Situatie sportpark „Bannink" kwam uitvoerig aan de orde Vergadering N.C.V.B. Kerkwerve Brandweerkorpsen bestreden brand in duinpolder Renesse Twee kapitale woonhuizen „te koop" te Oosterland AFSCHEID GENOMEN VAN VIJF ZUSTERS IN CORNELIASTICHTING ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 23 maan 1976 Nr. sues 3 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 22-3. In een vlot tempo heeft de ge meenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, zich maandagavond heengewerkt door én de lijst van ingekomen stukken én de lange agenda, die weinig haakpunten vertoonde. Belangrijk punt bleek de toestand van het sportveld „Bannink", dat de tongen los maakte. Aanleiding was een ingediend voorstel tot begrotingswijziging, inzake ver lichting van het gemeentelijk sportterrein, waarmede een bedrag van f 21.000 zou zijn gemoeid. Gelet op de reakties in de recente vergadering van de Sportraad, stelde wethouder Doeleman voor deze zaak aan te houden voor nadere informatie en beraad. Hij deelde mede dat de afzonder lijke verenigingen, die gebruik ma ken van het sportveld om advies zijn gevraagd ten aanzien van de wensen. Dit advies moet binnen drie weken binnen zijn. Het ziet er - volgens de wethouder - naar uit dat het sport park aan een ingrijpende rekonstruk- tie toe is. Was vroeger het sportpark een voorbeeld voor Zeeland, daar is thans langzamerhand verandering in gekomen en er is een achterstand ontstaan. De heer Asma onderschreef o.m. de klachten over een te klein oefen- veld, maar hij vond het wel nodig dat de Sportraad zich uitspreekt over de prioriteiten. De heer Verschelling herinnerde aan een advies van de PZEM uil 1973. Dat echter is door de tijd achterhaald. De heer Den Boer wilde weten of de aktiviteiten zo sterk zijn toegenomen en of de gras mat soms nog te lijden heeft van na werking van de slechte herfst 1974. Bij hem was de zware kritiek van de Sportraad hard aangekomen. Intensief gebruik De wethouder zal nader overleg plegen met het hoofd van de Plant soenendienst. De heer Asma deelde mede dat vooral de zaterdag knel punten oplevert. Dan wordt het terrein zeer intensief gebruikt. Er komt over deze zaak t.z.t. een nader, meer omvattend, voorstel al waar schuwde de voorzitter tegen even tuele te lange vertraging. Een andere begrotingswijziging had betrekking op verbouw en inrichting van een gedeelte van het pand Meelstraat 4 tot bejaardensociëteit (f 27.000). De heer Becu vroeg of de ruimte niet te klein is en wilde een nood uitgang aan het einde van de zaal. De heer Koopman wees op verschil lende opmerkingen van de zijde van de Bejaardenbond en het U.V.V. en wilde weten hoe frekwent de zaal gebruikt gaat worden. Ook vroeg hij naar de beheersvorm. STREEKNIEUWS Geen subsidiëring Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland De Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland komt niet in aanmerking voor een subsidie van CRM voor 1975, en evenmin is dat het geval voor 1976. De Studiekom missie Samenlevingsopbouw Schou wen-Duiveland hééft nl. deze week bericht gehad van het ministerie, dat de Stichting niet binnen één van de zg. prioriteitscategorieën valt die b\j de beoordeling van de verzoeken, als gevolg van de geringe ruimte van de vrij besteedbare financiële ruimte, worden gehanteerd. Een afschrift van de afwijzende beslissing van de staatssecretaris Is gezonden aan alle betrokken gemeentebesturen. NUTSSPAARBANK de ideale «jezinsbank! Reis- ver zekeringen NOOKDWELI.E t.o. Dorpshuis - woensdag 11.00-12.00 uur. Wethouder Bij de Vaate van P.W. gaf een uitvoerige toelichting. De wat andere zienswijze van de Borid is bekend geworden in een gesprek. In de toekomst is de zaal misschien wat te klein, maar voorlopig niet. Er kunnen veertig mensen in en uiteindelijk is de Bond toch blij, dat het allemaal zo geworden is. Mocht later de zaal toch te klein blijken dan