GIEPS GOUDEN VIJFJE Libanees verval gaat na een maand pauze versneld verder een huis vol aanbiedingen toegang vrij d e u r I o o 4 INGEZONDEN STUKKEN BLIK POOR HET WERELD De chaos in Libanon herleeft, net een maand nadat met Syrische hul een eind gemaakt zou zijn aan wat weinig minder was dan een burger oorlog tussen moslims en christenen. De beangstigende factor is nu dat de herleefde strijd thans ook en voor namelijk wordt gevoerd door muiten de militairen, terwijl voorhpcn het leger zich buiten het conflict had ge houden. Dit gebeurde voornamelijk doordat de Islamietische ministers niet al te veel vertrouwen hadden in een leger dat voor het grootste deel christenen als officieren had. Maar zolang het leger buiten de strijd bleef kon het altijd nog dienen als een machtsfactor die eventueel ingrijpen als het nog erger werd mogelijk maakte. Die illusie is nu ook ver stoord. De consequentie is dat tevo ren de regering van KaKrami «I- thans nog een gewapende macht had al gebruikte ze die nauwelijks, maar thans helemaal machteloos staat te genover de wel verminderde maar nooit geheel opgehouden terreur door gewapende benden. Het leger moet nu speciaal eenheden naar het zui den sturen om verdere desertie en muiterij te voorkomen en niemand die gelooft dat clie toch al niet grofe strijdmacht daarnaast nog in staat is om burgers te beschermen. Wat de weg weer vrij maakt voor de diverse privé-legertjes om aan de slag te gaan - de wapens die ze hadden moe ten inleveren hebben ze doorgaans nog. Advertentie Flitsen uit het buitenland JOHANNESBURG. De meeste Zuidafrikaanse negers zouden niet bereid zijn het land te verdedigen als er zich een „door communisten ge steunde" invasie uit Angola zou voordoen. Tot die conclusie komt het Zuidafrikaanse dagblad „The World" een dagblad voor Zuidafrikaanse ne gers, op grond van een peiling onder 244 lezers. CHICAGO. President Foi'd heeft in een toespraak tot de raad voor in ternationale betrekkingen van Chi cago verklaard dat Amerika klaar moet staan om aan alle uitdagingen, vanwaar die ook mogen komen, het hoofd te kunnen bieden". SALISBURY. De zwarte nationa listische le.cier Josjua Nkomo heeft gezegd dat de blanken in Rhodesië onder een zwart bewind geen spe ciale garanties mogen verwachten en dat premier Smith de keus uit twee heeft: een meerderheidsbewind aan vaarden of worden vernietigd. BELGRADO. In Belgrado zijn vier Joegoslavische stalinisten, onder wie een ex-premier van de deelrepu bliek Kroatië, veroordeeld tot ge vangenisstraffen variërend van tien jaar tot zeven-en-een-half jaar. CAIRO. President Sadat van Egyp te heeft zich hand-in-hand laten fotograferen met ex-koning Idris van Libië, die in september 1969 werd afgezet door kolonel Moammer Gaddafi, het huidige staatshoofd van Libië. DRONTEN. Prinses Margriet gaf een pony aan een groepje gehandicapte jongelui en 'opende daarmee offi cieel het „Hippisch Centrum Flevo land" te Dronten. Opmerkelijk is dat een muitende luitenant zijn groep de naam heeft gegeven van Libanees-Arabisrhe Ar mee, een wat hoogdravende titel voor een legertje van een paar hon derd man. Maar de doelstellingen van deze luitenant Al-Kalhib zijil vooral interessant omdat hy zo on geveer de taal spreekt die de Syri sche president Assad graag spreekt. Het gaat om de lotsverbondenheid van allen in de Arabische landen, waaronder uitdrukkelijk ook de Pa- lestijnen worden verslaan, en de be hoefte om vooral de arme massa door een revolutie te helpen. Syrië kan moeilijk al te sterk afkeuren wat zo sterk lijkt op de eigen principes, iva al tot de veronderstelling heeft ge leid dat de luitenant een stroman is van president Assad die als oprechte Syriër toch al moet menen dat Liba non in wezen een onderdeel is van groot-Syrlë. Ingrijpen van Israël Dut Assad nog maar zo kort tevo ren juist de in wezen zeer rechtse (en ..kapitalistische") regering-Kara- mi heeft