Aan de opgedragen taken kon naar de verwachtingen worden voldaan Schooljeugd bracht weer bomen in plan-West de grond in Cm z&éy Landbouw blijft moeilijk DE ZIERIKZEESCHE COURANT PRATEN MET OUDERS BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE U«i»«fcfH^%'tiiaart 1976 132ste Jaaruang Nr. 21862 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Ook bomen planten te Bruinisse Jaarverslag Prot. Stichting' Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging ZIERIKZEE, 17-3. „In het algemeen kan worden ge steld «lat «Ie uitvoering van «le ons o'pgeflragen taken aan «le verwachtingen heeft voldaan". Dit wordt ge- conclutleerd in het jaarverslag over 1975 van de Prot. Stichting voor Maatschappelijk Werk cn Gezinsverzor ging op Schouwen-Duiveland en St. Philipsland. Als hulpverlenende instantie had de Stichting steeds te maken met een algemeen dienstenaanbod, terwijl daar tegenover vaak een individuele hulpvraag kwam te staan. In het ai- gemeen overzicht van het jaarver slag wordt cr op gewezen dat dit spanningsveld niet mag betekenen dat uitgegaan moet worden van wat de instelling te bieden heeft, en waarbij de cliënt zich dan maar moet aansluiten. „Het gevaar daar bij is dat de hulpvragende de zwak ste partij wordt."' In dit verband wordt verder op gemerkt: „Als hulpverlener moet rekening worden gehouden met dit gegeven. Wij hebben op dat punt ons best gedaan, en zoveel als mogelijk was ingespeeld op het probleem van de enkeling.'' Personeelsbestand In het verslagjaar vereiste de uit breiding en het op peil houden van het personeelsbestand de nodige aan dacht en tijd. Dat blijkt ook wel uit de cijfers: met een totale bezetting van 289 krachten waren er mutaties door ontslag van 101 en nieuwe in diensttreding van 116 medewerk sters en medewerkers. Het aantal Advertentie verwerkte uren over 1975 was 211.000; (voor 1974 was dit aantal: 194.000). Opgemerkt wordt, dat on danks het feit dat ook voor 1975 een verhoging van het aantal formatie uren is verkregen, de toegestane formatie onvoldoende was om' de hulpaanvragen maximaal te honore ren. De beperking werd overwegend gezocht in het per geval minder uren geven dan noodzakelijk was. Indien niet aan de wensen van cliënten kon worden voldaan, werd in vele gevallen naar een andere oplossing gezocht. De gezinsadmini stratie is geautomatiseerd vanaf 1 januari 1975. De nodige aandacht werd besteed aan de bevordering van de deskundigheid van alle me- dewerk(st)ers. Dat gebeurde zowel via intern georganiseerde contact bijeenkomsten en cursussen als ex terne opleidingen. Eind 1975 kon een. werkgroep worden geformeerd ter voorbereiding van een onderne mingsraad. Waar mogelijk en noodzakelijk werden bijdragen geleverd aan de voortgang van de organisatorische en uitvoerende ontwikkeling van de totale maatschappelijke dienstverle ning, zowel regionaal als provinciaal In dit verband wordt vermeld dat daadwerkelijke bijdragen werden verleend aan: Overkoepelend Or gaan Bejaardenbeleid Schouwen- Duiveland; Vereniging A-instellin gen Zeeland; Zeeuwse Raad voor de Maatschappelij ke dienstverlening Centrum voor Deskundigheidsbe vordering. Andere groeperingen De direkteur werd vanaf 1 febru ari 1975 tevens belast met de leiding van de instelling te Tholen. Vanuit beide instellingen werd een werk groep bemand met als opdracht na te gaan of een federatief verband tot de mogelijkheid of wenselijk heid behoort. Op het eind van het verslagjaar werd het gesprek her opend met vertegenwoordigers van de roomskatholieke groepering over de mogelijkheden tot deelname aan de Stichting. Deze onderhandelingen mondden uit