GIEPS GOUDEN VIJFJE KOOPJES HALEN „WICO" STREEKHISTORIKUS J. L. BRABER OVER SCIIOUWSE FAMILIEWAPENS Kissinger zoekt vergeefs vrienden beneden de zuidgrens 4 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER INGEZONDEN STIKKEN Henry Kissinger zit het niet mee de laatste lijd, maar dat is voor een groot deel ook zijn eigen schuld. ln het Nabije Oosten houdt hij de bal voorlopig nog rollende al is de be weging nauwelijks waarneembaar - maar het is er nog tamelijk vreed zaam. Maar het grote jaar van Euro pa dat hg eens aankondigde is niet van de grond gekomen, waartoe de oliekrisis en dergelijke natuurlijk- wel bijdroegen. Op zijn programma stond vervolgens een kampagne in Latijns-Amerika en die verloopt zo katastrofaul als maar mogelijk is. Presidenten me', wie hij besprekin gen zou hebben bedanken voor de eer en degenen die hij dan wel ont moet maken in zijn bijzijn opmer kingen waarmee hij moeilijk blij kan zijn. Voor hij vertrok gaf de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken nog te kennen dal hij ook uit wus op steun om Cuba weer wat meer in isolement te drijven, waar toe de „export van de revolutie" zo als Castro die nu in Angola bedriijt hem wel de benodigde instemming zou bezorgen van de Latijns-Ameri kaanse lanclen clie ook in aanmer king komen voor die export. De Co lombiaanse president bijvoorbeeld merkte op dat al eens eerder een staat van het westelijk halfrond over de oceaan inmenging had be dreven, wal Kissinger zich kon aan trekken icegens Vietnam. Andere staatshoofden konden er wel inko men dat zij op veelal slechts enkele honderden kilometers afstand van Cuba niet veilig konden zijn als Castro zijn revolutionaire troepen rustig duizenden kilometers ver naar Afrika stuurt. Maar om daarom Cuba in de gemeenschap van Ame- rikuanse stalen weer te gaan boy cotten was geen idee dat veel bijval kreeg. De VS beseffen reeds lang dat zij het meeste belang hebben bij goede betrekkingen met hun -naast buren, die van het eigen werelddeel. En herhaalde malen is gepoogd daartoe iets te ondernemen, soms zelfs met als uitgangspunt dat hiervoor in de eerste plaats nodig is dat de rijke VS helpen wat meer welvaart te verspreiden onder de doorgaans doodarme massa's in de Latijns- Amerikaanse landen. Zo was Kenne dy's „kruistocht" die doodliep en zo waren er meer pogingen. Doorgaans liepen ze stuk op enerzijds de onwil om bevoogd te worden vanuit Wash ington en anderzijds de Amerikaan se neiging zich vooral te vereenzel vigen met de meest rcaktionaire re gimes. De mate waarin vanuit de VS is bijgedragen om in Chili Allende ten val te brengen is zo een anti- propaganda die niet snel meer goed te maken is. Brazilië Het ziet ernaar uit dat Kissinger zelfs geen hoop koestert dit anti-ef- fekt te neutraliseren. De hartelijkste dingen zegt hij over Brazilië, waar van de president Geisel dermate du bieus geacht wordt dat bijvoorbeeld de Britten erover dubben of ze zo iemand wel voor een staatsbezoek kunnen uitnodigen. Het is ongetwij feld waar dat dit land onder de har de diktatuur der generaals ekono- misch een snelle ontwikkeling heeft doorgemaakt die zich echter voorna melijk in de balansen der onderne mingen schitterend toont en vrijwel niet in de levensstandaard van de massa's. Ekonomische pech. heeft er toe geleid dat de Brazilianen bezig waren zich af te wenken van