DELTA SPORT (ATLETIEK) GAAT HAAR VIERDE LUSTRUM VIEREN Tournooi om pers. kampioenschap hoofdklasse/extra klasse ERIC DE NOORMAN INGEZONDEN STUKKEN Feest op zaterdag 13 maart Dit is het befaamde sterrenploegjevan Deltasport in 1906, dal tal van fraaie suksessen behaalde. In het midden Esther Schot. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 3-3. Het wordt groot feest voor de afde ling atletiek van Delta Sport, een bekende naam te Zie- rikzee. Die afdeling gaat met een sport- en officiële bij eenkomst het vierde lustrum vieren op zaterdag 13 maart a.s. Uiteraard speelt het feest zich af in de ge bruikelijke sfeer, nl. die van sporthal „Onderdak". Om als staal van journalistieke „indoor-training" met de deur in huis te vallen, zij de verschijning gemeld van een in blauw kaft gevat gelegen- heidsblad van Deltasport, waarin het wel en wee van twintig jaar atletiek- beoefening in stad en regio staan opgetekend. De grote man uit de begintijd en nog altijd aktief en populair is ir. J, M. Knaap, die bij gelegenheid van de na-rampse heropening van het sportveld (1955) ontdekte dat er best atletiektalent te Zierikzee aanwezig' was. En 20 is het gekomeneen stichtingsvergadering werd gehouden en de naam - nu een bekende en gewaardeerde klank - kwam uit de bus. Delta Sport een idee van de heer Knaap. De zaaltraining begon en al in het voorjaar van 1956 volgde aansluiting van Delta Sport-atletiek bij de K.N. A.U. Grote namen Het vermoeden dat er talent onder de jeugd stak, werd bewaarheid. Een eerste topper werd Cathrien Bolijn te Ouwerkerk, een snel meisje op de 80 m en een verre ver-springster. Cathrien verliet echter spoedig de klub, om zich elders te vestigen. Nadien rees snel de ster van de - nog lang niet vergeten - Esther Schot (thans mevr. E. Goedhart- Schot), die zorgde voor een „onafge broken reeks Zeeuwse rekords". Zij schopte het zelfs nationaal ver; werd gekozen in de nationale jeugdploeg (semi-interland) en later - voor dis kus en kogel - in de nationale jeugd ploeg. Vier B-meisjes Bekende sterretjes in de C-ploeg meisjes waren Rietje en Jopy Stout- jesdijk. Op een gegeven moment be schikte de klub zelfs over 4 B-meis- jes, die de 80 m onder de 11 sekon- den liepen. Jopie bleef successen boeken en werd gekozen (horden) in de nationale jeugdploeg. Andere „grote" namen: Jenneke Mouthaan (hoogspringen) en bij de jongens: Hen Hage, Joop Ribbens en Rinus Doeleman. Na die tumulteuze periode stond de tijd niet stil. Het „still going strong" is duidelijk van toepassing op deze enthousiaste atletiek-klub. In de kantine van „Onderdak" wordt een avondfeest gehouden voor de jeugd van de 2e en 3e trainings groep. Jury- en bestuursleden zullen daar ook zijn; een bekende Zierik- zeese band zorgt voor het ritme en dat wordt wéér benenwerk, maar de „stopwatch" komt er dan voorlopig niet aan te pas. Huishoudelijke kompetitie s.v. „Zierikzee" Maandagavond 1 maart werden voor de huishoudelijke kompetitie van, de schaakvereniging „Ziejikz.ee'' zes partijen gespeeld. De uitslagen hiervan luiden: J. J. v. d. Ende-R. P. Hogerheijde 1-ü; C. G. Overweel-H. Uil '/■«-•/a; A. M. v. d. Westen-J. A. J. v. d. Made 0-1; O. Smilde-J. L. Bom 1-0; M. J. v, d. Post- P. Bouwens 0-1; A. J. Schee- le-A. de