Nog geen duidelijk beeld in raad over gebied Hoge- en Lagezoom Verlangens plan West-inwoners aan de orde op 1 april MIDDELBURG EN ZIERIKZEE Nieuwe tijd in Iran KOOPJES HALEN „WICO" Kinderhandel in Italië Bonnen voor bloot 2 Alleen onderzoek commissie Donner AGENDA BLOOT Gemeenteraad Westerschouwen HAAMSTEDE, 21-3. Op tie maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Westerschouwen, vórmde het vooroverleg over liet plan Hogezooin-Lage- zooni, een uitvoerig punt van diskussie. Heeft Middelburg - een vraag 01» de man af - iets tegen Zierikzee? Middelburg betekent natuurlijk: of ficieel bestuurlijk Middelburg. Zo iets veronderstelt men niet, maar het is- wel toevallig dat tot tweemaal toe in korte tijd, het gemeentebe stuur, verbijsterd neerzit bij beslis singen van G.S.-Zeeland. De eerste keer gold het de renovatie van het Havenkwartier. Toen alles (eindelijk) in kannen en kruiken leek, onthiel den G.S. goedkeuring aan een deel van het Havenkwartier-plan, waar door hel totaal uit te voeren plan, jaren achter op komt. Op de maandag gehouden verga dering van dei raad was er weer zo'n afknapper. Zierikzee- kan de begeer de» oprklassifikatie van de; gemeente voorlopig wel. vergeten.1 G.S. geven geon' s,groen" lioht voor deze zaak, die-echter zo (evident ligt als wat. Eon monumentenstad als Zierikzee zit opgezadeld met een takenpakket dat in kombinatie met het regio naal bestuurlijk centrum zijn - ver uitsteekt boven dat van .een stad van vergelijkbare grootte, maar zonder deze-1,excessieve taken". Het hante ren van het aantal - inwoners als norm, is. zo verouderd als wat. "Het 'gasfct niétom tiet kwantum, maar om de kwaliteit. - Het enig no dige om. hot ministerie -van binnen landse.-zaken ito brengen tot een».po sitieve beslissing..m.b.t.,deze begeer de opklassifikatic, is.een. gunstig ad vies van G:S. en dat wordt - zonder argumentatie - bij den voortduur ge weigerd.; - t.i- <"•-» ttet' gemeentebestuur zit nu wel met-de rug-tegen de- muur, maar men moet nooit- ophouden:» deze zaak warm tc> houden.-Berusting vinden wij in- dit" verband een - verkeerd woord en een verkeerde zaak. Zon der de dwingeland uit te hangen, zal het toch moeten komen van een „frapper toujours". De gemeentelij ke argumentatie moet zo overvloei end en helder zijn, dat voortdurend weigeren aan alle kanten „lelijk gaat staan". Het zou niet de eerste keer zijn dat de Zeeuwse „buitengewes ten" er stevig tegen aan moeten om het plaatsje onder de zon te behou den en uit te bouwen. Pak de bus ARNHEM, 22-3. De Am- V, hemse politie zoekt naar per- i sonen die het openbaar ver- voer een goed hart toedragen, - maar de slogan „pak de bus" r wat te letterlijk hebben geno- r men.' Van de remise van het 1 Arnhemse gemeentevervoer- 11 1 bedrijf werd een dieselbus V 1 „gestolen", zo werd de politie U 1 gemeld. Een uur later trof 1 men de bus elders in de stad 1 1 aan. Er bleek vijf kilometer 1 1 mee te zijn gereden. DEN HAAG, 22-3. Minister Van Agt van justitié ziet weinig heil in een strafrechtelijk onderzoek als middel om het aanzien van prins Bcrnhard, voorzover dat geschonden is door de Lockhced-affairc te her stellen. Een woordvoerder van het ministerie heeft dit standpunt, dat minister Van Agt in een notitie heeft neergelegd, maandag bevestigd. TEHERAN, 22-3. Met tal van pom peuze plechtigheden en oratorisch eerbetoon aan de sjah, heeft Iran zondag de eerste dag van een nieuw jaar en de invoering van een nieuwe tijdrekening gevierd. De nieuwe ka lender is ingevoerd óm de „nationale identiteit" van de Iraanse bevolking tot uiting te laten komen. Tot dusver gold in het rijk van sjah Reza Pahlevi de Islamitische tijdrekening. De nieuwe kalender begint bij de kroning van Cyrus de Grote, de grondlegger van het oude Perzische wereldrijk. Zo begon voor de Perzen zondag niot alleen een nieuw