AFDELING TELT THANS LEDENAANTAL VAN HONDERD EN DERTIG Jaarvergadering landelijke rijverenigingWestelijk Schouwen' Noad kampioen derde klas afdeling Zuid-West ERIC DE NOORMAN Delta Sport zorgde voor een 28-9 overwinning op Utopia Opnieuw een 10-0 overwinning van tweede jeugdteam Scaldina Intermeubel Schat verdeeld Landbouwvereniging Oosterland OOS FERLANl), 13-2. Op cle jongste vergadering van de landbouwvereniging deelde de viee-voorzitter mede dat door toetreding van twee nieuwe leden de afdeling thans 130 leden telt. Door de Z.L.M. werd een kontri- butievcrhoging in het vooruitzicht gesteld. De antwoorden op de Z.L.M.-vraag punten moeten door de afdeling vóór 1 april worden ingezonden. De vraag luidt: „Moet voor de zelfstandige on dernemer een minimnm-inkomstcn- garantie worden vastgesteld'? Het bestuur zag graag dat een drietal leden zich beschikbaar stel de deze urgente vraag te beantwoor den. Er bleek echter geen animo voor te bestaan. De rekening en ver antwoording over 1975 werd gedaan bij monde van de heer A. Bal waar uit bleek dat er een klein batig sal do in kas was. De penningmeester zowel als de kommissie van toezicht ontvingen dank van de voorzitter. Goedgekeurd werd vervolgens een statutenwijziging betreffende het litmaatschap van de vereniging bij de ZLM. Bij de bestuursverkiezin gen werden de beide aftredende le den. de heren S. van der Laan en W. P. Bij de Vaate, met bijna alge- Voor 45 jaar BURGH. Evenals altijd werd maandag het strd met opgewektheid gevierd. Dit folkloristische feest, waarvan de herkomst zich in de nacht der eeuwen verliest, valt in deze plaats op de maandag voor As woensdag. Reeds in de morgen ver trok een ruiterstoet gezeten op wet groen en bloemen versierde paarden naar Wester schouw en. Daar werd een rondgang door de gemeente ge maakt, met de harmonie aan 't hoofd. De dag werd verder in gepas te vrolijkheid doorgebracht. SCHOUWEN-DUIVEL AND: De commissaris der koningin heeft be kend gemaakt, dat dit jaar de kooi man de kooieenden moet opsluiten of hokken van 1 tot en met 30 april en van 16 juni tot en met 31 augus tus. ZIERIKZEE. De welbekende mej. C. thans consistorie-dienaresse wordt a.s. donderdag SO jaar. Plannen zijn aevormd haar dien dag tot een on vergetelijke te maken. Dien middag bestaat van 4 uur de gelegenheid haar in de gemeentekamer geluk te komen wensen. NOORDGOUWE. Vrijdagavond is alhier een comité gevormd, dat wil trachten door het inzamelen van ge schenken of geld een bazar te orga niseren, waarvan de opbrengst zal dienen, om de onkosten van de aan leg van het elektrische licht in de kerk bestrijden. Het comité rekent op de steun van alle ingezetenen. Alles is welkom. ZIERIKZEE. Door prof. M. te Edinburgh ontving ds. J. v. L. de uit nodiging deze zomer in enkele Schol- se kerken des zondags de dienst des woords waar te nemen. Deze uitno diging werd aangenomen en de pre dikant denkt 2 of 3 zondagen in Schotland te preken. Het doel is meer contact tussen de Schotse en de Nederlandse kerken. SEROOSKERKE. Op de onlangs gehouden pluimvee- en konijnen tentoonstelling le V. behaalde de heer J. H. met zijn jonge „black and tan"-konijnen één eerste, twee ere- en een tweede prijs. HAAMSTEDE. In tegenwoordig heid van burgemeester, wethouder II. en raadslid D. werd woensdagavond de eindles van de gemeentelijke avondcursus aan de o.l. school ge houden. Na opening, welkom en een kort overzicht van de cursus door cle heer d. B., werden gerepeteerd