Littooy's baby- en kleuter speciaalzaak naar Appelmarkt 8 STREEKNIEUWS Ledenvergadering „Aller Belang" te Ouwerkerk STANDPUNT COLLEGE BROUWERSHAVEN INRICHTINGSSCHETS GREVELINGENBEKKEN Heropening uitgebreide zaak firma Joh. Kik en Zn. Haamstede „HUISHOUDPUNTJES" GINGEN VOORAF AAN DE LANDBOUWPROBLEMEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 maart 1970 Nr. 2185:1 Verhuizing te Zierikzee ZIERIKZEE, 1-3. Littooy's baby- en kleuter-speciaal zaak hield maandagavond „open huis" in het pand Appelmarkt 8, ter voltooiing van de verhuizing uit het pand Appelmarkt 16. De nu bijna vijf jaar te Zierikzee gevestigde zaak schoof eigenlijk slechts enkele meters op. De nieuwe winkel is iets groter dan het vroegere pand, de oppervlakte bedraagt ongeveer 100 in2. Het assortiment bleef gelijk en de winkel zal in dezelfde trant worden voortgezet. Voor de hand ligt. dus de vraag: „Waarom deze verhuizing van Appelmarkt 16 naar 8?" Een zakelijke transaktie met de HEMA ligt hieraan ten grondslag. In het vroegere winkelpand van Littoov zal de HEMA haar zaken gaan uit breiden. Littooy's baby- en kleuter spe ciaalzaak zag in het betrekken van het vrijgekomen pand Appelmarkt 8 een kans de winkel op precies de zelfde wijze - zij het enkele meters verderop - te voeren en tevens tot een overeenkomst met de HEMA te komen. Zo sneed het mes aan twee kanten. Sfeervol interieur Hoewel aan de bedrijfsvoering van de baby- en kleuterspeciaalzaak hoegenaamd niets zal vei-anderen, heeft het interieur duidelijk gewon nen aan sfeer. De verbouwing, die geheel in eigen beheer werd uitge voerd, had tot gevolg dat een stem mig geheel werd gecreëerd. Advertentie Zachte tinten en dito verlichting kombineren uitstekend met het as sortiment, dat op zichzelf uiteraard iets vertederends heeft. Kinderkleertjes voor peuters van nul tot vijf jaar, badjes, fel gekleur de houten kinderstoelen, speelgoed beesten, kinderwagens en wiegjes, kortom alles wat in een dergelijke speciaalzaak verwacht mag worden. Een blik in het interieur van het nieuwe panel van Littooy's baby- en 'kleuter speciaalzaak aan de Appel markt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Baby-afdeling De afzonderlijke baby-afdeling is afgescheiden met een wand van de rest van de winkel, hetgeen de sïeev ook weer ten goede komt. In verge lijking met het vroegere pand heeft men wat etalage-ruimte betreft wel flink ingeboet. Hier staat echter te genover dat het publiek van bui tenaf een ruime en overzichtelijke blik in de winkel heeft. De gehele verbouwing nam onge veer vijf weken in beslag, maar de verkoop behoefde slechts één dag te worden stopgezet vanwege deze toch vrij ingrijpende verhuizing. Vergadering Zeeuwse Staten Op vrijdag 19 maart vergaderen de Zeeuwse Staten in de Statenzaal - Abdij 11 - te Middelburg, onder voorzitterschap van Zeelands com missaris dr. C. Boertien. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de School voor Verpleegkun digen te Goest slaagden de volgen de kandidaten van het Zweedse Ro de Kruis-ziekenhuis te Zierikzee: de dames A. E. Bouwman en A. Schot en de heren A. J. J. Assen, A. A. J. Kostermans, J. F. M. Mans en H. van der Neut. Jaarvergadering S.V. „Onderdak" Op woensdag 3 maart wordt in het Huis van Nassau de jaarvergadering Nog eens: landbouw OUWERKERK, 27-2. De landbouwvcreniging „Aller Belang" te Ouwer kerk hield de algemene ledenvergadering in het Dorpshuis. De voorzitter, de heer W. A. Kuyper verzocht de leden, staande enige ogenblikken stilte in acht tc nemen ter nagedachtenis aan de heer M. C. Kuyper. dié op 28 januari overleed en vele jaren lid en bestuurslid is geweest. de heer Van de Stolpe, die adviseer de lot goedkeuring, waartoe werd besloten. Het