VERENIGINGSRAAD NIEUWERKERK BESPRAK PROGRAMMA VOOR 1976 Vlissingse politie dichter bij de bevolking Enorme vangst aan heroïne Massaslachting in Rhodesië Meer faillissementen dan ooit Struktuurnota Westhoek REGERING WIJZIGT DRUGSBELEID NIET AGENDA ZOTSKAP 2 Voorlopige vaststelling feestprogramma's vergadering NIEUWERKERK, 26-2. Woensdagavond werd in „Onsj Dorpshuis" een algemene ledenvergadering gehouden van de Verenigingsraad, onder voorzitterschap van de heer Provoost, die een woord van welkom sprak tot de afgevaardigden van de diverse verenigingen. De op komst was helaas gering. Uit het jaarverslag bleek hoeveel werk er door de verenigingsraad is gedaan in het afgelopen jaar. Er is koninginnefeest georganiseerd, er is een zomerfeestdag voor de jeugd ge weest en ook op 5 december j.l. was de verenigingsraad aktief om vooral voor de jeugd wat te doen. De voor zitter sprak zijn spijt erover uit, dat ondanks dat er een gesprek is ge weest op het gemeentehuis, ten op zichte van de ingebruik name van de nieuwe toren niets als antwoord is vernomen. De vraag in dat ge sprek is geweest, de verenigingsraad vertegenwoordigend de bewoners en al hun verenigingen wil wat aan bieden en/of wat doen op dat mo- ALOR STAR, Maleisië. Na een auto-achtervolging in de staat Ke- dah i n het noorden van Maleisië, heeft de Maleisische politie beslag- gelegd op 18 kilo heroïne met een geschatte zwartemarktwaarde van ongeveer vijf miljoen dollar, 20 heeft een douanewoord voerder vrij dag in Alor Star bekendgemaakt. Er is een man aangehouden uit wiens paspoort zou kunnen worden opgemaakt dat hij deel uitmaakt van een internationale narcoticasmok- kelbende. Nederlandse postzegel voor jarige V.S. DEN HAAG, 26-2. PTT gaat een postzegel uitgeven ter gelegenheid van de komende 200ste verjaardag van de onafhankelijkheids verkla ring van de Verenigde Staten. De uitgiftedatum van deze zegel valt in de tweede helft van mei dit jaar. Al dus heeft staatssekretaris Van Hui ten (PTT-zaken) geantwoord op schriftelijke vragen van het Twee de-kamerlid mevrouw Van Heel- Kasteel (KVP). meer dan vierduizend academici werkloos BOTTERDAM, 26-2. Het aantal werkloze academici is eind 1975 bo ven de 4000 gekomen. Dit betekent een staging met 500 gedurende de tweede helft van het vorig jaar. Het een en ander meldt het jongste nummer van het Chemisch Week blad. Bovenaan de lijst met w.w.-trek- kende academici staan de juristen (641), sociologen (467), psychologen (312) en economen (307) die geza menlijk bijna de helft van het totaal uitmaken. Maar de laatste tijd is er ook een stijging waar te nemen bij artsen, chemici, biologen en bij de meeste technici (vooral chemische ingenieurs). Momenteel is zo'n vier procent van de academische beroeps bevolking in Nederland zonder werk Voor de totale werkende bevolking is dit vijf procent. Onderscheidingen landbouw-topmannen ROTTERDAM. 26-2. De drie man nen die jarenlang dc drie centrale Nederlandse landbouworganisaties hebben geleid hebben alle drie een hoge Belgische onderscheiding ont vangen: ir. C. S. Knottnerus, voor zitter van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité en van het Land bouwschap, dc heer C. G. A. Mer- tens, oud-voorzitter van de Katho lieke Nederlandse Boeren- en Tuin- dcrsbond K.N.B.T.B.. en drs. R. J. Zijlstra, oud-voorzitter van de Ne derlandse Christelijke Boeren- en Tuindcrsbond C.B.T.B.. zijn benoemd tot commandeur in de kroonorde van België. Hun verdiensten voor het verstevigen van de kontakten tussen de Belgische en de Nederlandse landbouw vinden hiermee erkenning van Belgische kant. Ziekteverzuim eind 1975 iets gedaald DEN 1IAAG, 26-2. Het ziektever zuim in het vierde kwartaal van 1975 is zowel voor mannen als voor vrouwen ten opzichte van dezelfde periode in 1974 Iets gedaald. Bij de mannen was het ziektever zuim in het vierde kwartaal 1975 8,8 pet., in en bij de vrouwen 11,0 pet. Dit 's resp. 0.4 en 0,6 pet. min der dan in 1974. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (C.B.S.) en het Nederlands Instituut voor Preventieve Genecs- kunde/T.N.O. Oorzaak van de ver schillen zijn een lichte daling van de ziektefrequentie en de gemiddelde ziekteduuf per geval. Uil eerder gepubliceerde Kwar taalcijfers ls een voorlopig jaarper centage voor mannen van 8.5 en voor vrouwen van 10,7 afgeleid. ment. Helaas is men tot op heden hier (nog) niet op in gegaan. Uit het financieel verslag bleek dat de verenigingsraad er schraal voorstaat. Staande de vergadering kon een lid namens de midden standsvereniging nog een bedrag overdragen. Zij het wat laat werd het uiteraard in dank aanvaard. Bestuursverkiezing De penningmeester, de heer D. Verboom, moest wegens drukke werkzaamheden deze funktie neer leggen. De voorzitter zei hem hierop dat allen het jammer vinden, om na 7 jaar dit bestuurslid te moeten mis sen. Nochtans is er begrip en krijgt hij woorden van dank voor het vele werk voor de vereniging gedaan. Hem wordt een ^fraaie briefopener met inscriptie aangeboden. Een op volger werd gezocht uit de sportver eniging, maar nog niet gevonden. Het bestuur hoopt op de volgende vergadering met een voorstel te ko men. Dan komt het programma voor 1976 aan de orde. Er zal nog een en ander moeten worden nagevraagd, alvorens tot een vast plan te komen. Het dagelijks bestuur zal zo spoedig mogelijk een definitief programma bekend maken. In grote trekken zijn er plannen voor 3 festiviteiten. Dit zijn op koninginnedag, een zo merfeest en St. Nicolaasfeest. Voor koninginnedag ziet het voorlopig programma er als volgt uit. School kinderprogramma, puzzelrit, gekon- stumeerde fietswedstrijd, amuse- mentsmarkt door sportvereniging en verenigingsraad op de Ring, ook de bejaarden zal wat worden geboden. Het avondprogramma zal een zeer bijzonder prograrflma zijn. Ge boden wordt in het dorpshuis: optreden van de sportvereniging, op treden van de jeugdsoos, de muziek vereniging. Het rad van avontuur zal draaien met fijne prijzen. Tus sendoor zal een bandje voor wat mu ziek zorgen. Zomogelijk zal ook dan de trekking plaats .vinden van de verkochte loten ten behoeve van een nieuwe clubaccomodatie van S.K.N. W.K. Zo mei-program ma Het zomerprogramma wordt een sportfeesldag voor de jeugd van de scholen en met jeugd, welke hier met vakantie is. Alle mogelijke sport zal dan worden beoefend, ook zwem men. Gebleken is dat ook V.V.V. Dui- veland volledig achter deze actie staat. De voorzitter zei dat het werk van de Verenigingsraad te weinig aandacht heeft van het publick. Tocji verwacht men feesielijkc aktivtyei- ten op bepaalde dagen. Weer eens zal een stencil huis-aan huis worden bezorgt, waarin doel, opzet en programma van de vereni gingsraad wordt uitgelegd en tevens de financiële kant ter sprake zal ko men. Rondvraag Bij de rondvraag zei de heer Ver boom nog dank en wenst de vereni gingsraad een goede tijd toe. Ook de eventuele bezigheden voor de ver eniging rondom de tijd als er ijs is kwamen ter sprake. Er waren plannen, maar de „winter'' was te vlug voorbij. Voor een vol gende keer zal een en ander tijdig worden bekeken. Een lid bracht naar voren dat ook de kleuterschool een oudercommissie gaat benoemen. Wie moet dan worden afgevaardigd in de verenigingsraad: een lid van het bestuur of van de ondercommissie? Gedacht wordt om éen lid van het bestuur te handhaven in de vereni gingsraad. De voorzitter dankte allen en hoopte op een geslaagd jaar voor de vei*enigingsraad en op fijne feestda gen. LONDEN, 26-2. De Londensc Dai ly Mirror heeft