GIEPS GOUDEN VIJFJE Jaarvergadering landbouwver. „C. et C." te Burgh-Haamstede Tinóccfuo Wellicht Havo-avondopleiding te Zierikzee met ingang van het schooljaar '77-78 Friese verzekeringsheren kwamen praten te Bruinisse China kiest verrassende premier STREEKNIEUWS Verton's Schoenen 4 BLIK DOOR HET WERELD Een welkome vorstperiode BURGH-HAAMSTEDE, 16-2. In het afgelopen week end hield de landhouwverenigiug „Concordia et Con fidentie" te Burgh-Haamstede in hotel „Het grote zwijn" te Burgh de jaarvergadering. In zijn openings woord maakte de voorzitter, de heer W. P. de Vrieze, gewag van de welkome vorstperiode, welke de struk- tuur ten goede zal komen. Hopelijk gaat dit nu niet verloren door een grote regenval in de ko mende tijd. Opvallend vond de voor zitter de verschillende meningen van een aantal Z.L.M. afdelingsvoorzit ters. welke de laatste tyd worden geuit over de toekomstverwachtin gen, welke gaan van gunstig tot somber. Vreemde dingen kan men soms ook in de krant lezen. Zo stond on langs onder de kop: „Akkerbouw profiteert volop van het vriezend weer" het bericht dat ir. Heesterman, hoofd proefboerderij akkerbouw in Leliestad zou hebben gezegd, dat de voor de komende oogst gepote aard appelen geen last van de vorst heb ben omdat die diep zijn geplant. Vernomen werd dat de landbouw prijzen, jammer genoeg alleen in proeenten in plaats van centen, met maar liefst 9 procent zullen stijgen. Via de verrekeningen betekent dit dat er voor de Nederlandse boer bij de gegarandeerde produkten zeven pro cent bij zal komen. Geruststellend werd er bij gezegd dat het levensmiddelenpakket hier door maar met een half procent zal stijgen. Voor de tarweprijs zou dat globaal drie cent verhoging kunnen opleve ren. „Ons geloof in papieren prijzen is al eerder zwaar op de proef ge steldzei de C. et C.-voorzitter, die de prijs van 45 cent voor het a.s. sei zoen nog niet zo zag zitten. De natio nale regeringen zullen zich toch moeten realiseren dat er in 1976 weer gemakkelijk een lange hete zo mer kan komen gezien de onrust welke reeds door de Belgische en Franse boeren aan de dag wordt ge legd. Sinds half december ging de aardappelprijs gestadig omhoog en bevindt zich thans op een record hoogte. Prijzen „Helaas weten wij ook, dat maar één op de drie boeren in Zeeland aardappels verbouwde en daarvan heeft minstens de helft de aardap pels .verkocht op kontrakt voordat de prijzen gingen stijgen", aldus de voorzitter. Overigens zijn dat kontraktprijzen die voor de oorlog ook al gemaakt werden. De heer De Vrieze vroeg zich af of de prijs anno 1975-1976 nog eens een keer omhoog mag gaan naar een niveau waar die eigenlijk thuis hoort. Hij leverde hierbij kommentaar op de vakbondsmensen zoals Groene- veld die beweren dat de prijzen veel te hoog zijn, maar die dan vergeten te zeggen dat voordien de prijzen veel te laag waren. De 30 cent verhoging van een liter benzine welke dooi- hun regerings partijgenoten is doorgevoerd, komt meer in de portemonnaie aan, dan 50 cent meer bij een kilq aardappels. In dit verband wees de heer De Advertentie Vrieze ook op de tarweprijs die in de periode dat die met vijf cent steeg het brood maar liefst een gulden duurder werd. Naar de mening van de heer De Vx-ieze zijn het dan ook niet de prijzen van brood en aard appels die het levensonderhoud noe menswaardig doen stijgen, maar de prijzen van de luxe artikelen, waar de vakbondsmensen niet over spre ken en welke het leven wel duurder