re ken- en meetkunde, natuur-, plant en dierkunde, taal- en stijloefenin gen, aardrijkskunde en lezen. Uit de vaardige antwoorden der jongens bleek, dal de cursus met vrucht ge volgd was. mene stemmen herkozen, en in de komm. van toezicht werd de heer Matth. Steenpoorte Lz. niet meer herkiesbaar, vervangen door de heer W. Stouten Wz. tot op heden reserve lid. Deze werd weer opge volgd door de heer H. Stouten Joh./.. De heer P. van Westen werd be noemd tot plaatsvervangend be stuurslid. Ma een pauze verkreeg de heer mr. J. Oggel "net woord die sprak over het onderwerp „Aktuele landbouwaangelegcnheden'. Spre ker vond het jammer dat de op komst slechts minimaal was. Op deskundige wijze werd het hoe en het waarom van de landbouwpoli- i ek van Brussel u.t de doeken ge daan. Recentelijk was spreker naar Brussel geweest en had daar wel wat opgestoken. Op duidelijke wij ze werden de bezoekers ingelicht over de huidige landbouwproblemen Ook het zuivelbeleid werd onder de loupe genomen, evenals de huidige moeilijkheden bij de veehouderij. Funeste besnoeiing De besnoeiing van de landbouw begroting is funest, de landbouw moet preveleren. Verder zag hij geen heil in de inkrimping van de bedrijven meer. Twintig procent van de totale werkgelegenheid komt nog altijd van de landbouw en aanver wante bedrijven, terwijl de export van de landbouw 30 u'u beslaat. Er is een mentaliteitsverandering bij de konsument nodig en die moet bereid zijn cm meer te betalen voor de produktie. Met de opwekking van de heer Oggel zo veel mogelijk als landbouwvereniging de organisaties te steunen, besloot hij zijn met aan dacht beluisterde uitéénzeting. Van Advertentie Gezond slapen? Neem dan een anti - hernia - spiraal Levenslange garantie Meelstraat 31 Zierikzée de gelegenheid tot vragenstelling werd door sommigen gebruik ge maakt. De voorzitter betoogde dat het gehoorde niet erg bemoedigend had geklonken. Spreker meende by sommigen een neiging te bespeuren in te „slapen" met de huidige hoge pryzen, wat al lerminst gewenst is. De voorzitter dankte de heer Oggel voor zyn spreekbeurt en bood hein namens de afdeling „Oosterland" een enveloppe met inhoud aan. OSLO, 17-2.Dc muntschal die drie duikers twee jaar geleden hebben opgedoken uit het in 1725 voor cle Noorse westkustg ezonken Hollands- schip Akerdamis nu eindelijk verdeeld. Naar het Noorse persbureau NTS maandag berichtte, gaan van cle 58.000 gulden en zilveren munten, 40.000 naar cle vinders: een Noor en twee Zweden. De rest blijft in liet bezit van de Moorse staat, die het grootste deel afslaat aan het pen ningkabinet in Oslo. Kleinere koliek tics munten gacin naar andere Noor se musea. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LUNTEREN. Boerenpartij voorzit ter Koekoek is „diep gegriefd" dooi de „boycot" door de pers, radio en televisie van de Boerenpartij. Op de algemene vergadering van deze par tij in Lunteren noemde hij met name de NOS-rubriek „Den Haag Van daag", waarin volgens hem geen of nauwelijks aandacht aan de boeren partij wordt gegeven. UTRECHT. Op aanwijzingen van de Utrechtse paragnost Gerard Croi- set zyn de afgelopen weken drie vermiste Nederlanders dood terug gevonden. Hef ging om vermiste Wadenoycn (Gld.). AMSTERDAM. Over de capaci- tcitsvergroting bij Suiker Unie - reeds enige tijd een onderwerp van uitgebloeide studie - kan midden 1976 een besluit worden verwacht. Deze beslissing kan inhouden dat Suiker Unie- voor zware financiële verplichtingen