JEUGDSOOS „BIG S" ORGANISEERT GROTE AVOND VOOR DE DONATEURS Engeland vindt kolen Treinramp in Joegoslavië Bloedige botsing tussen Franse wijnboeren en de politie ER IS NOG HOOP VOOR ONZE ECONOMIE Rijksgroep- regeling Zelfstandigen 2 Israël drong Libanees dorp binnen makelaarskantoor tamboer b.v. LAATSTE NIEUWS AGENDA ROOKWORST (JE) Optreden Pierre Cnoops BURGII/H AAMSTEDE 4-3. Op vrijdagavond 12 maart a.s. gaat de juugdsociëteit Big ,S" weer een spe ciale avond organiseren voor dona teurs in de rekreatiezaal van de camping „Duinrand" aan de Hoge- weg. Het programma-draaiboek voor deze avond is al klaar, maar dit wil men nog niet verklappen. DEN HAAG. 4-3. Engeland zoekt op het land even naarstig naar nieuwe kolenlagen als er op zee naar olie en gas wordt gespeurd. De Nationale Kolenraad, die Engelands genationaliseerde kolenmijnindustrie beheert, is bezig met een enorm explotatieprogramma, in het kader waarvan 21 boorinstallaties konstant aan het werk zijn. bijna evenveel als er in het Engelse deel van de Noordzee naar olie en gas zoeken. En deze inspanningen leveren rijke resultaten op. De kolenreserves in Engeland groeien hierdoor in een tempo van 500 miljoen ton kolen per jaar. Dit heeft de voorzitter van de Nationale Kolenraad, sir Derek Ezra, in het blad van de Neder lands-Britse Kamer van Koophandel medegedeeld. Netjes invoegen MIAMI. 4-4. Sportvlieger Jerry Proenza raakte niet in paniek toen de (ene) motor van zijn Cherokee Aero nog even sputterde en daarna stil viel. Hij bracht zijn kleine kist in een glijvlucht, trok hem net boven een drukke autoweg bij Miami recht en landde tussexi de auto's in. Zijn voorligger kreeg daarbij een klein „zoentje" op de achterbumper, meer niet. Kwestie van netjes invoe gen", zei Proenza koeltjes. BELGRADO. 4-3. Bij een botsing van een autobus met een trein zijn donderdag in Joegoslavië elf mensen om het leven gekomen. De bus reed op een onbewaakte overweg in het Servische plaatsje Cacak tegen een trein. Van de 56 mensen die verwon dingen opliepen moesten er 13 in ernstige toestand in een ziekenhuis worden opgenomen. c TEL AVIV, 4-3. Israëlische com mando's zijn woensdagavond het Li banese dorp Mis-el-Jebel binnenge drongen en hebben er een huis op geblazen dat waarschijnlijk diende als onderkomen voor Palestijnse guerrillastrijders, zo heeft het Israë lische opperbevel donderdag be kendgemaakt. Het opperbevel heeft een bericht uit Beiroet dat drie dorpelingen dooi de Israëli's werden meegenomen naar Israël op verdenking van col laboratie met Palestijnse guerrilla strijders, noch willen bevestigen noch willen tegenspreken. LONDEN. Als traditionele viering van de Vastenavond werden in Engeland de bekende pannekoek- races gehouden. Op de foto een beeld van de start van een race te Londen. Winnaar werd mr 9, die haar pannekoek veilig en snel naar de eindstreep bracht. Wel zijn de organisatoren er van overtuigd dal het allemaal erg aan trekkelijk en leuk zal worden. Eén programmapunt je heeft men vrij ge geven nl. het optreden van de olijke Limburgse postbode en „buukspre- ker" Pierre Cnoops die ook al ver schillende malen als zodanig voor do televisie is opgetreden. Gezellighëidsrit Aansluitend op de donateursavond zal er op zaterdag 13 maart een auto- gezelligheidsrit worden georganiseerd waaraan door iedere autobezitter mag worden deelgenomen. De start van de eerste deelnemer, onderweg krijgt men een aantal leu ke opdrachten uit te voeren, is vast gesteld te 19.00 uur bij de jeugdso- ciëteit. Dinsdag, woensdag en don derdag 9, 10 en 11 maart kan men zich