Veertigtal mosselschepen vist zaad op Grevelingenmeer Ontwerp-bestemmingsplan voor uitbreiding Sirjansland Taxichauffeur vermoord door twee man Horeca doet een beroep op minister Bom ontploft in New York In paniek geraakt meisje verbrandde haar pleegvader DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBfeiLRAMA TOCH EEN „CAUBRUG' suowor NIEUWSBODE DAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) ADVERTENTIES EN BEZORGING i (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succ'esjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. m dit nummer: Nieuwe taken Natuur- en Vogelwacht BRUINISSE, 8-3. Een veertigtal mosselschepen voer maandagmorgen het Grevelingenmeer op om mossel zaad en halfwas mosselen te gaan korren. De mosselkotters waren afkomstig uit Bruinisse, Yerseke en Zierikzee. De hoeveelheid kleinzaad die men er aan trof viel tegen, dit in tegenstel ling tot de halfwas mosselen waar van een grote hoeveelheid werd aangetroffen. RIJSWIJK, 8-5. De maandag be graven Haagse taxichauffeur Gerard Hofstede is niet door één maar door twee mannen vermoord. Behalve de 19-jarige Dirk N. heeft ook diens 19- jarige boezemvriend Anton V. be kend schoten op Hofstede gelost te hebben. Een derde medeplichtige - het 16- jarige broertje van N. - heeft alleen de taxi van Hofstede naar een an dere plaats gereden. Dit heeft hoofd inspecteur Viskil van de Rijswijkse politie maandagavond op een pers conferentie meegedeeld. DEN HAAG, 8-3. Vertegenwoordi gers van Horecaf Den Haag hebben maandag een telegrafisch beroep op minister Lubbers (economische za ken) gedaan om bestaande subsidie regelingen voor de horecabranche voort te zetten en er zonodig op nieuw middelen voor beschikbaar te stellen. De horecaondernemers willen graag de subsidieregelingen behou den voor sanitaire accomodatie mid denklasse hotels, voor beperkte ver bouwing in bedrijfsruimten, verbe tering van de brandbeveiliging en dergelijke in hotels en pensions. Tot het sturen van een telegram werd besloten tijdens een vergadering met vertegenwoordigers van Horeca- Nederland, Koninklijk Verbond van Ondernemers en Kamer van Koop handel. De kotters kwamen maandag alle maal goed aan hun trekken, want zij gingen met een vracht van 700 a 800 mosselton geladen de Grevelingen af. De kotters brachten hun vrach ten halfwas mosselen naar de mos selpercelen in het Volkerak en in de Oosterschelde. Het is nu voor de mosselschippers afwachten of deze mosselen die van stilstaan water overgebracht zijn naar stromend water zullen gedijen. Risico Een overgang van één organisme naar een andere omgeving (stro mend water met een ander zoutge- halte, andere temperatuur, en een ander hydrografisch patroon) is een risico. Hetgeen de mosselschippers op het Grevelingenmeer hebben Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 aangetroffen aan zaad en halfwas zag er zeer gezond uit en waren ook goed getrost. De mosselschippers hebben moeten loten om hun beurt om het Grevelingenmeer op te gaan. Maandag was dat ploeg A, die ook donderdag weer aan de beurt is. Ploeg B komt dinsdag en vrijdag aan de beurt. Woensdag zal het in verband met biddag gesloten zyn. NEW YORK. Dinsdagochtend is een bom ontploft voor de zetel in New York van de Russische en Tsje- choslowaakse luchtvaartmaatschap pijen Aeroflot en C.S.A., die grote schade heeft aangericht. Er zijn geen slachtoffers, hoewel twee agenten voor het gebouw waren geposteerd. Meisje bij brand omgekomen AMSTERDAM, 8-3. Bij een felle uitslaande brand aan de Ortelius- straat 149 te Amsterdam is maandag aan het eind van de middag de drie jarige Erica Kleingeerts om het le ven gekomen. Haar moeder moest to taal ovei'stuur in een ziekenhuis worden opgenomen. Zes andere kin deren konden in veiligheid worden gebracht. Daarbij bevond zich ook een baby van zes maanden, die door een buurman werd gei'ed. ZAANSTAD, 8-3. Het verstoren van een in de nacht ontloken roman ce tussen ztfn pleegdochter en een jongen, die het meisje zaterdagavond in een café had ontmoet en mee naar huis had genomen, heeft de 68-jarïge P. F. Kriek uit Krommenie het leven gekost. Zijn lijk werd zondagochtend ver koold onder