Westerschouwen mag nu toch lozen op de Oosterschelde LEDENVERGADERING EN OUDERAVOND CHR. BASISSCHOOL TE OOSTERLAND Burgh-Haamstede vieren traditioneel strafeest BAZAR VAN DE HERVORMDE JEUGDKAPEL OOSTERLAND WERD GROOT SUCCES Agenda raadsvergadering Bruinisse STREEKNIEUWS NUTSSPAARBAM.. 7.IERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 februari 1976 Nr. 21849 3 Een tijdelijke oplossing ZIERIKZEE, 23-2. De Westhoek van Schouwen-Duive land zal waarschijnlijk toch nog voor de aanvang van het toeristisch hoogseizoen zijn rioolpersleiding naai de Oosterschelde in gebruik kunnen nemen. De directie Visserijen van het ministerie van landbouw en visserij zijn met Rijkswaterstaat en het waterschap Schouwen-Dutveltmd overeengekomen, dat de uitlaat van de rioolpersleiding vijfhonderd meter verder zeewaarts zal worden aangelegd. Voor 40 jaar OOSTERLAND. Daar op andere plaatsen op het eiland damclubs worden opgericht, is het goed. er op te wijzen, dat hier reeds drie jaar een damclub is. Deze heeft iedere donderdag zijn spelavond in het Herv. Jeugdgebouw. HAAMSTEDE. De bijenvereniging Schouwen-Duivelandhield in hotel „Bom" een praatavond waar de heer J. verschillende vragen deskundig beantwoordde. Na de pauze werd er met medewerking van de voorzitter een mooie serie lantaarnplaatjes ver toond. NIEUWERKERK. Zaterdagmorgen stond de heer v. d. V. met ~'n vracht auto op het terrein van de R.T.M. groenten op te laden kort langs de rails, toen de tram in aantocht was. Doordat de motor weigerde te star ten kon hij zijn auto niet in veilig heid brengen, met het gevolg dat de tram de auto van achteren aanreed. De carrosserie bekwam tamelijk veel averij. De bestuurder kwam met de schrik vrij. ZIERIKZEE. Gisteren kregen we bezoek van een rijdend landhuis, waarvoor een paard was gespannen, niet groter dan een flinke honcl. De eigenaar stelt zich voor met dit span Europa te doorkruisen, onderweg zijn leeftocht verdienend door ver koop van kaarten. Vorig jaar maakte hij een reis door Nederland. ELKERZEE. In de raadsvergade ring heeft weth. P. de wens uitge sproken, dat het de burgemeester gegeven moge zijn, ook bij de be groting voor 1937 met een voorstel tot belastingverlaging te komen. BURGH. Van de comimssie tot we ring van schoolverzuim is het jaar verslag verschenen. Hieruit blijkt dat slechts 3 keer in het afgelopen jaar een vader voor de commissie moest verschijnen om zich te verant woorden omtrent onwettig verzuim van één zijner kinderen, wat wijst op een zeer gering schoolverzuim. ZIERIKZEE. In verband met de woensdag te houden optocht door de stad, met versierde melkivagens, is in overleg met de hoofden der scho len besloten dat ook bij de scholen gestopt zal worden voor de uitrei king van bekers chocolademelk. ZIERIKZEE Filmvoorstelling in de Concertzaal Het aanstaande weekeinde wordt in de Zierikzeese Concertzaal ver toond de befaamde film van Peter Townhshend and The Who: „Tom my", met sterren als o.a. Oliver Reed, Ann-Margret en Roger Dal- trey. Hoofdpersoon in dit aangrij pende filmverhaal is de kleine Tom my, die doof, stom en blind wordt wanneer hij getuige is van een aan slag op zijn moeder en zijn tweede vader. Tommy groeit op tot een jon geman en niets wordt onbeproefd gelaten om hem te doen genezen. Zo wordt hij gebracht naar de bizarre „Junkie Queen", en hij wordt zelfs uitbesteed bij zijn sadistische neef Kevin. Ondanks zijn handicaps wordt Tommy wereld-flipper-kam- Advertentie de iilealc gezinsbank Ver- zekeringen op elk gebied BROUWERSHAVEN: Markt - Donderdag 9.00-10.30 pioen. Later geschiedt het wonder en wordt Tommy eindelijk bevrijd uit de stille, diepe duisternis, herkrijgt zijn spraak, zijn gehoor en het ge zicht. Vergadering N.C.V.B.-afdeling Vorige week hield de N.C.V.B.