OOGGETUIGEVERSLAG VAN EEN VERBLIJF IN „DE VALKENBERG" Strijd in Libanon Ballonvaarders vinden dood Zuid-Afrika weg uit Angola Kwestie Rhodesië spitst zich toe Tinoccfuo Verton's Schoenen Wilson is uitgegoocheld AGENDA „Europese telefoongids" „Ff if sen" BLIK DOOR HET WERELD Ontdekking van ANS 2 Afdeling Westhoek Rode Kruis n ELLEMEET, 19-3. De afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis hield haar algemene ledenvergadering in het dorpshuis te Elle- meet. De presidente mej. A. C. Houtman heette de aanwezigen welkom in het bijzonder de heer Esveld van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis - afd. pers en publiciteit, de heer L. F. van Wijck, vertegenwoordiger van de gemeenteraad van Midden-Schouwen en de heer A. Wcsdorp te Ellemeet, uitgenodigd om verslag te doen over zy» verblijf in huize „De Valkenberg" in 1975. De presidente noemde in 't kort de aktiviteiten in het afgelopen jaai en de nog gaande zijnde aktiviteiten waarbij ze waardering uitsprak voor alle vrijwillig(st)ers die altijd klaar staan. Hierna kwam de heer Wesdorp aan het woord. Hij kreeg in het af gelopen najaar de gelegenheid om een vakantieweek door te brengen in Huize „De Valkenberg'" in de om geving van Arnhem. Onvergetelijke week „Hoewel de heer Wesdorp er aan vankelijk weinig voor voelde - hij was nog nooit echt met vakantie ge weest - is het voor hem een weck geworden om nooit te vergeten. Mede door stimulerend advies van de kolonne-commandant de heer Stenger en mevr. Van Burg (be stuurslid) heeft hij er toch in toege stemd en voor hij het zich realiseer de was hij al op weg naar Goes, van waar de reis verder ging in de spe ciaal voor gehandicapten ingerichte bus naar huize „De Valkenberg" waar hij zich al snel thuis voelde, mede door het feit omdat het daar bijna een Zeeuwse week was. Er werden allerlei aktiviteiten georga niseerd. Het was een week die maakt dat een gehandicapt mens er weer een hele tijd tegenaan kan. „Want tussen gezonde mensen raak je wel eens agressief, tussen andere gehandicapten heb je daar geen last van. Met een woord van dank aan allen die dit mogelijk hebben ge maakt besloot de heer Wesdorp zijn verslag over de voor hem zo unieke week. Advertentie toch héél wat anders i Ga ze nü passen bij: Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 2488 BEIROET, 22-3. Rechtse Christe nen in Libanon hebben in de nacht van zondag op maandag met ge schut en mortieren Moslim-wijken in Beiroet onder vuur genomen na dat zondag linkse eenheden het grote hotel Holiday Inn op hen had den veroverd. Delen die tot nog toe voor het ge weld van de burgeroorlog waren ge spaard, kwamen onder vuur te lig gen. Het schieten duurde de hele nacht voort. Aandacht gevraagd voor De Ruyter DEN HAAG, 20-3. Het Eerste-Ka- merlid Van Hulst (CHU) vindt, dat de aandacht van de schoolgaande jeugd gevestigd moet worden op de grote historische betekenis van de zeeheld Michiel de Ruyter. Dat zou kunnen geschieden ter gelegenheid van het feit. dat het op donderdag 29 april aanstaande 300 jaar geleden is dat Dc Ruyter sneuvelde bij Sy racuse. DEN HAAG, 20-3. Een Belgische onderneming, de Sodemac, heeft in Nederland een telefoongids van de gemeenschappelijke markt" geïntro duceerd, een b eroepenlijst in vijf talen van ruim 95.000 int- en export en dienstverlenende bedrijven in de negen E.E.G.