburgse verdedigers, waarna hij geen fout maakte (0-1). Toen in de 43e minuut een van de Aardenburgse verdedigers een foutje maakte was Rijnberg er als de kip pen bij om hiervan „te profiteren en de stand op 0-2 te brengen. Na de rust kreeg Aardenburg een veldoverwicht maar de uitvallen van D.F.S. bleven steeds gevaar inhou den. In de zesde minuut wist Theo de Croock voor de thuisclub tegen te scoren waarna in de 18e minuut Lu- cien de Klerck de stand in evenwicht bracht (2-2). Tien minuten voor tijd viel de be slissing toen Toon Rijnberg bij een uitval van D.F.S. de Aardenburgse verdedigers zijn hielen liet zien om vervolgens onhoudbaar te scoren (2-3). In de laatste tien minuten gaven de bezoekers de winst niet meer uit handen hoewel de thuisclub nog wanhopige pogingen deed om er nog minstens een puntenverdeling uit te halen. K.N.B.R.D.-examens Zaterdag 20 maart zyn er in zwem bad „Dol-Fyn" te Nieuwerkerk zwemexamens afgenomen van de K.N.B.K.D. De deelnemers(sters) waren allen leerlingen van de basisscholen die deelnemen aan het schoolzwemmen in zwembad „Dol-Fijn", te weten gemeente Duiveland, Bruinisse en Dreischor. Onder grote belangstel ling der ouders, werden de brevet ten 1 en brevetien 2 verzwommen onder het toeziend oog van de gede legeerde van de K.N.B.R.D. de heer Th. Sluys uit Zierikzee, bijgestaan door de heren Tom-van' Sluis en Brunger. De gedelegeerde sprak vol lof over de kwaliteit van de kandidaten als mede over de organisatie, hetgeen een succes is voor het personeel van zwembad „Dol-Fijn". In totaal namen er deel voor het brevet 1: 17 kandidaten, waarvan geen enkele behoefde te worden af gewezen. Voor het tweede brevet namen in totaal deel 82 kandidaten, ook hier werd geen kandidaat afgewezen. Flitsen uit het buitenland OOST-BERLIJN. Oostduitse oud heidkundigen menen bij de stad Ascherleben in de provincie Halle de resten te hebben ontdekt van een plaats voor de eredienst uit het Neo- lithicum, zo heeft het partijblad Neues Deuschland zaterdag bericht. BANGKOK. Het aantal doden als gevolg van een bomexplosie tijdens een gehouden anti-Amerikaanse de monstratie in Bangkok is tot vier ge stegen. Voorts werden 76 mensen ge wond. MARDRID. De Spaanse autoritei ten hebben bekendgemaakt dat vijf arbeiders uit Malaga, twee vx'ouwen en drie mannen, in een kerk in Ma drid aan een hongerstaking zijn be gonnen uit protest tegen de werk loosheid in de provincie Malaga. NATANIAH. In de Israëlische plaats Nataniah zijn in de nacht vijf mensen om het leven gekomen bij een brand in het vier-sterren hotel „Park". JAKARTA. De Indonesische auto riteiten hebben zondag laten weten dat zeventien mensen in het district Serang, 50 kilometer ten westen van Jakarta, aan cholera zijn overleden. DURBAN. De Zuidafrikaanse na tionale kerk heeft bekendgemaakt dat de scholen „alleen voor blanken" van die organisatie in het vervolg ook hun deuren open zullen stellen voor niet-blanken. PARIJS. President Habib Bourgui- ba van Tunesië heeft tegenover een correspondent van de Fr,anse radio- zender France Inter, in Tunis., vex*-_ Idaax-d, dat kolonel Moammer Gad dafi, het staatshoofd van Libië, een moox'daanslag op hem heeft beraamd. SAIGON. Zuidvietnamese veilig heidstroepen hebben ruim een week geleden in de provincie Giang, op 190 km ten zuidwesten van Saigon, stx*ijd geleverd met „reactionaire ele menten", zo heeft het officiële blad „Giai Phong" maandag gemeld. NEW YORK. Volgens het Ameri kaanse weekblad Newsweek zijn sommige bedragen die door Lock heed waren vrijgemaakt als smeer geld niet bij de begunstigden terecht gekomen, maar in de zakken van Lockheed-employees die ze hadden moeten uitbetalen. Het is de duinbewoners gelukt op Volharding revanche te nemen voor de in het begin van het seizoen bü Volharding geleden 2-1 nederlaag. Op de keper beschouwd is de over winning van Renesse eigenlijk geen moment in gevaar geweest. Als het over het geheel ge/iomen jeugdige ploeg van de rood witten met wat meer overleg had gespeeld hadden zij hun veldmeerderheid met nog duidelijker cijfers tot uitdx'uk- king kunnen brengen. Al in de 7e minuut kon Renesse de leiding nemen door Ko Kooman, die wist te px*ofitei'en van het wat onzeker i ngrijpen van een van de Volharding verdedigers, en het leer hoog en onhoudbaar in de touwen schoot (1-0). De thuisklub liet hierna enige goede scoringskansen liggen, waar door het tot de 43e min. duurde voor aanvoei'der Daan Bezuijen met een l'raai schot de stand op 2-0 bracht. Na de rust nam de thuisklub di- rekt het initiatief in handen, waar bij Sjaak Vasseur enige malen dicht bij een treffer was. In de 15e bracht Bert van Keulen met een voortx'effelijk schuiver de voorsprong op 3-0, waarin drie mi nuten later Bert Horst een hoek schop van Dick Hart inkopte (4-0). In de 27e minuut wist Volharding de eer te redden (4-1), waarna Sjaak Vasseur nog hard op de paal knalde. Renesse in cle aanval in de ontmoe ting met Volharding. Aanvoerder Daan Bezuijen (links) en Cor Koo man (geheel rechts) kijken gespan nen toe wat Ko Kooman (met ogen dicht) met de bal aan het doen is. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HOT SPRINGS. De 51-jarige me vrouw Joyce Arvington is zondag in Hot Springs in California om het le ven gekomen toen een vliegtuigje neerstortte waai'in zij ruim een kwartier had gevlogen zonder dat het door een vlieger werd bestuurd. ROCHESTER, New York. De Brit se popzanger David Bowie en drie mensen uit zijn entourage zijn zon dag, kort na een optreden in Ro chester, door de politie in hun hotel geari'esteei'd wegens het in bezit hebben van marihuana. PEKING. De Nederlandse charter luchtvaartmaatschappij Martinair heeft voor de tweede maal een op dracht geki*egen voor een vlucht naar de volksrepubliek China. Deze vlucht betekent tevens de tweede naar dit land ooit door een Neder landse luchtvaartmaatschappij uit gevoerd. TOKIO. China's grootste olievel den in het noordoosten van het land lijden de zwaax'ste vex*liezen uit hun bestaan sedert een reeks ontploffin gen die zich vorige maand hebben voorgedaan, zo meldde het persbu reau van Taiwan zondag. BEIROET. Linkse eenheden - minstens 200 man in totaal, ge steund door tanks en pantserwagens - hebben het hotel Holiday Inn in Beiroet bestormd en veroverd en daarmee de Christelijke Falangisten verdreven uit een van hun belang rijkste bolwerken in de deftige ho tel wijk. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 24 MAART NED. I: Aan jong en oud heejl de KRO gedacht bij de samenstelling van haar middagprogramma. In Wat heet oud, worden o.a. gezinszorg, het muziekschoolonder wijs voor be jaarden en het^65-plus arbeidsbu reau belicht. Voor de allerkleinsten daarna een aflevering van De rode autobus, waarin Droef en zijn vrien dinnetje Jolein (Kika Mol) nieuwe avonturen beleven. Om vijf uur neemt de VPRO de zender over met een aflevering van De verdwijnende werelden. Deze serie over bedreigde oude kuituren informeert over de Mursi, een stam in Ethiopië, waar voor medezeggenschap en inspraak al eeuwenlang een gewoonte is. De NOS komt 's avonds in de lucht met de rubriek Van gewest tpt gewest. Reportages over het vrachtvervoer in Noord-Brabant, marktkramers op de jaarlijkse Sint Joeps-markt in Sittard en over de gildebaren die zijn ondergebracht in de kerk van het Friese Workum. Na de politieke zendtijd (PPR) begint het Duitse tv- spel Nachtdienst. Dit stuk gaat over een oude bedlegerige barones die voordat zij sterft een nachtzuster probeertte vermoorden. In de kor te film Rijksweg 58 speelt de auteur Leen Jongewaard een man die tij dens een bezoek aan een voetbalsta dion wordt opgeroepen om naar huis te komen in verband met de bevalling van zijn vrouw. Op weg naar huis raakt hij betrokken bij een ernstig ongeval. In de rubriek Werkwinkel worden vrijwilligers opgeroepen te helpen bij aktiviteiten van dieren beschermingsgroepen, zo als asielhulp, uitlaatdienst en die renambulance. Hierna volgen nog de rubrieken Den Haag vandaag, Stu dio Sport en Panoramiek. NED. II: Na achtereenvolgens de IKON-rubrieken Help en Kenmerk het NOS-journaal en de Stichting Socutera, besteedt de VPRO haar hele zendtijd aan de problematiek in het Midden-Oosten. Dit programma vestigt de aandacht op drie ingrij pende gebeurtenissen in de voor het Midden-Oosten gezichtsbepalende landen Saoedi-Arabië, Egypte en Libanon. In Saoedi-Arabië werd de monarch Koning Feisal vermoord, Egypte sloot bepaalde overeenkom- Zaterdag 27 maart, 21.50 uur, Nederland I: De nacht van het hart. Met o.a. de Kermisklanten. sten af met aartsvijand. Israël en Libanon is nog steeds niet de gevol gen van een burgeroorlog te boven. In Engelse dokumentaires wordt ingegaan op de drie ogenschijnlijke keerpunten in de geschiedenis van het Midden-Oosten. WOENSDAG 24 MAART NED. 1: 9.30 Schooltelevisie; 15.00 Teleac; 15.30 Wat heet oud; 16.15 De rode autobus; 17.00 Verdwijnende werelden; 18.15 Teleac; 18.45 Ver- keers(p)licht; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest19.50 Poli tieke partijen; 20.00 Nachtdienst 21.00 Rijksweg 58; 21.10 Werkwinkel; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag vandaag; 22.05 Studio Sport; 22.30 Panoramiek; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Help; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 Socutera; 20.30 Het Midden-Oosten; 22.45 Journaal. DONDERDAG 25 MAART NED. I: Vanmiddag om drie uur brengt de EO een aflevering van de serie Het kleine huis op de prairie, waarin Mary met alle geweld wil triomferen in een wedstrijd algeme ne kennis, omdat de hoofdprijs een fraai woordenboek is. Met de Kin derkrant begint de E.O. om zeven uur haar avondprogramma. Een bij belverhaal, een puzzel en een ver haal van Flap uit zijn de onderwer pen voor de jeugd. Vervolgens een aflevering van de Waltons. Omdat ze genoeg van het huishouden heeft, gaat Olivia in staking. Voor John en zijn vrouw heeft dit een verlate hu welijksreis tot gevolg. Nen van Ramshorst en Lennart Sjöholm pre senteren het proramma Muziek-Mo- tief. Het Nederlandse koor The Young Credo Singers komt met liedjes van Dottie Rambo. Een bij zonder aardige film is Voorjaar op de prairie. Een kleurrijk produkt