van 19.00 tot 20.30 uur bij de „Soos" (2072) aanmelden. Ook is het nog. mogelijk zich bij de startplaats te laten inschrijven. Op zaterdag 17 april a.s. zal op een nog nader te bepalen plaats waarschijnlijk het optreden plaats vinden van de groep „Vol Schouwse Hoop". Aanvang 10 en 2 uur. 20 Maart is er een kinderfilm voor de kinderen van de basisscholen en de kleuterschool. In het jongste weekend heeft Big „S" een leuk Stra-Carnaval georga niseerd voor de kindéren van 'de handenarbeidgroep van wie velen bijzonder aardig waren verkleed. Niet minder dan ruim zeventig kinderen waren hierbij present om aan de diverse spelletjes deel te ne men wat op zich voor de organisa toren als een groot sukses mag wor den gezien. 's Avonds werd in het „Soos"-gc- bouw voor de oudere jeugd een car navalsfeest georganiseerd waarvoor grote belangstelling bestond en waarbij (meer nog dan in de voor gaande jaren) veel verklede per sonen aanwezig waren. Tientallen gewonden door een gasontploffing te Vlaardingen VLAAUDINGEN, 4-3. Bij een gasontploffing en een daaropvolgen de uitslaande brand in drie wonin gen in Vlaardingen zijn in de nacht van woensdag op donderdag enige tientallen personen gewond geraakt. Twee bewoners van het pand waarin de explosie zich voordeed moesten met ernstige brandwonden in het Zuiderziekenhuis in Rotter dam worden opgenomen. Een om wonende werd met een shock in het Vlaardingse Holyziekenhuis opge nomen. Tientallen Vlaardingers werden in de ziekenhuizen behan deld voor lichtere verwondingen, ontstaan door rondvliegende glas splinters van de ramen van de flat gebouwen in de direkte omgeving van de plaats des onheils, die alle sneuvelden bij de „enorme klap". NARBONNE, 4-3. Bij een langdu rig vuurgevecht tussen opstandige Franse wijnboeren en een strijd macht van politie en gendarmes zjjn donderdag in Montredon, tussen Narbonne en Carcassone, twee doden en ongeveer 15 gewonden gevallen. De doden waren een wijnboer en een majoor van de Republikeinsvei ligheidstroepen (CRS), de speciale oproerpolitie. Onder de gewonden bevinden zich zeker acht leden van de CRS, drie politiemannen en cir ca 20 wijnboeren. De schietpartij in Montredon ont stond toen ,de autoriteiten probeer den ongeveer duizend wijnboeren te verdrijven, die met een bulldozer een lokale spoorlijn hadden ver nield en drie vrachtwagons in brand hadden gestoken. De aktie van de wijnboeren was bedoeld, om kracht bij te zetten aan hun reeds vaak ge stelde eis tot sluiting van de Franse grens voor de invoer van goedkope wijn uit Italië. Toen de oproerpolitie in aktie kwam, werd zij begroet met salvo's uit jachtgeweren. Daarop vuurde de politie met geweren en machinepistolen op de demonstran ten. De strijd duurde twee uur. I. tamboer jr. makelaar onroerende goederen kantoor: lindenlaan 3 middelharnis tel. 01870-3477* privé: 01870-3816 bemiddeling bij aan- en verkoop taxaties - beheer assurantiën hypotheken ROTTERDAM, 4-3. Het bereiken van een goed resultaat terzake van de sociaal-economische doelstelling is moeilijk, maar zeker niet onmoge lijk. Dit heeft de secretaris-generaal van het ministerie van economische zaken, prof. dr. F. W. Rutten, woensdagmiddag gezegd tijdens een bijeenkomst van de Kam'er van Koophandel en Fabrieken voor Rot terdam. Om een goed resultaat te bereiken, aldus prof. Rutten, zijn twee elementen onmisbaar. Op de eerste plaats is een zorgvuldige eco nomische analyse met een daarop gebaseerde uitgekiende politiek no dig. Van nog groter belang is ech ter, dat in brede kring steun wordt gegeven aan versterking van de