[Halfvolle] Koffiemelk recreatiegebeuren Westerschouwen PW Horeca en detailhandel in het De operatie „1 procents-norm" Mozambique en Rhodesië: staat van oorlog Israël en de V.S. Taxichauffeur gedood KOLLEGE BESLUIT TOT AANPASSING VAN HUISNUMMERING BANKSTEL MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT KARWEI IN BINNENSTAD EERSTE KAMER DEN HAAG, 3-3. Volgens minis ter Roersma (sociale zaken) is de uit voering van de zogenoemde 1 pro- cents-norm „een zeer nauwgezet karwei", dat niet van de ene dag op de andere kan worden uitgevoerd. SALISBURY, 3-3. President Sa- mora Machel van Mozambique heeft woensdag de landsgrenzen gesloten en de verbindingen met Rhodesië verbroken en zich uitgesproken voor een staat van oorlog met dat land. Dit meldt radio-Mozambique. De bekendmaking volgt op een reeks schermutselingen met Rhode- sische strijdkrachten en nationalis tische guerrillastrijders in het grens gebied. Rhodesische troepen doodden vo rige week bij een achtervolging 24 guerrilla-strijders in Mozambique. In het grensgebied werden zondag drie zwarte Rhodesische politieman nen gedood. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 In de Eerste Kamer zei hij dins dagavond dat die „gigantische ope ratie" tijd zal vergen, „ook al zou den er honderd moties worden in gediend". De 1 procents-norm houdt een be leidsombuiging in, 'neerkomend op' het terugdringen van de overheids uitgaven tot een bedrag van 10 mil- jax'd gulden, waarvan 6 miljard gulden in de sfeer van de sociale voorzieningen en 4 miljard gulden in de overige rijksuitgaven. JERUZALEM, ^-3. Premier Rabin van Israël heeft gezegd dat de Verenigde Staten en zijn land nog steeds van mening verschillen over wat er in een toekomstig vredesver drag in het Midden-Oosten moet staan en hoe daarin de grenzen worden aangegeven, ondanks het feit dat Israël al zeer lang pogingen in het werk stelt eenstemmigheid op dit punt te verkrijgen. DEN HAAG. Direkt nadat woens dagmorgen bekend werd dat de 31- jarige Haagse taxi-chauffeur, Ge rard Hofstede, vermoord op een vuilstortplaats in Rijswijk was ge vonden, hebben ruim tweehonderd chauffeurs het Binnenhof in Den Haag bezet. Dit om hun eis dat in iedere ta^i een mobilofoon moet ko men kracht bij te zeten. „De moord op onze kollega doet de emmer overlopen. Als we vandaag niet de toezegging krijgen dat ei^- inderdaad voor iedereen een mobilofoon korol gaat de hele Haagse binnenstad plat", aldus een van de aktieleiders. WESTERSCHOUWEN, 3-3. Behalve in rle woonsitua tie komt liet recreatiegebeuren in de gemeente Wes terschouwen onder andere ook tot uiting in de detail handel en de horeca in de kernen Renesse en Burgh- Haamstede. Aldus b. en w. in het ontwerp-structuur- plan dat - zoals eerder gemeld -thans in de fase van het vooroverleg is. In Renesse is reeds een duidelijke horeca-eoncentratie langs de Hoge- zoom; in Haamstede wordt de druk steeds groter om ook hier (Noord straat), tot horeca-ontwikkcling le komen. Advertentie Opgemerkt wordt dat het type ho reca, dat zich tot nu toe op enkele plaatsen ontwikkeld heeft, vooral 's avonds en 's nachts gevaar van lawaaioverlast met zich meebrengt, met name voor de omliggende wo ningen en voor degenen die aan de wegen wonen, waarlangs het (brom- mer)-verkeer zich beweegt. In Re nesse wordt deze lawaaioverlast als bezwaarlijk ervaren. Aan de andere kant vormen horeca-voorzieningen een belangrijk onderdeel van het ontspanningspakket voor de rekre- anten. Volledige eliminatie zou een ongewenste verarming betekenen. In de structuurnota wordt de vraag rond de situering van de hore ca als volgt gesteld: „Wordt de ho reca, met name voor de jeugd ge concentreerd gehouden in Renesse" en „Is er een aanvaardbare oplossing' te vinden voor het bijkomend ver keerslawaai". Exentrisch De Noordstraat Haamstede staat onder druk voor vestiging van (jeugd)-horecavoorzieningen. Bij realisatie van het bestemmingsplan voor