Feestelijke propaganda-avond van N.V.V.-afdeling Bruinisse Verkiezingen in ledenvergadering van V.V.V. te Scharendijke Buit 150.000 gulden bij overval op grens-wisselkantoor MAO ONTVANGT EX-PRESIDENT NIXON Alles gaat goed met de F-16 Bevolkjngsjnspraak verstedeiijkiïigsnola van start Man gooit kinderen uit raam in de V.S. Hond redt vrouw AGENDA BETER Gouden speldje voor jubilaris BRUINISSE, 23-2. Een feestelijke propaganda-avond werd vrijdagavond gehouden door de N.V.V, afdeling Bruinisse in ,,T Durps'uus". Aan het begin van de avond sprak voorzitter de lieer A. J. Bal een woord van welkom tot de aanwezigen, en in het bijzonder tot de spreker van deze avond de heer De Roo, de distriktsbestuurders van de aangesloten bonden en het dagelijks bestuur van de cilaudelijke afdeling. Het bestuur van de plaatselijke af deling was van mening ook dit jaar weer een feestelijke avond als deze te organiseren, en was Verheugd dat er ook deze maal weer een goede be langstelling was. De voorzitter hoop te dat het ook deze keer weer tot al ler tevredenheid zou zijn, en dat men na afloop weer kan zeggen: „het was weer goed". Het is niet altijd roze geur en maneschijn bij het NVV want het bestuur krijgt nogal eens klachten over het NVV en de minis terraad, aldus de voorzitter. De klachten van dit jaar betroffen de bevriezing van de lonen en deson danks toch een kontributieverhoging van de bond. Men vroeg zich af hoe dit kon stroken. Met de uitlatin gen van minister-president Den Uyl was men het ook niet eens wat be treft de kinderbijslag en de kinder aftrek. De voorzitter zei dat het be stuur van het plaatselijke NVV het hier ook niet mee eens. is. Het be stuur van Bruinisse is altijd goed vertegenwoordigd op haast alle voor komende vergaderingen ten opzichte van de rest van Schouwen-Duive- land. „Maar wie zijn wij als afdeling- tje van Bruinisse tegenover het grote NVV", aldus de voorzitter. Grote groei Vervolgens kwam de heer De Roo aan het woord die deze avond sprak als afgevaardigde van de Algemene Vervoerders Bond. Volgens de heer De Roo is 't NVV na de oorlog enorm gegroeid. Dat was voor 1940 anders, want als je dan lid was van een bond en de baas kwam dit ter oren dan werd men de laan uitgestuurd. Dat de sociale wetten zoveel verbe terd zijn heeft men te danken aan de bonden aldus de heer De Roo. In de dertiger jaren heerste er een gro te werkloosheid, die momenteel niet minder is, maar die nu te wijten is „Flitsen" uit het buitenland BRUSSEL. De Europese Commis sie, „dagelijks bestuur" van de E.G., heeft reden om te denken dat - de omvang van de economische ople ving in de E.G. slechts beperkt zal blijven. INNSBRUCK, Oostenrijk. Op een internationaal medisch congres in Innsbruck in Oostenrijk is het „stel selmatige politieke misbruik" van de psychiatrie in de Sowjet-Unie ver oordeeld. ATHENE. In Athene bestaat be zorgdheid over een mogelijke con frontatie met Turkije, wanneer de marine en de luchtmacht van de twee landen in de komende week allebei oefeningen gaan houden in de Egeïsche Zee. PRETORIA. Zuid-Afrika zal onge veer 5.000 Portugese kampen in Zuid-Angola zijn ondergebracht, met militaire vliegtuigen naar Windhoek in Nabimie overbrengen. Vandaar zullen de vluchtelingen door de Por tugese luchtvaartmaatschappij TAP naar Lissabon worden vervoerd GENEVE. De internationale ille gale handel in drugs groeit ondanks meer maatregelen om er een einde aan te maken, zo is maandag in de V.N.