Kollege reageert toch op Grevelingen-inrichtingsschets 1 de Stad Parijs 1 Sportraad Zierikzee Feestelijke jaarvergadering herv. vrouwenver. Bruinisse KLEUTERSCHOOL TE ZONNEMAIRE MOET PER 1 AUGUSTUS WORDEN OPGEHEVEN V.A.C.-DAMES IN HAVENKWARTIER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 19 maart 197G Nr. 21803 3 Gemeenteraad Westerschou wen WESTERSCHOUWEN, 18-3. In de maandag 22 maart te honden raadsvergadering van de gemeente Wester schouwen zal o.m. de inrichtingsschets van het Greve- lingenhekken aan de orde worden gesteld. Hoewel het kollege aanvankelijk niet voornemens was te reageren op deze nieuwe inrichtingsschets heeft het bij njxdcre bestudering toch gemeend ten aanzien van de toekomstige inrichting van de Kabbelaarsbank een opmer king te moeten maken. Hoewel het gaat over grondgebied buiten de gemeente YVesterschouwen wil men de inrichting van de Kabbelaarsbank bezien, mede in het licht van de in de Westhoek en de op de kop van Goeree aanwezige toeristische attrak- tiepunten. (Vervolg van pag. 1) Dit punt wierp bij de leden de vraag op, of de sportraad nu wel goed funktioneerd. Gemeente en Sportraad Algemeen was men van mening dat aan de samenspraak tussen ge meente en sportraad wel wat kan worden verbeterd, een vraag welke in de eerst volgende sportraad ver gadering ter diskusie zal worden gesteld. Op deze vergadering kwam men er ook weer niet uit wat nu als een sportevenement moet worden ge zien, dit ten aanzien van te ver strekken subsidies. Ook deze aan gelegenheid zal in de volgende vergadering worden doorgelicht. Door verschillende vertegenwoor digers werd verder aangedrongen op een betere parkeergelegenheid bij'het sportpark. De verenigingen zagen geen mo gelijkheid om medewerking te gaan geven aan de landelijke aktie voor sportieve x-ekreatie „Trimas", Zie rikzee heeft een trimbaan waar al bijzonder weinig gebruik van wordt gemaakt. Bij de aanvang van de vergadering kreeg de sekretaris de heer M. A. Sweere een geschenk aangeboden voor zijn 25-jarig ambtsjubileum. STREEKNIEUWS Distriksvergadering N.V.V. Op zaterdag 10 ap2*il wordt in de Prins van Oranje te Goes, een dis- Iriktsvergadering gehouden van het N.V.V. Aan de orde komt een be spreking van het distrikts-aktieplan juli 1976-december 1977 en het daar bij behorend werkplan. Opbrengst inzameiingsaktie bestrijdingsmiddelen De inzameiingsaktie van restanten bestrijdingsmiddelen en medicijnen die van 16 tot en met 20 februari j.l. in alle Zeeuwse gemeenten is gehou den, heeft ongeveer 12 ton opgeleverd inclusief een 100 kilo kwikhoudende middelen en circa 600 kilo medicij nen, dit laatste voornamelijk afkom stig van de apothekers. De „op brengst" van deze aktie is ongeveer een derde van die bij de eerste kam- pagne, welke van 2i t/m 25 janauri en op 30 januari 1974 werd gehou den en die ongeveer 36 ton oplever- Het kollege stelt dat de inrichting van de Kabbelaarsbank ook voor Westerschouwen, met zijn vele ver- blijfsrekreanten, enigszins van be lang is. Uit de inrichtingsschets blijkt duidelijk dat de Kabbelaai's- bank zal worden ingericht voor in tensieve dagrekreatie. Tevens blijkt echter dat op de bank een komplex bungalows (5-10 ha) en een kam- peerfcerx-ein (5-10 ha) gepland is. Het kollege van Westerschouwen is ech ter van mening dat verblijfsre- kreatie zich niet goed met inten sieve dagrekreatie zal verdragen. In verband hiermee wordt het ge wenst geacht op de Kabbelaarsbank geen verblyfsrekreatieve ontwikke ling te bevorderen, maar het gehele iieve voorzieningen in te richten, hGewel appartementenbouw en een toeristisch kampeerterrein niet bij voorbaat behoeft te worden uitge sloten. Op deze wijze meent men kan een centrum door dagrekreatie van eni ge allure ontstaan, hetwelk geen overlast kan veroorzaken voor ver- blijfstoeristen. De K a bbel a a rsba n k acht men, gelet op de ligging, vo or een dergelijk grootschalig dagrekre- atie-centrum uitermate geschikt. Rampenbestrijding B. en w. stellen op deze vergade ring