vrijdag een vraag gesprek met een jonge Londenaar gepubliceerd, die zegt te hebben deelgenomen aan een „massaslach ting" van 60 Afrikanen in een Rho- desisch dorp bij de grens met Mo zambique. Volgens de 22-jarige Tom McCar thy was de Rhodesische lichte in fanterie, waarvan hij deel uitmaak te, na een tip naar het dorp bene den de Mavuradonha-bergen gezon den, waar Rhodesische nationalisten zouden komen om 6000 gulden voor hun fonds te innen. Toen de 17-guerrillastrijders wa ren gearriveerd, had de Rhodesische eenheid het dorp met aulbmatische wapens en raketten onder vuur ge nomen. Volgens McCarthy was hun opge dragen alleen guerillastrijders ge vangen te nemen. Na het eerste spervuur waren kinderen die nog konden lopen doodgeschoten. In het vraaggesprek zegt McCar thy dat het geld was gevonden op het lijk van één van de 13 nationa listen die werden gedood. Het werd verdeeld onder de soldaten die moesten zeggen dat er geen geld gevonden was. In 1975: DEN HAAG, 26-2. Volgens voor lopige tellingen zqn in 1975 3.368 faillissementen uitgesproken, zeven procent meer dan in 1974 (3.155). Het is het hoogste aantal, dat na de tweede wereldoorlog per jaar werd geregistreerd. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft dit donderdag bekend gemaakt. De toeneming betrof alle sectoren van het bedrijfsleven be halve de landbouw (47 tegen vorig jaar 53). Voor de industrie (exclu sief bouwnijverheid) liep het aantal op van 474 in 1974 tot 631 (plus 44 procent), voor de bouwnijverheid van 509 tot 523 (plus 3 procent), voor de handel van 746 tot 780 (plus 5 pro cent), voor het vervoer van 113 tot 214 (plus 39 procent) en voor de dienstverlening van 439 tot 543 (plus 11 procent). Voor het vierde kwartaal bedroeg het totaal 359 tegen 340 in dezelfde periode van 1974 (plus 2 procent). De maandcijfers voor dat kwartaal wa ren respectievelijk 332, 275 en 252 (vorig jaar 323, 284 en 233). VLISSINGEN, 26-2. Vljssingen wil dc afstand tussen bevolking en po litie nog meer verkleinen, het aan stellen van de ouderwetse wijk agent was cpkele jaren geleden de eerste stap. Nu worden ook twee hoofdagenten als voorlicnter aange steld, die ais steun, toeverlaat en vraagbaak moeten fungeren voor de Vlissingse bevolking. Uit vele realities blijkt dat de sur veillanceagent die volgens een vast gesteld schema de stad bij nacht on ontij in de gaten moet houden, zijn kontakt met de bevolking heeft verloren. De burgemeester van Vlis- singen, drs. Th. Westerhout, zette donderdagmiddag op een perskonfe- rentie in Vlissingen, die image-ver andering" van de Vlissingse politie agent uiteen. Er komt een hechte samenwerking tussen de gewone surveillance-dienst, de voorlichters en de wijkagenten. De resultaten dienenals studiemateriaal. Dit ex periment gaat volgens de commissa ris van de gemeentepoltie in Vlis singen, de heer J. van Marion, vijf jaar duren. Deze taakuitbreiding be tekent wel dat bij gebrek aan vol- Ontgronden schadelijk DEN HAAG, 23-2. De winning van zand, kléi, grind en mergel heeft volgens de Stichting Natuur en Milieu zulke vormen aangenomen dat natuur en landschap op veel plaatsen onherstelbare verliezen lijden. Dé stichting schrijft dat in een brief aan de onlangs ingestelde landelijke coördinatiecommissie ont grondingen. Het drugbeleid DEN HAAG, 26-2. Met uitzonde ring van een paar KVP-ers zullen de regeringspartijen in de Tweede Ka mer het regeringsvoorstel tot versoe peling van het drugbeleid aan een meerderheid helpen. Dit betekent echter niet dat het wetsontwerp tot wijziging van de opiumwet ongeschonden de eind streep zal halen. (Vervojg van pag. 1) spreken van een totaal ontbrekende - planning in het verleden. „En een dergelijke oorzaak mag niet als alge meen uitgangspunt worden