Heet hangijzer: kermis- attrakties op Visserij dagen '76 Bezoek Zeeuwse C.D.A.-fraktie DREISCHOR'S KANTOORHOUDER P.T.T. JAC. PADMOS HARTELIJK GEHULDIGD In Guatemala nog steeds aardschokken AGENDA 2 Gemeenteraad Bruinisse BlïUINISSE, 26-2. In de donderdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman werd uitvoerig gediskus- sieerd over een besluit van 1). en w. aangaande de visse- rijdagen 1976. De meerderheid van het kollege maakt bezwaar tegen de plaatsing van kermis-attrakties tijdens deze feestdagen, wat zy zien als een terugkeer van de sinds 1956 afgeschafte kermis. Hun mening is dat de visserjjdagen geen verkapte kermis mag gaan worden, wat het voorgaande jaar er veel op ging lijken. Het kollege heeft gemeend enkele beperkingen op te moeten leggen die inhouden dat er alleen een kindercarousscl mag komen en geen verdere kermis-attrakties. Verder wil men de feestelijkheden terug brengen naar twee dagen in- plaats van vier dagen. Deze voor waarden werden 't plaatselijke VVV meegedeeld op een verzoek in 1976 weer visserijdagen te mogen organi seren. Het VVV dat sinds de afslui ting van de Grevelingen (waarmee ook de vlootshow kwam te verval len) tracht ieder jaar weer een eve nementen programma te presente ren voor zowel de toerist als de in woner komt hier tegen op. „Flitsen? uit het buitenland HELSINKI. In Finse ziekenhuizen verkeren vier of vijf mensen in le vensgevaar als gevolg van op de Ka narische eilanden opgelopen Salmo nella-voedselvergiftiging, zo hebben autoriteiten in Helsinki bekendge maakt. BANGKOK. Een Amerikaanse woordvoerder in Bangkok heeft be richten uit Pnom Penh, als zouden Amerikaanse vliegtuigen een bom bardement hebben uitgevoerd op Sien Reap in Cambodja, „belache lijk en volkomen ongegrond" ge noemd. PEKING. In de campagne in Chi na tegen „de rechtse partijleiders" is voor het eerst vice-premier Teng Hsiao-Ping met name genoemd. Naar van welingelichte buitenlandse zijde in Peking wordt vernomen, wordt hij op muurkranten in die stad be titeld als een boosaardig mens en even sluw als een vos. PARIJS. Het souterrain van de Parijse vestiging van het Britse su permarktbedrijf Marks and Spencer is door een ontploffing vernield, zo heeft een directielid bekendgemaakt. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. PARIJS. De Russische Nobelprijs winnaar Alexander Solzjenitsin heeft het derde deel gepubliceerd van zijn trilogie „Goelag Archipel" over het leven in gevangenkampen in de Sowjet-Unie. EL AJDEN. De raad van stam hoofden van de westelijke Sahara, de Jemaa, heeft er zijn goedkeuring aan gehecht dat Spanje het gebied overdraagt aan Marokko en Maure- tanië. Dit heeft de Saharaanse pers dienst gemeld. Dit besluit maakt for meel een einde aan Spanjes kolonia le heerschappij over de Sahara, al dus de persdienst. QUEBEC. Bij een bankoverval in Laval in de Canadese provincie Que bec zijn twee overvallers en een po litieagent in een vuurgevecht om het leven gekomen. Vijf personen heb ben verwondingen opgelopen. TOKIO. Yosjio Kodama, sleutelfi guur in het Japanse Lockheed-om- koopschandaal, is in een ziekenhuis opgenomen nadat zijn gezondheids toestand was verslechterd, zo heeft een woordvoerder meegedeeld. WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben de Israëlische rege ring toegezegd dat zij Egypte geen wapens zullen verkopen, met uitzon dering van transportvliegtuigen van het type C-130. Dit is in Israëlische kringen in Washington vernomen. ROME. Generaal Vito Miceli heeft tegenover de Amerikaanse geheime dienst toegegeven dat hij in 1972 vijftig Italiaanse politici geld heeft gegeven dat hem was verstrekt dooi de voormalige Amerikaanse ambas sadeur in Italië, Graham Martin. BANGKOK. In een in Bangkok verspreid manifest is melding ge maakt van de vorming in Laos van een „Laotisch Volksfront" dat natio nalistische groepen omvat die sedert enkele weken guerilla-activiteit te gen het nieuwe revolutionaire be wind ondernemen. HAVANNA. Op Cuba