kan altijd naar iets anders worden uitgezien. De frekwentie-behoefte is tweemaal per week, maar inderdaad naar behoefte, kan de zaal worden opengesteld. Over een vluchtweg wordt nog gesproken. liet aanbrengen kan binnen de be groting blijven. Voor de inventaris is f 10.060 uitgetrokken en de aanschaf geschiedt in overleg met UW en de Bond, Aktiegroep „Oosterschelde open" Op vrijdag 26 maart vindt in zaal Nolet te Yerseke een bijeenkomst plaats van de aktiegroep „Ooster schelde open". Als sprekers treden op het tweede kamerlid Bas de Gaay Fortman, drs. E. C. Bissevain, voorzitter Samenwerkingskommissie Oosterschelde en Constant van Wa terschoot, lid van de eerste kamel en Zeeuws statenlid. Na de toespra ken beantwoordt een forum vragen. Rijksarchief in Zeeland Het Rijksarchief in Zeeland orga niseert van 29 maart t/m 4 septem ber een tentoonstelling over: „Kin- derzorg in Zeeland, Van wezenzorg naar hulpverlening aan kind en ouders". De opening vindt plaats op zatei-dag 27 maart in het Rijksar chief, Sint Pieterstraat 38 te Mid delburg. ZIERIKZEE Groot succes bazar Noordierse kinderen De door de Chr. Mavo georgani seerde bazar annex aktiviteiten-za- terdag is een groot succes geworden. Er komen nog wat gelden binnen van de akie „Heitje voor een kar weitje", die ook ingepast was in het totaalschema van aktiviteiten, maar maandagavond laat, was het totaal bedrag reeds gestegen tot f 5380, Dat bedrag trekt dus nog wat aan, maar het succes kan men er reeds voldoende van aflezen. Het geld komt ten goede aan de vakantie van Noordierse kinderen dit jaar op Schouwen-Duiveland. Speciale filmvoorstellingen in de Concertzaal De Zierikzeese Concertzaal heeft het initiatief genomen voor een spe ciale filmvoorstellingencyclus van bijzonder gehalte. Deze films van bijzondere kwali teit en' allure zullen tijdens openr bare voorstellingen in de Concert zaal worden vertoond op elke eerste donderdagavond van de maand. De cyclus wordt geopend op donderdag 1 april aanstaande met een voorstel ling van het filmisch meesterwerk „Le charme discrèt" van Louis Bu- nuel, met als hoofdrolvertolker Fer- nand Rey. Op de eerste donderdagavond in mei zal te zien zijn de veelbespro ken bekende film van Bergman: „Scènes uit een huwelijk". Verder vermeldt het programma: voor juni: „Lenny" met Dustin Hofman, en voor juli: „The Nightporter'. Feestavond buurtvereniging „Slabberswerf" In hei Verenigingsgebouw vond de traditionele feestavond plaats van de buurtvereniging „Slabberswerf". Aan het eigenlijke feeslgedeelte van I)c N.C.V.B. afdeling Kerkwerve, hield op 17 maart J-l. haar 19e jaar- \ergaderlng In het Verenigingsge bouw. De presidente mevr. Vicrge- ver-I.egemate, opende dc vergade ring met het laten zineren van ps. 75 1 en 4, en met gebed. Hierna las de presidente Malth. 25 14-30. Naar aanleiding van het gelezen bijbelgedeelte hield zij een meditatie, getiteld: „Gaven?, dan ook werken!" Daarna werd gezon gen Gez. 13 en 4. Verder werden het jaarverslag door de secretaresse en het financieel verslag door de pénningmeesteresse gelezen. Voor de eerste pauze werd er een be stuursverkiezing gehouden. Mevr. P. J. v. d. Bergc-v. d. Schelde trad af. Gekozen werden de dames M. van Sluys-Gerritsen en M. B001- Brand. De avond werd verder gevuld met het lezen van enkele gedichten door mevr. A. v. d. Velde-Stouten. Kr werd een toneelstukje opgevoerd door enkele dames. De presidente leidde ook nog een leuke quiz. De dames kregen nog dia's te zien van het Openluchtmuseum in Arnhem. Het was een heel gezellige avond die met een danklied werd besloten. Deze zullen met een voorstel Ier zake komen. De NCVB is nog niet bij de onderhandelingen betrokken, maar dit kan nog desgewenst. De heer Koopman wilde vooral de mo gelijkheid open laten het zaaltje ook voor andere doeleinden le gebruiken. de avond ging een korte algemene vergadering vooraf, die door de