Spirt 1-0. Op dezelfde avond werd de afge broken partij tussen A. de Spirt en A. J. Scheele uitgespeeld. Deze eindigde in een overwinning voor de witspeler. H. Uil en C. G. Overwoei hadden eveneens een afgebroken partij. De ze werd verder gespeeld doch na de zestigste' zet van zwart in verband BILJARTEN met de tijd voor de tweede maal af gebroken. H. Uil heeft de beste kansen dankzij een pluspion. Volgende week maandag 8 maart speelt Zierikzee II een thuiswed strijd tegen de Zwarte Dame 1 uit Kruiningen. Eerder werd in Grand Hotel Britannia te Vlissingen het Pechi- ney-toernooi gespeeld. (Open Zeeuws snelschaakkampioenschap voor se nioren en officieel kampioenschap voor junioren). De mcestergroep trok grote belangstelling. R. Dieks begon met een vliegende start, doch moest later afhaken. Todorcevie uit Frankrijk en H. G. Ligterink uit Groningen trokken tenslotte aan het langste eind door ieder 9 punten te scoren uit elf par tijen, V. Todorcevie word na twee partijtjes snélsehaak do winnaar in de Mcestergroep. li. Dieks \verd derde met 7'/a pun ten; 'I.'en 5. R. Weemaes en J. Es- Ion 7 punten; 6. F. A. Kuypers 6 punten; 7. en 8. H. Böhm en J. Boey 5 punten; 9. C. van Wijgerden 4 pun ten; 10. P. Bakker 3,5 punten; 11. C. Jansen (Goes) 2 punten.; 12. C. de Wolf (Middelburg) 1 punt. Aan dit toernooi deden mee van Schcuwen-Duiveland de volgende W. Kramer vier spelers: M. Krijger uil Renesse P. D. Vijverberg (s.v. Goes(; C. G. Over weel uit Drei schor (s.v. Zierikzee) en de heren C. J. van Bommel en J, C. G. Zwarts uil Bruinisse (T.O.G.), BRIDGEN Kompetitiewedstrijd Ziefikzeese Bridge Club De uitslagen van de dinsdag ge houden kompetitie-wedstrijd van de Zierlkzeese B.ridge Club is als volgt: Groep A: 1. echtpaar Kloet, 86 punten; 2. heren Becu-van der Post RENESSE, 2-3. Dinsdagavond is in „De Wig" te Renesse een aanvang gemaakt met het toernooi voor het persoonjyit kampioenschap hoofd- klasse'extraklasse van het distrikt Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Wim Kramer, uitkomende in de extraklasse, van de Zierik/eese bil jartvereniging VOG had met twee overwinningen een uitstekende start. In de eerste partij, waarbij Kramer legen P. D. Vijverberg speelde nam hij direkl resoluut de leiding om vervolgens» in 14 beur ten de 350 caramboles met het fraaie partijgemiddelde van 25.00 uit te maken. Vijverberg had in deze partij de pech dat hij niet op dreef kon komen, waardoor hij met een partijgemiddelcle van 3.00 genoegen moest nemen. 350 42 25.00 3.00 De tweede partij tussen A. Vijver berg en M. Lems leverde meer strijd op. Geruime tijd zag het er in deze partij naar uit dat Lems aan het langste eind zou gaan trekken. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee zou minstens één puntje binnen moeten halen Belang rijk treffen tussen Dreischor en Robur Zierikzee III moet trach ten, weer tot winst te komen Bruse Boys komt. als favoriet tussen' de lijnen Lastige klip voor S.K.N.W.K. Ih het éénmalig klubblad (óf wordt het een klubblijvertje?) staan rijen klinkende namen van klub-rekord- houdsters en -houders, bijgewerkt tot I maart, dat is dus mooi aktueel. Naast de „Stoutjesdijkjes", Isa- line Hage (80 rh), M. Kouijzer (hoog springen), T. Kaaysteker, J.. Geluk