komt te staan. Een gezond eigen vermogen is dan een eerste vereiste, zo blijkt uit het maandblad Suiker Unie. SCHEEPVAART Abida, 21-2 Panamakanaal naar Cu rasao. Acmaea, 15-2 Stanlow. Ameland, 14-2 Curagao. Area, 22-2 Dubai B. Mahshar. Atys, 24-2 Bukom verw. Diloma, 17-2 Kaapstad. Diloma, 29-2 Dubai naar M.A. Ah- madi. Ganymedes, 15-2 Guayaquil. Laarderkerk, 14-2 Le Havre. Moordi-echt, 14-2 Cadiz naar Jeddah. WESTERSCHOUWEN, 16-2. In het afgelopen weekend hield de Lande lijke Rijvereniging „Westelijk Schou wen" in het Dorpshuis te Serooskcr- ke de jaarvergadering. De voorzitter de heer H. Brcmer schonk in zijn openingswoord nog een terugblik op de feestelijkheden welke op 10 januari j.l. plaatsvonden Ier gelegenheid van de viering van het le lustrum, welke uitstekend ge slaagd werden genoemd. Na de opening wei-den een aantal data bekend gemaakt voor het ko mende ruitei'seizoen. Op 1 mei zal door de vereniging het jaarlijkse concours woi'den ge- oi-ganiseerd aan de Adi-iaan van de Weijdeweg te Burgh; 30 april (Koninginnedag) zal er te Ellemeet een demonstratie worden gegeven, terwijl op 21 februai-i te Ablas- serdam zal worden deelgenomen aan een onderlinge wedstrijd. Het bestuursvoorstel om over te gaan tot kontributieverhoging werd aangenomen. De pei'iodiek aftreden de bestuui'sleden mevrouw E. Prin- ce-Röttger en de heer M. Bi-emer werden hei'benoemd. Besloten werd het stemrecht van de leden van 17 jaar terug te bren gen op 16 jaar. In plaats van de heer N. J. Beije, die als bestuurslid aftrad, wei-d de heer C. Pallemans benoemd. MIKROKORFBAL NOAD in de aanval. Door mei 3-2 van All Ready III te winnen is NOAD er zaterdagmiddag in de sporthal Onderdak in geslaagd beslag te leggen op het kampioen schap van de 3e klas van de miero- korfbalkompetitie van de afdeling Zuid-West. MARKTBERICHTEN Eierveiling BARNEVELD. 16-2. Coöp. Veluwse Eierveiling: Aanvoer 1.028.750 stuks, stemm'ng redelijk. Prijzen per 100 stuk: Eieren van 50 gram f 12.42: 55 gram f 13,99-f 14,20; 60 gram f 14,62-f 14,72; en 65 gram f 15,09. Paardenmarkt UTRECHT. 16-1. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 328 d:eren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paarden f 2150-f 3150; werkpaarden f 1250-1 2100; oude paarden f 1200- f2025; 3-jarige paarden f 1100-f 1775; 2-jarige paai'den f 725-f 1325; veu lens f 400-f 800; hitten f 725-f 1225; pon'es f 200-f 575. Slachtpaarden per kg geslacht ge wicht f 4,50-f 5,30; jonge slachtpaar den per kg geslacht gewicht f 4,60- f 5,30. De handel was ï'ustig. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Meteren en Est: R. van Laar. kand., Utrecht. Aangenomen naar Oudwoude- Westergeest: A. R. Heegsma, kand., Stiens. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Baflo: Joh. Knol, Oldekerk. Gei'eformeerde Gemeenten Bedankt voor Haamstede: P. Hon- koop, Kampen. Advert entte Het raadsel van Tuaim Mor 7. Inderdaad ziet Eric enkele kleine figuurtjes haastig de wijk nemen achter de rotsen. Hij vindt dit merkwaardig genoeg om voorzorgs maatregelen te nemen. Astara. zijn hond Wolf en het merendeel van zijn krijgers, worden ter bewaking bij de boot achtergelaten, waar na hij zich met de overigen, stevig bewapend, naar het dorp begeeft. Svein nodigt de Bard dreigend uit nxee te gaan, hetgeen deze met een donkere blik op de Sakser doet. hoewel het duidelijk is dat hij liever bij de boot ge bleven was. Een kort onderzoek overtuigt hen dat <>r geen levende ziel