maken. Deze artikelen komen uit de industrieproduktie waar hoge lonen en hoge sociale voorzieningen de prijzen hebben opgeschroefd. Daar komt nog bij het grote aantal ver kapte werklozen en de hier inwo nende buitenlanders die de staat op hoge kosten jagen. Bovendien blijven de kosten van overheidsdiensten schrikbarend stijgen. Verarming Het agrarisch platteland zie ik - aldus de heer De Vrieze - voor de toekomst door een verdergaande na tionale verarming beslopen worden. Ondanks dat biedt hier en daar de rekreatie een welkome aanvulling. De verarming zal evenwel doorgaan, wat blijkt uit het niet meer kunnen betalen van personeel dat de boer eigenlijk zou willen hebben, zo hij dat al zou kunnen krijgen. Verder blijkt dat machines niet meer aange schaft kunnen worden omdat ze te duur zijn geworden en er niet meer gereserveerd kan worden voor be drijf suitbreiding, mede door de toe nemende belastingdruk, hogere so ciale premies, enz. Uit een brief welke de heer De Vrieze dezer dagen uit Amerika kreeg, blijkt daar juist het tegen overgestelde het geval te zijn. De laatste vier a vijf jaar gaat het daar met de landbouw sterk opwaarts, doordat men profiteert van de hoge wereldmarktprijzen van o.a. tarwe, suiker en spja. Intussen gaat het m ons land nog altijd sterk bergaf waarts. Dc grondpolitiek waar het kabinet-Den Uyl naar toe wil en de minimum-inkomensgarantie, waar over gesproken wordt, zijn gevaar lijke symptomen welke nog in het verschiet liggen, aldus de voorzitter. De heer De Vrieze besloot zijn ope ningswoord met de hoop uit te spre ken dat het bergafwaarts-gaan spoe dig zal veranderen in een opgaande periode voor de agrarische wereld, daar de huidige trend onmogelijk nog lang voortgang kan vinden. Uit het financieel jaarverslag van de secretaris-penningmeester, de heer J. Lekkerkerk, bleek dat het boek jaar met een klein batig saldo kon worden afgesloten. Nadat door de heer H. v. d. Zande namens de fi nanciële kommissie verslag was uit gebracht, waarbij hij adviseerde tot goedkeuring van de rekening over te gaan, werd de penningmeester de charge verleend. De beide aftredende bestuursleden, de heren M. O. Hanse en A. Hoek, wérden herbenoemd. In plaats van de heer H. v. d. Zande (niet herkies baar) werd tot lid van de financiële kommissie benoemd de heer J. Hart, met als plaatsvervanger de heer H. J. Muste. Aktuele zaken Na de pauze bracht de secretaris van de Z.L.M., mr. J. Oggel, een aan tal aktuele landbouwproblemen ter sprake, waarover met de vergadering uitvoerig werd gediskussieerd. On der meer werd hierbij gesproken over de inkomensgarantie (waar men niet direkt voor is), grondpolitiek, het in krimpen van de technische voorlich ting! wat een kwalijke zaak werd ge noemd), de relatie milieu-landbouw, bak- en voertarwe en de in te voeren wet A.O.W. De heer Oggel deed een beroep op de vergadering om niet te veel een afwachtende houding aan te nemen, maar zich zoveel als mogelyk is in te zetten voor de bedryfstak als geheél. DAMESTA SSEN Elegant PfOti'nnrg v*nd t en 1 I DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE ZIERIKZEE, 17-2. Aangezien er aan de dependance in Zierikzee dit jaar nog geen eindexamenklas avondmavo is, kan daar nog niet met een havo-afdeling worden be gonnen. Als echter voor deze afde ling voldoende belangstelling zal blijken te bestaan, zal met ingang va n het schooljaar '77-'78 aan deze dependance van de Zeeuwse Avond- scholengemeenschap een