-landen. De gids kost 190 gulden, volgens de uitgevers - die verklaarden dat een bedrijf In de gids wordt opgenomen als het kan aantonen dat het goederen iti en uitvoert - „de kostprijs". Staatssekretaris Van Hullen (ver keer en waterstaat), die bij de in- troduktie van de gids in Nieuws poort aanwezig was, merkte op dat de gids wordt aangeprezen als „een onmisbare hulp voor de ekonomische ontwikkeling van Europa", maar dat een doelstelling gericht op de de- mokratische en sociale ontwikkeling van Europa ontbreekt. De presidente bood mevr. Wes dorp een fleurig boeketje voorjaars bloemen aan en had voor de heer Wesdorp een verrassende medede ling dat hij weer oen week in huize „De Valkenberg" kan verblijven. Oorkonde en penning Een oorkonde en een Landsteiner penning voor vijf maal bloed af staan werden vervolgens uitgereikt aan de heren M. O. Dijkman en O. Dijkman. Voor 20 maal bloed af staan aan de heer A. Hart wat ver gezeld ging met een bloemetje. De financiële stukken - balans en berekening 1975 en begroting 1976 - werden toegelicht door de penning meester de heer Larrian Trip. Hier uit bleek onder andere dat de ver koop van wellfare artikelen f 5000 had opgebracht. Een onverwacht hoog bedrag. De kaskommissie deel de mede de bescheiden in orde be vonden te hebben. Tot nieuwe leden van de kaskommissie werden de heren A. Hart en L. F. van Wijck benoemd. Jaarverslag Na de pauze een uitvoerig jaar verslag van deze zeer aktieve af deling door de sekretaris de hoer P. A. Zoon, waaruit de volgende feiten, zijn getrokken', de colonne telt thans 82 leden, waarvan 29 leerling-hel- p(st)ers, die momenteel een EHBO- cursus te Scharendijke volgen. Het ledental daalde van 1483 naar 1482, waarmede deze Rode Kruis-afdeling percentagegewijs landelijk gezien de derde plaats inneemt na St. Phi- lipsland en Arnemuiden. Tot nu toe is er echter nog nooit een officiële ledenwerf-aiktie gehouden. Op de bloedplasma-avond werden 181 flessen gevuld. Een kleine daling in vergelijking met de voorafgaan de jaren, maar beïnvloedt door de slechte weersomstandigheden op die avond en door het feit dat.de vaste donors naar het ziekenhuis gaan om bloed af te geven. Het Jeugd Rode Kruis organiseer de een nieuwjaarskaarten-aktie. za melde speelgoed in voor Surinaamse kinderen in het bungalow-park ,,'t Zeepe'". Er werden EHBO-curs- sussen voor de jeugd georganiseerd, waarvoor in totaal 71 diploma's werden uitgereikt. Ook de inzame lingscampagne - organisatorisch vaak een moeilijke zaak in.dit uit gestrekte gebied - werd weer een succes. Onder meer kreeg- men f 1000 van de jeugdsoos „Big S'\ waarvoor inmiddels als blijk van waardering een zelfgemaakte vlag is overhan digd aan deze soos. Verder werden er tentoonstellingen en verkoop van Wellfare-artikelen gehouden te Se- rooskerke en Haamstede Kolonne De Rode Kruis-kolonne was aktief bij talrijke gelegenheden, o.a. bij een wielercross, autocross en ver schillende wandeltochten. Terwijl EHBO-materiaal werd uitgereikt aan de strandbrigades. Kortom de aktiviteiten in 1975 waren velerlei en goed. De heer Esveld bracht namens het hoofdbestuur gelukwensen aan voor het behaalde resultaat, bij de inza melingscampagne 1975. Het Rode Kruis streefbedrag voor deze cam pagnes is f 1,per hoofd van de bevolking. In deze afdeling is dat f 9,38 een bedrag dat ieder jaar stijgt. De heer Esveld toonde een 40-tal dia's over het opzetten van inzamelingskampagnes. Ieder jaar wordt er een ander thema gebezigd, tevens speelt al enige jaren een on partijdig speels figuur in de vorm van een olifantje, getekend door Joop Geesink, zijn rol mee om de kloof tussen het „statige" Rode Kruis en het publiek te verkleinen. De presidente dankte de heer Es veld voor zijn komst en sprak een woord van dank uit aan het- adres van alle kollektanten. Tijdens de rondvraag sprak de heer Van Wijck zijn waardering uit voor het feit dat. de ledenvergade ring van deze afdeling steeds in een andere kern wordt gehouden, maar betreurde het dat. er dan vanuit de desbetreffende kern de opkomst, niet groter was. LONDEN, 21-3. De kwestie-Rho- desië is in een nieuw en kennelijk uiterst kritiek stadium gekomen. Na het mislukken van de onder handelingen tussen de Afrikaanse nationalistenleider Joshua Nkomo en de premier van Rhodesië, Ian Smith. heeft de O.A.E., de organisatie voor Afrikaanse eenheid, in de loop van het weekeinde