de VS als moeilijke markt om zich meer op Europa i? oriënteren. Dit Brazilië nu is door Kissinger uitverkoren om de grootste mate van hulp te krijgen in, allerlei vorm: betere toegang tot de Amerikaanse markt, technische know-how en allerlei andere kon- lakten op ekonomisch technisch Advertentie BIJ (III) Dat burgers gingen zegelen, houdt verband met de Guldenspurenslog op 11 juni 1302 nabij Kortrijk. In deze slag was dc burgerij de win naar. wat het begin van de demo- kratic betekende. De gilden kwamen lot ontwikkeling en in de besturen van steden en dorpen kregen nu ook burgers zitting. Daardoor werd bel noodzakelijk dat ook de burgers, die aan van I bil onmin al: de ridderkolf M ijrtn -I..:r!rt, i»-,» deden pfi cl» 11 hun - oor gah- gers met dc attributen van de rid ders: schild, helm. helmtéken en del.kleden. maar ook politiek gebied. Kissinger verkiest een sterke pdrtner in La tijns- Amerika boven twijfelachtige invloed bij een groter aantal Maar de konsekwentie is dat Kis singer zo ook de doodsteek geeft aan een aarzelend op gang komend Zui/i- amerikaans pendant van de EEG, de SELA. Die samenwerking op ekono misch gebied heeft alleen zin als de machtigste staat van dit kontinent meedoet en die nu weekt Kissinger eruit los. Dat zal zijn welkom in tal van kleinere landen niet hartelijker maken. En in die landen verwijt men dc V.S. niet ten onrechte dat ze be tere buren zouden zijn (jewcest als ze juist die SELA grote steun had den gegeven om te stimuleren dal Zuid-Amerika op eigen kracht zo wel de sociale wantoestanden uit roeit als een ekonomisch betere basis vindt. Dan mag Kissinger nog zo lovend spreken over bijvoorbeeld de Peruvianen en hun nationale re volutie maar geloof zal hij niet vin den als hij de afronding van die kampagne voor een beter bestaan niet bevordert maar door de voor keursbehandeling van Brazilië eer der ondermijnt. Flitsen uit het buitenland OSLO. Zeker drie mensen zijn maandag bij een ongeluk met een booreiland voor de Noorse kust om het leven gekomen. Zes mensen worden nog vermist. MOSKOU. Juichend applaudise- rend en roepend „Lang leve het com munisme" hebben maandag 5.000 af gevaardigden naar het partijcongres van de Sowjet-Unie het programma voor de komende vijf jaar goedge keurd dat gericht is op ontspanning naar buiten en nastreving van de communistische doelstellingen thuis. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 1-3. Aanvoer: totaal 1050, slachtrunderen 923, varkens 174, schapen en lammeren 553. Prijzen: Slieren le f 7,05-f 7,50, 2e f 6,55-f 6,90; vaarzen le f 6,85-7,25, 2e f 6,10-f 6,65; koeien lc f 6,50- f 7.10, 2e f 5,80-f 6,20, 3e f 5,40- f 5.70; worstkoeien f 4,70-f 5,40: slachtvarkens extra boven notering, f 3,58-f 3,60, 2e f 3,56-f 3,58, 3e f 3,54 -f 3,56; slachtzeugen f 2,90-f 3,00; zware varkens f 3,35-f 3,45. Prijzen per stuk: Schapen f 180- f 240; lammeren f 200-f 300. Overzicht: slachtrunderen: aan voer klein, handel goed, en prijzen hoger; varkens: aanvoer matig, han del goed, en prijzen prijshoudend; schapen en lammeren: aanvoer min der, handel goed, en prijzen prijs houdend. LAND- EN TUINBOUW Geen melkpoeder voor kippen ZEIST, 26-2. De Europese land- bouwcommissaris en de Nederland se minister van landbouw krijgen een brief van het produktschap voor pluimvee en eieren waarin wordt geprotesteerd tegen het voorstel