HAVO- afdeling worden verbonden. Aldus wordt meegedeeld door het buro voorlichting van de gemeente Vlissingen, naar aanleiding van het feit dat met ingang van het school jaar '76-'77 aan de Zeeuwse Avond scholengemeenschap een afdeling HAVO verbonden wordt. Na jaren lange inspanning om voor Zeeland een dergelijke vorm van ónderwijs te verkrijgen, heeft het gemeente bestuur van Vlissingen namelijk thans deze toezegging van het mi nisterie van onderwijs en weten schappen ontvangen. De nieuwe HAVO-opleiding kan met ingang van het nieuwe school jaar worden gevolgd aan de hoofd vestiging van de scholengemeen schap in Vlissingen en aan de de pendance in Goes. Zoals gezegd kan in Zierikzee nog Risiko's in mosselarij BRUINISSE. 14-2. De Friese On derlinge Verzckerings Maatschappij is een onderlinge verzekeringsmaat schappij van binnenschippers, die in 1837 werd opgericht en die tot voor een tiental jaren geleden, alleen bin nenvaartschepen verzekerde. Door dat na 1953 een enkele mossclkweker in Ilarlingen terecht kwam. werd deze mosselkwckcr (de heer H. Ju- melct van dc HA 27) dc eerste cliënt van dc „Onderlinge", met een wat ander risiko en een voor dc maat schappij wat onbekende branche. Maar de wederzijdse kennisma king beviel zo goed. dat kollega's van de heer Jumelet ook bij de On derlinge terecht kwamen en een deel van de mosselvloot (en paling- vloot) in Bruinisse thans bij deze maatschappij verzekerd zijn. Bruinisse en Heerenveen liggen beslist niet naast de deur en weder zijds besloot men daarom eens wat nader met elkaar kennis te maken. Deze nadere kennismaking had in het „Durps'uus" te Bruinisse plaats. De direktie was uit het Friese Haagje overgekomen, om de vragen die onder de mosselkwekeis leefden aan te horen en te beantwoorden en eveneens om orde op zaken te stel len wat de verzekeringspremie en de waardering van de schepen en hun uitrusting met lieren en Josin- richting nader tc bespreken. Verhelderend Van beide zijden waren dc gevoer de gesprekken, de vragen, de mede delingen en de beantwoording dei- vragen zeer geanimeerd en buiten gewoon verhelderend. De Friese On derlinge bleek haar deelgenoten met een bijzonder goede service en gro te coulance tegemoet te treden. Aan de na de bespreking gehou den maaltijd, dankte de wethouder voor visserijzaken, die als belang stellende aanwezig was de Friese heren voor hun initiatief om naar Bruinisse te komen en voor de ma nier waarop men blijkens toelichting en ondervinding de schadegevallen weet te regelen. De speech van dc heer Jumelet werd met een weer woord van direkteur Van Rij beant woord. Flitsen uit het buitenland ALGIERS. Algerije heeft maandag ontkend dat zijn troepen een aanval hebben uitgevoerd op Marokkaanse strijdkrachten bij de oase Amgala in de westelijke Sahara. Volgens het officiële Algerijnse persbureau heb ben guerrilastrijders van de Saha- raanse onafhankelijkheidsbeweging Polisario de Marokkanen aangeval len. PHOENIX. De voormalige mede werker van Lockheed, Ernest Hau- ser, heeft zijn dagboek, waarin aan tekeningen staan over betalingen van de vliegtuigfabriek aan een po litieke partij in West-Duitsland en aan regeringsfunktionarissen in Griekenland, overhandigd aan de senaatskommisie die een onderzoek instelt naar de steekpenningen- affaire. TOKIO. De Japanner Tycoon Kcn- ji Osano heeft maandag op een parlementaire hoorzitting in Tokio verklaard tc overwegen de afgetre den president van de Lockhced- vliegtuigenfabriek