zijn deze week vertrouwelijke contacten ge legd tussen vertegenwoordigers van de Angolese bevrijdingsbeweging MPLA en vertegenwoordigers van een twintigtal Amerikaanse groepe ringen, overwegend van negers, zo is uit welingelichte bron vernomen. KOPENHAGEN. Ilct presidium van de Noorse raad heeft zondag in Ko penhagen in het visser^geschil tus sen IJsland en Groot-Brittannic on verwacht scherp de zijde gekozen van IJsland en terugtrekking van de Britse fregatten uit de wateren rond het eiland geëist. MOSKOU. De 50-jarige Russische beeldhouwer Ernst Neizvestny heeft meegedeeld dat hij een visum heeft gekregen en het land mag verlaten. Het VVV stelt in een schrijven dat de gemeente in 1963 voor rekrea- tie heeft gekozen als kompensatic voor de verdwijnende mosselcultuur. Konsequentie hiervan is dat men de toerist meer moet bieden dan een eenvoudig concert op de tent. Met het beperken van de visserij- dagen wordt ook een bepaalde kate- gorie in de middenstand benadeeld. Het programma dat het VVV al enige jaren op dezelfde wijze brengt inklusief de kermis attrakties zoals botsauto's, suikerspin e.d. werd op woensdagavond geopend. Donderdag was er dan een wielerronde en 's middags een kinderprogramma. Het VVV vraagt zich af wie er aan stoot neemt aan een kinderprogram ma. Mening voorzitter Burgemeester Hekman die zich niet geheel achter het standpunt van de wethouders kon scharen omdat hij persoonlijk de visserijdagen niet had meegemaakt gaf een duidelijke uiteenzetting over het meerderheids standpunt van het kollege. De voor zitter .zelf heeft geen bezwaar tegen enkele vermakelijkheden, maar deelde het standpunt van de wet houders dat het geen verkapte ker mis mag gaan worden. Wethouder Jumelet (PCG) stelde dat hij geen bezwaar had tegen be paalde vermakelijkheden met name voor kleine kinderen. Het standpunt van de heer Jumelet was gevormd naar aanleiding van het „Lunapax*k" zoals dat vorig jaar in het program ma werd genoemd. De bewering van het VVV dat de horeca en een be paalde groep middenstanders scha de zouden lijden door deze wijzi gingen vond hij erg overdreven. „VW speelt nu paniekvoetbal" en is daar nu reden voor. De profijten van de attrakties komen ten goede NOVIB ondersteunt wederopbouw in Guatemala UTRECHT, 27-2. NOVIB heeft 250.000 gulden uit de gast aan tafel fondsen gereserveerd voor wederop- bouwprojekten in Guatemala. De projekten moeten bij voorkeur liggen in de sfeer van het herstel van de vaak moeizaam opgebouwde coöperaties. Het geld zal rechtstreeks worden besteedt door de coöpera ties en andere groepen die ervoor in aanmerking komen, dit heeft de organisatie meegedeeld. Met dit bedrag ondersteunt NO VIB het werk van rampenorganisa- ties die nu in Guatamala werkzaam zijn. De noodhulp kan ook het beste via deze kanalen worden aangepakt, meent de NOVIB. Mocht echter blijken dat deze hulpverlening vol strekt ontoereikend is dan kan een deel van de door NOVIB uitgetrok ken 250.000 gulden worden besteed aan noodhulp. (Vervolg van pag. 1) kenende voor de veiligheid van de regio door middel van voltooiing van het Deltaplan. Het ging er hem om, dat de overheid zich houdt aan zijn woord en de z.g.n. ontbindende voor waarden tot gelding laat komen, als het gaat om eventuele sluiting van de Oosterschclde. Bij de diskussie ontspon 2ich hierover een vrij ge ëmotioneerd debat, waarbij enerzijds werd onderstreept dat de water schappen al in vroeg stadium voor dijkverhoging hebben gepleit, en an derzijds werd opgemerkt, dat door de partiële dijkverhoging belangrijke vorderingen op het gebied van de veiligheid zijn genoteerd. Van dc zijde van bet forum werd gewezen op de moeilijkheden, waar mee die partiële dijkverzwaring ge paard gaan (onteigeningen e.d.). Gevraagd werd tenslotte naar de mogelijkheid tot het benutten van de eb- en vloedwcrking voor het opwek ken van elektriciteit. Ter zake heeft ooit een PZEM-plan bestaan, maar een kommissie uit dc staten zal zich in Brctagne nog eens