van de Europese Commissie om het overschot aan mager melkpoeder weg te werken in mengvoeders. LANDBOUW EN VEETEELT Ruwvoer het goedkoopste veevoer Het is voldoende bekend dat krachtvoer een stuk duurder is dan het op het bedrijf gewonnen ruw voer. Voor de veehouder is het daarom van het allerhoogste belang zijn voe der (gras, hooi, kuil) zelf te vei'bou- wen. De voor het vee zo onmisbare bestanddelen (eiwitten, zetmeel, mi neralen) behoeven beslist niet alleen in de vorm van duur krachtvoer te worden verstrekt. Ruwvoer is veel okonomischer! Bij de bemesting moet hiermee Noodzaak Het zegelen van officiële personen was dus geen snoeverij, maar nood zaak. Had iemand geen zegel dan „bad hij zijn medebroeder in wette om voor hem te zegelen. De ambachtsheer van Slavcnissc verplichtte in 1646 zelfs, dat zijn nieuwe schepenen binnen zes weken een zegelstempel zouden laten ma ken. Na het overlijden van een schepen werd zijn stempel veelal vernietigd om misbruik tegen te gaan. Jammer, want daardoor is voor ons alles veel móöili.iker le achterhalen. i"; kauséh om voor een familie ''O chepcnzcgc! te vinden niet voor allen gelijk. Het reglement van de Staten van Holland van. 18 fe- biiK-'M lÜJi bepaalde dut-.diepend?. echter terdege rekening worden ge houden. De meststoffen moeten na melijk zodanig worden gekozen dat oen voer wordt verkregen dat sma kelijk is en veelzijdig van samenstel ling. Een meststof als bijvoorbeeld Thomasmeel bevat niet alleen fos- forzuur, maar daarnaast nog kalk, Magnesium en sporenelementen. Dit zijn nu juist de mineralen die van zo'n grote betekenis zijn voor de ge zondheid en produktie van het vee. Wil men tegelijk ook kali strooien, dan kan men gebruik maken van gekorreld Thomasmeel-kali dat in verschillende aan het bedrijf aange paste verhoudingen verkrijgbaar is. De ongeveer 30"/» werkzame kalk die deze PK-meststof bevat, komt goed van pas omdat hiermee de ver zurende werking van kalkammon- salpeter ruimschoots wordt opgehe ven. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Anna Paulowna en Wieringerwaard: A. M. Kalkman, marinepredikant te Den Helder; naar Meteren en Est: R. van Laar, kand„ Utrecht, die bedankte voor Drogeham. Bedankt voor IJsselmuidcn: B. M. Meijndert, Lunteren. Gereformeerde Kerken Beroepen te Middelstum en Kan lens: W. Stuursma. Zwijndrecht; te Vriezen veen: A. A. Nottelman, Lich tenvoorde; te Rotterdam-Centrum: C. Schakel, kand., Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen tó Haulerwijk: H. K. Bouwkamp, kand., Groningen. Christelijke Gereformeei'de Kerken Beroepen te Hamilton (Ontario Canada Free Ref. Church): J. Brons, Veenendaal. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Nieuwerkerk (Zld.): J. M. Kleppe, Woerden; te Kruinin- gen: J. Karens. Opheusden, die be dankte voor Melissant; te Aalburg: J. van Haaren, Amersfoort; te Den Haag-Centrum: A. Hofman, Scheve- ningen. Bedankt voor Oudemirdum: G. A. Zijderveld, Middelburg. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen to AlblasserdamF. Mallan, Vlaardingen. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland n Beroepen te Rijssen: W. Kamp, Grafhorst. Baptisten Gemeenten Beroepen te Delfzijl: G. van T Wout, Utrecht. Evangelisch Lutherse Kerk Beroepen te Amsterdam-Noord: H. C. Donga, predikant met bijzon dere opdracht aldaar; te Amster dam (Augustanakerk): A. Jensc, Ede. HENGELSPORT W edstrijdprogramma hengelsportvereniging; „Oosterschelde" ZIERIKZEE, 28-2. In 1976 is cr voor de wedstrijd vissers van de H.S.V. „Oosterschelde weer een uit gebreide keus aan wedstrijden. "Voor dc vereniging zijn cr negen competi tiewedstrijden; voorts een selectie wedstrijd om het Nederlands kam pioenschap zeehengelen, een wed strijd om het kampoenschap van Schouwen-Duiveland, een wedstrijd in de zoete gracht en een kabeljauw wedstrijd. Het programma voor de kom petitiewedstrijden van de vereniging ziet er als volgt uit; 1. 6 maart; 2. 3 april; 3. 17 april; 4. 8 mei; 5. 5 juni; 6. 19 juni; 7. 30 oktober: 8. 27 november; en 9. 18 december. Op 3 juli een wedstrijd op witvis in de Zoete Gracht. De wedstrijd om het kampioen schap van Schouwen-Duiveland zal door de H.S.V. „De Krabbe" worden georganiseerd op een nog nader te bepalen datum. Op 24 april vindt te Stavenisse een selektiewcdslrijd plaats om het kampioenschap zeehengelen, terwijl op 13 november de eindwedstrijd te Koudekerke zal plaats vinden. Voor deze wedstrijd worden, behalve deelnemers, ook kontroleurs ge vraagd. Om in aanmerking te komen voor hel verenigingskampioenschap dient de hengelaar aan minstens vier gezwoorens on andore rechtercn" moesten worden gekozen uit een voordracht waarop slechts mochten voorkomen „de beste, gepraktiseer de en ervarens te mannen, doende professie van de waare Gerefor meerde Religie of ten minsten de zelve toegedaan". Rooms Katholieke. Remonstrantse cn Joodse personen worden dus uitgesloten van be- stuursfunktics. Oudste wapens De oudste wapens zijn het een voudigste van samenstelling. Dwars balken, palen en schuinbalkcn. evenals kruisen in vele variaties ko men cr op voor. Men kan de wapens indelen in o in, beroep, o apen:. s treekwapen:, en zogenaamde sprekende Wapens. kompetitiewedstrijden deel te ne men. Van iedere deelnemer komen van dc negen kompeliliewédstrijden de zes beste resultaten in aanmer king om te laten gelden voor hot totaal te behalen aantal punten. Kompetitiewedstrijd hengelsportvereniging „Oosterschelde" Aanstaande zaterdag 6 maart zal voor de leden van de H.S.V. „Oos terschelde" de eerste kompetitie wedstrijd om het klubkampioen- schap plaats vinden. Om 13.00 uur vertrekt men vanaf do Balie naai de plaats van de wedstrijd. Bij goed weer wordt op een goede deelname gerekend. Voor dp fortuinlij kste hengelaars is er iedere wedstrijd de kans om behalve vis ook een prijs aan de haak te slaan. BILJARTEN Toernooi hoofd- en extra klas libre te Renesse Deze week zal door de biljartver- eniging „De Wig" te Renesse het toernooi hoofd/extra klas libre wor den georganiseerd in café-cafetaria „De Wig" aan de Hogezoom. Aan dit toernooi zal worden deelgenomen door W. J. Kramer (die 350 caram boles moet spelen) V.O.G. Zierikzec: M. C. Lems, O.K.K., Nieuwerkerk: Abr. Vijverberg en P. D. Vijverberg, beiden D.O.S., Ouwerkerk die alle 3 250 caramboles moeten spelen. Mor- gen(dinsdag)avond zal te 19.00 uur met het toernooi een aanvang wor den gemaakt mpt de eerste ronde waarin de partijen W. J. Kramev-P. D. Vijverberg en M. C. Lems-Abr. Vijverberg zullen worden gespeeld. Verder zal er gespeeld worden op donderdag-, vrijdag- en zaterdag avond. En de Oosterschelde klotst verder tij na tij (Slot) Als men ook al schrijft, dat het een louter politieke