aan te klagen wegens laster. Deze had Osano's naam in verband gebracht met het steekpenningenschandaal. Wraak van tante MILAAN, 16-2. Bruid en bruidegom kwamen juist met familie en vrienden uit een kerk in Milaan, toen met gil lende sirenes twee brand weerauto's en drie ambulances arriveerden. Het duurde enige tijd voor dat deze samenloop van om standigheden kon worden ver klaard. Bij de politie bleek een telefonische melding ie zijn binnengekomen over een ket tingbotsing voor de kerk met tien doden en gewonden. Een verder onderzoek bracht aan het licht dat voor dit onheils bericht een 68-jarige tante van de bruid verantwoordelijk was, die op deze wijze haar ongenoegen wilde afreageren J voor het feit dat zij niet was f uitgenodigd voor de bruiloft. Dit valse alarm kwam tante op een procesverbaal te slaan. De keuze van een premier eau de volksrepubliek China is een zaak die de verdere wereld wel moet interes seren ,maar die de Chinezen zelf bij voorkeur zien als een zuiver interne en tamelijk formele aangelegenheid. Tegen alle verwachtingen in werd het niet Teng Sjia Peng maar Hna Kwo Feng. Dit is alleen daarom al merkwaardig omdat Teng gezien werd als nummer drie in de natio nale hiërarchie en tJua pas als num mer elf komt. Het lijdt geen twijfel dat het centrale comité van de partij dus kennelijk" onder de eerste tien geen figuur heeft kunnen vinden die voor allen acceptabel was. Hierbij heeft één factor ongetwij feld meegespeeld. Teng bleek dan wel een fit. en tactvol vervanger van premier Tsjou En-Lai, maar hij is MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs ROTTERDAM, 16-2. Prijzen exkl. b.t.w., vastgesteld per 100 kg af be drijf op auto volgens kwaliteits- esen binnenland c.q. export. Klei-aardappelen binnenland: Bin tje 35 mm opw. in 2 maten f 76,00- f 78,00; bintje 50 mm opw. f 80,00- f 82,00. Zandaardappelen binnenland: Bin tje 35 mm opw. f72,00-f 74.00. Klei-aardappelen export: Bintje 35-50 mm los verladen f 78,00-f 79,00; bintje 35 mm opw. voor overzee f 82,00; bintje 45 mm opw. voor Italië f 84.00; bintje 50 mm opw. los verladen f 81,00-f 83,00. Zandaardapelen export: Bintje 35 mm opw. f 72.00-f 74,00. Blankschil- lige rassen van de kleigrond voor overzee 40 mm opw. f 78,00-f 79,00. Voeraardappelen f 8,00-f 10,00. Stemming: binnenland en export rustig. Advertentie niet met een HAVO-afdeling be gonnen worden omdat er dit jaar nog geen eindexamenklas avond- mavo is. Wat Zierikzee betreft: met ingang van het schooljaar '77-'78 zal het by voldoende belangstelling mogelyk zijn een HAVO-afdeling te starten. MIDDENSCHOUWEN Bijeenkomst S.C.P.-afdeiing Voor de S.G.P.-afdeling Midden- schouwen spreekt op dinsdag 24 fe bruari, de heer C. Philipse te Mid delburg over het onderwerp: „Positie bepalen". Iedereen is wel kom op deze vergadering. N1EUWERKERK Uitbreiding telefooncentrale Op 25 februari a.s. zal de capaci teit van de telefooncentrale Nieu- werkerk worden uitgebreid met 200 nummers. PTT is hierdoor in de ge legenheid te voldoen aan de verzoe ken van adspirant-abonnees. Op 25 februari of zo spoedig mogelijk daarna zullen de thans wachtende aanvragers worden aangesloten. Slechts in die gevallen, waarbij de kabelverbinding tussen de centrale en de woning ontbreekt, zal aanslui ting eerst op langere termijn plaats vinden. Meisjesclub heropgericht De meisjesclub voor meisjes van 8-12 jaar werd vorige weck door twee dames heropgericht. De eerste clubbijeenkomst kon worden