59 ONDERZOEK-INITIATIEF VAN DE DELTA-FEDERATIE Schuurtjes bij brand verwoest na verbranden van afvalhoop „Nieuw Leven" verrastte met goede muziek en toneel GEMODERNISEERDE ZAAK H. TEN H0VE WERD HEROPEND STREEKNIEllWS Lammeren vragen veel aandacht ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 maart 197G Nr. 2185G NIEUWERKERK, 5-3. Vrijdag werd. zij het on-officieel de brood-, banket- eii aanverwante bakkersar- tikelenwinkel geopend van de heer H. ten Hove. Poststraat. Deze zeer moderne zaak, die nu een gespeciali seerde zaak is geworden, bied naast de vele groot- en kleinbroodsoorten, alle mogelijke banketprodukten, be nevens ijs, puddingen en kroketten. N.V.S.H.-vergadering Goes Op zaterdag 13 maart 1976 zal er in het ontmoetingscentrum „De Ves te", Keizerdijk 16 te Goes een bij eenkomst worden georganiseerd voor leden van de N.V.S.H. en ove rige belangstellenden uit de regio's Walcheren, Noord- en Zuid-Beve land, Zeeuws-Vlaanderen, Schouwen en Duiveland en West-Brabant. Op deze dag zal de heer Wim v. d. Geer, landelijk voorzitter der N.V. S.H. uiteenzetten, wat de N.V.S.H. nieuwe stijl als emancipatiebeweging (zowel landelijk als regionaal) eigen lijk wil. Subsidies restauratiekosten Ged. Staten van Zeeland hebben aan provinciale staten een overzicht gegeven van de versterkte subsidie restauratiekosten 1975 van monu menten. Wat Schouwen-Duiveland betreft leert dit overzicht het volgende: Oude Haven 34, Zierikzee f 4.033. Hoofdpoortstraat 8, Zierikzee f 972.Korte Groendal 2-4, Zierik zee f 1.352,Havenplein 14, (stoep), Zierikzee f 566,Ring 29, Ouwer- kerk f 3.432,Appelmarkt 10-12, Zierikzee f 4.053,Havenplein 25, Zierikzee f 3.991,Poststraat 33. Zierikzee f 2.000,Karsteil 7. Zie rikzee f 4.118,Haven-Noordzijde 26-27, Brouwershaven f 4.435, Oude Haven 35. Zierikzee 1' 763, koi.enmolen De Graanhalm. Haam stede f 4.964,molen De Koren bloem, Zonnemaire f 600,Haven Noordzijde 3. Brouwershaven f 1.310,Hoge Kerkstraat 16, Nieu- werkerk f 1.831,Poststraat 8-10 en Meelstraat 7-9. Zierikzee l' 9.435.Oude Haven 48, Zierikzee f 3.356.Oude Haven 39. Zierikzee f 4.883.—. Ook voor het beleg van brood en broodjes is deze zaak ruim gesor teerd in o.a. kaas en vleeswarei\ (ge sneden). De winkelruimte is dezelfde gebleven, maar door de inrichting en opstelling van diverse kasten en vi trines, al dan niet gekoeld, is het een prettige en aantrekkelijk aandoend geheel geworden. Zowel de wandbekleding als de moderne rekken voor de verschillen de produkten en de smaakvolle ver lichting noden tot een bezoek aan deze zaak. Onder het devies: „van de echte warme bakker" brengt de familie Ten Hove een schat aan smakelijke produkten uit eigen bedrijf. Te zien aan de vele bloemstukken en felicitaties die op deze blijde dag binnenkwamen en het koopgrage publiek is deze zaak een aanwinst. Kringcommissaris Rode Kruis Blijkens Koninklijk Besluit van 30 januari 1976 is met ingang van 1 januari 1976 aan mr. J. J. van der Weel als Kringkommissaris van het Nederlandse Rode Kruis in de Kring Zeeland eervol ontslag verleend, on der dankzegging voor de door hem in deze funktie bewezen diensten. Met ingang van dezelfde datum is in deze funktie benoemd de heer N. M. Bollen te Vlissingen. ZIERIKZEE Vergadering Kring C.B.T.B. Op de gehouden kringvergadering van de C.B.T.B., waarover wij reeds uitvoerig berichtten, werd het jaar verslag gebracht door de sekretaris de heer R. J. van der Wekken. In dit verslag werd uiteraard ge wag gemaakt van het afscheid van de heer J. A. v. d. Bijl, die 21 jaaV de voorzittershamer hanteerde. Het ledenbestand is iets teruggelopen tot 185. Wel zijn er wat jonge leden bij gekomen. De akkerbouw liep wel in 1975; grote zorgen hadden de tuin ders door de hoge olie- en aardgas- prijzen, evenals de melkveehouders en enkele takken van veredelingsbe- drijven. De resultatenrekening 1975 liet een winstsaldo zien van f 926,98. Het balanstotaal per 31 december was f 16,809,25. Ter afsluiting van de agenda, be antwoordde de heer E. Baerends Het interieur van de vernieuwde zaak oogt grootsteeds. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) vragen op zijn causerie over de R.G.Z. (Rijks Groepsregeling Zelf standigen). De leningen - zo deelde hij mede - gelden voor een tienjarige periode. De gemeenten betalen uit. Er mag vroeger afgelost worden. Er zijn nog landbouwers, die niet aanvroegen, maar het toch wel nodig hebben. Verkeerscontrole Vorige week werd door de rijkspo litie te Zierikzee in samenwerking met de rijksinspektie en de groep Middelburg een grote verkeerskon- trole gehouden. Zeven en zestig over tredingen werden gekonstateerd, die per ti'ansaktie of px'oces-vei'baal af gewikkeld werden. Belangrijk is niet op het uiterlijk van een bedrijf af te gaan, maar te zien wat zich financieel-ekonomisch op zo'n bedrijf afspeelt. Er zijn land bouwers, die van de regeling niet op de hoogte waren; er zijn er ook die pei'sé niet willen aanvx-agen (oudere boeiden). Tot slot kwam de positie van de loonbedrijven ter sprake. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren B. Boot Mzn., J. op 't Hof en R. J. v. d. Wekken herkozen. T.M.-programma De reeds enige tijd geleden begon nen aktiviteiten i-ond het transcen dente meditatie programma op Schouwen-Duiveland en elders in Zeeland worden thans geoi'ganiseerd vanuit Breda. De bedoeling is dat in Zierikzee een nieuwe T.M.-kursus van start zal gaan. Daartoe wordt op woensdag 10 maart aanstaande in hotel Concoi'dia een inleidende le zing gehouden door drs. M. R. Hesse uit Breda; een vervolglezing vindt plaats op vrijdag 12 maart, eveneens in hotel Concox-dia. De vervolglezing en de aansluitende kursus in hel weekeinde van 13 maart worden ge geven door de Zeeuwse T.M.-lerares mej. H. de Lange uit Middelbui'g in Zierikzee. In december van het vorig jaar werd een Stichting opgericht met de naam: Stichting ter bevordering van het onderwijs in de wetenschap Platvis in Grevelingenmeer SCHOUWEN-DUIVELAND, 6-3. Dit voorjaar werrlen door de Delta Federatie vele duizenden kilo's boven- inaatste platvis, nl. bot, schol en schar, in het Greve lingenmeer uitgezet, waaronder circa tweeduizend ge merkte vissen. De merken zijn wit of geel en pijl vormig. Deze uitzettingen moeten van groot belang worden geacht voor de sportvisser. Het is noodzakelijk dat iedere sportvisser die de eerstvol gende dagc?n of maanden op de Grc- velingen gaat vissen aan dit om vangrijke projekt zijn medewerking verleend. De uitzet vond plaats in overleg met de Direktic der Visserij en van het Ministerie van I.audbouw en Visserij en met subsidiëring van de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij. Melden Voor een verantwoord visstandbe- heer is het noodzakelijk, dat iedere sportvisser zowel zijn niet gemerkte als gemerkte vangsten meldt aan het bestuur van de Delta Federatie dooi* het inzenden van een enquêteformu lier. Deze formulieren en portvrije enveloppen zijn gratis verkrijgbaar op alle verhuurschepen van sport vissers in de verschillende havens aan het Grevelingenmeer. Ook zul len deze formulieren en enveloppen worden uitgereikt aan do vissers vanaf de oevers langs het Grevelin- gonmeer. Hel inzenden van deze formulieren is meer dan ooit noodzakelijk om dc nog aanwezige populatie van platvis in het Grevelingenmeer vast te stel len. teneinde een alleszins verant woord beheer te kunnen voeren. Het bestuur van dc Delta Federa-. tie, overtuigd van de noodzakelijke medewerking van dc individuele sportvisser, heeft gemeend aan deze torugmoldingsaktie tien prijz.cn tc moeien verbinden. waarvan de hoofdprijs f 1000.