strijd dreigt te wor den waarhij de Zeeuwse belangen uit het oog Worden verloren, zeggen wij. dat die politieke strijd onnodig is omdat de Zeeuwse belangen alle al leen met een open dam gediend zijn! Of als men dat betwist, mogen wij aan hen vragen, wat ze onder Zeeuw se belangen verstaan. Alleen de vei ligheid, die evenzeer bereikt wordt met een open dam? Het Zeeuwse belang in de brede zin zin kan alleen met een open dam ge diend worden! Plet behoeft niet zo te zijn, dat bij een storm de Zeeuw met kloppend hart zit te luisteren! De dijken had den allang versterkt kunnen zijn en een oplossing volgens het 'compromis zal volledig rust brengen in de klop pende Zeeuwse harten! Een ander argument van de af sluiters is. dat een nieuWe studie zoals wordt gesuggereerd, te lang zou duren. Hoeveel eeuwen heeft men het zonder een goede beveili ging gedaan en hoe wordt nu de veiligheid rond de Westerschelde op gelost? Laten wij toch, alvorens de finitieve stappen te doen, de tijd ne men voor studie en voorbereiding, wil men niet later - te laat - betreu ren, dat onherstelbare schade is aan gebracht. Partijen, die daarvan de oorzaak zouden zijn. zullen dit odium onverbiddelijk meedragen in de geschiedenis. We lezen ook ergens, dat de Zeeu wen liever de plm. 300 miljoen, die een caissondam (en mogelijk ook een equivalente oplossing) meer zou kosten dan oorspronkelijk geraamd, in de Westerschelde zien verdwij- Naar een groot expeditiebedrijf. Waar hij waarschijnlijk heel wat meer zou gaan verdienen, veronder stelde Giep. Daarom gaf hij dc man het heilige kruis na en vvas blij. dai de post personeel zodoende een stuk lager zou worden. Voortaan moest één chauffeur meubels rijden en in het uiterste geval kon een bediende invallen, die groot rijbewijs bezat. Giep maakte in het voorjaar 1966 wat meer reklame. maar veel sukses had hij er niet mee. De ekonomische positie van het land. was nog wel sterk, maar men vreesde, dat er een hoogtepunt was bereikt. Dc beurs begon te aar^len. Het indexcijfer was nog wel hoog, maar alle tendon- zen voor een daling waren aanwezig. Hij bemerkte dit ook in zijn kwa liteit als diaken. In een vorige pe riode. nu bjjna acht jaar geleden, had hij betrekkelijk weinig tc doen gehad, maar toen had hij ook een wijk van beter gesitueerden. Dit maal had hij de andere zijde van het dorp. waar gewone mensen woonden in vrijwel allemaal huurhuizen. Mensen, die een vaste betrekking hadden, een tweedehands autootje, een televisietoestel en waskombina- lic. Met grote kinderen op brommers en met een pick up met platen. De gewone luxe van de gewone man. In dit voorjaar kreeg hij het ver zoek om ondersteuning van een vrouw, die hem onbekend was. Op een avond reed hij erheen cn werd binnengelaten bij een naar schatting 22 a 23-jarige brunette. Nadat hij zich had voorgesteld cn zo elkaar de hand hadden gedrukt, wees dc vrouw hom een stoel. En Giep zei, wal hakkelend: „Zn. mevrouw ik ken heel wat mensen in ont» rr«: meentê maar mu:.ch!cn li eb ii> >;r nooit goed opgeld m me» Woont u al lang in ochalenveld? Die avond kreng hij een levensge schiedenis te horen. Win dc~c viouu Wat biedt de BEELDBUIS MAANDAG 1 MAART NED. I: De spits wordt om zeven uur afgebeten door de vrolijke te kenfilmserie De Flintstones. Een jaloerse Fred in deze aflevering, want zijn vrouw Wilma krijgt be zoek van een