laten weten dat hel tijdstip is aangebroken de „gewapen de strijd naar het hart van Zimbab we (Rhodesië) over te brengen" om daar een meerderheidsbewind van de negers af te dwingen. Tegelijkertijd verzocht Ian Smith de Britse regering haar verantwoor delijkheid voor Rhodesië weer volle dig op zich te nemen en zich actief in te zetten voor een regeling van de grondwetskwestie. Smith gaf zelfs te kennen dat hij bereid is de ruim tien jaar geleden eenzijdig uitgeroe pen onafhankelijkheid van Rhodesië ongedaan te maken. President Lions in Nederland DEN HAAG, 22-3. De presidenl van Lions International, Harry Asian uit Kingsburg (Californië), brengt vandaag (maandag 22 maart) een be zoek aan Nederland. Hij zal dan on der meer 's middags Het Dorp in Arnhem bezichtigen. Lions Interna tional is 'swereld grootste service club, telt 1.500.000 leden en is in 19 landen vertegenwoordigd, verdeeld over 28.000 klubs. Toch telefonische hulpdienst Zeeland MIDDELBURG, 20-3. Zeeland krijgt een telefonische hulpdienst met ingang van 1 september aan staande. De staten van Zeeland heb ben vrijdag bijna 30.000 gulden be schikbaar gesteld waardoor de op richting van deze dienst mogelijk wordt gemaakt. Tegen de oprichting van deze T.H.D. was door de Zeeuwse zenuwartsen bezwaar aan getekend. Telefonische hulpverle ning door onsdeskundigen kan in werkelijk belangrijke gevallen ge vaarlijk zijn, zo menen de zenuw artsen. Ze vinden ook dat Zeeland zo'n kleinschalige provincie is, dat hulpzoekers en hulpverleners elkaar heel goed kunnen vinden. Kontra duurder brood UTRECHT. 20-3. De voedings bonden van NVV. NKV en CNV zijn binnen het bestuur van dc Neder landse Bakkerijstichting eensgezind dwars gaan liggen bij een werkge- versvoorstel om de broodprijs met één cent te verhogen, zo heeft een woordvoerder van een van de bon den vrijdag gezegd. uit het buitenland BRUSSEL. De loonkosten per eenheid produkt in de Europese in dustrie (de bouwnijverheid inbegre pen) zijn in 1975 veel sneller geste gen dan in voorgaande jaren. MONTERRY, Californië. De Ame rikaanse aktrice Kim Novak is in haar woonplaats Monterrey in Ca lifornië getrouwd met veearts Ro bert Malloy. De 36-jarige Malloy en zijn 43 jaar oude bruid maken hun huwelijksreis te paard. BRUSSEL. In Herstal, nabij Luik in België, heeft de Rijkswacht het stoffelijk overschot van een vrouw in haar woning gevonden. De vrouw is vermoedelijk/ twee maanden ge leden al overleden. De Rijkswacht drong de woning binnen, nadat een postbode er melding van gemaakt had dat al geruime tijd de post niet uit de brievenbus was gehaald. NEW YORK. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt beden - maandag bijeen om de.toestand in de door Israël bezette gebieden, waaron der Jeruzalem, te bespreken. Dit ge beurd op verzoek van de Islamiefi- sche landen. BEIROET. In. een Syrisch vlieg tuig, dat naar Beiroet was gezonden om Libanese politieke leiders óp,.te halen, heeft zich vrijdagochtend een ontploffing voorgedaantoen het toestel op het vliegveld van BeiToet stond. DACCA. De gewezen minister van PTT in Bangla Desj, sjeik Abdoel Aziz, is in Dacca tot vijf jaar gevan genisstraf veroordeeld wegéns „het bezit van activa buiten zijn békende bronnen van inkomsten". MADRID. Volgens het Madrileen- se dagblad ABC is.eén honderdtal Marokkaanse soldaten .gedood of ge wond bij een aanval van de onaf hankelijkheidsbeweging polisario- front op Marokkaanse stellingen in voormalig Spaans-Sahara.. TEHERAN., De sjah. van. Perzië heeft ter gelegenheid van de festi viteiten van het Perzische nieuwjaar 305 gevangenen gratie verleend, zo is donderdag van officiële zijde be kendgemaakt. JERUZALEM. Ongeveer duizend Arabische jongeren hebben een anti- Israëlische betoging gehouden bij de El Ansa-moskee. Israëlische para chutisten stonden paraat met schil den, wapenstokken en traangas, maar ze grepen niet in. CASABLANCA. De fosfaatreser ves in het westelijk deel van de Sa hara worden geraamd op tien miljard ton, met een waarde van ongeveer. 