genomen voor het beleid van vandaag de dag. Het zijn de fouten van het verleden, waaruit lering moet worden getrok ken, en waarmee bij het bepalen van het toekomstige beleid terdege reke ning moet worden gehouden", zo wordt opgemerkt. Ondanks deze knelpunten blijft Westerschóuwen - mede dankzij de betere planning gedurende de laatste jaren - bijzonder intrek als woonge- meente c.q. gemeente vooi1 voorlopig recreatief en later permanent wónen. Geconstateerd wordt daarom, dat de doelstelling „handhaving en waar nodig versterking van het woonkli maat", als een gelijkwaardige part ner van de eerstgenoemde doelstel ling moet worden gekozen. Een der de doelstelling zal moeten zijn: „Be houd en waar nodig verbetering van het recreatieklimaat in de gemeente. Bij de opstelling van het struc tuurplan zijn de drie genoemde doel stellingen als algemene uitgangspun ten genomen. Dan weer zal de ene, dan weer de andere meer aandacht moeten hebben, al naar gelang het gebied dat behandeld wordt. Getracht is in het plan met een Harmonische hantering van de doel stelling te werken in het belang van een zo verantwoord mogelijke verde re ontwikkeling van de gemeente, met zijn zo bijzondere structuur. Tweede Kamer DEN HAAG, 26-2. De regering wijzigt haar drugsbe leid niet. Zij houdt vast aan haar standpunt, dat zij twee jaar geleden reeds neerlegde in een aan de Tweede Kamer gezonden nota over dat beleid. Dit heeft minister mevrouw Vor- rink van volksgezondheid en mi lieuhygiëne donderdagavond in dc Tweede Kamer gezegd tijdens het voortgezette debat over het drugs beleid. Over dat beleid sprak dc kamer woensdag- en donderdagmid dag vele uren. Het beleid van de regering valt in drie hoofddelen uiteen: Dc bestrij ding van de handel in drugs met on aanvaardbare risiko's; dc harddrugs, de noodzaak van de voorlichting en de noodzaak van de hulpverlening. „Dc hulpverlening zal de vraag naar drugs doen verminderen. Dc strijd tegen handel zal het aanbod van drugs verminderen", aldus minister Vorrink. AclM punlrn Dc bewindsvrouw noemde acht punten, die zij beschouwt als de be langrijkste elementen van het drugsbeleid van de regering: 1. Als centrale doelstelling van het beleid wordt beschouwd de preven tie en de opvang van uit drugsge bruik voortvloeiende gemeenschaps- en individuele risico's. 2. Er moet een redelijke verhou ding bestaan tussen de risiko's en de beleidsmaatregelen wil gesproken kunnen worden van een rationeel en evenwichtig beleid. 3. Binnen de totaliteit van de ille gale drugs moeten de beleidsmaatre gelen gedifferentieerd worden en ook zal evenwicht gebracht moeten worden bij het beleid ten aanzien van illegale drugs en van sociaal- aanvaarde drugs en riskante stoffen (alkohol, tabak en bepaalde voorge schreven medicijnen). 4. Een zwartepunt. van het beleid wordt gelegd in hef bestrijden van de handel in drugs met onaanvaard baar risiko. met het oog hierop moe ten de strafmaten worden verhoogd en dient het opsporingsapparaat te worden verbeterd. 5. De hantering van het risikobe- grip leidt lol het streven van de re gering om het gebruik en het bezit voor persoonlijk gebruik van de tra ditionele hennepprodukten zo spoe dig mogelijk uit de sfeer van het strafrecht te halen: 6. Het voorstel om het bezit voor persoonlijk gebruik van dc traditio nele hennepprodukten terug te bren gen tot een overtreding is een lo gisch gevolg van dc hantering van het risikobcgrip. het is tevens inge geven door het inzicht dat het straf recht niet het eerst aangewezen mid del is voor het voorkomen en be strijden van problematisch drugsge bruik. 7. Ten aanzien van gebruikers van drugs met onaanvaardbaar risiko zijn, voorzover het om patiënten gaat, medische en maatschappelijke maatregelen noodzakelijk. 