en E. Goedhart-Schot (kogel). Van de A-meisjse: N. Nolet en de D- meisjes (waren er bij het begin van de klub nog niet) pan. M. Koster; M. Nolet, M. Kóüijz'er, H. Pokorni e.d. Bij de-heren hier vier namen: H. Dost (100 m).' C. Kloet (verschillen de loopnummers), M. Moermond (idem) en. L. de Pee (o.m. „vér" en „hoog"). Hele rijen namen verder on der A-, È-, C- en D-jongens, alle maal jongelui die de fakkel verder dragen gevolgd door de pupillen, want Delta Sport zorgt voor de no dige „Naehwuchs". Het feest Het feest zaterdag 13 maart zal uiteraard in het teken van de sport staan. Het begint met een „Alterna tief circuit" (13.15 uur), een mélange van sport en spel, gevolgd door een demonstratie van trainingsgroepen. Hierna volgt het officiële gedeelte, waarin de sprekers komen opdraven. Daarna indoorwedstrijden voor Del- ta-sportleden vanaf 8 jaar. F.C. Den Haag- versloeg Westham United DEN HAAG, 3-3. In een spannend duel versloeg voor Europacup II, woensdagavond F.C. Den Haag, het Engelse Westham United. De eind stand was 4-2. P,S.V. verloor voor Europa Cup I met 2-0 van Hajduk Split. De wed strijd werd in Joegoslavië gespeeld. VOETBAL KNVB DISTRIKT ZUID I Voor zondag is een inhaalpro gramma vastgesteld ivaarbij in de 3e klas D twee wedstrijden zullen worden gespeeld. Zierikzee gaat naar Bergen op Zoom om het daar óp te gaan nemen tegen DOSKO waar tegen in eigen omgeving doel puntloos gelijk werd gespeeld. Om wat uit het gedrang van de fatale laatste twee plaatsen te blijven zou Jet belangrijk zijn als. Zierikzee ook. déze maal'bp'minstens 'één "jrani tje beslag zou weten te leggen. Be langrijk 'in deze klasse, is ook het treffen tussen niimmer laatst en voorlaatst Breskens en ODIO. AFDELING ZEELAND ZONDAGKOMPETITIE Ook in de afdeling Zeeland zijn OXaar .een. beperkt, aantal icedstrij- dqn vastgesteldIn de 2e. klas gaat Dreischor voor'eigen,publiek de be langrijke wedstrijd tegen Robur uit Goes spelen dat momenteel één puntje achterstand op de blauw wit ten heeft. Na de ivat teleurstellende nederlaag tegen de reserves van Patrijzen.zijn we benieuwd of Drei schor zich direkt hierna zal roeten te herstellen, in de 3e klas F gaal Dreischor III het thuis opnemen le gen Zonnemaire waarbij wij de be zoekers de beste kansen op de inzet geven. SVOWK moet in staat wor den geacht om zich in de uitwed strijd tegen Goes IV te-herstellen van de toch wél onverwachte neder laag legen de reserves van Renesse. Zierikzee III, de laatste tijd niet erg best op dreef, gaat bij Hansweerlse Boys III proberen weer eens tot winst komen. ZA TERDA GKOMPETI TIE In de le klas gaat koploper Bruse Boys het in eigen omgeving opne men tegen hekkesluiter Spui. Hoe wel de Boys hierbij zonder meer als favoriet binnen de lijnen komen zul len zij er toch goed aan doen geen enkele tegenstander te onderschat ten daar zij zich geen puntenverlies kunnen permiteren. In de 2e klas A gaat Duiveland te Oosterland tegen VCK proberen, de wat minder goede resultaten Uil de laatste wedstrijden uitje loissen: Duiveland' hééft reeds in. het leerleden bewezen- in eigen omgéving vooral tegen sterker ge achte tegenstanders goede resultaten te kunnen boeken, reden waarom wij menèn dat zij niet. bij voorbaat kansloos zijn. In de 2e klas B krijgt SKNWK bij de reserves van Kloe- tinge een lastige klip te omzeilen. Een overwinning zou de leiderspo sitie van de Niekwerkerkers wéér belangrijk verstevigen. Geloof in eigen kracht en grote dosis strijdlust kan de blauw witten in dit treffen een eind. op het goede pad. helpen. In dé 3e klas A gaan de reserves van Bruse Boys II naar Kloetinge III, waar zij een goede kans op de in zet maken.