geholpen zou dan alleen maar een kwestie van tactiek zijn geweest, waarvoor de noodzaak toen wel maar nu niet meer bestaat. In tussen zou Assad de Libanese chaos niet meer hoeven vrezen omdat Is raël daarin aanleiding zou kunnen vinden om in te grijpen. De ver deeldheid in de top van de in Israël regerende Arbeiderspartij en de ver zwakte positie van premier Rabin, ook al krijgt hij nu steun van de in de politieke arena teruggekeerde me vrouw Meir, zouden een Israëlische interventie uitsluiten. En dus kan een Libanese revolutie naar Syrisch model minder kwaad, zelfs wel goed. President Assad heeft zo langzamer hand de Egyptische president Sadal wel afgeschreven als bondgenoot. Deze is hem teveel geneigd de Ame rikaanse lijn te volgen en de steun fe zoeken van de rijke olielanden, die merendeels monarchieën zijn van eer, te reactionair model naar de smaak van de revolutionaire Syriër. In plaats daarvan heeft hij een haast tegennatuurlijk aandoend bondge nootschap gesloten met de Jordaan se koning Hoessein en ter afronding van een sterk front aan de noord grens zou Libanon het best in zijn kamp kunnen komen in plauts van angsti>allig neutraal te blijven. Het zijn speculaties die makkelijk op kunnen komen nu in het Nabije Oosten eigenlijk alles muurvast zit wat een naar beweging strevende man als Assad moei ergeren. Maa* het kan ook heel goed zijn dal hij er zelf niets aan heeft hoex>en doen om het uiteenvallen van Libanon te be vorderen. De maand sinds zoge naamd de problemen waren opgelost door een compromis is verlopen zon der dat iets gebeurde en de felle moslims kunnen hun geduld opge bruikt hebben. Tenslotte, lijkt de ver deelde Libanese bevolking best in staat zonder hidp v>an buiten haar land totaal uiteen te laten vallen. En als ditg ebeurt is de meest logische oplossing zonder meer dat Libanon onder de Syrische paraplu komt. TEL AVIV. „Israël volgt zeer nauwlettend de gebeurtenissen in Libanon en neemt daarbij voorzorgs maatregelen. Israël is echter niet van plan tussenbeide te komen in dè bin nenlandse aangelegenheden van Li banon. WASHINGTON. Een gewezen op zichter bij een graanelevator, Jesse Rosen, heeft onder ede voor een sub commissie van de Amerikaanse se naat verklaard dat het knoeien mot kwaliteit en gewicht gebruikelijk is in de Amerikaanse graanhandel. PARTRIDGE, Kentucky. In dc ko lenmijn in hel zuidoosten van de Amerikaanse staat Kentucky waar begin vorige week vijftien mijnwer kers om het leven kwamen, worden na een nieuwe ontploffing tien kom pels vermist. BONN. De Westduitse bondsraad heeft met algemene stemmen de overeenkomsten met Polen aan vaard. Dit gebeurde nadat dc chris ten-democratische oppositie die in de bondsraad de meerderheid bezit, op het laatste ogenblik haar weken lange verzet tegen de akkoorden had opgegeven. Z[] deed dit nadat Polen had toegezegd dat er meer zogenoemde volksduitsers zullen mogen emigreren naar de bondsre publiek, dan de circa 125.000 waar van in de overeenkomst sprake is. COTATI, Californië. Vi.it' mannen zijn door een ontploffing als kanons kogels door een grote betonnen pijp geworpen. Twee kwamen om het le ven en de drie anderen werden ge wond. WASHINGTON. Richard Nixon heeft in 1970 dc CIA opdracht ge geven zoveel mogelijk te voorkomen dat in Zuid-Amerika een „bruggen hoofd" in Cubaans-communistische stijl voor guerrilla-operaties zou worden gevormd, aldus documenten die donderdag zijn vrijgegeven. ALGIERS. De secretaris-generaal van de Saharaanse bevrijdingsbewe ging Frente Polisario, Essayed el Ouali, heeft koning Hassan van Ma rokko een boodschap gezonden waarin hij hem vraagt „onze onaf hankelijke en neutrale staat te er kennen". MARKTBERICHTEN Paardenmarkt DEN BOSCH, 11-3. Aanvoer 307 stuks. Prijzen per stuk: Luxe paarden 1' 1450-f 3150; voljarige f 1550-f 2150; jaarlingen (trekpaard) f 1575-f 1900; jaarlingen, luxe (hengsten) f 950- 1 1250; jaarlingen, luxe (merries) f 1425-f 2150: luxe veulens (merries) f 975-f 1525; luxe veulens (hengsten) f 605-f 825; veulens (trekpaard) f 1050-f 1450; hitten f 750-1' 1200; Shetland.se ponnies (ruins) f 225- f 375; Shetlandse ponnies (merries) f 375-f 750. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den f 4,35-f 5,35 en oude slachlpaai- den f 4,20-f 5.35. Overzichtrustig. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Vriezenveen: J. Wols winkel, Arkel; te Slochteren-Kol- ham (toez.): J. G. Bos, Noord- en Zuidbroek; te streekgemeente Maas en Waal (wtfkgemeente Altforst- Horssen en Druten toez.): J. J. Brö- rens, kand., Delft; te IJsselmuiden: J. C. Schuurman, Putten. Bedankt voor Bennekom: G. H. van Kooten, Delft. Aangenomen haar Muiderberg: mevrouw A. E. J. Bunjes-van Blom- mestein te Amsterdam. Gereformeerde Kerken Beroepen te Nieuwleusen: P. H. Steenhuis, Enschede; te Arnhem: G. Warner, Holandscheveld. Aangenomen naar Tijnje: P. L. Schuddebeurs leraar godsdienst te Leeuwarden, die bedankte voor Winsum c.a. en Twijzel. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Maassluis: P. Beek huis, Noordeloos; te Mussel: J. Wes terink. Nunspeei. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Leerdam: Chr. van der Poel, Yerseke. Evangelische Lutherse Kerk Beroepen te Edam en Monniken dam: K. J. Dekker, Eindhoven. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Delfzijl: G. van 't Wout, Utrecht; voor Hoogezand: J. Schuil, Zwolle. Geachte redaktie, Nog vers in mijn geheugen ligt uw afwijzing van het ingezonden On gevraagd Advies betreffende de han del en wandel rondom het Lange Groendal, o.a. op grond van het feit dat in genoemd advies de burge meester „slechts" als de heer De Meester werd aangeduid. Waarom, in 's hemelsnaam, neemt u in de krant van donderdag j.l. dan zulke gore, tegen ons bureau ge richte vuilspuiterij op? Ja, ja beste redaktie, quisque sibi proximus! En zo is het maar rjet. Met dank voor plaatsing, P. J. NOORDERMEER, secr.-gen. O.A.B. (Mijnheer Noordermeer, graag de zaken op een rijtje s.v.p., zoals dat te genwoordig heet. De O.A.B.-brief in zake het Havenkwartier vonden wij niet korrekt, omdat er op de per soon werd gespeeld en niet op de bal. Ten gerieve van het publiek, dat meer dan oordeelkundig is, laten we hier de eerste zin uit dit niet gepu bliceerde stuk van het O.A.B. vol gen: „Al geruime tijd valt hel de di- rekteuren van het O.A.B. op dat de heer De Meester iets te maken schijnt te hebben met het „Haven kwartier". Zo'n zin is modderig en kwetsend en de redaktie trapt daar echt niet in. De tegen-stukken op het artikel „Olifant" hebben daar echter niets mee te maken. Die zijn rechtstreeks gevolg van het sterk ironiserend ver haal van de schrijver, die (vrijdag krant) wordt verwezen naar het „in gezonden" van het hoofd van de Plantsoenendienst. Met opname hebben we de bal ge speeld en niet de man.De stukken richten zich tegen de faits et gestes van een kollektief (het O.A.B.) en niet tegen één persoon. U vindt dus vast wel een bedding voor het beek je van uw verontwaardiging heer Noordermeer, dachten wij. RED.). Moederkursus Op maandagmiddag 5 april, om 14.30 uur, start er weer een moeder kursus in Zierikzee. Op deze midda gen (6 in totaal) verdiepen a.s. moe-, ders zich, onder leiding van zr. Van Leer, distriktsverpleegkundige van de kinderhygiëne in Zeeland, in al lerlei zaken die zich rond de zwan gerschap, de geboorte en het eerste levensjaar van de baby, afspelen. Onderwerpen kunnen zijn: Problemen, levenswijze en voe ding tijdens de zwangerschap. De basisuitzet en waarop u moet letten bij aanschaf van deze uit zet. De bevalling. De voedingen van moeder en kind na de geboorte. De ontwikkeling van het kind ge durende het eerste levensjaar. U kunt ook zelf onderwerpen aan dragen of problemen aan de orde stellen waar u zelf mee te maken hebt of hebt gehad. Deelnemers die nen lid te zijn van de kruisvereni ging „Het. Groene kruis". De kursus is gratis en a.s. vaders, die in de gelegenheid zijn om te ko men zijn ook van harte welkom. Be langstellenden kunnen zich opgeven bij „Het Groene Kruis", Jannewek- ken 10, Zierikzee, Tel. (01110) 2930. Spreekuur van 12.30-13.30 uur. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Zierikzee. KERKNIEUWS Geref. kerk Nieuwerkerk'Oosterland De kollekte vöor de door rampen getroffen bevolking van Guatemala, gehouden op zondag 14 maart in de de Geref. Kerk te Nieuwerkerk bracht cp f 837,97. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 17 MAART NED. I: De NCRV neemt van- midddag het programma voor haar rekening. Om half vier eerst een re portage van de nationale boomfeest dag zoals diè vanmorgen in Biltho- ven werd gevierd. Daarna gaat het deksel van de Kijkdoos en tovert fee Judith Bosch voor de kleuters allerlei vermakelijkheden tevoor schijn. In de aflevering van Kim be tekent de aankoop van een papegaai het begin van een nieuw avontuur. De rubriek De trom van Pandoera staat stil bij de vraag hoe het leven met meer dan één vader of moeder is. Een vokale bijdrage hieraan wordt geleverd door Willem Nijholt. 's Avonds biedt de buis achtereen volgens de trekking van de Staats loterij, de rubriek Van gewest tot gewest en een uitzending van de CPN in het kader van de politieke zendtijd. Klokslag acht begint het TV-spel Een kwestie van aanvoelen. Tenminste als Koning Voetbal geen roet in het eten gooit, is het PSVr stadion uitverkocht dan wordt er een reportage uitgezonden van de wedstrijd die de Eindhovenaren te gen hei Joegoslavische Hajduk spe len in het kader van het Europa Cup-toernooi. Tegen negen uur volgt de rubriek Muziek om naar te kijken, die ditmaal gewijd aan het bekendste werk van de Russische komponist Moessorgsky. Die dit werk schreef naar aanleiding van een herdenkingstentoonstelling over de schilder en architekt Victor Hart- mann. De zendtijd na half tien is, als gebruikelijk voor de vier bekende rubrieken Den Haag vandaag Studio Sport, Panoramiek en Sprekershoek. NED. II: Tussen zeven en acht is de buis voor de IKON. In de rubriek Help, de serie over hulpverlening aan jongeren en hun ouders, wordt ditmaal aandacht geschonken aai*, de situatie van een negenjarige jongen, wiens ouders gescheiden zijn. Kenmerk brengt daarna kerkelijke informatie. Na het journaal en een korte uitzendnig van de Stichting Socutera over dieet voorlichting) komt de NCRV aan het bod. In een nieuwe aflevering van Nee, eerlijk niet gaat C.D. John Alderton) op zoek naar een modestijl die beter bij het karakter van zijn vrouw zou moeten passen. Nieuws, reportages, klachten en vragen die betrekking hebben op de gezondheid biedt de daarna volgende rubriek Onder be handeling. Aan de hand van de be roemde panfluitspeler Gheorghe Zamfir kunnen de kijkers vervol gens een rondreis door het Roe meense land maken. Een kleurrijk programma met beelden van herders in bergen en boeren in dorpen en wervelend en weemoedige muziek. Over boeken, schrijvers en lezers gaat NCRV's Open boek. Naast ak- tuele informaties over pas versche nen boekwerken in dit programma aandacht voor de dissidente schrij ver Wladimir Maximow. Deze Rus is onder meer eindredakteur van het dissidentenblad Kontinent waarin onder anderen Solzjenitsyn en Ionesco schrijven. WOENSDAG 17 MAART NED. I: 9.30 Schooltelevisie; 15.00 Teleac; 15.30 17 maart boomfeestdag 16.00 Kijkdoos; 16.40 De reizen van Kim; 17.05 De trom van Pandoera: 13.15 Teleac; 18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot ge west; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Een kwestie van aanvoelen; 20.55 Muziek om naar te kijken; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag vandaag; 22.05 Panoramiek; 22.35 Studio Sport; 23.00 Sprekershoek; 23.15- Journaal. .O NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Help: 