8. Dc noodzaak van het lotstand- brengen van een samenhangend be leid ten opzichte van bewustzijns veranderende Stoffen in het alge meen brengt mei zich mee dat een minder lijdzaam beleid ten opzichte van alkohol, tabak en bewust zijnsbc- invloedcndc geneesmiddelen als slaapmiddelen en tranquillizers zal moeten worden ontwikkeld. doende mankracht een beroep op de vrije lijd van de agenten moet wor den gedaan. Het politiekorps om Vlissingen moet in plaats van met de nodige manschappen wel met hbnden worden uitgebreid. Duizenden dekens yqor Guatemala DEN HAAG, 26-2. Het ministerie van defensie heeft in samenwerking met de dienst Domeinen van het mi nisterie van financiën enige duizen den legerdekens ter beschikking ge steld voor verzending naar Guate mala. De Stichting Terre des Hom mes Nederland zal de deken in het getroffen land distribueren. Twee doden bij frontale botsing VINKEVEEN, 26-2. Bij een fron- tale botsing op de provinciale weg tussen Vinkeveen en Mijdrecht zijn in de gemeente Vinkeveen twee per sonen bij een verkeersongeval om het leven gekomen, de beide slacht- ofers, de 60-jarige J. W. van den Berg uit Uithoorn en de 35-jarige P.. de Vries uit Vinkeveen, zijn met hun personenwagens frontaal met elkaar in botsing gekomen. Beide mannen waren op slag dood. De juiste toedracht van de botsing heeft de politie nog niet kunnen vaststel len. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 28 en zondag 29 rebruari Dokter J. B. Visser, Zierikzce, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringende gevallen zaterdag morgen 11.00 uiir. Dokter H. J. Simons; Renesse tel. 101116) 1280; neemt waar voor dokter Stenger en dokter Bruel Op zaterdag en zondag spreek uur, uitsluitend voor dringen de gevallen van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur. De weekeinddienst gaat in op vrijdagavond 18.00 uur en duurt tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter J. H. Richard, Nieuwerkerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Buitendijk en dokter Speelman Zuster Maas, Renesse, tel. (01116) 1303, heeft dienst voor geheel Schouwen. Zuster C. R. v. d. Berg, Badhuis straat 3, Nieuwerkerk. Tele foon (01114) 1228, heeft dienst voor Duiveland en Bruinisse. DIERENARTS Dierenarts Buth, Hoogezoom 9, Haamstede (tél. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Spreekuur vrijdagavond 19.00- 20.00 uur; zaterdag 13.00-14.00 uur. APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie- rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.31 uur en va^ 16.30-17.30 uur. Of zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Zaterdag 21 febr. t/m 21 maart Middelburg Vleeshal, Expositie G. van der Ven, 10.00-17.00 uur. (Zo) 14.00-17.00 uur. Vrijdag 27 februari Zierikzce „Dc Poorter", Natuur- en Vogel wacht, 19.45 uur. „Huis van Nassau", 20.00 uur, openb. vergadering statenkieskringen CHU. KVP en ARP. Burgh-IIaamstcdc R.T.M.-hotel Haamstede, 20.00 uur, vergadering varkenshoudersvereni ging „De Opgaande Zon". Kcrkwerve De Hcerenkeet, (Flaauwers), 19.30 uur vergadering landbouwvercni- ging Kcrkwerve. Bruinisse Vergadering „Algemeen Vissersbc- lang". „Durps'uus'', 20.00 uur, uitvoering muziekverenigingen. Zaterdag 28 februari Zierikzce Zwembad Onderdak, 16.00 uur Speedo-zwemwedstrijden. Scfooskcrkc Dorpshuis, 14.30 uur, verkoop boe ken. Drcischor 14.00 uur. start, carnavalsoptocht. Oostcilaifd Herv. Ver.-gebouw. 14.00 uur. Wo ningmarkt. Maandag 1 maart Brouwershaven Stadhuis, 19.30 uur, gemeenteraad. Dinsdag 2 maart Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 19.45 uur, ledenver gadering School met de Bijbel. Sirjansland Ver.-gebouw, gezelligheidsmiddag bejaarden. Woensdag 3 maart Zierikzee Huis vqn Nassau (benedenzaal), 19.30 uur, Algemene Ledenvergadering Zwemvereniging Onderdak Sch.