-In de 4è klas A kan DFS III op het sportpark Van Zuijen nóg wel eens de handen vol krijgen- aan het dit seizoen aardig meedraaiende SKNWK III. èrouiöershaven II heeft bij SKNWK IV de beste .troe ven in handen, terwijl bij de ont moeting tussen WIK III en Bruse Boys III het terreinvoordeel wel eens net de doorslag zou kunnen ge ven. Te Oosterland zullen Duive land UI en de reserves van ZSC ivel na aan elkaar gewaagd zijn. JUNIOREN In groep A II gaat SKNWK A I met goede winstkansen op bezoek bij Brouwershaven A I. In de Westhoek zal DFS A I beter voor de dag moeten komen dan in hun laatste wedstrijd tegen Bruse Boys A I als men het bezoekende WIK A I van het lijf zal willen houden. Op papier heeft MEVO A I de beste kansen op winst bij Bruse Boys A I dat echter 14 dagen geleden tegen DFS A I' heeft bewezen toch wel eens verrassend voor de dag te kun nen komen. In groep B I komt Dreischor B I te Ouwerkerk tegen SVOWK B I als favoriet binnen de lijnen. SKNWK B I maakt een goe de kans óm baas in eigen huis te blijven tegen naaste buur Duive land B I, terwijl koploper Zierikzee B I met goede winstkansen op be zoek gaat bij DFS B I. Het raadsel van Tuaim Mor 16. Hoewel hij dit reeds vermoedde, maakt zich toch een grote verslagenheid van Eric meester, nu blijkt dat Saran Winonah inder daad niet kent, maar het roept gelijktijdig zijn argwaan wakker. Waarom beweert Saran zijn vrouw aan boord van Ragnur's schip ge zien te hebben? Van Saran's verhaal over zijn eigen ontvoering door de rode piraat, moet wel iets waar zijn. want de beschrijving welke Saran van Ragnar geven kan. klopt tamelijk nauwkeurig. Wat voor duistere oogmerken streeft deze geheimzinnige konihg van de Ulaid dan na? Talloze vragen spoken door Eric's brein, als zij over de ophaalbrug de grensvesting binnen rijden. Op eon bevel van Saran worden Eric's boeien losgemaakt, waarna de vorst enkele krijgers opdraagt een vertrok voor de gast in gereedheid te brengen. Door al deze vriendelijkheden laat Eric zich echter niet van de wijs brengen. Hij is vast besloten aan dc twijfelachtige eer „gast" té zijn van een zo geheimzinnig personage als deze Saran. zo gauw mogelijk een einde te maken en terwijl hij de krijgers volgt, neemt hij de omgeving goed in zich op. Daarom val len zijn ogen op Saran, die door eert krijger ter zijde geroepen is. De Noorman kan niet verstaan wat cr be sproken wordt, maar te oordelen naar hel ver schrikte gebaar dat hij maakt, schijnt het Sa ran nogal op te winden. Zonder te weten waar om. geeft dit de Noorman even een onbehaag lijk gevoel. De krijgers die hem begeleiden, zijn echter een en al hulpvaardigheid, als Eric het gastvertrek binnengaat. Even later kondigt een snelle tred de komst van Saran aan. Zijn gezicht heeft een ge jaagde, gespannen uitdrukking. Hij kijkt dc Noorman