vast gesteld op maandag 23 februa ri aanslaande in het Verenigingslo kaal achter de Geref kerk aan de Badhuisstraat. Vanzelfsprekend kunnen nog mesjes als lid worden aangemeld. Gelet op het enthousias me van voorheen - bij gebrek aan leiding moest een poosje worden gestopt - zal het voor de jeugd zeker weer een leuke en aantrekkelijke club worden. Officiële opening toren Dc nieuw gebouwde toren van Nlcuwerkcrk zal op dinsdag 9 maart aanstaande officieel in gebruik wor den gesteld door dc Commissaris der Koningin in Zeeland dr. C. IJoer- tien. Op die dag zal een gedenk steen in dc toren worden aange bracht. Zoals bekend kwam de Nieuwer- kerkse toren nog juist voor de Kerstdagen gereed. De toren werd gebouwd door de firma Kok te Bergen op Zoom in do periode van 2 juni-3 november 1975. Er werden bij de bouw 260.000 stenen verwerkt. OOSTERLAND Ledenvergadering christelijke school De jaarlijkse ledenvergadering, gecombineerd met de ouderavond van de Chr. School op Reformato rische grondslag wordt vrijdagavond 20 februari a.s. gehouden in de ge meenschapsruimte van de school. Voor de bestuursverkiezingen zijn in de vakature Jan de Bruine Lzn. de volgende kandidaten gesteld: J. Donselaar en Joh. Verbeek Az. In de vakature ontstaan wegens vertrek van de voorzitter ds. W. Hage zijn kandidaat: M. Bolle Lz., C. Bouw man Az. en lm. de Waal. Het be stuurslid J. van Haaften is aftre dend maar herkiesbaar. Als spreker treedt deze avond op de heer J. Dankers, leraar Ped. Academie té Gouda. BRUINISSE N.C.V.B.-afdeling De Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Bruinisse komt donderdag 19 februari bijeen in het Nederlands Hervormd Verenigings gebouw. Deze avond zal de heer Bouwmeester uit Utrecht spreken over het onderwerp „Morgenland zending". Aanvang 19.45 uur. „de muil" Ga ze nü passen bij: Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 2488 NEW yORK. In liet Midden-Oos- ten, en voornamelijk in Syrië, be vinden zich ongeveer 7000 Cubaanse adviseurs en militairen, waaronder een pantserbrigade, twee commando bataljons en een aantal Mig-piloten. Dit meldt het Amerikaanse week blad Time. Ze begon tc blozen. „Het een heeft niets met het andere uit te staan," meende i ze korzelig ie moeten op merken. Schouderophalend besloot hij „Laten we er maar over ophouden, vrouw. Want hierover worden wij het toch nooit eens." Ineens dacht hij aan het gezin van de dominee: twee kinderen: een meisje van zeven en een jongen van vijf. Wel toeval lig. dat er maar twee zijn. Maar hij durfde dit voorbeeld niet openlijk naar voren te brengen tegen zijn vrouw, want hij wist. dat Hielkje wel eens bij de vrouw van de domi nee overhuis kwam. In 1958 verliet Fokje de lagere school en zou dan na dc vakantie naar de HBS in de stad gaan. Dat betekende dagelijks twintig kilo meter heen cn dezelfde afstand te rug. Giep. als oud-spoorman opper de. dat ze 't beste met de trein zou kunnen gaan: „Josje kan je naar 't station brengen en halen." Tot zijn verwondering protesteer de Fokkelien. „Waarom met de trein? Het station is hier drie kilo meter vandaan cn de bushalte nog geen driehonderd meier." Hielkje zag evenmin in waarom ze persé mei de trein moest gaan cn bij nader in zien moest Giep toegeven, dal hel inderdaad met dc bus veel eenvou diger was, dus gaf hij toe. „Oké. je mag met dc bus. Maar denk er om. dat ik nooit klachten krijg over bal dadigheid, want dan ga jc wel met de trein." „Alsof je daarin geen baldadigheid