2,15 biljoen gulden in huidige prijzen uitgedrukt, zo heeft de Marokkaanse staatssecretaris van regionale ont wikkeling, Tajeb Ben Sjeik, op een persconferentie in Casablanca be kendgemaakt. t KOPENHAGEN. De Deense poli tie heeft een landhuis overvallen en kwam in botsing met 28 schreeuwen de Vietnamese oorlogswezen, van wie enkele gewapend waren met rood gloeiende poken. De wezen weiger den hun voogd te verlaten, die hen uit Zuid-Vietnam naar de Deense hoofdstad had gebracht. DÜSSELDORF. De politie van het Westduitse Bocholt heeft vier Oos tenrijkers en een Nederladner op he terdaad betrapt bij het over de grens smokkelen van religieuze kunstvoor werpen. JERUZALEM. Het Israëlische hooggerechtshof heeft zondag be paald dat er op de Tempelberg in Jeruzalem niet mag worden gebeden door joden. De Jeruzalemse politie weet nu dat ze in haar recht staat wanneer zij demonstratieve gebeds diensten. meestal van extreem rechtse joodse ztfde, op de Tempel berg verhindert. SAN SEBASTIAN. De Baskische industrieel Angel Barazadi is ver dwenen. Van de zijde van de fiolitie is verklaard dat de 56-jarige Bera- zadi waarschijnlijk ontvoerd is. PARIS. De Egyptische waarne mend premier en minister van oor log, Mohammed Ay-Gamassy, is in Parijs voor een zevendaags bezoek, op uitnodiging van zijn Franse ambt genoot Yvon Bourges. POITIERS, 21-3. Twee vrouwen zijn zondag om het leven gekomen toen hun ballon in de buurt van het Franse Poitiers in brand vloog en neerstortte. Hun begeleider liep ernstige; verwondingen op. De oorzaak van het ongeluk, dal gebeurde tijdens een ballonwod- strijd, is niet bekend. NEW YORK, 20-3. - Zuid-Afrika heeft zaterdag de Verenigde Naties meegedeeld dat het van plan is zijn troepen tegen 27 maart uit Angola terug te trekken. V.N.-secrctaris-generaal Waldheim heeft de boodschap van premier Vor- ster doorgegeven aan de voorzitter van de Veiligheidsraad. Dinsdag zou de raad bijeenkomen voor een debat over de aanwezigheid .van de - Zuidafrikaanse - troepen- in - Angola. Jeugd goed voor één, miljard gulden DEN HAAG, 20-3. De Nederland- se- jongelui tussen 6 en: 19 jaar heb ben een besteedbaar jaarinkomen van ruim één miljard gulden, het geld, dat de ouders voor hen uitge ven, niet meegèrekënd. Dit-is naar voren gekomen uit een landelijke enquête naar leesgewoonten, inté ressés en. gebruikspatronen van de jeugd, die 'doar de N.Ó.V.U.M. (Ne derlandse, onderneming voor uitge vers marktonderzoek) in samen werking met de N.V. vh Nederland se. Stichting voor de Statistiek is gehouden. i Veerboot stootte lek AMSTERDAM, 21-3. De veerboot Tor Anglia, diq zaterdagavond in IJmuidén door, nog steeds, onopge helderde oorzaak lek stootte, is ook zondag nog" niet naar Amsterdam kunnen worden gesleept om daar bij. dé A.D.M. in dok te gaan., Volgens één \voördvoerder van de Torline, is- het leegpompen- van. de volgelopen compartimenten nog in volle gang. Het vertrek naar de A.D. M. wórdt thans op zijn vroegst maandagavond verwacht. 1 Politiepet als waakhond f HAMBURG, 20-3. Volgens f het Westduitse blad „Bild" zijn f er mensen die ontdekt hebben f dat ze geen bekeuring wegens f fout parkeren krijgen als ze f een politiepet op de voorbank f leggen. %o'n hoofddeksel is f nieuw voor 50 mark te koop in f dc uniformzaken en tiveede- f hands al voor 5 mark. f 4 Proces tegen Zuidmolukkers AMSTERDAM. 