-commissie voor drugs meege deeld. ZONNEMAIRE. Zo ongenadig kwam de auto van F. uit Zonnemaire tegen een boom terecht, waardoor de chauffeur ernstig werd gewond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) aan de automatisering en de machi- chines die veel arbeidskrachten ver vangen. Personen van boven de zes tig met vervroegd a.o.w. sturen is een mogelijkhcjd arbeidsplaatsen voor jongeren vrij te maken. De vakbewe ging is er helemaal gelukkig mee dat de lonen bevroren worden, en dat men geleidelijk aan terug gaat naar een 35-urige werkweek wat weer een mogelijkheid biedt dat meerderen aan het werk komen, aldus de heef- De Roo. Wij mogen hier in Nederland nog niet klagen want in het buiten land is het aanzienlijk slechter, maar daarom moeten wij niet achteruit", aldus spreker. De voorzitter dankte de heer De Roo voor zyn komst naar Bruinisse en verzocht hem het 25-jarig jubi leum speldje aan de jubilaris uit te reiken. De heer De Roo spelde het gouden speldje bü de heer C. de Ko ning op, wat vergezeld ging van een felicitatie. Toneel Vervolgens trad het toneelgezel schap „Op Drift" uit Renesse voor het voetlicht met het blijspel „O die mannen". De aanwezigen genoten van dit leuke blijspel met zijn vele onver wachte vergissingen en verrassingen Tijdens de pauze was er een verlo ting en kon men zich opgeven bij de heer L. v. d. Bijl sekretaris van de provinciale NVV voor het invullen van belastingformulieren. De voor zitter dankte de leden van de toneel vereniging en bood hen een bijdrage aan ter aanvulling van de kas. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn waarbij de „Lejos" uit Bruinisse zorgden voor de muzikale bijdrage. De dames aan de leiding... KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MEPPEL. De 69-jarige mevrouw E. Vink-van der Berg is in haar wo rding in Meppel 'overvallen en door een jongeman ernstig gewond De- indringer trachtte haar eerst te wurgen en bracht haar daarna meerdere messteken toe. DEN HAAG. Geheel onverwacht is aan het einde van een sludierei in Roemenie- over internatioaale politieke onderwerpen een zesmans- delegatie van de Partij van de Ar beid onder leiding van internatio naal sekretaris Harry van den Berg gedurende meer dan twee uur ont vangen door president Ceausescu van Roemenië. OISTERWIJK. Inbrekers hebben het afgelopen weekend uit de boer derij van de heer De Beer in Oister- wijk voor circa f 100.000 aan antiek en geluidsapparatuur gestolen. De buit bestond onder meer uil antieke klokken, schilderijen, tinnen, zilve ren en porseleinen voorwerpen en kleurentelevisie. HILVERSUM. Minister Van Doorn streeft samen met de omroep naar avonduitzendingen van het klassieke muziekprogramma Hilver sum 4. UTRECHT. De Bondsraad Van de Hout en Bouwbond CNV meent dat het voornemen van de regering om de koopkracht van de modale werk nemers dit jaar te handhaven reeds nu wordt ondergraven. De Bonds raad komt tot die konklusie op grond van stroom van brieven van verontruste leden van de bond die de afgelopen dagen zijn binnengeko men. VIJSSINGEN. Hel Waïchersc strand nabij yiissingen en het water in de monding van de Westcrschelde zijn ernstig door olie en leer ver vuild. Advertentie SCHARENDIJKE, 23-2. In de ge houden ledenvergadering van V.V.V. Scharendijke e/o vond onder andere verkiezing plaats ter vervulling van de fun kt ie van voorzitter. De vergadering werd geopend door de sekretaresse mevrouw J. M. van Dommelen-Akerboom. Na behande ling van de notulen en ingekomen stukken volgde d,e verkiezing. Ei- waren twee kandidaten voor de funktie van nieuwe voorzitter, nl. mevr. E. van Oeveren-Sint en de heer B. van Dongen. Gekozen werd mevrouw Van Oeveren, die haar be noeming aanvaardde. Bij de verkie zing van een penningmeesteresse werd gekozen mevrouw M. Bevelan- der-van Splunter. Met deze verkie zingen kwam dus vast te staan dat V.V.V. Scharendijke geleid wordt door drie vrouwen. Het bestuur Het bestuur ziet er thans als volgt uit: mevrouw E. van