somber aan en hoewel dit deze wel op dc een of andere nieuwe verrassing voor bereid doet zijn, is zijn verbijstering toch niet minder groot dan die van de twee krijgers, als Saran afgemeten zegt: „Bindt hem! Brengt hom weg!" 84 punten; 3. en 4. (gedeeld) heren Oostwoud Wijdenës-Timmerman en Eekman-Rakhorst 75 punten; 5. mevr. Schietlekatte- de heer Wie- bols 72 punten; 6. echtpaar Nolet 71 punten; 7. echtpaar Matthijsse 64 punten; 8. heren Hendrikse-Sweere 63 punten; 9. heren Canters-Ribbens 58 punten. Groep B: 1. echtpaar Heuser- 132 punten; 2. heren Dreijer-de Leeuw 130 punten; 3. dames Born-Sluijter 121 punten; 4. dames Van der Valk van de Zande 119 punten; 5. heren Goedhart-De Vlieger 109 punten; 6. heren Van Geesbergen-Verschoore 103 punten; 7. heren Pos-Schot 95 punten; 8. heren Timmer-Turel 94 punten; 9. heren Hommersen-Pah- kovy 92 punten 10. echtpaar Van dei- Wolf 85 punten, ■Greep C: 1. dames Does-Hendrik- <;en 88 punten; 2. dames De Graag- Schot 84 punten; 3. heren Van Tig- gelhovén-Viergevér 77 punten; 4. echtpaarMeulstee 75 punten; 5. dames Hoets-Melieste 68 punten; 6. echtpaar Pompcr, 65 punten; 7. en 8. (gedeeld): dames Becu-van der Post en echtpaar Van Weele 64 punten; 9. dames Drcijer-Goedhart 63 pun ten. Na drie ronden is de stand in de kompetitie: Groep A: 1. echtpaar Nolet 163,75 punten; 2. heren Canters-Ribbens 163,65 punten; 3.. heren Eekman- Rakhorst 163,01 punten" 4. echtpaar Kloet, 162 punten 5. heren Oost woud Wijdenes-Timmerman 146,75 punten; 6. heren Becu-Van dei- Post, 144,12 punten; 7. echtpaar Matthijsse 138,52 punten; 8. heren Schürmanii-Wiebols. 137,49 punten; 9. heren Hendrikse-Sweere 135,27 punten; 10. dames Schiettekatte J-2.7,91 punten. Groep B: 1. echtpaar Van der Wolf 167,86 punten; 2. heren Tim mer-Turel 163,09 punten; 3. dames Van der Valk-Van de Zande 160,13 punten; 4. heren Goedhart-De Vlie ger 146,05 punten; 5. heren Hom- m ersën-Pa nkow 145,24 punten; 6. dames Born-Sluijter 144,05 punten; 7. echtpaar Heuser 143,22 punten; S. heren Van Geesbergen-Verschoore 141,43 punten; 9. heren Pos-Schot 136,91 punten; 10. heren Dreijer-de Leeuw 120,01 punten. Groep C: 1. heren Van Tiggelho- ven-Viergever 169,04 punten; 2. echtpaar Van Weele 159,52 punten; 3. damees De Graag-Schot 155,75 pun ten; 4. echtpaar Meulstee 155,65 pun ten; 5. dames Goedhart-Dreijer 154,17 punten; 6. damese Becu-Van der Post 146,82 punten; 7. dames Does-Hendriksen 146,43 punten; 8. echtpaar Pomper 142,85; 9. dames Hoets-Melieste 108,40 punten. SCHEEPVAART Acila, 2-3 in Panamakanaal nartr Manzanillo Ameland, 2-3 40 W. Takoradi naar Lome Ares, 2-3 50 m ZW Azoren naar Paramaribo Moordrecht. 2-3 900 m ZW Cochin naar Geraldton Calamares, 75 m W Sabang naar Dubai Ganymedes, 2-3 van Anlofagasta naar Guayaquil LAND- EN TUINBOUW Weer meer melk verwacht RIJSWIJK. 3-3. Het Produktscbap voor Zuivel raamt de Nederlandse melkproduktie in het kalenderjaar 1976 op 10.466.000 ton. Daarvan zal 10.050.000 ton aan fabrieken worden afgeleverd. Voor de totale produk- tic zcwei als voor de aflevering be tekent dit een toeneming met 2.5 procent ten opzichte van vorig jaar. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen tc Monster: O. II. van Konten, Delft. Gereformeerde Kerken Beroepen te Grootcgast: J. W. Örocrsma, Westerbork. Gereformeerde Kerken Vrijgemnakf Beroepen te Groningen-Noord: drs. M. K. Drost. Enschede-Noord. Aangenomen naar Schildwoldc: J. C. Post. Den Helder, die bedankte voor Spakenburg-Zuid. W. Kramer maakte een veelbeloven de start. (Foto: Zierikzeesche Nic-uwsbode) Fraaie series In de 16e beurt legde Vijverberg een fraaie serie van 137 caramboles op tafel waarmee' het getij volledig voor hem keerde. Lems antwoordde hierop met een eveneens voortreffe lijke serie van 84 caramboles maar dit was niet genoeg om Vijverberg nog te verontrusten daar hij direkt hierop de nog 12 ontbrekende ca ramboles wist te scoren'. A. Vijverberg 17 250 137 14.70 M. Lems 17 213 84 12.52 In de 3e en laatste partij van deze avond tussen W. Kramer en M. Lems bleek Lems plotseling muurvast te zitten, waardoor hij ver onder zijn kunnen bleef. Kramer maakte in 19 beurten-de 350 ca ramboles vol zonder dat zijn over winning ook, maar een moment in gevaar was geweest. W. Kramer M. Lems 19 350 82 18.42 19 58 23 3.05 De stand momenteel: W. Kramer 2 33 700 82 21.21 A. Vijverberg 1 17 250 137 14.71 P. D, Vijverberg 1 14 42 14 3.00 M. Lems 2 36 271 84 7.52 Heden (donderdag) avond zullen de volgende partijen (aanvang 19.00 uur) worden gespeeld: A. Vijverberg -P. D. Vijverberg: W. Kramer-A. Vijverberg en M. Lerrts-P. D. Vijver berg. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Stadskanaal: J. J. de Jonge, Kampen, die dit beroep heeft, aangenomen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Aalst: J. van Haaren. Amersfoort. Hervormde Gemeente - Haamstede In de morgendienst van zondag 7 maart wordt de nieuwe predikant van de hervormde gemeente ds. H. Smits, bevestigd door ds. W. L. v. d. Geer. Dit vindt plaats in een geza menlijke dienst in de Gei'. Kerk. In de middagdienst - eveneens een ge zamenlijke dienst - doet ds. Smits intrede. Geachte Schiereilandman, Wij hebben zeer genoten van uw stukje „Poes". Zelf hebben wij na melijk ook een kater die deze maand de leeftijd van 15 jaar bereikt. Al de manieren die u over uw poes be schrijft, zijn van toepassing op onze „Pluis". Bij een knuffel met onze kat, welde de volgende ontboezeming in mij op: O mijn kat, mijn gek katerbeest, nooit ben ik echt boos geweest op jou, mijn zwarte panter met je loom gelanterfanter, je boeit mij zo, ja je eigen vrouw ik vind je dapper, je doet nooit flauw, jc ogen. groen rond. soms spleetjes recht jij bent do baas. ik ben je knecht. Hartelijke groeten, M. G. Th. SLUIJTER-SCHIMMEL Zierikzee. Raadsels op de maan J WASHINGTON. 3-3. Dc f NASA staat voor een groot f raadsel. Het maanlaboratorium f dal door dc ruimtevaarders f imn de Apollo-14 op de op- f pervlakle van de. maan ivas geïnstalleerd was namelijk op f 18 januari gestopt met hel f uitzenden van gegevens - kan 0 gebeuren natuurlijk - maar 0 tot gróte verbazing van de 0 mannen vun de Amerikaanse 0 ruimtevaart kwamen op 1!J 0 februari, een maand later, zonder aanwijsbare oorzaak 0 de signalen u'cer normaal bin- 0 t Bovendien blijken deinstru- f meMen die de deeltjes in de f niaanomgev'mg moeten meten f en die het overdag nooit zo f best deden, opeens perfekt te f werken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5