-D. Zaal kerk, 20.00 uur, Ger. Vrouwen- vereriiging. Donderdag 4 maart Zierikzee Ouderavond J. W." v. d. Doelschool, 19.30 uur. Huis van Nassau, 19.30 uur, kring vergadering C.B.T.B. Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Herv. Vrouwengroep „Wees een Zegen". Vrijdag 5 maart Zierikzee Kantine „De Zuidhoek", Bridgedrive Lions Club, 19.30 uur. Aanwezigheid vereist: 19.15 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur, „Zang en Kleur". Ouderavond J. W. v. d. Doelschool, 19.30 uur. Zondag 7 maart Zierikzee Concertzaal-foyer, 12.00 uur, koffie concert Atelier Trio, (ZVU). ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktle: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 Terwijl „wij" (wie is „wij"?) met noord-Moerdijkse en in casu Zeeuw se degelijkheid allerlei dingen doen, die we anders ook doen, wordt el ders de zotskap opgezet, gaat het pilsglas aan de lippen en gaan de beentjes de lucht in. Een dikke bal- Zon vol afkeurenswaardigheden voor de één en een bron van absolute verrukking voor de ander. In het zuiden dan, waar b.v. een man ge durende enkele dagen banaan kan zijn. Hij is nog wel een gewone man, maar heeft zich verkleed als banaan en daar wordt je anders van. Wij niet, wij zijn geen banaan of wat voor zuidvrucht ook. Het zou - gelet op de prijzen - een Bint-aardappel kunnen zijn. Zelf heb ik daar de laatste weken zoveel over gehoord dat de keus stellig op zo'n aardappel zou vallen. Heel kleine mensen zou den dan bij de massale verkleed partij aan een zetpoter - al of niet N.A.K.-gekeurd - kunnen denken. Maar goed, in deze drukke tijden kreeg ik nog een telefoontje van Limburgse vrienden. Dat was op merkelijk, want carnaval neemt ginds de mensen zeg maar volledig in beslag. Henk gaat als zigeuner en ik natuurlijk als zigeunerin", zei de wat zuidelijk aangeklemde stem door de verrespreker. Nou, dat zul- len we hier dan mooi missen, want de telefonische zegsvrouw is beeld mooi en dan als zigeunerin. Soms zie je zo iels in eens in gedachten voor je. Limburg - dat was de zakelijke mededeling - moet niets hebben van de noordelijke liedjes: Rozegeur en terpetijn en zo en dan die twee li chaamsdelen in het (hoge) gras, om ran zekere Willempje helemaal maar te zwijgen. Nee, hel echte car navalslied moet feitelijk in dialekt en heel zuidelijk en echt is ook dc boerenbruiloft. Hel feest vergt van de dames wel, dal ze dagen tevoren achter de naai machine doorbrengen, maar hel is wel heerlijk krealief, want zo'n zots- pak is natuurlijk wel eren wal an ders dan een jurk met een zoet boordje en biesje. Dal is funlaseren en durven geblazen. Een vriend van ons beleefde eens het - beruchte - carnaval in Rio de Janeiro. Dat is een angstige erva ring, wist hij. Als de drommen ver klede Brazilianen - en vlak de Bra- ziliaansen niet uit - komen aanzet ten over de brede met tienduizen- ■den gevulde straten, moet men ivel dekking zoeken. Gewoon kijken en rustig blijven kan al een beetje ge vaarlijk zijn. Rio betaalt dan ook icdef jaar een tol aan slachtoffers. Er wordt zo heel wat sociale el lende wcggcfecst, maar de kater :al er wel naar zijn. Voor Taayerswcg en omgeving of de Hoge Mairewcg en omstreken, zie ik het echter allemaal nog niet zo duidelijk, nu niet en straks niet, want misschien zijn wc voor dit al les toch ie-nuchter, hoewel ik over eind wil houden, dal een transfor matie in een gave Schouwse aardap pel iets zou kunnen zijn. Niet te ro mantisch. maar wel goed voor de promotingvan dit vrije produkt in Nederland m dnnrhintrn Als ik muziek en dan- bpnr op ergens een boerderij, valt aan tc nemen, dal hel zover is. SCHIER F.I LAN DM AN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2