Oeveren-Sint, voorzitster; mevr. J. van Dommelen- Akerboom, sekretaresse; mevr. M. Bevelander-van Plunter, penning meesteresse; de heer A. M. v. d. Maas, eerste commissaris en de heer N. P. M. den Broeder, tweede com missaris. Hierna overhandigde de heer Van de Maas aan de aftredende penning- meesteres een plant uit dank voor de gedane werkzaamheden in de afge lopen jaren. SAIGON. De Zuidvietnamese re gering heeft een verbod afgekondigd op het spelen van alle muziek die voor april 1975, datum van de com munistische overwinning, op band of plaat is opgenomen, zo meldde het dagblad Gia Phong zaterdag. Bij de rondvraag werd verzocht tot meer samenwerking met de sportvereniging „Z.S.C. '62". En meer informatie van de bezetting van de aanlegplaatsen in de haven „Kloos- •ternol" te Scharendijke! Tevens werd er gesproken over een lidmaatschap van de Water sportvereniging „W.V.S." te Scha rendijke. BEIROET, 23-2. Een bende gewa pende mannen onder leiding van een Libanese Canadees die met zijn kinderen in Canada wilde worden herenigd, heeft maandag de Cana dese ambassade in Beiroet bestormd, het personeel acht uur lang in gij zeling gehouden en zich vervolgens zonder verzet overgegeven. Rat valt vrouw aan BRUSSEL, 23-2. In hel Bel gische plaatsje Menen, dichtbij Korlrijk, is een vrouw aange vallen door een rat. Het ge beurde in een nieuwbouwwijk. De rat viel de op straat lopen de vrouw vijf maal achtereen aan, ondanks het feit dat de vrouw met haar handtas het dier trachtte te verjagen. De vrouw werd zodanig ge wond dat ze in een ziekenhuis opgenomen diende te worden. De rat bleek onder meer een ader in haar voet doorgebeten te hebben. De aanvallende ral droop pas af nadat op het hulpgeroep van de vrouw ver scheidene voorbijgangersl wa ren toegesneld. EINDHOVEN, 23-2. Twee Frans sprekende mannen hebben maandag middag bü een gewapende overval op het grenswisselkantoor langs de E-3 bij de Belgisch-Nederlandse grens in Bladel f 150.000 buitge- tnaakt. De twee mannen boden de kassier, die op dat moment alleen in het ge bouw was, een hoeveelheid Belgische francs ter wisseling aan. Toen deze hiermee wilde beginnen ontpopten de cliënten zich als overvallers. Eén van hen dwong de kassier met een vuistvuurwapen in een zijkamer te gen de muur te gaan staan waar hij werd vastgebonden aan de verwar ming. De overvallers trokken hem een zwarte zak over zijn hoofd en gristen vervolgens het geld uit de kluis. De overval werd twee minuten na het vertrek van de overvallers ont dekt door de politie, die het grens wisselkantoor routine-matig dage lijks enkele malen controleert. Toen de politiemannen niemand in het kantoortje aantroffen, gingen zij op onderzoek uit om uiteindelijk op de geboeide kassier te stuiten. PEKING, 23-2. Ex-president Richard Nixon van de Verenigde Staten, heeft maandag een ontmoeting gehad niet de Chinese partijleider Mao Tse-Toeng. Dit heeft een woordvoerder in Peking bekendgemaakt. De spaarzame ontmoeting van van zijn residentie achter de hoge Mao met buitenlanders vinden ge- muren van de vroegere verboden wconlijk plaats in de studeerkamer stad. Op de tweede dag van hun bezoek hadden Nixon en zijn vrouw Pat eerder een bezoefc gebracht aan een landbouwtentoonstelling. De laatste bezoekers die Mao had ontvangen waren Nixons dochter Julie en haar man David Eisenhouwer, op 31 de cember. De Chinese woordvoerder gaf geen details van de jongste ont moeting. Het Japanse blad Asahi meldt maandag in een commentaar op de voorpagina dat China de Ameri kaanse èx-president heeft uitgeno digd omdat Peking nic; gerust is op de neiging naar Moskou van de re gering Fcrd. „De regering Fori heeft haar gezicht te ver naar Mos kou gewend dan China graag wil", zo