op de hoogte stellen van het hoe en wat van zo'n watercentrale. Deze bevindt zich n.l. in 'lat Franse departement. Na een dankwoord van 'Ie lieer' Den Boer. sloot de heer Balkenende met dankgebed. willen ons niet aai^ bepaalde evene menten onttrekken''. Twee dagen De heer Bal (lijst v.d. Velde) was het met de brief van het VVV eens en had bedenkingen tegen het plot selinge stopzetten van de meeste traditioneel geworden kermisattrak- ties. Hij was ook van mening dat horeca en een bepaalde midden- standsgroep hierbij automatisch werden benadeeld, want het ecn brengt het ander toch mee. Het zijn niet alleen de kermis-attrakties die worden beperkt, maar hij vond het verwonderlijk dat het programma nu ineens terug gebracht werd naar twee dagen. „De laatste verkiezin gen hebben uitgewezen dat de be volking van Bru fifty-fifty is'1 aldus de heer Bal. Hij vond dat deze be slissing dan ook teveel naar een kant overhelt. De heer Verspoor (Alg. belang) vond het een klap in het gezicht van de plaatselijke WW. Eén ding was hem niet duidelijk, dat beide wethouders wel toeslemming geven aan het rekreatie gebied van „Wil- ma waar alles is toegestaan, en de VVV de kous op de kop geven. De heer Verspoor merkte verder op dat de vlootshow de laatste keer in be langstelling was teruggelopen. Het is wel zo wanneer men een vlootshow houdt, moet men zorgen dat er attrakties zijn na afloop, want dan zoekt men verpozing in het dorp. De heer Verspoor zei tol de wet houder: „Jumelet ik ken je niet aan exploitanten van buiten de ge meente" aldus de heer Jumelet. Wethouder van Gilst (SGP) wees er op dat hij en. zijn fraktie ieder jaar tegen de evenementen van de visserijdagen zijn geweest, maar meer om nu de zaak maar plomp verloren te laten zakken". De heer Verspoor pleitte voor een compro mis n.l. drie dagen visserij feesten. De heer Meeuwsen (PCG) zei dat zijn fraktie niet tegen do visserij dagen is, maar wel tegen een ver kapte kermis. „Laten we het fifty- fifty maken en de donderdagmiddag erbij pakken" aldus de heer Meeuw sen. De heer v. d. Velde (eigen lijst) .zei: „wat zit er nou in een suiker spin en olie bollcnkraam. laat toch gewoon komen. Het zijn allemaal on schuldige kindervermakelijkheden". De heer v. d. Bos (SGP) legde de nadruk op de geluidshinder die de kermisattrakties omwonende be zorgde. Na een opmerking van hem over de begroting had hij in een persoonlijk gesprek met het VVV gemerkt dat deze toch ook niet zo gelukkig waren mot de kermisat trakties. „Uitspattingen" Wethouder Jumelet stelde: dat het niet Plleen gaat om de kermisattrak ties, maar om de uitspattingen die deze mee voort brongen zoals dron kenschap en vechtpartijen. Burge meester Hekman was van mening dat de visserijdagen weer aan pracht zouden winnen wanneer er weel een vlootshow in het programma op genomen zóu kunnen worden. Het VVV heeft ieder jaar konlakl opgenomen mei de visserijvereni ging, maar het is tot nu toe niét ge lukt dit weer van de grond te krij gen. Tenslotte ging de raad akkoord met het voorstel van B W om in een gesprek met het bestuur van het VVV te trachten lot een kompromis te komen. In jaar tijd verdwenen honderd confectiebedrijven DEN HAAG, 28-2. In een jaar tijds zijn in ons land honderd confectie bedrijven opgeheven of failliet ge gaan zo heeft de Strucon (Stichting ter verbetering van de structuur van dc Nederlandse confectie-inoustrie) berekend. Van 1974 op 1975 vermin derde het aantal confectiebedrijven in de ruimste zin van het woord van 639 tol 539, waarbij het personeels bestand terugliep van 35.900 tol 29.900. Deze cijfers van dc Strucon worden gepubliceerd in het confec- tievakblad Texpress. Thoois bedrijf sluit ST.-MAARTENSDIJK, 28-2. In SI.-Maartensdijk is het konfektie- bedrijf Belgo Dutch B.V. failliet ver klaard waardoor vrijdag 55 perso neelsleden zonder werk komen. Een verzoek om steun heeft het ministe rie van ekonomisehe zaken afgewe zen. De 21 mannen en 34 vrouwen (waarvan 26 part-time) zullen vol gens de direkteur van het Arbeids bureau Tholen op een tiental modi- nettes na moeilijk plaatsbaar zijn. Geld voor ideetje KINDHOVEN. 