— bedraagt. Dc nomen der prijswinnaars zullen wor den bekend gemaakt op de najaars vergadering van de Delta Federatie. Anderen Ook op de eigenaren/gebruikers schippers en bed cnend personeel van de verhuux*schepen doet het be stuur van de Delta Federatie een be roep om aan deze aktie, die ook in niet geringe mate hun belangen be- vordert. de grootste mogelijke mede werking te verlenen door het uitrei ken van de formulieren en de enve loppen. Advertentie NUTSSPAARBANK dc ideale gezin shank! Aankoop, verkoop en bcwaarneming m i® effecten ZONNEMAIRE I. M. v. d. Bijlstraat donder- dag 2.00-3.00 uur. Deze week verscheen de eerste schoolkrant in 1976 van de P.C. kleuterschool „De Speeldoos". De k; *inl heeft een ware gedaantever wisseling ondergaan en zic-t er bij zonder verzorgd uit leuk van inde ling, met veie tekeningen. In di! nummer komen o.a. algemene zaken aar* de ord" eq de ouderavond die op dinsdag 6 april gehouden zai wor den. Tijdens die avond zal een advi seur voor tekenonderwijs een :n'ei- ding houden met als titel „Spelen met kleur". Verder stukjes over agressie in cje kleuterwereld leuke uitspraken van kleuters en vei'slag van de ouderkommissie. Hond bijt kind De 9-jai'ige R. S. wei'd vrijdag door een witte hond gebeten. De eigenaar P. S. van de hond werd opgespoord en hem wei'd aangezegd dat rapport zal worden opgemaakt, daar al eer der klachten over de hond zijn bin nengekomen. Inbraak In de nacht van vrijdag op zater dag wei'd ingebx-oken bij de familie V. aan de Touwbaan. De daders ver- schaften zich toegang door een ruit in te slaan. Het naastliggende pand van de heer F. wei'd eveneens met een bezoek vei'eex'd. Bij de familie V. werd een bedrag van f 10,ont vreemd. Spaarpot ontvreemd Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd vorige week ingebroken bij de familie S. in de Hoofdpooi't- straat. De daders doorzochten het huis. Na dit. ongewenste bezoek bleek de familie een spaarpot met een inhoud van f 5,te vermissen. Lift als speelplaats Door bewoners van een flat in plan Malta wei'd geklaagd dat de scholieren in de tijd tussen de schoolui'en de lift in di,t flatgebouw als speelplaats gebi'uiken. Oudere bewoners in de flat worden hierdoor gedwongen van de trap gebruik te maken. NOORDGOUWE Afdeling Ned. Plattelandsvrouwenbond Op dondei'dag 18 maart houdt de afdeling Noox-dgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, de vooi'jaarsvergadering in Hotel v. d. Weijde te Noox-dgouwe. Bestuurs verkiezing zal plaats vinden, in ver band met het aftx-eden van mevrouw Goemans-Moermond, die niet her kiesbaar is. Het bestuur heeft - ter vervulling van de vakature - als kandidate gesteld mevrouw Van Leex-sum-van den Hoek. OOSTERLAND Roofovervaller aangehouden De rijkspolitie heeft vx-ijdag j.l. hier ter plaatse aangehouden de 29- jarige A. A. J. v. L. uil het Flak- keese Sommelsdijk, die eei'der op die dag een ovei'val pleegde op het post- kantoor te Oude Tonge. Tegen half elf staple Van L. gemaskerd het kan toor te Oude Tonge binnen, legde een briefje op de balie, en richtte een pistool, dat nadei'hand een alarm pistool bleek te