jaar, maar stieten ze op keizerlijk bevel ook 1180 jaar verder in het verleden door Op het jaar 1354 van de Islamitische ..Hidsjra", die aanvangt met de ver huizing van de profeet Mohammed van Mekka naar Medina, volgt thans het jaar 2535 na Cyrus. Advertentie 1 BIJ Burgemeester H. P. Everwyn stelde dat men nu al zes tot zeven jaar be zig is voor dit gebied een verant woorde bestemming te vinden. Q.yer het nu ter tafel, gebrachte plan staat de kommissie R.O, paar is gebleken niot te juichen- Het be zwaar is dat a^n het ipfdden gchied een rekreaticve, hestemn)ing is ge geven. waarpiee dat wordt bevoor deeld. boven, de flanken, >velke hun agrarische bestemming behouden., Ten noorden 'van' de Hogèzoom zou het mogelijk moeten zijn een drietal terreinen, waar reeds jaren rekreatie wordt bedreven, aan te wijzen, als kampeerterrein. Deze ter reinen zouden dan een bezetting moeten krijgen van de halve bezet ting van een normaal kampeerter rein wat neerkomt op 20 per ha. Verder zijn er nog enige mogelijk heden opengelaten voor de bouw van een woning. In het gebied tus sen de Hogezoom-Lagezoom, waar rekreatiebouw mogelijk is, zullen doorzicht zones komen die geen agrarische bestemming hebben. Uit een bespreking met de direkteur van de planologische Dienst te Mid delburg is gebleken, dat het niet toelaatbaar is nu reeds geluiden aan te wijzen waarvoor men pas over 10- of 15 jaar de plannen gaat uitwerken. Probleemgebied Mevr. A. G. J. Friderichs-Lande- gerjt kon onderschrijven dat het westelijk gebied moet wachten, daar het anders nooit van de grond komt. Het middengebied waar de rekreatie gepland is zag zij als een probleemgebied. De inwoners daar, hebben er al gedurende verschillen de generaties gewoond, maar deze mensen zijn nu in grote moeilijk heden gekomen daar hun boom gaarden zijn verdronken of ver droogd. Het zou geweldig geweest zijn als men hier een projekt van de grond had laten komen en dat dit ook afgerond had kunnen wor den. Er zijn verwachtingen gewekt; 6-7 jaaf geleden hebben deze men sen kontrakten gesloten, terwijl zij nu in grote onzekerheid verkeren of deze ja dan nee gerealiseerd zul len worden. Voor wat de doorzicht zones betreft vond ze het plan in zijn geheel moet worden bezien en dat niet de onbilijkheid ontstaat dat de bezitters hiervan worden afge stoten. Naar zij had vernomen worden deze gebieden nl. nu door de exploi tatie maatschappij afgestoten, wat een onbillijke zaak is. Waarschijn lijk zijn de kontrakten niet water dicht geweest vreesde zij. Als het plan wordt teruggenomen worden de mensen ten noorden van de Ho gèzoom, welke al jaren zitten te wachten*, bijzonder gedupeerd. De exploitatie maatschappij als zoda nig zag zij niet als werkgevend voor de eigenberoepsbevolking. Fout is ook de aangewezen terreinen vol te bouwen en het groen op de daar naast gelegen terreinen te brengen. Werkgelegenheid De heer L. Tieleman zei dat het uitgangspunt en het hoofdpunt de werkgelegenheid voor de eigen be-' roepsbevolking is, iets wat hij nu niet direkt zag zitten. Om deze re den pleitte hij ook voor spreiding van b.v. 18 kleine huisjes per ha. en een gebied van 4- of 5 zomerwo ningen per ha. Graag zag hij ook dat het westelijk gelegen gebied er bij werd betrokken, al begreep hij dat dit niet in 10 jaar is'te realiseren. De heer J. C. Hendriks stelde in de eerste plaats vast, dat het een vrij groot gebied betreft en dat er geen planologie mag worden bedre ven om ekonomische reden. Dc PvdA fraktie gaat uit van liet middclmodcl van het struuktuur- plan wat neerkomt op een kapacitcit van 60.000 ovcrnachtingsplaatserr waarvan er in 1975 50.000 werden geregistreerd. Met de bestemmingsplannen Ho- geweg, Weslenschouwen, Klooster- weg, Vuurtoren gebied en het ge bied voor sociale rekreatie aan de Rampweg van de Stichting Renesse vreesde hij