werkgelegenheid en van de nationale economie. Als men hieraan een zeer hoge prioriteit wil geven, dan hoeft de toekomst van de Nederlandse economie nog niet al té somber te worden ingezien. Flitsen uit het buitenland LONDEN. De volksrepubliek An gola zal z(jn betrekkingen met Zam bia, een van de laatste Afrikaanse staten die de MPLA-regering nog niet hebben erkend, waarschijnlijk binnenkort normaliseren. MOSKOU. Leonid Brezjnjev is vrijdag herkozen als sekretaris-gene- raal van de Sowjet-kommunistische partij. Hij blijft daarmee de voor naamste leider van het Kremlin. TEL AVIV. Premier Rabin van Israël heeft donderdag gezegd dat zijn land al het mogelijke zal doen om te verhinderen dat de Verenigde Staten wapens leveren aan Egypte. Rabin beschuldigde de Amerikanen ervan, dat zij door wapens te verko pen aan Egypte en Saoedi-Arabië, de bewapeningswedloop in het Mid den-Oosten bevorderen. Uniek getijmeetsysteem in zeegaten Waddenzee DEN HAAG. 4-3. Een pro- jektgroep van Rijkswaterstaat, waarin samenwerken de stu diedienst Hoorn, de hoofdaf deling hydro-instrumentatie en de dienst informatiever werking, heeft de eerste van een vijftal „meetpalen" in de builendelta's van de weste lijke Waddenzee voorzien van een zogenaamd telemetrisch getijmeetsysteem, aldus don- f derdag een jiersbericht van het f ministerie van verkeer en wa- f terstaal. Het is een uniek f systeem, waarmee de water- f stand automatisch kan wor- f den berekend uit de water- r druk, de luchtdruk, de water- f geleidendheid en de water- f temperatuur. (Vervolg van pag. 1) Heel belangrijk is - bij de behan deling van de aanvragen - de aan wezigheid van een goede boekhou ding. Het was vaak ontstellend wat de Regionale Kommissie onder ogen kreeg. Het is gewoon uitgesloten een verantwoorde kijk op het eigen bedrijf te hebben, als de boekhou ding niet deugt. De boer die denkt op de post een paar honderd gulden te kunnen spa ren, komt later bedrogen uit. Een bonafide boekhoudbureau is de aan gewezen instantie. Weinig bekend Opmerkelijk was ook de" geringe bekendhéiid imet de R.G.Z. Velen hadden er nog nooit van gehoord, terwijl het toch juist zaak is dat de boer op de hoogte is van de bestaan de regelingen. De R.G.Z. - het werd nogmaals onderstreept - is geen in strument voor de markt- en prijs regeling, maar biedt de mogelijkheid aan iedere zelfstandige hulp te bie den in onvoorziene moeilijke om standigheden. Het &aat daarbij om tijdelijke moeilijkheden. Als een bedrijf wer kelijk geen perspektief biedt op wat langere termijn, kan de R.G.Z. niet van toepassing worden gebracht. Altijd wordit door de kommissie overlegd: leggen we de bedrijven (met de leningen) niet te zware las ten op. Achtergebleven inkomen De R.G.Z. intusseh kan dit jaar mogelijk tot gelding komen voor de landbouwers met een achtergeble ven bedrijfsinkomen; de groep be neden de f 20.000. Onder een aantal stringente voorwaarden, zouden ook die landbouwers kunnen worden geholpen. Als oorzaken kunnen worden aangemerkt: een mislukte oogst, ziekte van de ondernemer e.d. maar ook dan geldt de voor waarde dat het bedrijf perspektie- ven op wat langere termijn moet bieden. Is dat niet het geval dan kan verwezen naar de Rijksgroeps regeling Werkloze Werknemers, met inschakeling van het distriktsbureau van de Stulm (Stichting Uitvoering Landbouw Maatregelen). Rijswijkse rechercheur doodgeschoten RIJSWIJK, 5-3. De 40-jarige Rijs wijkse rechercheur W. J. de Krijger is donderdagnacht doodgeschoten op de puinstovt in Rijswijk gevonden. De vermoedelijke dader is de 19- jarige woonwagenbewoner D. M. uil Rijswijk. M. was sinds 23 januari ontvlucht uit de inrichting Groot- Batelaar bij Lunteren waar hij zijn t.b.r. uitzat. De jongen is nog niet gearresteerd. De Rijswijkse politic kon over een mogelijk motief nog niets zeggen. Eerste Friese kievitsei gevonden LEEUWARDEN. 