Mts Ontwerp Structuurplan van „Wegwijzer" ook symptoom regio-aktiviteit vereniging W ester schou wen REXLAME Joh. den Boer bv 1 HOES DE ZIERIKZEESCHE COURANT TUINMAN teak bergmeubel MEUBELRAMA Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon ZESTIG JAAR GEHUWD WEER POSTSTRAAT-BRAND ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 februari 1976 ^^|\UCl^igstc jaargang Nr. 21851 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Dubbel afscheid bij Eendracht Bindt INTERIEURVERZORGING TEL. 01110-2887 Een eigen „wegwijzer" dus en dat vergde nogal wat toelichting, gezien analoge publikatie-oogmerken van de Streek-V.V.V. De voorzitter bracht overigens in herinnering het verschijnen van de Ak- komodatiegicds van de Streek-V.V.V., een waardevolle uitgave, waarvoor de Streek-V.V.V. een pluim verdient. De voorzitter onderstreepte het streek karakter van de eigen stedelijke V.V.V., gelet op het verstrekte informatie pakket. Op het kantoor wordt veel informatie verstrekt voor geheel Schou wen -Duiveland. Het nieuwe kantoor is een geheel jaar open geweest, mede om de V.V.V.-belangen op een zo breed mogelijk terrein te dienen (Schou- wen-Duiveland/Zeeland). Vooral ten onzent is de regio Schouwen be langrijk. Het gaat cr om, dat de ge zamenlijke V.V.V.'s de toerist een zo interessant mogelijk pakket aan bieden. M.b.t. de Akkomodatiegids is de wens, dat deze ieder jaar zal kunnen verschijnen. In ieder geval Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 blijft het ook in de toekomst gaan om samenwerking tussen de ver schillende V.V.V.'s. „Wegwijzer" De Zierikzeese „wegwijzer" dan; de voorzitter ontkende dat de Streekvraagbaak is verlaat door het op stapel zetten van de „wegwijzer". De baak zou uiterlijk oktober ver schijnen, maar toen dat niet door ging wilde Zierikzee niet wachten en zorgde voor een eigen publikatie. Eind september was de aquisitie voor de Vraagbaak nog niet begon nen en de exploitatie van de „weg wijzer" is toen doorgezet. „Ik begroet dc verschijning dus met enige sp(jt. maar ook met vreugde", aldus de heer Dc Jager, die zei dat Zierikzee volgend jaar ook zal inspelen op de gids van de Streek V.V.V. Gepoogd zal worden de „wegwij zer" via een automaat te verkopen. De aktie „geschenkbonnen" loopt Mogelijk als gevolg van dé hitte, was het bezoek aan de Monsterto ren kleiner dan vorig jaar. Er be staan - blijkens mededeling van de voorzitter - plannen om in de toren een expositie van de Deltadienst te organiseren, annex een milieu-ex positie. De plannen echter zjjn nog in be spreking en het is allemaal nog niet zeker. In hef algemeen verwachtte dc voorzitter een goed seizoen 1976. Fraai weer van een vorige zomer is altijd een stimulans om hier naar toe te komen, dat geldt voor geheel Schouwen-Duiveland. De voorzitter wenste dan ook alle ondernemers - inzonderheid de horeca - een goed jaar. Vervolg pag. 4) Kotalla krijgt geen onderbreking van straf DEN HAAG, 26-2. Dc Dulise oor- logsmisdadiger Kotalla (67) heeft ook in hoger beroep zjjn kort geding tegen minister Van Agt van justitie om strafonderbreking te verkrijgen verloren. De civiele kamer van het ge rechtshof in Den Haag heeft in zijn vervroegd gedane uitspraak het von nis bevestigd van de president van de rechtbank in Den Haag van juli vorig jaar, die de vordering van Kotalle, een van de „drie van Bre da", afwees. Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. Verwachting tot zaterdagavond: Rustig weer In de nacht en ochtend plaatselijk mist en minimumtemperaturen om streeks 2 graden, overdag droog weer met zonnige perioden en maxima van 8 graden aan de kust tot circa 12 graden in het binnenland; in het algemeen weinig wind. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstx-eeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 febr. Zon. op 7.30, onder 18.16 Maan op 6.26, onder 17.05 29 febr. Zon op 7.28, onder 18.18 Maan op 6.49, onder 18.11 1 maart. Zon op 7.26, onder 18.20 Maan op 7.10, onder 19.16 Nieuwe maan: 1 maart (0.25). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 28 febr. 2.29 14.55 8.19 20.26 29 febr. 3.12 15.35 8.54 20.59 1 maart 3.46 16.11 9.27 21.32 Springtij: 3 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-2. Het K.N.M.I. deelt njede: Het rustige en vrij zachte weer zal ook zaterdag nog aanhou den. Een krachtig hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van Griekenland tot Ierland, handhaaft zich. Orn dit hogedrukgebied heen wordt vrij zachte lucht naar onze omgeving ge voerd waarin wolkenvelden en op klaringen voorkomen. Een front, dat de scheiding vormt tussen de zachte lucht en wat koelere lucht boven Schotland en Denemarken, kan Ne derland niet bereiken waardoor de regenkansen gering blijven. Daar de aangevoerde lucht vrij vochtig is kan mistvorming in de nacht en ochtend optreden. De vorst is thans uit vrijwel ge heel Europa verdwenen. Alleen in Zuid-Duitsland en op de Balkan komt de temperatuur in de nanacht plaatselijk even onder het vriespunt. ZIERIKZEE. Woensdag herdacht het echtpaar M. Beije-Stoutjesdijk te