nadelig saldo bedraagt f 79.09. De voorzitter vond dat de kontributie nog maar niet omhoog moet. „wij komen ongeveer rond". Er is een concept statutenwijziging ingekomen. Bezien zal worden of dit aanvaardbaar is. Het waterschap vestigt dc aan dacht op het verkrijgen van bestrij dingsmiddelen. Men wil proberen, of er nog wat te doen is aan de pro blemen van de grote aanslagen. Met overgrote meerderheid van stemmen werden dc bestuursleden de heren J. B. Manni en A. J. Romc-yn herkozen. De heer C. v. d. Hamer is niet her kiesbaar als lid van de Commissie van Toezicht, zijn plaats zal worden ingenomen door do heer H. J. Kuy per. Het woord was hierna aan de heer J. Rotte voor het houden van een causerie over de landbouw op de Filippijnen. Spreker is uitgezonden door dc Stichting Nederlandse Vrij willigers en hij heeft ginds twee jaar doorgebracht. De voorzitter herinnerde aan de Z.L.M.-vergadering, waarop de he ren Doelcman en ir. Luteijn de grootste problemen uitvoerig hebben toegelicht. De moeilijkheden in de landbouw nemen toe. Veel arbeid wordt afgestoten door de machines, de produktiestijging stagneert en de produktivltcit neemt niet toe. Er is weinig hoop op hulp van de natio nale overheid. Het prijsbeleid van de EEG is niet best. de prijzen kunnen niet gemaakt worden. Dc voorlich ting neemt af, het aantal voorlich ters vermindert. De landbouw krijgt ook meer te maken met milieu-maat regelen. De voorzitter wijst ook op de rekaties op het artikel in ,.Dc Boerderij": „Lekker dier". De grondpolitiek en de problemen ronde de Oosterschelde worden op spits gedreven. „Als voedselprodu cent". besluit de voorzitter zijn ope ningswoord, „hebben wij er zonder recht op. een goede boterham te ver dienen". Aan de orde kwam vervolgens het financieel verslag gekontrolecrd door BROUWERSHAVEN, 1-3. B. en w. van Brouwersha ven hebben de raad (zie ook elders in dit nummer) een uitgebreide toelichting gegeven op het standpunt van het college nzake de nieuwe inriehtingssehets Greve- linjjenbekken. B, en w. wijzen er op dat een be leidsuitspraak gedaan moet worden over de gehanteerde uitgangspunten, dat wil zeggen: over het onderlinge gewicht dat én aan de natuur én aan de rekreatie is toegekend; ten twee de: over de vraag of met beide ge noemde alle voor de inrichting van het Greevlingenbekken en in het bij zonder omtrent het territoir van de gemeente Brouwershaven, relevante aspecten in de afweging betrokken zijn. In het uiteindelijk voorgestne in- richtingsmodel vindt een zonering plaats waarbij de natuur in het mid den prevaleert en de rekreatie aan de oost- en westzijde. B. en w. vin den het opvallend dat het eiland Dwars in de Weg op een „vrij ge kunstelde wijze", namelijk toegére- deneerd wordt naar verblijfsrekrea- tie op dat eiland en wel via een eventuele bootverbinding ten behoe ve van de extensieve dagrekreatie. Het college meent dat een bebou wing, ook laagbouw, allerminst past - zelfs schadelijk is ten aanzien van het landschappelijk aanzien van de kern Brouwershaven. Watersporters en wandelaars op de dijken zullen Inbraak in cafetaria In de nacht van zondag op maan dag werd het cafetaria „De Wig" aan de Zoom te Renesse met een bezoek vereerd van enige ongenode gasten. Deze wisten met behulp van een ladder zich via een raam toegang tot de ^aak te verschaffen. Van de binnenzijden werd de toegangsdeur ontsloten, waarna een in de zaak staande speelautomaat naar buiten werd gedragen die daar op een zo danige wijze werd bewerkt dat de inhoud (ongeveer f 1400,er kon worden uitgehaald en ontvreemd. De rijkspolitie stelt een onderzoek bebouwing als zeer storend ervaren. Bovendien wordt Dwars in de Weg steeds aantrekkelijker voor de