schrijft het blad. DEN HAAG, 23-2. Er zijn geen,bij- zondere problemen over dc voorge nomen produktie van de tot dusver re negenhonderdachtennegentig F-16 straaljagers door industrieën in de Verenigde Staten, Belgic, Noorwe gen, Denemarken en Nederland. Dit heeft de voorzitter van de raad van beheer, tevens direkteur-generaal, van de Amerikaanse vliegtuigenfa- briek General Dynamics, de heer David S. Lewis, maandagmorgen verklaard op een perskonferentie in hotel Promenade in Den Haag. CHARLESTON, Zuid-Caroline, 23 -2. Een geestelijk gestoorde Ameri kaan heeft tijdens een echtelijke ru zie twee zijner kinderen vanaf een balkon op de derde verdieping naar beneden gegooid. De kinderen kwa men terecht op een geasfalteerde parkeerplaats. Een werd gedood en de andere ernstig gewond. De Amerikaan wierp een derde kind van de trap af, maar dit werd niet ernstig gewond. MÜNCHEN, 23-2. Door aanhou dend geblaf heeft een tekkel zater dagavond in München hoogstwaar schijnlijk het leven gered van zijn 70-jarige bazin die bij een branden de kaars was ingedut. De kaars zet te de overgordijnen in brand. Door haar hond gewekt had de bejaarde vrouw nog de grootste moeite om zich uit haar brandende kamer te redden. Twee broers gedood in het verkeer ALKMAAR, 23-2. De broers P. J. en G. Vlaar, resp. 13 en 15 jaar, uit het Noordhollandse Obdam zijn in een ziekenhuis te Alkmaar overle den aan de' gevolgen van ;een ver keersongeluk. Eerder op de dag raakten de broers levensgevaarlijk gewond toen zij de dorpsstraat in hun woonplaats op een motor tegen een linksafslaande personenauto botsten. Zaterdag 21 febr. t/m 21 maart Middelburg Vleeshal, Expositie G. van der Ven, 10.00-17.00 uur. (Zo) 14.00-17.00 uur. Dinsdag 24 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, jaarvergadering C.P.B., afdeling Schouwen-Duiveland. Huis van Nassau, 19.30 uur Ver. voor Bedrijfsvoorlichting. Ger. kerk, 14.00 uur, Ned. Ver. van Huisvrouwen. Kcrkwerve Ver.-gebouw, vergadering SGP, afd. Middenschouwen. Brouwershaven Jeugdgebouw. Afd. Plattelandsvrou wenbond, 20.00 uur. Woensdag 25 februari Zierikzee Hotel „Van Oppen", 20.00 uur, cursus Streekgeschiedenis. Concordia. Ledenvergadering V.V.V.' 20.00 uur. Huis van Nassau. 20.00 uur, Vrou wen kontakt P.v.d.A. Nicuwcrkerk Hotel ..De Meebaal". 20.00 uur alg. ledenvergadering Verenigingsraad. Donderdag 26 februari Zierikzee Graanbcurs. Feestavond Afdelingen Bejaardenbond, 19.30 uur. UTRECHT. 23-2. Met een lande lijke voorlichtingsbijeenkomst in Utrecht is maandagavond ccn begin gemaakt met een omvangrijke in spraakprocedure, die behoort bü dc twee weken geleden verschenen „vcrsledelykingsnota" van minister Gruyters (volkshuisvesting cn ruim telijke ordening). In deze nota heeft do regering in grote lijnen aangegeven waar on hoc Nederland zich do komende jaren stedelijk zal moeten ontwikkelen. De eerste informatieve bijeenkomst in de Domstad, waar ongeveer 150 mensen aanwezig waren, was met name bedoeld voor landelijke orga nisaties en instellingen, die belang hebben bij dc beleidsvoornemens van dc regering. De overige voor lichtingsavonden (in totaal 36 in heel Nederland) zullen een meer regionaal karakter hebben. De bijeenkomsten moeten de start vormen voor allerlei inspraakgroe- pen om hun eventuele bezwaren, op merkingen, suggesties cn dergelijke naar voren tc brengen, ook indivi duele burgers kunnen hun visie schriftelijk kenbaar maken aan dc minister. Brouwershaven Jeugdgebouw, 2U.UU uur afd. Zeeuw se Vrouwenraad. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Landbouwvereniging ,Eendrach,t Bindt", 19.30 uur. Gemeentehuis. Vergadering gemeen teraad, 20.00 uur. Vrijdag 27 februari Zierikzee ,,Dq, Poorter", Natuur- en Vogel wacht, 19.45 uur. „Huis van Nassau", 20.00 uur, openb. vergadering slatenkieskringen CHU, KVP en ARP. Burgh-Haamstede R.T.M.