oude vriend. In het daarna volgende Mijl op zeven trekt de bus door een industriegebied. Een gebied waar men geen aardige men sen en dingen zou verwachten, maar toch kan dit wel het geval zijn. Rond kwart voor acht wordt Een rondje theater op hel scherm geprojecteerd. Het spel programma over het thea ter cn de mensen die daarin hun brood verdienen. Hans van Willigen- burg trakteert de kijkers onder meer op een optreden van de kaba- retgroep Don Quishocking, fragmen ten uil het toneelstuk De vuile egoïst met Georgette Hagendoorn, een monoloog van de aktrice Jose phine van Gasteren en fragmenten uit de musical The Rocky Horror Show. Hierna volgt Uit de agenda van de bisschop, waarin bisschoi) Zwartkruis van Haarlem vertelt over zijn ervaringen met de stille omgang in Amsterdam. Hel NOS- journaal van half tien wordt gevolgd door de rubriek Een stuk van je le ven. Ilieriiy vertellen mensen over hun werk, de buurt of hei dorp waarin ze wonen. Het programma ln de keuken van Berend sluit bij de KRO de rij. Het blijft ditmaal een verrassing wie het vanavond is. Hei laatste nieuws wordt vooraf gegaan door een korte uitzending van de Stichting Symbiose. NED. II: De TROS begint deze avond met twee korte programma's. Allereerst The lone ranger. De ge maskerde cowboy en zijn Indianen- vriend proberen een groep gouddie- ven le achterhalen. In de serie In Londen slaat een huis ontstaat eni ge deining als Sally en Mike beslui ten in de handel van oude spullen te gaan. Na het journaal een aflevering van de misdaadserie Pepper, waarin deze keer vooral 'Sergeant Peppers kollega Bill Crowley aardig in het nauw komt. Om kwart over negen begint Zaal Concordia. De kijker wordt gekonfronteerd met het wel en wee van de personeelsvereniging van een koekfabriek. Er moet een feestavond georganiseerd worden, met als plaats van handeling Zaal Concordia, waarin de scepter door de aktrice Maya Bouma wordt ge zwaaid. Corrie van Gorp speelt haar dochter en .Herbert Joeks neemt de rol van Kareltje voor zijn rekening. Tot verder medewerkende behoren het zingende duo Saskia en Serge, Imca Marina, Cicka Peters, Ronnie Tober, Chris Baay en Frans Vrolijk. Na deze vrolijke kost verlaat de TROS het scherm met vijftig minu ten aktualiteiten, gepresenteerd door het team van Aktua TV, nen in de vorm van een brug-tunnel: Dit is wel een zeer kromme logica, een koehandel-theorie. Wie zegt bo vendien, dat de Zeeuwen zo staan te springen om een in feite econo misch niet verantwoorde brug-tun- nel? In Zeeuws-VIaanderen leeft, dit zeker niet, al wordt de indruk wel gewekt, vooral onder impuls van de bruggenbouwers ten Noorden van de Westerschelde. Moge het gezond verstand ten slotte zegevieren, al wordt het steeds weer op de proef gesteld! Laat ook hier een klein land groot zijn in een visie, die perspectief biedt voor de toekomst: het behoud van een Oosterschelde. zodanig be veiligd, dat mens en plant en dier er goed kunnen leven en dat een uniek milieu niet te loor gaat. A. L. S. Lockefeer Oud-lid Ged. Staten van Zeeland Voorzitter van Zeeuwse Visserij- belangen „Zevibel" Streng, te streng opgevoed in calvi nistische sfeer. Door een echtpaar, dat nog oud een dochter had gekre gen. Bij het groeien en klimmen der jaren ontstonden er uiteraard gene ratiekon flik ten. Dat kon niet uitblij ven. Op 17-jarige leeftijd in kennis gekomen