Een speciaal boekje boordevol informatie voor alle „Reissenaers" Öoerh Rookworst Duinpolder (tenten en caravans) wordt weer natuurgebied teak bergmeubel ra. en» ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 februari 1976 132ste jaargang Nr. 21846 DEVèlR7'^Zf^9llE COURANT (1797 - 1889) REOAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave 8.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. i» au nummer: Straks jachthaven voor Scharendijke Hearing" bestemmingsplan Dreischor-kom DREISCHOR, 18-2. Alle inwoners van Dreischor heb ben deze maand een bijzonder aardig, keurig uitge voerd en instruktief boekje in de bus gekregen, een uitgave van de gemeente Brouwershaven. Voor de totstandkoming en verspreiding van het boekje bestaat een goede reden. Daarop wijst burgemeester A. P. Schouwenaar in een voorwoord. De inhoud van het boekje gaat over het ontwerp-bestemmingsplan Drei schor-kom. „In dit plan wordt nogal wat ge regeld wat van heel groot belang is voor het leven en wonen in dit dorp. Het is juist daarom met grote zorg vuldigheid tot stand gekomen", al dus burgemeester Schouwenaar tot alle „Reissenaers". Het gemeentebestuur acht het van bijzonder groot belang om te, weten hoe de bevolking over het ontwerp- bestemmingsplan denkt. De speciale Dreischor-uitgave - getiteld „De Wegwijzer" - poogt een inzicht te geven in de toekomstige ontwikke ling van het dorp, zoals dat in het ontwerp-bestemmingsplan is vast gelegd. In zijn voorwoord wijst de burgemeester erop dat het plan niet definitief is: wijzigingen zijn nog mogelijk. Verwacht wordt dat er bij de bevolking na lezing van „De Wegwijzer" heel wat vragen zullen rijzen. Om .te trachten een antwoord op die vragen te geven nodigt het ge meentebestuur alle „Reissenaers" uit voor een op vrijdag 20 februari a.s. in de „Winterkerk" te houden „hearing''. Getracht zal worden in die bijeen komst de levende vragen te beant woorden; zonodig zal ook nadere toelichting worden gegeven. In het boekje wordt geconstateerd dat de inwoners van Dreischor, de „Reisse naers", over het algemeen trots zijn op hun dorp; zij willen dat het gaaf, mooi en rustig blijft. En dat willen ook: het gemeentebestuur, de Rijks dienst voor Monumentenzorg en de twee ministeries van c.r.m. en volks huisvesting en ruimtelijke ordening. „Beschermd dorpsgezicht" Op januari 1973 werd Drei schor door de ministeries van CRM en volkshuisvesting en ruimtelijke ordening dan ook aangewezen als „beschermd dorpsgezicht". In „De Wegwijzer" wordt verder de nodige aandacht gewijd aan de zaak dat Dreischor niet alleen een mooi dorp is en het ook zo moet blijven. In het boekje wordt in dit verband iets verteld over de geschiedenis van het dorp. Daarbij wordt gewezen op het evenwichtig stratenplan rondom de beroemde Ring en de befaamde kerk. Dreischor is wel aangewezen tot „beschermd dorpsgezicht", maar in feite is de inschrijving in het re gister van beschermde dorps- en stadsgezichten nog maar een begin. Want om in de praktijk het dorp goed te beschermen moet een be stemmingsplan worden opgesteld. Dit plan voor Dreischor is dus nu klaar. En, zoals gezegd op 20 februari a.s. kunnen alle inwoners met hun reacties voor de dag komen. In „De Wegwijzer'' wordt er op gewezen dat ihefc bestemmingsplan en vervolgens het uitvoeringsplan uitermate belangrijk zijn voor ve len in Dreischor. Verder wordt dui delijk onder de aandacht gebracht dat de subsidieregelingen de moge lijkheden bieden om Dreischor mooi te houden en mooier te maken. Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij MEUBELRAMA Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268'- 1265 AMMERZODENMorgen, vrijdag 20 februari zal het gerestaureerde kasteel Ammersoyen bij het dorp Ammerzoden in de Bommel er waard - aan de zuidwestgrens van Gelder land officieel worden geopend door prins Claus. In het kasteel, eigendom van de stichting „Vrienden der Gel- dersclie Kasteelen"is na de restau ratie het gemeentehuis onderge bracht. Het kasteel wordt op regel matige tijden ter bezichtiging open gesteld. De kelder is ingericht als taveerne voor de bezoekersbuiten de zomermaanden kunnen bepaal de ruimtes worden gelniurd voor het houden van vergaderingen, diners e.d. Dit nummer beslaat uit 10 pagina's Bij de armen is het geld rond; bij de ryken heeft het hoeken en punten. Baer-Oberclorf Advertentie Gemeenteraad Westerschouwen vacuüm verpakt ca. 225 gram DREISCHOR. Dreischor is altijd mooi geweest en het is logisch dat gestreefd wordt het zo te houden. Ter illustratie van het verhaal over het pin ii „Kom-Dreischor", hier een herinneringsplaatje uit de twintiger jaren. Een deel van de Ring. WESTERSCHOUWEN, 18-2. In de woensdagavond ge houden raadsvergadering van de gemeente Wester- sehouwen zijn alle 54 tegen het bestemmingsplan Duinpolder ingebrachte bezwaarschriften door de raad ongegrond verklaard en is men op voorstel van b. en w. overgegaan tot vaststelling van, dit bestem mingsplan. Verschillende raadsleden bleken voor zy tot deze beslissing kwamen toch wel enige moeite te hebben met het menselijke aspekt van deze zaak. Voor de heer J. v. d. Berge was het een moeilijke zaak daar by bijzonder getroffen was door alle bezwaren die tegen het bestemmingsplan waren ingebracht. Hy vroeg het kollege of men nu kompensatie gaat zoeken voor de mensen die met hun caravan uit dit gebied moeten verdwijnen. „Waar haalt men zo'n mooi stuk natuur terug" vroeg de heer v. d. Berge. Bepaald niet gelukkig was hij met de bungalowbouw langs de rondweg bij de vuurtoren. Als dit straks is vol gebouwd is het hele zicht van de duinen in dit gebied ook ontnomen. Hij vroeg zich af of de mensen in de Duinpolder geen onrecht wordt aangedaan. Ge zien op het menselijke vlak noemde hij de te nemen beslissing moeilijk en verdrietig. Ook de heer L. Tieleman bracht naar voren dat verschillen de mensen uit zijn fraktie, waar onder hij zelf, moeilijk met deze zaak hebben gehad. Voor vele men sen betekende het stukje grond en de caravan die zij in de Duinpolder hebben een rustpunt in hun leven, waaraan met veel zorg en liefde aandacht wordt besteed. Om ver dere ontwrichting van dit natuur gebied tegen ite gaan gaat zijn frak tie met het voorstel van b. en w. mee en wil hij met hen uitzien naar alternatieve terreinen. Mevrouw A. G. J. Friderichs- Landegent schetste het gebied als één met vele problemen. Met veel toewijding zijn daar door de cara van bezitters ware lustoorden ge schapen. Versnippering De versnippering die hier plaats vindt doei; echter veel afbreuk aan het landschappelijk geheel reden waarom men met het kollege kan mee gaan mits er in de overgangs periode van 5 jaar naar vervangen de plaatsen voor betrokkenen wordt uitgezien. De heer J. Hcndrikse bracht naar voren dat de PvdA-fraktie er jaren geleden reeds op heeft gewezen dat de zaak in het gebied Duinpolder uil de hand ging lopen. Met het vastleggen van dit bestemmingsplan wordt het gebied weer wat het ei genlijk altijd is geweest, natuurge bied in de ware zin des woords. Hij was de mening toegedaan dat de mensen nu vijf jaar de gelegenheid hebben om zelf naar wat anders uit te zien. Medewerking om nu weer een ander sluk natuurgebied hier voor op te offeren wilde hij beslist niet toezeggen. Burgemeester P. Everwijn d^cht aan enkele mogelijkheden om de caravan bezitters in de