meer in do nederzetting is. IR* Hard bezweert hen terug Ie keren, maar zij zetten cle tocht voort in de richting waarin zij dc bewoners hebben zien verdwijnen. Svein loopt als een waakhond aan de zijde van de. Bard. Na enige tijd bereiken zij de top van een' begVoeide heuvel en daar zien zij een eind- v.ocgs verder beneden hen een groepje men sen - vermoedelijk de dorpsbewonei-s - bijeen staan. Een tweewielig met paarden bespannen wagentje staat enigszins terzijde. „Wat voeren die daar nu uit?" mompelt Halfra verwonderd. „Ze graven een kuil". Het merkwaardigste is dat, hoewel het volk daar beneden toch met hun aanwezigheid be kend moot zijn. er in hot geheel geen aandacht aan hen geschonken wordl. Zij gaan gewoon door met hun werkzaamheden. Het is duidelijk merkbaar dat de Bard op hete kolen staat en maar het liefst de benen zou nemen. Doch Svein. die door dit zonder linge gedrag hoe langer hoe argwanender wordt, geeft hem daar de kans niet toe. Op een teken van Eric dalen de Noren de helling af. Zij hebben echter nauwelijks tien passen a/gelegd of een vijandige stem snauwt hen toe: ..Wie zijt ge. vreemdelingen, dat ge het waagt het volk van Fiatach bij een be grafenis te storen!" Dreigend duiken links en rechte krijgers uit de struiken op. Beide teams wai-en in deze wed strijd na aan elkaar gewaagd, van enig krachtsvei'schil was dan ook geen sprake. Stoffel Hillebrand wist All Ready met een afstandsschot de leiding te geven (0-1), waarna Paul Bodbijl, ook met een afstandsschot, de score weer recht tixik (1-1). Na de vakver wisseling kreeg All Ready weer voorspi'ong door Ben Joppe (1-2) met welke stand de eerste speelhelfl werd afgesloten. Na de rust bleek All Ready al haar kruit te hebben vei-schoten. Siska Koinmer-Mays bracht NOAD weer op gelijke voet (2-2) waarna Heieen v. d. Linde er kort voor tijd in slaag de voor de blauw-witten uit Drei- schor de winnende treffer in de korf te deponei-en. (3-2). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) T.O.G.-Middelburg III Aanvullend op het bericht van gis teren wei'd ons medegedeeld dat de partij gespeeld door J. M. C. Zwarts-A. Nederlof tijdens de wed strijd van afgelopen vrijdag tussen T.O.G. en Middelbux'g III eindigde met 0-1, ongeldig is verklaard. De reden hiervan is dat de heer Neder lof niet spelgerechtigd was, want hij had al vier wedstrijden voor een hoger team gespeeld. Met deze be slissing gaat het winstpunt naar T.O.G., waarmee de eindstand komt te staan op 5-3 voor T.O.G. ZAALHANDBAL De met enige zorg tegemoet ge ziene uitwedstrijd tegen het schot- vaardige Utopia heeft voor Delta Sport heren niet de problemen op geleverd die men verwachtte. Een uitex'st gekoncentreerd spe lend Delta Sport kende slechts in het eex'ste kwartier van de wedstrijd enige pi-oblémen met Utopia. Een 2-0 achterstand kon toen worden weggewerkt met keiharde schoten van Jaap Consemulder en Piet van Dalen. De Utopia-doelman die zich aanvankelijk goed verweex'de werd toen door een op volle toeren draai ende aanval getrakteerd op keihar de schoten die hem en de Utopia vei'dediging moedeloos maakte. Ook in de aanval kon Utopia tegen de sterk spelende Delta Spox-tverdedi- ging geen vuist maken. De rust ging in met een 12-5 voorsprong voor Delta Spart. Ook na de rust bleef Delta Sport het heft stevig in han den houden, wat "uiteindelijk resul teerde in een sprekende 28-9 over winning. De Delta SpoxT doelpunten wex'den gescoord dooi-: Cees de Vos (6), Piet