met een vrachtautocbauf- feur. die haar eens een lift had ge geven. De omgang werd verboden, omdat de ouders haar te jong von den. Overigens niet ten onrechte. Maar om uit de klemmen van de be krompen opvoeding te komen, liet ze haar vrijer, die ze doorgaans maar een paar keer in de week een uurtje zag. alles toe. zodat ze in verwach ting geraakte. Grote konstcrnatic en woede. Met het verschiet straks on gehuwde moeder te zijn. want de toestemming voor een huwelijk werd nog allijd geweigerd. Tol de dominee bemiddelde, die zelf hot huwelijk inzegende cn bovendien een onderkomen voor het jonge paar wist tc verkrijgen. Want bij dc ouders van Jaap Scheiveen was geen plaats - cr waven nog vier kinderen thuis - terwijl de aanstaande moe der onder geen beding bij haar ouders wilden inlrouwcn. Dan zou de remedie nog erger zijn dan de kwaal! Maar cr bleek een klein ar beidershuisje beschikbaar en dut kreeg het jonge paar toegewezen. Vijf maanden na het huwelijk werd een dochtertje geboren. En van die tijd af begon do ellende. Jaap Scheiveen kon niet tegen het huilen van het kind en kreeg woede-uit- barstingen. wilde de baby op zijn manier tot bedaren brengen, maar zag dan de weg versperd door zijn vrouw. Die dc klappen dan opving Hot kind dat door al die echtdiikc ni'ir in li 'co'JM lot jivt np •rocdi. de dood o ti"' \oor haar \ader. Ln toen hij na een tweejarig huwelijk zijn vrouw ?<S slor^. dat ze bt-iVUoleloos taakte en MAANDAG 1 MAART NED. I: 18.15 Teleuc; 18.45 Infor matie Surinamers; 18.55 Nieuws; 1!).U5 De Flintstones; 19.31) Mijl op zeven; 20.20 'n Rondje theater; 21.15 Uit de agenda van een bisschop; 21.35 Journaul; 21.50 Een stuk van je leven; 22.15 ln de keuken van Be rend; 22.45 Symbiose; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Puulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 10.05 The lone ranger; 19.30 In Londen slaat een huis; 20.00 Journaal; 20.25 Pepper; 21.15 Zaal Concrodia; 22.15 Aktua TV; 22.55 Journaal. DINSDAG 2 MAART NED. I: Voldoende afwisseling vanavond bij de AVRO, die de avond begint met een aflevering van de natuurserie Geheimen der zee. Bevers in Canada zijn sinds kort onder de bescherming van de wet gesteld, maar dit kan niet voor komen dal nog vele van deze dieren gevangen worden genomen. Wat daarvan de gevolgen zijn blijkl uit deze film. Wie wordt Superstar 1075'.'' Het antwoord op de. vraag weet u om kwart over negen. De finale van dit evenement dal gehou den wordt in het Rotterdamse Sport paleis Ahoy begint om acht uur. Ons land heeft in de sportlieden Harm Kuipers en Ard Schenk twee goede troeven in handen. Voor de uiteinde lijke winnaar ligt een prijs van 28.000 gulden gereed. Tot aanhet NOS-journaal van half tien vervol gens een kwartiertje sfeervolle mu ziek van de beroemde violist Gregor Serban en zijn orkest; Na liet jour naal de vierde aflevering van de thrillerserie Brainwave. In deze af levering concentreren de gebeurte nissen zich rond de verdachte zelf moord van ,e.en veelbelovende pop zanger. Reden dus 'oi)ï eens' Sé' giidh praten met de manager van de over leden popzanger. Mei een filmpje over de schoonheid van Gouda in de rubriek Ontdek je plekje neemt de AVRO afscheid van hei kijkersvolk. NED. II: Van de Zweedse schrijf ster Astrid Lindgteii herinneren de kijkers ongetwijfeld de grappige jeugdserie Pippi Langkous. Zïj