Gemiddeld prijspeil voor de landbouwprodukten 7.5 procent omhoog Kon. Harmonie „Kunst en Eer" groeit toe naar 150-jarig bestaan Marokko breekt met Algerije TOCH NOG WAT GRIEP DE ZIERIKZEESCHE COURANT Brussel „heeft gesproken" STRA TE ELLEMEET BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag II maart 1976 132ste jaargang Nr. 21856 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vporuitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dihsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Id dit nummer: Nieuwe kantine voor Brnse Boys BRUSSEL, 6-3. Het gemiddeld prijspeil voor de pro- dukten die de Nederlandse boer voortbrengt, zal in het seizoen 1976-1977 met ongeveer 7 tot 7,5 procent netto stijgen. Dit is het resultaat van een besluit dat de landbouwministers van de E.G. zaterdagochtend, tegen drie uur, na een marathonvergadering die dinsdag ochtend begon, bereikten. Volgens de Nederlandse minister, mr. Alfons van der Stee, zullen de kosten van levensonderhoud in ons land daardoor, over een jaar, met niet meer dan 0,3 procent stijgen. Wat de prijsverhogingen betreft geldt het volgende: de richtprijs voor melk wordt op 15 maart ver hoogd met 4,5 pet (voor Nederland netto met 3,9 pet) en op 16 septem ber nog eens met 3 pet. Voor rund en kalfsvlees gaat de oriëntatieprijs met 3 procent omhoog. De basisprijs voor varkensvlees stijgt met 8 pet. Zachte tarwe De richtprijs voor zachte tarwe stijgt met 9 Pc*. de richtprijs voor gerst gaat met 8,5 pet omhoog en de interventieprijs met 4,5 pet. Voor rogge stijgt de richtprijs met 7,5 pet en de interventieprijs met 3,5 pet. De richtprijs voor mais gaat met 9 pet omhoog en de interventieprijs met 8,5 pet. Durumtarwe krijgt een verhoging van de richtprijs met 5,5 pet terwijl de interventieprijs stijgt met 6 pet. Voor suiker geldt voor de Bene- luxlanden een mengprijssysteem. De basis- en aankoopprijs voor groen ten en fruit stijgt met 8 pet (voor peren en appels 4 pet). Rundvlees Voor rundvlees gaat de interven tieprijs voortaan 90 pet van de oriën tatieprijs bedragen. De permanente interventie wordt in een lidstaat op geschort zodra de marktprijs (b.v. langer dan twee weken) stijgt boven 95 pet van de oriëntatieprijs. De minimumprijs voor suikerbieten stijgt met 9 pet, terwijl de Benelux- landen het volgend seizoen mogen doorgaan met toepassing van het mengprijsstelsel en het maximum quotum voor dat jaar beperkt wordt tot 125 pet van het basisquotum in plaats van 117,5 pet, zoals tot nu toe gebruikelijk. BURGH-HAAMSTEDE. Vrijdag moest de brandweer van Haamstede en Renesse in aktie komen voor het blussen van een in brand geraakt schuurtje van de heer T. aan de Ho- gezoom te Haamstede, dat bij afval verbranding in de brand was ge raakt. Zie ook elders in dit num mer.) (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Magere melkpoeder Om van de berg van magere melkpoeder in Europa af te gei-aken Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 hebben de ministers bepaalde maat regelen getroffen. 400.000 ton van deze poeder zal bijgemengd moeten worden in veevoeder (volgens een cautiesysteem). De gemeenschap zal voorts 200.000 ton magere melkpoe der gratis ter beschikking stellen voor voedselhulp (de ministers van financiën moeten dat nog goedkeu ren). Experts menen dat dit jaar 150.000 ton weggeven zal worden en de rest volgend jaar. Om te voorko men dat de produktie nog toeneemt wordt per 15 maart de interventie prijs voor magere melkpoeder ver laagd met 2 pet en op 16 september nog eens met 1 pet. RABAT, 7-4. Marokko en Maure- tanië hebben zondag de diplomatie ke betrekkingen met Algerije ver broken uit protest tegen de Algerijn se erkenning van de Arabische Sa- haraanse demokratische republiek als de wettige regering in de weste lijke Sahara. De reakties van Marokko en Mau- retanië volgden nog geen 24 uur na dat Algerije het