Duinpolder tegemoet te kunnen komen. De gemeente heeft nog oen gebied wat voor woningbouw bestemd is in het plan Zeebad Nieuw Haamstede en wellicht kunnen ook de Oosten rijkse woningen op de een of andere manier als kompensatie gebruikt worden. Uit dit laatste kan worden afge leid dat de raad in haar besloten vergadering toch heeft besloten de Oostenrijkse woningen (of althans een gedeelte) een rekreatieve be stemming te gaan geven. De bezwaarschriften, welke in drie gedeelten werden behandeld, werden hierna alle ongegrond ver klaard. V oorljerei tlings- besluiten De raad ging verder over tot vaststelling van de voorbereidings- besluiten voor het gebied tussen Rampweg, Moermondsweg, einde Laone en het gebied tussen Hoge- zoom, Breedsteweg, Vroonweg, Kloosterweg. Met acht tegen twee stemmen werd adhesie betuigd aan de motie van de gemeente Duiveland over de sluiting van de Oosterschelde. De heren J, Hendrikse en S. Roos vonden de motie overbodig daar de minister heeft toegezegd dat in mei hierover een definitieve beslissing wordt genomen. Ook de heer L. Tieleman zag het nut van deze motie niet in maar wilde hem toch wel ondersteunen. De heer M. J. Krijnse-Lokker sprak zijn verontrusting uit over de pas aangebrachte verkeersdruppel op de provincialeweg bij hel kruis punt te Zierikzee welke hij levens gevaarlijk noemde, een mening wel ke door de overige raadsleden werd gedeeld. Hoewel dit buiten het grondgebied van de gemeente ligt zal b. en w. toch de mogelijkheid onderzoeken of hier iets tegen kan worden gedaan. Molenrestauratie Voor de tweede fase van de res tauratie van de molen „De Graan halm" te Haamstede werd oen sub sidie toegekend van f 16.800. Aan eventueel later toe te kennen sub sidie voor onderhoud zal de voor waarde worden verbonden dat de molen dan ook regelmatig zal moe ten draaien. De voorzitter deelde de raad mee dat de gemeente-secretaris de heer J. W. de Jonge het ziekenhuis heeft verlaten en Weer thuis is. Namens de raad wenste de raadsvoorzitter hem een spoedig herstel toe. Het conccpt-struktuurplan van dc gemeente zal met de bevolking in bespreking worden genomen op 11 maart tc Rcnessc, op 12 maarj te Haamstede en op 15 maart te Se- rooskcrkc. Verwachting tot vrijdagavond: Wolkenvelden Op de meeste plaatsen droog met wolkenvelden en vannacht hier en daar mist; zwakke tot matige wind uit zuidoost tot zuid; minimumtem peraturen van min 1 graad in het noordoosten tot 3 graden in het zui den van het land, maxima omstreeks 8 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 20 febr. Zon op 7.47, onder 18.02 Maan op onder 9.36 Laatste kwartier: 22 febr. (9.16). HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 20 febr. 6.23 18.52 11.54 Doodtij: 24 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-2. Het K.N.M.I. deelt mede: In het huidige weerbeeld komt vrijdag maar weinig verande ring. Boven het oostelijk deel van Europa trekt een hogedrukgebied zeer langzaam naar het zuidoosten. Door de aanwezigheid van het hoge drukgebied worden oceaan fronten, die tot West-Europa doordringen, minder actief. Ze veroorzaken bij ons wolkenvelden maar het blijft op de meeste plaatsen droog. Met zwak ke winden uit richtingen lussen zuid en zuidoost stroomt vrij zachte lucht uil Frankrijk naar ons land, waar door vrijdag de middagtemperaturen nog lot iets hogere waarden kunnen oplopen. Bij heldere hemel en wei nig wind in de nacht kwam in Oost- Europa nog lichte tot matige vorst voor. Overdag lopen de temperatu ren daar tot om het vriespunt op. Aan de Spaanse Middellandse Zee kust worden maxima tussen 15 en 20 graden gemelen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1