Komend seizoen krijgt (ditmaal) vijf Touristendagen Aantal museumbezoekers in '75 overschreed 12000 Man gebonden in kelder DE ZIERIKZEESCHE COURANT TUINMAN teak bergmeubel MEUBELRAMA Vergadering V.V.V.-Zierikzee SCHAPEN AAN DE DIJK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 februari 1976 132ste jaargang Nr. 21850 Zei WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman- Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: De ontwikkeling bij Smit Bolnes 1 dekbedhoes exira bij aankoop van 1 dekbed en 1 dekbedhoes ALLES voor uw slaapkamer bij: INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE TEL. 01110-Z887 Heeft u nog een en wiff u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieudrerkerk Telefoon (01114) 1266 - 1265 grote belangstelling van talrijke gezelschappen en par- tikulieren, die in het kader van het Monumentenjaar - al dan niet als genodigden van het gemeentebestuur - een bezoek brachten aan het stadhuiscomplex", aldus het jaarverslag 1975 van het Gemeentemuseum. Stadsarchivaris W. II. Kcikes her innert in dit verslag verder aan de expcsitic ingericht onder de titel „Zierikzee monumentaal", waarbij specale aandacht werd besteed aan de stadsmonumenten. Door schenking of legatering wer den waardevolle aanwinsten ver kregen. Het vitrinebestand in de Schutterszaal werd uitgebreid met een tweetal fraaie exemplaren, respektievelijk vervangen. Voor het Advertentie pak4 rollen, rose of naturel 40vJ 1ÖZ ra Dit nummer bestaal uit 10 pagina's Door een eigen schuld-ongeluk kan men zijn geloof verliezen; door een onverdiend geluk zel den. Schnitzler. PARIJS, 25-2. De drie weken ge leden ontvoerde verkoopdirekteur in Frankrijk van de Zweedse Saab- autofabrieken wordt door zijn ont voerders geketend aan handen en voeten in een vochtige kelder ge vangen gehouden. Hij schrijft dit in een brief aan het blad L'Aurore die vandaag is gepubliceerd en die vol gens de politie, echt is. Commissie Donner mag in Zwitserland DEN HAAG. 26-2. Dc Zwitserse regering heeft besloten de commis- sie-Donncr toe te laten en in Zwit serland „vrijelijk'' dc bij de affaire- Lockheed betrokken personen te ondervragen. ZIERIKZEE. Met gesloten vrachtwa gens worden aan de Nieuwe Haven graanpartijen aangevoerd, die in de buik van een kustvaartuig verdwij nen. Aan- en afvoer brengt uiteraard de nodige drukte met zich mee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 25-2. In het komend seizoen worden weer Touristendagen gehouden, één minder dan ge bruikelijk, maar dat houdt verband met de eerder al tijd nipte aanwezigheid - of liever afwezigheid - van mosselen. De eerste Touristendag is dinsdag 6 juli. Zo als het er thans uitziet, gaat het zich allemaal weer afspelen op en rónd de Vismarkt. Deze - en vele andere - mededelingen werden gedaan op de woensdag avond gehouden, druk bezochte algemene vergadering van V.V.V.-Zierikzee, onder voorzitterschap van de heer F. A. de Jager. Woordvoerder van de Evenementencommissie was de voorzitter de heer H. Schot. De Vismarkt-manifestaties krij gen de opdruk „kunstmarkt'', maar het is feitelijk wat anders. Dit jaar zal sterk de aandacht worden ge vestigd op de oude ambachten. Ze ker is al dat het spinnewiel wordt bediend en verder komt er een si garenmaker en een stoelmatter. Nog meer be-oefenaars van oude am bachten zullen kunnen worden uit genodigd (er zijn tien aanvragen), maar dat is afhankelijk van de do naties der V.V.V.-leden. Het ligt simpel: meer ambachten op de Vis markt, meer geld nodig. Vismarkt of Haveuplein Dcmusstraat kan voor gebruik uit gebreid, b.v. tot aan de Nieuwe Bcogerdstraat. Voor overplaatsing naar het Ha venplein is het aantal eenheden (stands) te klein. Er is ook (storend?) verkeer en de hele organisatie komt neer op enkele mensen van het be stuur. Overigens valt te prijzen de mede werking van de leden van „Brogum" Haveuplein? De voorzitter zei dat men een te denken kunstmarktsituatie op hel Havenplein, niet mag vergelijken met de clonderdagmarkt. De burge meester - en ook wel enkele leden - hadden nog andere ..'[gesties: de Balie bijvoorbeeld. M Eén der leden meende dat de vas te plaats van de Vismarkt, op den duur nadelig zal werken op de do naties van de zakenstand. De voor zitter E.K. geloofde dat niet direkt. Het publiek doet een uurtje dc kunstmarkt en gaan dan „zwerven" en komt daarna in het stadscentrum en feitelyk overal wel in Zierikzee. De voorzitter V.V.V. wees er nog op de zaken niet eng te zien-. Het gaat om „promoting" van Zierikzee en niet altijd om de direkte baten. Z.i. heeft de kunstmarkt aan de Vis markt een eigen „image" gekregen en het is wel zaak daar rekening mee te houden. Op verzoek van de vergadering evenwel, zal op basis van de huidige begroting het voorstel van de Evene mentenkommissie worden bezien, maar daarnaast zal het bestuur zich beraden over een alternatieve - eventueel uitgebreider - mogelijk heid, die dan echter zonder twijfel hogère bijdragen gaat vergen. De heer De Jager geloofde zelfs dat in zo'n situatie gedacht moet worden aan een betaalde