22-3. Dinsdagoch tend om kwart voor tien begint in het nieuwe gebouw van het Kan tongerecht aan de Parnassusweg in Amsterdam het proces tegen de ze ven Zuidmolukkers die op 4 de cember van het vorig jaar het Indo nesisch consulaat zijn binnenge drongen en daar 43 personen, onder wie 16 kinderen hebben gegijzeld. Zoeken naar vermiste kotter URK, 22-3. De gehele Urker vis sersvloot is maandagmorgen in alle vroegte uitgevaren om op de Noord zee te gaan zoeken naar de vermiste Urker- kotter UK 63 „Zuiderzee". Van da „Zuiderzee" en haar vijf be manningsleden is sinds vorige week maandag niets meer vernomen. In Urk bestaat het angstige vermoeden dat het vissersschip die dag is ver- - gaan door de toen hevige storm. Buit van overval: 18.000 gulden AMSTERDAM, 20-3. Twee man nen hebben vrijdagochtend bij een gewapende overval op het bijkan toor van de gemeentegiro aan de Oranje Vrijstaatkade in Amster dam-Oost een bedrag van f 18.000 buitgemaakt. Volgens de recherche loste een van de daders een schot, maar werd niemand geraakt. Een tweede schot: zou zijn geketst. De daders namen de vlucht in een auto. NUORO (Sardinië). Een man die namens de familie van een op Sar dinië ontvoerde grootgrondbezitter met de kidnappers over het losgeld kwam onderhandelen, is van die trip niet teruggekeerd. De politie van het Sardijnse Nuoro neemt aan dat ook hij is ontvoerd. Maandag 22 maat! Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad. Herv. Verenigingsgebouw. Voorlieh- tingfiyond „De Zonnebloem", 20.00 uur. Haamstede Gemeentehuis, 19.30 uur. vergade ring, gemeenteraad. Brtlinisse Restaurant „Storm". Afd. Alg. Amb tenarenbond. 20.00 uur. Dinsdag 23 maart Zierikzee „Mondragon". Werkgroep Verstede- lijkingsnota. Stichting Zeeland, 20.00 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur, alg. ver gadering „Het Groene Kruis". Herv. Ver.-gebouw, 19.30 uur afd. C.P.B. Brouwershaven Jeugdgebouw afd. Plattelandsvrou wen, 20.00 uur. Brulnlsse Durps'uus, 20.00 uur, ouderavond openbare basisschool. Woensdag 24 maart Zierikzee Cornelia Stichting, 20.00 uur, cursus Gerontologie. Hervormd verenigingsgebouw, 14.3Q uur n.m., bejaardenmiddag N.C.V.B. Schoolgebouw. Kijk/kontaktavond J. W. v. d. Doelschool, 19.00-21.30 uur. Brouwershaven Stadhuis, 19.30 uur, vergadering ge- meenterand. Ouwerkerk Dorpshuis, alg. ledenvergadering - Culturele -Vereniging. Donderdag 25 maart Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, jaarver gadering VARA-afdeling Schouwen- Duiveland. Kantine school, Ver. Technische School, 20.00 uur. Nieuwerkcrk Schoolgebouw, 19.30 uur. ouder avond kleutrschool. Oosterland Conferentiekamer. Bejaardenavond. 19.30 uur. Vrijdag 26 maart Zierikzee „De Zeeuwsche Herberghe" jubileum „Stella Boys", 18.30-20.00 uur. Hervormd Ver.-gebouw, 19.30 uur. ouderavond Maltarakkers en .1. L. de Jongeschool. Qqwerkerk Dorpshuis, alg. ledenvergadering SVOWK. Dinsdag 30 maart Zierikzee 's Landskamer. Vergadering Water schapsbestuur, 13.30 uur. Zaterdag 3 april Westerscliouwen Opening tennïsseizoen tennisclub W'schouwen. Ouwerkerk Dorpshuis,, bingo-avond Culturele Vereniging. Woensdag 7 april Zierikzee Schoolgebouw, 19.00-22.00 uur, kijk- avond J. L. de Jongeschool. Advertentie De lof van Harold Wilson is niet van de lucht nu hij plotseling het premierschap van Engeland opgeeft. Dit geen kwaad weten lijkt nog al huichelachtig, want zoveel reden tot respect heeft Wilson in zijn politieke loopbaan nu echt niet gegeven. Voor de verdere wereld het interessantst waren zijn merkwaardige capriolen pro-EEG en toen weer anti, in de tijd toen het Britse lidmaatschap aan de orde was. Daar werd een draaierij vertoond en daar werd met dubbele bodems gewerkt op een verrassende manier, waardoor alleen als verkla ring kon dienen dat Wilson op elk moment alleen maar keek naar ivat voor hem, en Labour het handigst uit kwam, terwijl de eigen overtuiging volkomen naar de achtergrond werd gedrongen. En zomin als hij, in de oppositie gedrongen, consequent bleef zeggen wat hij tevoren als re geringsleider had beweerd, zomin deed. hij als regeringsleider terug in Downing Street wat hij had gezegd om daarvoor de verkiezingen te win nen. Een zeer bedenkelijk opportu nisme met