vogels om als broedplaats te fungeren. Het college wijst erop dat de nieu we inriehtingssehets zich beperkt tot het buitendijkse gebied en een smal le strook binnendijks. Buiten be schouwing zijn gebleven elementen als bijv. de beleidsvoornemens van de gemeenten, in het kader van het Streekplan Sehouwen-Duiveland ten aanzien va nhun kernen. Het college betreurt het dan ook dat de resultaten van de inriehtings sehets niet vertaald zijn naar hun in vloed op het wonen en werken in de kernen, hetgeen voor de gemeente Brouwershaven vooral betrekking zal hebben op de kern Zonnemaire. Volgens h. en w. kan het motief hiervoor niet gelegen hebben in be staande plannen op welk niveau dan ook, aangezien deze niet systema tisch zijn overgenomen of afgewezen. Voorbeeld hiervan: de plannen rond Den Osse en bij Bruinisse: deze plannen zijn - weliswaar gemini- seerd - toch terug te vinden in de nieuwe inriehtingssehets Grevelin- genbekken. Zomicmaire Mede ter versterking van de kern Zonnemaire zijn in het verleden plannen ontwikkeld om te komen tot verblijfsrekreatie binnendijks - ook in het Streekplan Sehouwen-Duive land terug te vinden - van beperkte omvang. De mogelijkheid van reali sering hiervan moet volgens b- en w. behouden blijven- Bezwaren heeft het college tegen de buitendijkse bebouwing op de slikken van Zonnemaire, omdat dit wezènsvreemd is aan het karakter van de Grevelingen en dit karakter dan ook ernstig zou aantasten. „Wij zien hiér veel meer een goede moge lijkheid voor een gebied met exten sieve dagrekreatie, gekoppeld aan een groot natuurgebied, dat juist dienstbaar zou kunnen zijn voor de eigen bevolking. b. en w. van Brouwershaven for muleren hun standpunt ten aanzien van de nieuwe inriehtingssehets Grevelingen uiteindelijk als volgt: „Met instemming hebben wij ken nis genomen dat als hoofddoelstel ling het Grevelingenbekken primair wordt aangewezen als natuurgebied en dat de i-ekreatieve ontwikkeling daarin een plaats zal moeten krij gen." „Wij zijn van mening dat voors hands aan het eiland Dwars in de Weg geen verblijfsrekreatieve funk- tie zal moeten worden gegeven." „Naar onze mening moet op de slikken van Zonnemaire de bestem ming van verblijfsrekreatie worden gewijzigd in een bestemming met een extensieve dagrekreatieve funktie rnet een beperkte kampeermogelijk- heid, uitsluitend ten dienste van de watersport op het eigenlijke haven plateau." De mogelijkheid van enige ver blijfsrekreatie in het binnendijks ge bied, gelegen tussen Zonnemaire en de jachthaven, zoals aangegeven in het Streekplan Sehouwen-Duiveland, dient naar onze mening te worden toegevoegd." „Ten behoeve van de watersport achten wij het noodzakelijk dat de mogelijkheid van een zgn. alympi- sche baan voor nationale- en inter nationale zeilwedstrijden wordt op- gepomen." MTSSPAARBAISK dc ideale «ezinsbank! Reis ver zekeringen NOORDWELLE t.o. Dorpshuis - woensdag 11.00-12.00 uur. gehouden van de S.V. „Onderdak". Op deze vergadering komen de jaar stukken aan de orde. Bestuursver kiezing is nodig door het aftreden van mevr. G. van Dienst-Meester, mevr. E. Hendérson-Stam en de heer J. Keus. Aan de orde komt verder een te maken (zwem)-uitwisselings- reis naar Hatfield. z.v.u. Laatste seizoen-koffieconcert Onder auspiciën van de Z.V.U. zal op zondag 7 maart a.s. in de foyer van de Concertzaal te Zierikzee het laatste koffieconcert van dit seizoen plaats vinden, verzorgd door het Atelier Trio. Het Atelier Trio bestaande uit Ottelien Otto, fluit. Jaap Stigt, cla- vecimbel en Peter Doberitz cello en viola da gamba zal werken uitvoe ren van Handel, Fesch, Telemann, Vivaldi, W. F. Bach en J. S. Bach. Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op donderdag 11 maart houdt de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Mondragon" de voorjaarsvergade ring. Op deze vergadering komen de jaarstukken aan de orde. Be stuursverkiezing vindt plaats in verband met het aftreden van de dames mevr. C. F. Schaap-Anker en mevrouw R. Mouthaan-Mantel. Te genkandidaten zijn de dames: me vrouw R. Huneman-Brinkhuis, me vrouw L. Scherjon- Houchuzak en mevrouw A. Voorhuis. Tenslotte komt het zomerprogramma aan dé orde. Reorganisatie Groene Kruis De plaatselijke Groene Kruis-af- deling heeft zich met een huis-aan- huis schrijven gericht tot de bevol king, waarin vervat de mededeling dat de afdeling is toegetreden tot de regionale vereniging „Sehouwen- Duiveland", zulks om zeker te zijn van de onmisbare 55 procent rijks subsidie. waardoor een aantal van tien wijkverpleegkundigen in de ..ba siseenheid" kan worden bereikt. De kontributie voor 1976 is vastgesteld op f.30 per jaar; er komt geen wij ziging in de dienstverlening door deze reorganisatie. Wij bevelen de lezing van hel schrijven: „Reorgani satie Groene Kruis-Zierikzec" hier gaarne aan. Smit Bolnes De ondernemingsraad van de scheepsdieselmotorenfabriek Smit en Bolnes N.V. in Zierikzee heeft na overleg met de vakbonden en de tand van bestuur van IHC Holland besloten toch deel te nemen aan het instellen van een adviescommissie. Deze commissie moet de mogelijke samenwerking met andere moloren- fabrieken onderzoeken. BROUWERSHAVEN Afdeling Vrouwenraad De bij de afdeling Brouwershaven van de vrouwenraad, aangesloten verenigingen, hielden een tweede seizoenavond, onder leiding van me vrouw Schouwenaar-Lindenbergh, die in haar openingswoord eén groot aantal dames kon verwelkomen, in zonderheid de heren De Moor, loko- burgemeester en J. v. d. Berge, foto graaf te Haamstede. De presidente zette uiteen dat de vrouwenraad graag kontakt wil houden met de aangesloten klubs en verenigingen en avonden als deze vormen hiertoe een geëigend middel. De heer v. d. Berge vertoonde hierna zijn serie fraaie dia's van het Griekse eiland Rodhos, een kleurige reisreportage naar een zonnig stuk je zuiden, die vooral door de dia kwaliteit bijzonder aansloeg bij de aanwezigen. In de pauze bestond ge legenheid de stand teb ezichtigen van de Rode Kruis-Welfarewerk- sters, afdeling Brouwershaven. Na dien volgde het tweede gedeelte van de Griekse reis. Dankwoorden aan het slot aan het adres van de heer v. d. Berge werden onderstreept met een enveloppe met inhoud. Nog dit jaar - zo werd medegedeeld - zal een derde gezamenlijke avond van de Raad worden georganiseerd. HAAMSTEDE, 28-2. Vrijdagmid dag vond aan de Ring te Haamstede de heropening plaats van de geheel vernieuwde en verbouwde winkel van de firma Joh. Kik en Zoon. De handeling hiervan werd verricht door de nestor van de zaak, de heer Joh. Kik, door hét openen van de deur, waarna hy de sleutel aan zijn zoon Leo Kik overhandigde, en hem de zaak overdroeg. Burgemeester H. P. Everwijn, in gezelschap van wethouder L. C. Hoo- gerhuis, bood namens het gemeente bestuur de familie Kik fnet deze aan winst zijn felicitaties aan. De burge meester noemde het een gedaante verwisseling, welke er zijn mag, en welke de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Met gepaste trots, zo zei de burgemeester, kan de heer Kik sr. de zaak aan zijn zoon over geven. De zaak van de familie Kik, voor zien van een ruime sortering huis houdelijke artikelen, souvenirs en speelgoed heeft een belangrijke uit breiding en modernisering onder gaan. Uitbreiding De winkel, welke door het bijtrek ken van het vroegere woongedeelte een uitbreiding van om en nabij 100 °/o heeft ondergaan, geeft de be zoekers een overzichtelijk geheel te zien van