kracht. Het gaat niet aan enkele mensen te overbe lasten met werk. Kontributies De heer Schol wees in dit verband op hoe moeizaam het vaak is, om de kontributies te inkasseren. Op dit punt moet er de nodige medewer king van de leden komen. Uit de zaal werd nog warm gepleit voor aktiviteiten buiten het seizoen. Dan wordt het ook drukker door de komst van vakantiehuizen- en kara- vanbewoners. Het zou fijn zijn, als voor die groep - regelmatiger terug komende - toeristen iets kon worden gedaan. Een uitvoerige diskussie ontspon zich over de plaats van de manifes tatie. Burgemeester Th. H. de Mees ter deelde mede, dat er in één "der raadsvergaderingen de idee naar voren is gekomen, de „markt" te verplaatsen naar het stadscentrum. Ook ter vergadering waren er verschillende sprekers, die zulks be pleitten. De voorzitter van de E.K. zag grote problemen. Aan en rond de Vismarkt is de outillage prima, het decor heeft wat intiems en de St. Opgewekt jaarverslag ZIERIKZEE, 25-2. „Hel museum deelde in de over- eerst overschreed het bezoekersaan tal de 12.000; het Maritiem Museum haalde een aantal van 14.000 bezoe kers. Voor 1974 waren die getallen respektievelijk: 10.000 en 16.500. Advertentie Aanwinsten Het museum boekte de onder staand genoemde aanwinsten: Twee gouden kusenbellen; 2 dito mutsenspelden; 2 dito oorhangers; 2 dito broches met haarwerk; oor ijzer met gouden krullen en een kanten muts; alles behorende tot de Thoolse dracht. Twee zilveren brei- doppen; 1 zilveren breischede; 1 fa miliekerkboek met zilverenslot (19de eeuw); 1 nouveau testament (id.); 1 handboek logar (1863). Geschenk van de heer C. W. Heule te Burgh. Twee schilderijen, vervaardigd door Nic. de Roode (1814-1884), voorstellende Dingeman van dei- Vliet en diens echtgenote Maria van de Polder. Geschenk van mevrouw M. M. Jöbsis-van der Vliet te Oegst- geest. Kostuumonderdelen van de Schouwse dracht; antieke toverlan taarn; dito klok en zgn. spoormand je (19de eeuw). Geschenk van me vrouw Duson-Braber te Renesse. Schilderij door P. van der Weele, voorstellenden de Havenpoorten te Zierikzee, begin 20ste eeuw. Ge schenk van mevrouw A. Catshoek- Kubbe te Rotterdam. Melkkies van een mammouth, Oosterscheldevondst. Geschenk van het gezelschap „Kor en Bot". Bijbel met zilverbeslag (19de eeuw); bijbel met koperbeslag en slot (id.); Delftse apothekerspot (18de eeuw); gegraveerd glazen theefles (vroeg 19de eeuw); antiek koperen kaarsenblaker met kaar- sendover en standaard; „urn" van groot formaat (Zuid-Europees aar dewerk?); theestoof (aardewerk) en pet (aardewerk), beide 19de eeuws; middenstuk van oud Delftse schotel met opschrift: ..Houd goede 'moed, 't komt al goed"; antiek spelden kussen en antieke inktlap alsmede een aantal losse aardewcrkscherven Geschenk van de heer en mevrouw C. O. J. Hendrikse-Goemans te Zie rikzee. Tweecnveertig stuks oosters (in hoofdzaak Chinees) porselein; zil veren theebus (Haags zilver, 1809); 3 zilveren paplepels (18de eeuw); zil veren zakinktkoker (19de eeuw); zilveren perpermuntdoosje (19de eeuw); malachiet reukflesje met zil veren dop (begin 20ste eeuw); gou den naaldenkoker, dito priem, dito rijgpen, dito potlood en dito medail lon. Legaat mej. dr. G. T. van IJs- selstein te 's-Gravcnhage. Een kleine kollektie landbouwge reedschappen, 19de eeuw, werd in bruikleen afgestaan aan het Land bouwmuseum te Dreischor. Verwachting tot vrijdagavond: Droog weer Droog weer met enkele zonnige perioden, maar in de nacht en ochtend ook plaatselijk mist; over wegend matige zuidwestelijke wind; minimumtemperaturen omstreeks vier, maxima van zeven aan de kust tot dertien graden plaatselijk in het binnenland. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 27 febr. Zon op 7.32. onder 18.14 Maan op 6.00, onder 15.58 Nieuwe maan: 1 maart (0.25). HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laag water 27 febr. 1.36 14.08 7.35 19.50 Springtij: 3 maart. IIFT WEEKOVERZICHT DE BILT, 26-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Veel veranderingen in het huid'ge weerbeeld komen er vrijdag niet. Een groot hogedrukgebied, met dc kern boven West-Frankrijk, trekt langzaam naar het zuidoosten. Ge bieden met lage luchtdruk handha ven zich boven het noordelijk deel van dc oceaan en Skandinavic. Tus sen beide druksystemen wordt met een brede westelijke stroming vrij zachte lucht via de Britse eilanden naar onze omgeving gevoerd. Een zwak front, dal donderdagmorgen boven Schotland en de Noordzee lag, beweegt langzaam naar het zuiden Het zal het weer bij ons nauwelijks beïnvloeden. Het blijft droog en opnieuw kunnen cr zonnige perioden voorkomen. In het temperatuur- verloop komt weinig verandering. Het hoge drukgebied brengt in Zuidwest-Europa rustig cn zonnig weer. Zelfs in Zuid-Frankrijk lopen de middagtemporaturen lot 18 gra den op. ZONNEMAIRE. Er zijn nog idglli- velnnd. Ter stoffering van het vrnc- met zijn schapen aan de Rietdijk te se he tafereeltjes op Scliouwen-Dw- ge lente-landschap, hier de herder Zonnemaire. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1