4-3. Donderdac- morgen is in Friesland het eerste kivietsci gevonden. Vorige week werd in Brabant het eerste ei van Nederland in dat seizoen gevonden. De vinder is de 26-jarige A. Kooi- stra te Gorredijk. Hij deed zijn vondst op het land van veehouder H. Uithof. De heer Kooistra zal het eitje aanbieden aan de commissaris van de koningin in Friesland, mr. H. Rijpstra en krijgt daarvoor de ge bruikelijke oorkonde. Kind onder landbouwwagen STEENBERGEN, 4-3. De achtjari ge Eddy Schillemans uit De Heen (gem. Steenbergen) is donderdag avond onder de aanhangwagen van een' landbouwtractor gekomen. Het kind was op slag gedood. De toe dracht van het ongeluk is niet be kend. WEEKEINDE - ARTSENDIENST zaterdag 6 cn zondag 7 maart Dokter A. W. van Geer, Zierikzce tel. (01110) 2080, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Visser en dokter Lo'dièrs. Spreekuur uitsluitend voor dringende gevallen zaterdag morgen 11.00 Uur. Dokter J. Stenger, Haamstede, tele foon (01115)-1861neemt waar voor dokter Bruel en dokter Simons. f Op zaterdag en zondag spreek uur, uitsluitend voor dringen de gevallen vaA 11.30 tot. 12.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur. De weekeinddienst gaat in op vrijdagavond 18.00 uur en duurt tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 1280, neemt waar voor dokter Richard en dokter Bui tendijk, Zr W. C. Steutel, Haamstede, telef. (01115)-1226, néémt waar voor geheel Schouwen. Zuster A. C. M. Padmos, Molenweg 18, Bruinisse, tel. (01113) 1418. heeft dienst voor Duiveland en Bruinisse. DIERENARTS Dierenarts M. K. Buth, Hoogezoom 9. Haamstéde (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen-" Duiveland. Spreekuur vrijdagavond 19.00- 20.00 uur; zaterdag 13.00-14.0C uur. Woensdag 10 maart Haamstede Meeldijk 3, 1.0.00 uur, afd. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Donderdag 11 maart Zierikzce „Mondragon", Afd. Schouwen Platte- iqndsvróuwénbond, 14.00 uur. Huishoudschool, Jannewekken en Cgustraat. 14-16.00 en 19-21.00 uur, open dag. Vrijdag 12 maart Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Hauser Or kater, (ZVU). Herv, Ver.-gebouw, 20.00 uur (senio ren jaarfeest C.J.V. Huis van Nassau, 19.30 uur. Staten- fraktie P.v.d.A. Burgh-Haamslede Rekreatiezaal „Duinoord", 20.00 uur, Donateursavond „Big S" Donderdag 18 maart Zierikzee „Huis van Nassau". 20.00 uur, ver gadering Sportraad Zierikzee. Dorpshuis. Verg. Afd. Schouwen (\Vestlioek) Rode Kruis, 20.00 uur. Vrijdag 19 maart Burgh De Koebel, 19.30 uur, vergadering H.S.V. „De Krabbe". Zondag 21 maart Zierikzee Mondragon, 14.30 uur piano-recital Anna Vreede-Mees. Dinsdag 23 maart Zierikzee „Mondragon". Werkgroep Verstede- lijkingsnota. Stichting Zeeland. 20.00 APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.31 uur en van 16.30-17.30 uur. Ot zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Zaterdag 21 febr. t/m 21 maart Middelburg Vleeshal, Expositie G. van der Ven, 10.00-17.00 uur. (Zo) 14.00-17.00 uur. Vrijdag J maart Zierikzee Kantine „De Zuidhoek", Bridgedrive Lions Club, 19.30 uur. Aanwezigheid vereist: 19,15 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur, „Zang en Kleur". Ouderavond J. W. v. d. Doclschool, 19.30 uur. (Vrouwen)-Wereldgebedsdag, 20.00 uur. Burgh Kantine sport.veld, 20.00 uur. Klaver- jasavond DFS. Ouwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, uitvoering mu ziekgezelschap „Nieuw Leven". Bruinisse Ger. Kerk, 20.00 uur, Vrouwenwe reldgebedsdag. Zaterdag 6 maart Zierikzee Openbare school "t Kofschip. 