over het ontwaken van de lente in het noorden van Canada. De dieren Advertentie beginnet) uit hun winterslaap te ko men. Na het journaal brengt de ru briek Nader Bekeken informatie over en kommentaren op aktuele gebeurtenissen. Op een muzikale wijze neemt de E.O. afscheid van de kijkers, want de laatste dertig minuten zijn gereserveerd voor Ars Musica. NED. II: De VARA meldt zich met de prachtige natuurfilm Het intieme leven van de stadsduif. Daaruit blijkt, dat de duif zich net als de mens heeft moeten aanpassen aan de toenemende luchtverontreini ging in de steden. VARA's senioren show Dat ik dit nog mag meema ken neemt de beiaardenproblemen op een ironische wijze onder de loep. Medewerkenden zijn weer Adèle Bloemendaal, Wieteke van Dort, Leen Jongewaard en Coen Flink. De aktualiteitenrubriek Ach ter het nieuws wordt gevolgd door een brok Britse humor. In een afle vering van Daar komen de schutters is soldaat Pike de aanleiding tot dol le pret. Ondanks zijn kromme li chaam, dikke keel en zwakke enkels wordt hij tot ieders verbazing toch goedgekeurd voor militaire dienst. Na een half uur konsumentenvoor- lichting in Koning Klant begint VARA's Internationale. Het spel- programma onder leiding van Koos Poslema dat tot doel heeft bij het Nederlandse volk meer begrip te kweken voor de leefgewoonten van andere volkeren en dan met name van die volken waarvan ingezetenen in ons eigen land werkzaam zijn. Tussen de vragen en antwoorden door is er gelegenheid voor muziek. Daarvoor zorgen ditmaal het Trio Lex Jasper en Los Calchakis. Na de tweede aflevering van Achter het nieuws, wordt de VARA-avond af gerond met het gedicht Aan een vriend van Leo Vroman. DONDERDAG 25 MAART NED. I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 15.00 Het huisje op de prai rie; 18.15 Teleac; 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 19.05 Kinder krant; 19.30 De Waltons; 20.20 Mu- ziek-Mótief; 21.05 Voorjaar op de prairie; 21.35 Journaal; 21.50 Nader Bekeken; 22.20 Ars Musica; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 De stads duif; 19.30 Dat ik dat nog mag mee maken; 20.00 Journaal; 20.25 Achter het nieuws; 20.40 Daar komen de schutters; 21.10 Koning Klant; 21.35 VARA's Internationale; 22.45 Achter het nieuws; 23.20 Gedicht; 23.21 Den Haag vandaag; 23.35 Journaal. 57 Giep liep rood aan. „Je bent niet lekkex-, als je zoiets denkt. Waarom zou ik?" „Nou, jij had het er niet zo op. Vanwege dat geloofsverschil". „O, als je mijn mening wilt horen ik ben bli.i, dat het uit is. Eigen lijk verdient Rinske een heel ander type jongen". „Zo?" Hielkje ontdeed zich van haar jurk, de man aankijkend. „Ik vind die jongen van Voorbergen an ders een keurige knul. Hij kan echt wel met zichzelf voor de dag ko men". Giep schudde enkele malen 't hoofd. „Liefje, Rinske lijkt in menig opzicht op jou. Jij zou nooit met me getrouwd zijn, als je tot de ontdek- kink was gekomen, dat je bij mij niks te vertellen zou hebben. Dat ik de dictator-in-zakformaat thuis zou zijn". „Allicht niet? Stel je voor!" „En wil je dan wel. dat een van je dochters bij voorbaat al gedoemd is te fungeren als voetveeg van haar man, als ze eenmaal met hem ge trouwd is? Ik wou je wijzer hebben. Jij staart je blind op de positie van die Voorbergen. Omdat hij straks de apotheek van zijn vader gaat over nemen. Een goed huwelijk schijnt bij jou heel erg belangrijk te zijn. Lief