dat men al een eind aan de 60.000 slaapplaatsen komt en er ver boven komt als men de Zoom- gebieden gaat uitbreiden. Dc P.v.d.A. fraktie is er voorstan der van. alleen gevestigde rekrea tie bedrijven in het gebied tussen Hogezoom en Lagezoom te hand haven en ten noorden van de Hoge zoom de drie bedrijven een vergun ning te verlenen met de genoemde bezetting waarvan dan uiterlijk 50 procent aan staanplaatsen. Geeu verschil De heer J. van den Berge was van mening dat er geen verschil /.al mogen zijn tussen de drie campings ten noorden van de Hogezoom. voor wat de toegestane bezeting betreft. Als er onderscheid zal worden ge maakt tussen de groenstroken zal dit moeilijk Ie verkopen zijn. Hij vroeg zich af of daar dc eigen in woners geen onrecht mee wordt aangedaan, als dit al niet wordt ge daan? Zitten niet allen met. dezelf de problemen? Burgemeester Everwijn zei als antwoord op de gestelde vragen dal hij fi-7 jaar geleden een bescheiden rol heeft gespeeld als coördinator. Hij heeft hierbij wel als zijn mening weergegeven dal het goed zou zijn als alles in één hand zou zijn. Met de aangegane, kontrakten hcel't men geenn enkele bemoeienis gehad, wel met het Landbouwschap. Met de stelling dat planologie- niet uil eco nomische reden mag worden bedre ven was hij het volkomen eens, maar er is niet altijd aa,n te ontko men. Hier heeft dit op de achter grond meegespeeld en de raad heeft dii geweten, aldus de raadsvoorzit ter. Het plan van 1972 heeft dit ge bied duidelijk,, alsrekr,e^tiegeb|cd aangewezen...In dé achter, ans lig gende jaren itj getracht,, om de. men sen uit de fruittoeti, die,-het. >n dit gebied »«ct meejr .deed,,.dc. gelegen heid te bieclcn ,in de rekreatie. in pnige vorm epn middel van .bestaan te bjeden». aldusdevoorzitter. 1 Er wérden' verruimde mogelijkhe den geboden voor het plaatsen van caravan-s om het rooien zo veel mo gelijk te voorkomen, tot er. een be stemming aan het. gebied kon wor den gegeven. Het gehele gebied moet als een eenheid worden bezien, waarbij aan de exploitatie maat schappij alleen een,vergunning moet gebied hierbij wordt betrokken. Miclcleimiodel j.i Bij dit plan is uitgegaan van het middelmodel van de struktuur- schets van de gemeente met een ka- paditei-t van 60.000 overnachtings plaatsen. De stedebouwkundig ad viseur ir. J. H. Bolk gaf nog een nadere toelichting op het plan, waarbij is uitgegaan van het mid denmodel van het struktuurplan vari de gemeente. Om het goed uit te voeren zou dit het best in handen van één ontwikkelaar kunnen zijn. Vanaf Renesse gezien is er een af lopende bebouwing per ha gepro- jekteerd, waardoor een natuurlijker aanblik behouden blijft. Voor het gehele gebied, dat door de heer Hen- drikse groot werd genoemd, zijn in totaal 400 verb,lijfseenheden wat met een bezetting van 5 per eenheid, wat door de heer J. Janse hoog werd genoemd, zou neer komen op 200Ö slaappl- atsen. Ir. Bolk wees hierbij nog op de reeds op gang gekomen kwaliteits verbetering, uitdunning van de be staande rekreatiegebieden, waarvoor vervangende mogelijkheden moeten worden geschapen. Wethouder M. J. Steur gaf als zijn mening te kennen dat men met de ontwikkeling de weg van de ge leidelijkheid moet kiezen waardoor het mogelijk zal zijn nog te corrige ren en bij te sturen. Dit plan nu af kappen en bevriezen vond hij niet juist daar men hiermee ook het vertrouwen van de bevolking kwijt raakt. „Bij de inspraak van de be volking op het struktuurplan' heb- bij wij niet gehoord dat het onjuist was". Hij was dan ook van gedach ten dat de raad rekening houdt met Gemeenteraad Zierikzee Het kollege stelde voor een schrij ven van dc raad van Vlissingen in zake opwekking van elektriciteit door middel van kernsplitsing, voor kennisgeving aan te nemen. Dc hele zaak is irrelevant geworden, daar het kabinet besloot tijdens de huidi