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 Socutera; 20.30 Nee, eerlijk niet; 20.55 Onder behandeling; 21.30 Mu ziek met Gheorghe Zamfir; 21.55 Open boek; 22.35 Journaal. DONDERDAG 18 MAART NED. I: Vanmiddag zit de E.O. op de buis met de rubriek Van hart tot hart, waarin de schoonheid van de kop van Noord-Holland onder de loep wordt genomen en een pot pourri van geestelijke melodieën ge zongen wordt, 's Avonds om zeven uur begint de EO met de Kinder krant. Een filmpje over Davey wordt afgewisseld met een bijbelverhaal. De rubriek Windkracht 16 gaat in op het vraagstuk van de zending en geeft een portret van een zendeling. Vanaf acht uur draait de EO de na tuurfilm Bedreigde fauna in Nieuw- Zeeland. Een rolprent met schitte rend kamerawerk. Door de komst van nieuwe mensen naar Nieuw- Advertentie Ze zag zijn aarzeling. Het was bei de mensen, alsof er vonken overkwa men, waardoor een soort kontakt ontstond. Met een ruk kwam de vrouw overeind. Hun blikken hiel den elkaar vast. Giep voelde bloed naar zijn hoofd stromen. Ze trok hem naar zich toe in haar armen en kus te hem opeens, hongerig en gulzig. Met open lippen. „Blijf toch prevelde ze tussen de zoenen door. Ik heb nooit iemand en jijjij bent een manalsjeblieft...." Over zijn schouders heen draaide ze het grote licht uit. Er brandde nu enkel nog een schemerlamp. De man hijgde van opwinding en zijn hand vergleed over haar lichaam. Zijn lip pen zochten haar hals. „Kind ik kan er niets aan doen, maar...." „Stil", zei ze zacht, het initiatief nemend, „het is niet erg.we heb ben elkaar nodig, jij mij en ik jou., zo is het ineens; wat kunnen we er aan doen?" Hel was al bijna middernacht, toen hij als een dief mei de fiets aan dc hand het erf van Rietje Scheiveen afsloop cn pas op dc verlaten weg opstapte. Die nacht, in dc donkerte van zijn grote, luxueuze slaapkamer, schaamde hij zich, omdat hij geen weerstand had kunnen bieden. Maar drie avonden later kwam hij opnieuw via de keukendeur in haar woning. Waarschijnlijk had ze hem al gehoord, want in de gang voelde hij opeens haar armen om z.ijn hals en haar brandende lippen op de zij ne. „Wat fijn, dat je er weer bent ik heb zo verschrikkelijk naar je ver langd! HOOFDSTUK 8 Schuld en boete. Vier weken na haar vertrek haal de Giep zijn vrouw op, zoals hij haar had weggebracht: van het station Utrecht. Zc kusten elkaar, waarna hij haar bagage pakten en naar de auto liepen. Hielkje van terzijde aan kijkend, konstateerde de man, dat ze bruin was geworden. „Je ziet er pa tent uit", zei hij waarderend. „Dank je. Vrijwel elke dag zon. Ik lag halve dagen in het water. Heer lijke tijd gehad. Hoe is het met de meisjes?" „O, uitstekend, hoor. Tonnie was een waardige plaatsvervangster. Ze zal te zijner tijd een voortreffelijke huisvrouw worden". „Denk ik ook. En hoe gaat het met de verkoop?" „Matig. We bezuinigen op bepaal de zaken en proberen de kosten zo veel mogelijk te drukken. Overigens maak je hierover alsjeblieft geen zorgen; we komen heus wel door deze tijd heen". Thuis was het weerzien met dc drie jongste dochters enthousiast en hartelijk. Fokje was met haar vriend naar Engeland op vakantie. Tonnie had gezorgd voor gebak bij de kof fie, zodat de thuiskomst op juiste wijze gevierd kon worden. Terwijl ze dronken en van het gebak snoep ten, zei Giep tot zijn vrouw: Fokje Is geslaagd, maar dat heb ik jc al ge beld. Ze was het weekeind thuis. Waarschijnlijk heeft ze al een baan als onderwijzeres. Evert en zij wil len met Kerstmis trouwen. Ze blij ven voorlopig beiden werken, is be sloten". Hielkje knikte begrijpend. „Als ze terug zijn van vakantie, moet Fokje maar eens Evcrl meenemen voor een weekend hier. Kunnen we rustig al les bepraten. Hebben ze soms ook al een huis?" mee straat 3zier kzee Zeeland zijn de diersoorten in dit land in een katastrofale situatie te recht gekomen. Vele vogelsoorten zijn