-af deling in het Hervormd Verenigings gebouw, de algemene ledenvergade ring, o.l.v. mevrouw Van Oppijnen- Brouwer, die de bijeenkomst opende op de gebruikelijke wijze. Zij hield daarop een meditatie over Psalm 103, met als thema: „Zingen met el kander". Vervolgens werden de jaar verslagen van de sekretaresse en de penningmeesteresse gelezen. Be stuursverkiezing was noodzakelijk i.v.m. het aftreden van de dames mevr. M. Haak-Rotte en mevrouw C. van Hekke-van der Wekken. Beide dames werden herkozen. Mevrouw Lokker-Meijering ver toonde hierna een dia-serie van het vorig jaar gemaakte reisje. Een an der programmapunt was een zang spel, o.l.v, mevrouw B. van der Lin- de-Florusse( met aan de piano me vrouw Snoek. Het spel werd ge bracht door de leden van de afde ling en droeg als titel: „Op reis, maar hoe?" Het geheel werd uitste kend en met veel enthousiasme ten tonele gevoerd. Het spel bestond uit vier gedeelten, waaraan een kwis was verbonden. In de pauze werd een verloting gehouden. Mevrouw Lokker sloot de druk bezochte avond met dankgebed. Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland De Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland is verhuisd naar het pand Maarstraat 12, Zierikzee. Telefoon (01110) 3566. Op dit adres is het kan toor gevestigd en is ook de jeugd werkleider de heer G. de Groot te bereiken. De oplossing die nu gevonden is, moet volgens ir. P. van der Weele van Rijkswaterstaat in Goes als een voorlopige gezien worden. Dat ver leggen van de persleiding gaat 300.000 gulden meer kosten. Vorig jaar kon do rioolpersleiding, die twintig miljoen gulden heeft ge kost - als bekend - niet in bedrijf worden gesteld, omdat visserij des kundigen lot de ontdekking kwamen dat de smeerpijp precies uitmondde boven een aantal mosselpercelen. Die percelen zouden eventueel moeten verdwijnen, als de Oosterschelde de finitief zou zijn afgesloten. Maar door het veranderen van de rege ringsplannen ten aanzien van de Oosterschelde is het uiteraard nog niet zeker, dat de mosselkultuur uit de Oosterschelde gaat verdwijnen. Daarom eisen de milieu- en visserij deskundigen stopzetting van het projekt. KERKWERVE Vergadering Landbouwvereniging De landbouwvereniging van Kerk- werve komt in vergadering bijeen op vrijdag 27 februari aanstaande in café „De Heerenkeet" bij Flaauwers. Het onderwerp boerderij- en stallen - bouw zal worden ingeleid door de heer J. H. van Nieuwenhuizen. Er zullen ook dia's worden vertoond. Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. afdeling Kerkwerve vergaderde in het verenigingsge bouw, o.l.v. de presidente mevr. Viergever-Legemate, die de bijeen komst op de gebruikelijke wijze opende. Na enige mededelingen, kreeg de heer Bouwmeester uit Utrecht het woord, over de Morgen landzending. Er wordt gewerkt in Syrië, Libanon, Iran en Algerije. De heer Bouwmeester had prachtige handwerken, kralen e.d. meege bracht, die gekocht konden worden. Na de pauze werden dia's vertoond. Tot slot werd nog gezongen Psalm 87 3 en 5 en ging de spreker voor in gebed. DREISCHOR Carnavals-optocht Zaterdag 28 februari a.s. zal te Dreischor karnaval worden gevierd in de vorm van een optocht waar mee omstreeks 14.00 uur gestart zal worden bij het café „De Drie Scha pen". Er zijn (geldprijsjes beschik baar voor de mooist versierde rij dende „dingen" en voor de kleding. De optocht zal voorafgegaan wor den door de „Band zonder naam". De organisatoren hopen dat veel deelnemers zich zullen aanmelden, uiteraard in karnavaiskleding. Jubileum P.T.T.-er J. Padmos Gisteren (maandag) was het veer tig jaar geleden dat de bekende P.T.T.-er de heer J. Padmos te Drei schor, in dienst trad van het Staats bedrijf. De feitelijke jubileumdag ging in alle stilte voorbij, maar de jubilaris krijgt zijn huldiging op een zaterdag 28 februari a.s. te houden receptie in hotel Van Oppen te Zie rikzee. Van 15.30-17.30 uur zullen zijn kollega's hem hier de hand kun nen' drukken. NIEUWERKERK Ledenvergadering „Eendracht Bindt" Op donderdagavond 26 februari a.s. zal een algemene ledenvergade ring worden gehouden in „Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk van de Landbouwvereniging „Eendracht- Bindt". Na de huishoudelijke zaken zal de jaarrekening 1975 worden vastge steld. Ook zal er bestuursverkiezing zijn. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de heren: A. J. G. Doeleman en A. Boogert. Spreker op deze vergadering" is de heert G. Paauwe, directeur Adm. en Adviesbureau van de Z.L.M. Het onderwerp: Ontwikkeling op belastinggebied. OOSTERLAND Ophalen oud papier Op zaterdag 28 februari a.s. hoopt het comité voor de Mbuma-zending weer oud papier op te halen over het dorp. Men start omstreeks negen uur met kar en tractor, en men ver zoekt beleefd het papier zo moge- OOSTERLAND, 23-2. Vrijdagavoml bestonrl goede lie- langstelling voor fle ledenvergadering van de Clir. schoolvereniging op Reformatorische grondslag, waar aan tevens een ouderavond was gekoppeld. Na zingen van Ps. 66 4 en gebed sprak de vicc-voorziUer een wel komstwoord. in 't bijzonder tot oud- voorzitter J. A. v. d. Weele en oud bestuurslid Abr. de Bruine Jac.zn. Uit het overzicht van de penning meester de heer Jac. van Haaf ten bleek dat over het afgelopen jaar van oen goed slot gesproken kan worden. De commisie van toezicht bestaande uit de heren Jac. Bolle Lzn., Im. do Waal en J. F. Slinger land, had de boeken nagezien en in bestel orde bevonden. Bij de be stuursverkiezing werd de heer J. van Haatten herkozen; in de vaka- ture Jan de Bruine werd gekozen de heer Joh. Veer hoek Azn., en in de vakature ds. W. Hage, de heer C. Bouwman. In de commissie van toe zicht werd i.p.v. de heer Jac. Bolle Lzn. benoemd de heer A. Joppe. Na de rondvraag gaf het school hoofd de heer D. Morks beknopt verslag over de school in 1975. De school is groeiend: vorig jaar waren er 116 leerlingen, thans is het leer- lingentai gestegen tot 123. Dit aan tal is nog twee leerlingen te weinig voor aanstelling van een vijfde leer kracht. Wat betreft het personeel was de vakature als gevolg van het vertrek van dc heer Van den Brink zeer moeilijk te vervullen. De heer Dek ker was echter bereid tijdelijk de helpende hand te bieden. Wegens ziekte van een der leerkrachten moest noodgedwongen een klas ver deeld worden. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd gaan twee leerkrachten dit jaar de school ver laten: do dames Laurense-Pluijster en M. NieuwenHuize, die vele jaren hun beste krachten aan de school gegeven hebben. Twee onderwijzers en één onderwijzeres hebben intus sen toegezegd de straks vrijkomen de plaatsen te willen innemen. Verheugend vond de heer Morks dat de school spoedig zal gaan ver huizen. De nieuwe school in de Weelstraat zal per 7 mei worden opgeleverd. Het wordt een prakti sche, moderne en van alle gemak ken voorziene school. In 1975 brach ten de leerlingen f 1.072,48 zendings- geld bijeen. Ouderavond Onder leiding van ds. A. v. d. Meer vond hierna de ouderavond plaats. Hij wees in zijn openings woord op de betekenis van christe lijk onderwijs in deze tijd. Vervol gens sprak de heer J. Dankers. le raar Ped. Akadcmie „De Driestar'' te Gouda over de ontwikkelingen van het onderwijs in deze tijd. In dit verband ging spreker nader in op de zg. „contourennota" van mi nister Van Kcmenade. Ds. Van dei- Meer eindigde de avond met het la ten zingen van Ps. 78 2 en dankge bed. Op zaterdag 28 februari BURGH-Haamstede, 24-2. Zater dag 28 februari gaat Burgh-Haam stede weer haar traditionele Stra feest vieren, waarvoor de strakom- missie het volgende programma heeft samengesteld: Om half één vertrek ken de ruiters van hotel „Het Grote Zwijn" te Burgh voor de gebruike lijke rit door de kop van Schouwen, waarbij aan het strand te Westen- schouwen de paardebenen gewassen worden. Rond 15.00 uur komen de ruiters terug van hun rit waarbij zij in de Sluispad, bij de jeugdsociëteit Big „S", worden opgewacht door het ko ninklijke muziekgezelschap „Witte van Haamstede". In gezelschap van de muziek gaan de s trarijders vervolgens via de Bernhardstraat naar het Postkantoor waar zij zullen worden verwelkomd door het gemeentebestuur. Hierna gaan de ruiters en de muziek via de Julianastraat en de Sluispad naar de Ring te Haamstede waarna de rui ters ook nog een bezoek brengen aan het rusthuis „Duinoord". Na dit bezoek gaat het op Burgh aan, momenteel is er geen enkele akkomodatie te Haamstede waar de muziek en de ruiters een onderko men kunnen vinden. Te Burgh wor den de festiviteiten verder voortge zet. lijk gebundeld aan sti-aat of trottoir gereed te leggen. Opbrengst zendingskollekte De maandelijkse busjeskollekte, die weer werd gehouden in de maand februari t.b.v. de Mbuma- zending onder leiding van de heer D. I. van de Velde, door Joke Bak ker, Marco Goudzwaard, Ineke van Haaften, Saar Joppe, Qurina en Rianne van der Maas, Edie Meerman en Kees Meerman, bracht in genoem de maand op de mooie som van f 223,90. BUUINISSE Israël-dia's op vergadering vrouwenvereniging Tijdens de bijeenkomst van de her vormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" in het Nederlands her vormd verenigingsgebouw, sprak de presidente mevrouw B. de Waal-Ju - melet een woord van welkom tot de aanwezige leden. In het bijzonder verwelkomde zij ds. en mevrouw J. de Wit uit Renesse, die met een série dia's uit Israël het tweede gedeelte van de avond verzorgden. De avond wérd geopend mét het zingen van Psalm 25, vers 6, waarna de presidente, voorging in gebed. Vervolgens hield mevrouw De Ron de-Bolle een inleiding over het vijfde gebod, „Eert uw-vader en .uw, moe der". Een 'woord van dank sprak de •presidente tot mevrouw De Rónde- Bolle vóór -.haar inleiding. Tijdens de pauze genoten de dames van eeii kop kóffie/thee met daarbij een trak tatie die was aangeboden door me vrouw Bolijn. Na de pauze sprak mevrouw De Wit een inleidend woord. Het echt- SEROOSKERKE. Maandagavond plm. acht uur ontstond brand in de Zweedse ivoning van mej. B. A. Meijer in de Frederiksstraal. In ver band met werkzaamheden aan de centrale verwarming, waren vonken overgesprongen van een lasapparaat en ontstond brand tussen het dak en het plafond. Zowel de hogedntk- als de lagedrukwagen van Westerschou wen rukten uit. De brandweer was het vuur snel meester door het pla fond door te breken en vanaf het dak te spuiten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) paar De Wit wilde de dames aan de hand van een serie dia's mee op reis nemen naar Israël. De dia's werden met begeleidende muziek en gespro ken woord op het doek gebracht. De dames waren het er over eens dat 't meer dan de moeite waard was eens een kijkje te gaan nemen in dat prachtige land. De presidente dank te het echtpaar De Wit voor het ge- bodene. Mevrouw De Wit kreeg bloemen aangeboden door de presidente ter ere van haar 25-jarig presidentschap, van vrouwenverenigingen in ver schillende plaatsen. Op verzoek van mevrouw Onderdelinde werd gezang 121 de verzen l en 3 gezongen wat tevens het eindlied was. De avond werd door ds. De Wit met dankgebed besloten. Jaarvergadering Kleuterschool De vereniging kleuterschool van Bruimsse houdt donderdag 26 fe bruari jaarvergadering in de kleu terschool. Naast de huishoudelijke punten zal de hoofdleidster een ver slag geven van het afgelopen jaar. De periodiek aftredende bestuursle- den zijn: mevr. Kik Boudeling (niet herkiesbaar) en de heer L. de Jonge (herkiesbaar).'Na de pauze zal mevr. Dorleijn, praktijk docente aan de Rijkspedagogische academie te Mid delburg een inleiding houden over „Uw kleuter op school". Aansluitend hierop zal er gelegenheid zijn vra gen over dit onderwerp te stellen en van gedachten te wisselen. Hulp voor slachtoffers in Ethiopië OOSTERLAND, 23-2. De bazar die alhier gehouden werd op vrijdag 20 en zaterdag 21 