permanente bewoning ten zui den van Haamstede komt de Noord straat ten opzichte van de perma nente bewoning exentrisch te liggen. Het bezwaar van overlast voor di rekt omwonenden wordt hier daar om nauwelijks aanwezig geacht. Het lawaaioverlast, met name van brom mers bij aankomst en/of vertrek naar richting Westerschouwen, zal even wel blijven bestaan, ook indien de Noordstraat en de Ring verkeersarm of -vrij gemaakt worden. Dat het ge motoriseerde langzaam verkeer eventueel langs de Kraaijensteinweg richting Westenschouwcn zal gaan, wordt weinig waarschijnlijk geacht. Om deze reden is het niet wense lijk dat in de kern Haamstede tot verdere horecavestiging wordt over gegaan. Horeca in de omgeving van Haam stede als zwaartepunt in een gebied met 20 a 25.000 inwoners en recrean ten wordt in de structuurnota een redelijke zaak geacht. Een zodanige vestigingsplaats is gewenst, dat de overlast voor het woongebied en eventueel recreatief verblijfsgebied minimaal is, en dat zowel de verblijfsgebieden aan de Hogeweg en aan de Kloosterweg ge makkelijk bereikbaar zijn. Dat bete kent, dat in dit verband met de ver keersafwikkeling als vestigingsplaats in aanmerking komt het gebied tert oosten van Haamstede, nabij de kruising Serooskerkseweg-Kraaije- steinweg. De mogelijkheid van een verkeers arm of verkeersvrij gebied in de ker nen, zo wordt in de nota gezegd, hangt samen met de concentratie in deze gebieden van met name detail handelsvestiging, (in Renesse ook van horecabedrijven). Deze gebieden worden in het vakantieseizoen bij zonder druk bezocht, de bezoekers en het autoverkeer ondervinden ech ter sterke overlast van elkaar. Om deze reden is een oplossing gezocht voor omleiding van het verkeer om- de kernen, welke oplossing kan sa menvallen met een aanpassing van het gehele interne wegenstelsel met betrekking tot de relatie verblijf- plaats-strandbezoek (verkeerscircu latieplan). v Omdat de dorpskernen voor de re creanten duidelijke oriëntatiepunten zijn en omdat het detailhandelspak ket in deze kernen ook voor de per manente bevolking van belang is, dient de verblijfsrecreant zich echter op de dorpskernen te blijven richten. fles 1000gram nu 149 Dorpskernen duidelijke oriëntatiepunten ZIERIKZEESCHE Donderdag 4 maart 1976 132ste jaargang Nr. 21854 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda", Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: j Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Vierde lustrum Delta Sport (atletiek) NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ouwerkerk, Nieuwerkerk en Ooster- land waren dinsdagmiddag te gast van de bejaarden in Sirjansland, waar in het verenigingsgebouw een geslaagde kontaktmiddag werd ge houden. Foto: een kijkje in de zaal. (Zie ook elders in dit nummer (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het Havenkwartier Verwachting tot T-rydagavond: Schraal Droog en zonnig weer; overwegend matige oostelijke wind: minimum temperaturen van plus 1 tot min 3 graden, maximumtemperaturen circa 9 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-lemperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 5 maart. Zon op 7.17, onder 18.27 Maan op 8.37, onder 23.32 Eerste kwartier: 9 maart (05.30) HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 5 maart 5.48 18.06 11.29 23.32 Doodtij: II maart. IIET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Er komt maar weinig veran dering in het huidige weerbeeld. Een krachtig hogedrukgebied, waar van het centrum donderdagmorgen boven Zuid-Zweden lag, trekt welis waar iets naar het oosten maar blijft zijn invloed onverminderd op het weer bij ons uitoefenen. De lucht die met een straffe oostelijke wind wordt aangevoerd is bijzonder droog waardoor het weer nogal schraal aandoet. In deze droge lucht is mistvorming vrijwel uitgesloten. Dc wind zorgt er voor dat bij ons de minimumtemperaturen slechts even onder het vriespunt kunnen