zijn, op kantoorhou der Kamerling, terwijl hij geld eiste. Hij hield een zwarte tas voor de man, waarin deze noodgedwongen een bedrag van f 6475,stopte, waarna Van L. onmiddellijk het kan toor verliet, om naar zijn, daar niet ver afstaande auto te lopen, en snel te vei'dwijnen. Enige buiten lopende dames vonden het gedrag van Van L. zeer vreemd en meenden boven dien de man te herkennen. Ze na men de nummers van de auto op, en mede dank zij de beschrijvingen van deze dames, kon de ovei*valler spoedig op zijn werk, op de fabriek van de fa. F., alhier worden gearres teerd. BRUINISSE Loop der bevolking over februari Geboren: 10. Marcella, d.v. Harrie Schults en van Adriana Jo hanna Hage; 21. Jan Willem Maar ten, z.v. Jan Willem Hofman en van Maai'tje Jannetje van Dijke; 21. Magcheltje Marina, d.v. Jacobus Cornelis van As en van Elisabeth Petronella van Dijke; 24. Elma, d.v. Laurens Knop en van Berendje Meijer, geb. te Zierikzee; 25. Miran da Rebecca, d.v. Marinus Anthonie Broodman en van Esther Bernadet- te Niericker; 26. Christine Martijn- Lambertx/s Hendrikus de Korte; 62 j.. tje. d.v. Christiaan Tol en van Mar- tijntje Moerkerke, geb. te Zierik2ce. Overleden: 12. Jan Johannes Schouwen-Duiveland Brandweer twee maal in aktie HAAMSTEDE, 6-3. De heer J. T. aan de Hoge/oom te Haamstede die vrijdagmorgen omstreeks 11.00 uur wat afval aan het verbranden was is dit slecht bekomen. Van het vuurtje vlogen, aangewakkerd door de felle oostenwind, her en der vonken met als gevolg dat twee van T.'s in dc buurt staande schuurtjes vlam vat ten. Voor de brandweerkorpsen van Haamstede en Renesse viel niet veel anders meer te doen dan de resten te blussen. Het brandweerkorps van Haam slede had hierbij nog de pech dal het door herstelwerkzaamheden aan de Hogezoom om moest rijden om ter plaatse te komen. De schade voor de heer T„ die niet verzekerd was, werd rond de f 5000,- geschat. In één van de schuurtjes stond ook nog een zo goed als n eu- we bromfiets van de heer A. B. uit Haamstede welke eveneens in de vlammen opging. Door het spelen met vuur door kindei-en moest de brandweer van Haamstede vrijdagmiddag ook nog :n aktie komen bij een duinbrandje aan het eind van de Zandstraat te Burgh waar rond 1000 m- bebossing verlo ren ging. Feest te Ouwerkerk OUWERKERK, 5-3. De jaarlijkse uitvoering van hel muziekgezelschap „Nieuw Leven" vond vx'ijdagavond j.l. plaats in het Dorpshuis. Er kan gesproken worden van succes, zowel vcor de afdeling muziek als voor het toneel. De voorzitter, de heer U. J. Man- ni begroette in zijn openingswoord in het bijzonder burgemeester De Kam van Duiveland, de heer A. van Wallenburg, die reeds enige keren de ondei'linge solistenconcoursen heeft gejureei'd en enkele muzikan ten van zustei'verenigingen. Het deed hem genoegen, dat velen het Dorpshuis hadden weten te vinden. Het muziekgedeelte slaagde uit stekend. Uitgevoei'd wex'den vier „grote" nummers en vier mai'sen. De musici volbrachten stipt en met enthousiasme hun niet eenvoudige taak. Het bleek wel, dat het geleerde tijdens de repetities goed ter harte was genomen. De elementaire zaken zijn thans wel bekend en wanneer het samenspel met veel dooi-zettings- vermogen zal worden beoefend, kan Jumelet, 96 j., w.v. M. de Ronde; 26. e.v. J. C. van Rossum, ovei-1. te Zie rikzee. Gehuwd: Cornelis Stouten, 22 j. wonende te Duiveland en Cornelia Lena van Oevex-en, 20 j., wonende te Bruinise. het muzikale peil ongetwijfeld nog verder verbeteren. Komisch spel Hierna was het „kluchtig spel in drie bedrijven" aan de beurt. Eigen ki*achten speelden met