in een voorstel om de statuten zodanig te wijzigen dat er ook be stuurlijke ruimte ontstaat tot deel name van niet-protestantse groepe ringen. In 1975 werd een aanvraag inge diend om in het kader van de aan vullende werken in aanmerking te komen voor subsidie op de bouw kosten van een nieuw kantoorpand. Medegedeeld wordt dat voor de kosten van de voorbereiding een positief besluit is gevallen. Intussen is aan een architect opdracht ge geven deze werkzaamheden uit te voeren. Op het gebied van de gezinsver zorging was in 1975 het personeels- Aanbod van zowel gezinsverzorgste;rs tls gezinshelpsters, aldus het jaar verslag, zowel kwantitatief als kwa litatief voldoende. Een uitzondering wordt gemaakt voor Westerschou- Planten op boomfeestdag ZIERIKZEE, 17-3. Om le zeggen dat de klimatolo gische omstandigheden woensdagmorgen -,vroeg eigen lijk al - O]) «1e hoek Sloestraat-Grevelingenstraat, in alle opzichten ideaal was, is duidelijk overdreven. Maar ondanks een nog vry sterk winters getinte kou, ging wel een flink aantal bomen de grond in, in het kader van de twintigste nationale Boom- fccstdagvicring. Boomfeestdag te Zierikzee. Dat betekende een met talrykc vlaggen gemar keerd terrein in pJan-West en dc presentie van prominenten, betrokken by het bevorderen van een groen Zierikzee, met burgemeester Th. H. dc Meester namens het gemeentebestuur en de heer N. II. Lysen namens Staatsbosbeheer. Last not least echter de school jeugd; met als eerste plantploeg dc vijfde klas-leerlingen van dc Johan Louis de Jongeschool, later gevolgd door klassen van alle andere basis scholen. Voor een tevoren een handje hel pen en de zaak gereed maken voor de planterij, zorgden de mensen van de Plantsoenendienst; hoofd de heer J. J. Doeswijk. Planlprogramma De burgemeester vertelde het ver haal van een moeder, die een boom plantte en een dochtertje die het la ter ook deed. De eerste boom was toen al een heel flinke geworden. Zo zal het ook met deze nieuwe bo men gaan, als de jeugd maar goed op het groen wil passen. In koor beloofde men goed op het groen te zullen passen. Dc planterij in West intussen is maar ccn „topje van de ijsberg", want dit jaar gaan niet minder dan 507 bomen de grond in en 3500 rozc- struiken plus 25.000 heesters. Dc schooljeugd (210 kinderen van zes scholen) was woensdag goed voor 105 bomen. In het plantschema ko men voor: esdoorns, essen, elzen, eiken, wilgen en berken. Stevig grondwerk Genoeg gepraat echter toen op die koude hoek en fluks aan het planten. De burgemeester - stevig bijgestaan door gemeentesekretaris R. van Om meren - volstond niet met een enkele schop aarde, het bekende eenmalige lepelwerk, maar vulde de bodem trechter, waarin de nieuwe boom, tot aan het maaiveld met donkere, dui delijk vruchtbare aarde. Dc jeugd keek gc-amuscerd toe en spoedde zich hierna - per twee man - gewapend met ecu boom naar de veorgegraven gaten. Er word stevig aangepakt en de verwachting bestaat dat de bomen het hier zeker zullen doen. Nadien schrijft de jeugd nog opstelletjes over dit opwekkend gebeuren en wij - na deze milieuvriendelijke - da- denreeks snel naar de verwarmde behuizingen, denkend aan de bomen, die straks hun eerste groene lente sluier krijgen omgehangen. Burgemeester Th. H. de Meester aan het grondwerk. De jeugd keek toe toe en begon even later zelf de plan terij. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) wen: in dit werkgebied blijft het moeilijk om aan geschikte krachten voor met name de bejaardenhulp, te komen. Uit het aantal nieuw binnengeko men gevallen bleek dat de mensen ook in 1975 de weg naar de stichting hebben kunnen vinden. Op sommige plaatsen moest tegen het einde van het jaar al met een wachtlijst wor de gewerkt. Met name voor de bejaardenhulp was de hulpverlening in de kleinere kernen in 1975 soms problematisch. Immers: de gemiddelde leeftijd in deze kernen ligt vrij hoog terwijl het aanbod van bejaardenhelpsters vrü laag is. Om hierin zo goed mogelyk te voorzien bleek het noodzakelijk bejaardenhelpsters buiten hun eigen woonplaats te laten werken. In het verslagjaar bleek verdere scholing steeds urgenter. Verschil lende personeelsleden namen deel aan kursussen op provinciaal en landelijk niveau. De gespecialiseerde gezinsverzor ging kwam in 1975 goed op gang. Verwacht wordt dat de behoefte aan deze hulpverlening in de toekomst groter zal worden. Herstel Moerdijkbrug WILLEMSTAD, 17-3. Zaterdag 27 maart zal het eerste nieuwe brugdeel van de Moerdijkbrug op zijn plaats worden gebracht, nadat een oud brugdeel is verwijderd. Het wegverkeer zal in verband hiermee gestremd zijn van zaterdagochtend half zes tot zondagochtend om streeks zes uur. Het verkeer wordt omgeleid via de Haringvlietbrug en via de brug te Keizersveer langs routes die volgens een nieuwe me thode met nummers zullen worden aangegeven. Voor fietsers cn brom fietsers zal er die dag een veerpont varen tussen Moerdijk en Willems dorp. EERSTE KAMER DEN HAAG, 7-3. Landbouw-mi- nistcr Van der Stee heeft in dc Eer ste Kamer gezegd, zorgelijk gestemd te zijn over dc toekomst van het Europees landbouwbeleid. Volgens hem worden het functioneren van dit beleid en de besluitvorming „in toenemende mate" bemoeilijkt door het uitelkaar groeien van de econo mische situatie in dc verschillende lid-statcn. Advertentie Heeft u nog een goed maar will u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nleuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZIERIKZEE. Deze week werd in het schoolgebouw een ouderavond ge houden van de Nutskleuterschool. Gelegenheid was er het werk van de leerlingen te bezichtigen en te kon takten met de ouders. Hier (foto) ouders in gesprek met de hoofdleid ster mevr. M. Speelman-Nooyen (r.). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's !Er zijn groter deugden nodig om geluk dan om ongeluk te dragen. La Rochefoucauld f Verwachting tot vrijdagavond: Weinig verandering Veel bewolking met voornamelijk in het zuiden van het land plaatselijk wat regen; zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen; in het noor den minima om het vriespunt en ma xima omstreeks 5 graden, elders mi nima van rond 3 graden en middag- temperaturen van ongeveer 9 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 6 Min-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 19 maart. Zon op 6.45, onder 18.51 Maan op 23.50, onder 8.10 Laatste kwartier: 22 maart (19.54) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 19 maart 5.24 17.53 11.01 23.08 Springtij: 18 maart. HET WEERO VERZICHT DE BILT, 18-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Het vrij koude weer met veel bewolking zal ook vrijdag voortdu ren. Een hogedrukgebicd boven Skandinavië en Polen weet van geen wijken en hierdoor blijft de aanvoer van vrij koude lucht waarin veel be wolking voorkomt voortduren. Uit deze bewolking valt af cn toe wat lichte regen of motregen. In Skandi navië en Polen is onder invloed van het hogedrukgebicd weinig bewol king en wind. Het vriest in deze ge bieden 's nachts dan ook licht tot matig. In Finland is het zelfs nog volop winter. Helsinki b.v. meldde donderdagmorgen een minimumtem peratuur van 20 graden onder nul.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1