is ook de vrouw achter de serie De beste Karlsson van de wereld, waar vanavond om zeven uur de NCRV mee begint. Een fantasierijke reeks voor de jeugd, waarin de hoofdper soon een zekere Karlsson is, een vér- waande jongeman, met als bijz&n- derheid de aanwezigheid van een propellertje op zijn rug. Na de ken nismaking met deze serie kan geke ken worden naar de scholiérenkwis Tweekamp, waarin ditmaal het Christelijk Gymnasium uit Utrecht en de Gemeentelijke Scholenge meenschap uit Doetinchem eikaars konkurrenten zijn. In de negende aflevering van de Engelse serie Sam, na het journaal van acht uur, ver blijft Sam nog steeds op zee. In hel Rotterdamse Sportpaleis Ahoy bindt een Rotterdamse formatie de strijd aan met een. team van Domstad Utrecht. Ongetwijfeld zullen ver schillende vroegere voetbalvedetten willen bewijzen dat ze nog een goed. schot in de benen hebben. Hierna veertig minuien aklualiieilen van Hier en Nu. Na de dagsluiting, door ds. Westerrouen van Meeleren uil Berg en Dal brengt dc NOS-rubriek Den Haag Vandaag parlementair nieuws op de buis. DINSDAG 2 MAART NED. I: 18.15 Teleac; 18.45 Infor matie Spanjaarden; 18.55 Nieuws; 19.05 Geheimen der zee; 19.55 Su perstars 1975 finale; 21.20 Gregor Serban 21.35 Journaal; 21.50 Brain wave; 22.45 Ontdek je plekje; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Paul us de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Dc beste Karlsson van de wereld; 19.30 Twee kamp; 20.00 Journaal: 20.25 Sam: 21.20 Mini-voetbalshow.; 22.10 Hiat en nu: 2.50 Tot besluit; 23.00 Den Haag vandaag; 23.15, Journaal. 44 Familieroman door HENK VAN HEESWIJK de buren een dokter en de politie waarschuwde, moest ze naar het ziekenhuis gebracht worden, waar ze een miskraam kreeg, want ze was in verwachting van het tweede kind De man kreeg een voorwaardelijke straf, maar hel vrouwtje vroeg scheiding aan. Een jonge advokaat wist le bewerkstelligen, dat de va der niet meer in de woning mocht komen, zodat hel kind zowel als de moeder Veilig waren. Jaap Schei veen ging drinken cn veroorzaakte met zijn kombinatie een dodelijk ongeluk, toen hij onbekwaam aehier het stuur zat. In dc tijd. dat hij zijn straf - zes maanden - uitzat, werd de scheiding uitgesproken en mei medewerking van de Raad voor de Kinderbescherming werd besloten moeder cn kind naar elders over te brengen, omdat men van alles vrees de. als de man zijn straf zou hebben uitgezen. Zelfs dc naaste buren ble ven onkundig van haar nieuwe ver blijfplaats. In Schalenveld. Waar ze hoopte een veilige schuilplaats ge vonden te hebben. Ze besloot haar verhaal: „Ik krijg bijstand, maar ik heb schulden moe ten maken, al in de tijd. dat Jaap nog thuis was. want zo gek veel ver diende hij ook niet en toen we trouwden, hadden wc nauwelijks een beetje behoorlijke meubelen. Ik had geen cent. Jaap evenmin. Dus zaten we al meteen na ons huwelijk in de schulden. En nu de schuld eisei's zitten als het ware op mijn dak; ze willen het beetje, dat Ik nog bezit, eveneens afnemen. Als de dia- konie nu eens een regeling zou kun nen treffen Giep was aan He ene kant begaan mei in-i l"i van Hit jonge moedertje, nel r«n cn tv'intirr ïaar oud en al :T.chudcr Met ecu dechterfie van twee jaar te hare Ia^te, zoals dat hoM. (wordt vervolgd! Vereniging* „Stad en Lande

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4