verve: ..De onbetaalbare loodgieter". Door de vele komische vei'wikkelingen kwa men al spoedig de lachspieren in aktie. Dat het stuk zo goed tot zijn recht kwam, is ongetwijfeld te dan ken aan het feit, dat ieder een voor hem of haar geschikte rol was toe bedeeld. Na het „happy end" be loonde de zaal de spelers met een welvei'diend applaus. De regie was in handen van Rinus Pankow, souf fleur; Han Stoutjesdijk en toneelaan kleding: firma Joh. den Boer. In de pauze van het eerste bedrijf wei'd de gebx'uikelijke verloting gehouden. Dankwoorden Na afloop was er een „open doek je" voor de zich presentei'ende to nelisten. De voorzitter dankte hen hartelijk voor het gebodene. On danks de korte tijd van voorberei ding is het stuk uitstekend op de planken gebracht. Hartelijke dank woorden vielen ook de grimeur de heer K. Smit ten deel. Bloemen wa ren er voor de spelers en een atten tie voor het echtpaar Manni voor de vele zorg op de gehouden i'epetities. Na de welgeslaagde uitvoering volgde het bal-na, dat nog uren voortduurde. Initiatief te Nieuwerkerk der lcreatieve intelligentie voor West-Bra bant en Zeeland, Hoofd centrum is in Breda, maar er wordt naar gestreefd om te komen tot een subcentrum in Goes. Toekomstige kursisten wordt er op gewezen dat hel noodzakelijk is zowel de eerste inleidende als de vervolglezing bij te wonen. Stichting Jeugd Van de zijde van de Stichting Jeugd Schduwen-Duiveland deed men mededeling van twee spelkur- sussen, die op stapel staan, t.W. een binnen- en een buitenspelkursus. De binnenspelkursus wordt gehou den op woensdag 24 maart, woens dag 31 maart en woensdag 7 april. De kui'sus vei'gt een klein bedrag en woi'dt gehouden in de grote zaal van „De Lichtboei". Docent is de regio nale jeugdleider Gabri de Groot. De buitenspelkui'sus wordt gehou den op zaterdag 22 mei in het CJV- kamp aan de Rampvveg te Renesse. Dit betreft een ééndaagse kursus, eveneens gegeven door Gabri de Groot. Voor aanvullende informatie kan men terecht op hel adres Maar straat 12. Zierikzee. Telefoon (01110) 3566. NOORDGOUWE. 4-3. Pasgeboren lammeren zijn niet alleen maar erg lief, maar vragen - eigenlijk net als baby's - heel wat zorg en aandacht. En als moeder schaap die taak niet aankan, dan zal op meer „kunstma tige" wijze voor de voeding en ver zorging van het lam moeten worden gezorgd. Mevrouw L. Fiercns-Kaas- hoek te Noordgouwe weet daarvan mee te pralen want zv heeft de da gelijkse zorg voor een aantal pasge borenen en bovendien kunnen er elke dag weer nieuwelingen bijko men want een achttal hoog-zwan- gere aanstaande moeders ivacht rustig liggend op het stro in een hoekje van de schuur op de eerste levenstekenen. Die zorg voor het schaap en het lam, daar op het veld rond ,,'t Is uier anders" aan de Hanen teeg tussen Schuddebeurs en Noordgouwe is o enige ipd aan de gang, want de twee oudste lammeren werden ge boren op 9 februari. De kleinen groeien voorspoedig op dankzij de regelmatig per Jles toegediende „lammermelk"En dat gaat uitste kend met behulp van een leeg bier flesje en een speen, want zuigen kunnen die babyschapen. Mevrouiv Fierens heeft het er maar druk mee, maar natuurlijk vindt dochtertje Sandra het óók prachtig om de lam meren de fles te geven. Er is zelfs een drieling bij en een bijzonder op gewekt duo dat al in de wei loopl. een zwart en een wit lam. Voor Sandra zijn dat Peppi en Kokki Op de foto: links Sandra en rechts buurmeisje Elike spelend met de drieling (Foto: "Zierikzeesche Nieuwsbode) Schoolkrant „De Speeldoos"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3