de en wederzijds respect hoeft in jouw ogen in een huwelijk zeker geen rol meer te spelen?" Maar Hielkje was niet te overtui gen. „Ik blijf er desondanks bij. dat ze een te ondoordachte beslissing heeft genomen". Giep liep naar de badkamer. „Als je er zo over denkt, waarom stel je morgen dan geen pogingen in het werk hun omgang te lijmen?" Maar daarop gaf Hielkje geen antwoord. Het leek wel of de goede jaren voor het gezin Geugies ineens voor bij waren, want de ene narigheid was nog niet voorbij of er was plot seling weer een andere. Op een avond kwam Tonnie al vrij vroeg weer thuis. Ze was een uurtje tevo ren via het verbindingshek overge- wipt naar haar verloofde, die een lang weekeind thuis zou zijn. Door gaans bleef ze daar tot half elf, elf uur en soms waren Giep en Hielkje al naar bed. Maar nu moest de klok nog negen slaan. Daarom keek Giep vex-wonderd op, toen hij opeens zijn dochter in de kamer zag. Hij zat te lezen in de avondkrant; Hielkje had een vergadering en zou pas laat thuiskomen. „Wat ben je vroeg?" merkte hij op. Tonnie stak een sigaret op en in haleerde diep. „Ze hebben Jan op gepakt en naar een inrichting ge bracht. Wat zeg je daarvan? Hij deed nooit iemand kwaad... nooit! Hij is de goedheid zelvesnap je nu zoiets?" Giep, d:e het niet erg op de ach terlijke jongen had met z'n b.h.- hobby. haalde de schouders op. „Er zal heus wel iets voorgevallen zijn." „Het had niks te betekenen. U weet, hoe hij is: Dat verzamelen van beha's is een obsessie voor hem. Toegegeven, het is au fond vreemd, maar er zijn zoveel mensen die er wonderlijke en eigenaardige ge woontes op na houden. En kan die jongen 't helpen, dat hij zo is? Alle maal het gevolg van dat ongeluk." „Je had 't er over. dat het niks te betekenen had „O, f>ij vroeg die griet van Oom- kes om een beha. Die liep er toeval lig met haar hond langs. Het is al een week geleden. Pa en moe Van Familieroman door HENK VAN HEESWIJK Zalinger hebben het gelukkig ge heim kunnen houden. Je vertelt het niet verder, hoor! Ze hebben het mij ook in vertx-ouwen gezegd, omdat ik Jan natuurlijk miste. De vader van Lena Oomkes is hier iets bij de po litie. Ze hebben zijn funktie wel ge noemd, maar weet ik veelik kan die x-angen niet uit elkaar houden. „Adjudant." zei Giep lachend. „Ik zat net te denken: komman- dant, maar dat is hij natuurlijk niet. Nou. meneer Oomkes heeft er werk van gemaakt. De aanklacht luidde: een vrouw lastig gevallen en haar een oneerbaar voorstel gedaan. Moet je wat? Wat een rotstreek, he? ledei'een in de buurt kent Jan en weet, dat hij nog geen kip kwaad kan doen. En zo'n stakker dan weg halen en naar een ini'ichting bren gen. Moe Van Zalinger is er kapot van." „Ik kan het me voorstellen. Mis schien is het tijdelijk?" „Als het aan Oomkes ligt, blijft hij er voor de rest van zijn leven. Nooit geweten, dat die vent zo'n lamstraal was „Tonnie!" ï-iep Giep geschokt uit. Het meisje was helemaal niet ge ïmponeerd door zijn ontzetting. ..Nou? Kunt u het anders definiëren? Zo'n stakker van een jongen laten weghalen, enkel omdat die gore dochter van hem zo'n hekel aan Jan heeft!" „Maar Tonnie. dat zijn toch geen uitdrukkingen voor een behoorlijk meisje?" „O nee? Hebt u haar wel eens goed van dichtbij bekeken? Net of ze pas uit haar bed is gekomen en vergeten heeft zich tc wassen. (wordt vervolgd) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7