van Dalen (5), Jaap Conse mulder (5), Hans van Urk (4), Theo de Looze (4), Huib van Dalen (2), Jo- han de Jonge (2) en Chiel van Luyck (1). Van de 7 wedstrijden die in het afgelopen weekend door Delta Sport werden gespeeld werden er vier ge wennen en één gelijkgespeeld. Pupillen en junioren De jongenspupillen behaalden in hun afdeling het kampioenschap door met niet minder dan 7-2 van Olympus te winnen. De meisjes junioren behaalden in het treffen met EMM hun eerste team tegen kampioen EMM III een vei'dienstelijk 17-17 gelijkspel kon boeken. Vooral keeper Rinus Nuyens hij stopte dx-ie strafworpen, speelde een sterke partij. Voor Delta Sport II scoorden: Piet Coppoolse (6), Ge rard Boer (5). Wim v. d. Welle (4) en Jan Schot (2). De meisjes, en jongens adspiran- ten verloren resp. met 14-11 van EMM en 14-4 van GSC. De dames speelden een uitsteken de partij handbal tegen koploper EMM, wilskrachtig en met een goed sluitende defensie die hel snelle aanvalsspel van EMM goed onlx-egel- de. Deze gelijkopgaande strijd werd door Delta Sport in een hevig offen sief winstgevend afgesloten. Na een 6-8 achterstand explodeer de dc aanval met uitstekende tref fers wat uiteindelijk resulteerde in een 10-8 overwinning. TAFELTENNIS ZIERIKZEE. 16-2. Zaterdagmid dag wisten Evelien Pokorni, Rita de Oude cn Ronald dc Rijke weer een 10-0 overwinning te behalen. Dit maal moest Big Smash 2 uit Biggc- kerke in een thuiswedstrijd haar meerdere bekennen in het subliem spelende Scaldina-team. Overduide lijk bleek dit uit het aantal games, van de twintig gespeelde games wa ren er maar liefst zestien die met 21-10 of minder werden gewonnen. Het eerste jeugdteam moest in een thuiswedstrijd de beste punten laten aan M.Z. 6 (Middelburg). Zij verlo ren met 3-7. Thomas v. d. End wist twee sets op zijn naam He brengen, terwijl hij tezamen met Aart Quist het dubbel wist te winnen. Aart Quist had de pech door twee sets in de derde game. uiteindelijk toch nog te verliezen. Ronald de Rijke kwam in de 2e klasse als invaller helaas nog iets te kort. Bij dc senioren slaagde Scaldina 2 er j.l. dinsdagavond niet in om een uitwedstrijd tegen Kapcllc 2 dc wedstrijd in een gclykspcl te beëin digen. Dc uitslag werd 6-4 voor Ka pcllc. Van de drie Scaldina spelers be haalde Jan van Urk het beste resul taat door al zijn seis te winnen. Herman Meerbeek wist in een zeer spannend wedstrijd verloop het vier de punt op zijn naam te brengen. De game-uitslag 22-24 en 28-26 spreken voor zich. Tn dc beslissende derde game liet Herman er geen twijfel aan wie de beste was cn bracht deze game met 7-21 op zijn naam. Jar Witmcr kwam in deze wedstrijd geen enkele maal tot winst. Thuis tegen Wcstcrzicht Met dezelfde cijfers als het twee de moest Scaldina 3 in een thuis wedstrijd tegen Westcrzicht 2 uit Vlissingen hun meerdere erkennen in hun eeuwige rivalen. Bij een eindstand van 4-6 werden dc pun ten behaald door Ad de Graaf en Jac. Witmcr. die beiden tweemaal wonnen. De laatste wos reeds eer der in de week in het tweede team ingevallen. De derde speler Piet v. d. Schee wist helaas geen punten binnen te halen. Het eerste senioren-team moest evenals het 2c jeugdteam tegen een team van Big Smash. Ook hier werd gewonnen. Met een eindstand van 8-2 werd hel team van Big Smash naar huis gestuurd. Jaap Huigcns en Cor Smalheer wisten al hun wed strijden te winnen. Bram Vroegop wist eenmaal een set te pakken. r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5