10.15 uur. Jeugdvogelwacht (dia-voorstel ling). Concertzaal, 20,00 uur. filmvoorstel ling Tommy (14 j.). Zondag 7 maart Zierikzee Concertzaal-foyer, 12.00 uur. koffie concert Atelier Trio, (ZVU). Concertzaal, 20,00 uur. filmvoorstel ling Tommy (14 j.). Maandag 8 maart Duiveland Gemeentehuis Nieuwerkork. 19 30 uur, raadsvergadering. Bruinisse Café t Centrum. 20.00 uür. film avond over dc duivensport Dinsdag 9 maart Brouwershaven Hotel „Jacob Cats", 19.30 uur. alg. vergadering afdeling Brouwershaven Z.L.M. 21ERIKZEESCH E NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktle: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 Dit geschrijf hier is even plezant als gevaarlijk. Laatst nog een mini- oföërpeinzing naar aanleiding van de Jéetshow" op de buis, gevolgd door eèa uitgespitte opmerking van de Konsumentenbond, met de liederlijk overgekomen wetenschap dat rook worsten voor meer dan dik vijftig procent uit water bestaan. Wie een beker water uit ons aller kraan drinkt, eet om zo te zeggen een hal ve. beker rookworst op. Als hel ene waar is nietwaar, is het omgekeerde ook waar. Nu geef ik onmiddellijk toe dat de meer dan tropische jurken tijdens dié eetshow van de lieftallige dien stertjes de aandacht sterk afleiddexi van het probleeme rookworst, maar dat is lot daar aan toe. Medegedeeld zij namelijk dal een echte Zierikzeese slager woedend is geworden over de waterige rook- wprsten, met als gevolg dat mij een iookworstje toeviel onder het 'sla gersmotto: moei je deze eens proe ven". Hield ik maar zo van rookworst als vaii tabak, dan was dat weer mooi meegenomen geweest. Maar zo is het niet. Niettemin heb ik thuis me helemaal op dit slagers-rook worst je geconcentreerd. Zo'n echt ivorstje is kleiner dan een water worst, maar ivel volgestouwd met vlees en gerookt natuurlijk. De velletjes rond de waterwor sten en de echte slagers worsten ver schillen niet. Ze zijn waarschijnlijk van plastic en het. valt. altijd, nog tegen oxn worst en velletje tc schei den. Ik kan dat niet, maar breke benen moeten ook leven. Hoewel Engeland ons voorgaat in het karig gebruik van vlees en worst, wil ik hier toch groen licht geven voor het worst-worstje van eigen bodem en alle met H20 vol- geperste rookworsten verre van mij werpen. Prik trouwens maar eens in zo'n watervorst. Het wat er sap spuit iemand in het aangelaat, maar niet alzo bij hel' - nu wel voldoende - geïntroduceerde rookworst je dat ontsproot aan dc stoppende handen van de slager. Kijk. ik wil toegeven lot do nclc vol met problemen tc. zitten, maar ran die lange rij is er thans één na drukkelijk ivcggeschra))t: de roo/.- u'orst. Ik zit daar niet meer mee; vroe ger in een Wat laat-maar-xcaaion- ferledeiXi dacht ik dat alle rookwor sten gelijk v:aren. Een jeugdzonde zeg maar. Het is niet waar beste mensen: er liggen xvcrclden tussen de ene rookworst en de andere. Niet onmogelijk dat - als reaktie de lonterioorstmenscn straks komc» met de kreet: „hebt ge honger, hebt ge dorst. Neem dan een stuk ge rookte worst". Na die heel duidelijke smaakrpoef, tuin ik daar natuurlijk niet meer in. Dat ivorden worst- worstjes in de toekomst. Veel worst - worstjes en de dorst; nu ja, carna val is u-el voorbijmaar er is hier én daar toch nog wel een flesje over SCH1F.RE1LANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2