februari in de loods van de beer P. Vaane aan de Van den Abeelestraat, en die georganiseerd is door de Herv. Jeugdkapel, is uit gegroeid tot een enorm succes. De algehele opbrengst bedroeg niet minder dan f 10.491,80. Nadat de muziekvereniging „Oos- terlands Fanfare" een muzikale rondwandeling had gemaakt over het dorp oin de ingezetenen te laten weten dat er een bazar gehouden werd, heeft de burgemeester van Duivcland, de heer De Kam, de ba zar vrijdagavond geopend. Nadat hy door de heer J. Schoof was verwel komd, sprak hij de wens uit dat de bazar welslagen mocht en dat de vele attracties goed bezocht zouden worden, gezien het goede doel dat voor ogen gesteld was. Chï-ista van der Have boodt hierna mevrouw De Kam bloemen aan. Hierna werd een begin gemaakt met de verlotingen en de vele andere at- trakties, zoals schiettent, sjoelbak, grabbelton, ballengooitent en voorts alles wat maar geld in hot laatje kon brengen voor hel goede doei: hulp te bieden aan de slachtoffers van dc grote droogte in Ethiopië. Tiet is werkelijk prijzenswaardig dat de jeugdkapel voor dit goede doel zich zo fanatiek heeft willen inzetten, waardoor dit grandiose sukses kon worden bereikt. nog vergezeld van een prijs, die ge wonnen werd op lot No. 373, en die nog kan worden afgehaald bij de heer Jac. van der Maas Pz. aan de Molenweg. Het is een tuinstoel. Ver der bleek het gewicht van het var ken waarnaar geraden moest wor den (84,1 kg) door een zevental per sonen zeer dicht benaderd te zijn. zodat men besloot deze zeven men sen allen een gelijk stuk te geven (12 kg). De gelukkigen waren: M. Bal. A. de Graaf. F. Groenleer, A. van der Have. M. van 't Hoff. Anth lsin en H. Steenpoorte. Tijdens de aktie is het bezoek aan de loods groot geweest. Het bestuur van de Jeugdkapel dankt een ieder bijzonder hartelijk die op enigerlei wijze heeft meegewerkt om dit mooie resultaat te behalen, hetzij door het schenken van allerlei in natura, voor de verloting, voor de rommelmarkt, of wat ook. en zij die de handen uit de mouwen staken en meewerkten om dit alles op touw te zetten, waardoor dit grote sukses werd bereikt. Op donderdag' 26 februari Prijzen Van de vele prijzen, die gewonnen zijn willen we er enige noemen. Zo won mevrouw A. L. Schoof-Jonker een prijs door de naam van de pop tc raden die geruime tijd in een eta lage heeft gestaan en die „Jacoba" heette. Kees Kik raadde het getal erwten, die zich in een fles bevon den, het waren er 7079 stuks. De ge slaagde oliebollenbakaktie was ook BRUINISSE, 23-2. De gemeente raad van Bruinisse komt donderdag 26 februari in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman. De agenda telt een en twintig punten o.a. krediet voor het ver strekken van eon opdracht tot het besteks- en aanbestedings gereed maken van een plan Voor de stich ting van een aanvullende kleedakko- modatie op de gemeentelijke sport terreinen. Verder: krediet voor het vernieuwen van dc beplantingsstrook langs de Dr. De Kockstraat cn voor het rekonstrucren van de toegangs weg naar dc autoboxen achter de Acazialaan; herziening ovei een komst garantieregeling aardgas; aan koop panden Beursstraat 4 en 5. Krediet voor het verstrekken van een opdracht lot het besteks- en aanbestedingsgereedmaken van een plan voor rekonstruktic van de Kerkstraat: verlenging arbeidsover eenkomsten krachten in a.w.-vcr- band: wijziging algemene regelen voor de verkoop van bouwterrein in de gemeente; herziening tariefrege ling werken voor derden; herziening regeling van de vergoeding voor het personeel van de vrijwillige brand weer in de gemeente; wijziging ge meentelijke bouwverordening; voor- bereidingsbesluit Kerkplein en om geving: subsidiëring stichting peda gogisch centrum Zeeland cn tenslot te het beschikbaar stellen van een krediet voor herstel rioleringen en rekonstruktic Dorpsweg en Molen weg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3