28-2. Bij Phi lips is de maximale beloning van f 10,000 voor een idee uit gekeerd aan de heer W. II. Aerts, die op de afdeling be- drijfsmechanisatie van Philips Heerlen werkt. Hei idee van de heer Aerts had betrekking op de produktie van rie.tkon- takten, waarvan er jaarlijks miljoenen in Heerlen worden worden gefabriceerd. Zij zijn bestemd vóór moderne tele fooncentrales. aldus Philips. Veertig jaar in overheidsdienst ZIERIKZEE, 28-2. In gezellige sfeer, in een met vele bloeiende planten opgesierde grote zaal van hotel Van Oppen, kwam zaterdagmiddag een flink aantal PTT- ambtenaren van geheel Schouwen-Duiyeland bijeen bij gelegenheid van het veertig jarig jubileum in over heidsdienst van een bekend collega: de heer Jac. Pad- kantoorhouder te Dreiselior. mos, Met zyn echtgenote en kinderen vormde de heer Padmos het middel punt van de belangstelling tijdens een druk bezochte receptie, waarby de heer H. M. van der Post, direk teur van het distrikt Schouwen- Duiveland niet alleen de jubileren de k antoorhouder, maar ook me vrouw Padmos op waarderende wy- ze toesprak. De heer Padmos werd speciaal hulde gebracht voor !zijn goede staat van dienst en dit werd door direkteur Van der Post onder streept met de aanbieding van de P.T.T.-jubileum-gratificatie en bloe men. De jubilaris heeft overigens de veertig in dienst van P.T.T. nog niet helemaal vol-gemaakt. De paar jaartjes die hij „tekort" kwam kon hij echter bijschrijven als gevolg van - zoals de heer v. d. Post zei - een „huzarenstukje". In zijn jonge jaren diende de heer Padmos na melijk bij de huzaren en als zodanig was hij in'overheidsdienst. Veertig jaar in dienst van de rijksoverheid dus, waarvan de dienstperiode wat P.T.T. betreft in 1937 van start ging en wel in Brui nisse. De jubilaris is een geboren en getogen Bruënaar en hij werd hulpbesteller in zijn geboortedorp. Hij hoopt met zijn vrouw daar over niet al te lange tijd - na zijn pen sionering - overigens weer te gaan wonen, zo was de heer Van dei- Post gebleken. In 1947 werd de heer Padmos, in vaste dienst aangesteld te Dreischor en in 1964 werd hij aldaar kantoor houder. Maar eigenlijk was hij in de praktijk meer het „hulpje" van de kantoorhoudster, dat wil zeggen van zijn echtgenote, die in het postkan toor zoveel als „de eerste viool speelde", omdat in die eerste jaren de heer Padmos vrijwel al zijn tijd nodig had voor de postbestelling. Mevrouw Padmos deed Vooral het eigenlijke kantoorwerk, in elk geval tot de reorganisatie bij P.T.T. op Schouwen-Duiveland - in 1966 - een feit was geworden. In zijn toespraak schetste de di recteur de jubilaris als iemand die zich niet opdringt, maar wel altijd klaar slaat. Hij neemt ook duidelijk zijn plaats in in het kerkelijk leven; zo was hij kerkvoogd diaken en thans is hij kerkelijk ontvanger van de hervormde gemeente te Dreischor* Actief is hij ook als muzikant, want als „eerste bariton'' blaast de Dreis- terse kantoorhouder al vele jaren zijn partijtje mee in het plaatselijk muziekkorps: „Crescendo". De heer Van der Post bedankte in het bijzonder ook mevrouw Padmos, die een fraai bloemstuk in ontvangst mocht nemen. Pres la tie Sprekend namens alle kollega's constateerde de heer A. J. M. den Dekker dat het tegendeel waar is van wat wel eens gezegd wordt, na melijk dat een jubileum in over heidsdienst „geen prestatie" zou zijn. Zaterdag 21 febr. t/m 21 maart Middelburg Vleeshal, Expositie G. van der Ven, 10.00-17.00 uur. (Zo) 14.00-17.00 uur. Maandag 1 maart Brouwershaven Stadhuis, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad. Dinsdag 2 maart Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 19.45 uur, ledenver gadering School met de Bijbel. Sirjansland Ver.-gebouw, gezelligheidsmiddag bejaarden. Woensdag 3 maart Zicrikzcc Huis van Nassau (benedenzaal), 19.30 uur, Algemene Ledenvergadering Zwemvereniging Onderdak Sch.