voor tot het vaststellen van een raamverordening rampenbe strijding. In deze raamverordening zijn bij eventueel voorkomende ge vallen een aantal taken toebedeeld aan de burgemeester, die de opper ste leiding heeft bij de bestrijding van een ramp en de gevolgen daar van, de gemeentesecretaris, de groepskommandant van de Rijkspo litie, de kommandant van de brand weer, de door de burgemeester aan gewezen of aan te wijzen genees kundige^), de chef van de secreta rie-afdeling sociale zaken en de di- rekteur gemeentewerken. Het kollege stelt verder voor om over te gaan tot verhoging van de parkeergelden (huidige tarief vast gesteld op 10 maart 1969) en deze vast te stellen op f 1,voor een dag of een gedeelte daarvan en voor een tien dagen kaart op f 7,50. In 1974 was er bij de exploitatie van de parkeerterreinen een tekort van f 12.653,34 en in 1975 een. tekort van f 1621,53. Voor 1976 .is er ge- raamd een nadelig saldo van 3227,36 waarbij in de uitgaven niet het verharden van het parkeerter rein aan de Rotonde te Westen- schouwen is inbegrepen. de (waarvan 2,5 ton kwikhoydende middelen en 200 kilo medicijnen). In het algemeen wordt het resul taat van deze tweede inzameiings aktie als bevrediend beschouwd, al was het moeilijk een voorspelling te doen en al is niet'bekend of iedex-- een nu ook zijn x-estanten bestrij dingsmiddelen heeft ingelevei'd. ZIERIKZEE Concert Amsterdams Philharmonisch Orkest Wij vestigen andermaal de aan dacht op het concert door het Am sterdams Philharmonisch orkest, dat heden (vrijdag)-avond plaats vindt in de Concex-tzaal. Solisten zijn: Ab- bie Quant, fluit en Linda O'Donovan, "harp. Onder léiding van Anton Kers jes brengt het orkest wex-ken van Ox'thel, Mozart en Schubert. Verkeers-„druppel" weg De levensgevaai'lijke verkeers- „druppel" in de Provinciale weg, ter hoogte van de Laan van St. Hilaire, aangebracht in het kader van de jongste wegrekonstx-uktie, is weer verwijderd. Een opluchting voor vele weggebruikers. V.V.V. en zeebanket in Van Gewest tot Gewest De aangekondigde NOS-t.v.-uit- zending in de rubriek vaxi Gewest tot Gewest waax-in de Zierikzeese V.V.V. een rol speelt met het Zeeuw se zee-banket zal plaatsvinden in de vorm van een extra uitzending, en wel op zondag 21 maart aanstaande, van 17.30 uur tot 18.00 uur. Zoals eerder gemeld zijn drie bestuursle den van de Zierikzee V.V.V. in het kader van een Zeeland-px-omotion naar de NOS-studio geweest voor medewerking aan een filmpje, waar aan veel mosselen en oesters te pas komen. Het uit te zenden filmpje handelt ovexngens niet alleen over Zeeland want de bedoeling is om alle provincies in de uitzending aan' de beurt te laten komen. WESTERSCHOUWEN Gemeentelijk voorlichtingsblad In het maart-nummer van het, ge meentelijk voorlichtingsblad,, dat huis-aan-huis in de gemeente Wes terschouwen wordt verspreid, woi'dt ruim aandacht gegeven aan het struktuurplan van de gemeente. De gemeenteraad zal in de komende maanden een belangrijke beslissixig moeten nemen om een beleidslijn te bepalen. In dit verband wordt ook herinnerd aan de gehouden hoorzit tingen. In dit nummer verder aandacht voor de brandweer de gebruxksver- ordening gebouwen en Stichting Zeeuws Studiefonds. Een overzicht wordt gegeven van de bevolking op Schouwen-Duivleand en verder in dit nummer het gemeentelijk jaar overzicht 1975. Kuisus Kadertiaining In samenwerking met de gemeen te Westerschouwen organiseert de Stichting Jeugd Schouwen-Duive- land een kursus van drie avonden voor de leidingen van klubs, vereni gingen en organisaties in de West hoek. De'kursus is bestemd voor be stuurders, kommissieleden van ver enigingen, léiders van klubs en men sen die, op welke manier dan ook, betrokken zijn bij het kader van het jeugdwei'k. De kursus di*aait om theorie en methodiek van spel en spelvormen. De kursus wordt gege ven in het doi-pshuis te Serooskerke op 23 en 30 maai-t en 6 api-il a.s. In fo ï'matieadres: Jeugdwerker G. de Groot, Maarstraat 12, Zierikzee, tele foon (01110) 3566. KERKWERVE Geslaagden brandweer De heren J. Stouten en W. Berx-e- voets, beiden lid van het korps van de vx'ijwillige bx*andweer te Kerk- werve, behaalden afgelopen dinsdag het diploma pompbedienex*. Het exa men werd afgelegd te Zierikzee. OUWERKERK Bingo-avond Cult. Vereniging De cultux-ele vex'eniging Ouwer- kerlc organiseert een leuke avond voor leden exi introducé's op zater dag 3 april a.s. in het dorsphuis. Dit is een bingo-avond voor oud en jong niet fantastische prijzen, na het spel gaan de beentjes van de vloer. Ledenvergadering Cult. Vereniging Op woensdag 24 maart a.s. houdt de culturele vereniging een algemene ledenvex'gadering in het dorpshuis. Op deze avond treedt hèt gehele be stuur af. Wie zich beschikbaar wil stellen voor een bestuursfunctie kan zulks vóór de aanvang van de ver gadering kenbaar maken aan de voox-zittex*. Vergadering sportvereniging Op 26 maart a.s. vergadert de sportvereniging O.W.K. in het Dorps huis. Opkomst naar deze algemene ledenvergadering is gewenst; de agenda vei-meldt. o.m.: bestuursver- kiezing en zomex-plannen. BRUINISSE Verkeersexamens openbare school Vorige week werd door de Rijks politie groep Zierikzee vex*keersexa- men afgenomen in de hoogste klas van de openbare basisschool te Bx-ui- nisse. Van de maximaal 40 te beha len punten behaalden achtereenvol gens: Jacqueline Roon 32 punten, Hanneke Haeck 34 punten, Leo Bei der 35 punten, Rebecca Meertens 35 punten, Fx-ancien Padmos 35 punten, Jolanda Fluyt 35 punten, Elly Hanse 36 punten, Gerda Beider 37 punten, Egbert 'van Unen 37 punten, Hannie Kleppe 39 punten, Corrie Aalbregtse 39 punten en Annelies de Koning 39 punten. Geen der kandidaten werd afgewezen. Part-time-havenmeesfer Het bestuur van de Watersport vereniging „Bru" heeft de heer D. de Rijke uit Bruinisse aangesteld als part-time havenmeester van de jachthaven in de voormalige werk- haven te Bruinisse. Hij volgt hier mee de heer M. In 't Veld op. De heer De Rijke is gepensioneex'd le luitenant van de Koninklijke Lucht macht en 56 jaar oud. Te mooi voor plantsoen) Te mooi voor het openbaar plant soen zouden we kunnen zeggen van dè rij- forsytiastruiken langs het te gelpad in het „Westplantsoen" nabij het kleuterbad. Deze struiken wor den in het voorjaar belaagd door mensen die op hun mooie takken zijn belust. En in de zomer staan ze bloot aan het geweld van de voet- Advertentïe Kostuums Kolberts midden in ile poststraat - zierikzee Pantalons Regenjassen Overhemden (o.a. Arrow) Truien Dassen en Ondergoed '(Schiesser) Een gevarieerde avond De hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" hield deze week voor de negen en twintigste maal de jaarvergadering in het Nederlands Hervormd verenigingsgebouw. Zoals gebruikelijk was er ook dit jaar weer een feestelijk tintje aan gegeven. De by eenkomst begon om zes uur met koffie en gebak. De presidente, mevr. De Waal-Jumelet sprak een hartelijk welkomstwoord tot de vijftig aanwezige dames. Na het zingen van gezang 33 vers 1 ging de pi-esidente voor in gebed. Vervolgens kreeg mevr. Jumelet- van Rhee het woord die een inlei ding vei'zorgde uit M-arkus 9 vers 30 tot 50. Aansluitend hierop werd gezang 34 de verzen 5, 6 en 9 'ge zongen. Op verzoek van mevr. On- derdelinden wex'd gezang 202 vers 1 en 5 gezongen. Een kop soep was de inleiding tot een goed verzorgde koffietafel wat de dames zich best lieten smaken. De secx*etaresse, mevr. A. Keste- loo-Schraver las het jaarverslag voor waannee het afgelopen jaar weer herleefde. Tijdens de jaarver- gadexdng liet mevr. Viser zich in- Advertentie NUTSSPAARBANK.. de ideale gezinshank Verhuur kluis- loketten BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat dinsdag. 