ge zittingsperiode, terzake geen be slissing meer te zullen nemen. De heer Groen echter wilde, met name voor het beheer van dc energiebe drijven, de motie ondersteund zien. Hij vond ook dat het betreffende stuk laat in de raad is gekomen. De voorzitter lichtte toe, dat. vertraging is ontstaan, doordat eerst advies is gevraagd aan de Ver. v. Ned. Ge meenten. H(j deelde mede dat later de be heersvorm - als door de heer Groen bedoeld - nog uitputtend in de raad komt. De heer Vcrschclling voelde wel voor een principe uitspraak. Dc suggestie van de heer Groen lot voorstel gemaakt, werd echter verworpen met 8-4 stemmen (de heer Roskam was done ziekte afwe zig). de inspraak welke aan de bevolking is gegeven. Burgmeester Everwyn stelde nog eens duidelijk dat dit plan een on derdeel is- -van het struktuurplan, waarin nu de helft minder slaap plaatsen in zyn dan 6-7 jaar terug. Denkt aan de eigen mensen die nog langer moeten wachten zo hield hij de raadsleden voor. Wethouder L. C. Hoogerhuis gaf als zijn mening te kennen ,dal men de mensen in dit gebied nu al jaren lang cp sleeptouw heeft moeten houden, waarbij er steeds is ver minderd. Ook hij was van mening dat het plan in zijn geheel moet worden ut.gevcerd waarbij de men sen uit de doorzichl-zones er geen nadelige gevolgen van mogen on dervinden. Als men dit gebied uit schakelt zal het er op neerkomen daj. men niet meer aan sociaal re- kreëren toekomt. De heer L. Tieleman zei het nog niet' te weten hij was niet gelukkig met de opzet van hel gehele plan, het is te intensief op een klein ge bied. Men kan het. plan in twee de len splitsen zei de raadsvoorzitter in het gebied ten noorden van de tussen Hoge- en Lagezoom maar bij overleg in MiddeLburg is gebleken dat men het als een eenheid ziet en er afzonderlijk geen goedkeuring aan kan hechten. Voor cle bestemming; ten noorden van de Hogezoom zag de raad in zijn geheel geen bezwaren maar over het gebied tussen Hoge- en Lagezoom kon. nog geen duidelijk beeld wor den gegeven, reden voor het kollege om het plan nog eens nader te be zien. Uitvinding van bejaarde KERSLEY, 22-3. Dc 71-ja- j rige Engelsman Bob MC Neil- f lie heeft zaterdag bekendge- f maakt dat hein een patent f verleend is op zijn laatste uit- f vinding, één verwarmde bus- 1 téhouder, voor girls who get f cold up front" zoals hij zijn t vinding toelichtte. f ROME, 22-3. Sinds jaar en dag bloeit in het zuiden van Italië de kinderhandel, een lucratieve tak van „koopmanschap" die zich niet alleen tot Italië beperkt, maar ook zaken doet met, bijvoorbeeld, kinderloze echtparen in de Verenigde Staten. Al wat men nodig heeft om op deze „vrije markt" een kind te kopen is een connectie en een kapitaal van tenminste één miljoen lire. Grondzaken Aan de heer H. M. -I. Wandel le Zierikzee wordt een perceel grond verkocht in plan West 1 (676 m-\ f 24.306 cxkl. b.t.w.). Idem aan de heer D. M. Passchier (676 m'-\ f 24.306, exkl. b.t.w.). Idem aan de heer P. A. van Mourik (669 m-, f 24.264). Aan de heer J. Klink te Zierik zee, wordt verkocht het pand St. Domusstraat 90 plus de naastliggen de grond, tegen grondprijzen van f 50 en f 40 (210 m-; f 12.500 exkl. b.t.w.). De heer Becu vroeg naar de norm voor de grondprijzen. De wet houder P. W. zei dat deze norm is vastgesteld bij de toenmalige exploi- talieopzct, waarbij Zierikzee in grondprijs-zónes is verdeeld. De wethouder wilde dc grondprijzen voorzichtig behandeld zien, ten einde dc bereidheid tot woningbouw te stimuleren. Aan de heer F van Udon wordt verkocht de ondergrond van de ge sloopte krol woning Ravestraat 10 (garage plus slaapruimtc). De ver koopprijs bedraagt f 35 (90 m1). Aan dc Gracht weg wordt een strook MADRID, 22-3. Voor Spaanse ac trices die wel eens naakt optreden is het momenteel zaak op te passen met fanmail. Victoria Vera, een actrice die