hetgeen men heeft te bie den. Achter in de winkel is een ge heel nieuw en ruim magazijn ge bouwd van waaruit de aanvulling kan plaats vinden. Het geheel maakt een bijzonder verzorgde indruk, de mogelijkheden van de beschikbare ruimte zijn volledig benut. Naast talrijke felicitaties mocht de familie Kik bij deze gelegenheid een groot aantal bloemstukken en ge schenken in ontvangst nemen. Hoofdaannemer van deze geslaag de verbouwing was de firma Prinse te Haamstede, terwijl de elektriciteit werd verzorgd door de firma Lieven - se te Nieuwerkerk, schilderwerk fir ma M. Dane en Zn. te Oosterland en het winkelinterieur door de firma Bohnacker te Eindhoven. Kringvergadering ZLM ZIERIKZEE, 1-3. Op cle jongste vergadering van Kring „Sehouwen-Duiveland" van de Z.L.M., onder voorzit terschap van de heer A. J. G. Doeleman kwamen - nast vrij ingewikkelde landbouwzaken - ook nog huishoudelijke, punten aan de orde. Uitbreiding van het takenpakket bleek ook wel uit de agenda. Dc voorzitter herinnerde nog eens aan vroeger ttfd, toen het met enkele punten was bekeken. B\j monde van de heer A. J. Romeijn werd geadviseerd tot goedkeuring van de financiële stukken. Er is een batig saldo vap f 2561,93; een bedrag van f 30.000 wordt aan de reserve toegevoegd. Tot lid van de financiële kommis sie werd gekozen de heer J. A. Gaanderse te Eikerzee. Als reeds gemeld werd de heer M. Hanse benoemd tot opvolger van deh eer F. Hanse. die afscheid nam als Kring-sekretaris. De kringkontri- butie af f 0,30 per ha blijft gehand haafd. Ongunstige situatie Eerder had de voorzitter in zijn openingswoord, gewezen op de slechte bedrijfsresultaten van som mige bedrijven, vooral door het slechte weer van vorig jaar, de la ge graanprijzen en peulvruchten en de kostenstijging van de produktie- middelen. De situatie in de land bouw is ongunstig door hel. margi nale prijsbeleid van Brussel; OnL aartvaardbaar is dat de mónétalre kompensatie van 2procent afge schaft gaat worden. De voorzitter noemde hét belastingsysteem bij zonder ongunstig ten opzichte van andere EEG-landen. Aardappelprijzen De overheid dient aandacht te be steden aan de landbouw, zo goed als zij het doet voor de konsument (aardappelprijzen). „Nog niet verge ten zijn wij, dat wij verleden jaar genoodzaakt waren onze aardappe len voor de helft van de kostprijs naar de zetmeelfabrieken af te zet ten." Ook het suiker- en graanbe leid vond de voorzitter de laatste jaren duidelijk op de konsumenl ge licht. Overschotten Schaarstcbeslrijdingsmaatregelen zijn redelijk, maar als het tij keert moet een gewijzigde Situatie niet weer over de rug van de boer wor den uitgespeeld. Zo worden over schotten (Brussel) weggewerkt op een wijze, waarbij de boer weer het gelag moet betalen. De boer intussen heeft geen schuld aan de overschotten, want bij de ho ge wereldmarktprijzen mocht geen tarwe ge-exportcerd worden, een export die overigens voor de ge meenschap veel geld had kunnen op brengen. Fiskaal Jwlehl De heer Doeleman ging hierna nog dieper in op het ongunstig fiskaal be lastingbeleid cn bracht dc zgn. re latie-nota ter sprake, die mogelijk heden biedt tol een evenwichtig landschapsbeleid. Genoemd werden nog de sterk stijgende waterschaps lasten, de dure nieuwe wegen, het Grevelingenbekken en dc Ooster- scheldekwestie. De Kring vindt het - aldus de voorzitter - onjuist om op dit moment over de problematiek van de afsluiting van de Ooster schelde te polariseren. De studie- kommissie heeft het recht in volle rust tot een weloverwogen beslissing te komen. De Z.L.M. zal echter tegen een eventuele nieuwe diskussie in de toekomst stelling nemen. (Verlaat verslag. Red.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3