Zie- krizee het zestigjarig huwelijksfeest. De echtelieden zijn nog redelijk ge zond en wonen nog zelfstandig in hun tooning aan de Hoofdpoortstraat. Voor hun huis lieten zij zich vereeuwigen op deze heugelijke dag. die zij echter elders met hun kinderen vierden. De heer Beije kreeg vooral bekendheid als kapitein van de toenmalige provinciale boot. die de dienst Zierikzee-Katse- veer onderhield. H\j was ook gezagvoerder van de (provinciale) boot, die in de oorlog tot zinken werd gebracht. Beperkt aantal inwoners, groot aantal recreanten ZIERIKZEE, 26-2. Donderdagavond rond kwart voor negen, was er langdurig alarm, als gevolg van een brand in het pand Poststraat 25. Dit pand wordt onderverhuurd aan een tiental pensiongasten, die - elk op eigen kamer: - ver warming hebben. Op de bovenverdieping had een. bewoner een elektrisch straalkacheltje te dicht- bij zijn bed staan, als gevolg waarvan de brand ont stond. Het bed op deze zolder-voorkamer verbrandde. Met een eigen water slang probeerde men de brand te blussen. De brandweer bestreed de vuur haard afdoende met de hoge-druk-straal. Het is voor de derde keer in veer tien dagen, dat zo'n brandje in het pand werd gesignaleerd. Op last van de brandweerkommandant werden niet minder dan tien Butagasflessen uit het pand verwijderd. Foto: Brandweerlieden 'aan het werk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina'* Aan alles twijfelen of alles geloven, ontslaat van naden ken. J H. Pioncaré V.V.V.-vergadering Zierikzee ZIERIKZEE, 25-2. V.V.V. Zierikzee is uitgekomen met een eigen „Wegwijzer voor Zierikzee en omge ving", een dartel boekje, dat op de woensdag gehouden algemene ledenvergadering in „Concordia", onder voorzitterschap van de heer F. A. de Jager, werd ge pousseerd. goed. Er is nu een stadium bereikt, dat bedrijven die geen lid zijn van V.V.V. in de toekomst niet meer zullen kunnen participeren in de geschenkbonnenaktie. Het publiek neemt er in toenemende mate aan deel, maar er ontstaat wel een schuld die onder de mensen blijft (ijzeren krediteuren). Torenbezoek WESTERSCHOUWEN, 26-2. Het ontwerp-structuur- plan Westerschouwen heeft thans de fase van het voor overleg bereikt. In een inleiding op het plan wijzen b. en w. er op dat, afgezien van de wettelijke eis ten aan zien van liet instellen van een onderzoek, het gemeen telijk gezien - in verhand met het beleid in het kader van de ruimtelijke ordening - ook gewenst is om een structuurplan te hebben. „Immers, aan de hand van dit door de gemeenteraad vast te stellen plan kan het college in het kader van een door de raad in grote lijnen uitge stippeld beleid voor een aantal jaren - gedacht wordt aan een periode van tien jaar - de voorbereiding van be stemmingsplannen ter hand nemen. Voor de burger en andere belang hebbenden heeft het struktuurplan Advertentie Zeer fraai bedrukte GORDIJNSTOF Guldens voordeliger slechts 9,90 p.mtr is weer St. Domusstraat 58 Zierikzee - Tel. 01110-2345 ook zijn voordelen, omdat het veel meer dan het door de Provinciale Staten vastgestelde Streekplan een inzicht geeft in de mogelijkheden voor de gemeentelijke ontwikkeling in de komende periode, hoewel de burger geen rechten aan het struc tuurplan kan ontlenen, aldus b. en w. Teneinde een zoveel mogelijk ver antwoord structuurplan te kunnen vaststellen is in 1970 aan het Bureau Stad en Landschap te Rotterdam op gedragen een structuurstudie voor de gemeente Westerschouwen te ver richten. Met de in mei 1973 verschenen re sultaten van de studie van dit bu reau als basis, is het thans versche nen structuurplan ontworpen. Onder „algemene beleidsdoelstel lingen" wordt omschreven dat het specifieke karakter van Wester- schouwt^r-g&baseerd ts op-de 'opbouw van het landschap en daarmee ten nauwste verbonden de ligging aan de Noordzee. Strand, duinen, duinvlakten en het open poldergebied, deze combinatie, deze variatie en differentiatie heeft Westerschouwen gemaakt tot wat het nu is: een gemeente met een be perkt aantal inwoners en een groot aantal tijdelijke inwoners: de recre anten. Doelstellingen beleid De grote aantrekkelijkheid voor de grootste categorie verblijfstoeristen is het plm. 17 km lange Noordzee strand. Eén van de beleidsdoelstel lingen voor de toekomst dient dan ook te zijn: behoud en waar nodig zo mogelijk herstel of verbetering van het landschap. Dit kan niet de enige doelstelling zijn, want behalve voor het zoeken van recreatie is Westerschouwen ook in trek als woongebied, zowel voor het permanent in deze gemeente wo nen, als voor het recreatief wonen. Zeker zijn er knelpunten, als de vraag wordt gesteld of het perma nent of recreatief wonen in Wester schouwen zich wel verdraagt met de grote vorm van het verblijf stoer isme. Als voorbeeld wordt genoemd: het wonen langs de Hogezoom. binnen de kern Renesse welke straat in het topseizoen nauwelijks meer bewoon baar kan worden genoemd. Dit wordt een gevolg genoemd van een minder zorgvuldige r- om niet te (Vervolg pag. 2) Advertentie Bi} aankoop van 1 dekbed 1 hoes K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1