kunt uithalen." meesmuilde zijn vrouw. Die avond, toen iedereen naar bed was cn Josje haar vrije avond had. zei Giep opeens tegen zijn vrouw: ..Dc laatste tijd verschillen we nogal dikwijls van inzicht over bepaalde onderwerpen. Het is jouw goed recht or eon eigen mening op na te houden, maar demonstreer die niet zo openlijk in het bijzijn van oe kinderen en het personeel. Vanmor gen zette je me een beetje voor aap. he? Eerst over dal twistpunt trein- bus en daarna over die baldadig heid." „Jij bent de laatste tijd ook zo on logisch; heb je daar zelf dan geen erg in?" „Misschien wel, misschien niet. Maar als je kritiek hebt. bewaar die dan tot de momenten, dat we entre nous zijn, ja?" „Sorry, mijn heer gemaal, het zal me niet meer gebeuren," antwoordde ze op stugge toon. „Daar hoef je de gek niet mee tc steken," reageerde hij er nijdig op. „Als je soms genoeg van me hebt. zog het dan. Ga jc maar weer terug naar Dronrijp". Geschrokken keek ze haar man enige tijd aan. „Ik ken jou tegen woordig niet meer. Giep. Zoals jij veranderd bent Gedecideerd kwam hij overeind cn maakte zijn s'garepeuk uit in de as bak. "Is er misschien enige reden voor, dat ik zo ben geworden? Denk jij daar maar eens goed over na. vrouw. Wellicht kom jc dan zelf wel op dc oorzaak." Die avond gingen ze zwijgend slapen. Met dc ruggen naar elkaar gekeerd. Sinds een paar jaar had men lits jumeaux. Hielkje had hel rondu't gezegd: „Dat is nodig. Gep. Een extra poging om te voorkomen, dat er ongelukken gebeuren. Je weet, wat dc dokier gezegd heeft." Hoewel hij inwendig woedend was, toen Hielkje. zonder G'ep er verder in te kennen, een knecht opdracht had gegeven het door haar uitgezoch te lits jumeaux uit de showhal naai de villa le brengen, deed hij het voorkomen, alsof het met zijn vol ledige toestemming was. dat het twee persoons ledikant werd vcr- 71. Ilva met zijn zestig jaar kan ge zien worden als iemand die tot een drastische verjonging aan de top bij draagt. Dat is een zaak die niet van alle belang is ontbloot omdat voor zitter Mao intussen al in de tachtig jaar is. In hel centrale comité zal wel degelijk gedacht zijn aan dc tijd na Mao, waarin alles wel anders moei wordqn. De situatie was dot voorzitter Mao met zijn onvoorstelbaar groot gezag het totale partij- en bestuursappa raat vast in de hand had, wat het mogelijk maakte naast hem een pre mier te laten opereren die vooral dc relaties met het buitenland behar tigde, een terrein trouwens waarop wel het een en ander le doen was. Wat ook is gedaan: China is uil zijn isolement gekomen cn fungeert nu als een normale grote mogendheid. Maar hoe moet het. na Mao? Dat is een kwestie waar de Chinese partij nog lang niet uit is. De voorzitter zelf heeft enige malen gepoogd een opvolger aan te. wijzen maar dat was geen succes. De eerste was Lioe Tsjao-tsji, als president in ongenade gevallen tijdens zogenaamde Cultu rele Revolutie. De tweede was Lin Piao die het wachten op Mao's dood moe een poging deed door verraad zijn opvolging te versnellen - althans dat krijgt men te denken door de di verse publikaties over de verder nog al duistere manier waarop Lin bij een vliegtuigongeluk om het le ven kwam dicht bij de Russische grens. Gedwongen samenwerking Sindsdien is er meer en meqr een neiging om ongelukken te voorko men door macht en verantwoording zoveel mogelijk te delen zodat een grote groep aan de top wel gedwon gen is tot samenwerking. Dit is ook in een nieuwe