-hotel Haamstede, 20.00 uur, vergadering varkenshoudersvereni ging „De Opgaande Zon". Kerkwervc De Heerenkeet, (Flaauwers), 19.30 uur vergadering landbouwvereni ging Kerkwerve. Zaterdag 28 februari Dreischor 14.00 uur, start carnavalsoptocht. Oosterland Herv. Verenigingsgebouw: woning markt. Vrijdag 5 maarl Zierikzee Kantine „De Zuidhoek", Bridgedrive Lions Club, 19.30 uur. Aanwezigheid vereist: 19.15 uur. Zondag 7 maart Zierikzee Concertzaal-foyer, 12.00 uur, koffie concert Atelier Trio, (ZVU). Vrijdag 12 maarl Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Hauser Or-i kater, (ZVU). ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij do Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertentie*: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 Zonder dit „stukkie" was ieder een daar zelf ook wel opgekomen; ik bedoel de gang der dingen en der dagen in het donkere getij. Het hard klimatologisch gegeven, dat je in het donker begint te werken en in het donker er mee ophoudt. De gang der dingen „dus" ook; bedje uit, kop je thee, het scheerapparaat, de jas aan enfin een ceremonie als een repeterende breuk. Men kan immers wel zegevierend of pretentieus - dat hangt af van het karakter - de oudejaarsbol in de lucht en in de mond steken, maar naar Pasen toe is een lange ruk, een heel eind zo gezegd en niet louter gestoffeerd met lollige dingen. Als het de grote wereldzaken niet betreft, komt het gevarieerd verhaal van de mensjes, die - als iedereen - niets of van alles beleven, maar soms wel naar de dokter moeten of griep hebben zonder dokter. Zulke huishoudelijke nieuwtjes zijn meest al over die en die en hij en zij, die een pijntje hier heeft of daar en naar het ziekenhuis moet. Soms loopt het wel los, soms valt het hard tegen. Nooit eens, heb je dat ge hoord van Jan, die is zo hardstikke blij uit zijn bed gestapt. Hij voelde zich ontzettend fit en deed vijftig diepe kniebuigingen, waarna hij onder de douche ging staan. Hele maal laaiend blij ie leven en fit te zijn. Of over Nel, die een hele dag zingend door het huis loopt, naar buiten gaat als het stevig waait, dc wind door de haren laat spelen en een kushandje geeft in de richting van de lucht en de wolken. Nee, daar hoor jc niet van. Het zijn altijd de kleine - en helaas soms de grote - misères, maar met het weekeinde ging het al plotseling een stuk'beier. De mensen waren al niet meer zo winters ingepakt en op gevaar ai, dal Dc Bilt protesteert, h.rv.dik overeind, dat het op be schutte plekjes in de zon twintig graden was. Nli en dan krijgt een mens toch een gevoel. Ineens begrip gekregen roo r dc bewoners van Nnord-Skandinavië, di" drie maan den in dikke duisternis rondtasten. Als de zon dan komt. breekt er een orkaan van emoties los. Men gaat een' onstuimig feestje bouwen, met daiis en zingende violen en de men sen vliegen elkaar om dc hals. En bij ons? Nou lel op hoe de vo gels tekeer gingen en gaan in het nop kale hout; de merels en dc lijs ters cn maar ontzettend draaien «au het keelorgcltje cn lange slier ten hoge toontjes de lucht in slinge ren. Er waren wel dertig waterhoen tjes in een vijver, dobberend op dc plas zo gezegd cn lekker onder wa ter gaan. De hemel kleurde met wat avondrood en een zeldzaam on schuldig konijn kwam op een gras veld voorbij wippen. Dat z\jn mooie dingen mensen, die niets kosten, maar ze geven wel een ..kick", na de gang der dingen en der dagen". Dat gaat zich allemaal nog wel herhalen, totdat misschien met Pasen een koude wind blijft heersen, of... je weet nooit. SCHIERKILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2