bijvoorbeeld al uitgestorven. In de rubriek Van U wil ik zingen tre den koren op uit de omgeving van Haarlem. Solist is de bariton Paul Hofstede. Het journaal wordt vooraf gegaan door de rubriek Tenslotte, met een toespraak van de Leidse evangelist Theo Dikkes. De VPRO besteedt haar zendtijd aan het pro gramma Machiavelli. Dat betekent tachtig minuten aandacht voor de lagen en listen, deugden en ondeug den in politiek en kuituur. NED. II: Over het intieme leven van het koolwitje handelt de natuur film die de VARA als opening op de buis vertoont. Dankzij speciale tech nieken is de kijker in staat de ont- Wikkelingsstadia -van het koolwitje te volgen. Voor jong en oud draait Maarten van Rooijen daarna frag menten van slapstickfilms in zijn amusante rxibriek Horen, zien en zwijgen. De Pallisers zijn vanavond toe aan de 23e aflevering. Erg veel aandacht ditmaal voor Ferdinand .Lopez. Hij belooft Emily te verlaten om meer geld los te krijgen 4'an Abel Wharton. Een ongewenste pu- blikatie leidt voorts tot een debat waarin Phineas Finn Planty verde digt door de naam van Lopez in dis krediet te brengen. De Ombudsman heeft daarna 25 minuten tot zijn be schikking om zich te verdiepen in menselijke problemen en daarvoor oplossingen te zoeken. De VARA brengt vanavond een nieuwe Engel se serie Terug naar de natuur. De kijker ontmoet hierin het echtpaar Good dat de geneugten van het buitenleven heeft ontdekt. Man en vrouw hebben de konsumptiestroom willen ontsnappen. Naast hun woont het echtpaar Leadbeatter. De relatie tussen, deze vier mensen wordt op een prachtige wijze beschreven in deze serie. Na de eerste editie xmn Terug naar de natuur komt voor de tweede keer vanavond Achter het niews met aktualiteiten. DONDERDAG 18 MAART NED. 1: 10.45 Schooltelevisie; 15.00 Van hart tot hart: 18.15 Teleac; 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws: 19.05 Kinderkrant; 19.30 Windkracht 16; 20.00 Bedreigde fauna in Nieuw- Zeeland; 20.50 Surf; 20.55 Van U toil ik zingen: 21.25 Tenslotte; 21.35 Journaal; 21.50 Machiavelli; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Het kool witje; 19.30 Horen, zien en zwijgen; 20.00 Journaal 20.25 Achter het nieuivs; 20.40 De Pallisers; 21.35 De Ombudsman; 22.00 Terug naar de natuur; 22.30 Achter het nieuws; 23.05 Gedicht; 23.06 Den Haag van daag; 23.20 Journaal. 52 Familieroman door HENK VAN HEESWIJK Giep begon te lachen. „Evert is op het gemeentehuis. Groepschef of iets dergelijks. Laat dat maar aan hem over. Die vindt wel ergens een gaat je". Tonnie keek enigszins verbolgen. Snuivend zei ze: „Kunst! Met zo'n kruiwagen!" „Die heb je tegenwoordig wel eens nodig in het leven", meende haar va der te moeten opmerken. Hij keelc zijn drie dochters stuk voor stuk eens aan. Allemaal knappe meiden, wist hij. Tonnie deed haar naam boven dien nog eer aan ook. Eigenlijk is ze te dik, maar dat is haar grootmoeder eveneens en Tonnie lijkt als twee druppels water op haar beppe. Ja cn van de vier is Jeltje ongetwijfeld de knapste. Een zacht lief, gezicht. In tegenstelling met Rinske, de meest bijdehandlc van het viertal. Met een leuke, brutale snoet. Pas 's avonds, in de intimiteit van de slaapkamer sloeg Hielkje op ouderwetse manier haar stevige ar men om Gicps hals en kuste hem langdurig. „Ik heb je gemist", zei ze, en haar hese stem verried nauwelijks onderdrukt verlangen. „En jij?" Dat is niet in woorden uit te druk ken", antwoordde hij op raadselach tige toon. „Kom, vrouw, nu gaan wij jouw terugkeer vieren.... wij bei den. Geruime tijd vermeed Giep de tocht naar de Anjeliersstraat te ma ken. In september stuurde hij een cheque. Ik wil het niet meer, wist hij nu. Als ik er heenga en het honge rige, verlangende gezicht van Rietje zie, kan ik geen 'weerstand meer bie den. Het is schandalig, maar ik ben niet meer sterk genoeg 'wordt vervolgd;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4