bewind van de Sa- haranase onafhankelijkheidsstrijders had erkend en „politieke, morele en materiële steun" had beloofd voor hun strijd. UTRECHT, 6-3. Het aantal griep gevallen in Nederland is van week tot week opnieuw wat gestegen. De laatste week van februari zijn er per 10.000 Nederlanders 34 grieppatiën- ten geregistreerd en - volgens voor lopige cijfers van het ministerie van volksgezondheid - in de eerste week van maart 40. Vorig jaar daalde het aantal griepgevallen van 31 in de laatste week van februari tot 19 in de eerste week van maart. Toen was eind januari een top bereikt 90 griep- patiënten op elke 10.000 Nederlan ders. Jaarvergadering Zierikzee ZIERIKZEE, 5-3. In fle bovenzaal van het „Huis van Nassau''' hield de Koninklijke harmonie „Kunst en Eer" de jaarvergadering, waarvoor een goede belang stelling bestond. Behalve de leden waren ook diverse ouders van jeugdleden aanwezig. huidige slechte oud-papierprijs, zal er nodig een financiële injektie aan de kas gegeven moeten worden. Er werd dan ook een dringend beroep gedaan op de leden om het oud pa pier in te leveren bij de beschikbare container, die maandelijks door een bestuurslid wordt bemand. De bescheiden waren gekontro- leerd en in orde. bevonden door de heren A. Heiboer en H. van Dongen. Tot nieuwe leden van de kaskom- missie voor 1976 werden gekozen de heren K. Broekhuizen en C. Konij nenburg. Oml papier De voorzitter, de heer J. W. F. Lou- bert, verwelkomde de aanwezigen en sprak de hoop uit dat er een goede vergadering met konkrete besluiten en prettige diskussies gehouden zou worden. De uitgebreide notulen van de se- kretaris, de heer A. E. de Looff, wer den onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer M. Fiere, bleek dat de kas kon worden afgesloten met een batig saldo. Mede door de aanschaf van nieuwe instrumenten en de grote aderlating vanwege de De voorzitter kwam nog even terug op het oud papier. „Wanneer we al lemaal ons best doen als leden, be hoeft er geen kontributieverhoging in te zitten". Voor het vele wérk aan deze aktie, dankte hij de vrijwilligers die iedere zaterdag opofferden, in zonderheid de nestor van „K. en E", de heer J. Lems. Mevrouw Priemis- v. d. Welle werd inzonderheid dank gebracht, 'evenals mevrouw De Looff, voor het vele werk dat er steeds ge daan moet worden om de uniformen te veranderen, te ruilen, enz. Muzikale prestaties Dirigent E. A. de Looff zei over de muzikale prestaties in 1975 zeer te vreden te zijn. Hij was trots op het resultaat dét met zoveel jeugdleden is behaald op het gehouden concours, 31 januari te Middelburg. Het is aan te raden om de jeugd nog meer bij het geheel te betrekken en hen voor al mee te laten doen aan het onder ling sclistenconcours. De heer De Looff dankte het bestuur voor de prettige samenwerking. N.a,v. het solistenconcours, dat ge houden zal worden in het repetitie lokaal, deelde de voorzitter mede dat hij als jurylid hiervoor bereid had gevonden de eerste fluitist uit het Rotterdams Philharmonisch orkest. Statuten Hierna kwam in bespreking de nieu we statuten, daar de vereniging se dert 1969 een statuutloos tijdperk doormaakte. Artikelgewijs werden de statuten, waarvan ieder lid een con cept had ontvangen, behandeld. De vergadering kon zijn goedkeuring - na enkele opmerkingen - daaraan hechten. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Lcms herkozen. In de vaka- ture van de heer Struik zal nog wor den voorzien. Het bestuur is voornc- ELLEMEET. De voorlopig laat ste zonnige zaterdag trof Ellemeet voor het jaarlijkse Strafeest, dat de nodige belangstelling trok. In het dorpscentrum verzamelden zich ruiters en amazones voor de tradi tionele Strarit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Het grootste deel van mense lijk geluk bestaat uit aktivi- teit Lenau mens een jeugdlid te polsen om het bestuur te kompleteren. Naar 1980 De voorzitter hield hierna een jaar rede, waarin hij als belangrijk punt naar voren schoof dat de harmonie op weg" is (als één der drie oudste korpsen in Nederland) naar een be langrijk jaar, nl. 1980, waarin het korps haar 150-jarig bestaan hoopt te vieren. Reeds nu leven er bij het bestuur plannen om deze herdenking tot een grote muzikale manifestatie te ma ken. Gedacht werd o.m. aan een con cert met taptoe door een der mili taire orkesten, optreden van andere muziekensembles, zoals kamermu-, ziek, koren, popgroepen enz. De heer Loubert' noemde de mu ziek een vorm van kuituur, waarvan ook de muziekgezelschappen de dra gers zijn. Men kan muziek dan ook beschouwen als een vorm van ethi sche schoonheid, maar ook als kon- struktie. „Voor onze muzikanten zou een kursus algemene muzikale vor ming zeker gewenst zijn, waardoor nog meer van muziek genoten zou worden". De voorzitter pleitte verder, ten einde de klank van de harmonie nog beter te maken, voor het aanwerven van nieuwe leden en het instrumen tarium uit te breiden, o.a. met bas klarinet, hobo's enz. Momenteel is reeds een lid overgeschakeld van kla rinet op hobo en krijgt zijn opleiding te Goes, zodat er al een begin mee is gemaakt. Ook voor de drumband zijn nog nieuwe leden en- leerlingen welkom. Voor het aanstaande jaar zou de voorzitter graag een uitvoering zien in samenwerking met een koor. Ver der zUn er weer de vaste optredens met Koninginnedag, Avondvierdaag se, concerten ter plaatse en uitwissc- lingsconccrten. Dankwoorden Na de gebruikelijke rondvraag sprak de voorzitter een dankwoord tot de heren die het meeste werk verzet hebben met betrekking tot de oud- papieraktie. Hun dames (mevrouw Lcms en mevrouw De Looff) hebben hun mannen vele uurtjes moeten mis sen en een voldane voorzitter liet zijn dank gepaard gaan met deze dames een fraai boeket bloemen aan te bie den. Met een algemeen dankwoord sloot de heer Loubert deze geslaagde jaar vergadering, waarna men bij een glaasje en een hartig hapje kon ge nieten van de kleurenfilm over de tocht en het optreden van „Kunst en Eer" en „Rust Roest" in Sint Hilaire. Er werd intens van genoten en menig muzikant waande zich weer op La Place de l'Eglise en in St. Malo. Verwachting tot dinsdagavond: Het blijft koud Opklaringen, ook af en toe wolken velden, maar geen sneeuw van be tekenis; zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; minima van min 4 tot min 8 graden, maximum temperaturen om het vriespunt. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperaturen omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen omstreeks +2 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 maart. Zon op 7.08, onder 18.34 Maan op 11.04, onder 2.28 Eerste kwartier: 9 maart (05.30) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 maart 8.03 20.34 1.48 14.13 Doodtij: 11 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-3. Hel K.N.M.I. deelt mede: Aan het huidige koude weer komt het komende etmaal nog geen einde. Een krachtig hogedrukgebied dat geruime tijd een oostelijke aan voer in stand hield, is het afgelopen weekeinde naar Midden-Rusland getrokken. Boven Scandinavië blijft de luchtdruk echter hoog. Een de- press'e is dc afgelopen dagen van het midden van de oceaan naar het zuidwesten getrokken cn bevond zich maandagmorgen voor de Portu gese kust. Tussen beide systemen blijft de aanvoer van koude lucht uit het oosten voortduren. In deze lucht komt veel bewolking voor die sa menhangt met een storing in de ho gere luchtlagen boven Oost-Duits- land. In de beide Duitslanden valt uit deze bewolking wat lichte sneeuw. Omdat in onze omgeving de luchtdrukverschillen kleiner zijn ge worden is de wind wat afgenomen. Dit had tot gevolg dat in de nacht van zondag op maandag hier en daar in ons land minima van min 7 gra den bereikt werden. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1