grondwet vastgelegd. En dan is de keus van Hua toch weer tamelijk logisch. In de eerste plaats heeft hij er zorgvuldig voor geivaakt een neutrale positie te behouden tussen de diverse stromingen, iets wat er ook voor zorgde dat hij tij dens de Culturele Revolutie nauwe lijks is aangevallen hoewel dit zijn meeste collega's vice-gouverneurs van provincies wel overkwam. Dit was ook een passende houding voor de man die later de verantwoorde lijkheid voor de openbare orde droeg in het kabinet, wat inhoudt dat hij gaal over politie, rechtelijke macht en nog zo het een en ander. Dit zijn kortom de apparaten die in eerste aanleg moeten voorkomen daf na Mao's dood iemand probeert al te drastische veranderingen door te drijven, bijvoorbeeld door een min der onverzoenlijke houding jegens de Sowjet-Unie in te nemen. Bovendien is de afdeling van Hua ook van bijzonder groot belang bij het volvoeren van de grote kracht inspanning die China wil maken om in technisch en industrieel opzicht grote achterstanden op de westerse zowel als de Sowjel-wereld in ie lo pen. Dit zal niet 'pijnloos gaan cn discipline is erbij vereist. En terwijl een tamelijk politiek neutrale, zij het dan natuurlijk orthodox-maoïstische premier dit zakelijk werk onknapt kan in het centrale comité van de partij verder gediscussieerd worden over de nog onbesliste problematiek, zoals de vraag of China door die technische sprong voorwaarts niet op de hals haalt wat het de Russen ver wijt: dat ze door in industrieel-eco nomisch opzicht zoveel op de kapita listische wereld le gaan lijken daar van onverbiddelijk ook de ideologi sche smetten van hebben overgeno men. Iets wat Mao en zijn partij wil len verhoeden ,al weet men niet hoe. 37 Familieroman door HENK VAN HEESWIJK vangen door twee éénpersoons. Dit had ten gevolge, dat men geleidelijk aan van elkaar vervreemde. Giep lag af en toe 's avonds lang wakker en piekerde er over. Is het enkel ons sexuele probleem, waardoor we el kaar irriteren? vroeg hij zich af. Of is er meer? Voor wat de kinderen betreft zijn er toch geen opvoedings moeilijkheden? Niemand van hel kwartet springt e!gcnlijk uit dc band. Nu ju. Tonnie is een beetje een buitenbeentje, maar wat wil jc met vier kinderen? Allicht dat er eens eentje bij is, die niet helemaal in het stramien past. dat wij missch'en onwillekeurig hebben opgezet. In feite is ze een halve jongen, speelt ook vaak met hen. maar wat steekt ér eigenlijk voor kwaad in? Ik zou het niet weten. Ze is trouwens de enige, die artistiek is aangelegd, want ze tekent n;et onverdienstelijk en heeft bovendien belangsell'ng voor meubelen. Dikwijls is ze in de Showhal te vinden. Niet om te spe len. wat Giep streng verboden heeft, maar om alles te bekijken. Zodoen de begon Giep de nu bijna twaalf jarige Tonnie wel eens haar oor deel te vragen over bepaalde klci- renkombinaties. waarna hii al een paar goede adviezen van het kind had gekregen. Zakelijk ging hel hem nog altijd voor de wind: Hoewel het niet in zijn kontrakt met dc fabriek was omschreven cn het dus niet bepaald verboden werd. begon hij af en toe ook aan partikulieren te verkopen. Uiteraard tegen hogere prijzen dan d e hij berekende voor detaillisten Mondjesmaat, maar zo ging cr toch menig ameublement de deur uit. dat afgeleverd moest worden bij parti kulieren. Hij had nu twee vracht auto's voor het transport en twee chauffeurs in dienst. (wordt vprvolffrt*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4