voorzitter de heer B. Vissers met een woord van welkom werd ge opend. Hierna volgde het jaarverslag van de sekretaris de heer J. de Keijzer. De penningmeesteresse mevrouw Scholle gaf een overzicht van het financiële gedeelte. Hieruit bleek dat de financiële situatie van de buurt vereniging gezond kan worden ge noemd. Na nog een korte bespreking van het wel en wee van de vereniging, werd door de toneelvereniging „Op Drift" uit Renessë een opvoering gegeven van het toneelspel in twee bedrijven „Oh, die mannen''. Dit vrolijke stuk oogstte veel succesDe voorzitter sprak een dankwoord en bood de dames tonelisten bloemen aan. Met deze voorstelling was cle avond nog lang niet ten einde, want in de volgende uurtjes oogstte „The Lejos" uit Bruinis se zeer veel bijval met hun pittige dansmuziek. Tussen de bedrijven door konden konsumptiebonnen worden ingewis seld en werd ook nog een verloting gehouden. Al met al een bijzonder geslaagde feestavond waarvan ge zegd werd: „de thuisblijvers hebben wat gemist.'' WESTER SCHOUWEN Examens brandweer De heren J. W. Janse (Renesse) en M. v. Dijk, R. v. Zeventer en S. L. de Feiter te Haamstede, allei) lid van het vrijwillige brandweerkorps Westerschouwen behaalden bij het vorige week gehouden examen het diploma pompbedienden HAAMSTEDE Ontspanningsmiddag voor de bejaarden Donderdag 1 april a.s. zal de be jaardensociëteit Haamstede in de rekreatiezaal van de Geref. kerk te Haamstede een ontspanningsmiddag organiseren voor de bejaarden in de Westhoek. Medewerking hieraan zal worden verleend door de dames van de U.V.V. te Vlissingen die reeds eer der met groot sukses te Haamstede medewerking aan een ontspannings middag verleenden. Voor het bijwo nen van deze middag zijn o.m. de bejaardensqciëteiten van Burgh, Re- nesse, Noordwelle en Serooskerke uitgenodigd. SEROOSKERKE Toneelspel voor bejaarden Zaterdagmiddag waren de bejaar den uit Burgh, Renesse en Kerkwer ve te gast bij de bejaarden te Se rooskerke. Na een welkomstwoord door de leidster van de Serooskerkse bejaar- densoos mevrouw A. v. Nieuwen- huize-Gosliga, werd door de plaat selijke toneelclub het blijspel in 3 bedrijven „De tweede tree van onde ren", door J. Zonruiter, opgevoerd. Het spel viel bij de bejaarden zeer in de smaak. Onder het genot van een kopje koffie werd een verloting gehouden. De prijzen voor deze verloting wa ren grotendeels door de Serooskerk se bejaarden zelf gemaakt. Een welverdiend dankwoord aan de spelers werd begeleid door een presentje. KERKWERVE Ongeval Heuvelsweg In de nacht van zondag op maan dag kwam bij een ongeval op de Heuvelsweg, nabij de boerderij „Roosjeshof", de auto van W. te Brouwershaven, in de sloot terecht. Omtrent de oorzaak van het onge val of de toestand van de bestuur der is niets bekend. De poht'p vnn de groep Westerschouwen heeft de zaak in onderzoek. NOORDGOUWE Kollekte Rheumafonds De kollekte ten bate van het Rheu mafonds te Noordgouwe/Sehuddc- beurs, heeft een bedrag opgebracht van f321,—. NIEUWERKERK Collecte „Stichting Het Hoogeland" Deze week zal op Nieuwerkerk een hüis-aan-huis kollekte worden gehouden voor de stichting „Het Hoogeland" te Beekbergen. Om duidelijk te zijn, deze stichting beoogt het werk onder eenzaam, geestelijk en lichamelijk minder va liden. In tt kort gezegd gaat het dus om „De zorg voor de medemens die hulp nodig heeft. Gaarne aanbevolen. Ophalen van oudpapier Op zaterdagochtend 27 maart a.s. zal er weer oud papier worden op gehaald ten behoeve van de zending. Men wordt verzocht een en ander gebundeld klaar te zetten, voor vlotte ophaling. OOSTERLAND Oud papier Op zaterdag 27 maart e.k. hoopt het comité Mbuma-zending weer oud papier op te halen hier ter plaatse ten bate van de Mbuma-zending. Omstreeks negen uur start men met tractor en wagen en de ingezetenen worden beleefd verzocht, het oud papier gebundeld aan straat of trot toir gereed te