Frakties geven hun visie op Inrichtingsschets Grevelingen ZEER GESLAAGDE FEESTAVOND VOOR BEJAARDEN IN ZIERIKZEESE GRAANBEURS V^ZcEL^?-' DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA Gemeenteraad Brouwershaven LENTE-ACHTIG LAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 maart 1976 132ste jaargang Nr. 21853 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: B. en iv.-visie Smalstad op Grevelingen Met het kollege is onze fraktie van mening dat de mogelijkheid van een olympische zeilbaan moet wor den opgenomen. In het plan spreekt men van het vormen van kleine ei landjes langs de Hompelvoet. Het zand dat hiervoor nodig is kan op plaatsen weggehaald worden waar het voor de olympische baan te on diep is. Verkeer en zuivering Wanneer we al deze ontwikkelin gen in ogenschouw nemen kunnen we ons niet aan de indruk onttrek ken dat de plannenmakers geen re kening gehouden hebben met ver keerstoename op de wegen en wa terzuivering. De huidige capaciteit is hierop niet afgestemd, zodat deze vergroot moet worden. Dit zal grote financiële konsekwenties hebben. Onze fraktie is van mening dat de overheid, die ons als open gebied tussen de industrie aanwijst en kort geleden nog als nationaal land schapspark hier de financiële kon sekwenties moet aanvaarden. Deze kunnen niet afgeschoven worden op de eigen bevolking. Vooral het on derhoud van wegen die voor de re- kreatie gebruikt worden gaat te zwaar drukken op de eigen bevol king. Het is zaak dat hierin spoedig verandering komt. Dè exploitatie van jachthavens vormt ook proble men. Onze fraktie Is van mening dat de havens zoveel mogelijk in eigen beheer, samen met de watersport verenigingen geëxploiteerd moeten worden. Misschien dat een stichtingsvorm mogelijk is, waarin zowel overheid, watersport en partikulieren verte genwoordigd zijn". De heer Goemans besloot zijn be toog met de hoop uit te spreken dat deze op- en aanmerkingen op deze schets niet aan „dovemansoren" zijn gezegd. C.J.V.-subsidie N.a.v. de 3e begrotingswijziging betreffende subsidie aan de Stich ting C.J.V.-kamp te Zierikzee ten behoeve van exploitatie jeugdcam- ping te Renesse zei mevr. Loscha- coff het te betreuren dat de subsi die door de gemeente Middenschou- wen is afgewezen. De argumentatie in deze klopte niet omdat deze camping toegankelijk is voor de ge hele regio. In dezelfde begrotingswijziging is een post opgenomen tot het aan brengen van een jollenveld en rol- helling voor de jeugdboten (zonder trailer) voor de jeugdafdeling van de watersportvereniging Brouwers haven. Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Hierna begon het muzikale ont spanningsprogramma en dat bete kende accordeonmuziek door 16 le den en twee gastspelers op allerlei soorten harmonika's. Het jongste lid van Polyhymnia was de negenjarige Ella Wouters, die later op de avond een solo ten gehore bracht. Het ge zelschap bood niet alleen muziek, maar vertoonde bovendien in snelle opeenvolging toneelstukjes. Solozan geressen brachten vocale toppers ten gehore en ook werden enige num mers gespeeld door een bandje met saxophoon, slagwerk en accordeon. Absolute „ster" van de avond was echter niet de jongste, maar duide lijk de oudste medewerkster: de 85- jarige mevrouw Beenakker-Koning die op bijzonder virtuose wijze als pianiste optrad. Zij werd apart in de bloemetjes gezet. Na afloop bedankte voorzitter de heer v. d. Berg het orkest en voor zitter de heer Giijam. Hij compli menteerde hem met de vereniging en sprak de hoop uit in de toekomst een hernieuwd optreden tegemoet te mo gen zien. Hij bedankte ook dc fami lie Lichtendag voor het opnieuw gratis beschikbaar willen stellen van de zaal. De voorzitter hoopte dat het geluid achter in de zaal wat verbe terd zal kunnen worden. De Graan- beurs is immers voor de Zierikzeese bejaarden hun clubhuis. Het is jam mer dat bij een volle zaal de mensen achterin het gebrachte op het toneel niet goed kunnen volgen. SCHOUWEN-DU IVELAND. Het fraaie weer van de laatste dagen geeft het landschap al een lente achtig karakter. De velden liggen er zaairijp bij. Straks gaan voor jaar en zomer weer „van start". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 1-3. De raad der gemeente Brou wershaven, die maandagavond vergaderde in het stad huis onder voorzitterschap van loco-burgemeester P. de Moor, had zich in een kwartier door de agenda ge werkt. Afwezig waren de raadsleden C. J. de Munnik en P. C. van Hattem. De voorzitter deelde mede, dat burgemeester Schouvvenaar weer herstel-1 lende is en binnenkort zijn werkzaamheden hoopt te hervatten. Tevens deel de de heer De Moor mede, dat de veertien woningen, die te Zonnemaire in aanbouw z\jn, alle verkocht zijn, wat z.i. getuigt van grote belangstelling voor deze woningen. Wethouder Ph. van Ast deelde me de ,dat voor het verkrijgen van sub sidie voor de bouw van een klubge- bouw op het nieuwe sportveld te Brouwershaven dit werk is geplaatst op de lijst van DACW-werken. Het wachten is nu op Den Haag voor wat betreft de hoogte van het subsidie percentage. Z.h.s. werd vastgesteld de 9e wij ziging der bouwverordening. Geen bezwaar ondervond de instelling van een gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar kleuter- en openbaar gewoon lager onderwijs. Vervolgens kwam in bespreking de „Nieuwe Inrichtingsschets Gre- velingenbekken" waarvoor het col lege een uitgebreide toelichting en motivering had gestuurd aan de raad. Hiervoor zie men elders in dit nummer. Namens de PvdA-fraktie sprak mevr. Loschacoff-de Kantér haar vreugde uit over het feit, dat men in de gemeente de gelegenheid heeft gekregen om kennis te nemen van de inrichtingsschets Grevelingen- bekken. Men heeft ook zijn mening kunnen zeggen tijdens de hoorzit ting te Noordgouwe. „Het is ons standpunt, dat het uitgangspunt juist is m.b.t. het handhaven van het evenwicht tussen natuur en rekrea- tie." Met het Plan om op de plaat Dwars in de Weg bebouwing toe te staan stemde op de hoorzitting niet iedereen in. „Daar zouden ook geen bungalows passen". De landbouw Namens de PCG-fraktie zei de fraktievoorzitter de heer J. A. v. d. Bijl het te bevreemden dat er op de hoorzitting te weinig is uitgekomen van de zijde der landbouw. Er zal voor de landbouw beslist een bepaalde druk ontstaan en hoe zal het ffaan met de ontsluiting, het wegennet enz. „Onze fraktie is het in hoofdlij nen eens met de zienswijze van het kollege van b. en w. Ook wij willen geen verblijfsrekreatie op Dwars in de Weg, maar we moeten dit gebied wel beschikbaar houden voor dag rekreatie. _ter verdere ontplooiing van de Grevelingen." Graag zei de heer v. d. Bijl te ver nemen wat bedoeld wordt met ex tensieve dagrekreatie. Hierop deel de wethouder Ph. van Ast mede dat hier bedoeld wordt dat een klein aantal mensen de beschikking heeft over een grote oppérvlakte. Voor intensieve rekreatie is dit gebied ongeschikt daar het zeer drassig is, wat veel voorzieningen zou vergen om het tot dit doel te creëren. De heer ,v. d. Bijl stelde dat hij Ouwerkerk, Nieuwerkerk Zwakke argumentatie „De argumentatie om wel te be bouwen was erg zwak. Het was dan ook dubieus te noemen om dat voor te stellen. Als Hompelvoet, Stam persplaat en Veermansplaat zo waardevol als natuurgebied zijn laten we dan Dwars in de Weg voor rekreatie vrijgeven, maar er abso luut géén bungalows bouwen en veerponten inleggen voor de verbin ding met de vaste wal. We zijn wel voor extensieve dagrekreatie, maar moeten er geen Rivièra van maken. Ook is onze fraktie tegen bebou wing van de buitendijkse slikken bij Zonnemaire. Wel zien we het nut in van de Olympische baan voor na tionale en internationale zeilwed strijden", aldus mevr. Loschacoff. ULVENHOUT. Het pronkstuk van de carnavalsstoet in Ulvenhout, onder het motto: Van de leut en de neut, zijn we teut". Zo is dat in Ulven hout! Dit nummer bestaat uit 12 pagina'? Vaak wijst afgunst van ande ren op eigen geluk. en Brouwershaven ook present V Verwachting tot woensdagavond: Vannacht lichte vorst Droog en zonnig weer; weinig wind; in de nacht en ochtend plaatselijk mist met minimumtemperaturen van nul tot min vijf graden, maxima morgen van 8 tot 13 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 maart. Zon op 7.21, onder 18.23 Maan op 7.51, onder 21.25 4 maart. Zon op 7.19. onder 18.25 Maan op 8.12, onder 22.29 Eerste kwartier: 9 maart (05.30) HOOG- EN LAAGWATER 3 maart 4.47 17.10 4 maart 5.16 17.39 Springtij: 3 maart. 