11.00-12.30 uur. ballende jeugd. Met een beetje meer respekt van jong en oud voor deze unieke struiken, zouden ze over en kele weken een lust voor het oog kunnen zijn. schrijven als nieuw lid,.fwaax-mee het aantal leden nu vijf en zestig is. Door mevr. Jumelet-van Rhee werd het lied „Golgotha'' gezongen, wat zeer gewaardeex-d werd. De pen- ningmeestex'esse, mevr. De Ronde- Duson gaf een financieel ovei'zicht van het afgeloiien jaar dat met een batig saldo werd afgesloten. De da mes Van Oeveren-Zondervan en Kesteloo-Schraver zongen samen een lied getiteld „Kinderen des Ko- nings''. Gezamenlijk zongen de da- mea vexnïolgens „Het pchoonmaak lied", zeer toepasselijk op de tijd van het jaax\ Een glaasje wijn met daax'bij een stukje kaas. was op het feest niet vei'geten. en smaakte de dames pxTma. Lied 836 en 569 uit de zangbundel werd gezamenlijk ge zongen. Toneel en voordracht Een leuk toneelstukje werd ten tonele gebracht door de dames Ver spoor-Stoel, De Ronde-Duson, exi De Koning-Bil wat de nodige hilariteit teweeg bx-acht Vexwolgens las mevr. De Jonge het stukje „Het grote mo ment" voor, waai'voor ook aller aandacht was. Mevr. Van Oeveren- Zondervan leverde ook een bijdrage en las een stukje voor dat getiteld was: „In de salon van de kapper". Het laatste waaxwan de dames kon den smullen was een slaatje en een ijsje. De presidente dankte mevr. De Ronde-Duson voor alles wat zij het afgelopen jaar voor de vereniging had gedaan. Zij zorgt een heel jaar dat de leden tijdens de vex-gaderin- gexi hun natje en droogje kx'ijgen, en voor deze feestelijke avond had zij ook alles klaargemaakt. Als dank kreeg mevx\ De Ronde twee kop en schotels aangeboden, waar voor zij de vereniging daxikte. De slotzang was gezang 231, waar- na mevr. De Jonge de presidente daixkte voor al de inspanningen die zij voor de vex'eniging had gedaan. Tot slot bracht mevr. De Waal- Jumelet het gedicht „Myn tyden zijn in Uw hand'" ten gehore, waar na mevr. De Jonge deze feestelijke avond eindigde met dankgebed. Gemeenteraad Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 18-3. De openbare kleuterschool te Zonnemaire zal per 1 augustus a.s. worden opgeheven, omdat de school niet meer bezocht wordt door een aantal van 20 kleuters nl. a/3 van het vereiste aantal van 30. ZIERIKZEE. Na de plechtigheid rond de uitreiking van de bouwhelm (men zie ons donderdagnummer), maakten de dames-bestuursleden van de Vrouiven Advies Commissies een rondwandeling door het te re noveren ffnuenkicartier. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In het voorstel dat het college van burgemeester en wethouders uitvoe rig toelicht aan de raad wordt grote spyt uitgesproken dat dit gedaan moet worden. Het college stelt dui delijk vast dat alle daarvoor in aan merking komende middelen zijn aan gewend om te voorkomen dat de school nog dit jaar moet worden op geheven. In artikel 11 van de Kleuteronder wijswet is bepaald dat de gemeente raad voor 1 februari tot opheffing van een openbare kleuterschool een besluit neemt, wanneer het gemid deld aantal kleuters in drie achter eenvolgende jai*en minder bedraagt dan het door de minister van onder wijs en wetenschappen vastgestelde aantal, met dien vex'stande, dat de school kan worden in stand gehou den tot drie maanden nadat het be sluit is genomen en tot het einde van de lopende kursus, indien deze langer duurt. By de inwerkingtreding van dc Kleuteronderwyswet op 1 januari 1956 werd de school te Zonnemaire die reeds op 1 januari 1955 in stand werd gehouden, bezocht door 21 kleuters, zodat het aantal van 20, dat vereist is, werd overschreden. Over 1972 bedroeg het aantal 22,3 leerling, 1973 18,5 leerling. 1974 19,1 leerling en 1975 19,9 leerling. Minder dan twintig Gedurende de drie afgelopen ja ren heeft het aantal kleuters dus mindex- dan 20 bedragen. Om het aantal van 20 te behouden heeft het kollege getracht om kinderen van andere kleutei'seholen in de ge meente tijdelijk over te plaatsen naar de school te Zonnemaire. Omdat hierby geen medewerking is verkregen is dit jammer genoeg mislukt. Hoewel uit een in 1975 opge maakte prognose voor de jaren 1976, 1977 en 1978 is gebleken dat het te verwachten gemiddeld aantal kleu ters over die jax-en niet boven de 20 leerlingen zal stijgen zeggen b. en w. in