leggen. Zendingscollecte De bekende kolleklebus ten bate van de Mbuma-zending, waarmee maandelijks hiei- ter plaats wordt gekollekteerd onder le'iding van de heer D. I. van de Velde, door Joke Bakker, Ma'rco Goudzwaard, Ineke van Haaften, Saar Joppe, Qurina en Rianne van der Maas en Edie en Kees Meerman, bracht in de maand maart op de soip van f213,10. Alle gevers en geefsters, en niet minder de leiding en de kollektanten, ver dienen een dankwoord. BRUINISSE Ledenwerfaktie Afd. K.W.F. Het Koningin Wilhelminafonds af deling Bruinisse gaat in de week van 22 tot 28 maart een ledenwerfaktie houden. Het bestuur is van mening dat er in Bruinisse te weinig lid zijn van deze nuttige instelling. Vonken overgewaaid RENESSE, 22-3. Gisteren (maan dagmorgen omstreeks half elf werd de brandweer gealarmeerd voor een grasbrand in de duinpolder achter het bedrijf De Toekomst aan de Ho- gezoom. Dankzij het bijzonder snel ingrij pen van in eerste instantie de brandweer van Renesse, die het vuur bestreed met vuurzwepen, en daarna de brandweer van Haamste de met de hogedrukapparatuur, kon de schade in het kurkdroge gebied. waar een felle wind het vuur aan wakkerde, uiteindelijk nog beperkt blijven tot een oppervlakte van eni ge honderden vierkante meters. De brand was een gevolg van overslaande vonken, afkomstig van een vuurtje op het bedrijf De Toe komst. De eigenaar fruitkweker J. P. was achter de fruitschuur bezig met het verbranden van snoeihout. Het droge gras zo'n honderd meter ver derop vatte door vonken echter eveneens vlam, aangewakkerd dooi de sterke wind. Van de elfhonderd gezinnen op Bruinisse zijn er slechts negentig aangesloten. De kanker eiste in 1975 wederom 26.000 slachtoffers, maar minder bekend is echter dat vele duizenden genezing hebben gevon den. Voor 1976 streeft men naar een landelijk bedrag van f 12 miljoen', welke nodig zijn voor onderzoekin gen naar de oorzaak van kanker, en naar betere behandelingsmethoden. Voorts is er ook veel geld nodig voor de aanschaf en exploitatie van de zeer kostbare apparatuur in de labo ratoria van de Nederlandse kanker- instituten, gevestigd te Amsterdam en Rotterdam. Aan de hand van een stencil wor den de inwoners van Bruinisse op geroepen lid te worden van het Ko- nigin Wilhelminafonds voor een lu- tel bedrag van vijf gulden per jaar. In de bovengenoemde periode wordt ieder gëzin persoonlijk bezocht door leden van hel bestuur. OOSTERLAND, 22-3. Het zal nog wel niet dikwijls gebeurd zijn in ons dorp dat een tweetal kapitale woon huizen, geheel vrijstaand van elkaar, beide een bordje in de voortuin heb ben staan met het opschrift: „Te Koop". Het betreft hier de panden Molenweg 65 en 63. Het eerste genaamd „Oostkenshil", werd laatstelijk bewoond door de fa milie Zijlstra die vertrokken is en nu het pand te koop aanbiedt. „Oost kenshil" werd in de jaren 1918-1919 gebouwd voor de voormalige burge meester van Oosterland, de heer J. C. van der Have, die toen zijn boer derij „Spuiwijk" verkocht had, en op het dorp kwam wonen. Het ge bouw heeft nog dienst gedaan als gemeentehuis totdat het werd aan gekocht door de heer drs. R. Zijlstra. De andere woning ernaast vverd om trent de eeuwwisseling gebouwd voor rekening van een zuster van voornoemde burgemeester mevr. de wed. D. Giljam-van der Have, die gehuwd geweest was met de heer Jac. Giljam te Ouwerkerk, die ech ter kwam te overlijden, waarna zijn weduwe weer naar haar geboorte plaats terugkeerde en de woning Mo lenweg 63 liet bouwen, waar ze tot haar overlijden op 2 september 1931 verbleef. Later is het woonhuis nog eigendom geweest van de heer M. J. Klompe, afkomstig uit Bruinisse, terwijl voordien de gemeentesecreta ris van Oosterland de heer C. J. Zoe ter nog enige tijd bewoner van het huis is geweest. Nadien werd het aangekocht door de heer Edelschaap die wegens vertrek naar Flakkee het perceel gaat verkopen. Een tweetal woningen