komen. In Midden-Skandinavië vroor het donderdagmorgen 5 tot 10 graden en in Finland op veel plaatsen zelfs meer dan 20 graden. Kampwinkels Opgemerkt wordt dat met deze maatregel niet zal kunnen worden volstaan. De kampwinkels die de de- tailhandelsfunktie van de dorpscen tra bedreigen, zullen in verkoop-op pervlakte beperkt dienen te blijven. Bovendien zal de plaats van de kampwinkel op het terrein zodanig moeten zijn, dat het verzorgingsge bied ervan zich niet buiten het des betreffende terrein uitstrekt. Mid dels bestemmingsplanvoorschriften of exploitatievergunning (kampeer- bedrijven) zal één en ander geregeld moeten worden. In principe dienen deze maatrege len eveneens van toepassing te zijn op kantines en terrein-restaurants. woningen, Venkel 14, 16, 18, 20; Gil- depoortje, Venkel 24 wordt Venkel 22; pakhuis J. H. Bakker, Venkel 26 wordt Venkel 24; pakhuis M. P. Mol, Venkel 28 wordt Venkel 26; oude woning. Venkel 30 wordt Venkel 28; nieuw te bouwen woning, Venkel 30: woning J. H.' Bakker, Venkel 36 wordt Venkel 32; oude woning, Ven kel 38 wordt Venkel 34; woning E. dc Vries, Venkel 40 wordt Venkel 36; Mw. A. H. Boot-Scherpcnisse, Ven kel 42 wordt Venkel 38; nieuw te bouwen woningen. Venkel 40 cn 42; pakhuis A. Boer. Venkel 48 wordt Venkel 44; pakhuis A. Boer, Venkel 50 wordt Venkel 46. Tof slot deelt het kollege nog me de, dat de nummering c.q. vernum mering van gemeentewege zal plaats hebben. Voor de bestaande panden gaat dc vernummering jn per 1 maart 1976. De verwachting bestaat dat dc nieuw te bouwen woningen eerst tegen het eind van dit jaar gereed zullen ko men. Dit nummer bestaat uit 10 pagina'a Geluk is moeilijk bij jezelf te vinden en onmogelijk het el ders te vinden. Chamfort. Verkeersarm maken van de dorps centra moet dan ook niet betekenen dat de dorpscentra minder worden bezocht; integendeel, het is een maatregel die bedoelt een bezoek aan de dorpscentra te veraangena men, waardoor de detailhandels- funktie ervan wordt gehandhaafd of zelfs versterkt. In het kader van dc rehabilitatie van het Havenkwartier is een begin ge maakt met de bouw van woningen aan dc Venkel. Op grond van praktische overwegingen heeft het kollege van b. en w. reeds nu dc bestaande num mering aangepast. gen, Venkel 33 en 35; woning Th. Klink, Venkel 45 wordt Venkel 37; pakhuis N. L. Praet. Venkel 47 wordt Venkel 39; woning L. W. J. Neijen- huis, Venkel 49 wordt Venkel 41; pakhuis Mv. Bleijenberg-Verbist. Hulst, Venkel 51 wordt Venkel 43; pakhuis Gebrs. Kouijzer, Venkel 53 wordt Venkel 45. De rechterzijde van de Venkel: pakhuis fa. Joh. den Boer. ongewij zigd Venkel 2; garage J. Fluijt, on- gew. Venkel 4; pakhuis fa. Joh. den Boer, ongew. Venkel 6; woning M. J. van der Stel, ongew. Venkel 8; nieuw te bouwen woning wordt Venkel 10; woning M. D. Korstanje. Venkel 14 wordt Venkel 12; nieuw te bouwen ZIERIKZEE. Een typisch karwei in de binnenstad, betreft de verbouwing achter en naast het stadhuis: het pand hoek Meelstraat-Maarsraat, dat ge ïntegreerd gaal worden.in het gemeentelijk totaalkomplex. De Maarstraat is maar smal en het straatje is overlangs voorzien van een houten hekwerk. Er rest nog plaats voor een voetganger en soms een „brutale" fietser. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) De linkerzijde van de Venkel, ge rekend vanaf de Sint Domusstraat richting Nieuwe Haven is als volgt genummerd. Open ruimte, ongewij zigd Venkel 1; pakhuis P. Verhage, ongew. Venkel 3; pakhuis C. F. Schoonaker. ongew. Venkel 5; pak huis fa. Joh. den Boer, ongew. Ven kel 7; pakhuis Mw. T. E. L. Con- standse-Beun, ongew. Venkel 9; pak huis, ongew. Venkel 11; nieuw te bouwen woningen, nr. 13, 15, 17, 19, 21. 23 en 25; pakhuis N. L. Praet, Venkel 31 wordt Venkel 27: pakhuis J. J. Smallegange. Halsteren, Venkel 33 wordt Venkel 29; woning A. L. Then. Rotterdam, Venkel 35 wordt Venkel 31nieuw te bouwen vvonin-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1