hun toelichting dat na vooraf uit voerig overleg, gepleegd met de in- spekteur van het kleutei*onderwijs de zaak is voox-gelegd aan de minis ter van onderwijs en wetenschappen. Hierbij is een dringend beroep ge daan om door soepele toepassing van de vooi'schi'iften die beslissing te nemen, dat de school met ingang van 1 augustus tot wederopzegging in stand kan worden gehouden. Het kollege heeft als reden bij een slui ting van de enige kleutex'school te Zonnemaire aangevoex'd: a. dat de kindex-en zullen versto ken blijven van deze vorm van on derwijs, daar het bezoeken van een school in een andere kern bijzonder moeilijk is, omdat dan de ruimte ontbx'eekt voor de opvang; b. dat de zo noodzakelijke „onder bouw" voor de lagex'e scholen komt te vervallen, waardoor deze scholen binnen enkele jaren ongetwijfeld in gx-ote moeilijkheden komen te verke ren; c. dat het gevaar zeer wel aanwe zig is dat ook de toekomstige inte gratie van het onderwijs in Zonne maire zal mislukken; d. dat het verplaatsen van de kin dex-en uit Zonnemaix-e naar andere kernen van de gemeente zeer hoge kosten met zich zal meebi-cngen on der andei'e voor de uitbreiding van de" daar aanwezige schoolgebouwen alsmede het dagelijks vervoer der leex'lingcn. terwijl er dan een keurig. goed geoutilleerd gebouw, gesticht in 1956 zal moeten worden afgestoten; e. dat de leefbaarheid van het dorp Zonnemaix-e met 600 inwoners ernstig wordt aangetast. „Uitgeput" De minister heeft meegedeeld dat alle mogelijkheden volgens de Kleu- leronderwijswet zijn uitgeput en dot het onmogelijk is aan het verzoek te voldoen. Een tweede verzoek door het kollege bij de minister om alsnog te bereiken dat het geven van kleu teronderwijs aan de school verze kerd blijft kon door de minister me de gelet op de eerder gedane uit spraak niet woi*den ingewilligd. Het kollege stelt de raad. zij het met veel spyt voor om de school per 1 augustus op te heffen. Het besluit zal tot gevolg hebben dat de nodige maatregelen getroffen zullen moeten worden waarbij de kleuters van Zon nemaire gewaarborgd blijven van het genieten van kleuteronderwijs. Gelet op het aantal leei'lingen, dat de kleutex-scholen te Brouwex-shaven en Dreisehor bezoekt is de opvang in deze schoolgebouwen niet mogelijk. Voor de onderbrenging komt dan de school te Nooi'dgcuwe in aanmer king. Het kollege wijst er op dat wanneer het aantal kleuters op de school van Noox-dgouwe niet toe neemt de instandhouding van deze school ook in gevaar komt. Door toe voeging van dc kleuters van Zon- n-emaii-c blijft deze school behouden, waai'bij de nxogelijkheid niet is uit gesloten dat nog in 1976 een tweede leidster kan wox-den aangesteld. Uit de opheffing van de school vloeit voort dat aan dc hoofdleidster mej. C. G. de Moor eervol ontslag moet worden verleend per 1 augus tus a.s. Wellicht kan er een tijdelijke aanstelling plaatsvinden aan de kleuterschool te Noordgouwe in verband met a fwezigheid wegens ziekte van dc hoofdlcidster van die school. Andere voorstellen De xaad behandelt verder de vast stelling Lozingsverordening riole ring, verdaging beslissing verzoek schrift Kavero b.v. bouwexploitatie bx-engen van gronden „Zomcrdorp Den Osse"; vaststelling 16e en 17e wijziging bezoldigingsvex-ordcning; vaststelling bedx-ag exploitatiever goeding bijzonder lager onderwijs 1975 betreffende de School met de Bijbel te Brouwershaven; intrekking raadsbesluit van 18 augustus 1975 en verkoop van grond in hel bestem mingsplan Zonnemaire aan de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee; verkoop perceel grond in het bestemmingsplan Dreisehor aan de heer P. Bakker te Amster dam; vaststelling 4e wijziging van de gemeentebegxoting 1976; princi pe-uitspraak ontwerp gemeenschap pelijke regeling ter financiering Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. Dc raadsvergadering wordt gehou den op woensdag 24 maart a.s. in hel stadhuis te Brouwershaven, aanvang half aeht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3