die qua ligging en inrich ting, zeer riant genaamd kunnen worden. Foor 45 jaar HAAMSTEDE. De V.V.V., alhier heeft een verzoek aan de A.N.Vf.B. gericht tot completering van de rich- tings- en afsta ndswijzers, dit met het oog op het toenemende vreemde lingenverkeer. ZIERIKZEE. De grote zaal van „Juliana" was dinsdagavond gehee1 gevuld met belangstellenden, die van alle kanten van het eiland gekomen waren voor de lezing over de K.L.M. De spreker stond uitvoerig stil bij de plannen die de KK.L.M. op Schou wen heeft. FLAAUWERS. Met ingang van 19 maart wordt alhier een telegraaf- en telefoonstation gevestigfl, hetwelk op werkdagen geopend zal zijn van 8 tot 21 uur. DREISCHOR. /lis werkverschaf fing in de a.s. slappe tijd zal hier door het gemeentebestuur worden aangevangen met het uitdiepen der spuikom. Het rijk draagt 49 procent bij in de arbeidskosten. ZIERIKZEE. Teneinde sommige met minder aardse goederen geze gende schoolkinderen van de 4 la gere scholen aan goede en praktische kledingstukken te helpen, werd in het wijkgebouw aan de Oude Haven een fancy fair gehouden. Hel voor delig saldo dat deze bazar opge leverd heeft bedraagt f550, ZIERIKZEE. De gebouwen dev sociëteit Ons Genoegen" met tuin en kegelbaan met een totale opper vlak van 1167 vierkante meter werd aangekocht door de heer H. J. D. voor uitbreiding zijner bekende fa briek. ADVERTENTIE. Patates frites (gebakken aardappelen) zeer smaak vol verpakt met zont erbij, voor 10 cent per pakje. V/ENKEN VOOR DE AUTOMOBI LIST! Wanneer ge een hoek moet omdraaien, denk clan altijd daar komt een wagen. Het beste is deze woorden hardop te zeggen. Ook kan men het zingen, dan vergeel men nooit langzamer te rijden en rechts te houden. ZIERIKZEE, 19-3. Vijf zusters in fle orde van Fran ciscanessen van Aerdenhout verlieten de „Cornelia- stichting". Het „partir c'est monrii* un peu" gaat sterk op bij het vertrek van de zusters Bonavenura, Bonita, Dyinphna, Caresia en Antonnilla. Ongetwijfeld het zwaarst valt het afscheid voor zuster Dymphna, die veertig jaar .achtereen haar taak in Zierikzee vervulde, gevolgd door zuster Antonnilla die bijna negen en-twintig jaar hier werkzaam was. Ondanks de grote spijt over het ver trek, werd vrijdag jl. getracht de scheidende zusters en het overige personeel een plezierige avond te bezorgen. De heer W. Pols, medewerker technische dienst, heette alle aan wezigen hartelijk welkom en kon digde het toneelstukje „Kees ver siert het wel" aan, geschreven door broeder Ramondt. De klucht han delde over twee jongedames die zeer ontevredep waren over de gang van zaken in een gezondheidsinstituut. Om daar verandering in te bren gen haalden zij de groenteman over om voor inseptekteur van het mi nisterie te spelen. Gevolg hiervan was een komische verwikkeling. Na het slot van de klucht, die wat plotseling lot een eind kwam, dankte de heer Pols de dames Mie- ke Slager, Elly Klink, Elly Keus. Mia Fierens en Betsie v. d. Houten en de heer B. P. Ramondt voor hel gebodene. Gedicht Een mooi gedicht, gewijd aan de scheidende zusters, werd vervolgens voorgedragen door de heer Pols. Na de pauze werden de zusters nogmaals in het zonnetje gezet. Onder leiding van zuster Materna werd een lang lied gezongen over het vele goede werk dat de zusters in de „Cornelia Stichting" altijd hebben verricht. De tekst van het lied werd vertoond op een projek- tiescherm, zodat de aanwezigen konden meezingen. Na deze ode was hel de beurt aan zuster Bonita, die namens de vijf zusters dankte voor de fijne avond en voor de mooie dingen die waren gezegd en gezongen. Overigens was zij van mening dat hun te veel lof was toegezwaaid De orezusler? hebben het werk allijd mei veel dankbaarheid en liefde gedaan. Enkele enthousiaste personeelsleden van de Corneliastichting, die het toneelstukje „Kees versiert het wel" opvoerden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3