in Madrid een stuk speelt waarin ze naakt op de Bühne moet, ontving het afgelopen weekeind een bom brief. De brief wekte haar achterdocht en de politie kon de springlading onschadelijk maken. Vorige maand kreeg Vera's collega Maria Jose Govanes, een brief van een extreem-rechtse groep die haar wegens naakt optreden dreigden kaal te knippen en vol te gieten met wonderolie. Dinsdag 23 maarl Zierikzee „Mondragon". Werkgroep Verstede- lij kingsnota. Stichting Zeeland, 20.00 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur, alg. ver gadering „Het Groene Kruis". Herv. Ver.-gebouw, 19.30 uur afd. C.P.B. Brouwershaven Jeugdgebouw afd. Plattelandsvrou wen, 20.00 uur. Bruinissc Durps'uus, 20.00 uur, ouderavond openbare basisschool. Woensdag 24 maart Zierikzee Cornelia Stichting, 20.00 uur, cursus Gerontologie. Hervormd verenigingsgebouw, 14.30 uur n.m., bejaardenmiddag N.C.V.B- Schoolgebouw. Kijk/kontaktavond J. W. v. d. Doelschool, 19.00-21.30 uur. Brouwershaven Stadhuis, 19.30 uur, vergadering ge meenteraad. Ouwerkerk Dorpshuis, alg. ledenvergadering Culturele Vereniging. Donderdag 25 maart Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, jaarver gadering VAR A-af deling Schouwen - Duiveland. Kantine school, Ver. Technische School, 20.00 uur. j Nieuwerkerk Schoolgebouw; 19.30 uur, ouder avond kleutrschool. 'o< Oosterland Conferentiekamer. Bej aardenavond. 19.30 uur. Bruinisse Restaurant „Bru", 20.00 uur, verga dering V.V.V. Vrijdag 26 maart Zierikzee „De Zeeuwsche Herberghe" jubileum „Stella Boys", 18.30-20.00 uur. Hervormd Ver.-gebouw, 19.30 uur, ouderavond Maltarakkers en J. L. de Jongeschool. Ouwerkerk Dorpshuis, alg. ledenvergadering SVOWK. grond gekocht van St. v. d. Wekken, voor de aanleg van een trottoir (30 m-, f 15 per m-). Het pand Venkel- straat 33 wordt aangekocht van de heer J. J. Smallegangc te Halsteren (70 m'. f 3000). Onder dc hamer door ging een voor stel tot het besluit, waarbij ver- klaard wordt dat een wijziging van de bestemmingsplannen „Malta 1" en „Malta II" wordt voorbereid. Naamgevings- kommissie Een kommissie werd benoemd, beslaande uit dc heren Th. H. de Meester, J. W. Roskam. J. Groen. B. ■T. M. Lcydckkcr en H. M. v d. Post. die zich zal beraden over straatna men in plan West VI. De heer M. F. Deurloo - aanvankelijk kandidaat gesteld - wilde zich om tijdsredenen niet verkiesbaar stellen. Dc nieuwe openbare kleuterschool in plan West krijgt cle naam: „T Micrcncst". In de loclichting merkt hel kolle ge op dat de naamgeving taalkundig onjuist zou zijn. maar die is wél goed. I-Ict betreft de officieel toege stane alternatieve schrijfwijze (groe ne boekje). Dc verschillende onder- wijsvergoedingen werden vastge steld. De heer Verschelling stelde voor dat de niéuwe naamgevings- kommissie ook een naam gaat ver zinnen voor geheel Plan West. De naam - aldus de voorzitter is - za kelijk en praktisch, maar het punt dient overweging. Voor verlenen van ren aaplal restauratie-subsidies ru reu groot aantal begrotingswijzigingen, mogen wy verwijzen naar bol volgende nummer. Bruinissc Schoolgebouw, Ouderavond Chr. Basisschool. Yerscke Zaal Nolet, 19.00 uur, vergadering Oosterscheldc open. Dinsdag 30 maart Zierikzee ys Landskamer. Vergadering Water schapsbestuur, 13.30 uur. Haamstede Parkeerterrein Ring, 12.00-19.30 uur, verlichfingscontrole-aktie ANWB. Woensdag 31 maart Haamstede Parkeerterrein Ring, 9.00-19.30 uur, verliehtingscontrole-aktie ANWB. Donderdag 1 april Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling Le charme discrèt. Haamstede Parkeerterrein Ring, 9.00-19.30 uur, Yërlichtingscontrole-aklie ANWB. Rckreatiezaal Geref. Kerk, 14.30 uur, ontspanningsmiddag bejaardensocië teit. Vrijdag 2 april Haamstede Parkeerterrein Ring, 9.00-19-30 uur, verlichtingscontrole-aktie ANWB. Zaterdag 3 april Westerschouwen Opening tennisseizoen tennisclub W'schouwen. Ouwerkerk Dorpshuis, bingo-avond Culturele Vereniging. Woensdag 7 april Zierikzee Schoolgebouw, 19.00-22.00 uur, kijk- avond J. L. de Jongeschool. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 Sinds er onder de architekten een stroming is ontstaan geen knip meer op de badkamerdeur in te te kenen en dus ook niet aan te bren gen, blijkt het blote hek van de dam en de kranten staan er weer eens bol van. Zo goed als de keuken geïnte greerd moet worden in het totale leefmilieu van het huis, wordt zulks ook het geval met de badkamer of doucheruimte. Kennis is macht, zeg ïk toch altijd maar en op de hoogte zijnde betreed ik de woningen van anderen derhalve met de nodige be dachtzaamheid en roep eerst netjes: „vollukk; niemand in bad?", daar mede huichelachtig genoeg, een aangename verrassing toch bij voor baat uitsluitend. Enfin „het ergstmaakte - gelijk inmiddels bekend - het de Amster damse P.S.P.-afdeling. Die partij heeft (ook bekend) al eens kiezerijes willen winnen mei een naakte vrouw in een weiland, in gezelschap van enkele niet begrijpende koe beesten, maar de verkiezingen liggen al lang achter de rug. Uitkijken dus maar naar 1977. Enfin, die P.S.P. dan wil blote mensen in tuinen, op balkons en waranda's. Niet alleen dus op afge paalde stukjes strand, maar ook - zo gezegd - dicht bij honk. Kennende weliswaar de vooraan-loperfj van het hoofdstedelijk stadsbestuur, lijkt deze blote suggestie toch niet haal baar, wan enthousiasme enerzijds wordt wyl voldoende afgeblust door een dik nikket bedenkingen ander zijds en dat is maar goed ook. Zo blijven de politieke verhoudingen toch nog ccn beetje in evenwicht. Dc bestrijders gaan terug naar de paradijselijke lijden, toen - althans even nadien - de blader schorten hun intrede deden in dc geschiedenis. Uil deze gegevenheid is in het spraak- gbruik nog het vijgeblad overge bleven. een natuurlijk bedekkertje cl ut de. eeuwen. heeft getrotseerd. Tussen een bladerschort intussen cv een drie knoops herenkostuum of een lot de hals gesloten maxi-japon liggen eeuwen en werelden. Dc re aantekening wil ik voegen, bij het. trieste feit dat totalitaire re gimes altijd zo beestachtig tekeer gaan tegen onbedekte mensenhuiden Een mooi meisje in Zuid-Afrika, die spontaan liet zien. hoe mooi ze wel was, gaal voor een jaar dc cel in. En alles wat naar huid zweemt, is in hel Oosten ook taboe. Dc bureaukra- ten daar houden de jaskraag geslo ten en dat is even goed, als griezelig. Alles ingckalkulccrd wordt men tussen bloot en antibloot heen en weer geslingerd, liet is een breed terrein. In Engeland beslaat zelfs een genootschap dat zich ten doel stelt ook dieren hemd en broek aan te trekken. Ik konstaieer alleen dat er tuUsen dezulken en de balkon- tuin- en waranda-propagandisten een hemelsbreed verschil ligt. Nu alles op dit terrein in bexve- ging is, kijk ik achter met belang stelling uit naar de komende agrari sche dag in dc a.s. zomer. Zullen dc guste vaarzen rn dc dappere knollen dr hrnck aan liebbc»» of ntd rn hnr zal hef met de mensen zijn? Nel blijft afwachten en dagen tellen! SCI1IERL1LANDM AN ZIERIKZEE, 22-3. Op de maandag gehouden raads vergadering bevond zich onder de ingekomen slukken een schrijven van de Belangengroep Zierikz'ee-West, betreffende dc heslemming van grond in plan West V. Dc heer Koopman haakte hierop in en informeerde naar dc mogelijkheid tot dc bouw van een gemeenschapsruimte. Zo'n ruimte zou ten dienste komen van de plan West-bewoners. Dc voorzitter deelde mede dat ten deparlcmenle is gc-informeerd naar ccn mogelijke subsidie, maar hierop is nog geen be richt ontvangen. Overigens komt het hele skala van plan West-verlangens aan dc orde op een op I april tc houden vergadering met dc Belangengroep.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2