de as van zijn geheel af gebrande woning aan de Vermaning straat 26 in Krommenie teruggevon den. Maandagmiddag heeft de 19-jarige pleegdochter Wilhelmina S. tegen over de politie van Zaanstad bekend, dat zij het huis in paniek in brand had gestoken, nadat ze de oude man binnen bij een heftige ruzie een fa tale duw had gegeven, wacirbij hij met zijn hoofd tegen de tafelrand viel en bewegingloos bleef liggen. Gemeenteraad Duiveland DUIVELAND, 8-3. Op 15 maart a.s. wordt in het ver enigingsgebouw te Sir jansland een hoorzitting gehou den, waarop een ontwerp-bestemmingsplan voor Sir- jansland te zien zal zijn, waarover door het publiek vragen kunnen worden gesteld. Aldus een mededeling oj) de maandag gehouden raadsvergadering van de ge meente Duiveland. 7AERK7.KK. Ken met de bouw van verbinding tussen begin is gem aak' Caubrug(no. 2); de Gracht weg en bet Slingert wis. ongeveer ter hoogt uan de St. Joostmect. Niet meer precies uji de:e(fde fdaats als vroe- ger, maar dus - na een lange voor geschiedenis - weer een „Caubrug" (Foto: Zierikzeescho Nieuwsbode) Onder de ingekomen stukken op deze vergadering, onder voorzitter schap van burgemeester J. D. de Kam, bevond zich een schrijven aan de inwoners van Sirjansland, dat op deze materie betrekking heeft. Hier in wordt de leefbaarheid van dit dorpje ter sprake gebracht. Hel kollege merkt in het schrijven op, dat ten aanzien van die leefbaar heid vooral de aanwezigheid van een school een voorname rol speelt. Door de vereniging „Sirjansland Vooruit" is hier al enkele malen de aandacht op gevestigd. Het gemeentebestuur erkent de moeilijkheden van de klei ne dorpen en wil men een voorzie- ningspeil handhaven, dan is een be scheiden uitbreiding van de bevol king noodzakelijk. Dit kan alleen worden bereikt met de bouw van woningen, die echter betrokken die nen te worden door jonge gezinnen, zodat men er iets aan kan hebben. Om bouwplannen te realiseren is een bestemmingsplan nodig, en daarmee verband houdend de financiële leef baarheid. Verder moeten er uiter aard ook nog gegadigden zijn. Een bestemmingsplan is niet zo moeilijk, de stedebouwkundige heeft in op dracht van het gemeentebestuur een plan gemaakt, en of de uitvoex-ing hiervan gerealiseei'd kan worden zal nog moeten worden uitgemaakt. De hoorzitting Hetl ijkt gewenst de inwoners van Sii'jansland vroegtijdig bij de plan nen te betrekken. Daarom is beslo ten een hoorzitting te houden. Op de hoorbijeenkomst kunnen nog andere vragen worden gesteld. Hopeli.jk zullen de inwoners van Sir jansland hier in grote getale aan wezig zijn. Door Bouwbeheer Neder land B.V. te Zeist is verzocht om alle garantie-verleningen voor woning- bouwfinanciering, verleend door de Raad van Duiveland voor de door hen le bouwen 14 woningen te Oos- tcrland cn 10 bungalows te Nieuwer kerk, in te trekken. Deze plannen zullen niet worden gerealiseerd, omdat geen premie voor deze woningen zal worden toe gekend. Besloten werd de verleende garantiegcldlcningen in te trekken. Grondzaken Besloten werd aan te kopen van mevrouw A. Goudswaard-Meerman en consorten te Ouwerkerk, een per ceel grond, ongeveer 880 ca, voor de prijs van f 1,80 per ea of in totaal f 1.484,-, vermeerderd met f 850,- BRUINISSE. Mosselkotters marke ren de horizon van het Grevelingen meer. De jacht op het mosselzaad is begonnen. Kwaliteit en vruchtbaar heid moeten afgewacht, maar gevist wordt er. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina'* Geluk: niet laten plagen door kleinigheden en het kreupel hout van kleine genoegen kul- tiveren. Sharp. vei'goeding wegens waardevermin dering van de overblijvende grond en van de heer S. L. Vijverberg te Ouwerkerk aan te kopen een perceel grond, groot ongeveer 420 ca voor de prijs van f 2.60 per ca, of in totaal f 1092,-. Verder te betalen aan de heer S. L. Vijverberg als pachter van de grond van mevrouw Gouds waard: f 635,-. Op genoemde perce- len zal een sloot aangelegd wox-den. Vorig jaar werd besloten aan te ko pen het woninkje Kerkplein 3 le Nieuwerkerk van de heer A. M. van Dijke, die reeds spoedig hiervan af zag, en in de loop van het vorig jaar het pand verkocht aan Rodelko B.V. te Veere. Het