verloochening van zelf respect mag Wilson wel verweten worden. Maar dan wel met de er kenning dat deze dubieuze politieke goochelaar met al zijn trucs zeker voor de Labourpary grote verdiens ten heeft gehad. En hij heeft zeker ook gezorgd dat voor zijn opvolger de condities redelijk gunstig zijn. De Britten hebben het goed kun nen merken dat er twee Wilsons wa- ten. De felle man die zeer linkse kre ten kon slaken in de verkiezings campagnes. De gematigde regeerder, die dan zijn handigheid gebruikte om de interne oppositie in zijn partij buiten spel te zetten. Die oppositie was er in de Labourparty. Vooral de laatste tijd is het velen van de lin kervleugel te gortig geworden dat de premier een koers ging varen die on mogelijk te rijmen viel met wat dc partijcongressen hadden aanbevolen. Daar werd over nationalisaties ge rept en over nadere linkse parade- paardjes en wat kwam ervan te recht? Redelijk goed werk Niet veel. Links Labour heeft nog maar kort geleden geprobeerd Wil son hierover een hak te zetten door met de oppositie mee te stemmen. Prompt stelde Wilson de vertrou wenskwestie en deze linkse groep moest wel met hangende pootjes in het stemgareel terug, intussen er wel degelijk van doordrongen dat ze geen schijn van kans heeft. Of ze zou het voor haar verantwoording moeten nemen dat de Conservatieven aan de macht komen en dat is natuurlijk on denkbaar. Ook met de vakbeweging heeft Wilson een toestand geschapen die het best een wapenstilstand ge noemd kan worden. En intussen ijvert zijn kabinet ervoor de Britse industrie vooral te helpen in de over tuiging dat de grote zwakte van het land is dat de fabrieken door het uitblijven van tijdige investeringen vooral in een positie zijn gekomen waardoor ze de concurrentie moei lijk aan kunnen. Vandaar ook dat Wilsons kabinet de feitelijke deva luatie van het pond bepaald niet zo bestrijdt al zal die het leven wel duurder maken. Maar aan de andere kant - en dat is naar Wilsons smack belangrijker - benorderf dit dc ex port. Inderdaad, in aanmerking geno men hoe dc Britse positie is, heeft Wilson als economisch vakman re delijk goed werk geleverd: de infla tie is teruggedrongen, de voorwaar den voor een industriële heropleving zijn zo gunstig mogelijk, moeilijk groepen zoals de i'akbeweging en dc linkse Trinune-groep zijn nagenoeg geheel geneutraliseerd. En het is de vraag of een andere Labourlcidcr dit zo voor elkaar had gekregen als de ze Wilson met zijn foefjes cn listen. Het probleem is natuurlijk dat nu een ander het toch zal moeten pro beren en dat wordt ongetwijfeld iemand - bijvoorbeeld James Calla- ghan - die niet als Wilson zo mak kelijk ethische en morele scrupules overboord zet om zijn doel tc berei ken. Een nettere figuur met andere woorden, maar die kon dan ook wei eens veel minder bereiken. Of die ook dertien jaar zal regeren en vier verkiezingen kan u-innen is niet zo ivaarsehijnlijk. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half iet Re da kt Ie: M. J. Bij do Vaato (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 En Nederland het geld... DEN HAAG, 20-3. De Belgische PV V-senator Ferdinand Boey oe fende in het Beneluxparlement in Den Haag ernstige kritiek uit op Nederland van wege de ontwikke lingshulp aan Cuba. In verband met Angola kunnen we dnn wel zeggen: de Russen leverden de wapen, de Cubanen de soldaten en de Neder landers het geld. zo stelde hij. UTRECHT, 20-3. De astronomischf Nederlandse Satelliet (ANS) heeft, na twee eerder door haar gedane soortgelijke ontdekkingen een derde bolvormige sterhoop ontdekt. Deze sterhoop zou met het blote oog zicht baar zijn, ware het niet dat hij ver stolen gaat achter gas en stofwol ken die hel licht miljoenen malen verzwakt. Dit heeft het sterrenkun dig instituut van de Utrechtse uni versiteit vrijdag meegedeeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2