10.30 22.29 10.59 23.00 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-3. Het K.N.M.I. deelt mede: In het huidige weerbeeld komt weinig verandering. Een hoge- drukgebied met het centrum boven Engeland verplaatst zich naar het zuidoosten en zal morgen boven zuid-Duitsland liggen. Hierdoor draait de wind naar zuidelijke rich tingen en stroomt iets warmere lucht uit Frankrijk naar onze omgeving. Bij heldere hemel en weinig wind kan de temperatuur in de komende nacht tot enkele graden onder het vriespunt dalen cn is opnieuw vor ming van mist mogelijk. Overdag zal het droog en zonnig zijn. zodat het weer een lenteachtig karakter zal hebben. Het hogedrukgebied bo ven Engeland heeft een uitloper naar het zeegebied ten westen van Noor wegen, terwijl boven west-Rusland een gebied met lage barometerstan den aanwezig is. Tussen beide syste men staat een krachtige noordweste lijke stroming waarin veel bewol king en neerslag voorkomt. liever hier dagrekreatie zou zien. Ook zijn fraktie is tegen bebouwing van de slikken te Zonnemaire maar vóór inrichten van een olympische baan. Standpunt V.V. D. aZIERIKZEE, 1-3. Meer dan 400 bejaarden uit Nieu werkerk, Ouwerkerk, Brouwershaven, hebben vorige week in de Zierikzeese Graanbeurs bijzonder genoten van het optreden van de accordeonvereniging „Poly hymnia" uit Hansweert, o.l.v. dirigent Jack Jansen. De volle zaal bracht het gezelschap een staande ovatie toen de laatste klanken van Wien blijft Wien ver klonken waren. Voorzitter C. Giijam van Polyhymnia kon dan ook ver klaren dat zijn gezelschap was opge treden voor een bijzonder dankbaar publiek. De feestavond was geopend door de voorzitter van de afdeling Zierik zee, de heer J. v. d. Berg, die bestu ren en leden - vooral van de buiten gemeenten verwelkomde op deze eerste gezamenlijke feestavond. De heer De Graaf, voorzitter van het rayon Zeeland van de Alg. Be jaarden Bond sprak een kort woord over het georganiseerde bejaarden- werk. Hij memoreerde wat er de laatste jaren is bereikt en namens het landelijk hoofdbestuur citeerde hij enige opmerkingen uit de Nota Bejaardenwerk Nederland. „In de toekomst", aldus de heer De Graaf, „zal de bejaarde meer en meer zelf moeten gaan. Dat is niet erg, we gaan graag terug naar school. Als ouderen en georganiseerden hebben wij maar één wapen dat indruk zal maken op de instanties die de be slissingen nemen, en dat zal ons aan tal zijn". De heer De Graaf meende dat als iedere bejaarde georganiseerd zal zijn en de leiders geschoold,, men naar de ouderen zal moeten luiste ren". Muziek en toneel De woordvoerder van de VVD, fraktievoorzitter J. K. Goemans vond, dat wanneer deze schets ver geleken wordt met de vorige dat- er nogal veel is veranderd en naar de mening van de fraktie ten goéde. „De natuur drukt een zware stem pel op het geheel. We zijn van me ning dat op de rekreatie niet verder beknibbeld mag worden. Ó.i. zijn de natuurliefhebbers volledig aan hun trekken gekomen. De buitendijkse bebouwing op Dwars in de Weg en de likken van Zonnemaire ten behoeve van -ver blijfsrekreatie kan onze goedkeuring vooralsnog niet hebben. Wel kun nen we ons voorstellen dat er enige voorzieningen t.b.v. dagrekreatie ge troffen moeten worden zoals toilet gebouwen en een speelweide. In het plan wordt gesproken van een veer pont tussen Brouwershaven en Dwars in de Weg. Onze fraktie vindt dit onaanvaardbaar. Wellicht wor den er in de toekomst rondvaartbo ten ingelegd welke een route langs de eilanden maken, waarna de toe rist hier naar believen kan verblij ven. Ook de buitendijkse bebouwing bij Zonnemaire is onverantwoord.- Dit gebied - moet -bestemd worderf-*. voor de opvang van dagrekreatie. Er is voor de dagrekreant toch al te weinig plaats in ons gebied, waarbij we ook de eigen bevolking niet uit het oog mogen verliezen. Dit gebied, dat vorig jaar reeds door honderden mensen werd be zocht moet voorzieningen hebben en ook het verkeer moet in banen geleid worden zodat niet het gehele gebied wordt gebruikt als auto-cross terrein. Heit lijkt onze fraktie mogelijk om aan de waterkant de mensen op een zodanige manier op te vangen dat ze de rest van het gebied niet betreden Buitendijkse bebouwing op de Slik ken van Zonnemaire is ook een overbodige zaak omdat er binnen dijks altijd nog grond voor be schikbaar is. Bebouwing binnendijks zal sterk afhangen van de ontwikke ling in de caissonhaven. He<t lijkt vooralsnog wel de laatste plaats te zijn die ingericht zal worden als jachthaven. Dit zal °°k verder af hangen van de ontwikkeling van de watersport in z'n geheel. Het college spreekt dat hierdoor de kern Zonnemaire versterkt wordt Wij zien dit nog niet zo zitten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1