-D. Zaal kerk, 20.00 uur, Ger. Vrouwen vereniging. Donderdag 4 maart Zierikzee Ouderavond J. W. v. d. Doelschool, Dat is in elk geval niet van toepas sing op de heer Padmos. Vroeger reed dwars door Schou wen-Duiveland de tram, maar de „ijzeren banen'*'kwamen niet langs Dreischor, dus ook de tram niet en zeker nietde postzakken. Dat betekende voor de post van Drei schor: elke dag de post halen bij het tramstation Schuddebeurs. De heer Den. Dekker herinnerde in> dit verband aan de in Dreischor en Schuddebeurs wei-bekende fiets van de jubilaris: het vervoermiddel was nl. uitgerust met een enorme bagagedrager, die wel gemaakt leek te zijn van het spiraal van een twee persoonsbed Na de watersnood vond hef post vervoer op Schouwen-Duivelajid plaats per auto, maar Dreischor werd weer niet in de route opgeno men en de heer Padmos moest nog altijd de post in Schuddebeurs op halen. „Dit jubileum is dus zeker geen waSsén neus want er is door de post van Dreischor een grote prestatie geleverd" zo zei de heer Den Dekker. Namens de collega's mocht de ju bilaris twee fraaie boekwerken in ontvangst nemen. Zeer velen maak ten van deze gelegenheid gebruik de jubilaris en zijn familie de hand te drukken en bloemen of geschen ken aan te bieden. Namens het gemeentebestuur van Brouwershaven sprakt loco-burge meester De Moor een gelukwens uil. Herinnerend aan de vele dienstjaren van de jubilaris,, zijn inzet, op ker kelijk gebied en zijn werkend lid maatschap van de muziekvereniging zei de heer De Moor dat het ge meentebestuur zich erover verheugd mensen als de familie Padmos in de gemeente te hebben. Direkteur H. M. d. Post wenst de jubilerende heer Padmos van harte geluk en biedt hem de PTT-jubi- leum-gratifikatie aan. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Huis van Nassau, 19.30 uur, kring vergadering C.B.T.B. Herv. Verenigingsgebouw. 20.00 uur, Herv. Vrouwengroep „Wees een Zegen". Vrijdag 5 maart Zierikzee Kantine „De Zuidhoek", Bridgedrive Lions Club, 19.30 uur. Aanwezigheid vereist: 19.15 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur, „Zang en Kleur". Ouderavond J. W. v. d. Doelschool, 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, uitvoering mu ziekgezelschap „Nieuw Leven". Zondag 7 maart Zierikzee Concertzaal-foyer, 12.00 uur, koffie concert Atelier Trio, (ZVU). Woensdag 10 maart Haamstede Meeldijk 3, 10.00 uur, afd. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Vrijdag 12 maarl Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Hauser Or kater, (ZVU). Herv. Ver.-gebouw, 20.00 uur (senio ren jaarfeest C.J.V. Donderdag 18 maart Zierikzee „Huis van Nassau", 20.00 uur, ver gadering Sportraad Zierikzee. Zondag 21 maart Zierikzee Mondragon, 14.30 uur piano-recital Anna Vreede-Mees. Zl ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zet Redaktle: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 GUATEMALA-STAD, 29-2. In het door een aardbevingsramp zwaar ge teisterde Guatemala is dc aardkorst nog steeds niet tot rust gekomen. Tij dens het afgelopen weekeinde wer den twintig schokken geregistreerd. Sinds de rampzalige 4e februari zijn er in Guatemala 1175 schokken ge voeld, die de bevolking telkens weer dc stuipen op het lijf jagen. Ten teken van rouw om de ruim 23.000 slachtoffers hebben dc in hel land geaccrediteerde buitenlandse diplomaten gezamenlijk besloten hun respektieve nationale feestdagen dit jaar niet te vieren. Vondst bestormen CAIRO, 26-2. Tweehonderd gewapende Egyptische boeren hebben geprobeerd een ar cheologische vindplaats in Minieh, in Opper-Egypte, te bestormen, zo meldt het dag blad Al Achram. Het leger heeft versterkingen naar Mi nieh gestuurd, en talrijke dor pelingen zijn gearresteerd. De dorpelingen zouden in op dracht van antiekhandelaren in Cairo handelen. Het betreft ecn vindplaats. Tel Bawith, icaor vroeger een groot Kop tisch l looster stond dat vu

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2