huisje is nog tijdelijk bewoond geweest door een klein ge zin, en naar de mening van b. en w. is hier sprake van een krot. Tiet col lege van b. en w. acht het van belang het pand aan te kopen uit een oog punt van sanering, temeer omdat de naastgelegen woning Kei-kplein 1 reeds eigendom van de gemeente is. Door Rodelko wordt een prijs ge vraagd van f7.000,welk bedrag echter afwijkt van het taxatiebedrag van f 4.250,-. Rodelko betaalde vorig jaar f 6.000,-. Overigens bestaat de mogelijkheid bij toepassing van de bestaande regeling een krotoprui- mingsbijdrage van het rijk van f 4.000,te ontvangen. Woningbouw Besloten werd het pandje aan te kopen. Verder werd met algemeen goedvinden besloten aan het Bouw en Aannemingsbedrijf van Engelen B.V. te Dordrecht te verkopen: 1. Een perceel bouwgrond tc Ouwer kerk groot 6080 ca, gelegen in het bestemmingsplan voor de prijs van f 43.97 per ca, of in totaal inclusief b.t.w. f 310.111,62; 2. Een pe'rceel bouwgrond eveneens te Ouwerkerk, groot ongeveer 700 ca, voor de prijs van f 39,05 per ca of in totaal inclu sief b.tw. f 31.708,60. De koper moet binnen twee jaar op perceel 1 een twaalftal woningen hebben gebouwd en op perceel 2: 4 stuks. De heer Ro- meijn (V.V.D.) toonde zich verheugd dat er in zijn woonplaats Ouwerkerk bouwplannen zullen worden gereali seerd. Hij informeerde welke wonin gen er zullen worden gebouwd want er zijn er b.v. te Bruinisse gebouwd, die hij niet graag in Ouwerkerk zou zien willen gebouwd. De voorzitter zegde'toe dat er selectief te werk gegaan zal worden cn er nauwlet tend op zal worden toegezien hoe en wat gebouwd gaat worden. Besloten werd verder een voorbereidingsbe- sluit te nemen voor het gebied ten noorden van de Stolpweg te Nieu werkerk, en ten noorden van het huidige sportveld aldaar. De heer Van Klinken (S.G.P.) ver klaarde dat zijn fraktie wil mee werken aan de voetbalvelden als er op de zondag niet gevoetbald wordt. Het kan volgens de voorzitter nog wel een maand duren eer de vast stelling bestemmingsplan hiervoor is goedgekeurd. De raad bad verder geen beden king tegen de hoogte der wethou derssalarissen ad f 10.800.-. Verwachting tot woensdagavond: Aanhoudend koud Op de meeste plaatsen droog weer met flinke opklai'ingen, maar in de nacht en ochtend ook plaatselijk mist; weinig wind; minima van min 3 graden tot min 8 gi-aden; maxi mumtemperaturen omstreeks 2 gra den. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 7 Min.-temperaturen omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen omsti-eeks 5 gr. Kans op een di-oge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperatui'en geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 maart. Zon op 7.06, onder 18.36 Maan op 12.01, onder 3.17 11 maart. Zon op 7.03, onder 18.38 Maan op 13.07, onder 4.01 Eei-ste kwartier: 9 maart (5.38) HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 10 maart 9.09 21.47 2.50 15.19 11 maart 10.39 23.24 4.06 16.47 Doodtij: 11 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 9-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Hoewel in de algemene lucht drukverdeling boven West-Europa de laatste dagen nogal wat is ver anderd, komt er in het huidige weer beeld in Nederland weinig verande ring. Boven Skandinavië handhaaft zich nog steeds een rug van hoge luchtdruk die zich in dc richting van Ierland heeft uitgebreid. Een lage drukgebied, dat maandag in Duits land wat lichte sneeuw bracht is naar het zuidelijk deel van de Oostzee getrokken. Ook boven dc Middellandse Zee is dc luchtdruk laag. Om dat ons land zich dicht bij de rug van hoge luchtdruk bevindt is er weinig wind. Dit had jn de nacht van maandag op dinsdag tot gevolg dat de temperaturen bij hel dere hemel flink konden dalen en Nederland zo ongeveer het koud ste plekje in Europa was. Zo meld de de vliegbasis Ypenburg dinsdag morgen om 8 uur nog een tempera tuur van 10 graden onder het vries punt. terwijl in De Bilt op enkele centimeters boven het aardopper vlak een temperatuur van 13 graden onder nul werd geregistreerd. ZIERIKZEESCHE Dinsdag 9 maart 1976 132ste jaargang Nr. 21857

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1